Author Topic: Radmilo Anđelković: Priče  (Read 59093 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Re: Radmilo Anđelković: Priče
« Reply #150 on: 24-02-2015, 22:26:00 »
Linkin posadi se na neko bolje mesto.

A, ti, D., pokušaj da demantuješ bilo šta. Ja tebe više ne žalim.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #151 on: 24-02-2015, 22:30:29 »
Moj kontekst je svuda gde su moje knjige, imaš ti D. toliko drugih topika da u njima rovariš, ali nećeš mene maknuti gde sam ja gazda! Zaboravio sam da ti čestitam Dan ljubavi, ali ću sada prvi da ti poželim: Srećan ti Osmi mart!
EPILOG
(I tako se nađoše dva klipana pod šljivom)

Josephine

• Guest
« Reply #152 on: 24-02-2015, 22:33:40 »
Ta ja nikoga ne mrzim. Ni scallopa. Uvek sam spremna na pomirenje. Vrlo sam svesna da drugi ljudi ne postoje i da su naši problemi sa njima samo odraz naše psihe. Drugi ljudi ne postoje.

Svi smo povezani u energetsku mrežu života. Mržnja prema drugima znači mržnju prema sebi.

Čekam da i scallop to shvati i prestane da optužuje Bobana, mene, Gula, ceo svet. Da nađe mir u sebi. Onda ću i ja da nestanem iz njegovog vidokruga.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #153 on: 24-02-2015, 22:48:12 »
Ajde ti nestani i mir će odmah da se vrati.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Josephine

• Guest
« Reply #154 on: 24-02-2015, 22:57:43 »
'Oću. Samo ako ste pronašli unutrašnji mir, očito. :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #155 on: 25-02-2015, 12:58:48 »
Da ne izgleda da ne radimo ništa, ovo je odabrana ilustracija za pretplatnički bonus. To je stara ilustracija, možda Ruvarca, i visi na dovratku naše dnevne sobe preko 35 godina. Korice će izgledati skoro tako.

neomedjeni

• 3
« Reply #156 on: 25-02-2015, 13:13:36 »
Fenomenalno.

Inače, premda mi nikako neće smetati redovno obaveštavanje o procesu izrade knjige, svakako niko ne očekuje da svakog dana treba da ponudite neku novu informaciju, niti da se ništa ne radi ako nema novih postova par dana. Valjda sagitaška publika nije baš toliko nepoverljiva.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #157 on: 25-02-2015, 13:31:29 »
Sve je složenije nego što na prvu loptu mislimo da jeste. Ne znam u kojoj si branši, ali svi procesi sa više učesnika neminovno imaju jača i slabija mesta. Ovo što sad radim više vidim kao pritisak na saradnike nego kao dosađivanje onima koji već imaju neki stav. Svi učesnici u procesu veruju da imaju više vremena nego što vođa projekta to misli. U ovom trenutku, izdavač traži petnaest dana da konkretizuje svoj deo posla, a ja želim da neke primerke dostavim u Hrvatsku početkom aprila. Nikad nisam verovao u višak vremena, a mrzim da kasnim. Čim mi budu dostavljene ilustracija, par ćete dobiti na uvid, čim budem zadovoljan prelomom, dobićete bar jednu priču iz rane faze mojih objavljenih kratkih priča. To šta ja radim možda i nije pravi način, ali pokušavam sve da uradim drugačije. Nije u pitanju jedna knjiga, nego više njih i sve ću da uradim da oni koji čitaju učestvuju u događanju.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #158 on: 25-02-2015, 14:35:44 »
Piši me za dva kompleta
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #159 on: 25-02-2015, 14:42:16 »
Dobro. 8)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #160 on: 27-02-2015, 14:02:28 »
Ovo čudo se približava kraju, a ja imam novi problem. Nesposoban sam da prođem kroz prelomljen tekst. Problem su tipfeleri u objavljenim pričama i materijalne greške u drugoj polovini priča. Oni kojima bih to poverio već su čitali. Bih bih zahvalan moralno, mentalno i materijalno, ako bi se neko prijavio.

neomedjeni

• 3
« Reply #161 on: 27-02-2015, 14:15:11 »
Ja bih radije da se sa pričama upoznam u finalnom izdanju, a i previše sam neodgovoran za ovakav zadatak, ali znam nekoga ko poseduje sve neophodne kvalifikacije i karakteristike, samo ne znam ima li vremena i želje. Pitaću.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #162 on: 27-02-2015, 14:25:44 »
Ja ću rado pomoći samo ako mi se objasni šta zapravo treba da uradim čitajući. Ako je neko stručnije znanje potrebno onda džaba. Ako je lov na tipfelere, to mogu!!!!!!

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #163 on: 27-02-2015, 14:30:35 »
Ja ću rado pomoći samo ako mi se objasni šta zapravo treba da uradim čitajući.

I ja.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #164 on: 27-02-2015, 14:51:01 »
Zahvaljujem svima. Javio mi se Mac i on je pouzdan izbor. Ne mislim da neko drugi ne bi, jednostavno takav mi je osećaj. I, drago mi je što postoji dobra volja.

Pardon, Meho. Znam da bi i ti bio prava osoba, pa ako ti odgovara paralelan rad, poslaću ti pdf. To mu dođe kao beta čitaoci. :lol:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #165 on: 27-02-2015, 14:55:32 »
Izvinjence, Kimura. Mislim da je bolje da ti napišeš par novih priča. Ovo je plevljenje i nije mnogo prijatno.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #166 on: 27-02-2015, 15:00:13 »
Može, ja sam beta po svim drugim osnovama pa ću lako i da se uklopim u beta čitalačku ulogu  :lol:

Mejl je hitboxrecords at yahoo.co.uk

Josephine

• Guest
« Reply #167 on: 27-02-2015, 18:16:43 »
Ja ću rado pomoći samo ako mi se objasni šta zapravo treba da uradim čitajući.

I ja.

Prvo skoči, pa reci hop. I skoči dovoljno visoko. :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #168 on: 27-02-2015, 18:34:00 »
Se nismo dogovorili da nestaneš? Imaš novi napad?

Josephine

• Guest
« Reply #169 on: 27-02-2015, 18:37:03 »
Nije lepo da pitate ko želi da pomogne, pa da posle javno selektujete one koji zavređuju da vam pomognu. No, no. :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #170 on: 27-02-2015, 18:40:36 »
Jel' to iz feminizma, bitke za opšteljudska prava ili ti se ne da da miruješ?

Josephine

• Guest
« Reply #171 on: 27-02-2015, 18:45:48 »
Pa, osetih se neprijatno umesto kimure. Nakon što mi je prvo bilo smešno što sam očekivala da se ona javi. Pa reko, eto, da kažem. :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #172 on: 27-02-2015, 18:50:52 »
Nemoj. Neprijatno je da mi toliko brljaš po topiku. Nema empatije.

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #173 on: 27-02-2015, 18:52:49 »
Scallopa. ja bih isto da pomognem, ali mislim da bi u tom slučaju dobio više tipfelera nazad nego što si ih poslao :)

Ne znam da li koristiš neki domaći "spel čeker", ali svakako preporučujem program Spell. Domaći je, nije glomazan, brzo se skine, besplatan je i sjajno odradi posao. Podvuče sve nepravilne reči (ispušteno ili viška udenuto slovo, pogrešno napisanu reč, nepoznatu reč, itd)
Takođe je sjajan za čirilica - latinica i obratno konverziju.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Josephine

• Guest
« Reply #174 on: 27-02-2015, 18:55:07 »
Nemoj. Neprijatno je da mi toliko brljaš po topiku. Nema empatije.

A otkad se vi to razumete u empatiju? To što se kimura i ja ne slažemo, ne znači da nisam osetila neprijatnost (iako, možda, ona nije, ne znam).

Boban

• 3
« Reply #175 on: 27-02-2015, 18:58:51 »
D. hodaš ponorom od pet dana odsustvovanja s foruma... Zašto se uopšte pojavljuješ tamo gde te ljudi ne žele?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #176 on: 27-02-2015, 18:59:43 »
Naravno da ne prepoznaješ empatiju. To je za tebe samo reč koju neukusno koristiš. Mi empatičari to osećamo drugačije.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #177 on: 27-02-2015, 19:21:54 »

To što se kimura i ja ne slažemo, 

Netačno.
Slaganje, baš kao i neslaganje, podrazumeva postojanje nekakvog odnosa ili makar interesovanja za određenu osobu.
Ja tebe ne poznajem, ne želim da te upoznam i apsolutno me ne zanima tvoje mišljenje o bilo čemu.
Neprijatno mi može biti jedino to što moj nik pominješ u kontekstu sopstvenih frustracija i tako me dovodiš u vezu sa sobom.
Nadam se da to nećeš više raditi (nezavisno od Bobana i njegovih vaspitnih mera), bilo bi lepo da me više i ne pomeneš, ali ne očekujem previše.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #178 on: 27-02-2015, 19:31:09 »
Ne razumem šta vas ganja na nerazumni diskurs. Molio sam sve da ovaj topik ostave da preživi.

Josephine

• Guest
« Reply #179 on: 27-02-2015, 19:53:02 »
Eh, idiferentna, a poruka joj puna agresije. :) No, no i tebi.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #180 on: 27-02-2015, 19:59:50 »
 :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Albedo 0

• Guest
« Reply #181 on: 27-02-2015, 20:02:23 »
Eh, idiferentna, a poruka joj puna agresije. :) No, no i tebi.

udahni, izdahni

udahni, izdahni

Josephine

• Guest
« Reply #182 on: 27-02-2015, 20:04:45 »
A ne znam ni zašto Boban insistira da se Radmilu daju prava veća od prava svih ostalih učesnika na ovom forumu. Scallopu je dozvoljeno da se prepire na Zavodniku, na primer. Ili da potprcava na Šljivi (pre nego što se združio sa Lajanićem) i slično. Sad odjednom, scallopova tema je sveta zemlja.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #183 on: 27-02-2015, 20:14:30 »
A zašto lažeš? Ponestalo municije? Imaš mučninu? Zamantalo ti se od mog lupanja glavom o zid?

Albedo 0

• Guest
« Reply #184 on: 27-02-2015, 20:19:17 »
ma ne laže, jadnica, ona stvarno misli da je ono što piše blizu pameti a ne u sasvim drugoj galaksiji, onoj prizemnoj, neukoj i neobrazovanoj

Josephine

• Guest
« Reply #185 on: 27-02-2015, 20:26:28 »
A batica je poželeo da bude scallop kad poraste. Ma šta kad poraste, batica je scallop već sada. Konzervativan, slep za druge ljude, ambiciozan i vrlo nesiguran. Našli ste se.

Josephine

• Guest
« Reply #186 on: 27-02-2015, 20:31:57 »

O, a evo, upravo smo dobili i razlog Stevinog pokondirenja i cenu prodaje dupeta. Mislim, ja Stevi želim da objavi roman ili zbirku, ali mi uopšte nije bilo jasno zašto se okrenuo protiv mene i to toliko očajnički. A onda shvatim - to mu je u opisu radnog mesta (za scallopa).  :lol:  Biće od tebe pisac, Stevo. I ti ćeš da objaviš za Lajanića. Možda napišeš i "Tri klipana pod šljivom" u kolaboraciji sa njim i scallopom.  :lol:

Istovremeno, dogovoreno je da preuzmem recenziju drugih dela za ovu ediciju koja planira u 2015. šest izdanja. Prevashodno pozivamo Vladimira Lazovića sa svojom pripremljenom zbirkom, uključujući i ZStefov rad o autoru, budući da dosadašnji izdavač nije spreman za to izdanje. Poseban poziv za zbirku priča pokojnog Steve, ako ga neke druge inhibicije ne spreče.

Sva druga dela fantastične postavke su dobrodošla. Biće pročitana i komentarisana. Namera je da sve što je crklo oživimo. Kontakt preko rangelak@gmail.com.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #187 on: 27-02-2015, 20:38:52 »
To je najnovije šta si smislila? Priznajem da pokušavam da budem slep za tebe. Pokušavam da budem miran ko bubica, da te osetim kao svrab, infekciju, zarazni polen što napisa ovde neko. Sve se nadam da ima leka i za to apoteka.

Josephine

• Guest
« Reply #188 on: 27-02-2015, 20:44:11 »
Ima i za licemerje leka. Istina. :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #189 on: 27-02-2015, 20:47:14 »
Lako je tebi kad je Boban otišao da piški. Valjda će dotle da traje moja anestezija.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #190 on: 27-02-2015, 21:01:05 »
D. misli da je Layanich laka žrtva da se potkači, i to joj dođe, nekako, usput... Ona se namerila na glavne likove, misli da će tako jednog dana, kad ptice budu pevale marseljezu, postati i sama glavni lik! I neka je, dokle god bude mešala Layanicha sa glavnim likovima, pa makar (kako bi to rekao Džejmi Šej), bio i kolateralna šteta, ni sama neće biti svesna da je on odjednom postao lik čija se reč čuje! Čak i na Sagiti!
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #191 on: 27-02-2015, 21:09:10 »
Koji ti je vrag, šefe? Misliš da ne mogu da izađem na kraj sa D.?

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #192 on: 27-02-2015, 21:15:07 »
Ne, nego sam uočio da je ta nesrećnica počela planski da userava topike gde god se, makar u naznakama, pominje ime Layanicha.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #193 on: 27-02-2015, 21:20:09 »
Precenjeno. Radi se o tvojim autorima. Sutra je novi dan.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #194 on: 28-02-2015, 19:02:38 »
Za Maca i Mehu (i za sve one koji žele moju zbirku u pretplati): moj email je rangelak@gmail.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #195 on: 28-02-2015, 19:45:35 »
Sve je to jasno, dobio sam ja knjigu i krećem na nju sa obe ruke čim se posvršavaju obaveze sa gostima sutra.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 09-03-2015, 13:13:13 »
Posle besprimernih nasrtaja na mog izdavača, zbirku kratkih priča i sve one koji su, na bilo koji način, podržavali moj doprinos njihovom usavršavanju u pisanju i čitanju, preostaje mi sledeće:
1. Da prestanem da se pojavljujem na meni neprijateljskom forumu;
2. Da prepustim svom odabranom izdavaču dalje aktivnosti na izdanju moje zbirke "Kratke priče i Akvarijum za zlatnog karaša";
3. Da prepustim najboljem prelamaču tekstova u Srbiji, svom sinu Urošu dalje uređivanje teksta;
4. Da svom odabranom ilustratoru dozvolim da okonča posao oko ilustracija;
Istovremeno, održaću svoje obećanje onima koji su se opredelili za ovu zbirku da će kao bonus dobiti moju evropski popljuvanu priču "Sva vučja deca". Ako se u međuvremenu javi još neko moraće to da obavi na PM ili mejl Miljana Markovića. Takođe, molim alfa i beta čitače zbirke da svoje nalaze dostave na istu adresu, ako u međuvremenu nisu odustali.
Radmilo Anđelković
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #197 on: 19-03-2015, 19:20:07 »

Posle dve nedelje pauze red je da obavestim da je besplatan primerak uz moju zbirku "Kratke priče i akvarijum za zlatnog karaša" odštampan i na mom stolu. Grupa svezaka sa desne strane i dalje čeka preplatnike, pa ako raspoloženje nije pojelo mrak mogu se i dalje javljati meni na PM. Podsetiću da besplatan primerak sadrži moju kontroverznu priču "Sva vučja deca" i da oni koji još sumnjaju u moju zlu nameru prema evropskim i drugim Zapadnim saveznicima imaju jedinstvenu priliku da se u nju i uvere. xfrog

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #198 on: 19-03-2015, 20:03:41 »

Autor i izdavač, posle izlaska iz štampe deserta, prešli na razgovor o glavnom jelu...

EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #199 on: 20-03-2015, 15:29:44 »
Imam jednu ideju. Svi oni koji su mi navraćali u kuću i znaju gde stanujem, mogu da navrate, ostave pretplatu i pokupe bonus. xfrog