Author Topic: True Detective  (Read 148911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghoul

• 4
  • 3
Re: True Detective
« Reply #250 on: 28-04-2014, 12:04:11 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #251 on: 28-04-2014, 20:46:05 »

sjajna serija, fenomenalan završetak, fantastični Picolato!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #252 on: 28-04-2014, 21:32:23 »
završno objašnjenje by GHOUL:

http://cultofghoul.blogspot.com/2014/04/true-detective-2-bad-cop.html

Без разлика дали ќе се согласите со критиките и забелешките, уште еден одличен текст на Огњановиќ!

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #253 on: 29-04-2014, 07:39:27 »

Без разлика дали ќе се согласите со критиките и забелешките, уште еден одличен текст на Огњановиќ!

+1
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Albedo 0

• Guest
« Reply #254 on: 29-04-2014, 09:48:47 »
a sada ultimativno i neprejebivo objašnjenje najbolje serije svih vremena! 8-)

http://camerapolitica.blogspot.com/2014/04/istinski-detektiv_29.html

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #255 on: 29-04-2014, 10:05:57 »
Ne možeš baš porediti Bukovskog, koji je sa tri godine došao u Ameriku (a otac mu je takođe tamo odrastao, samo je služio u Nemačkoj), i Hičkoka, istinskog koknija, koji je prvi američki film napravio sa četrdeset godina.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Albedo 0

• Guest
« Reply #256 on: 29-04-2014, 10:08:31 »
samo ističem apsurdnost priče o mjestu rođenja kao kriterijum za to kojoj kulturi neko pripada

Hičkok je prije svega američki umjetnik

tomat

• 4
  • 3
« Reply #257 on: 29-04-2014, 19:22:26 »
ja sad nisam stručan za filosofska tumačenja serije, američke kulture i slično, ali je činjenica da mi na kraju nismo dobili odgovore na gomilu pitanja (Gul je pomenuo dobar deo njih):

1) kako to da poluretardirani rednek zajebava policiju sve te godine?
2) zašto je rešio da telo Dore Leng izloži da svi mogu da ga vide, kada je tela prethodnih žrtava krio?
3) kako to da ga familija nije "sklonila" kada je telo izložio, obzirom da je to privuklo pažnju policije?
3) čemu sve te silne reference na Karkosu, Žutog Kralja i sl.?

i tako dalje. tenzija se gradi 7 epizoda, i onda na kraju, kada očekuješ vrhunac, dobiješ mlak rasplet. kada se sada osvrnem na kraj Tvin Piksa, to mi izgleda kao remek delo u odnosu na završetak True Detectivea.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #258 on: 29-04-2014, 22:01:16 »
2) 00:04:19,011 --> 00:04:24,934
Prošle su nedelje otkad sam
ostavio trag. Da imaju oči...

Ja sam ovo shvatio kao njegovu zajebanciju sa policijom, pokazuje svoju nadmoć i inteligenciju (!) ostavljajući im tragove s vremena na vreme, godinama.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #259 on: 29-04-2014, 22:28:24 »
Da je "clue" u redu, ali originalno on kaže "I have not left my mark in several weeks." Kod nas se oba mogu prevesti kao trag, ali imaju drugačije značenje.

Albedo 0

• Guest
« Reply #260 on: 29-04-2014, 23:28:45 »
meni su to pitanja drugog reda, Karkosa mi je bila ponajmanje interesantna, ali bih čisto napomenuo da TD suštinski ima WIRE završetak, a niko nije rekao da WIRE finala nisu valjala. BTW, ja sam ponudio objašnjenje na blogu koje pokazuje da TD i insistira na tome da na kraju nema raspleta, samim tim ne može rasplet da bude mlak kad raspleta nije ni bilo.

al' eo npr WIRE, završeci su isti, ako pogledaš prvu sezonu

1. ko sprečava pajkane da pohapse čitavu bandu? razni komesari, kongresmeni, Tatlovi, kurci, palci, toliko političkih malverzacija da se na kraju uhvati par debila, ili u ovom slučaju Erol, a glavni se izvuku. U WIRE se tome niko ne čudi, ovdje smoriše sa razočarenjem. Razlika je da u WIRE gledaocima potpuno nacrtaju zašto se banda izvukla, a realno to nije potrebno, i takvog objašnjenja nema u TD, ono je implicitno. Na početku finala je sa chain of comand potpuno objašnjeno da rednek nije u tome sam učestvovao, i samim tim i nije mogao sam da zaebava pajkane, tu su mu rođaci u policiji, političkim organima, ko zna đe sve...

2. nije krio prethodne žrtve, nego je poplava ili neka slična prirodna katastrofa uklonila većinu postavki (to je sam Rast u jednoj epizodi rekao). Uostalom, Dora je pronađena na rođendan Rastove ćerke, stoga bih ja to radije tumačio u mom ključu, koji se tiče Rasta kao ličnosti (jer oko toga se sve i vrti), nego da se bavim time koliko je ovo realistično, malo mi to djeluje kao pitanje zašto voz nije na kraju ušao u stanicu, zašto nema konačnog raspleta itd

btw, Rast se rukuje sa Tatlom u prvoj epizodi i to čini maltene sa gađenjem, tako da je slučaj suštinski riješen u pilotu, samo pogledaj scenu kad se sretnu i rukuju u policijskoj stanici. A što bi to Rast radio, zbog običnog smaračkog političkog pritiska? Odmah u pilotu je jasno da je Tatl umiješan.

3. a što bi to radili? Zar nije sve do kraja jasno da im Rast u stvari ne može ništa? To je kao da sad pitam kako još Džordž Buš nije odgovarao ni za šta, i niti će, opet, postavljaju se pitanja koja žele od serije da naprave nešto što ona nije, hoće opet voz da uđe u stanicu, a ne ide. Da ne pričamo o 8mm filmu, na kojem ima još aktera zločina + očigledno ukazivanje na kraju da nisu sve uhvatili.
Ali zločinačka mreža je poprilično predstavljena u toku serije, i maltene smo mi dosta toga ovdje i postavljali, na temi gotovo nijedno od onih tumačenja i slika nije pogrešno, Picolato je samo (po meni ispravno) rekao da ne mora da dalje ide u tom pravcu, jer svako ko malo pročešlja seriju i ovaj topik vidjeće ko je sve umiješan, zašto još mora u finalu to da se bukvalno crta

4. šta Karkosa, hajde ozbiljno, ako smo zapeli za realističnost, u stvarnom svijetu tip koji ubija zbog Karkose može biti samo budaletina i ništa više od toga, ako je riječ o nekoj grupi, može biti samo grupa sektaških budaletina. Nuđenje Karkose na kašičicu samo je poboljšalo kvalitet serije. Zamisli da smo stvarno upoznali kompletnu bagru, koja smijurija bi to bila. Opet je tu isti problem, hajde da nactamo za one sa jeftinijim ulaznicama. Picolatova odluka da ne crta i buši jeftine karte je fenomenalna, bolje nego da je ovo ispao neki glupi sektaški horor

tomat

• 4
  • 3
« Reply #261 on: 30-04-2014, 00:14:32 »
meni je problem što serija nije baš realna, ali nije ni fantazija. WIRE nisam gledao, pa ne mogu da poredim finale TD sa finalom WIRE-a. i nemam ja ništa protiv da se glavni izvuku, ali imamo super tajnu grupu uticajnih ljudi/familije koji izvode čudne rituale sa sitnom decom, i u te rituale uključuju nepismenog redneka - zašto? zato što im je rođak? pa on je liability za čitavu udrugu, od njega može da bude više štete nego koristi. ovamo se ubije čovek kada nestane video kaseta zato što misli da će ga ucenjivati, ali mu je OK da šuruje sa incestoidnim retardom jer je to bezbedno.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

• Guest
« Reply #262 on: 30-04-2014, 00:31:07 »
ovamo se ubije čovek kada nestane video kaseta zato što misli da će ga ucenjivati

postoji samo Rastova pretpostavka da je tip ubijen, čovjek je umro u bolnici uslijed komplikacija sa lijekovima, dakle, Rast je sumnjao da je razlog u kaseti, to nigdje nije potvrđeno

ako bi prihvatili da je Rast u pravu, ipak je ubijen čovjek koji je visoko pozicioniran u hijerarhiji, dok je Erol samo dno, maltene neko ko održava imanje i tvrđavu, mi realno nemamo potvrdu da je uopšte on ubio i ''ukrasio'' Doru Leng, nego imamo potvrdu da su na oružju njegovi otisci - šio mi ga Džordž

budući da znamo da su u sve umiješani mnogo važniji ljudi, pitanje je da li je Erol uopšte ubio Doru, i šta je njegov posao u zločinačkom poduhvatu

samim tim, pitanje je da li je Erol uopšte neki relevantan faktor u čitavoj priči

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #263 on: 30-04-2014, 07:28:03 »
ali bih čisto napomenuo da TD suštinski ima WIRE završetak

Svetejeblo. Bata dominira.  :!:
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Albedo 0

• Guest
« Reply #264 on: 30-04-2014, 10:40:25 »
apsolutno, to je WIRE završetak, potpuno isti kostur, ne govorim o kompletnoj identičnosti

možda je tačnije to 2. sezona WIRE, kada traže Grka i ne mogu da ga nađu

ovdje traže Žutog Kralja i ispušiše ga na kraju, uhvatili samo glupog rednek-poljskog šljakera

Razlika je, opet kažem, što u WIRE bukvalno nacrtaše kompletnu bandu a ovdje to nisu učinili

Albedo 0

• Guest
« Reply #265 on: 30-04-2014, 15:31:13 »
fenomenalan tekst, eo vrhova

http://www.ruthlessreviews.com/21390/true-detective-reviews/

Melissa Joan Hart aint walking through that door to tell you why the Tuttle family thought the secrets of the universe were located inside little kids’ buttholes. 

My point is, you don’t need every damn thing wrapped up nice and neat; that’s what your imagination is for. Pizzolatto gave us eight great hours; we can take it from here...  If you want answers, watch Law and Order or ask Allen Iverson.

ostatak je prilično zanimljiva lična priča, mene je natjerao da pročitam do kraja (tvrdi da je kao klinac sreo tipa, bivšeg pajkana, koji se ubacio u neki satanistički kult, i koliko se njegova priča uklapa u Picolatovu), ali ove dvije rečenice su suština

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #266 on: 30-04-2014, 20:51:18 »
Zasto Ajverson? Nemoj mi reci da je on pedofil, pa zbog njega sam godinama uzimao sikserse u nba lajvu!!!

Albedo 0

• Guest
« Reply #267 on: 30-04-2014, 21:06:07 »
pojma nemam, šaljiv je tekst pa može biti zaebancija

a možda Ajverson ima odgovore na sva životna pitanja a mi to nismo znali!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #268 on: 30-04-2014, 22:55:49 »
pa nije li Ajverson imao nadimak The Answer?

Albedo 0

• Guest
« Reply #269 on: 30-04-2014, 23:07:34 »
Gugl kaže da je tako, pojma nemam, ne pratim NBA

u svakom slučaju, tekst gore je nevjerovatno vickast i ozbiljan u isto vrijeme

singerica

• 2
« Reply #270 on: 01-05-2014, 10:32:36 »
Puno toga je servirano u najavi, a premalo posluženo. Kamo sreće da je LOST ovako završio..

Albedo 0

• Guest
« Reply #271 on: 01-05-2014, 10:37:52 »
opet ovaj bot 8-)

singerica

• 2
« Reply #272 on: 01-05-2014, 10:48:35 »
A ti bi mogao da se dogovoriš sa sobom đe ti više prija Picolatova kurčina - in your face ili in your ass :D

Albedo 0

• Guest
« Reply #273 on: 01-05-2014, 10:56:04 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #274 on: 04-05-2014, 12:57:27 »
dobro bre, ko je ođe lud???

http://www.enstarz.com/articles/37315/20140502/true-detective-season-2-rumors-story-set-in-southern-california-with-brad-pitt-playing-rust-cohle-video.htm

Brad Pitt playing Rust Cohle???

ovi novinari su ili prsli ili nam fantastični Picolato priprema još jednu fenomenalnu sezonu

Albedo 0

• Guest
« Reply #275 on: 10-05-2014, 01:00:59 »
http://en.wikipedia.org/wiki/General_Motors_streetcar_conspiracy

e ako ovo bude 2. sezona Pizzolatto će se opasno približiti Vrhovima Batine Zelengore

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #276 on: 10-05-2014, 02:01:22 »
http://en.wikipedia.org/wiki/General_Motors_streetcar_conspiracy

e ako ovo bude 2. sezona Pizzolatto će se opasno približiti Vrhovima Batine Zelengore

Da ocekujemo - neocekivano?

Albedo 0

• Guest
« Reply #277 on: 10-05-2014, 09:22:35 »
očekujte - najbolje i genijalno! 8-)

singerica

• 2
« Reply #278 on: 10-05-2014, 23:07:57 »
zavjerva zvana tramvaj

Albedo 0

• Guest
« Reply #279 on: 11-05-2014, 00:45:42 »
nemoj da budeš buntovnik bez Pizzolatta

singerica

• 2
« Reply #280 on: 11-05-2014, 08:57:22 »
Vidjećemo. Očekivanja su velika kad je druga sezona u pitanju. Ovaj tramvaj zvani okultna zavjera mi se ne čini baš pogodnim, ali koga briga. Samo da ubica ne bude osvetnica ćerkica ubijenog vozača trole..

Albedo 0

• Guest
« Reply #281 on: 11-05-2014, 09:17:25 »
niko nije rekao da će biti ubistva

Albedo 0

• Guest
« Reply #282 on: 11-05-2014, 22:26:31 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #283 on: 11-05-2014, 22:35:03 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #284 on: 11-05-2014, 22:38:40 »

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #286 on: 09-07-2014, 22:32:22 »
evo mogućeg povoda da počne da me bude briga za II sezonu, after all!

William Friedkin Considering a Gig on ‘True Detective’ Season 2

Posted on Wednesday, July 9th, 2014 by Germain Lussier

True Detective creator Nic Pizzolatto is currently writing season 2, and is beginning to let the powers that be in on his vision for the next season. As we know, that vision won’t fit in with the season one story which starred Woody Harrelson and Matthew McConaughey. Also unlike the first season, it probably won’t be directed by Cary Fukunaga, though we don’t know that for sure.

So while most of the discussion currently centers on which actors could appear in the new season, there’s an interesting development about who might be behind the camera. In a new interview, director William Friedkin confirmed he has met with Pizzolatto to discuss the series and is considering working on it. Does that mean he’ll be directing True Detective season 2? Read the quotes below and figure it out for yourself.

Friedkin spoke to The Playlist at the Karlovy Vary International Film Festival recently and during the interview, they asked him if he’d consider directing some of True Detective. He said not only would he consider it….

I am considering it. I like this writer [Nic Pizzolatto] very much. I’ve met him, and he’s the real deal as far as I’m concerned. Now, all the new seasons are different so I’m not committed—this new season has nothing to do with the last one. Except for him and his sensibility, which I think is extraordinary.

They pushed harder and he continued:

I’m… I can’t say much more at this time. But I’m a fan of his writing, even though this will not be a continuation of what was done before with McConaughey and Woody Harrelson. So what you can say is I’m a huge fan of his writing, I’ve met with him, I like him, I like the direction he’s taking with this.

True Detective Season 2 directed by William Friedkin? That has a nice ring to it. As previously reported, the new season will be about “hard women, bad men and the secret occult history of the United States transportation system.”

http://www.slashfilm.com/william-friedkin-true-detective-season-2/

Albedo 0

• Guest
« Reply #287 on: 12-07-2014, 00:43:00 »

Truman

• 4
  • 3
« Reply #288 on: 12-07-2014, 17:17:22 »
To upravo htedoh da napišem, mislim da bi on bio dobar izbor. Ima mračnu crtu kao i Mekonahi.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #289 on: 12-07-2014, 20:56:58 »
Mene on podseća na nekog pederastog latino zavodnika, onog malog Iglesijasa na primer.

Jeste on sad stariji i verovatno malo manje sladunjav ali ...

Agota

• 4
  • 3
« Reply #290 on: 12-07-2014, 22:26:01 »
super je kolin. pravi mali prljavi, prgavi irac...
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Albedo 0

• Guest
« Reply #291 on: 12-07-2014, 22:57:56 »
super je kolin

jedina mana mu je što nije Džejk 8-)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #292 on: 12-07-2014, 23:06:27 »
 true true. True Gyllenhaal  :)

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #293 on: 13-07-2014, 12:20:35 »
Uf, dobro me podsetiste. Džejk Gilenhal bio bio zakon za ovu seriju...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Albedo 0

• Guest
« Reply #294 on: 15-07-2014, 15:12:00 »

'True Detective' season 2 casting decision to be announced 'later this week'Colin Farrell and Taylor Kitsch among latest actors linked to lead roles

"The two scripts we have … I hate to jinx it … they are more exciting than the first season," HBO programming president Michael Lombardo

Last month (June) Matthew McConaughey hinted that he would be open to be appearing in another season of True Detective
http://www.nme.com/filmandtv/news/true-detective-season-2-casting-decision-to-be-announced/343963

Colin Farrell and other casting rumours

Josh Brolin, Christian Bale, Joaquin Phoenix

These three Hollywood heavyweights were mentioned in loose character briefs as details about season two were beginning to emerge, and in many ways they started off the rumour mill.
However, they all have one thing in common: Brolin, Bale and Phoenix have always been 'prototypes' for the season. This means that the creators had these actors in mind for the reported detective in his 40s, another in his 20s and a 30-something female detective, which according to Deadline is how the Chastain rumour appeared.

http://www.telegraph.co.uk/culture/tvandradio/10965927/True-Detective-season-2-Colin-Farrell-and-other-casting-rumours.html

Mirno budi, srce moje!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #295 on: 15-07-2014, 15:23:16 »
Miruj srce, ne tuci tako ludo! :)

Truman

• 4
  • 3
« Reply #296 on: 15-07-2014, 16:22:02 »
Fali još samo Leo di Kaprio...
Sri Ramana

Albedo 0

• Guest
« Reply #297 on: 15-07-2014, 16:54:41 »
Fali još samo Leo di Kaprio...

gej stop! 8-)

Truman

• 4
  • 3
« Reply #299 on: 20-07-2014, 18:54:55 »
Fali još samo Majkl Fasbender...
Sri Ramana