Author Topic: Radmilo Anđelković: Priče  (Read 61605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Radmilo Anđelković: Priče
« on: 23-06-2013, 09:27:53 »
Будући да ми је ЗСтеф спочитнуо офтопик на теми о издању Лазовићевих дела, иако сматрам да моја замерка на њихову предугу припрему може допринети бржем објављивању, потражио сам место где не бих сметао. Ко зна, можда допринесе краћој припреми "мојих дела".

Прво питање је: Имам ли тридесетак објављених прича? Требало би да имам више. Ваљда имам? Колико тачно не бих знао рећи. Мало сам старомодан, па бројим само оне на папиру, без фанзинских, њих нека броје они који тек граде библиографију. Ни Мићина и Бобанова библиографија одавно није тачна, да не помињем Бобанове интерпретације шта ми је роман, а шта збирка прича.

Друго питање (за квас са укусом шљиве - шљивовитасок) је: Зашто му је више "легла" Гарба камаген" него "Дадиља"? Ваљда зато што потпуно неразумљивог има скоро исто толико колико и неразумљивог. Јесам ли добио шљивоквас?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

zstefanovic

• 4
  • 3
Re: Radmilo Anđelković: Priče
« Reply #1 on: 23-06-2013, 19:38:46 »
Нисам ти спочитнуо офтопик, него питао за дозволу. Шта је важно, мора на засебан топик.

Рог не лаже:

Imam i dve priče u ZS 20. xrofl xrofl xrofl

Прочитао ја то. Части квас са аромом шљиве и објаснићу ти зашто ми је друга прича боље легла.

Али можемо и на новом топику, ако дозвољаваш: Радмило Анђелковић, „Приче“.

Што се кваса тиче - ја ти обећао усмену рецензију ако частиш квасом, али си ти онда уместо мене рекао моју рецензију па ти очекујеш квас. Ако ово није мангуплук класичне школе, ја не знам шта је.

Елем... Твоје приче и новеле у периодици... Сад сам са Скупштине УСУС и журим на концерт, али ево шта ми је при руци до 2000. године   (са Растка):

•     МОЗАИК ОД СТО КОЦКИЦА (коаутор Александар Манић, 14, 1984.), Сириус, Загреб, 1984.
  •     ПРИБЛИЖАВАЊЕ (11, 1985.), Сириус, Загреб, 1985.
  •     ЛЕПТИРОВА ЛУТКА (5, 1985.), РС Магазин, Загреб, 1985.
  •     INTERMEZZO ЗА КОНТАКТ (21, 1986.), Сириус, Загреб, 1986.
  •     МАНА, МАНА (15, 1986.), Сириус, Загреб, 1986.
  •     ВАРНИЦА (18, 1986.), Најбоље светске приче, ПРОСВЕТА, Кентаур, Београд, 1986. СУПЕРПИП, Љубљана, 1987. В ТЕНИ СФИНКСА, Зборник научно-фантастичних дела, Мир, Москва, 1987.
  •     ДРАЖ ЛЕБДЕЊА (7, 1986.), РС Магазин, Загреб, 1986.
  •     ЗАТВОР ЗА СМРТНЕ (24, 1987.), Сириус, Загреб, 1987.
  •     ПЛАНИНА У МЕЂУРЕЧЈУ (16, 1987.), АЛЕФ, Нови Сад, 1987.
  •     ЂОКОНДИНЕ ОЧИ (4, 1987.), РС Магазин, Загреб, 1987.
  •     ПОГЛЕД СА СТРАНЕ (4, 1987.), Вечерњи лист, Загреб, 1987.
  •     ГИНЕКОИД ЗА ЦИГАНИНА (18, 1987.), Најбоље светске приче, ПРОСВЕТА, Кентаур, Београд, 1987.
  •     ПРИЗНАЊЕ (4, 1987.), Политикин Забавник, Београд, 1987.
  •     ДОСТОЈНО ГАЛАКТИКЕ (4, 1988.), Политикин Забавник, Београд, 1988.
  •     ЗУНЗАРА У УХУ (9, 1988.), РС Магазин, Загреб, 1988.
  •     АКВАРИЈУМ ЗА ЗЛАТНОГ КАРАША (25, 1982.), СУПЕРПИП, Љубљана, 1988.
  •     ОГЛЕДАЛАЦ (4, 1985.), СУПЕРПИП, Љубљана, 1988.
  •     КОРАК У СТРАНУ (6, 1985.), Лист ДИТ Србије, Београд, 1988.
  •     СПИРИДОНОВА ПОТЕРА ЗА НЕУХВАТЉИВИМ (36, 1989.), Сириус, Загреб, 1989.
  •     ЛЕТЕЋИ ТАЊИРИ НЕ СЛЕЋУ У ЛАЈКОВАЦ (4, 1990.), Политикин Забавник, Београд, 1990.
  •     ФРАНКО ИСПОРУКА (60, 1990.), Монолит 6, Београд, 1990.
  •     ДАН МИТРЕ (56, 1993.), Тамни вилајет 2, Београд, 1993. Нова (алтернативна) српска фантастика, СИЦ, Београд, 1994.
  •     СВА ВУЧЈА ДЕЦА (39, 1993.), Знак Сагите 3, Београд, 1993. Тамни вилајет 3, Београд, 1994.
  •     НЕМА МЕСТА ЗА СВИЛЕНЕ БУБЕ (41, 1993.), Монолит 8, Београд, 1993.
  •     ПАРАЛИЛУЛЕ (3, 2000.), КИКИНДСКЕ, Кикинда, 2000.
Имам негде и за све друго до 2007, али не могу сад да тражим. Али ноћас ћу наставити.
Свест је екран. Време је тачка. Рат је наслеђен. [„Веригаши“]

divča

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 23-06-2013, 21:49:01 »
Rotirajte Monolite za Bube i Isporuku...
And every life became
A brilliant breaking of the bank,
A quite unlosable game.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 24-06-2013, 15:30:08 »
Горња библиографија (до 2000) је одавде http://www.rastko.rs/knjizevnost/fantastika/randjelkovic/randjelkovic-biobliografija_c.html и у њој сам писац није хтео да уноси тадашње фанзине попут Емитора.

Сад гледам ову: http://www.znaksagite.com/sfbiblio/index.php?cmd=q&ord=datum&page=1&autor=AN%C4%90ELKOVI%C4%86%2C+RADMILO&naslov=&izdanje=&datum=

Дакле, питање је: шта писац и читаоци за почетак желе? 1) Мамутску збирку свега што је Ангелакис писао у краћој форми или 2) само оно што није ушло у претходне књиге?

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 24-06-2013, 16:19:00 »
Moja dva centa...

Ja bih, kao potencijalni čitalac, želeo zbirku u kojoj bi se našle sve priče koje nisu ušle u prethodne knjige, mislim da za mamutsku zbirku svega kao i za eventualnu zbirku najboljih, izabranih priča ima još vremena, odnosno da će Radmilo napisati još priča koje će u nekom trenutku završiti u tim zbirkama. Jedina je dilema da li uključivati i ono što je objavljeno po fanzinima tipa Emitor, ali šta god da Radmilo odluči u redu je, pošto uvek postoji opcija da uz zbirku izađe i jedan specijal Emitora u kome bi se našle objedinjene te fanzinske priče.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 24-06-2013, 16:29:08 »
Милоше, мало се шалимо. Рецимо, да ли се ико сећа дубл приче "Виолончелска и контрабасна" коју сам писао са Шкрбом? Изашла је у подлистку "Књижевне речи" или тако некако. Бобан ме је пар пута подсећао да је нешто негде изашло. Мени су драге све кратке приче са Радионице, има их десетак, а и оне се не контају.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 01-07-2013, 15:39:23 »
Милоше, мало се шалимо.

У свакој шали је пола зајебанције, а ми се не шалимо ни кад смо озбиљни.

Ево ме назад у престоницу. Ако си током јула у Београду, нисам с раскида да попијемо нешто словенско освежавајуће на ову тему.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 02-07-2013, 00:50:31 »
Друго питање (за квас са укусом шљиве - шљивовитасок) је: Зашто му је више "легла" Гарба камаген" него "Дадиља"? Ваљда зато што потпуно неразумљивог има скоро исто толико колико и неразумљивог. Јесам ли добио шљивоквас?

Са намером да попричамо о теми овог топика и потенцијалној књизи, ја био у Ловцу вечерас само због кваса и тебе. Ниједног нису имали. Питај људе.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 16-08-2013, 01:22:51 »
Мали струјни удар у топик - да се наздрави напретку прегнућа и будућем читалачком берићету.

Питања заинтересованих се примају у другој половини септембра.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #9 on: 19-11-2014, 20:36:09 »
U drugoj polovini novembra mogu da obavestim da je zbirka mojih kratkih priča uz samo jednu dugu priču praktično zaokružena. U njoj ima četrdesetak priča i većina je tu i tamo, na ovaj ili onaj način objavljena.

Ovom prilikom raspisujem konkurs za:

1. Izdavača u tiražu od 500 primeraka;

2. Ilustratora za naslovnu stranu u koloru i četiri crnobele ilustracije uz pojedinačne delove zbirke.

Konkurs traje do 23. decembra 2014. Ponude i predlozi na moj PM.

Boban

• 3
« Reply #10 on: 20-11-2014, 00:41:04 »
a kolki honorar bi ti bio prihvatljiv?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 20-11-2014, 10:00:16 »
Jedna od varijanti je ceo tiraž, pa da ga prodajem Mićama na buvljaku.

Boban

• 3
« Reply #12 on: 20-11-2014, 10:21:46 »
A da li je ta knjiga zamišljena kao BEST OF ili CELOKUPNE PRIČE ili šta ja znam koja varijanta?

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #13 on: 20-11-2014, 11:13:07 »
Beži, moje.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Boban

• 3
« Reply #14 on: 20-11-2014, 11:46:51 »
Treba da znaš da je Radmilo onaj koji završava... bila mu je priča u poslednjem broju Siriusa, poslednjem broju Alefa (koji čak nije ni oštampan); ugasio je nekoliko izdavačkih kuća... BMG, Fantastičnu biblioteku, Tardis, Zoroaster... čak je propala i jedna moja edicija pre pokretanja gde je njegova knjiga bila prva; ko izda Radmila, gotov je u nanotrzajevima.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 20-11-2014, 11:57:31 »
Želim da pokažem kako dobra kratka priča ima niz prednosti u odnosu dugu formu, posebno u delu traćenja reči i radnje da bi nešto doseglo granice romana što je u domaćoj fantastici izazvalo pisanje izlišnih nastavaka nedopisanih priča, čak ih namerno ne dokrajčuju da bi ostavili prostor za nastavljanje. I sam sam dugo zastupao stav da je kratka priča trošenje dobrih ideja, pa sam spreman da prihvatim svoj deo odgovornosti. Tek su me prilozi za Radionicu, u kojima sam pokušao da pokažem da je raznovrsnost moguća i poželjna, da dobra ideja nikad nije potpuno potrošena (zato se i čudim kad Bobanu zameraju da reeksploatiše Fionu i jednu veoma finu priču o Velikom Ratnom ostrvu u romanu Slobodanida), da je kratka fantastična priča samo deo duge priče ili romana, sa end- ili punchline-om umesto klifhengera između poglavlja. To me je dovelo do vraćanja starim objavljenim i neobjavljenim pričama u kojima sam prepoznao osnovni pristup Radionice. Budući da nisam sledbenik ideje da se priče moraju i mogu dorađivati, rane kratke priče iz Siriusa, RS Magazina i kojegde drugde, ostavio sam u nativnom obliku. Neko će primetiti da se pisac vremenom razvija, da se teme i stil postepeno usavršavaju do trenutka kad pisac zaista postaje zadovoljan sobom i napretkom u vremenu.

Zbpog toga se zbirka sastoji od četiri dela. U prvom se nalaze rane priče, pa i neke iz Emitora, koje sam neoptravdano odbacio jer nisu objavljene na onaj način koji sam želeo. U drugo ili treće, sad svejedno kojem, je mala grupa priča kojima sam proveravo može li pisac fantastike da usvoji i mejnstrim pristup. Neki moji čitaoci tvrde da su te priče bolje. Treća grupa su Prigovaranja iz "Grbovnika" koja sam ja napisao. Ispostavilo se da su i to kratke priče sa pripovedačkim narativom, i da im je mesto u zbirci. Poslednja i najveća grupa su priče sa Radionice koje su čitale samo osobe koje su pratile njen rad, a dve od njih su u u ZS 20 i možda dve u "Putevima kulture". Jedina duža priča "Akvarijum za zlatnog karaša" je omaž mom izdavaču Spomenki, jer ju je volela. Ta priča je prvi put objavljena na slovenačkom jeziku u "Superpipu", možda u nekom Emitoru, sve ostale mogućnosti su mi nepoznate.

Dakle, nije ni Best of ni Celokupno.

Kad govorim o ilustratoru, moja prva opcija je moj prvi ilustrator, a zanima me i ilustrator kome sam bio prvi izdavač. No, otvoren sam i za druge predloge, novo je uvek izazov.

Kad smo već prešli na zajebanciju, Boban je bezbedan jer niko ne može da pokrene toliko izdavačkih programa kao on. Isto tako, nekim slučajem imam više izdavača nego svi ostali domaći pisci fantastike knjiga.

Boban

• 3
« Reply #16 on: 20-11-2014, 12:43:33 »
Pre neki dan sam doživeo prosvetljenje vezano za Radmilovo pisanje, pa je ovo zgodno mesto da to podelim sa pučanstvom. Elem, neka diskusija, negde okolo i ja sam odgovorio na neku prozivku sa 6-7 redova teksta. Radmilo je odmah ispod mene, praktično u istom trenutku, odgovorio sa 6-7 reči, rekavši tačno isto što i ja, ali u neuporedivo manje reči. I onda mi je sinulo da se Radmilo zapravo izražava pregusto i da za većinu ljudi to predstavlja veliki problem, a za brze dijagonalne čitače poput Najtflajera potpuno nerešivu enigmu. Možda ta pregustost nije prednost kako bi čovek pomislio, svakako nije dobra u romanima jer je jednostavno nemoguće imati svu potrebnu pažnju satima i danima. Možda upravo zbog toga Radmilove kraće priče umeju da budu prihvatljivije širem krugu čitalaca jer svako može da se usredsredi onoliko koliko kratka priča traži. Kod Radmila nema praznog hoda koji dočarava atmosferu, kod njega je svaka rečenica nabijena dodatnim smislom i potekstom. Za uspešno čitanje Radmila neophodan je viši čitalački status koji mnogi nikada ne dosegnu. Fipa funkcioniše na sličan način, ali u nekom svom fazonu, gde usput pomenute stvari imaju daleko veću dubinu i važnost za priču nego što to na prvi pogled izgleda. Kod njih se ništa ne baca, sve mora da se iskoristi... ja sam malo opušteniji u građenju odnosa sa čitaocima i dajem im priliku da izrone i udahnu vazduh.

hm... ne znam da li je sve ovo izrečeno zvučalo kao pohvala, a treba da bude. Radmilo bi verovatno sve ovo moje umeo da sažme u jednu prostu rečenicu.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #17 on: 20-11-2014, 12:48:47 »
Prosto je dirljivo koliko empatije obuzima ovaj topik. Da čovek ne poveruje da se nalazi na sagiti...  :)

Šalim se, naravno.

Mnogo mi je drago da si uspeo da ovo spremiš za štampu i nadam se da će se knjiga što pre pojaviti...

A što se tiče "završavanja", izgleda da je Boban sjajna opcija pošto se na njega ne može odnositi ono
što važi za normalne izdavače... Mnogo je jak... Čak izdržava i štampanje svojih knjiga!!!

Mica

scallop

• 5
  • 3
« Reply #18 on: 20-11-2014, 13:11:36 »
Ono šta Boban prepoznaje kod sebe, pa i i kod mene svodi se na procenu: za koga pisac piše. Ako odbacimo egotrip da pisac piše za sebe, mora se pretpostaviti neki središnji čitalac sa kojim pisac komunicira (ne želim da upotrebim odrednicu mediokritet, jer su je bespotrebno zloupotrebili). Dakle, postoji samo jedan čitalac, svi ostali su manje ili više pomereni na ordinati. Sve dalje se svodi na to da li pisac potcenjue ili precenjuje tog središnjeg čitaoca. Moj veliki nedostatak je što ja svog čitaoca precenjuje. Moje uverenje je da moj čitalac posle čitanja mora da bude bolji čitalac bilo čega. Da lakše čita bilokog drugog i da kreira svoj stav. Oni koje moje pisanje smara nisu moja šolja čaja, kao što ni ja nisam njihova, pa smo kvit. Oni koji uživaju su dobili ono šta sam hteo da im poručim. Tako, dok sada čitam SLOBODANIDU, mislim da je koncept jako dobar, ali da bih ja to napisao na daleko manje strana. Nisam u grupi kojoj svaka sitnica mora da se nacrta.

Mićo, naravno da je Boban najjači izdavač, ali sam njemu postavio uslov da pročita zbirku pre nego što je izda, a to je nemoguća misija.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #19 on: 20-11-2014, 13:39:37 »
a za brze dijagonalne čitače poput Najtflajera potpuno nerešivu enigmu.

Sad bi ti Najtflajer rekao nešto zgusnuto, štaviše u tri reči, ali osim što brzo čita Najtflajer i dobro pamti - te se seća tvojih priča da je Radmilov problem to što Radmilo misli da je duhovit, ali je duhovit samo sebi a nikako drugima, što je inače stav koji Najtflajer nikada nije delio sa tobom. Budući da Najtlflajer vidi kako se tvoje tumačenje Radmilovog pisanja u međuvremenu zgusnulo do neprepoznatljivosti (pre će biti više zarad nerviranja Gula nego zarad Radmila), rečeni Najtflajer će napomenuti da rečeni Radmilo uvek može da pita rečenog Najtflajera šta dotični misli o njegovom pisanju, kako dijagonalno tako i poprečno, pa će taj odgovor dobiti u istom obliku u kojem ga dobijaju svi ostali. Nezgusnutom. (Pominjanje sebe u trećem licu trademarked by vladika sandžački Zukorlić).
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

scallop

• 5
  • 3
« Reply #20 on: 20-11-2014, 13:45:43 »
Pa, da te pitam: Hoćeš li da budeš izdavač ili ilustrator moje zbirke?

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #21 on: 20-11-2014, 13:51:33 »
Ilustrator drage volje, samo nisam siguran da bismo ni ti ni ja mogli da se pohvalimo tim ilustracijama. :) Izdavač - malo teže, pošto retko kog meseca imam kiriju za dva meseca unapred.

To rekavši, tvoje priče me ne zanimaju ni najmanje. Ono što bi me veoma zanimalo jeste izdanje koje će sadržati "Rašane" i sve ostale romane/novele smeštene u taj neki univerzum. Ako se ne varam, to bi bio i "Dan Mitre", zar ne? To bi me izuzetno zanimalo, baš kao i ovo Lazovićevo, što se sprema bezmalo vekovima. Štaviše, mislim da oba ta potencijalna naslova imaju tržišni potencijal od najmanje 2000 primeraka, samo sa pravim izdavačem (na primer, PortaLibrisom).
First 666

scallop

• 5
  • 3
« Reply #22 on: 20-11-2014, 14:12:39 »
Gde sam ja napisao da me zanima izdavač koji ima pare? Portalibris, a i drugi mogu da se jave, sve opcije su otvorene. Jest' da od ilustratora očekujem da zna da ilustruje, to je fakat. Eh, da nisam pisao zgusnuto, sve moje knjige bi imale tržišni potencijal. Moja opcija, na primer, je "Oko za drugi svet" sa ogromnim potencijalom za TV serijal, ali kad izdavač ne obavi marketing je kao da je ubio knjigu. Ovo sad smatraj kao uvodni marketing za zbirku Radmila Anđelkovića "Akvarijum za zlatnog karaša i kratke priče". Potencijalni TV producenti će imati neiscrpan izvor tema. xfrog

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #23 on: 20-11-2014, 14:40:43 »
Portalibris teško da ima pare, ali zato ima vernu publiku za naslove određenog tipa. Naravno, tvoji "Rašani" nikako ne spadaju u to sortu - ni po valjanosti pisanja ni po poruci (uz sve poštovanje Tešiću, kao veoma solidnom piscu) - ali ista publika bi po difoltu kupila taj "Raški ciklus" ili kako već zoveš te knjige, ako uopšte imaš neki zajednički naziv za njih.

Naravno, ovo je sve na prvu loptu i - jopet naravno - ja pričam o onome što mene zanima, ne nužno tebe ili te izdavače koji treba da ti se jave na konkurs.
First 666

Boban

• 3
« Reply #24 on: 20-11-2014, 15:58:31 »
Sad bi ti Najtflajer rekao nešto zgusnuto, štaviše u tri reči, ali osim što brzo čita Najtflajer i dobro pamti - te se seća tvojih priča da je Radmilov problem to što Radmilo misli da je duhovit, ali je duhovit samo sebi a nikako drugima, što je inače stav koji Najtflajer nikada nije delio sa tobom.

Odsustvo humora u njegovim delima nije nikad bilo sporno. Ovde govorimo o talasnoj dužini širenja i primanja informacija.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #25 on: 20-11-2014, 16:45:45 »
Zar nisi pricao o gustini? Opredeli se vise.
First 666

Albedo 0

• Guest
« Reply #26 on: 20-11-2014, 16:48:17 »
ako ćemo ni po babu ni po stričevima, pravi termin je redundansa

Boban

• 3
« Reply #27 on: 20-11-2014, 17:36:52 »
Zar nisi pricao o gustini? Opredeli se vise.

Ja sve vreme pričam o istim stvarima, ali u različitim alotropskim modifikacijama; različite talasne dužine su različite frekvencije, tj. gustine. Savršeno oslikava Radmilov rad. A humor nema veze s tim, to je kategorija po principu "Ima sexa, nema sexa", ima horora nema horora, ima humora, nema humora.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #28 on: 20-11-2014, 17:39:51 »
Eto, prošla ga dobra volja, sklonost i naklonost. Saćemo da se napljuvavamo.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 22-11-2014, 19:17:28 »
Teo sam da objasnim neke elemente talasnaog kretanja i šta jeste a šta nije duhovitost, ali...

Bolje da obavestim da sam neočekivano dobio prvu konkretnu ponudu o kojoj treba da razmislim. Moguće je da moja zbirka izađe i ranije nego što sam planirao.

Boban

• 3
« Reply #30 on: 22-11-2014, 19:27:01 »
zamisli da isti izdavač izda i tvoju i gulovu zbirku, pa zbog manjih troškova organizuje zajedničke promocije?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #31 on: 22-11-2014, 19:44:09 »
To smo jednom planirali Spomenka i ja. Marketinški dobre stvari se nikada ne dogode u izdavaštvu.

Boban

• 3
« Reply #32 on: 22-11-2014, 19:48:17 »
aaa. hteo si da preobratiš gulove hororiste... verovatno je i gul planirao da preobrati tvoje sledbenike... možda ipak ne treba toliko džarati neke stvari.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #33 on: 22-11-2014, 19:55:52 »
Mi iz XIX veka ne možemo sa post post modernistima. Mnogo smo zaostali. Čak ne moramo ni da objašnjavamo šta smo napisali. Ti si već napredniji, pa objašnjavaš. Razmisliću da i ja svom novom izdavaču uvalim dodatno poglavlje "Kako čitati kratke priče Radmila Anđelkovića". Što bih se napinjao po forumu?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 22-11-2014, 20:09:17 »
dodatno poglavlje "Kako čitati kratke priče Radmila Anđelkovića".

evo odmah da sažmem to poglavlje na suštinu: čitajte ih pred spavanje - garantovano leče nesanicu.

Boban

• 3
« Reply #35 on: 22-11-2014, 20:10:10 »
dok su tvoje toliko nezanimljive, da se odmah potone u san.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 22-11-2014, 20:10:44 »
Mnogo smo zaostali. Čak ne moramo ni da objašnjavamo šta smo napisali.

ne morate - zato što nemate kome.
niko vas ne čita.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #37 on: 22-11-2014, 20:24:04 »
Najbolje je kad te niko ne čita. Niko ti ne kaže da si nepismen.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 22-11-2014, 21:19:21 »
džaba ti i pismenost ako je to jedini 'adut' koji imaš.
pismena je svaka učiteljica, pa je to ne čini piscem.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 22-11-2014, 21:34:43 »
Da prosti visokoobdareno društvo, čini mi se da neki ovde trče kroz kuruze, a mislili su da je travka. Greška.
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #40 on: 22-11-2014, 21:37:24 »
Slažem se za svaku učiteljicu. Važi i za učitelje. I profesore. I, naravno, za profesorke.

Nego, da ja podsetim čitaoce ovog foruma da sam vrlo zainteresovan za dobrog ilustratora. I da ne bude učiteljica. Ili učitelj. Dovoljno je da bude debeo i da je ilustrovao moj roman objavljen pod starim porodičnim imenom Angelakis. Mogao bi injegov najbolji prijatelj da mu javne.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #41 on: 24-11-2014, 12:48:07 »
Errr... ako misliš na Boba i na mene, kako mi se čini, ja mu nisam najbolji prijatelj :) a svakako nisam najstariji. A i glupo je da mu bilo ko šta javlja. Zašto ga ne pozoveš i pitaš da ti ilustruje knjigu? Zapravo, najlakše ćeš ga kontaktirati na Fejsbuku.
First 666

scallop

• 5
  • 3
« Reply #42 on: 24-11-2014, 12:53:05 »
Nisi primetio da je moje pisanje ocenjeno kao kriptično? Naravno da bih želeo da to obavi BoB, ali je prvi put on moj izbor, a ne kao ranije da se zabezeknem kad vidim njegovu ilustraciju na mojoj knjizi. Naravno da nisi njegov najstariji prijatelj, ali sigurno jesi najbolji.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #43 on: 24-11-2014, 13:14:24 »
Nisam :) Samo ti ne poznaješ najboljeg (koji mu je pri tom i rođak i pretplatnik Znaka Sagite sa brojem 19, ako se ne varam). :D

No, to na stranu, poslovi bilo kakve vrste se ne ugovaraju preko posrednika, a naročito ne preko posrednika koji ne znaju kakve i kolike obaveze željeni saradnik trenutačno ima ili nema. Pretpostavljam da je ovih dana veoma zauzet, pošto ide Nova godina, a svi ilustratori se u tom nekom periodu razvaljuju od posla, ali ne tvrdim sa sigurnošću. Najbolje je da mu se obratiš i da ga pitaš za saradnju. Bob uglavnom komunicira preko Fejsbuka, tako da možeš da mu pošalješ poruku čak da mu nisi prijatelj (ne znam), a ima i nalog(e) na Sagiti, pa možeš da mu šibneš PP ovde (verovatno će ga forum obavestiti mejlom, opet ne znam), mada je on ovde zalazio samo dok je D bila aktivna. Bilo kako bilo, FB ti je najpouzdaniji način da ga kontakiraš, pa vidi dalje s njim.
First 666

scallop

• 5
  • 3
« Reply #44 on: 24-11-2014, 13:29:45 »
Baš se nećkaš ko neka snaša. Nema veze, biće neko drugi, ali svakako na nivou zbirke koju pripremam.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 24-11-2014, 15:52:19 »
mada je on ovde zalazio samo dok je D bila aktivna.

Ah! Još jedan obožavalac!

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #46 on: 24-11-2014, 19:25:00 »
Baš se nećkaš ko neka snaša. Nema veze, biće neko drugi, ali svakako na nivou zbirke koju pripremam.

Nećkam? Evo, šaljem mu poruku.
First 666

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #47 on: 24-11-2014, 19:27:55 »
mada je on ovde zalazio samo dok je D bila aktivna.

Ah! Još jedan obožavalac!

Iznervirala ga je nešto u klubu, pa je poludeo.
First 666

Albedo 0

• Guest
« Reply #48 on: 24-11-2014, 19:36:11 »
to čeljade je strah i trepet, a Boban nikako da napiše knjigu o tome 8-)

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #49 on: 24-11-2014, 19:44:28 »
Ako se ne varam, Boban je napisao priču sa Bobom kao jednim od likova. :)
First 666