Author Topic: Владимир Лазовић, "Соколар" (сабране приче)  (Read 26365 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zstefanovic

• 4
  • 3
Најновији инфо: поговор се још деље, јер је поговарач одлучио да прочита коју стотину шлајфну литературе више. Али смо и ту при крају.

Имаћете шта да читате на идиличним плажама Турске, Грчке и Египта. Стеј тјунд.
Свест је екран. Време је тачка. Рат је наслеђен. [„Веригаши“]

varvarin

• 5
  • 3
Tako je, da se ne postidimo pred raznim cepidlakama!  :mrgreen:

zstefanovic

• 4
  • 3
Tako je, da se ne postidimo pred raznim cepidlakama!  :mrgreen:

Бољи ће од мене и боље, али бар ће имати убрано, сабрано, уподаћено (нешто чему су додати подаци) и услужено на тацни. Дакле, биће домаћински достојно издање, ценим ја.

Општи утисак... Као обавештени читалац могу сада да потврдим да чинове заслужено носиш. Занатска уједначеност на временски толико развученом материјалу је већа него што сам очекивао. Посебна ствар је то да си неким причама поставио за све нас неколико миљоказа. Тако да мирно спавај, ниси залуд кречио.

И да, мораћу мало у поговору да демантујем начин на који те је до сада видела НФ критика и културна антропологија (за физичку не знам, али си вероватно динаризовани брахикефалац).

Уживај. Као што рекох синоћ код Павла: видимо се убрзо.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Kako stoje stvari sa ovim projektom? Je li ušao u štampu? Šta bi sa idejom kolekcionarskog izdanja?
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

zstefanovic

• 4
  • 3
Kako stoje stvari sa ovim projektom? Je li ušao u štampu? Šta bi sa idejom kolekcionarskog izdanja?

Ствари стоје добро, при самом смо крају: ишчитава се задња литература и пише се поговор. Вероватно крајем недеље ће бити и то.

Кад ће се појавити књига и у којем облику, то ћу знати за дан-два, јер то зависи од издавача.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Držim fige za neko all in one izdanje. Makar i u mekom povezu.
First 666

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Имам једно питање, али да у светлу данашњег лудила и хаоса не буде погрешно схваћено јер нема малициозности, питам озбиљно. Видим да се на претходној страни спомињу "сабрана дела", па се питам да ли је обичај да се живом и активном писцу издају - сабрана дела?
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

scallop

• 5
  • 3
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Jeste. :) Naročito pesnicima.
First 666

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
Вид стварно...
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

varvarin

• 5
  • 3
Ma Džone, nema ljutnje!
I ja se osmehnem kad vidim SABRANA dela... Uz malo sreće, do kraja godine možda završim roman.
Onda će biti SABRANA I PRIDODATA dela.
Ali ako, samo neka neko  hoće da čita!  :)

zstefanovic

• 4
  • 3
Имам једно питање, али да у светлу данашњег лудила и хаоса не буде погрешно схваћено јер нема малициозности, питам озбиљно. Видим да се на претходној страни спомињу "сабрана дела", па се питам да ли је обичај да се живом и активном писцу издају - сабрана дела?

То је најприроднија ствар на свету. А у случају писца који је скоро искључиво објављиван у периодици и антологијама -- попут пуковника Лазовића -- то је и нужност.

(Наравно, објавио је и "Хрима, ратника" као рото-роман у 20-25.000 примерака, али то су били киосци.)

zstefanovic

• 4
  • 3
Uz malo sreće, do kraja godine možda završim roman.

Види, можда ће време показати да си рођени романописац, а не само спринтер.

Јуче сам довршио сређивање "Хрима" и много је лепо видети како неко на сто шлајфни наизглед чистог палпа-табачине уме да процени тачан ритам и темпо, унесе неке фине нијансице, а и да не гњави читаоца.

(Наравно, није све бајно, има и мана, али фановима не смета.)

Дакле, један кратак роман годишње и мирна Бачка, раван Срем.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Sve je dobro dok ti ne izađu "celokupna dela"...  :)
Mica

varvarin

• 5
  • 3

Boban

• 3
Neće se zvati "SABRANA DELA" sigurno.
Možda "sabrane priče 1979-2009".
Upravo radim verziju u jednoj knjizi da vidim kako će to da izgleda, jer mi je to najbliže pameti.
Lakše je prodati nekome JEDNU knjigu sa svim pričama nego tri ili četiri manje knjige. Nisu u pitanju pare, jer čak i da isto košta, jedna knjiga je zgodna da se drži na jednom mestu i onda znaš gde ti čuči kompletan Lazović, a ovako, u nekoliko knjiga  to se raspe i pogubi.

Ali da bih ja tu knjigu definitivno dao u štampu, mora urednik da preda obećani tekst; ne mogu da štampam knjigu, a da mi se naknadno dodaju tekstovi.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
Kako ste navalili potrajaće još nekoliko godina. Za to vreme ćemo pripitomiti Varvarina. 
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

varvarin

• 5
  • 3
Pada mi na pamet ona scena - Konan u lancima...  :lol:

zstefanovic

• 4
  • 3
Kako ste navalili potrajaće još nekoliko godina. Za to vreme ćemo pripitomiti Varvarina. 

Jeste, ovo smo započeli 2006, pa radili sa prekidima. I potrajaće još koji dan.

Ali, čisto igre radi: šta misliš koliko je radnih sati bilo potrebno da se dođe u ovu fazu?

scallop

• 5
  • 3
Previše. Znam samo da je Varvarinu trebalo daleko manje.

zstefanovic

• 4
  • 3
Previše. Znam samo da je Varvarinu trebalo daleko manje.

Занемео сам. Одговор је можда тачан.

Наћи, скенирати, оптички препознати па и прекуцати, кориговати два-три пута, уједначити интерпункцију, прочитати литературу...

scallop

• 5
  • 3
Možda? Apsolutno je tačan. Ti, bre, kao da si radio važniji posao. A, sad jedno pitanje za tebe: Šta misliš koliko bi ti bilo potrebno vremena da sabereš i pripremiš moje "sabrane priče"? Dve decenije? Ili, više?

zstefanovic

• 4
  • 3
Možda? Apsolutno je tačan. Ti, bre, kao da si radio važniji posao.

Па и јесам. Ово радим из љубави кад стигнем.

A, sad jedno pitanje za tebe: Šta misliš koliko bi ti bilo potrebno vremena da sabereš i pripremiš moje "sabrane priče"? Dve decenije? Ili, više?

Падало ми је на памет... Брже би било, ако имаш све при руци и ако ће пар људи да помогне око дигитализовања/кориговања. Поред осам књига до данас, имаш и 30-ак прича у периодици?

scallop

• 5
  • 3
Imam i dve priče u ZS 20. xrofl xrofl xrofl

zstefanovic

• 4
  • 3
Imam i dve priče u ZS 20. xrofl xrofl xrofl

Прочитао ја то. Части квас са аромом шљиве и објаснићу ти зашто ми је друга прича боље легла.

Али можемо и на новом топику, ако дозвољаваш: Радмило Анђелковић, „Приче“.

varvarin

• 5
  • 3
 Upravo najavljena ova zbirka priča u večerašnjem POGLEDU IZ SVEMIRSKOG BRODA.  :)

zstefanovic

• 4
  • 3
Уредник синоћ добио бритку Реч писца за књигу. Остајте овдје.

Boban

• 3
A kad će izdavač da dobije reč urednika da bi knjiga konačno mogla da ode u štampu?

zstefanovic

• 4
  • 3
A kad će izdavač da dobije reč urednika da bi knjiga konačno mogla da ode u štampu?

Види, после свега, ово је можда погрешно питање у погрешном тренутку. Биће. Не питај. Нарочито не ти.

varvarin

• 5
  • 3

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Ne plači. Znam ljude. Da ih je neko ko ih ne zna gledao sinoć u kafani, svašta bi pomislio. A ne mogu jedan bez drugoga. Tvoj problem je što je "vreme" krajnje relativistička pojava u njihovim svetovima.

Kupi Dikana i vidi kako se problem rešava...
Mica

zstefanovic

• 4
  • 3
Ne plači. Znam ljude. Da ih je neko ko ih ne zna gledao sinoć u kafani, svašta bi pomislio. A ne mogu jedan bez drugoga. Tvoj problem je što je "vreme" krajnje relativistička pojava u njihovim svetovima. 

Време је тачка. Стефановић се нашалио. Поговор је "практично готов".

Kupi Dikana i vidi kako se problem rešava...

Стави ово у форумски потпис.  xcheers

Boban

• 3
Definitivna odluka (ne prva, ali nadam se poslednja vezana za ovu knjigu): sve priče su u jednoj knjizi, 600 strana, ide kompresovana hartija (tanka a teška, kao na Horor antologiji) tako da debljina knjige neće biti preterana.
Prateći tekst ide u knjigu ukoliko stigne do tada; ukoliko ne stigne, knjiga će biti bez tog teksta.
I to je to, jednostavno i zaokruženo.

zstefanovic

• 4
  • 3
Prateći tekst ide u knjigu ukoliko stigne do tada; ukoliko ne stigne, knjiga će biti bez tog teksta.
I to je to, jednostavno i zaokruženo.

Нема потребе за тим тоном овде. Ти си пре месец и по изричито рекао да нема разговара о овоме док се не вратиш. Пошто се још нисмо срели од тада, само могу да кажем: биће књига са текстом.

Ghoul

• 4
  • 3
само могу да кажем: биће књига са текстом.

opa! sad i to ima? knjige s tekstom?  :?

zstef stalno pomera granice!

Boban

• 3
gule, kada si nadahnut, tvoj humor doseže srednji nivo top liste nadrealista.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Novi pojam - middle lista nadrealista...  :)
Mica

zstefanovic

• 4
  • 3
Елем... Бејах напокон у среду увече са Издавачем и чух мудрост моћи његове. Рецимо да знамо све што је потребно да знамо, а да се за који дан хартија посебно наручује.

Још мало стрпљења и ту смо. Како својевремено рекох, радоваћете се ви који поверовасте.

До следећег јављања,
р. б. З.

varvarin

• 5
  • 3
Бејах напокон у среду увече са Издавачем и чух мудрост моћи његове.

Moćna je medicina belog čoveka. što reče Vinetu.  :)
Samo me brinu problemi s uvozom papira za novčanice i sl...

scallop

• 5
  • 3
Jel' gotova ta epska reč o piscu? A, artija stigla?

scallop

• 5
  • 3
Ни раб божји ЗСтеф да писне. Тотални мук. Мукает.

zstefanovic

• 4
  • 3
Ни раб божји ЗСтеф да писне. Тотални мук. Мукает.

Нова политика која важи за сва издања: нема више никаквих најава. Оглашава се кад ствар изађе.

Ако је икакав показатељ, иста екипа је ових недеља успешно учествовала у објављивању десетина књига, од којих су неке чекале годинама. То ваљда значи да ће се и пуковник Лазовић ускоро радовати.

Поздрав,
З.

scallop

• 5
  • 3
Ko je čekao duže od Lazovića, majke ti?

zstefanovic

• 4
  • 3
Ko je čekao duže od Lazovića, majke ti?

То би требало питати неког ко је рођен 1940-их или 1950-их. Ја сам рођен 1969, последњи сам дошао у ову причу и урадио сам шта сам могао.

Текућа издања која сам поменуо су уговорна обавеза и нису се могла избећи. Толико о свему овоме за сада.

scallop

• 5
  • 3
Значи, за моју збирку (која је готова), стигао бих на ред кад и Србија у ЕУ?

zstefanovic

• 4
  • 3
Значи, за моју збирку (која је готова), стигао бих на ред кад и Србија у ЕУ?

Можда и пре, ценим. :)

Шалу на страну, јављам се ускоро (кад будем мање грипозан и мање под притиском).

scallop

• 5
  • 3
Чезнем само да видим Лазовићеву збирку, која ће ускоро у основну школу. Јеботе, срамно је да толико чека.

zstefanovic

• 4
  • 3
Јеботе, срамно је да толико чека.

Види, некоректно је овако нешто рећи волонтерима који раде колико могу и кад могу.

"Толико о свему овоме за сада."

scallop

• 5
  • 3
Извињавам се волонтерима.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Ima l' vesti o ovome?
We're all mad here.