Author Topic: Novi STAR WARS film (2015)  (Read 34621 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
Re: Novi STAR WARS film (2015)
« Reply #300 on: 21-12-2017, 13:27:45 »
Mnjeeee....nemoguce...
Radi se o tome da su ustvari prva tri filma, ono epizode 4,5,6,
smisljene i odradjene kao celina, koju gledas iz tri dela, uzivas u svakoj posebno i svaka zadovoljava svoju svrhu.

Posle toga ili oces da muzes pare ili titras jajca publici , fanovima i nikad nikog ne zadovoljis.
Niko se ne trudi da napravi dobar film.

milan

• 4
  • 3
« Reply #301 on: 21-12-2017, 20:45:57 »
Ekshli, prvi film je pisan kao samosvojan film, ne kao deo trilogije... Odnosno, tek posle uspeha prvog filma u serijalu, Lukas je krenuo da smislja siru sliku. Takodje, u prvoj verziji scenarija za Imperiju, Dart Vejder nije bio Lukov otac, vec se Lukov otac pojavljivao kao ghost-jedi, sto znaci da je Lukas smisljao stvari usput. Hocu da kazem, i Imperija i Povratak Dzedaja su tu da izmuzu pare, sve je tu da nam izmuze pare, mislim, takva je civilizacija u kojoj zivimo.

I mene Last Jedi nije pogodio na nostalgicnom nivou, za to je sluzio Fors Avejkens. Mene je Last Jedi pogodio zato sto je ovaj tip koji je to pisao i rezirao postavio za stub filma odnos izmedju Kajlo Rena i Rej, i napravio od njih fenomenalne likove od krvi i mesa, likove za koje sam nesto stvarno osetio i za koje sam mario. Recimo, kao kad sam gledao Imperiju, pa kada Han Sola spustaju u tecni karbon, ili kada u istom filmu Luk sazna ko mu je otac, pa bi radije da se ubije nego da prihvati tu istinu. I druga stvar kojom me je kupio je to sto je prilicno hrabar; film je prepun  dramaturskih resenja koja uopste nisam ocekivao. Dok je prethodni film igrao na sigurno, ovaj mi je izneverio SVA ocekivanja, i to na najbolji moguci nacin.

Gledam SW filmove cesto, tokom godina. Imperija mi je i dalje najbolja, iako sam najvise puta gledao Povratak Dzedaja. Gledam i prikvele, pa cak i u njima umem da uzivam, posebno u poslednjim sekvencama Osvete Sita. Udara me jaka nostalgija kad cujem muziku, vidim uvodne krolove, cujem artuditua, ili zvuke laserskih pusaka i iks vinga u niskom letu. A od zvuka sudara svetlosnih sablji se uvek najezim. Last Jedi mi se dopao na mnogo visem nivou od tog nostalgicnog, dopao mi se kao hrabar nastavak jedne dugovecne fransize koja posle toliko godina dobija jedan potpuno novi zivot.   

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #302 on: 21-12-2017, 23:36:44 »
Hehehe, sve ja znam za prvu trilogiju, cak sam cito strip koji je 'original' ideja.
Smisljene i odradjene kao celina ne kazuju 'zamisljene ili zapocete ili nastavljene', nego ih ja opisujem kao celinu.
A i bajdvej, smisljao je jedan tip koji je imao viziju sta zeli i to izvorni.

Ovo danas korporacijski, te fanovski te politicki...
Kladim se cak i meni da daju sve pare sveta da napravim Star Wars film, 80% bi reklo da je sranje.
Bez obzira kakav je, pricam sta bi ko rek'o.

Ja ne znam dal' je blasfimija, ali kolko god da su cheezy nekome,
crtana serija Clone wars mi je odma posle Avatar last Airbendera i malo malo pa odgledam poneki story arc...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #303 on: 21-12-2017, 23:54:03 »
Apsolutno je neizvodljivo da se novom filmu udahne šarm sedamdesetih i osamdesetih godina.

Kladim se cak i meni da daju sve pare sveta da napravim Star Wars film, 80% bi reklo da je sranje.

Apsolutno je neizvodljivo da na OSMI DEO bilo čega ne kuka bar 80% onih koji su voleli original. Retko, vrlo retko se bilo kakav ponovljen šarm dešava i sa drugim, trećim delom.

Pobili stare junake da započnu novu priču što je, po meni, više očekivano nego hrabro ali dobro. A šta su trebali, da prave avanture iz staračkog doma?

Realno, da ne živimo u kapitalističkom svetu gde je zarada osnovno merilo ova franšiza bi odavno bila upokojena. A ne prodata Diznuju da štancuje nakon što je i originalni kreator odustao.

Ili, da parafraziram gđicu Loru Palmer "mrtva sam, ali i dalje živim".  :D

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #304 on: 22-12-2017, 00:37:05 »
Ono što je bezveze u 8 nastavku nije film kao celina, nego žurba da se ubije sve što je činilo okosnicu SW serijala. U sedmom delu, ubijen Han, u osmom znate već ko, a u devetom znamo koja od starih glumica nije više živa.

I nije problem u scenama, meni se isto svideo odnos Rej-Kajlo, ali želja da se nešto potpuno drugačije napravi nekada (barem u ovom slučaju) donosi više lošeg nego dobrog. Ovako ispada da je Rajan popišao na sve što SW jeste i sve to izokrenuo i ostavio reditelju i scenaristi 9 dela da se sad poigra i sastavi nekakvu celinu od dva prejašnja različita filma.

Kažem, neke stvari ne treba dirati a Rajan se pravo zalauf’o.

Ovako, ostaje osećaj da su previše požurili da naprasno završe kraj jedne epohe, da pobiju sve što nas je vezalo za SW i da uvedu neke druge priče (što ne mora biti loše) ali štafeta se treba preneti postepeno, a ne na ovaj način.

A i scenario pomalo škripi što me nervira malo.

Za Clone Wars se slažem, ni Rebels nisu loši, u toku je poslednja sezona.

Sent from my iPhone 6s

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #305 on: 22-12-2017, 11:18:55 »
Mda, film je dobar, ne bi smo da gledamo avanture iz staračkog doma, volem emocionalnu tenziju između Senfa i Meri Su... novi junci i tako to. Prvo i jednostavno, nisu morali ni da uvlače stare junake ako su hteli novu trilogiju. Od svih starih mogli su da ostave samo ona dva droida i nikoga više. Han, Chui, Leia i Luk su odavno nestali, Druga republika je pala, i umesto nje galaksijom vlada druga imperija (ne neki tamo Prvi Red)... ali ne, Dizni je morao da ubaci emo šljemo, da ubaci sacred diversity, da ubaci Meri Su, koja jelte čak i nije Skajvoker, da ubaci novog droida, da se jednom rečju popiša i posere po svemu, i to ne samo zarad para, nego zarad propagande , zna se već čije. Dobili smo ništa sa ništa na kub. Dok su se Diznijevi botovi, i SJW raspilavili da reklamiraju i hvale ovo sranje, koje sa SW ima veze tu i tamo.
Dok je, više pravog Star Warsa bilo u avanturama Kajla Katarna, ili u KOTOR-u, nego u ovom Džonsonovom prolivu. Budženje sile je već malo tvrđe sranje. Ali, Dizni imperija je ubila E.U. of SW. Tako da, fanovi, ako ih posle ovog Džonsonovog trrrt, frrrt filma i bude, moraće da se zadovolje sa Diznjevom franšizom, ako je nakon ovoga i bude. Jer nikada se nije desilo da neko uopšte pomisli da pravi peticiju za brisanje celokupnog filma, a upravo to se desilo nakon izlaska TLJ...
SW je mrtav, Dizni, SJW, i moderni svet lak ćemo kako ćemo ga je ispraznio. SILA VIŠE NIJE SA NJIM. :(
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

milan

• 4
  • 3
« Reply #306 on: 22-12-2017, 20:14:59 »
Nisam Dizni bot a i ne znam sta znaci SJW... ali hvalim ovaj film na sva usta. Mislim da je veoma dobar, i kazem, meni je u samom vrhu SW serijala. Dzonson je sa ekipom uradio odlican posao, i napravio zanimljiv i hrabar SW film, koji ne igra na sigurno.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #307 on: 22-12-2017, 21:24:23 »
Nisam Dizni bot a i ne znam sta znaci SJW... ali hvalim ovaj film na sva usta. Mislim da je veoma dobar, i kazem, meni je u samom vrhu SW serijala. Dzonson je sa ekipom uradio odlican posao, i napravio zanimljiv i hrabar SW film, koji ne igra na sigurno.

Milane, ne radi se o tebi, nego o amerima koji su odmah nakon premijere stali da bombarduju net sa hvalospevima i da mu daju povoljne kritike. SJW je akronim od Social Justice Warrior. Tvoje je pravo da ti se film sviđa, moje i svačije da nam se ne sviđa, i da u njemu vidimo s konca i konopca naravljenu skalameriju.
Guglaj malo o Bastili Shan, i Darth Revanu...
https://comicvine.gamespot.com/bastila-shan/4005-56320/

http://villains.wikia.com/wiki/Darth_Revan

Čini ti se da si ovo dvoje već negde video....

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #308 on: 22-12-2017, 21:53:17 »
Meni se Rej svidja kao lik, prvo sto je ajkendi, hehe, muska sviiiiinja,znam,
ali i sto je kopija Anye Solo iz poslednjeg DarHorsovog serijala Legacy v2.
Stripovi StarWars su trenutno najbolje nesto iz franshize i redovno i obavezno ih pratim i gomilam kolekcije ovde po kompu kao poslednji gik.
Drago mi je sto ima Cubake, i recimo da bi mogao jos jednu trilogiju da gledam sa Rej i cubakom u milenium falkonu.
Ma kakvu trilogiju, 10 sezona tv serije!
Za Crnju i ostale me krasno zaboleeee, cak mi se Beniciov lik najvise svidja.Ali tu je glumac majstor.
Onaj Lasvegas peti element segment tooolko bas i ne smeta, jer u stripovima imas masu toga.
Tako daaa,,,e, mi smo imali komunizam, ameri SJW, sve to prodje, bitno je da ima filmova i zabave!

Mada iskreno sam se nadao nekom ostecenju KajloRena, pa da lici malko na Darth Malgusa iz OldRepublicka,
ali, trt...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #310 on: 22-12-2017, 23:11:12 »
Ultimativni argument valja i ponoviti.  :lol:

The Last Jedi: Mark Hamill Says ‘He’s Not My Luke Skywalker’
https://screenrant.com/star-wars-8-last-jedi-mark-hamill-luke-issues/

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #311 on: 22-12-2017, 23:33:43 »
Meni se Rej svidja kao lik, prvo sto je ajkendi, hehe, muska sviiiiinja,znam,
ali i sto je kopija Anye Solo iz poslednjeg DarHorsovog serijala Legacy v2.
Stripovi StarWars su trenutno najbolje nesto iz franshize i redovno i obavezno ih pratim i gomilam kolekcije ovde po kompu kao poslednji gik.
Drago mi je sto ima Cubake, i recimo da bi mogao jos jednu trilogiju da gledam sa Rej i cubakom u milenium falkonu.
Ma kakvu trilogiju, 10 sezona tv serije!
Za Crnju i ostale me krasno zaboleeee, cak mi se Beniciov lik najvise svidja.Ali tu je glumac majstor.
Onaj Lasvegas peti element segment tooolko bas i ne smeta, jer u stripovima imas masu toga.
Tako daaa,,,e, mi smo imali komunizam, ameri SJW, sve to prodje, bitno je da ima filmova i zabave!

Mada iskreno sam se nadao nekom ostecenju KajloRena, pa da lici malko na Darth Malgusa iz OldRepublicka,
ali, trt...

Khm, Ugly, Anya Solo je meni mnogo sličnija Jinn Erso, ali dobro. Stripovi? Kuku and lele, tri eksterna harda su mi puna, a četvrti se polako približava crvenom.  Da ne govorim o igricama, od kojih mi je Jedi Academy uz KOTOR serijal najomiljeniji. BTW, mali broj ljudi zna da je jedan od razloga zašto je AMIGA, a sa njom i Commodore otišla u    istoriju bio taj što je LucasArts davne 1993 odustao od izdavanja X Wing-a za Amigu, gurnuvši tako PC na mesto na kome je sada.

Mark Hamill Rips His Role In 'Last Jedi': 'He's Not My Luke Skywalker'

I nije, Luk iz TLJ nije Luk, ono je moderni plačljivac, koji se plaši i sopstvene senke.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #312 on: 23-12-2017, 00:07:22 »
Ma kako kome, sto zena, dvjesto sisa, ko ce naci razliku izmedju Rey, Anye, Jinn ili Doctor Aphre...ah, da, Aphra je i lezbo, pa se izdvaja, bwaaahahahaaaa....
Ne, bez zaebavanja, i dan danas mi je omiljeni Legacy v1, iako Kraytova maska je bljak, i onaj crossover sa Vejderom i onim iz Old Republic sonjavim(takodje genijalan serijal,bajdvej) je suvisan, al, ok.

Ja moram samo ako mogu da jos jednu stvar naserem na TLJ, i necu vise.
Ona crvena prasina na onoj planeti....
..oh....majko i oce i babo i dedo....
...ajd Snukova kancelarija u PowerRangers u crvenom,,,,i nekako i tad i jednom ta crvena boja...
Ali drugi put , na onoj planeti.....ufffffff....
ako se iko ovde razume malo u likovnost, kolorite ,dizajn.....neeesto malo....
nadam se remasterizovanoj verziji sa neeekom prirodnijom bojom....
ono je...

...eto , ne kenjam vise protiv filma, zavrsio sam!

milan

• 4
  • 3
« Reply #313 on: 23-12-2017, 21:13:13 »
Meni Last Jedi odlican film

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #314 on: 23-12-2017, 22:50:07 »
Vaistinu.

Mada razumem ljude koji se nerviraju jer je napustio dobar deo nekakvog kanona, ali meni se ta smelost i dopala.

Ono što mu ja mogu priznati kao najveću objektivnu zamerku je dosta nesrećno izmeštanje Fina iz primarnog toka priče i jedna isforsirana kvaziromansa u kojoj on učestvuje. Ceo sabplot sa njim i Rouz je prilično nategnut mada je poenta koju Johnson pravi legitimna. Ali tu možda cilj ne opravdava sasvim sredstvo.

Osim toga, većina zamerki mi deluje sitničavo. Ljudima smetaju porgovi? Mislim stvarno.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #315 on: 23-12-2017, 23:02:02 »
E, znate sta je dobro napravljeno u svemu tome?
Sto em sledeci mozes da napravis sta oces i kako oces, em nema sanse da neko pogodi sta ce bude!!!
Sta god bude, mozda je ova trilogija prikvel od 10,11 i 12!!!
Misliiim, ja iskreno navijam za jedan film StarWars godisnje pa kolko god se pljuvalo po njima!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #316 on: 23-12-2017, 23:08:47 »
Dobro, tu je zgodno što je svaki drugi praktično prikvel.

A Rian Johnson i jeste dobio, još pre premijere The Last Jedi, da napiše - i režira, ako stigne - novu trilogiju.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #317 on: 23-12-2017, 23:38:28 »
Sto em sledeci mozes da napravis sta oces i kako oces, em nema sanse da neko pogodi sta ce bude!!!

Tja... evo moj vajld ges (ko nije još gledao Last Jedi, neka ne čita):

- U onom mračnom bunaru ispod Lukovog ostrva je nekakav jedi ghost mračne strane. Sad, da li je Darth Plagueis, Snoke ili neki treći što je upravljao obojcom s očiglednim ciljem da učenik ubije učitelja i uzdigne se u tramnoj strani, sasvim je svejedno. Očito da je Last Jedi samo potvrdio da je narativno Darth Plagueis = Snoke i očito će se priča dalje razvijati u tom smeru. I da je taj džedi duh novi glavni negativac, sveprisutno zlo u samoj sili, verovatno neuništivo, svemoćno i pripremilo je sve događaje od episode 1 do 9.
- Videćemo dosta flešbekova vezanih za Kajlo Rena i kako je postao govance kakvo jeste, videti dalje njegovu ljudsku stranu (što smo delimično videli u flešbeku sa Lukom) i pokušati dalje da ga opravda kroz greške koje su pravili Solo (definitivno veće, jer ga je ubio) i Leja (definitivno mnogo manje, jer je nije ubio, ali ne i nezamerljive) sve sa glumcima koji glume u Han Solo prikvel filmu, koji će imati premijeru godinu dana pre episode 9, dakle dovoljno vremena da se naviknemo da su to novi stari likovi. Poenta ovog novog serijala je da vidimo kako je roditeljstvo i vaspitanje tri svetla lika (Solo, Leja i Luk) prodbacilo, kroz karakterne mane (tipa narcizam, nedostatak empatije i sl), stvorivši mračnu stranu u novoj generaciji, nakon što je potpuno iskorenjena u prošlom serijalu.
- Odnos između Rej i Kajlo Rena će uznapredovati, iako deluje da je osuđen na propast mislim da spajanje njih dvoje konačan epilog sage, uz potpuno odbacivanje sile i pravljenje prvog uspelog ljubavnog odnosa u celom serijalu, jer svi ostali odnosi (Padme i Anakin, Leja i Solo i sl.) bili su zapravo podređni sili i njenom "game of thrones", a ne ljubavi.
- Sila i večna borba tamne i svetle strane se nastavlja kroz klinca sa metlom i druge nove likove.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #318 on: 24-12-2017, 00:08:37 »
Nikad se ništa bitno neće razrešiti, jer onda nemaju izgovor da naprave još filmova. McGuffini će izranjati i tonuti u zaborav do u beskonačno, uključujući i misteriju na ostrvu, za koju u filmovima nećemo više čuti, ali će nam biti objašnjena u propratnom materijalu, koji se dodatno plaća.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #319 on: 24-12-2017, 08:44:43 »
Nikad se ništa bitno neće razrešiti, jer onda nemaju izgovor da naprave još filmova. McGuffini će izranjati i tonuti u zaborav do u beskonačno, uključujući i misteriju na ostrvu, za koju u filmovima nećemo više čuti, ali će nam biti objašnjena u propratnom materijalu, koji se dodatno plaća.

Franšiza, lova, daj još love.  A tu je i femina agenda. Kao da SW nikada nije imao jake ženske likove, ali nije bolest sve što boli... a kao produkt te bolesti imamo i ovo

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #320 on: 24-12-2017, 15:02:38 »
Pa dobro, imamo isto sa marvelovim stripovima i prevođenjem istih u filmove sa isto tako sjajnim vizuelnim efekatima i potpuno derivativnom radnjom da više ne znaš kog superheroja gledaš koliko je sasvim svejedno i generičko. Što se ne bi desilo isto i sa Star Wars, kad očigledno prolazi kod gledalaca tih marvelovih filmova?

Da nije sve toliko jednostvno podseća nas činjenica da nrp, za gotovo isti broj reviewa i gotovo istom rejtingu na reviewima Thor: Ragnarok nema toliko nizak audience score na rottenu i da očito baš i ne prolazi. Ili je samo fora što je user rejtinga skoro na 150k i kad padne na taj duplo manji 80k od marvelovih i audience score ocena će porasti. Mož bit, videćemo.

mac

• 3
« Reply #321 on: 26-12-2017, 11:26:46 »
#onokad tvoj omiljeni ideološki neprijatelj kaže ono što ti misliš

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #322 on: 26-12-2017, 12:02:18 »
Арон Шапиро вам је идеолошки непријатељ исто колико и Наом Чомски.  :lol:

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #323 on: 26-12-2017, 13:33:32 »
Арон Шапиро вам је идеолошки непријатељ исто колико и Наом Чомски.  :lol:

Ajde...

Na stranu to što niko nema mood-a da kaže šta stvarno misli o PeCe proseravanju u sred najvećeg kulta u filmskoj  fantastici, nego sve nešto na note. Gde je kritika koja secka PeCe uradke Mikija Mausa na komade? Nema je, samo nešto tolerantno. Bre zarad uvlačenja u pozadinu feminaci, diveristy i ostalim "opresovanim" kupcima, Miki Maus vam se posrao na detinjstvo, na sve što ste smatrali vrednim u svojim životima...

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #324 on: 26-12-2017, 13:35:49 »
Микијев забавник за најмлађе, Мирко и Славко за школарце, Стар Ворз за оне маторије.  :evil:

Погледај документарац Star Wars The Empire Documentary (The Empire: The Jedi Question and the Galactic Lie) који сам поставио, биће ти јасније шта од почетка муљају.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #325 on: 12-01-2018, 00:09:53 »
Meni Last Jedi odlican film

nakon trećeg gledanja večeras, moram da izjavim da nije odličan nego je fenomenalan.
ono sređivanje drednota na početku je antologijsko, a u istoj kategoriji je i lukovo obrušavanje na jedi religiju. svaka rečenica na mestu.
sva izmeđuredna pozivanja na mog ljubljenog kenobija i kako je fejlovao s vejderom su u osnovi lukovih strahova. i 'premda je obi-wan generalni seronja jer je direktno odgovoran :lol: za uprising darknessa, nekako mu ipak progledam kroz prste jer je qui-gon prerano umro a kenobi nije bio fully spreman za ono što mu je povereno.  :cry: :lol:

kajlo vs. luk mi je i dalje najdraža scena, muzika odlična. večeras sam prvi put  :oops: primetila da luk ne ostavlja crveni trag kad hoda po craitu.  da, da, see you around, kid.  :!:

videće me imax sigurno bar još jednom pre nego skinu film s repertoara.  nas-rofl

meho, dokad ćemo da čekamo tvoj izveštaj? manje  sagite, više pisanja!   :lol: :lol:

Some things you have to do yourself.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #326 on: 12-01-2018, 10:38:16 »
ау лилит...ја себи за мало нисам ископао очи покушавајући да преживим филм, спасла ме је само прибраност и натчовечанска снага моје боље половине која ми је спутавала руке сваки пут кад сам покушао да се самооштетим...најбоље што могу да кажем о филму, сем што је снимљен у боји, је да је то један несрећни, недовршени, нејаки и вулгарни покушај миленијалског манифеста, направљен искључиво од општих места и да је сваки индијски суперхеројски филм далеко плаузабилнији, конзистентнији и вернији себи од свега што ће несрећни гледалац видети на екрану...то је стварно најбоље што могу да кажем о филму (и то да је у боји)...
...barcode never lies
FLA

Father Jape

• 4
  • 3
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #328 on: 12-01-2018, 12:24:33 »
ау лилит...ја себи за мало нисам ископао очи покушавајући да преживим филм, спасла ме је само прибраност и натчовечанска снага моје боље половине која ми је спутавала руке сваки пут кад сам покушао да се самооштетим...најбоље што могу да кажем о филму, сем што је снимљен у боји, је да је то један несрећни, недовршени, нејаки и вулгарни покушај миленијалског манифеста, направљен искључиво од општих места и да је сваки индијски суперхеројски филм далеко плаузабилнији, конзистентнији и вернији себи од свега што ће несрећни гледалац видети на екрану...то је стварно најбоље што могу да кажем о филму (и то да је у боји)...

Uz to je prepun SJW sranja, feminaci pink kose, diverziteta, qrca palca... Sležem se s tobom da svaki bolivud uradak ima više konzistentnosti od ovog Džonson-Kenedi :shock:  propagandnog manifesta....

milan

• 4
  • 3
« Reply #329 on: 12-01-2018, 15:57:02 »
videće me imax sigurno bar još jednom pre nego skinu film s repertoara.  nas-rofl
Ja zbog posla ne stigoh opet da odem u bioskop da ga gledam, ali cekam blu rej, pa cu natenane da ga gledam jos jedno desetak puta. :)

lilit

• 5
  • 3
« Reply #330 on: 12-01-2018, 17:57:51 »
ау лилит.....(и то да је у боји)...

well, шта рећи осим да ми звучиш ко моја бакица кад је гледала епизоду 4?  xrofl

шалу на страну, мени је јасно да сам врло biased кад се ради о star warsu, а тако је то ваљда са великим љубавима.  :lol:
(фото! офис!)
na stranu što mislim da film jeste dobar.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #331 on: 12-01-2018, 18:05:42 »
Ja zbog posla ne stigoh opet da odem u bioskop da ga gledam, ali cekam blu rej, pa cu natenane da ga gledam jos jedno desetak puta. :)

da, da, blu rej se preorderuje a trebalo bi da se razmisli i o većem televizoru.  :)

al taj osećaj kad si u šestom redu, sedište broj 15, sredina sredine, a sa svih strana dolazi savršeno kontrolisani zvuk i kao da si tamo (mislim, toliko je dobra slika ) je osećaj koji je precious. pa još ta tišina kad se holdo zakuca u frst order šip! huh.  :lol: :lol: :lol:
nema filma bez bioskopa (general statement). jbg.

mac

• 3
« Reply #332 on: 12-01-2018, 18:09:53 »
Ti se tada poradovala, a ja tada rekao "ma daj, pa što se niste tako zakucavali i u 3 zvezde smrti"..

lilit

• 5
  • 3
« Reply #333 on: 12-01-2018, 18:12:25 »
ma i ja sam se isto pitala, al onda sam isključila razmišljanje jer čekam da mi sve objasne u epizodi 9.  xrofl

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #334 on: 13-01-2018, 20:08:09 »
Ipak kad su se slegli malo utisci vidi se da su, naprimer, neki od najčešće pominjanih argumenata vezanih za izneverena očekivanja fanova bili naduvani, tj. ta očekivanja su u najmanju ruku bila prenaduvana.

Naočigledniji primer za to je Lukova plava svetlosna sablja. Jeste, Jar Jar Abrams je nagovestio svašta nešto sa njom u FA, ali realno nikakvo drugo rezrešenje za bilo kog pravog fana serijala ne bi bilo moguće nego da Luk baci prokletinju koju je imao u ruci kad mu je ista bila odsečena u Imperiji, i to nije out of character nit ga čini kukavicom već je jednostavno za njega zlokobni ukleti predmet koji ga podseća na bol i gubitak ruke.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #335 on: 02-02-2018, 07:08:39 »

lilit

• 5
  • 3
« Reply #336 on: 02-02-2018, 09:23:26 »
Ipak kad su se slegli malo utisci vidi se da su, naprimer, neki od najčešće pominjanih argumenata vezanih za izneverena očekivanja fanova bili naduvani, tj. ta očekivanja su u najmanju ruku bila prenaduvana.

Naočigledniji primer za to je Lukova plava svetlosna sablja. Jeste, Jar Jar Abrams je nagovestio svašta nešto sa njom u FA, ali realno nikakvo drugo rezrešenje za bilo kog pravog fana serijala ne bi bilo moguće nego da Luk baci prokletinju koju je imao u ruci kad mu je ista bila odsečena u Imperiji, i to nije out of character nit ga čini kukavicom već je jednostavno za njega zlokobni ukleti predmet koji ga podseća na bol i gubitak ruke.

naravno, naravno. luk je taman takav kakav treba da bude (po mojim očekivanjima). i nek mu je rahmetli duša. :lol:

a ketlin kenedi je od one sorte ljudi koji smućkaju neke stvari koje jesu tačne, al ih provuku kroz sumanut kontekst, i to dotle ide da se na kraju pitam: WTF? niđe sinteze.
pa više se identifikujem sa obi-wanom nego s bilo kim u serijalu. verovatno jer sam uvek bila deda.  :roll:

lilit

• 5
  • 3

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #338 on: 22-03-2018, 10:42:58 »
SJW se ovaj put preterano ogresio o StarWarse!
Mogu svi da budu liberalni kolko oce, ali postoji granica normale...
...valjda...?