FANOVI, MANIFESTACIJE, SAJTOVI, BLOGOVI, UDRUŽENJA... > FANOVI, KLUBOVI, MANIFESTACIJE...

Програм циклуса Словенска и српска књижевна фантастика

<< < (2/12) > >>

Boban:
Znao sam da ćeš tako da reaguješ, ali to su zapravo neuporedive stvari.
Izdanje u inostranstvu u sumanutom tiražu je daleko jače nego domaća dnevna novina.
Pa i Zabavnik je odamdesetih imao jedno vreme tiraže od 350000-380000.
Nije bitno koliko daš nego šta od toga ostane.
A ovde definitivno ima nekih čudnih odabira, ali šta da se radi.
Prvobitno je bilo zamišljeno da bude 12 ljudi, a određeno 11, pa se u toku traženja dvanaestog sve proširilo na 15.
Zapažanja oko ovoga sam izneo kada je bilo vreme i mesto za to, dao nekoliko predloga za razmatranje, ali kao i obično, moj glas se ne računa.

zstefanovic:

--- Quote from: Boban on 24-02-2019, 14:26:25 ---Ovde se fantastika shvata u prilično širokom i šarenolikom smislu.
A neki ljudi baš nedostaju: Fipa, Radmilo...

--- End quote ---

Ово је само први циклус у овој сезони, како нам је речено. Биће овога и после.

Симпатично ми је чуђење да живота има и ван овог форума, јер се 99% домаће фантастике пише ван наших кругова.

Boban:
Baš 99% kvalitetne, vredne pomena?
Autori koji nikada nisu ništa objavili u  Znaku Sagite ili Emitoru?

scallop:
Džaba ti logika. ZStef je kao i uvek lukavo izbegao da pomene "kvalitetne i vredne pomena". E, sad, kako smo pogubili gotovo sve "kvalitetne i vredne pomena" je druga priča.

Boban:
ljudi odlaze iz različitih razloga. Gatalica je bio dve godine urednik Emitora i ima dobar teorijski članak o grčkim mitovima gde ukazuje da se određeni mogu posmatrati kao nedvosmislen SF jer protagonisti koriste fantastično oruđe, dakle, ne kao u klasičnim bajkama kada čarobnjak samo mahne rukom, već se tamo povremeno puca iz čudnih štapova...  A jedna njegova priča o knjižari ili biblioteci u kojoj ljudi obitavaju različitih dana potpuna je parafraza Hajnlajnove priče "Svet samo utorkom." Dakle, Gatalica je naš...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version