Author Topic: SERBIA TODAY  (Read 927587 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
Re: SERBIA TODAY
« Reply #21850 on: 13-05-2022, 19:49:30 »
Ja bih svim Srbima koji mnogo vole Ruse i Kineze kao jedine bratske narode koji nikad u istoriji nisu imali fizičku priliku da ih osvoje ponudio trenutno iseljenje u Aziju, na odstranjivanje svih organa radi transplantacije.

Nije mi jasno što to Vučić već nije organizovao. Bio bi unosan biznis. Diglo bi nam BDP. Uvećalo izvoz višestruko. Postali bi lideri globalno, ne samo u regionu.

Postali bi prva nacija u svetu koja je na bukvalan način realizovala primer "Životinjske farme" Džordža Orvela u praksi.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #21851 on: 13-05-2022, 20:32:20 »
Ne razumem ovu logiku, uopšte ne volim ili mrzim Ruse ili Kineze manje ili više nego druge narode. Ali eto Truman sveCki putnik ide Evropom i pita ljude koga vole ili mrze, i pošto svi oni mrze Ruse (kao što su mrzeli i Srbe kada su im tako govorili na vestima btw) zaključak je da i ja moram da mrzim Ruse, inače će Linkin da me pošalje na transplantaciju organa u Aziju. Zosko je za vas malo dete.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21852 on: 13-05-2022, 20:38:56 »
Ma Linkina samo fascinira ta logika da je neko dobar jer je daleko, pa se još navode primeri šta je Švabo radio, a eto, Rusi i Kinezi nikada. Jer su, eto, mnogo dobri što su mileone kilometara udaljeni, pa ne mogu da nas porobe vojnom silom. I nikada neće, jer su, eto, mnogo daleko, tj. naši najveći prijatelji.

A, ne čitaju se ti primeri iz knjiga šta su Rusi radili sebi i drugima, npr. ta "Životinjska farma" inspirisana staljinističkim čistkama.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21853 on: 13-05-2022, 20:58:59 »
A što bi se organi odstranjivali u Kini kad mogu Amerikanci u Prištini po žutim kućama?

I naravno Evropa je pobila i više od milion ljudi tu i tamo, Alžir je posjetila francuska civilizacija, a Danci su učestvovali u okupaciji Iraka, kao i britanske secikese. Danci su bombardovali i SRJ 1999. godine, al da, ajmo da seremo o nekom Putinu.

Dakle, ajmo ono da se ne proseravamo o moralu. Rusiju niko ovdje ne brani, sem što joj niko ne uvodi sankcije. Jer sankcije prvo treba da popije Danska, pošto je prekršila međunarodno pravo i učestvovala u invazijama prije Rusije. I ako Truki tvrdi suprotno onda brate neka se javi doktoru u Lazu, a ne da trošimo vrijeme ovdje.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21854 on: 13-05-2022, 21:05:45 »
Smanjiće on brojku ako treba.

https://en.wikipedia.org/wiki/ORB_survey_of_Iraq_War_casualties

baš fine brojke, ne?

uporediti sa 15.000 u Ukrajini

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21855 on: 13-05-2022, 21:09:15 »
Danci su bombardovali i SRJ 1999. godine, al da, ajmo da seremo o nekom Putinu.

Dobro je što si ovo pomenuo. Malo se u Srbiji priča što je Srbija bombardovana 1999 godine.

Srbija je 1999 poslala vojsku na Kosovo i okružila ga sa svih strana, sem sa Albanske. Ubrzo su se u inostranstvu pojavile spekulacije da Srbija planira, tzv. "Operaciju Potkovica" koja ima plan da potera stanovništvo u Albaniju.

I onda je krenulo i to humanitarno bombardovanje, iz razloga da se to spreči. Haos u kome je stanovništvo, mahom albansko, stvarno počelo da beži.

Očigledno da je pravi uzrok svega bila srbofobija, isto kao što danas postoji rusofobija.

Ali, nema toga da je neko neutralan u toj priči. Ako Srbija kaže da je neutralna, to se tumači da je de facto na strani rusa.

Ako ne priglimo Zapad, koji nam je u okruženju, zapravo biramo da nas taj Zapad prvo ponovo izoluje, a prvom sledećom prilikom izazvanom nekom epizodom srbofobije, pogrešnog analiziranja bilo kog našeg poteza, kao što je bilo s "Potkovicom" izmišljenom na Zapadu i ponovo napadne.

Sami tu srbofobiju biramo. Svojom zapadofobijom, tj. lošim iskustvom s Zapadom. Umesto da ga prevaziđemo i zaboravimo.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #21856 on: 13-05-2022, 21:11:47 »

Ma Linkina samo fascinira ta logika da je neko dobar jer je daleko, pa se još navode primeri šta je Švabo radio, a eto, Rusi i Kinezi nikada. Jer su, eto, mnogo dobri što su mileone kilometara udaljeni, pa ne mogu da nas porobe vojnom silom. I nikada neće, jer su, eto, mnogo daleko, tj. naši najveći prijatelji.

A, ne čitaju se ti primeri iz knjiga šta su Rusi radili sebi i drugima, npr. ta "Životinjska farma" inspirisana staljinističkim čistkama.

Pa onda je i USA prijateljska zemlja, jer je mileon km daleko, i nema razloga da nas dira, mislim, šta oni imaju sa nama, skroz su daleko.

Ovo je tvoja logika, ne moja.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #21857 on: 13-05-2022, 21:14:56 »
Ah, objasnio si sve, humanitarno bombardovanje, pogrom kosovskih albanaca, ok, sve jasno, over&out.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21858 on: 13-05-2022, 21:27:53 »
Ameri su realno i faktički osvojili Evropu u 2.sv ratu vojno. Kao agresor. Isto kao što su i Rusija i Kina agresori na nekim drugim prostorima. Nikakve razlike nema. To su sve velike sile.

I očigledno Ameri vojno deluju na ovim prostorima dalje, kad zatreba.

Rusi su pokušali nešto, osvojili pola Evrope, pa se povukli.

I šta sad ti predlažeš, da ignorišemo da je Evropa de fakto Američka, da ne budemo u Nato, već da jačamo vojsku ruskim i kineskim naoružanjem i šaljemo na granicu, i da će ta Američka Evropa da to samo tek tako posmatra i da neće reagovati i da nas neće preventivno bombardovati? Ok, isto je uradila i Rusija u Ukrajni, nisu ih bombardovali, ali drugo je Rusija, drugo mi.

Kako da rešimo Kosovsko pitanje bez vojnog uplitanja? Naravno da jedino tako možemo, samo čekamo povoljan trenutak. I svi to znaju u Srbiji, i Evropa zna. I Ameri.

Sve te priče da podržavamo Rusiju i Kinu jer oni nisu agresori, samo izazivaju averziju onih prema kojima te dve sile jesu bile agresori. Stalno se uplićemo gde nam nikako nije mesto. I stalno nas to košta. Priča da ne biramo strane je lažna.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21859 on: 13-05-2022, 22:29:47 »
Kad smo neutralni, to izaziva averziju onih koje je Rusija komadala.
Kad nas komadaju, ti Poljaci ni ne trepnu. Ne da nisu neutralni nego uđu u NATO i priznaju teroristima državu kroz kršenje međunarodnog prava.

Mi neutralni u slučaju Ukrajine pa to stvara averziju a Danska direkt učestvuje u bombardovanju SRJ i okupaciji Iraka pa je to manji problem.

Na kraju krajeva mi sami stvaramo srbofobiju a ne imperijalistički gmazovi kojima nikad nije dosta. To otprilike kao onaj kreten Frojd koji je govorio da bebe izmišljaju da hoće seks sa rođenom majkom.

Stvarno si budaletina Linkine.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21860 on: 13-05-2022, 22:41:36 »
Nebitno je kako mi to doživljavamo. Jer bukvalno niko nije na našoj strani. Čak ni Rusija nije, samo nas loži kao hepo kockicu. Crnogorci su bili, pa odustali od nas.

A kako da Evropa bude na našoj strani, ako mi nismo sada na njihovoj?

Da li smo mi imperijalistička govna na Kosovu?

Do Kosova kukali smo za Hrvatskom, pa zaboravili. U Balkanskim ratovima ginuli za Makedoniju, pa zaboravili. Makedonija prepuna leševa naših prededova, bila srce Srbije, pa nikom ništa.

Ne boj se, zaboravićemo i Kosovo. Eto, dovoljno nam je izgleda da Makedonija nije Bugarska, pa da nas ne zanima uopšte.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21861 on: 13-05-2022, 22:58:49 »
tvoje dalje trtljanje me ič ne interesuje. Došo si da kenjaš o nekim ruskim sranjima i kako ih niko u okruženju ne podnosi blablatruć, a od 200 država na planeti Ameriku ne podnosi 150, pa nikom ništa.

Samo dosta moralisanja a ako ti se cuclaju jaja Bajdenu stani prvi u red.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21862 on: 13-05-2022, 23:14:50 »
Ma ne morališem, daleko bilo. To što ti pričaš sve stoji. I ja kažem da su sve to agresori i imperijalistička govna. I da ne treba idealizovati nikog. Ali da se mora imati smislena strategija da bi se preživelo. A ovo naše mi se čini kao čisto poigravanje sa narodnim masama da se dobije i očuva vlast, bez puno strateškog smisla, koje nam dosta šteti politički i strateški. That's all.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21863 on: 13-05-2022, 23:18:32 »
Ne razumem ovu logiku, uopšte ne volim ili mrzim Ruse ili Kineze manje ili više nego druge narode. Ali eto Truman sveCki putnik ide Evropom i pita ljude koga vole ili mrze, i pošto svi oni mrze Ruse (kao što su mrzeli i Srbe kada su im tako govorili na vestima btw) zaključak je da i ja moram da mrzim Ruse, inače će Linkin da me pošalje na transplantaciju organa u Aziju. Zosko je za vas malo dete.

Nisi baš najbolje razumeo šta sam rekao, ali nije ni bitno.

Poenta je vrlo jednostavna - ili ćemo se opredeliti ka Aziji ili ka Evropi. Kao što dark horse reče ako glumiš neutralnost to će se računati kao da si na strani Rusije.

Glede bombardovanja...nije baš prijatno reći ali neki konsenzus "tamo" je da je Srbija planirala da izvrši genocid nad Albancima i da je bombardovanje to sprečilo. Inače, ako je verovati istoričaru Milanu St. Protiću iako nije postojala dozvola Saveza bezbednosti u trenutku početka napada ona jeste naknadno dobijena. To je rekao čini mi se u Utisku nedelje. Neko moje mišljenje na osnovu različitih izvora je da Milošević jeste proterivao Albance s Kosova, njih nekoliko stotina hiljada. Takođe, već od 1990. su mnogi viđeniji kosovski Albanci otpušteni sa svojih pozicija u administraciji i firmama. Mislim da je Milošević zapravo najviše naštetio srpskom interesu na Kosovu takvim tretmanom. Tu bih se složio sa viđenjem dvojca koji vodi emisiju Dobar loš zao.

Meni se čini da AV neće uvesti sankcije i da Srbija jednostavno nije spremna na promene. Trulež rusofilije i dalje će smrdeti u Srbiji.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #21864 on: 13-05-2022, 23:30:24 »
Trulež rusofobije.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21865 on: 13-05-2022, 23:35:32 »
meni je sve to super što pričate sem ono, pa jbt nemamo pamćenje zlatne ribice, pa da ne znamo šta ko govori godinama a što bukvalno sad ignoriše čitavo veče. Dakle, ako neko ne može da bude neutralan u ovakvoj stvari jer će istrpjeti pritisak nekih sa Zapada

1. To znači da Truman laže da su to liberalne demokratije
2. To takođe znači da Truman laže da su to slobodna tržišta
3. To znači da Truman laže u pogledu toga ko je i kada počinio genocid (npr nema pojma da Lemkin koji je stvorio koncept genocida je napisao da su Afroamerikanci žrtve genocida)
4. To znači da Truki laže kao Milan St Protić

i šta onda raditi sa takvom osobom koja misli danas da priča da neko nema izbor a sutra da priča da na Zapadu postoji sloboda izbora. Bacite je lafofima!

Elem, Vučić će svoje poteze da donese do prve polovine godine i biće kako nam zapadne, sigurno neće da plače za Rusijom ako situacija bude tako nalagala

no to ništa ne mijenja da je Truman poteška lažovčina dok se Linkin po običaju vadi šta je reko ili nije reko, do malopre je vadio organe neistomišljenicima

12

• 2
« Reply #21866 on: 13-05-2022, 23:36:16 »
a ko kaze da rusija nije evropa? geografski, mentalitetom... uopste, zasto bi politicka opredeljenost zapadnog coveka imala za nas bilo kakvu vaznost?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21867 on: 13-05-2022, 23:36:22 »
Trulež rusofobije.

Nažalost, u ovome je ključna razlika. Različito vidimo i Rusiju i to gde nam je mesto.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

12

• 2
« Reply #21868 on: 13-05-2022, 23:38:21 »
n1 floskule

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21869 on: 13-05-2022, 23:38:35 »
a ko kaze da rusija nije evropa? geografski, mentalitetom... uopste, zasto bi politicka opredeljenost zapadnog coveka imala za nas bilo kakvu vaznost?

Rusija je mentalitetski i politički 0% Evropa. Geografski, manjim delom površine Evropa, a najvećim Azija.
Politička opredeljenost zapadnog čoveka naravno da utiče na nas jer od naše opredeljenosti zavisi i stav Zapada prema nama. A mi smo geografski 100% na Zapadu.Sa ovakvim stavovima i mentalnim sklopom mnogo bi nam bilo bolje da smo jedno 1000 km istočno.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21870 on: 13-05-2022, 23:42:55 »
Rusija je mentalitetski i politički 0% Evropa.

dakle, jopet, po običaju - ti prosto lažeš :)

čim zineš izbacuješ najgluplje dezinformacije koje nemaju veze sa mozgom

jbt ovaj Linkin još ima 3 ganglije pa konta da je nešto pragmatizam i realnost

ali ti si braćala bukvalno fašista u najavi, takvi kao ti su glasali Hitlera 1933.

12

• 2
« Reply #21871 on: 13-05-2022, 23:54:11 »
rusija je u najvecem delu zapad, priznajem, nesto manje nego sto je japan zapad, koji je vise zapad od mnogih na zapadu. a vidis, najistocniji je. tako da je istok-zapad, glede svih tih subjekata skroz jedna relativna stvar

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21872 on: 13-05-2022, 23:55:40 »
Po čemu je to Rusija u najvećem delu Zapad?
Sri Ramana

12

• 2
« Reply #21873 on: 13-05-2022, 23:56:57 »
a sto je seljak iz burgundije zapad, a onaj iz sibira nije zapad?
ili sto lavrov nije evropski politicar?
ili po cemu se to klinci iz rusije razlikuju od onih na zapadu, a kako stvari stoje, i od bilo kojih klinaca na svetu?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21874 on: 14-05-2022, 00:00:27 »
a sto je seljak iz burgundije zapad, a onaj iz sibira nije zapad?
ili sto lavrov nije evropski politicar?

opet, ne pričam toliko o geografiji. Sistem. Politika.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21875 on: 14-05-2022, 00:03:42 »
Demokratija je nastala u Mesopotamiji, rasisto i fašisto.

12

• 2
« Reply #21876 on: 14-05-2022, 00:07:24 »
pa rusi se tek sada, i to stidljivo, na srecu, oslobadjaju zapadnog neoliberalizma. dakle jednog zapadnog sistema
a politika, obzirnija je, sveukupno, od one na zapadu, pa bi trebala zavredjivati, ako ni zbog cega drugog, onda samo zbog toga naklonost nekog ovjektivnog zapadnjaka

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21877 on: 14-05-2022, 00:12:19 »
Moguće da niste gledali kartu Rusije skoro. Ona se na jugu graniči sa Kazahstanom, Mongolijom i Japanom, a na istoku sa SAD. Na zapadu, naravno s Evropom.

U pitanju je prvenstveno transkontinentalna zemlja, koja se prostire preko pola zemljine kugle, slično kao SAD. Što je nama, kad tvrdimo da je Rusija Evropa, verovatno sasvim nepojmljivo. Taj što živi na istoku Rusije, verovatno u životu video Evropu nije, niti će. Sem ako da Putin ne pošalje u Ukrajnu da ratuje.

I mi se sa takvom zemljom identifikujemo. I imamo svakodnevna politička razmatranja, praktično u Centralnoj Evropi. Potpuno besmisleno i promašeno.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21878 on: 14-05-2022, 00:23:22 »
Moguće da niste gledali kartu Rusije skoro. Ona se na jugu graniči sa Kazahstanom, Mongolijom i Japanom, a na istoku sa SAD. Na zapadu, naravno s Evropom.

U pitanju je prvenstveno transkontinentalna zemlja, koja se prostire preko pola zemljine kugle, slično kao SAD. Što je nama, kad tvrdimo da je Rusija Evropa, verovatno sasvim nepojmljivo. Taj što živi na istoku Rusije, verovatno u životu video Evropu nije, niti će. Sem ako da Putin ne pošalje u Ukrajnu da ratuje.

I mi se sa takvom zemljom identifikujemo. I imamo svakodnevna politička razmatranja, praktično u Centralnoj Evropi. Potpuno besmisleno i promašeno.

I sad zamisli kakav je to zaostali mentalitet kome je takva država bliža nego Evropa.
Sri Ramana

12

• 2
« Reply #21879 on: 14-05-2022, 00:43:02 »
ne kazem da u toj zemlji nema azijata, ali ima i evropljana, verujem prilican procenat.
da, bliza nego evropa koja nas je ubijala. bas smo grdno zastranili, mislim, sto nam rusi blizi

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21880 on: 14-05-2022, 00:47:33 »
da, bliza nego evropa koja nas je ubijala. bas smo grdno zastranili, mislim, sto nam rusi blizi

Bliža nego Evropa kojoj smo mi rekli ćao 1990. I opet ne govorim ni o rasi nego o mentalitetu.
Sri Ramana

12

• 2
« Reply #21881 on: 14-05-2022, 00:49:58 »
pa valjda je bilo ispravno jednom helmutu kolu reci cao. naknadno dokazano

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21882 on: 14-05-2022, 01:06:01 »
Ma stvar je u tome što je totalno nebitno za bilo šta koliko je evropljanja, a koliko azijata u Rusiji.

To je nacionalistički pogled na stvari. Ako ti je bitno, znači ti si nacionalista. Od toga mora da se leči. Čak i Hrvati danas pričaju "Hrvat srpske nacionalnosti". Ja nikad nisam čuo nijednog srpskog političara da sme da izjavi bilo šta slično, niti da sme. Ovde se automatski računa da ako nisi srpske nacionalnosti nisi Srbin. Tim stavom smo oterali sve republike bivše SFRJ od sebe, zbog tog nacionalizma smo i propali, zaratili sa svima u okruženju i bratimimo se sa azijskim zemljama kao da su nam rod rođeni.

Sve, samo da ne priznamo da nismo u pravu.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21883 on: 14-05-2022, 01:14:51 »
Ma stvar je u tome što je totalno nebitno za bilo šta koliko je evropljanja, a koliko azijata u Rusiji.

To je nacionalistički pogled na stvari. Ako ti je bitno, znači ti si nacionalista. Od toga mora da se leči. Čak i Hrvati danas pričaju "Hrvat srpske nacionalnosti". Ja nikad nisam čuo nijednog srpskog političara da sme da izjavi bilo šta slično, niti da sme. Ovde se automatski računa da ako nisi srpske nacionalnosti nisi Srbin. Tim stavom smo oterali sve republike bivše SFRJ od sebe, zbog tog nacionalizma smo i propali, zaratili sa svima u okruženju i bratimimo se sa azijskim zemljama kao da su nam rod rođeni.

Stvar je upravo u tome što azijatske zemlje baštine taj mentalitet. Autoritarizam i u slučaju Rusa nacionalizam (tvrdnja da Ukrajinci ne postoje kao nacija).
Sri Ramana

12

• 2
« Reply #21884 on: 14-05-2022, 01:15:34 »
pa zar nisi pricao da je to transkontinentalna drzava sa uglavnom neevropskim stanovnistvom sa kojim, kao evropljani, nemamo nista zajednicko???? mozda gresis, imao si srbe muhamedance, a onda im je omoguceno da postanu muslimani. i postadose, vrlo brzo. srbi katolici postadose hrvati. stoji dakle da si ovde mogao biti srbin i kao konfesionalno drugaciji. a onda im je omoguceno

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21885 on: 14-05-2022, 01:26:13 »
Moja poenta je da bi u današnjem svetu Srbi trebali biti svi državljani srbije: Srbi romske nacionalnost, Srbi mađarske nacionalnosti, Srbi hrvatske nacionalnost, itd. Pre svega si Srbin, pa onda sve drugo. Jer sve drugo je sasvim besmisleno i deli ljude. Srbija je država Srba, ljudi koji u njoj žive, ma koje nacije oni bili.

Nacionalizam je čist sistem favorizacije jedne nacije u odnosu na druge u nekoj državi, koji istorijski loše ili nikako ne fukcioniše. Loš model. Pravi građane prvog i drugog reda.

Kad običan narod u Srbiji bude razmišljao na takav način, neće juriti za Kinom i Rusijom.

12

• 2
« Reply #21886 on: 14-05-2022, 01:31:40 »
ne prepisujmo to drugima, neka se svako izjasnjava kako hoce

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21887 on: 14-05-2022, 01:37:06 »
Šta to praktično znači? Praviš kanton muslimana u Novom Pazaru, npr. i posle im ne daš da se otcepe i imaju svoju državu, u kojoj će biti kao što si ti Srbin u Srbiji, a oni nisu?

12

• 2
« Reply #21888 on: 14-05-2022, 01:42:46 »
a sto bi se otcepljivali? ili, njihovo je da traze ako im se trazi, a tvoje da ne das ako ti se ne daje. drugim recima, to sto su u novom pazaru ne znaci da nisu u srbiji

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21889 on: 14-05-2022, 08:40:32 »

Stvar je upravo u tome što azijatske zemlje baštine taj mentalitet. Autoritarizam i u slučaju Rusa nacionalizam (tvrdnja da Ukrajinci ne postoje kao nacija).
Nikako da naučiš da je pripisivanje mentaliteta kolektivno jednom narodu porijeklom iz rasističkih teorija, što samo potvrđuje da si fašista.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21890 on: 14-05-2022, 10:37:49 »
a sto bi se otcepljivali? ili, njihovo je da traze ako im se trazi, a tvoje da ne das ako ti se ne daje. drugim recima, to sto su u novom pazaru ne znaci da nisu u srbiji

Zato što ga ti doživljavaš kao građanina drugog reda. I većina srpskih nacionalista. I zbog toga se on tako i oseća.

Da li je neko romske nacionalnosti Srbin po svim pravima jednak tebi u tvojoj zemlji ili je samo ciganin? Na ovo pitanje postoji samo jedan ispravan odgovor. I bez laganja.

Dr Watson

• 2
« Reply #21891 on: 14-05-2022, 12:11:14 »
Imamo Labudana, sjajnog oratora, za koga nema bezizlazne situacije, po kome bi danas Francuska trebalo da ima zatvorene granice sa Engleskom, i Nemackom, bez trgovinskih i diplomatskih odnosa...ali avaj nisu Franci Srbi...

Bilo bi krajnje vreme da u poslednjih, najmanje, 120god pocnemo da gledamo sebe i svoje interese, uredjujemo nase dvoriste...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21892 on: 14-05-2022, 13:27:26 »
glas razuma u inace neplodnoj raspravi. e da, krajnje je vrijeme da mi srbi uredimo svoje dvoriste, da nam ostale svjetske sile vise ne raspracavaju narod, teritorij i povijest na nekakve izmisljene nacije, komadaju nas i slabe...

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21893 on: 14-05-2022, 13:41:17 »
Nažalost, to je sasvim nemoguće dok se nacionalizam koristi kao poluga očuvanja vlasti i jedini problem vidi ugroženost srba u drugim državama, dok kakva je ta srpska država ne doživljava kao problem. Naravno da smo Srbi, i naravno da smo povlašćeni i jebe nam se što drugi neće biti povlašćeni sa nama u našoj državi. Al ćemo rado emigrirati u druge države, i očekivati da nas tretiraju isto kao Nemce, Francuze, Italijane i koristiti evropski sistem vrednosti...

Stali smo na evropskom putu potpuno i gledamo u tamo neke ruse i kineze u nadi da će neka kometa pasti iz svemira i selektivno pobiti sve ostale, a da samo ljudi srpske nacije prežive. I po mogućnosti da još malo proširimo granice, i prenesemo na veću teritoriju naš retrogradni sistem plemenske zemljoradničke zajednice.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21894 on: 14-05-2022, 13:49:46 »

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21895 on: 14-05-2022, 14:49:51 »

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21896 on: 14-05-2022, 16:29:59 »
Da bi smo u potpunosti shvatili Srbiju danas moramo se vratiti u prošlost.

Sve je zapravo počelo još davne 1981 godine, u seriji Dinastija:

Kako je Aleksis spasila Srbiju

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21897 on: 14-05-2022, 22:23:20 »
Nažalost, to je sasvim nemoguće dok se nacionalizam koristi kao poluga očuvanja vlasti i jedini problem vidi ugroženost srba u drugim državama, dok kakva je ta srpska država ne doživljava kao problem. Naravno da smo Srbi, i naravno da smo povlašćeni i jebe nam se što drugi neće biti povlašćeni sa nama u našoj državi. Al ćemo rado emigrirati u druge države, i očekivati da nas tretiraju isto kao Nemce, Francuze, Italijane i koristiti evropski sistem vrednosti...

Amen to that brother! A evropski put je tek posebna priča...stalno spominjemo štap i šargarepu koje nam tobože EUropa gura a ne spominjemo da ne ispunjavamo većinu uslova. I da ova vlast ništa nije učinila na otvaranju i zatvaranju poglavlja.
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21898 on: 19-05-2022, 12:49:48 »
Kad su kazne za zagađivanje ovakve, ko ne bi malo zagađivao?

https://pescanik.net/oportunitet-i-oportunizam/

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21899 on: 20-05-2022, 20:38:23 »
https://www.blic.rs/vesti/politika/srbija-se-uskladila-sa-sankcijama-eu-belorusiji-zbog-rata-u-ukrajini/pk6ej8l

Kakva je ovo mizerija od države. Ne smeju da uvode sankcije Rusiji pa se iživljavaju nad Belorusima zato što nisu uveli sankcije Rusiji.
Sri Ramana