Author Topic: Nešto diše u mojoj torti  (Read 228521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Nešto diše u mojoj torti
« Reply #1000 on: 13-02-2013, 17:15:47 »
Prilično direktno si rekla šta ti smeta. Nisi rekla šta pokušavaš.
We're all mad here.

Josephine

• Guest
« Reply #1001 on: 13-02-2013, 17:18:41 »
i jedno i drugo

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #1002 on: 13-02-2013, 17:19:37 »
Дај линк (за питање шта покушаваш), глупи смо!  xrotaeye
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Josephine

• Guest
« Reply #1003 on: 13-02-2013, 17:20:22 »
što se mene tiče, ostanite glupi. tako mi odgovara.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #1004 on: 13-02-2013, 17:21:25 »
ХАХАХАХАХА!!! Која си ти бедна глупача!  xrofl xrofl xrofl

Ево објаснићу ја шта покушаваш, нема проблема.  xrofl xrofl xrofl
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Josephine

• Guest
« Reply #1005 on: 13-02-2013, 17:33:50 »
gle, opet me vređa. prostak.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1006 on: 13-02-2013, 17:37:33 »
Dont fuck with osica klan!

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #1007 on: 13-02-2013, 17:38:38 »
Dont fuck with osica klan!

Opredeli se, il' si vuk, ili si buba...
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1008 on: 13-02-2013, 17:39:50 »
Pa kaži to Loniju, nisam ja krstio klanove!

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #1009 on: 13-02-2013, 17:43:14 »
Ideja mu je odlična, ali na realizaciji bi moglo da se poradi. Razmišljam o nekom poređenju sa Battletechom i njihovim klanovima, pošto je Sagita ipak veliko bojište. :)
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #1010 on: 13-02-2013, 18:18:57 »
Tortaši, koliko verujete u kvalitet priča u zbirci? Ako promovišete ovoliko, a ovo prevazilazi mnoga štampana dela, iza kojih stoje izdavačke kuće, rekoh vam već, neko se relevantan i "od ugleda" može zainteresovati za vas. Ukoliko "Torta" nije potkrepljena kvalitetom, jao si ga vama i vašoj budućnosti. Ako niste bili sigurni, trebali ste sačekati koji mesec, ako verujete da zbirka ima kvaliteta, onda zaista radite dobar posao ovim promovisanjem. Koliko sam ispratio, D. i Steva tvrde da je loše, scallop je pohvalio neke priče, bilo je još negativnih, kao i pozitivnih kritika, angel011, sad Loni, ali, šta vi mislite o svemu?

Sad došao sa posla, ali sam pratio zbivanja na topiku.
Red je da se odgovori zainteresovanima.

U nekoliko navrata sam ukazao da ne smatram (dakle, govorim u svoje ime, nemam prava da govorim u ime svih) Tortu nekim posebnim kvalitetom, ali takođe mislim, i znam, da je mnogo bolja od nekih izdatih na papiru dela.
Glavni nedostatak Torte, a to je ovde ponavljano nekoliko puta, je nepostojanje urednika i lektora, dakle, bajpasovanje kompletne izdavačke procedure.
Andrea je dala sve od sebe, ali to nije bilo dovoljno. Naše htenje jeste da neko relevantan to odradi, ali nismo verovali da bi iko pristao.

Onda, nismo se nadali tolikom odzivu publike. Preuzimanja su se povećavala bukvalno pred našim očima. Niko se tome nije nadao, naše prognoze su bile u najboljem slučaju 500 preuzimanja, a od toga 200 čitanja. Puna kapa!

Što se tiče promovisanja zbirke… skoro ništa sami (koliko ja znam) nismo pokrenuli od toga. Mislim da je Andrea organizovala promociju u Subotici, Milka odradila Beograd a Goran Novi Sad.
Naravno, svaki autor je hteo po jednu u svom gradu i to je razumljivo. Intervjui i televizija su usledili bez našeg upliva; niko nije zvao Pink i Tv Pančevo pa rekao „dajte nam termin“, nego su ljudi sami ponudili.
Mislim da je tome kumovao naš gerila marketing i nenadani uspeh koji je doneo. Takođe, mislim da je uspeh zasnovan na novom putu do čitaoca i što je anto-zbirka naravno besplatna. 

Kvalitet priča je takav kakav je i svako stoji iza svoje. Ponavljam, priče pate od nedostatka lekture i uređivanja. Da su prošle tu proceduru, mogao bih mirne duše da kažem da imamo jako kvalitetnu zbirku pred sobom.
Ovako nam ostaje da se čitaocima generalno dopada, dakle ciljanoj publici.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #1011 on: 13-02-2013, 18:31:35 »
Pošto neću raditi intervju - zanimaju me dve stvari:

1) Što baš horor?
2) Da li će biti nastavaka antologije?
3) Da li ćete se baviti drugim (pod)žanrovima?
4) Imate li u planu tematske antologije, poput Goranovih "vampira"?

1) Nemam pojma, tako se ekipa dogovorila (nakon završetka Zbirke V) a ja, uprkos što više volim druge podžanrove, pristao. Mislim da je primicanje nove godine kumovalo tome, na neki nedokučiv način.

2) Svakako. Na svakoj promo smo istakli ili bili pitani da li će Torta preći u tradiciju. Da li će se zvati Torta 2 ili "I dalje nešto diše u vašoj torti" još nije poznato, ali projekat postoji, idejna faza je skoro gotova i svakome je dato zeleno da krene.  Naravno, pozvaćemo druge učesnike radionice, a svako ko smatra da može da priloži dobru horor priču za T2, neka priloži. Naša vrata su otvorena.

3) Naravno, i već se bavimo. Zbirka V je gotova, tematski se bavi Vojvodinom a na svakom autoru je bio izbor podžanra.

4) Naravno. Samo da je osmislimo. Do T2 ima skoro cela godina, biće prostora i vremena za druge projekte. Takođe, svako od nas individualno radi na svojim radovima, da li za konkurse ili izdavače.

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #1012 on: 13-02-2013, 20:23:47 »
Loni zaboravio si na Savajata!!

Ма, јок...Лони зна да ја припадам клану Изостављених! :)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1013 on: 13-02-2013, 21:11:59 »
Pošto neću raditi intervju - zanimaju me dve stvari:

1) Što baš horor?
2) Da li će biti nastavaka antologije?
3) Da li ćete se baviti drugim (pod)žanrovima?
4) Imate li u planu tematske antologije, poput Goranovih "vampira"?

1) Goran Segedinac je predložio da tema bude novogodišnji horor, nismo imali ništa protiv ideje.
2) Najverovatnije će biti.
3) Svakako. Niko od nas se i ne bavi isključivo horor temama.
4) Videćemo, za sada ne žurimo sa planovima za budućnost, ima vremena.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1014 on: 17-02-2013, 16:50:03 »
Sad su već počeli i da prosjače, koliko su zanimljivi izdavačima.

"Mi smo grupa autora iz Srbije, okupljena oko želje da fantastičnu književnost koju volimo i stvaramo predstavimo što većem broju ljudi. Danas, to nije lako. Novac je osnovna prepreka koja odvaja mlade, nedovoljno afirmisane književne stvaraoce od konačnog cilja - objavljivanja njihovog dela. Nismo dozvolili da nas to spreči, verujući u snagu zajedničkog rada, osnovali smo neformalnu grupu i napisali kolekciju kratkih priča. Nažalost, u ovom trenutku, nismo u prilici da nađemo izdavača koji bi nas objavio bez finansijskog učešća. Zato nam je, dragi prijatelji, potrebna vaša podrška."

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1015 on: 17-02-2013, 17:02:19 »
Večeras u Pogledu iz svemirskog broda biće reči o promociji Torte u SKC-u...

Josephine

• Guest
« Reply #1016 on: 17-02-2013, 17:16:03 »
Novac je osnovna prepreka koja odvaja mlade, nedovoljno afirmisane književne stvaraoce od konačnog cilja - objavljivanja njihovog dela.

nije novac, nego dobro pisanje. zato nemate izdavača.

jel imate urednika i lektora?

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1017 on: 17-02-2013, 22:18:25 »
U večerašnjoj emisiji Pogled iz svemirskog broda, govorilo se o projektu Torte, a sa promocije je izdvojeno izlaganje Milke Knežević Ivašković o pristupanju samom projektu, njenoj priči, uzorima i afinitetima prema hororu, odnosu bajki i horora...

hidden

• 4
  • 3
« Reply #1018 on: 17-02-2013, 23:06:11 »
Danas smo pokrenuli crowdfunding inicijativu na indiegogo.com. Radi se o prikupljanju sredstava za Zbirku V, oko koje smo se prvobitno i okupili.

Vaša pomoć nam mnogo znači - čak i sam lajk na stranici projekta može bitno uticati na tok kampanje. Unapred Vam se zahvaljujemo na podršci.

Sve detalje možete videti ovde http://igg.me/at/zbirkav/x/2215856

xyxy

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1019 on: 17-02-2013, 23:16:44 »
Loni zaboravio si na Savajata!!

Ма, јок...Лони зна да ја припадам клану Изостављених! :)
Ne, ti spadaš u klan Tihe vode ( bregove deru) :twisted:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1020 on: 18-02-2013, 04:43:09 »
Jebote, čak i ovde prosjače! Koja gomila jadnika.

PTY

• 5
  • 3
« Reply #1021 on: 18-02-2013, 08:33:48 »
 IndieGoGo? Whoa, dobar potez, a vi mu tu dođete nešto kao pioniri sa vardarsko-triglavskog područja, pomalo u skladu sa onim zlatnim trekerskim “to boldly go” motom... kladim se da će vam se na promocijama postavljati masa pitanja o toj avanturi. Ajde, nek je uzdravlje!  :)
PS. Inače, mnogi žanrovski blogovi prave nedeljni crowdfunding roundup, za ovaj ste izgleda zakasnili jer vas ne vidim na listi, ali garant će vas biti na idućem linkovanju, tamo za vikend ili najkasnije u ponedeljak.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #1022 on: 18-02-2013, 11:07:28 »
Koliko sam video na sajtu, postoje uspesno pokrenuti i realizovani projekti iz Srbije, tako da nismo bas pioniri u tome.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #1023 on: 18-02-2013, 11:13:28 »
svidja mi se ovo.
"$ 250 - Your name and a photo with a special thank-you on the beginning of the book, a few words about you (3-4 sentences) and a free copy of the book (free shiping included)"

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1024 on: 18-02-2013, 12:43:40 »
Posle nekoliko dana pauze, nastavljam sa čitanjem i analizom...

Milka Knežević Ivašković
-   POKLON ZA LANJSKE SNEGOVE

Ova priča je po atmosferi tzv ,,roman toka svesti’’.
Reč je očigledno o devojci koja je luda, što je vrlo nezahvalno za pisanje jer je teže učvrstiti koordinate u kojima se takva osoba kreće. Ipak Milka je u tome uspela.
Ostaje nerešeno pitanje šta je halucinacija, a šta realnost. Da li Rudolf uopšte postoji ili je plod Snežanine mašte. Da li su Rudolf i On jedna ista osoba jer mi se čini da u poslednjem delu postoji diferencijacija i da se Snežana pravda preko telefona Njemu da ima samo Rudolfa. Ako su dve osobe u pitanju da li je On neki doktor. Nije jasno da li je Snežana kući ili u psihijatrijskoj ustanovi. No i tako nejasna priča nosi čari.
U svakom slučaju ovo je storija koja nosi najviše lepih rečenica u mom dosadašnjem čitanju zbirke. Autorka me je oduševila sledećim sentencama:

Vreme ionako nije važno jer stalno živimo u sadašnjosti.
-   Ljubav boli. Nju ništa ne ublažava. Shvatila sam to odavno. Pre nego što sam upoznala voljenog. Mnogo pre. Još dok su hijeroglife moje duše pokušali da dešifruju njegovi predhodnici.
-   Mnogo je bilo poslednjih stvari koje sam u životu učinila, a koje su se ispostavile samo kao opsena uma, agnonija produžetaka.
-   Dakle zima je – seče me pomisao – možda je vreme za zamrzavanje i skladištenje retkih blistavih trenutaka.
-   Na ruke navlačim bele čipkane rukavice, nošene mnogih pretpostlednjih dana u godini koje istovremeno mirišu resko, na varikinu, i nežno, na đurđevak iz omekšivača.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1025 on: 18-02-2013, 16:21:58 »
Coffin Anal (Radoslav Slavnić) – Partija

Ova priča je zbilja profi.
Iako su mi se dopale i neke druge, mislim da ova, u dobroj meri obeležava zbirku.
I po originalnopsti i po samoj dužini (preko 40 strana).
Vođenje radnje ka kulminaciji je vrhunsko oodrađeno (10).
Isto se može reći i za pravljenje obrta (10).
Jedino čemu ne bih dao 10 je karakterizacija glavnog lika.
Tranzicija Marka, od nostalgičnog romantika - tipa spremnog da se žrtvuje ne bi li spasio život, do trenutka kad se predaje demonu i želi da radi za njega (pa i da najavi ubistvo Ace koga je spasio) je prebrza. 
Data je na svega par strana.

Međutim kod ovako složeno zamišljenih priča negde mora i da omane.
Koncentracija na sjajno oslikavanje atmosfere i osmišljavanje preokreta iza preokreta (događaji koji slede su krajnje neočekivani) morali su da negde da pregaze postupniju tranziciju karaktera.

Na trenutak sam pomislio da je premalo atmosfere specifične za same gejeve jer ako novu godinu slave u kafani nalik strejterima, sedeći i ispivši alkohol, to je propuštena prilika da se da neki gej specifikum.
Autor je to izbegao ubacivanjem Seke Aleksić i pesme ,,Crno i zlatno’’ kao i crnim i zlatnim simbolima na disku. To već jeste gejstvo na koje smo navikli (škljokičarenje).

S obzirom da cenim isključivo horor priče ako imaju poentu primenljivu i na real živote, ovde bih pokušao da dešifrujem demona Arbitra kao simbola.
Vrlo je relativno šta demon simboliše, a to je možda i dobro.
Da je prejasno ne bi valjalo.
Samu homofobiju ne jer je demon uništavao i homofobe, ali opet ubija same gejeve u čudnoj adrenalin igri.
Demon bi zapravo mogao da simboliše neku iskonsku sebičnost.
Težnju da nama bude dobru po cenu nekih tuđih sreća.
Ta sebičnost je tolika da ćemo zarad nekih užitaka da izdamo sve i svakog, pa čak i svoje principe.   
Učinilo mi se da će Marko da zaboravi na sve samo zato što je demon najbolji ljubavnik od svih koje je imao.

Vrlo interesantna priča. Začudna, zagonetna.
Sama činjenica da o njoj toliko razmišljamo posle čitanja i da nam stvara takav dojam,
da nas na tren u rebus baci, a kasnije ubije u pojam,
govori da je pisana za inteligentne.

Josephine

• Guest
« Reply #1026 on: 18-02-2013, 16:26:30 »

ma daj, loni, nemoj da zajebavaš :roll:

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #1027 on: 18-02-2013, 16:47:28 »

ma daj, loni, nemoj da zajebavaš :roll:

Da prostite, i meni je ista rečenica na um pala. Mislim, ova druga a u citiranju.
Al', ne zajebava Loni, on je smrtno ozbiljan, on tako misli. Pa još i od kad ostatke Scallopa na leđima nosi - ko bi mu mogao biti ravan! Ide Loni, oklopljen sa svih strana, jebe majku i podučava, čak šta više kaže: "Začudno, zagonetno!". Kroz isparenja dobija i razne dojmove, nadima se, u analnom grču mu svingter cvrči. Oće to kad se BK završi, sumnjam i da je po ugovoru bilo obavezno.
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

Josephine

• Guest
« Reply #1028 on: 18-02-2013, 16:48:57 »
Ide Loni, oklopljen sa svih strana, jebe majku i podučava

xrofl xcheers

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1029 on: 18-02-2013, 17:54:02 »
Pa još i od kad ostatke Scallopa na leđima nosi - ko bi mu mogao biti ravan!

Opet strižeš ušima?

Ne mešaj Lonija sa mnom, jer svaka budala svoje veselje ima, pa ni tebi nije zabranjeno,
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1030 on: 18-02-2013, 23:25:04 »
Je li Stevo, a gde je tvoja ozbiljna analiza?

Gde je obrazloženje ZAŠTO nešto valja, a nešto ne valja.
Sve što vidim od pljuvača je NE VALJA...
Nismo čuli zašto

Vidim ljubomoran si što je Scallop vrednovao neke moje priče.
Sumnjaš u njegovo merilo. Međutim grešiš. Nisam mu ljubimac.
Niti je radio sa mnom. Samo je davao prijateljske sugestije.
Ističeš moj fakultet.
To da ima propuste, ja vrlo dobro znam.
Ne spadam u one koji bi preporučili da studiranje dramaturgije na BK Akademiji
(osim ako ne pišete suvi crni realizam kao S. Kovačević.
U tom slučaju imaćete prođu i otvorena vrata posle fakulteta
u teatrima i na televizijama i pisati serije tipa ,,Gorki plodovi'' i sl)

Nisam tip koji misli da fakultet koji god da je, završava posao.
Studiranje traje nekoliko godina, a usavršavanje CELOGA ŽIVOTA.

Želim da se usavršavam i u pisanju i u analizi,
a ako mi je analiza loša, želim
konkretan citat gde grešim pri ocenjivanju nekog dela,
a ne pljuvačinu bez baziranja na konkretnu stavku.

Biki

• 4
  • 3
« Reply #1031 on: 19-02-2013, 00:47:19 »
o m g   xrotaeye

Josephine

• Guest
« Reply #1032 on: 19-02-2013, 01:03:20 »

Je li Stevo, a gde je tvoja ozbiljna analiza?

Gde je obrazloženje ZAŠTO nešto valja, a nešto ne valja.

U grlu mi na kiselo ostaje, pa ne bih da se shvati kako tek iz prikrajka podjebavam. „Tortu“ sam s neta preuzeo čim sam za istu saznao. Lažem, za „kružok“ znam odavno, bio lično pozvan, al’ sam kovelio da divljaku u tom društvu mesta neće biti.
Iskreno, bilo je „ajd’ baš da vidim“, krenuo da čitam, kao da je radionica, očekivao ništa a da sam u krivu nadao se.

Digresija, Bogu kažem fala što se zvezde nisu poklopile (to je oksimoron, jelde?) pa me niko nije „izdao“, onako formalno. Opet lažem, Scallop mi je onomad poturio pa nisam umeo da kažem ne, no se nadam da je prošlo dovoljno nezapaženo. Jer, pa to ostaje iza nas, nema da se s gumicom može natrag. Hoću reći, zašto srljati? U ovoj igri se ne dobija baš ništa, ako od obraza išta ostane tim bolje.
Kad bih bio kulturan, rekao bih da je „Torta“ čisto, ono gornje, srljanje. Prc, ali neću! Toliku su „medijsku“ pažnju nadigli da se neke stvari moraju nazvati pravim imenom. Vidim, svi se ženiraju, čestitaju, mene već sramota koliko se preko ramena osvrćem, sve bečeći. Jedino je Lord iscedio par rečenica, naravno na pogrešnom topiku. „Umetnik“ egzebicionira, prot prot prot.

Pročitao sam koliko sam mogao, a kao prešao sve. Ima delova gde je želudac jednostavno odbijao da nastavi dalje. U proseku, jedna lošija radionica. Kao cilj sam imao, kad već autori ištu, jednu, što bi D. kazla: „dublju analizu“, ali kako ja pojma nemam šta je to analiza, samo ću preskočiti sitnu boraniju, pa udariti zmiji u čelenku. Nek me neko ispravi, bilo je „Rašo ovo, Rašo ono“, Džek  mu odmah kraj skuta. Više mi i ne treba, znači vođe čopora.

„Kada sam se na rumskom stajalištu obreo među svim tim izduženim licima i začuo teške uzdahe i šuškanje kesa punih flaša skupocenog pića i kojekakve pirotehnike, zapitao sam se kako li sam uopšte mogao da pomis­lim da bi taksi prošao kao prihvatljiva opcija”.

Haos potpunog besmisla, bez ičeg konkretnog u sebi. Retko viđeno lopatanje opisima, a da ni jedno nema smislene ili, ne daj Bože, daljne upotrebne uloge. “Izdužena lica” su jebeni prevod “long faces”, što bi trebalo značiti, jel, da su tužni. Kese šuškaju od “skupocenog pića i kojekakve pirotehnike” – pokušavam da shvatim šta je dete htelo da kaže.

“Ipak, nekoliko „divljaka“ pojavilo se nakon manje od pola sata smrzavanja na snažnom vetru i svi se snađosmo za prevoz”. Vidi ovako, kad gođ neko uz vetar upotrebi reč “snažan”, čitam ga k’o da mi je na maternjem jeziku jarko ispisao –  NEMAŠTOVIT. Ili lenj, što mu svakako na isto dođe.

“..odmeravajući svetlucave oči taksiste i halapljivi kez koji mu je virkao ispod brka, u odrazu retrovi­zora”. Sledi odmah posle, loše do zastrašujići lošeg.
Na koje načine ikog ubediti da dalje čita?

Neka “Analno kašljućeg”, klinac je, možda mu se nešto i ukaže, vremenom. Džekonja mene više interesuje, i neću dalje dužiti (Stipana, sa sve “opreznim otvaranjem vrata i tihim ulaskom”, mi je svakako preko glave. On je neizlečiv, ali pozitivan). Elem -

“Lejla je drhtavim rukama zapalila novu cigaretu, po ko zna koju toga dana”.
Baš bih voleo da mi autor kaže šta sve u ovoj rečenici ne štima. A tandrče, onako!

Sveukupno, “Torta” vam je loša, ni lebare od nje. Džaba vam kuropecanja dužom Sagite, naručeni napisi i ostale brabonjarije. Jbg, al’ tako je.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1033 on: 19-02-2013, 01:23:14 »
Ok.
Eto prevideo sam.
A nije ni čudo što sam prevideo jer Steva ima analizu priče od 40 i kusur strana u svega 2 rečenice.

Priznajem meni je promakla rečenica koju je Steva izdvojio.
Pitam se zašto li taksista ne bi stao, ako neko nosi kese s flašama skupocenog pića.
Ne bi stao ako je naručilac neki smrdljivi alkoholičar, ali u ovom slučaju bi.

Bazirao sam se na CELINU priče.
Šteta je ne obratiti pažnju se na celu šumu već odustati jer na jednom drvetu grane počinju da se mrse.

Coffin Anal je vrlo mlad (27 godina) i naučiće da izbacuje rečenice koje nemaju baš neko logičko utemeljenje.
To se svakome potkrade.

Šteta je ne pročitati celu priču koja u poentalnom smislu daje neke vrlo originalne zaplete i neočekivana rešenja.

Pročitajte njegovu priču o Tvin Piksu iz Emitora 482.

Josephine

• Guest
« Reply #1034 on: 19-02-2013, 01:27:02 »

Pročitajte njegovu priču o Tvin Piksu iz Emitora 482.

ja sam probala. nije mi se dalo. ozbiljno. zamršene rečenice, preopterećene viškovima i pretencioznošću.

izbaciti (nelogične i kitnjaste) viškove.

obratiti pažnju - ne kažem da nema talenta, da je beznadežan slučaj i slično. tim pre mu se kasnije neće dopasti ovo što je sada žurio da objavi.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1035 on: 19-02-2013, 04:54:05 »
Ozbiljna je greška zanemariti Stevino mišljenje pa makar to bila analiza priče od 40 i kusur strana u svega 2 rečenice. Pravo da kažem, on pripada u grupu ljudi koji su svojim šutiranjima najviše doprineli (nadam se pozitivnim) promenama u mome pisanju. Steva jeste grub, ali ima oko da nađe svaki propust. Retko se odlučuje da komentariše, ali uglavnom pogađa centar. D. je drugačija, obično se fokusira na sitnice, ali i ona najčešće bez greške pronalazi falinke u (mojim) pisanijama. Shvatam ja da nije prijatno čuti da te ne vidi baš svako kao nepriznatog genija, ali ponekad ume da bude korisno. Naročito ako je potkrepljeno konkretnim primedbama.

Što se Lonijevih komentara tiče, oni su blagonakloni, više mi deluju kao vežba ili razgovor prijatelja, ali bolje i to, nego večito trabunjanje o nekakvim promocijama i prosjačenjima koje ovde neprestano čitam.

Samo napred Loni, nemaš još mnogo!!!

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1036 on: 19-02-2013, 07:06:03 »
Vidim, i amnezija je počela po Sagiti. Neki se kao fol, gade promocija, no da malo osvežimo pamćenje :

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1037 on: 19-02-2013, 07:07:59 »
Neće biti da su pojedinci baš tako gadljivi na e-zbirku i promociju :

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1038 on: 19-02-2013, 07:34:40 »
Ne lupetaj Anomanderu, majke ti.
Naravno da ću prošetati stotinjak metara od kuće ako sam već pozvan.
Pa opet, ne sećam se da sam kukumavčio nepoznatoj ženi za pare kako bih putovao u Niš.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #1039 on: 19-02-2013, 08:59:56 »
Andrea je pronasla sponzora za Nis, nije Anomander, samoinicijativno, pokazavsi time dobru volju i veru u projekat. To sto si naveo je cista laz. Sreca, tebe i tvoju gospodaricu niko ne ferma, pokazali ste svojim vredjanjima, lazima i spletkama vasu pravu motivaciju ucesca na forumu.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1040 on: 19-02-2013, 09:06:03 »
Ovaj se opet narolj'o, pa bulazni iz njega šećeruša?

Džek

• 4
  • 3
« Reply #1041 on: 19-02-2013, 09:15:35 »
kada smo vec kod toga, na promociji Andreinog romama si bio pijan kao letva, navezao se mene da nisam mogao prozboriti sa ljudima koju. Bilo me sramota i zao sto sam potegao toliki put. Valjda ti je tada pala na um ideja da se pozivas na moje ime kod izdavaca bez mog znanja? Jednog od tih istih izdavaca koje si u intervjuu nazvao ruznim imenima a ljude nazvao kretenima pa smo jedva stopirali to, spasavali tvoj obraz?

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1042 on: 19-02-2013, 09:25:33 »
Postoji li mogućnost od admina, da se na ovu temu stavi brava i ovdje zauvijek zaključa!!!!! DOPIZDILI STE!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1043 on: 19-02-2013, 09:26:19 »
Dumb and Dumber show.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #1044 on: 19-02-2013, 09:53:33 »
O kakvom to izdavaču trabunjaš barabo?
Alma? Scriptio? Muzej grada Zenice? Trablmejker?
Ili mi je neko izdao roman, a da ja o tome ništa ne znam?

Čekaj, znam!

Da nije onaj čiju si knjigu zafrljačio preko pola sobe sa rečima "jebi se autore"?

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #1045 on: 19-02-2013, 10:36:01 »
Narode, simpatičan vam je onaj filmić na indiegogo, ali mi je kraj sa crvenom brljotinom preko Andreinih usta bio debilan. Bez uvrede. Ne znam šta je ono trebalo da pretstavlja - krv? razbrljan karmin? - ali meni ne liči ni na šta.  :)
We're all mad here.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1046 on: 19-02-2013, 10:59:17 »
Ozbiljna je greška zanemariti Stevino mišljenje pa makar to bila analiza priče od 40 i kusur strana u svega 2 rečenice. Pravo da kažem, on pripada u grupu ljudi koji su svojim šutiranjima najviše doprineli (nadam se pozitivnim) promenama u mome pisanju. Steva jeste grub, ali ima oko da nađe svaki propust. Retko se odlučuje da komentariše, ali uglavnom pogađa centar. D. je drugačija, obično se fokusira na sitnice, ali i ona najčešće bez greške pronalazi falinke u (mojim) pisanijama. Shvatam ja da nije prijatno čuti da te ne vidi baš svako kao nepriznatog genija, ali ponekad ume da bude korisno. Naročito ako je potkrepljeno konkretnim primedbama.

Što se Lonijevih komentara tiče, oni su blagonakloni, više mi deluju kao vežba ili razgovor prijatelja, ali bolje i to, nego večito trabunjanje o nekakvim promocijama i prosjačenjima koje ovde neprestano čitam.

Samo napred Loni, nemaš još mnogo!!!

Da se Steva uvek bazirao na kriterijume kao što su:
- logika iskaza,
- uzročno-posledični sled,
- valjanost obrta i njihova neočekivanost
- poentalni nivo (poruka)
ja bih uvažavao.

Ali na primeru jedne moje priče sa radionice (koja je ispoštovala sve gore navedene stavke) bljuvao je samo zato jer mu je moj glavni lik neprihvatljiv u moralnom pogledu.
Junak je bio čovek bez drugih emocija osim osvetoljubivosti, korisnik oralnog seksa, ljubitelj matorki...
Još me je optuživao da sam taj lik zapravo ja i da ne radim ništa drugo nego kroz tu priču prezentujem sebe.
Dakle, greška je pisati o negativcu.

Kriterijum da lik mora da bude moralno prihvatljiv (nužnost identifikacije sa likom da bi delo zaživelo) je zastarelo, prevaziđeno gledište.
Pogotovu u hororu.

Moguće je da je i to razlog zašto nije mogao da isčita priču Coffina Anala o gejevima koji svake nove godine žrtvuju jednog od njih demonu.
Nema uzvišenih karaktera sa kojima bismo se poistovetili.

U klanu zujalica (Stipan, D. , Steva) stvari su sledeće;
- Stipan je najbezazleniji. Nema prirodu težnju za sukobima.
- D. je opaka kad su književni kriterijumi u pitanju. Ipak, kad je o personalnim sukobima reč, čini mi se da se ipak trudi da ne uvredi nikog prva.
(Otprilike - Ne zna ovde niko da piše, al' neću reći da ste karakterološka đubrad dok me prvi ne potkačite). No i to je nešto.
- Steva je najopakiji jer često pribegava, ne samo omalovažavanju nečijeg književnog umeća, već pljuvanju kompletne ličnosti (stepen obrazovanja, karakteristike). Za ubadanje mu ne treba motiv vraćanja milog za dragog,( u smislu da ga je neko napao prvi). Dovoljna je ljubomora ako neko od autoriteta pohvali tuđ, a ne njegov rad.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1047 on: 19-02-2013, 11:19:11 »
Loni, tebi slabo ide identifikacija grupa, pa ti, uzročno-posledično slabo ide i prepoznavanje nikova, a posebno karakterizacija likova u pričama. Bolje idi na topik "Muke muške" and Die hard.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #1048 on: 19-02-2013, 11:24:50 »
Sa osvetom.
Nijedan poraz nije konačan.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1049 on: 19-02-2013, 11:29:21 »
Ima stvari koje i vama Scallope ne klize brilijantno.
Recimo, uvereni ste da simbole u Vašim pričama prepoznaju svi.

Meni je i dalje nejasno šta je personifikovala
aždaha iz vaše storije koja poznaje notni sistem.

Mozgao sam, mozgao.
Poenta se ne ukaza.

Da l je stvar u tome što je violonski ključ u obličju zmaja?
Da l u tome što je Dizni pravio crtać o muzikalnom zmaju iste godine kada ste Vi rođeni.
Ne skapirah.