Author Topic: SERBIA TODAY  (Read 927596 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
Re: SERBIA TODAY
« Reply #21900 on: 20-05-2022, 21:04:43 »
Ma Vučić se odavno sprema da uvede sankcije Rusiji i samo je pitanje vremena kada će. To se jasno videlo kad je krenuo da kritikuje Putina jer koristi Kosovski presedan kao alibi za invaziju.

Ovo je Putin izjavio jedno drugi-treći put, a eto Aca se je tek sad uočio, kao i činjenicu da to čini naš položaj nemogućim.

Pa Putin već godinama takvim izjavama o Kosovu čini naš položaj nemogućim, a pogotovo to što Aca navodno očekuje, da mi povratimo Kosovo.

Ako je ovaj rat doneo nešto pozitivno onda je to što su sve maske spale.

Kosovo je samo alibi za naše učešće u novom ratu na strani Rusije. Posle čega će Srbi, nakon enormnih gubitaka u ljudstvu, zauvek da zaborave Kosovo. I bukvalno ništa više. A čini se da čak ni Vučić nije za to nije dovoljno lud.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21901 on: 20-05-2022, 21:51:45 »
Trumane, jesi opet pio neke indijske droge ili šta? Ti se žališ što je ova mizerija od države uvela sankcije Belorusiji a ti bi je uveo i Rusiji i Belorusiji, jer si trodupla mizerija? To si teo reći?
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21902 on: 21-05-2022, 00:02:29 »
Ma Vučić se odavno sprema da uvede sankcije Rusiji i samo je pitanje vremena kada će. To se jasno videlo kad je krenuo da kritikuje Putina jer koristi Kosovski presedan kao alibi za invaziju.

Nažalost, taj film nećemo gledati. Ta slina od čoveka će sve da uradi samo da uvede sankcije Rusiji sa kojom ko zna kakve dilove ima neće.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21903 on: 21-05-2022, 00:19:40 »
Ta slina od čoveka će sve da uradi samo da uvede sankcije Rusiji sa kojom ko zna kakve dilove ima neće.

može prevod

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21904 on: 21-05-2022, 00:26:04 »

Nažalost, taj film nećemo gledati. Ta slina od čoveka će sve da uradi samo da uvede sankcije Rusiji sa kojom ko zna kakve dilove ima neće.

Ma, jasno je i nama potpuno neupućenima da očigledno deo Ruskog budžeta dolazio u Srbiju pre svega ovog, da da krila Vučićevom "ekonomskom čudu". Ali, ta slavina je sada nepovratno zavrnuta. Nema više džaba love od ruske nafte. A ni bilo kakve trgovine. Uzalud ljubav na daljinu, kad smo jednostavno predaleko. Realnost nalaže da se okrenemo komšiluku.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21905 on: 21-05-2022, 10:26:15 »

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #21906 on: 21-05-2022, 11:16:59 »
Kod mene u gradu neverovatna ekspanzija, grade se zgrade i gde treba i gde ne treba (uglavnom bez plana gde ne treba). Zbog blizine BG i gomile nekog keša koji su kojekakvi likovi "zaradili", cena kvadrata je otišla u nebesa, automobila koliko hoćeš, parkinga niđe. Biće zanimljivo ako se ovo sranje produži do zime, i bude neki haos sa gasom, s obzirom da svi ti stanovi koriste gas za grejanje, gradsko ili samostalno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21907 on: 21-05-2022, 18:17:07 »
Vučić najavio: "U narednih mesec dana"

Predsednik je prokomentarisao i reči bivšeg američkog ambasadora Kurta Volkera, koji je poručio Srbiji da sada mora da shvati da je opasno biti ruski prijatelj. 

"Znate postoji jedna druga izreka, koja kaže drugačije. Ali ja ne verujem u priče o velikim prijateljstvima, već u interes. Kako je Henri Kisindžer jednom rekao: 'Postoji jedna stvar opasnija od toga da budete neprijatelj Amerike. A to je da budete prijatelj Amerike'. Ja se ne bih složio sa tim, cenim naše prijateljstvo. Mi smo mali, i ne želimo neprijateljstva sa velikim silama. Mi ćemo da čuvamo naše reke i zemlju, a oni neka rade šta hoće sa svojim interesima", kazao je on.

Vučić je rekao da je naše da se borimo za svoju zemlju i da se držimo odluka Saveta za nacionalnu bezbednost.

Predsednik je rekao da još uvek nemamo parlament zato što je opozicija tražila da se ponavljaju izbori zbog besmislenih razloga.

"Mi nikada ne tražimo mandat više ili manje, više je nego jasna bila poruka ljudi na izuborima. Lako je kritikovati, ali teško je raditi. Suviše posla imamo".

Istakao je da je BiH uvela sankcije Rusiji, ali da to nema veze sa Republikom Srpskom.

"Nisu ih ni pitali, već su glasali za sve. Mi se nismo pridružili nijednoj od 23 deklaracije. Oni su se od 23 od 23 priključili tim merama, mi nismo nijednom. I nije ni čudo što smo u Briselu samo mi meta, zato sam ih i pitao šaljivo: 'Što nam persirate'. Mi se vodimo nezavisnošću i samostalnošću, i da donosimo odluke za naše interese", kazao je predsednik.

Vučić je rekao i da nas čekaju mnoge zanimljive stvari narednih mesec dana u Beogradu, i da će se mnogi iznenaditi.

On je komentarisao pretnje iz Zagreba da će blokirati put Srbije u EU zbog optužnica za ratne zločine, i istakao da se hrvatski piloti terete za ubistvo dece na Petrovačkoj cesti, za ubistvo porodice Rajić i porodica Drča.

"Ubili su ih iz čista mira. Šta hoćete. Da oprostimo ubistvo dece da bismo ušli u EU. Ja sam mislio da se borimo za neke univerzalne ljudske vrednosti. A što se tiče mita o Jasenovcu, sramota me je šta sam pročitao. Svi ti koji podilaze nacizmu i fašizmu više govore o sebi. Mi se nećemo odreći borbe protiv fašizma i nacizma, i nevinih žrtava, to se neće dogoditi. Možda kada neki njihovi pobede, ali to tek za četiri godine", istakao je predsednik.

Vučić kaže da ne možemo da se ne sećamo jezivih zločina u Jasenovcu, i da Srbija nikada neće zaboraviti.

"To ste mogli da nađete ljude ovde na vlasti nekada koji su se odricali srpskih žrtava. Više to u budućnosti neće biti moguće", istakao je predsednik.

Vučić je podsetio na reči vladike Sergija, da su svi napadi na njega signal da radi dobre stvari za svoj narod.

"Smetali su im i ćevapi sa Šarlom Mišelom. Pa jel trebao motkom da me udari. Al dobro, to će oni da urade", kazao je predsednik.

ljudi, ja vas obozavam. jedno je sigurno: NIKAD se u hrvatskoj nece roditi dovoljno teladi tipa izipanj, pa taman udio u pucanstvu porastao na imaginarnih 120%, a da ih vi ne bi doveli u ocaj.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21908 on: 21-05-2022, 19:34:24 »
Kod mene u gradu neverovatna ekspanzija, grade se zgrade i gde treba i gde ne treba (uglavnom bez plana gde ne treba). Zbog blizine BG i gomile nekog keša koji su kojekakvi likovi "zaradili", cena kvadrata je otišla u nebesa, automobila koliko hoćeš, parkinga niđe. Biće zanimljivo ako se ovo sranje produži do zime, i bude neki haos sa gasom, s obzirom da svi ti stanovi koriste gas za grejanje, gradsko ili samostalno.

Tako ti je u i u drugim gradovima u Srbiji...Mnogo prljave love.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21909 on: 21-05-2022, 21:39:42 »
Kažu prvo nova zgrada nema parkinga, poslije nema lifta.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21910 on: 25-05-2022, 21:09:35 »
Orlić: Ljubitelji zločinaca u Hrvatskoj prete Vučiću

Kampanja beskrajne histerije vodi se iz Hrvatske protiv predsednika Srbije, Aleksandra Vučića – neprekidno.

Mnogi mu tamo nikad nisu oprostili što su mu ustaše pobile pola familije, što nisu došli glave baš svima, pa Aleksandar Vučić danas – postoji. Ovim rečima opisuje stanje u Hrvatskoj Vladimir Orlić, potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke.

Drugi mu ne opraštaju što dok postoji ima hrabrost i dostojanstvo da glasno govori o zločinima prema Srbima koje su oni počinili. Ruši im sramnu koncepciju o "oslobađanju" od srpske dece, koju su junački proglasili za "agresore", koji su navodno "okupirali" kolevke u kojima su rođeni, pa ih onda proglasili za legitimne mete, ubijali iz vazduha čak i u izbegličkim kolonama. Ne praštaju Aleksandru Vučiću što o tome neće da ćuti, već govori da od te dece za njega ničeg važnijeg – nema. 

Teško im je da se pomire sa istinom da Srbija, koju Aleksandar Vučić predvodi, ne samo da ima svoju slobodu i nezavisnost - o kojima doveka ponizni i servilni prema moćnima, a zverski surovi prema ženama i deci, mogu samo da sanjaju – već i što svakodnevno jača i prestiže Hrvatsku u svemu.

Navikli da na Srbe i srpsku državu gledaju sa visine, vođeni otrovnom mišlju da im je samo ponižena i slaba Srbija dovoljno prihvatljiva, ne mogu da podnesu saznanje da to više nije slučaj: upravo zahvaljujući Vučiću i njegovoj politici. To mu neće oprostiti nikada. Jer snažna, uspravljena Srbija, ume da brine o svom narodu, da zaštiti pravo na istinu o njegovom stradanju i ne dozvoljava zločincima da se od odgovornosti sakriju: ni silom, ni ucenama, ni bestijalnom propagandom, revizijom istorije ili zatašakavanjem najvećeg etničkog čišćenja u Evropi nakon Drugog svetskog rata.

Srpski narod svuda, od Srpske Krajine, preko Hrvatske, Republike Srpske, BiH, u svakom delu regiona i na svakom mestu gde Srbi žive, danas glasno svedoči – upravo takva je Srbija danas i to je upravo Aleksandar Vučić promenio. Zato je odgovor onih koji znaju dobro da su svoje korene u najgorem zločinu posadili, neretko i krvlju srpske dece zalivali - neprekidna tirada patološke mržnje prema Aleksandru Vučiću.

Njemu polusvet i ljubitelji zločinaca u Hrvatskoj danas prete "istragama" i izmišljenim optužnicama, njega besomučno vređaju i nazivaju "nitkovom" i "šugavcem" po svojim udarnim medijima, škrguću zubima i vitlaju stisnutim pesnicama u njegovom smeru – kao nijednom srpskom lideru pre Aleksandra Vučića. Time i o sebi, ali i o njemu, govore – sve što treba da znamo.

Svaki novi sekund te zverske kanonade samo je novi – dokaz: da predsednika Srbije nisu slomili, da je on stoji čvrsto na nogama, korača dalje noseći teški krst srpskog nacionalnog stradanja, našeg prava na istinu i sećanja na naše nevine žrtve. Taj je krst Aleksandar Vučić svesno podigao, rešen da ne dozvoli da on leži bačen u prašinu – nikada ponovo.

Nikada više. I da se ne zanose: nisu oni, takvi kakvi jesu, nikakva mera Evrope, nikada i nisu bili. Nisu aršin pravde, jer za nju nikada nisu marili. Nisu neko ko može da deli lekcije Srbiji, ili da je pobeđuje u bilo čemu, jer su ta vremena prošla. Aleksadar Vučić postoji, sa njim i sećanje - na ustaški krvavi pir četrdesetih, kao i devedesetih godina prošlog veka, na ubijenu decu.

Jer danas postoji i živo sećanje na sa ognjišta prognane, temeljno etnički počišćene, nevino stradale u "Oluji", na Petrovačkoj cesti. Baš kao što postoji i snažna volja predsednika Srbije da u regionu čuva mir, da pruži ruku saradnje svakome, pozove da zarad budućnosti i neke nove dece radimo zajedno.

Ali to znači i da se borimo za pravdu i istinu o našim stradalima. To je najvažnija poruka koju im je Aleksandar Vučić, državnik, predsednik svoje zemlje i istinski zaštitnik svog naroda, uputio. I koju će im uzdignute glave ponavljati – dok postoji.

izgledi su aktualno minimalni, ali jos uvijek se nadam vasem skorom ulasku u eu. umro bih od smijeha da vidim ove mitomanske, opsjenarske nastupe, ovako u transu nekog tog bizantinskog ludila koji rijetki razumiju, u briselu. doslovno bih se rasplakao od smijeha da koliko, toliko normalni ljudi, razumni, moraju slusati te specificne ispade kolektivnog ludila, recimo u europskom parlamentu. proglasili bi vas ekspresno za narod-slucaj, uveli karantenu dok znanstvenici ne istraze fenomen, haha.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #21911 on: 25-05-2022, 21:25:47 »
Izašao Boris Džonson, ostao samo Orban. Orban nije dovoljan, potreban je tu jedan Vučić.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21912 on: 25-05-2022, 21:36:07 »
Ne znam jel do mene, al ponekad sanjam kako priznajemo Kosovo, uvodimo sankcije Rusiji, oduzimamo im NIS i prodajemo Holanđanima, Vučić popuši Makronu i Šolcu, uđemo u EU i zosko umre.

Psihoanaliza kaže snovi su metonimijska struktura naših najdubljih želja!

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #21913 on: 25-05-2022, 23:28:09 »
Ali šta je tvoja najdublja želja od ovih navedenih?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21914 on: 26-05-2022, 00:03:28 »
eh, sad mi kvariš ugođaj kad moram da ga objašnjavam, ali ono gore je više zoskov nego moj san

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21915 on: 26-05-2022, 06:39:05 »
Ma jasno. Tvoj san je da nikad ne priznamo Kosovo, zapad nam ponovo uvede sankcije, zatvorimo NIS i usvojimo kubanski model nula benzina, Zosko ti popuši i ti njemu, nikad ne uđemo u EU, a ja da crknem.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21916 on: 26-05-2022, 07:45:26 »
Ne, samo da sam odeš bez banovanja.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21917 on: 26-05-2022, 08:51:14 »
Dream on baby, dream on.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21918 on: 26-05-2022, 10:59:16 »
sanjamo svi, vidiš da zosko sanja da umre nesretan kad Srbija prizna da su Hrvati postojali prije ameba

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21919 on: 26-05-2022, 12:18:14 »
Mrzi me da ti objašnjavam, evo čovek sve objasnio:

“Ovo nije rat Ukrajine i Rusije, ovo je sukob dva sistema. Putin živi u pogrešnom veku…”: Razmišljanja o ratu Nasima Nikolasa Taleba

Bukvalno, ili se zalažeš za rat, tj. centralizaciju svega, ili si za saradnju, tj. briga te kako šta Zosko u svojoj glavi razrešava. Nebitno je i kolike su granice. Ako Zosko misli drugačije, i on živi u pogrešnom veku. Zamaramo se sa stvarima koje su osnova državnosti već vekovima u Srbiji i nikako sa te osnove da se pomerimo. Imamo problem sami sa sobom, ne sa Zoskovima.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21920 on: 26-05-2022, 12:58:03 »
bez da sad citam tog taleba, naslov mu je malo mlitav. stvari su vrlo jednostavne:

nije to tek "sukob dva sistema" u tom smislu, vec najcrnji ruski imperijalizam ciji je krajnji cilj (vec 200 godina) stvaranje nekakve "balkanske unije", "jugoslavije", "panslavije", "mini-shengena", "otvorenog balkana", znaci stapanje "nase regije" plus bugarske i albanije u jednu cjelinu, te pripajanje iste "sovjetskom savezu", "ruskoj federaciji" ili ruskom carstvu kakvom god kao jedne "republike", pod kojim god formalnim nazivom. sve da bi se imao pristup jadranu i mediteranu. (ukrajina je tek djelic ove price)

u tu svrhu imaju sluge pokorne, srbe, kojima uglavnom teledirigiraju iz moskva, te isti dosadjuju dozlaboga svim susjednim narodima sa mitomanijom, nasrtajima, "suradnjom", prisajedinjima, "ekonomskim povezivanjem" i raznim ostalim budalastinama pod kojom god formalnom firmom ili krinkom.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21921 on: 26-05-2022, 13:01:32 »
Ma jasno. Saradnja može biti samo na dobrovoljnoj bazi, s onim koji isto želi. Ko ne želi, pa taj i ne mora.

Ne moramo uvoziti original kravate iz Hrvatske, preživećemo i bez njih, dobre su i turske.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21922 on: 26-05-2022, 13:04:45 »
ma uvozite sta god hocete, samo prestanite izvoziti razna srpska nacisticka vijeca, pupavke, simprage, greife, mitomaniju. dosadni ste kao najgora dijareja.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21923 on: 26-05-2022, 13:06:51 »
Kako mi možemo da zabranimo da vi uvozite naša sranja, npr. turbofolk? To je ipak do vas, ne do nas.

Valjda ćete sami prestati kad dosegnete određeni kulturološki i civilizacijski nivo. Držim vam pesnice, tj. fige što bi vi kazali.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21924 on: 26-05-2022, 13:12:39 »
realno ce se gluposti svesti na podnosljivu razinu kad moskva ostane bez para sa kojima placa razne korisne budale, zovemo ih "unitaristi" u hr, orjunasi i sl., sto izravno, sto preko beogradskog satelita. izipanje razne i slicnu telad ili nekad bakarica, zanka i ostale idiote bez integriteta.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21925 on: 26-05-2022, 13:14:34 »
E, tu se slažemo. I u Beogradu se oseća izvesno poboljšanje situacije u tom pogledu, kad je manje para za zaglupljivanje naroda ruskom propagandom. Pa su izgleda samo iskrene budale preostale da dokazuju kako je crno belo i obrnuto.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21926 on: 26-05-2022, 14:31:38 »
samo sto je ruska propaganda viseslojna, nekoliko je tu razina. em su u kombinaciji sa turcadijom prvo zaseravali europu migracijama, sve uz pomoc korisnih idiota lubenicara, dok istovremeno uzgajali i drugu vrstu korisnih idiota poput orbana.

znaci stvara se neko rusko-osmanlijsko carstvo, ali ocigledno nisu nikad culi jedan popularni poljski vic:

uhvati poljak zlatnu ribicu koja mu predlozi, da ne duljimo, tri zelje.
pa ovaj kaze:

1. da kinezi okupiraju poljsku.
2. da opet kinezi okupiraju poljsku.
3. da kinezi jos jednom okupiraju poljsku.

pa ga zlatna ribica pita sta mu je, kakve su to zelje, kad kaze: ako kinezi 3 puta okupiraju poljsku, moraju 6 puta proci kroz rusiju.

siguran sam da ce i rusi i dragi sateliti (turci ce vec i prije zaokrenuti) imati precih briga u svom prirodnom okruzenju, znaci azijskim stepama, cim se malo izduvaju sa (prevelikim) zalogajom koji halapljivo pokusavaju progutati i malo se iscrpe.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21927 on: 26-05-2022, 14:37:17 »

sve to je nesto najsmjesnije sto ikad vidjeh. :cry: ovo je gluplje od osmanlijskih pohoda na bec.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21928 on: 26-05-2022, 15:45:26 »
samo sto je ruska propaganda viseslojna, nekoliko je tu razina.

Jest' vala.

Evo jedne od razina:

Profesorica o sramotnoj fotki: 'Što je sporno? Učenici nemaju pojma o tome i nisu educirani'

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21929 on: 26-05-2022, 16:02:50 »
jao, uzasa, gle, norijada, pa vec i djeca vas zajebavaju. gotovo je, morate hitno podici broj zrtava na 2 milijuna, morate konacno iznijeti istinu, da vas cuju, negdje u un, pojma nemam. ta pomirljiva politika zaborava zbog mira u kuci nista ne valja.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21930 on: 26-05-2022, 16:09:41 »
Pa dobro, dešava se. Rusi potplatili retardiranu profesoricu da preti prijateljima na fejsu kome se ne sviđa pozdrav "za dom spremni" i još se hvali kako ona zapravo nije edukovala decu, nije obavila posao za koji je plaćena, siroti uopšte i ne razumeju šta rade. Missim, s obzirom na političke stavove koje je iskazala na fejsu, verovatno bolje što ih takva spodoba nije edukovala, ali opet, ako je i od rusa i njihovih retardiranih plaćenika, mnogo je...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21931 on: 26-05-2022, 16:17:21 »
pojma nemam kako stoji konkretni slucaj, je li ovo hrvatsko ili podvala, no to uglavnom i malo zanima.
kad malo popuste sve te kanalizacije koje se slijevaju sa istoka, pri cemu je zapad jos uvijek u prilicno ocajnom stanju, tad realno, znaci u dodiru sa stvarnoscu, stvari stoje ovako:

za dom i poglavnika spremni je ustaski pozdrav.
za dom spremni je hrvatski.

hrvatski grb sa U je ustaski, hrvatski grb bez u je hrvatski.

plus, ja bih se odavno odrekao hrvata da nije bilo ustaskog pokreta koji vam je dao po labrnji, jer ste tocno to najbahatije prizivali oceanom zlocina i bahatluka. druga stvar je ustaski rezim koji je bio diktatorski, pristao uz centralne sile. no pokret bih rehabilitirao.

fajnli, u mom univerzumu nikad se ne bih ni osvrtao na vase misljenje, jer, apsolutno nemate ni trunku legitimiteta ukazivati prstom na bilo koga.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21932 on: 26-05-2022, 16:29:24 »
Hrvatska zemlja slučaja. Od slučaja do slučaja pojeo vuk magarca. Nema udruženih zločinačkih pothvata, samo individualne krivnje. Za koju niko nikad nije ni robijao. Sve heroj do heroja, kad se individualno malo bolje pogleda.

Ko sme prstom ukazati na bilo šta, ili ima dovoljan legitimitet, kada ste vi u pitanju? Verovatno bi ste se i katoličanstva odrekli, da Papa na bilo šta prstom ukaže. Sveti narod. Sveti!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #21933 on: 26-05-2022, 17:37:51 »
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21934 on: 26-05-2022, 18:11:03 »
Eto, rekoh ja da je to plaćena rusko-turska ujdurma!

Ništa, organizovati ekskurziju u Blajburg, gde će odeljenje prerušeno u partizane izvesti performans streljanja profesorice, koja će umreti uskliknuvši "za dom spremni".

Sve u edukativne svrhe i radi obračunavanja sa ubačenim ruskim elementima, naravno.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21935 on: 26-05-2022, 23:31:36 »
evo, koliki ste vi sad biseri? sta imas od toga da hrvate prozivas za njihov bojni poklic ili drombuljas gluposti oko bleiburga?
bleiburg je veliko finale trece ili koje vec internacionale, znaci ruskog imperijalizma, sve pod rukom sa zapadnjackim trgovcima. uvod u genocid nad jedinom snagom pored koje jedna najobicnija lopina i kvisling, znaci ljubicica bijela tito, nikad ne bi mogla nametnutni krvavu diktaturu potpunih idiota u jugi.
sta sad imas od gajenja mitova, lazi i budalastina koje nametnuli komunisti? jest da su se poslije malo prodali i zapadu da ih narod tako pametne ne potamani, ali de fakto su pocinili genocid nad narodom, najmanje nad nekakvim zlocincima.

i sto sad vi reciklirate mitove i budalastine? svanut ce vam ako uvucete hrvate u "otvoreni balkan", prisajedini vas ruska federacija i hrpa oligarha parkira svoje jahte na privatnoj jadranskoj obali dok joj mima mercedez izvodi trbusni ples? mislim, gdje je vas racun? zivjet ce te od usluzne djelatnosti? salona za turske bule, arapske seike i ruske oligarhe? ono, ne znas koji napredniji i svjetskiji.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21936 on: 26-05-2022, 23:54:25 »
sta sad imas od gajenja mitova, lazi i budalastina

dokle ćeš lagati kao Dominik Mandić da su Hrvati iz Irana? :)

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21937 on: 27-05-2022, 00:11:13 »
Zole, napisah ti dug odgovor, i ode u propast.

Evo ukratko: ne seri za Zapad, pa to su države svaka nastala na bar 6-7 prevrata gde su suparnične dinastije istrebile jedna drugu i ostvarile apsolutnu vlast. To je pobednički princip. Zašto bi zaboga jedna krvava Engleska koja je poklala tolike pretedente na presto zajedno sa celokupnom rivalskog svitom u Red Wedding stajlu imala gađenje na krvavost komunističkih diktatura? Jebeno nema nikakvog smisla, kad razmisliš, jer je to očigledno prolazna faza u uspostavljanju jakog i stabilnog sistema. Pre će biti da taj jak i stabilan suparnički sistem zapadu ne odgovara, već im odgovaraju kurčevite slabe državice poput nove Hrvatske. E, sad, što vi to prepuni sebe ne primećujete, to je zato što je taj sistem i skrojen da vas zavara kao mlade majmune i drži u pokornosti.

Što se tiče mitova, laži i budalaština, misliš da ih vi manje servirate od komunista? Svake godine sve manje i manje žrtava u Jasenovcu, dok to ne dođe do nula, pa uzmete i preorete ceo memorijalni park i napravite akva park umesto njega. Zašto? Pa zato što je vaš laž i budalaština jača, silnija i obesnija, ne zato što je istinitija, druže. Činjenice nemaju veze sa tim. Eno koliko je Tuđman žrtava priznao za života, vi danas tvrdite da ima manje od toga. Nijedan broj sem nule vam ne odgovara.

Za "otvoreni balkan" i jadransku obalu mi se inače živo fućka. Ti si na srpskom forumu, ne ja na hrvatskom, da mi soliš pamet na taj način. Ja tebe trebam da pitam što nam ti recikliraš svoje mitove i budalaštine ovde.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21938 on: 27-05-2022, 00:21:19 »
a ne moze "ti si na srpskom forumu"; svi smo mi srbi, jelte. kako to zamisljas ako smo svi srbi? ti bi birao, onako, dobri indijanci, losi indijanci?

i misli su ti odlutale, ne pratis tok. ja sam izasao sa tvrdnjom da je ruska propaganda viseslojna, dok je za tebe ocigledno samo ono "sto vidis na prvu". bato je ruski bot, a vidis da ti istovremeno recikliras rusku propagandu. tko je postavio kvislinga tita, tko je skrojio mitove koje ti danas recikliras? netko sa mozgom, moskva. bato je otvoreni propagandista, a ti si pricuvni bez da si toga i svjestan.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21939 on: 27-05-2022, 00:23:15 »
Ma ja te samo prckam s vremena na vreme sa ruskom propagandom, kad se lepo namestiš sa ustaškom propagandom. Koju nekritički doživljavaš kao božje zapovesti. :lol:

Nego, pita vas Putin danas po drugi ili treći put, što vi hrvati toliko mrzite ruse?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21940 on: 27-05-2022, 00:31:56 »
kakva mrznja? ne, to su cisti racuni. moskva potice satelit beograd da zajebava hrvate, sto je hrvatima ucinilo mnogo zla. naivni ste, kapilarno korumpirani, a imate jos i te veze preko satanisticke crkve, pa ste dobar kandidat. to je odluka moskve da tako postupa, ne hrvata. mislim, sretno im bilo sa planovima, nije to bantu-afrika da nekom nesto nameces. da gazda, evo gazda, sad cu gazda, samo sto nije. ono, hrvati 1000 godina zive na udaru raznih budala, to je prirodno stanje, nista za mrznju.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21941 on: 27-05-2022, 00:34:48 »
Aha, znači opet ratujete zbog srba.

Meni je delovalo da ste se bolje učepili rusima nego mi, svaki čas neki S300 vam šalju i slične povlastice, nama razhodovane avione, čak su i u Mianmar poslali bolje.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21942 on: 27-05-2022, 00:47:19 »
pozivas se na kratko vrijeme kad se sovjetski savez po onom hruscovom planu "sa zapadom treba koegzistirati dok se ne urusi sam od sebe zbog nezadovoljstva izrabljenog radnika" urusio, te sve bilo na prodaju. valjda je to kupljeno za pare.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21943 on: 27-05-2022, 06:35:15 »
Dakle, da zaključimo: imate bolju i konkretniju logističku podršku od Rusije. Da ratujete protiv nas. Naravno za pare. Pa i mi im valjda nešto plaćamo.

Mi imamo deklarativno diplomatsku, gde blokiraju prijem Kosova u organizacije, dok istovremeno kažu "mi otcepili delove Ukrajne kao vi na Zapadu deo Srbije". Znači, dijametralno suprotno našim interesima.

I vi dalje ruse shvatate ozbiljno, ko retardirani u Srbiji, poput Muda od Labudana? Jel ti to mene zajebavaš?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21944 on: 27-05-2022, 08:45:43 »

Truman

• 4
  • 3
« Reply #21945 on: 27-05-2022, 23:32:15 »

plus, ja bih se odavno odrekao hrvata da nije bilo ustaskog pokreta koji vam je dao po labrnji, jer ste tocno to najbahatije prizivali oceanom zlocina i bahatluka. druga stvar je ustaski rezim koji je bio diktatorski, pristao uz centralne sile. no pokret bih rehabilitirao.

zosko, iako delim tvoj animozitet prema Rusiji ovaj tvoj stav prema U-pokretu me iznova podseca da s tobom nesto nije u redu. Steta, imao si nekad potencijala.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21946 on: 28-05-2022, 07:19:36 »

zosko, iako delim tvoj fašizam prema Rusiji ovaj tvoj stav prema fašističkom U-pokretu me iznova podseca da s tobom nesto nije u redu. Steta, imao si nekad potencijala.

Fiksd

12

• 2
« Reply #21947 on: 28-05-2022, 09:56:06 »

zosko, iako delim tvoj animozitet prema Rusiji ovaj tvoj stav prema U-pokretu me iznova podseca da s tobom nesto nije u redu. Steta, imao si nekad potencijala.
[/quote]

on je za u pokret a ti za zapadnu demokratiju. ali je ta zapadna demokratija na svaki moguci nacin podrzala revitalizaciju tog pokreta devedesetih. obrni-okreni

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21948 on: 28-05-2022, 10:38:58 »
kakve su to gluposti? kakvi ste vi komunisti? ustaski pokret oslobodio vas je monarhije i diktature, konkretno tamo nekakvog kralja. da ste posteni, podigli bi spomenik ustaskom pokretu u beogradu, plus, bar jednu ulicu nazvali bulevar ustaskog pokreta.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21949 on: 28-05-2022, 11:12:38 »
Pa, valjda ljudi negoduju jer ih je ustaški pokret možda spasao monarhije, ali je uvalio region u komunizam. Hrvatsku isto. Iz koga se nije izbavila ni do danas. :(

Ipak bi te ustaše i dalje trebalo streljati po trgovima zbog svega toga.