Author Topic: Koncerti u najavi  (Read 93577 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mims

  • 3
  • Posts: 1.205
    • Libartes
Koncerti u najavi
« on: 22-02-2011, 16:48:05 »
Otvorih ovaj topic zbog jednog pitanja, ali pretpostavljam da može da se iskoristi i za neke buduće potrebe.

Dolazi Devin Townsend 21. matra u Beč. Zanima me da li neko zna koliko bi ranije trebalo da se kupi karta, da li može da se rezerviše, kako može da se kupi iz Srbije i sl.?

sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #1 on: 22-02-2011, 17:02:39 »
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #2 on: 22-02-2011, 17:08:11 »
http://www.szenewien.com/

http://www.planet.tt/PMMP/detailview_szene.php?event_id=4501

kupovina karata: http://www.planet.tt/tickets/index.php?event_id=4501

treba ti prohodna kartica i to je to.

ja već imam neko malecno društvo koje bi išlo, pa možemo nešto da organizujemo zajedno...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mims

  • 3
  • Posts: 1.205
    • Libartes
Re: Koncerti u najavi
« Reply #3 on: 22-02-2011, 17:48:43 »
E super :) Nisam na Yumetalu, jedan forum je puna kapa za mene.

Početkom marta ću sigurno znati da li idem, nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #4 on: 22-02-2011, 17:51:56 »
nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.

Za karate nikada nije kasno.

Nego, Devin Townsend? To... neko sluša??? Ja sam živeo u ubeđenju da je u pitanju studijski gitarista-najamnik čiji su najbolji radovi na tuđim pločama. Znam da ima i solo albume i beše li onaj Streping Jang led bio njegov bend, ali... uh... on drži koncerte??? Sa publikom?? Moram sad da proverim na JuTjubu da ovo sve nije neka šala.

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.050
Re: Koncerti u najavi
« Reply #5 on: 22-02-2011, 17:54:05 »
Pff, a što sam ja otvarao topic na Yumetalu za ovo, a? :D


vienna calling. :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #6 on: 22-02-2011, 19:29:26 »
nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.

Za karate nikada nije kasno.

Nego, Devin Townsend? To... neko sluša??? Ja sam živeo u ubeđenju da je u pitanju studijski gitarista-najamnik čiji su najbolji radovi na tuđim pločama. Znam da ima i solo albume i beše li onaj Streping Jang led bio njegov bend, ali... uh... on drži koncerte??? Sa publikom?? Moram sad da proverim na JuTjubu da ovo sve nije neka šala.

Devin Townsend Project - Live EP 2011 - By Your Command

dal si blesav!  najveći car ikada!

The Devin Townsend Band - "Vampira" Inside Out Music

vienna calling. :lol:

Šta ćeš :)

Sad mi još reci da ti tad nisi u Beču :D
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mims

  • 3
  • Posts: 1.205
    • Libartes
Re: Koncerti u najavi
« Reply #7 on: 22-02-2011, 19:59:05 »
Meho, još je Aristotel rekao - ko ne voli Devina, ili je zver ili Bog!
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #8 on: 22-02-2011, 20:06:51 »
Prilično je jasno sa koje strane te jednačine ja stojim (ne sa božanske). Inače, Niče je rekao kako je Aristotel očigledno zaboravio na treću kategoriju: filozofa.

Bacio sam pogled na Devina na JuTjubu i pre nego što je Zakk okačio ove klipove. Bah, svakako not maj kap ov ti. Prilični sam mrzitelj preproduciranog američkog metala, ma šta to bilo...

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.050
Re: Koncerti u najavi
« Reply #9 on: 22-02-2011, 20:23:18 »
Šta ćeš :)

Sad mi još reci da ti tad nisi u Beču :D

Već planiram 1516. Još kad bi i Mića došao...  :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Mims

  • 3
  • Posts: 1.205
    • Libartes
Re: Koncerti u najavi
« Reply #10 on: 22-02-2011, 20:28:52 »
Prilično je jasno sa koje strane te jednačine ja stojim (ne sa božanske). Inače, Niče je rekao kako je Aristotel očigledno zaboravio na treću kategoriju: filozofa.

Bacio sam pogled na Devina na JuTjubu i pre nego što je Zakk okačio ove klipove. Bah, svakako not maj kap ov ti. Prilični sam mrzitelj preproduciranog američkog metala, ma šta to bilo...

Ničea je onda ubio Bog, pa je ubrzo nastupila i smrt filozofije iz duha muzike. :)

Dobar je Devin, iako ume ponekad da se zanese u pravcu koji ni meni ne odgovara, iako sam veliki fan.
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #11 on: 22-02-2011, 20:33:09 »
Samo nek ste vi (njegovi ljubitelji) srećni. Meni dolazi Sainkho Namtchylak na Ring Ring...

M.M

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.868
Re: Koncerti u najavi
« Reply #12 on: 22-02-2011, 20:50:59 »
Za mene poslastica stiže tek na Exitu - Grinderman.  :|
Nijedan poraz nije konačan.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #13 on: 22-02-2011, 21:15:05 »
Da... drugi album Grindermana je (za razliku od prvog) izvanredan. Šteta što ne dolaze do Beograda.

M.M

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.868
Re: Koncerti u najavi
« Reply #14 on: 22-02-2011, 21:22:04 »
Bojkotuješe Exit ili si lenčuga?
Jesi li gledao Kejva u Areni?
Nijedan poraz nije konačan.

shrike

  • 4
  • 3
  • Posts: 720
Re: Koncerti u najavi
« Reply #15 on: 22-02-2011, 23:36:50 »
I ja da se zapljunem i podsetim da No Age drže koncert u Domu omladine 20. aprila.
To samo ako nekog zanima...
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #16 on: 23-02-2011, 10:38:54 »
Bojkotuješe Exit ili si lenčuga?
Jesi li gledao Kejva u Areni?

Lenčuga sam.

Gledao sam kejva u Areni, naravno. Ali Kejv odavno nije moj omiljeni izvođač, previše se bacio u balade koje mom brutalnom ukusu ne prijaju. Grinderman pak, sa drugim albumom, gaze vrlo ozbiljnim korakom ka visokim pozicijama na mojoj ličnoj top listi.

Father Jape

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.330
Re: Koncerti u najavi
« Reply #17 on: 23-02-2011, 10:58:15 »
Ja sam tolika lencuga da, pazite sad, nisam bio jos ni na jednom Egzitu.
No, ako mirakulozno u skorije vreme dodjem u posedstvo nekog novca, mislim da cu zapravo kupiti kartu ovaj put.
Ono sto htedoh reci je, bio bih razocaran ako Grinderman ne bi izveli bar neki od klasika Bad Seedsa.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

M.M

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.868
Re: Koncerti u najavi
« Reply #18 on: 23-02-2011, 11:03:54 »
Obzirom da je u pitanju festivalski nastup sumnjam da će Grinderman izvoditi bilo šta od Kejvovog repertoara sa Bad Seedsima. Inače, koncert Kejva u Areni je bio sjajan.  :|
Nijedan poraz nije konačan.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #19 on: 23-02-2011, 11:13:46 »
Ni ja ne verujem da će se izvoditi Bad Seeds materijal, Grinderman ima sasvim dovoljno svojih pesama za festivalski nastup. Plus - mada ni ja nikada nisam bio na Egzitu, a i ne nameravam da budem - kada bih, hipotetički otišao na koncert Grindermana u Novi Sad a Kejv krenuo da me smara sa Bad Seeds materijalom, osećao bih se žešće iznevereno. Dosta je svirao onomad u Areni - preko dva sata, majku mu.

Da ne bude zabune, volim ja Kejva i Bed Sids, ali primetno više volim Birthday Party i Kejvova sklonost ka klavirskim baladama - koju je onoliko ispoljio u Areni - svakako nije maj kap ov ti.

Father Jape

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.330
Re: Koncerti u najavi
« Reply #20 on: 23-02-2011, 11:19:13 »
Pa nije ni moj.* Ali kao sto rekoh, ako pored svih Grindermanovih pesama ubaci jednu ili dve grindermanaste obradu nekog Bad Seeds klasika, ili cak kad spomenu Birthday Party stvari... ne samo sto ne verujem da bi se iko u publici bunio, vec naprotiv.

E sad, druga stvar je ako on licno ima neke tripove da mu je ovo odmor od Bad Seedsa, i da oce da pokaze da on moze i malo drugacije, pa se bas zaintaci da se pravi da ne zna ko su ti Bed Sidsi.

*Ali ono, izveo je Tupelo uzivo, na cetiri metra od mene. Za to bih mu oprostio deset Ship Songova koji prokleto svi kace na prokletom Fejsbuku.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #21 on: 23-02-2011, 11:34:40 »
Ma, da, Tupelo i još jedno dve-tri stvari u Areni su moju krv naterale da proključa itd. Više mi je smetalo što je skoro cela druga polovina koncerta bila posvećena stiskavcima...

Ali, da ne davim, Grinderman 2 je izuzetna ploča i kapiram da će koncert biti ubistven, ako se Elis, Kejv i ekipa pravilno ubace u trip matorih, prljavih ljudi koji samo žele da sviraju nevaljali rokenrol, kako im album i zvuči.

M.M

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.868
Re: Koncerti u najavi
« Reply #22 on: 23-02-2011, 11:46:07 »
Meni se kod Kejva i Bed Seedsa najviše sviđa mračna nota koja se provlači kroz svaku njihovu pesmu. Kejv je bar u tome ostao dosledan. Sa ostalim Mehovim primedbama ću se složiti :).
Nijedan poraz nije konačan.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #23 on: 23-02-2011, 13:38:39 »
Ja sam tolika lencuga da, pazite sad, nisam bio jos ni na jednom Egzitu.

Takođe. S tim da od toga pravim tradiciju koju ne treba prekidati.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mims

  • 3
  • Posts: 1.205
    • Libartes
Re: Koncerti u najavi
« Reply #24 on: 23-02-2011, 13:48:59 »
Hahah, evo ni ja nisam bila na Exitu. A nekako sam uspela i Kejva da propustim. Neoprostivo.
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: Koncerti u najavi
« Reply #25 on: 23-02-2011, 16:03:37 »
сара ченг у петак на коларцу, бах и брукнер, идем да испоштујем кореју!
(а и надам се, да нешто да зарадим)

eдит... не, Bruch и Beethoven...слагали ме  :(
...barcode never lies
FLA

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #26 on: 26-02-2011, 15:17:46 »
4. mart
Mortiis + Combichrist

Quote
Posle prvog gostovanja 2009. godine i proslogodisnjeg fantasticnog nastupa kao predgrupa Rammstein-u, u goste nam ponovo dolazi najpopularniji TBM/electro/agrotech sastav Combichrist. Posle rasprodatih koncerata na novoj turneji na kojoj promovisu novi album "Making Monsters", predstavice se beogradskoj publici 04.03.2011. u Domu omladine Beograda sa pocetkom u 21h.

Kao predgrupa ce nastupiti norveski industrial band Mortiis sa kojima su zajedno na evropskoj turneji a ovu kombinaciju je Mortiis opisao sledecim recima: "Combichrist i Mortiis su mozda drugaciji bendovi, ali su u osnovi slicni. Imamo iste stavove koji su muzicki izrazeni na drugaciji nacin. Energija je tu i fanovi oba benda shvataju kakvi ce to koncerti biti".
Karte po ceni od 1800 din. se mogu kupiti na blagajni Doma omladine i svim prodajnim mestima Eventim-a. Na sam dan koncerta karta ce kostati 2000 din.

http://www.yumetal.net/forum/topic/46424-koncert-0403-dom-omladine-beograd-combichrist-mortiis/
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: Koncerti u najavi
« Reply #27 on: 01-03-2011, 15:32:57 »
карта је 1800  :shock:
...barcode never lies
FLA

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #28 on: 01-03-2011, 17:39:25 »
pa?
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: Koncerti u najavi
« Reply #29 on: 02-03-2011, 16:37:35 »
много је...много
...barcode never lies
FLA

ginger toxiqo 2 gafotas

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.767
Re: Koncerti u najavi
« Reply #30 on: 02-03-2011, 17:34:36 »
...koncertna agencija AVALON pre par sati saopstila sledece - 18. juna na Kalemegdanu - Amy Winehouse...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.767
Re: Koncerti u najavi
« Reply #31 on: 02-03-2011, 17:36:28 »
...a izabran i pre-act za HURTS u Areni - SEVDAH BABY...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.050
Re: Koncerti u najavi
« Reply #32 on: 09-03-2011, 01:09:40 »
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #33 on: 09-03-2011, 05:00:58 »
@zakk,

http://www.kunsthauswien.com/en

 :?
dođavola. a sve je izglednije da neću doći :/
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mica Milovanovic

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 8.626
Re: Koncerti u najavi
« Reply #34 on: 09-03-2011, 10:14:20 »
Jesu li čuli oni za nekog drugog osim za Gigera?
Mica

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.050
Re: Koncerti u najavi
« Reply #35 on: 09-03-2011, 12:57:14 »
:)
heh, nisu.
ali kako stvari trenutno stoje, i ja necu biti ovde 21. posto moram da svrnem do LK.  :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

tomat

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.583
Re: Koncerti u najavi
« Reply #36 on: 15-03-2011, 19:00:03 »
Nicola Conte u Beogradu

http://www.e-novine.com/kultura/kultura-vesti/45669-Nikola-Konte-Beogradu.html

Quote
Poznati italijanski džez muzičar, producent i gitarista Nikola Konte nastupiće sa svojim šestočlanim bendom Jazz Combo na ovogodišnjem Supernatural festivalu koji će biti održan 23. aprila u Botaničkoj bašti

Osim nove lokacije, ovogodišnji Supernatural festival odlikovaće "easy listening" muzika, veliki broj seminara, radionica i predavanja na temu ekologije, a karte u predprodaji za festival će moći da se nabave od 28. marta u Kulturnom Centru Parobrod (Kapetan Misina 6) i na biletarnici Botaničke bašte po ceni od 500 dinara. Broj karata je ograničen! U prodaji će biti samo 2.000 ulaznica!

Nikola Konte je svetski poznat kao utemeljitelj posebnog džez stila - esid džeza (acid jazza), koji na zanimljiv način kombinuje elemente bossa nove, izi lisning (easy listening) stila i indijske muzike uz melodije iz italijanskih filmova šezdesetih godina prošlog veka.

I ove godine će program Supernatural festivala, multimedijalnog projekta koji slavi Dan planete Zemlje, imati dva dela - prepodnevni za decu i poslepodnevni za odrasle. Uključivaće, kao i uvek, osim  muzičkog programa i edukativne aktivnosti, a ovog aprila to će biti eko sajam i radionice, seminari, organska pijaca.

Na Zelenoj pijaci biće promovisani organski autohtoni proizvodi iz Srbije. Biće tu Snežana Jandrlić, borac za organsku i zdravu Srbiju i međunarodni pokret Slow Food, koji promoviše zaštitu biodiverziteta u lancu ishrane, kao i mnogi drugi. Posetioci će tako imati priliku da se upoznaju sa principima zdrave ishrane, sa proizvodima kao što su lekovito šumsko bilje, homoljski med, sapunski plod (100% prirodno sredstvo za pranje veša), kao i sve ono što predstavlja kulturu zdrave ishrane i zdravog života.

Kultura zdrave ishrane predstavljaja važan deo Supernatural aktivizma, a Zelena pijaca ima za cilj da pokaže da je Srbija zemlja zdrave hrane i da treba negovati fer odnose između proizvođača i korisnika tih proizvoda.

Na Eko sajmu predstaviće se najznačajnije organizacije iz domena zaštite životne sredine i to temama: Nacionalni park Đerdap,  biciklističke i pešačke rute po Srbiji, a biće i izložbi cveća...

Supernatural, festival u prirodi, je multimedijalni umetnički projekat koji slavi Dan planete Zemlje I okuplja ljude svih uzrasta, koji kroz muziku i ostale vidove umetnosti mogu bliže da se upoznaju sa ekološkim problemima današnjice, kao i rešenjima i novim idejama za održivi razvoj, reciklaži, obnovljivim izvorima energije, i uopšte zdravom načinu zivota.

Nikola Konte, poznati italijanski džez muzičar, ima klasično muzičko obrazovanje. Osnivač je sastava "The Fez collective", baziranog u italijanskom gradu Bari, kao i izdavačke kuće "Schema". Počeo je kao kolekcionar retkih ploča modalnog jazza. Potom se afirmisao kao producent i kompozitor. Od skoro, fokusirao je svoju muziku više na latin jazz, u oba svoja albuma Other Directions (2004) i Rituals (2008).

Konteov prvi album bio je „Jet Sound"s iz 2000. godine. Singl "Bossa Per Due" doživeo je internacioalni uspeh i postao underground hit. Čak je izvesno vreme korišćen za poznatu reklamu za Acura automobile.

Album je licenciran za američko tržište od strane muzičke izdavačke kuće "Thievery Corporation Eighteen Street Lounge (ESL)"  u leto 2001. kao „Bossa Per Due" i bio je neznatno promenjena verzija italijanskog „Jet Sounds" albuma.

Prati ga „Jet Sounds Revisited remiks" album krajem 2002.godine, a dve godine kasnije, francuski ogranak "Blue Note"-a je objavio Konteov sledeći album "Other directions ". U novembru 2008, Konte je objavio svoj najnoviji album "Rituals".

U novembru 2009, sledi "The modern sound of Nicola Conte ", verzije u jazz dub stilu, objavljen od strane "Schema Records".

Za razliku od njegovog remiks albuma iz 2002. godine, na kojemsu uglavnom umetnici koji su obradili njegove pesme, na ovm duplom CD-u Nikola je predstavio uglavnom originalne muzičke numere ali je i obradio numere nekih drugih umetnika u jazz stilu.

Konte je takođe producirao albume drugih umetnika kao što su Rosalia de Souza i Paolo Achenza Trio.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #37 on: 14-09-2011, 21:29:09 »
AWAKEN booking predstavlja:

THE SIGN OF HELL TOUR 2011

Brutal Black Death Metal Night to Remember!

---------------------------------------------------------------------------

GORGOROTH (Norway) Black Metal
http://www.gorgoroth.info/

VADER (Poland) Death Metal
http://www.vader.pl/

Valkyrja (Sweden) Black Metal
http://www.myspace.com/valkyrjaswe

+ guests

--------------------------------------------------------------------------
The Sign of Hell tour,
will be the tour to keep your eyes upon when the current season of light and warmth has withdrawn. Fronted by two of the titans of their kind, GORGOROTH and VADER will - alongside VALKYRJA as support - set course toward a crusade with over 45 stops of mayhemic violence upon the European soil. This collection of utter carnage can be experienced between the end of October and the end of December. It is decided, in celebration of this unity, to make the first stop on the tour the official release date for the vinyl edition of the album "Contamination". An update will follow within the near future including specifics for both the tour and the vinyl edition, we advice you to stay vigilant and await this glorious commemoration of darkness with eager hearts!
=====================================

07.12.2011.
Route 66 - Novi Sad - Serbia

- Ulaz - 2000din
- Pretprodaja od 01.11. (Beograd, Novi Sad, Subotica)
- Limitiran broj ulaznica - 300!
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mark

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.382
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
Re: Koncerti u najavi
« Reply #38 on: 14-09-2011, 22:02:42 »
...koncertna agencija AVALON pre par sati saopstila sledece - 18. juna na Kalemegdanu - Amy Winehouse...

8 reply-ja kasnije Amy je uveliko mrtva.  :-)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Josephine

  • Guest
Re: Koncerti u najavi
« Reply #39 on: 14-09-2011, 22:05:08 »
A njena usamljenost još uvek zvoni svetom.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #40 on: 11-10-2011, 17:30:02 »
Sreda, 12/10/2011, 22 : 00
JASON WEBLEY (USA)

Proleća 1998. Godine, Džejson Vebli napustio je svoj stalni posao, uzeo harmoniku, uskočio u „Greyhound“ autobus sa namerom da bude ulični svirač, dok mu ne nestane novca. Skoro deset godina, pet albuma i desetine zemalja  kasnije, Vebli  idalje tumara izvan granica i zavija na crveni mesec.

 Vebli  izgleda  kao prorok iz kraja noseći  slojevitu  vrećastu garderobu , kišnni mantil,  i  stari „porkpie“  šešir.  On skače po bini, na  ivicu prozora, po šankovima, grčevito pumpajući  meh harmonike i izvodi ritam dok zavija i zvižduće  strastvenim, hrapavim baritonom. Njegova muzika – mešavina romske, folk i pank muzike – prevazilazi  pojam vremena  i socijalnog porekla, oslikava predake, decu, protuve, pijanice i  ljubavnike u zagrljaju.

 Pored harmonike, Vebli  svira i druge intrumente – gitaru, klavir, kao i specijano njegov  udarački instrument – plastična flaša votke, ispunjena novčićima iz celog sveta. Veblijevi nastupi su često mnogo više od uobičajenih muzičkih događaja. Priče, igra lutkama, zajednička pevanja, popunjavaju prostor između numera. U jednom trenutku, publika očarana Veblijevom lirskom strofom i zagonetnom atmosferom, toliko će biti tiha da će se čuti list koji pada, u drugom, čitava prostorija će eruptirati u džinovsku treperavu borbu.

 Nestašna odbačenost  i dečija lakomislenost  postaju zarazni. Svi se smeju. Neki ljudi plaču. I, skoro svaki nastup završava se scenom publike koja zagrljena, nišući se, peva iz sveg glasa.

 Karte 200 RSD


Jason Webley "Dance While The Sky Crashes Down" - Live in LA


Webleya znam po Evelyn Evelyn projektu sa Amandom Palmer, njega solo nisam slušao al nema boljeg armonikaša za 200 dinara putpisujem!!!!1 :D
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.386
  • Enfant terrible
Re: Koncerti u najavi
« Reply #41 on: 21-11-2011, 09:00:48 »
Black Sabbath u Beogradu

Ponovo okupljeni velikani žestokog rok i hevimetal zvuka „Black Sabbath“ ovog leta jedini nastup u regionu imaće upravo u Beogradu, saznaje “Blic”. Bend predvođen Ozijem Ozbornom koncert će imati narednog leta u sklopu svoje velike svetske turneje.

Čelni ljudi „Avalon produkcije“, kako saznaje “Blic”, u petak su završili pregovore sa menadžmentom grupe „Black Sabbath“. Inače, oni su do sada organizovali najveće metal događaje u Beogradu u proteklih nekoliko godina, kao što su dva koncerta legendarnih „Iron Maiden“ i ovogodišnji žestoki spektakl sa „Judas Priest“ i „Whitesnake“. Uskoro se očekuje i zvanična objava, a kako saznajemo, narednog leta će originalna postava benda, koju čine legendarni pevač Ozi Ozborn, gitarista Tomi Ajomi, basista Gizer Batler i bubnjar Bil Vard, održati koncert na jednom od velikih otvorenih prostora u Beogradu.
 
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/290797/Black-Sabbath-u-Beogradu
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #42 on: 22-11-2011, 13:29:31 »
 :-|
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi - Kronos Quartet u NS
« Reply #43 on: 21-12-2011, 16:46:26 »
Prodaja ulaznica
 na blagajni Kulturnog centra Novog Sada od  15. 12. 2011.
 od 18,30 – 22 sata
 na blagajni Srpskog narodnog pozorišta  od  5. 1. 2012.
 od 11 – 20 sati
 
 Cena ulaznica 1000 dinara
 Cena ulaznica za studente i  učenike (uz Index) 700 dinara
 Cena ulaznica za učenike  (uz đačku  knjižicu) 700 dinara
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.386
  • Enfant terrible
Re: Koncerti u najavi - Kronos Quartet u NS
« Reply #44 on: 21-12-2011, 18:37:07 »
Prodaja ulaznica
 na blagajni Kulturnog centra Novog Sada od  15. 12. 2011.
 od 18,30 – 22 sata
 na blagajni Srpskog narodnog pozorišta  od  5. 1. 2012.
 od 11 – 20 sati
 
 Cena ulaznica 1000 dinara
 Cena ulaznica za studente i  učenike (uz Index) 700 dinara
 Cena ulaznica za učenike  (uz đačku  knjižicu) 700 dinara


ulaz je dinara 42, đeca i vojnici pola od toga! :mrgreen:
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.386
  • Enfant terrible
Re: Koncerti u najavi
« Reply #45 on: 31-12-2011, 16:44:09 »
houli šit. :-|

Guitar Art Festival - KINGS OF STRINGS

Vlatko Stefanovski & Tommy Emmanuel & Stochelo Rosenberg
Velika dvorana
17. mart, 20.00
Cene ulaznica: 1590, 1990, 2290, 2690 i 2990 din.

Središnji događaj narednog Gitar art festivala biće koncert gitarskog trija Kings Of Strings. Kraljevi žica su Tomi Emanuel, Štokelo Rozenberg i Vlatko Stefanovski. Trojica vrhunskih umetnika gitare najavljuju neobičan spoj različitih stilova, pozitivnu energiju i odličnu zabavu.

Australija, Holandija, Makedonija – Emanuel, Rozenberg, Stefanovski. Kraljeve je okupio Gitar Art festival, a na scenu će izneti svojevrstan gitaristički san. Različiti stilovi, geografske i kulturalne specifičnosti, pa i temperamenti spojiće se u svirku kakvu publika čeka možda i dosadašnjih 13 godina festivala.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Mark

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.382
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
Re: Koncerti u najavi
« Reply #46 on: 10-01-2012, 16:02:57 »
Najavljen Blek Sabat ali,    http://www.nme.com/news/black-sabbath/61325
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Barbarin

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.647
Re: Koncerti u najavi
« Reply #47 on: 10-01-2012, 22:22:48 »
The Prodigy u septembru u Beogradu organizuju festival "Warriors Dance"
Popularna engleska grupa Prodigy vraća se u Srbiju u septembru kada će nastupiti na Kalemegdanu, u okviru festivala "Ples ratnika".

Članovi popularnog britanskog sastava najavili su na zvaničnom sajtu da će 15. septembra na Kalemegdanskoj tvrđavi organizovati svoj festival "Warriors dance“ (Ples ratnika). To će biti treće izdanje ovog festivala, koje je prvi put održano 2009. godine u Japanu, godinu dana kasnije u Engleskoj, a zamišljeno je kao jednodnevno slavlje elektronske muzike. Na prethodnim izdanjima ovog festivala, osim grupe Prodigy nastupale su i grupe Pendulum, Hadouken!, Chase & Status....

http://www.happynovisad.com/the-prodigy-u-septembru-u-beogradu-organizuju-festival-warriors-dance.7571.htm
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #48 on: 11-01-2012, 11:09:21 »
Najavljen Blek Sabat ali,    http://www.nme.com/news/black-sabbath/61325

Nemojmo još tražiti pare natrag.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/300713/Black-Sabbath-ipak-u-Beogradu

Quote
„Black Sabbath“ ipak u Beogradu
| 11. 01. 2012. - 02:00h | Komentara: 1

Koncert „Black Sabbatha“, zakazan za 28. jun na beogradskom Ušću, biće održan uprkos tome što je menadžment benda saopštio da njihov gitarista Toni Ajomi ima rak limfnog sistema.

 „Što se tiče beogradskog koncerta zakazanog za 28. jun ove godine, kao i cele svetske turneje grupe ‘Black Sabbath’, sve ostaje kako je i dosad bilo najavljeno.

 
Ukoliko dobijemo instrukcije za bilo kakve promene, bićete svakako obavešteni“, stoji u saopštenju „Avalon produkcije“ koja organizuje beogradski koncert čuvenog hevimetal benda.

 

Inače, 63-godišnjem Ajomiju dijagnostifikovan je rak i sa doktorima razrađuje najbolju metodu lečenja.
 

Originalna četvorka „Black Sabbatha“ je pre dva meseca objavila da radi na svom prvom albumu posle 33 godine, sa producentom Rikom Rubinom u Los Anđelesu kao i da kreću na turneju.


Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.818
Re: Koncerti u najavi
« Reply #49 on: 20-01-2012, 11:00:35 »
Ohoho, Bliksa Bargeld i Karsten Nikolaj bi trebalo da nas posete u Martu
 
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/302308/Bliksa-Bargeld-iz-Einsturzende-Neubauten-nastupa-u-Domu-omladine