Author Topic: Nove i pročitane knjige (u 2017.)  (Read 722959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: NOVE KNJIGE
« Reply #550 on: 07-09-2009, 12:00:36 »
Crnci se bune ako se ne radi po ključu. I ti bi se bunio da si crnac.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #551 on: 07-09-2009, 12:36:03 »
Ma nek se bune, imaju pravo na to...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #552 on: 07-09-2009, 12:51:14 »
Iz toga je možda je urednik rasista/seksista, knjiga ne. A gledajući autore - još teže. Ne kontam...?

Ma napadaju je u SAD zbog toga. Meni je tako svejedno, naravno. Mislio sam da bi bilo zanimljivo da to pomenem. S druge strane, niko tamo ne pominje Džona Ringoa i njegove tehno-trilere u kojima ružni belac ima harem plavuša-amazonki i kolje talibane i albansku mafiju na sve strane, a prodaju se u po milion primeraka po naslovu.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #553 on: 17-09-2009, 13:22:47 »
Septembar je ispao jako solidan kad je reč o sffh ponudi.

Džo Aberkrombi je objavio novi roman, Best Served Cold, smešten u svet svoje prethodne trilogije. Nisam stigao da ga pročitam, ali kritike su dobre.

Danijel Ejbraham je romanom The Price of Spring završio tetralogiju The Long Price Quartet. Čitao sam samo prvu knjigu, ali Ejbraham je podmladak grupe Critical Mass, oformljenoj oko Martina, Snodgrasove, Stirlinga i drugih, tako da je to već samo po sebi preporuka, ako meni ne verujete na reč.

Kejdž Bejker je napisala stimpank novelu, čija je radnja smeštena u njen Company svet. The Women of Nell Gwynne's.

Kejtlin Djui je objavila Sacred Scars, nastavak romana Skin Hunger. Reč je o epskoj fantastici. Prvi roman je kritika toliko nahvalila da sam ga ja nabavio ne razmišljajući. Naravno, razočarao sam se. Pisanje je na nivou Trudi Kanavan. Ako vam se ona dopala, dopašće vam se i ovo. Ako ne, zaobiđite.

Richard Kadrey, Sandman Slim. Ovo mi se čini izuzetno zanimljivim. Imam još jedan Kejdrijev roman, ali nisam ga pročitao. Evo blurba:

In this edgy, irreverent, often satirical, hardboiled dark fantasy novel, James Stark escapes Hell and ends up in Los Angeles 11 years after his death, with some old scores to settle — while Heaven and Hell have plans of their own for him.

Karl Šreder predstavio četvrti roman u serijalu "Virga". Sjajan tvrđi sf pod naslovom The Sunless Countries.

First 666

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #554 on: 18-09-2009, 04:06:50 »
Septembar je ispao jako solidan kad je reč o sffh ponudi.

... a tek smo na pola meseca...

Valjalo bi pomenuti i novog Iana Banksa (obratiti paznju na nedostajuce M) sa Transition...
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #555 on: 18-09-2009, 10:27:14 »
pratim ti blog ok je
nego reci ti nama jel ti samo čitaš knjige :D
stigneš li šta drugo

znam da brzo čitaš ali brate što je puno puno je

Zapravo, čitam još mnogo toga. Na primer, evo šta sam pročitao tokom prethodnih nedelju dana:

Stripovi:

Mystic 43 epizode
Ultimate Fantastic Four 50 epizoda

Ozbiljne stvari:

Encyclopedia of Ancient and Forbidden Secrets
The Cambridge History of Russia
The Gospel of Food
The Story Of Gunnlaug The Worm-Tongue And Raven The Skald
The Wealth and Poverty of Nations
Ritual Magic

Nekada sam čitao mnogo više (knjigu dnevno, u proseku), ali sada ne postižem.

Ja se izvinjavam sto upadam ovako zakasnelo i offtopicno, ali oduvek sam hteo nekog od ljudi s ovakvim stazom da upitam - koliko toga posle citanja ostane u glavi, i koliko dugo?
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #556 on: 18-09-2009, 11:54:11 »
Pa, najveći je problem što se serijali stope u jedan veeeeliki roman, tako da obično nemam pojma u kojoj se knjizi tačno šta dešava, pošto su mi u glavi pretvorene u takoreći poglavlja istog romana. Neki naslovi se ne zadrže u čeonom režnju. Na primer, kroz nekoliko meseci biće mi potrebno malo napora da se setim ko je ko i šta je šta u Stormcalleru, pošto mi se roman nije preterano dopao. Međutim, ako malo promozgam ili bacim pogled na sinopsis - it all comes backt to me. Kod mene je muka u tome što ne čitam samo ono što volim, već i ono za šta mislim da je relevantno za trenutno stanje žanra, ili toliko komercijalno da se ne sme zaobići, pošto postoji mogućnost da se objavi kod nas - a samim tim i da ja to prevodim. Ne znam kako je kod Melkora, pošto on čita otprilike koliko ja.
First 666

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #557 on: 18-09-2009, 12:54:54 »
Mislim da u poslednje vreme citam poprilicno manje, tj. sporije. A u glavi ostane sasvim dovoljno. Ne pamtis lepe recenice (prepisivanje u spomenar i podvlacenje u knjizi uvek je nekako bilo za devojcice, zar ne? ;)), ne zapamtis svaki plot twist, hell! imam problema da se iz prve setim sta sam sve procitao u poslednja 3 meseca, o poslednje 3 godine da ne govorim, ali pamtis stil pisanja, atmosferu romana, kada prodjem kroz spisak (koji eto, "moram" da pravim) sto rece Nf it all comes back to me i na kraju krajeva znas i secas se sta valja i koliko valja.
A sad bi mogao da pitas i Smrkija posto on ima strogo "informativan" pristup citanju.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #558 on: 19-09-2009, 01:16:46 »
Tokom narednih nedelju ili dve dana najverovatnije neću dolaziti na forum, ili to činiti veoma retko, pa vi nastavite ovu priču bez mene. Baš bih voleo da vidim kakva su tuđa iskustva s čitanjem. Svi smo mi čudaci na svoj način i svi čitamo drugačije. Ova tema retko ide u of topik, ali mislim da sada ne bi bilo zgoreg. Lepo se zabavljajte.
First 666

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #559 on: 19-09-2009, 01:40:07 »
Ja imam slična iskustva kao vas dvojica - pamtim generalnu fabulu dela, ali ga 'ladno mogu nakon godinu dana  ponovo čitati. Imena likova, naročito sporednih-glavnih teško pamtim. Takođe, dela koja mi na kraju ispadnu sranje, lakše zaboravim. Tipa, pročitao sam dva dela onoga sranja od Lojd Aleksandera, o onom prascočuvaru, nit' znam kako se lik zove, nit' se sećam šta se dešava u knjigama, a pročitao sam to možda pre 2 godine. :D

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #560 on: 24-09-2009, 13:52:38 »
My Swordhand Is Singing

Marcus Sedgwick's MY SWORDHAND IS SINGING is a dark novel with a heavy emphasis on thick, snowy forests of Eastern Europe, gypsies, and superstitious town folk. It is the perfect setting for a scary story, but it is also much, much more.

Tomas and his teenage son, Peter, are a pair of traveling woodcutters with a mysterious past that settle down in the village of Chust one winter. Before long a string a deaths strike the village. Peter is perturbed by the villagers' strange reactions to the occurrences. When he asks Tomas about them, his father brushes away his questions as silly folk lore. However, Tomas is also doing his own share of strange things, like digging a trench around their home and filling it with moving water. When Agnes, a girl Peter likes, is symbolically married to a dead man and shut up in a remote hut, Peter tries to rescue her and runs into a monster.

Sedgwick takes pains to distance his tale from the gentleman bloodsucker that Anne Rice and authors like her have embedded into pop culture. The word "vampire" is never mentioned and the vampires, themselves, have varying appearances throughout the novel. He does a great job at weaving various and sometimes seemingly paradoxical pieces of folk lore. This gives the story a great sense of immediacy and realism. Sedgwick also shifts the focus from vampires to people who have to deal with terrifying occurrences at home. The buildup of the growing atmosphere of fear and denial will have readers biting their fingernails.

Marcus Sedgwick seems to take a lot of risks in writing this atypical, historically rich vampire novel. Central to the story line is not the relationship between a human and vampire or a girl and a boy (a la Buffy and Angel), but a wounded relationship between father and son. While this may seem terribly uncool, the realism of this relationship is what grounds the novel and makes the more fantastical elements more believable and scary.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #561 on: 24-09-2009, 16:27:13 »
Na http://nightfliersbookspace.blogspot.com objavljen je prvi deo spiska naslova epske i naučne fantastike koje će izdavačka kuća IPS objaviti za predstojeći sajam knjiga.
First 666

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #562 on: 24-09-2009, 17:01:41 »
Buhuuuu! Jel to znaci da nece biti drugog dela "Witchera"?

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #563 on: 24-09-2009, 18:59:34 »
Mislim da će se sačekati, pa drugi i treći istovremeno, ali ne za ovaj sajam. Problem je što prevodilac živi u Poljskoj, pa dolazi jednom godišnje da bi potpisao ugovor.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #564 on: 24-09-2009, 19:04:15 »
Ispravka, Witcher 2 je na lekturi. Verovatno ide odmah posle sajma.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #565 on: 24-09-2009, 19:05:50 »
Izdavaštvo Prosvete je od prošlogodišnjeg Sajma knjiga objavilo nove naslove iz različitih žanrova, među kojima su romani, eseji, drame, knjige pesama, priručnici i leksikoni. Pored drugog izdanja drame Consul u Beogradu, Bore Ćosića, ljubitelji savremene srpske književnosti će u izdanju Prosvete moći da čitaju eseje Gorana Markovića (Češka škola ne postoji) i Dragiše Vasića (Neobjavljeni članci).

Ove godine, Prosveta će čitalačkoj publici sajma knjiga predstaviti i najnovije izdanje čuvenog Leksikona stranih reči i izraza Milana Vujaklije, kao i naslove objavljene u saradnji sa izdavačkom kućom IPS, među kojima su romani nobelovca Gintera Grasa (Kutija), Sola Beloua (Humboltov dar), Elmora Lenarda (Van domašaja), Sergeja Kostina (Vikend u Parizu) i drugih.

Roman Kutija predstavlja Grasov  najuspešniji rad u poslednjih nekoliko godina. Gras je ovde na vrhuncu pripovedačkih mogućnosti. Pojedinačni glasovi junaka se stapaju u hor. Oni se dopunjuju, a u isto vreme su kontradiktorni, oni tvrde i odbacuju. Ova povest se razvija iz raznolikosti glasova i priča, u njoj ništa nije tačno, a sve može da bude istinito. Kroz celu knjigu se prepliću stvarnost i mašta, duhovitost i gorčina. Posebnu ulogu u priči ima jedan stari Agfa fotoaparat.

IPS ove godine predstavlja tri nobelovca

Izdavačka kuća IPS, koja je do sada objavila preko 350 knjiga, kako iz oblasti beletristike, tako i non-fiction-a za decu i odrasle, u svom izdavačkom planu ima još mnogo naslova.
U izdavačkoj delatnosti IPS-a zastupljeni su gotovo svi žanrovi književnosti, a neki od autora za čije objavljivanje knjiga IPS ima ekskluzivna prava su: Le Klezio, Ginter Gras, Žoze Saramago, Jukio Mišima, Sol Belou, Kenzaburo Oe, Majkl Ondatje, Dejvid Memet, Pablo de Santis, Nikolas Evans, Vilijem Gibson, Greg Kiz, Kler Kuk, Majkl Keri, Piter Ejkrojd, Val Mekdermid, Grejam Grin i mnogi drugi.
Veliki broj pomenutih autora dobio je najveće svetske književne nagrade, od Nobelove, preko Pulicerove, Bukerove i nagrade Planeta.
Među najnovijim izdanjima su romani „Čovek koji je hteo da bude kralj i druge priče“, Radjarda Kiplinga (dobitnika Nobelove nagrade 1907.); „Slepilo“ Žozea Saramaga (dobitnik Nobelove nagrade 1998.), „Pad Troje“ Val Mekdermid, a u najavi je i nekoliko romana aktuelnog nobelovca Le Klezioa, od kojih će dva već biti predstavljena na ovogodišnjem Beogradskom sajmu knjiga – Uranija i Tužbalica o gladii.

U izdavačkom programu IPS-a ima dosta dečjih knjiga i onih koje ne pripadaju fikciji, među kojima se posebno ističu vrhunske umetničke monografije koje se izdaju u saradnji sa najvećim svetskim izdavačem iz oblasti umetnosti - Taschen-om. Partneri sa kojima IPS redovno sarađuje su izdavačke kuće Taschen, Pearson, DK, Disney, Robert Frederick, Igloo, Egmont, Libsa, Holland, Usborne, WPL, Parkstone, Quercus i mnogi drugi.
RAD – dva romana Jukia Mišime

Izdavačka kuća Rad će posetiocima ovogodišnjeg Beogradskog sajma knjiga predstaviti najnovije naslove iz oblasti beletristike, objavljene u saradnji za izdavačkom kućom IPS, među kojima su romani Jukia Mišime (Zabranjene boje i Mornar koji je izneverio more), Gastona Lerua (Fantom iz opere), Džodi Piko (19 minuta); biografije Fransiska Franka, Fidela Kastra, Hitlera i Cedunga i mnogi drugi naslovi različitih žanrova. U izdavaštvu Rada je ove godine objavljena čuvena komedija Dušana Kovačevića, Maratonci trče počasni krug, kao i istorijski romani i vodiči najznačajnijih svetskih metropola.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #566 on: 27-09-2009, 23:02:39 »
Još jedno izdanje koje će svetlost knjižara premijerno ugledati za sajam knjiga jeste roman The Devil You Know by Mike Carey. Keri je britanski odgovor na Džima Bučera i lagano počinje da se probija i preko bare. NAravno, imam sve što je do danas objavio, ali moram priznati da nisam stigao da pročitam nijedan njegov roman. Evo šta kaže Amazon:

Aviolent ghost in a world where spirits are rarely mean-spirited is a clue to a deeper mystery in this engrossing dark fantasy debut from comics-writer Carey. Felix Fix Castor is an itinerant exorcist who (like a certain famous group of Hollywood ghost-evicters) alternates between dispatching spooks and doing stage magic at ungrateful children's birthday parties. When he's summoned to end a haunting at London's prestigious Bonnington Archive, he finds a vengeful specter with a blood-veiled face that resists methods for extirpating the usually docile dead. When Castor begins probing more deeply, he quickly finds himself harassed by a ravenous succubus, a belligerent fellow exorcist and a slimy Eastern European pimp. The resolution of this ingeniously multilayered tale will satisfy fans of both fantasy and detective fiction. Fix Castor's wisecracking cleverness in the face of weird nemeses makes him the perfect hardboiled hero for a new supernatural noir series.

Felix Castor is a freelance exorcist, and London is his stamping ground. It may seem like a good ghostbuster can charge what he likes and enjoy a hell of a lifestyle--but there's a risk: Sooner or later he's going to take on a spirit that's too strong for him. While trying to back out of this ill-conceived career, Castor accepts a seemingly simple ghost-hunting case at a museum in the shadowy heart of London--just to pay the bills, you understand. But what should have been a perfectly straightforward exorcism is rapidly turning into the Who Can Kill Castor First Show, with demons and ghosts all keen to claim the big prize. That's OK: Castor knows how to deal with the dead. It's the living who piss him off...

First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #567 on: 27-09-2009, 23:19:22 »
"Laguna" konačno objavila "Mesečeve vrtove".
First 666

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #568 on: 28-09-2009, 03:01:33 »
J.J. Adams koji je u poslednje vreme priredio antologije Wastelands i Living Dead nastavlja slicnom temom

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #569 on: 06-10-2009, 18:29:55 »
Čarobna knjiga izdala Grad  Ember...

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #570 on: 07-10-2009, 17:47:53 »
Od danas je u prodaji "Olujni talas" Džima Bučera, prvi naslov u serijalu "Drezdenovi dosijei".
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #571 on: 07-10-2009, 19:18:22 »
Unseen Academicals Terija Pračeta je u mojim rukama i spreman za čitanje u bolničkim čekaonicama diljem Beograda. Jej!
First 666

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #572 on: 07-10-2009, 22:23:25 »
Čarobna knjiga izdala Grad  Ember...

Bio sam na njihovom sajtu ali posteno nisam nasao ovaj naslov. Moze neki link?

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #573 on: 07-10-2009, 23:00:36 »
Ako si na fejsu, ima na njihovoj fan stranici da su izbacili to...

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #574 on: 08-10-2009, 16:56:09 »
Evo, opet su na fejsu objavili da je puštena u prodaju i druga knjiga iz istog serijala, pod imenom Narod Sparksa...

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #575 on: 08-10-2009, 18:56:25 »
Evo ja nasao oba ta dela na fejsbuku, od Carobne knjige.
Citao sam malo opis, nesto kao apokalipticna vizija buducnosti, jel zna neko nesto vise o piscu, vredi li se baviti s tim ?

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #576 on: 08-10-2009, 19:08:52 »
Mislim čak da je nightflier to prevodio...

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #577 on: 08-10-2009, 21:58:31 »
Jeste, ja sam. Prva dva dela. U suštini reč je o romanima za decu. Postapokaliptična naučna fantastika bez neke akcije, ali sa dosta moralnih pouka. Nisam čitao treći i četvrti deo. Koliko znam, treći je prikvel.
First 666

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #578 on: 09-10-2009, 10:09:59 »
znaci govno... pomislio sam da ima neke veze sa zelaznijem, zbog ambera, a ono jos gore...

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #579 on: 09-10-2009, 23:48:07 »
Ovaj, znaš da je Zelazni mrtav, zar ne? Ne može da postigne da toliko piše u zagrobnom životu. Dosta što je objavio jedan roman otkako je umro. Nije ti on Ladlam.
First 666

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #580 on: 10-10-2009, 08:28:15 »

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #581 on: 10-10-2009, 09:25:30 »
Ovaj, znaš da je Zelazni mrtav, zar ne? Ne može da postigne da toliko piše u zagrobnom životu. Dosta što je objavio jedan roman otkako je umro. Nije ti on Ladlam.

Ali znam i za modu postavljanja mladih pisaca da pisu prequele i sequele zarad izvlacenja poslednje pare iz nekog serijala, pa sam pomislio da je to ovde slucaj. Laknulo mi je kad sam shvatio, a jos vise posle tvog opisa, jer cu sad ustedeti pare:)

PS
Jel "Noc u samotnom oktobru" taj posthumno objavljen roman Zelaznija? Znam da mu je to poslednji napisan, ima li jos neki? Ili imamo "ala Dzordan ala Dina" nastavke?

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #582 on: 10-10-2009, 09:58:06 »
Ne. Početkom godine objavili su roman The Dead Man's Brother, koji je Zelazni napisao pre četrdeset godina, ili tako nešto, ali nikad nije objavio. Reč je o krimiću.
First 666

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #583 on: 10-10-2009, 18:51:47 »
Lord Demon je u stvari napisala Jane Lindskold na osnovu ideje RZ, i to je posthumno izaslo; mozda ima jos jedan, nisam siguran, a mrzi me da proveravam.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #584 on: 12-10-2009, 12:18:17 »
Postavio sam na Bukspejsu novi deo predsajamskih najava izdavačke kuće IPS: http://nightfliersbookspace.blogspot.com/2009/10/novi-naslovi-u-ips-u-deo-treci.html
First 666

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #585 on: 14-10-2009, 12:46:39 »
Zavrsio Meseceve vrtove od Stivena Eriksona. Odlicna knjiga, kako i pise u predgovoru Stivena Donaldsona, vredi sebe pocastiti ovom knjigom. Nema klasicnih heroja, ima dosta akcije, knjiga je uzbudljiva, dinamicna, Erikson je izgradio slozen svet, ali za razliku od recimo Dzordana ne gubi vreme na beskrajna opisivanja krcmi, pletenja i ostalog  :). Jedino me brine sto verujem da ce Laguna beskrajno otezati sa serijalom.
IPS vidim ima dosta zanimljivu ponudu, i slutim da cu pazariti dobro kod njih na Sajmu.
Perin mi rece da i hrvatski Algoritam ima vrlo dobrih izdanja, plus sto su im same knjige ( ilustracije, povez, mape itd. ) vrlo kvalitetno uradjene, ali su im cene mnogo vece od nasih, kako sam shvatio , 20 evra minimum  :o.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #586 on: 14-10-2009, 14:12:11 »
Pa, tamo kod njih Bejker dođe nekih 130-140 kuna. Mnogo je to, mada je fin povez i sve. Takva su izdanja od Keja, Martina, Vilijamsa....Bejkera ću kompletirati doduše :D

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #587 on: 14-10-2009, 14:35:27 »
Budi oprezan s kupovinom hrvatskih izdanja. Lako je moguće da ti se prevod ne dopadne. Moj bi ti savet bio da se informišeš preko neta i nekih probnih stranica na sajtovima, pa da se onda odlučuješ glede kupovine.
First 666

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #588 on: 14-10-2009, 14:52:37 »
Već imam prvi deo Bejkera ;) Nije toliko loš prevod, čak bih rekao da je ok. Martin im je skroz loš...recimo:

Primer rečenice iz Algoritmovog prevoda:

[...] mršava bosonoga djevojka dvostruko starija od nje srušila ju je na tlo i pokušala skinuti čizme s njenih nogu, ali Arya joj je dala pljas po uhu svojim drvenim mačem [...]

Primer iste rečenice kod Lagune:

Baš jučer, mršava bosonoga djevojka, duplo starija od nje, oborila ju je i pokušala da joj svuče čizme s nogu, ali ju je Arja odalamila štapom po uhu, tako da je ova [...]

Mislim, "dala pljas"....ogavan prevod.

krema

• 4
  • 3
« Reply #589 on: 14-10-2009, 14:59:05 »
U pravu si, pljas bi bio izraz za udarac po jednom drugom dijelu tijela... :lol:

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #590 on: 14-10-2009, 15:17:30 »
Samo što meni u "Laguninom" prevodu smeta ono "duplo". Inače, bilo je jako zanimljivo na promociji SciFi Balkana. Večeras idem na žurku, mada sam se opirao. Napisaću sutra izveštaj na blogu. Biće krš serija i filmova.
First 666

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #591 on: 14-10-2009, 15:27:05 »
@krema: Good one, mate!  :|

@nightflier: Jes' i "duplo" je malo bezze, ali mi čitav kontekst rečenice nekako grozomorniji sa onim "pljas." Kao da je neko prevodio za decu od 10 godina...

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #592 on: 15-10-2009, 16:55:57 »
Isao sam bas danas na jesenji sajam knjiga u Novom Sadu, doduse nisam mnogo pazario. Video sam nesto sto bi moglo biti interesantno zenskom delu populacije.
Novi naslov od spisateljice vampirskih ljubića, Stefani Majer. Knjiga se zove Domaćin.
Ali nije u pitanju nastavak serijala, već zasebna knjiga. Koliko sam mogao videti iz sadržaja, reč je o nečem što bi se moglo svrstati u SF, tuđinska, vanzemaljska rasa valjda zaposeda telo jedne od poslednjih stanovnica Zemlje, pa nešto kao dva uma se bore i egzistiraju u jednom telu.. pa eto ko voli dotičnu, sajam traje do subote.

Slutim da će i u ovom delu biti romantično-ljubavnih elemenata.  :)

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #593 on: 15-10-2009, 19:00:12 »
Taj "The Host" čak i ne zvuči loše, a što se tiče ljubavnih elementa, tek je tu sumanut trougao. Ako se ne varam, taj vanzemaljac što je zaposeda je zaljubljen u njenog muža ili brata, ili tako nešto...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #594 on: 15-10-2009, 21:27:02 »
House of Reckoning by John Saul

After the untimely death of her mother, fourteen-year-old Sarah Crane is forced to grow up quickly in order to help tend her family’s Vermont farm and look after her grieving father, who’s drowning his sorrow in alcohol. But their quiet life together is shattered when her father is jailed for killing another man in a barroom brawl and injuring Sarah in a drunken car crash. Left in the cold care of a loveless foster family and alienated at school, Sarah finds a kindred spirit in classmate Nick Dunnigan, a former mental patient still plagued by voices and visions. And in eccentric art instructor Bettina Phillips, Sarah finds a mentor eager to nurture her talent for painting.

But within the walls of Bettina’s ancestral home, the mansion called Shutters, Sarah finds something altogether different and disturbing. Monstrous images from the house’s dark history seem to flow unbidden from Sarah’s paintbrush–images echoed by Nick’s chilling hallucinations. Trapped for ages in the shadowy rooms of Shutters, the violence and fury of long-dead generations have finally found a gateway from the grave into the world of the living. And Sarah and Nick have found a power they never had: to take control, and take revenge.
First 666

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #595 on: 15-10-2009, 23:27:09 »
Malo sam cackao po netu, da, i u The Host postoji ljubavna prica, nesto u smislu da taj strani parazit postaje dobrocudan, zaljubi se i sl. Po knjizi ce izgleda biti snimljen i film. Inace Majerova zaista nije maciji kasalj. U 2008 je imala prodaju svojih dela, od 22 000 000 primeraka.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #596 on: 15-10-2009, 23:59:28 »
Na ovo sam se najstrašnije naložio:

Leviathan by Scott Westerfeld

It is the cusp of World War I, and all the European powers are arming up. The Austro-Hungarians and Germans have their Clankers, steam-driven iron machines loaded with guns and ammunition. The British Darwinists employ fabricated animals as their weaponry. Their Leviathan is a whale airship, and the most masterful beast in the British fleet.

Aleksandar Ferdinand, prince of the Austro-Hungarian Empire, is on the run. His own people have turned on him. His title is worthless. All he has is a battle-torn Stormwalker and a loyal crew of men.

Deryn Sharp is a commoner, a girl disguised as a boy in the British Air Service. She's a brilliant airman. But her secret is in constant danger of being discovered.

With the Great War brewing, Alek's and Deryn's paths cross in the most unexpected way...taking them both aboard the Leviathan on a fantastical, around-the-world adventure. One that will change both their lives forever.

First 666

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #597 on: 16-10-2009, 00:39:24 »
Dobra fora s mapom. Lepo videti da neko zna kako su se stvari nekad radile :)

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #598 on: 16-10-2009, 01:02:17 »
To je fora da su neke nacije pošle putem tehnologije, a neke bioinženjeringa - a treće su, pak, neutralne. Sudeći po onome što sam našao na netu, Srbija je tek posmatrač. Izgleda da nismo negativci. Videću kad pročitam, ali kandal je po sredi sjajan stimpank.
First 666

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #599 on: 16-10-2009, 09:01:14 »
na mapi srbije je vidljiv neki undead. Mozda su srbi krenuli u rat sa vojskom vampira i zombija?