Author Topic: Stevan Šarčević i Lazar Janić, "Sam, ispod šljive" (Nova Poetika, 2013)  (Read 21388 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stipan

• 4
  • 3

Jel to kancelarija za KiM ima svoj štand? Sve uz Delfi i Vulkan....

Pa da. Vlada Srbije, Vulkan, Delfi, Nova Poetika...

Stipan

• 4
  • 3
A sad evo i zvanično - eno nas u subotnjem delu programa!!!

Stipan

• 4
  • 3
Mesto promocije izgledaće ovako: Štand "Nove Poetike":

Stipan

• 4
  • 3

A evo i Marčelo sa “Šljivom” u rukama!
Osim njega na fotkama su Milan Ignjatović, duo moderato i Nikola Šipetić, a scena je štand “Nove Poetike”.

Stipan

• 4
  • 3
Roman "Sam, pod šljivom" može na sajmu da se nabavi po promotivnoj ceni od 500 dinara.

Boban

• 3
Sticajem čudnih okolnosti postao sam vlasnik jednog primerka ove knjige.
Pokušao sam i da čitam. U normalnim situacijama ovakav tekst bih bacio nakon jedne ili dve rečenice, ako bih uopšte i čitao nešto prelomljeno na ovako amaterski način (kao radničke novine osamdesetih) ali sam zbog predistorije izdržao desetak... nasumice, gde god se otvori knjiga, naleće se na beskrajno patetične podosnovnoškolsko patetično i nadasve patetično pisanje.
Predložio sam da izdavačka kuća promeni naziv u NOVA PATETIKA.
Besmislene, gotovo nasumice nabacane reči koje izazivaju samo nagon za povraćanjem.
Svako kome se ovo dopalo slobodno može da mi se obrati da mu izdam potvrdu o mentalnoj zaostalosti maksimalnog intenziteta.
Dakle, potpuni užas na svim zamislivim nivoima...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

zosko

• 4
  • 3
Ako je tako, roman vrišti za ilustriranom varijantom. Predlažem onog sa muškobanjastim junakinjama, Kerca. :)
moving on my own trace

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Priznajem da je mišljenje Big Bossa o tih nasumično pročitanih na desetak mesta, opet nasumično otvorenih strana, relevantno, to jest, da je zbog brzine izmene radnje zaista i dobio nagon za povraćanjem. Uleteo je nepripremljen u vremenski tobogan, i drago mi je da je iz njega izašao čitav... Ali, takođe, za tako kratko vreme, on je uspeo da sagleda više slojeva priče, video je užas, video je patetiku, video je odlično i psihološke profile autora, junaka, pa čak i budućih čitalaca! Zaista, višeslojna multidimenzionalna priča, koja u čitaocu izaziva različita osećanja, porive, strah, ljubav, mržnju, zavist, baš kako ih imaju i sami junaci...  xcheers
EPILOG
(I tako se nađoše dva klipana pod šljivom)

Stipan

• 4
  • 3
9. novembra 2013 godine u 18 časova u organizaciji udruženja građana „SEĆANJE NA NEKOG“,  Iz Banatskog Aranđelova održaće se književno veče u nizu na kome će se predstaviti romani „Sam ispod šljive“ (Lazar Janić, Stevan Šarčević) i  „Priča o lala Lazi i njegovom salašu“ (Angelina Dimitrijević). Kao gosti pojaviće se „Veseli Banaćani“ kulturno umetničko društvo iz Zrenjanina.

Ako se neko nađe u blizini radovaće me da ga tamo vidim. Književno veče će se održati u Svečanoj Sali, Banatsko Aranđelovo, Partizanska br. 56

Mandragora Dragon

• 2
Kasnim, ali čestitam i ja. Pre svega na objavljivanju, pa dalje. Pročitao sam neko parče teksta i bilo je puno finog tabanja.

Stipan

• 4
  • 3
Hvala Mandragora...

Stipan

• 4
  • 3
Ako nekog zanima snimak sa promocije na beogradskom sajmu knjiga, može ga pronaći ovde:

http://stipansevernjak.blogspot.com/2013/11/sajam-knjiga-pod-sljivom.html

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Layanich sam ja, bre... Lajanić! Bezazleno je sve što lajem, ozbiljno je samo ono kad odćutim!
EPILOG

Stipan

• 4
  • 3
Hahhah, Layanich is back! Nego, ovako je izgledala promocija romana "Sam ispod šljive" u Novom Aranđelovu. Umesto komentara preneću reči Milice Joksimović:
"Nemam dovoljno lepih reči da opišem jučerašnji dan. Od toga kako su nas domaćini dočekali, preko načina kako su organizovali promociju, zatim saznanja šta Angelina sve radi i čime se bavi, koliko je plemenita i divna, pa onda samo mesto i njegovi stanovnici, a najzad vreme provedeno posle promocije.
Sve zajedno: jedan zaista redak i predivan dan. Da ne zaboravim da spomenem KUD „VESELI BANAĆANI“ koji je svojom pesmom još više doprineo ovoj promociji.
Jednostavno.... nemam reči. Hvala Angelini, njenom suprugu, bratu i svima ostalima koji su doprineli da bude tako kako je bilo."

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Nekad sam tako bezobrazan, sirov i brutalan, to nisam ja, ali to me opušta... Nekad sam takva seljačina... Nisam uvek, ali sam često... Kad pričam o tamo njima, odjednom sam pun rdje i otrova! Neću o njima, bojim se, neću sav otrov izbaciti, ostaće ga u meni, otrovaću nevine.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
Jel' ova lepota neki citat iz knjige?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
A zašto? Zar je svaka moja misao, knjizi primerena?
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
Kao da jeste.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Nemam trenutno ništa pametno replicirati, ali, ko velim, da bar podignem ovaj topik na više mesto, u nadi da će nekog to zaintrigirati (razbesneti)  :)  Najbolje funkcionišem u interakciji sa neistomišljenicima  xcheers
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
Si shvatio da se to ne radi s močugu? Evo predloga za nastavak: "Sam ispod šljivovice". xdrinka

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Ma da, kad god mi ponestane litra, ja gledam onu tvoju sliku, i mislim, kakva li je ova, baš bih je probao  xrotaeye
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
Znam kako je to. Nama bili Grci nedelju dana i sve presušilo. Čak i Stipanova koju sam doterao u čudesnu grejfrutovaču burgund boje (da mi se složi sa kuhinjom). Šta mogu, doterivanje mi ide od ruke.

Stipan

• 4
  • 3
Kako sad grejfrutovaču burgund boje? Ta grejpfruta ni videla nije!!!

scallop

• 5
  • 3
Izvini, Stipane, ti znaš šta si doneo, a ja znam šta sam popio. Bio sam joj urednik.

Stipan

• 4
  • 3
I to što kažeš. Urednici su čudesna sorta.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Bila čudesna, sad istrebljena... kao požegače u šljivi  :wink:
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
Mnogo ste mi pitomi. Ima na ovom forumu urednika kao pekara u Beogradu. Bar se tako deklarišu. Nabavite nekoliko. Na veliko su jeftiniji.

Josephine

• Guest

scallop

• 5
  • 3
Evo, javlja vam se jedna urednica.

Josephine

• Guest
Gušite. Plus, ova izjava odaje vašu prodaju dupeta. Jer sarađivali ste sa mnom na tom uređivanju, no tada ništa niste rekli. Tipično za prodana dupeta. :)

scallop

• 5
  • 3
Ma, rekao sam. Bobanu da mora da te ubaci u tim jer si zaslužila, iako je on bio protiv. I nekim drugim da ne napuštaju tim jer si ti u njemu. Šta ćeš, mora da budem na tvojoj strani. I sada sam. Ne prodajem te, ni slučajno.

Josephine

• Guest
Vi ste uvek i isključivo samo na svojoj strani. :)

scallop

• 5
  • 3
Taman posla. Ja sam filantrop. Na strani slabih i nejakih. Robin Hud, takoreći.

Josephine

• Guest
Pa upravo zato što ste uvek na strani slabih i nejakih, vi ste uvek na svojoj strani. :) Logično.

scallop

• 5
  • 3
Dobra ti je logika. Jel' si i to studirala i masterisala?

Josephine

• Guest
Ne. Do tog zaključka došla sam samo posmatranjem vašeg ponašanja. :)

scallop

• 5
  • 3
Sad si i psiholog? Multitasking ekspert. Zato si bila protiv onih istraživača psihologa.

Neka, bar punimo Stipan/Lajanić topik. To su i tražili, samo onaj drugi nije imao inspiracije.

Stipan

• 4
  • 3
Eto šta napravi litra grejfrutovače burgund boje...

Stipan

• 4
  • 3
Kako ovde niko nema ništa da izjavi o "Šljivi", evo jednog komentara sa "Krstarice":

"Jednom…..možda…čak i vrlo verovatno,  i bude ostvaren ovakav scenario  budućnosti kakav su opisali Lazar Janić I Stevan Šarčević u romanu “Sam, ispod šljive”. Kažem vrlo verovatno, jer se upravo, na ovom evropskom tlu, dešavaju neke stvari, javne i tajne, koje vrše selekciju naroda po raznim osnovama. Pripreme za budućnost su uvek dalekosežne, temeljne i jako dugo traju, tako da liče na istoriju napisanu nevidljivim rukama pojedinaca. Podela sveta je budućnost koju ne mogu izbeći ni Srbi.

Lepo napisano štivo. Jednostavnost rečenica je odličan način da se opišu dogadjanja i akcije koje našem sadašnjem umu nisu poznate. počev od tehnike, pa preko umne i psiho aktivnosti aktera iz vremena pređašnjeg i vremena budućeg.
Čitanje mi je otežavalo mestimično teško praćenje radnje, prvenstveno jer se ona vrlo brzo i vrlo često prebacuje iz jednog vremena u drugo. Osećala sam se kao ping-pong loptica trčeći umom i okicama par vekova nazad i napred po vremenskim nitima hahaha Likova je podosta, akcije takodje, i ovo svakako nije roman koji je dosadan. Glavni junak, nosi isto ime u svim vremenima, što je u skladu sa temom romana, kloniranje pripadnika superiornih loza (u ovom slučaju to je srpska loza), ali ne kao vladajućih pojedinaca, već kao izvršitelja nevidljivom rukom napisanih naredbi. Ipak, i to je malo otežavajuća čitalačka okolnost, ali svakako tera um na akciju…zar to i nije suština SF romana?

“Srba će ostati koliko za pod jednu šljivu” pročitaše iz stare, vekovima švercovane knjižice iz sela Kremna, dva različita, iz lažne udobnosti pomerena Srbina, sedeći ispod GMO šljive. Samo im je falio miris i ukus požegača….ali to je bilo na nekoj drugoj vremenskoj niti. Istorija ide dalje, nevidljivim rukama pojedinaca ispisana.

Dakle, ko želi da sazna šta će biti u glavnim crtama sa svetom, po vrlo logičnom sledu sadašnjih događanja, preporučujem da pročita roman "Sam ispod šljive"…..ko zna, možda se i nadjemo nekad na nekoj vremenskoj niti.;)

LJILJA MMM "

http://forum.krstarica.com/entry.php/37330-Sam-ispod-%C5%A1ljive-Argus?bt=249586#comment249586

Stipan

• 4
  • 3
Dakle, već se i na Amazonu pojavilo piratsko izdanje "Šljive".
Kogod da ga je postavio, čak je i imena pomešao!

"Sam, ispod sljive Paperback – January 1, 2013
by Lazar; Sarcevic, Stevan Janic (Author)"

http://www.amazon.com/ispod-sljive-Lazar-Sarcevic-Stevan/dp/B00GVX13Z6/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1385788646&sr=1-6

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
Ne mora da znači da je piratsko. Ako bude potražnje, ponuđač će kupiti od tebe za 2 dolara i prodati je za 30  xcheers

Stipan

• 4
  • 3
Ne znam, to je za mene baš bilo iznenađenje. Niti sam ja dao knjigu na Amazon, niti Nova Poetika.

Albedo 0

• Guest
šta ti je tu čudno, preprodaju ljudi sve i svašta, što ne bi i ovo

inače, jel to na koricama piše ''Jeste li se seksali''? LOL

scallop

• 5
  • 3

Stipan

• 4
  • 3
Što ne bi pisalo? Da nije bilo seksanja, teško da bi iko od nas hodio zemaljskom kuglom...

Albedo 0

• Guest
a i pomaže tvom imidžu seks manijaka! 8-)

Stipan

• 4
  • 3
Kako bi to rekli rokeri: Sex & drugs & rock'n'roll...

Stipan

• 4
  • 3
Dakle, u trci smo. Jest da smo poslednji na listi, ali maraton je duga trka.

У трку за НИН-ову награду за најбољи роман у 2013. до сада је приспело 133 књиге од којих је девет дисквалификовано због неиспуњених критеријума.

...

Лазар Јанић, Стеван Шарчевић, Сам, испод шљиве (Нова Поетика).

http://networkedblogs.com/ROvVC

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Evo, da svečano objavim! Ako ste u belom svetu, ipak možete doći do svog štampanog primerka knjige "Sam, ispod šljive" sa Amazona, i to ne za 40, nego za 9.99$  :wink:  Prvi kupci imaju i popust, bagatela, samo 8.94$...

http://www.amazon.com/ispod-sljive-ovde-nama-Serbian/dp/1494997797/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1389716311&sr=1-1
EPILOG