Author Topic: Twin Peaks RETURNS!  (Read 14778 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Re: Twin Peaks RETURNS!
« Reply #200 on: 04-09-2017, 14:56:05 »
Besmislina je.

Epohalno!!!

elem, nisam još pogledo, ali izgleda da je i kraj ista zaebancija kao i čitava sezona

Linč konstantno izokreće sve ono što se normalno očekuje od neke serije i drnda satima neke besmislice. U suštini se sprda s uobičajenom zabavom za mase, ali to je jednostavno zanimljivo na nivou trominutnog skeča a ovako ga gledam upravo kao neku Linčovu nedjeljnu TV emisiju, neki talk show, pa onda ubaci čisto gluposti tamo gdje bi neko ubacio Cecu ili Seku ili Karića.

Ali to nije ono što očekujem od Linča, za to mi služe Parovi i ponekad Grand Karleuša, a Linč je trebo karijeru da zatvori nečim bitnijim. Just my two cents.

Nači, serija nije loša, mada treba preživjeti te neke 6-12 epizode, ta sredina serije je čisti blek lodž, će izađete sakati ko Kuper.

Inače, neko je primijetio i da je evil Kuper isto mutav izašao u finalu druge sezone.
Better a witty fool than a foolish wit

Agota

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 04-09-2017, 15:09:27 »
Besmislina je.

Epohalno!!!

elem, nisam još pogledo, ali izgleda da je i kraj ista zaebancija kao i čitava sezona

Linč konstantno izokreće sve ono što se normalno očekuje od neke serije i drnda satima neke besmislice. U suštini se sprda s uobičajenom zabavom za mase, ali to je jednostavno zanimljivo na nivou trominutnog skeča a ovako ga gledam upravo kao neku Linčovu nedjeljnu TV emisiju, neki talk show, pa onda ubaci čisto gluposti tamo gdje bi neko ubacio Cecu ili Seku ili Karića.

Bravo !
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #202 on: 04-09-2017, 15:14:40 »

Agota

• 4
  • 3
« Reply #203 on: 04-09-2017, 15:17:28 »
najgore je što će sad neki pametnjakovići ovu sprdnju  predstaviti kao nekakvu avangardu.
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #204 on: 04-09-2017, 16:04:17 »
Twin Peaks season 3, finale review: A fitting end to TV's greatest treasure
A brutal lesson to those who dream of life and TV in neat endings, and fairytale conclusions

"And in this perfect ending to Twin Peaks, we learn these things with a devastating sense of hopelessness. For all the inevitable talk of season 4, it seems unlikely. David Lynch wanted us to feel like this. To feel utterly lost. It's one of the most powerful emotions there is"

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/reviews/twin-peaks-season-3-episode-part-17-18-4-renewed-finale-laura-palmer-dale-cooper-twist-a7928771.html

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #205 on: 05-09-2017, 13:17:50 »
sve u svemu, nakon odgledanog finala, tresla se gora... Linč ismijava sapunice sa hiljadu epizoda i to je otprilike to. Ovo finale (e17) čak ni nema nikakvog smisla, al zadnja epizoda je bolja. No, nema potrebe za četvrtom sezonom, šta tu uopšte može da se desi...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #206 on: 05-09-2017, 16:18:58 »

NGboo

• 2
« Reply #207 on: 05-09-2017, 17:30:28 »

Agota

• 4
  • 3
« Reply #208 on: 05-09-2017, 23:15:14 »
stigla sam do 14.  :!: stukla sam za dva dana 5 epizoda . nije loše, nije loše... bravo ja! :D

interesantna je ova 13, naročito deonica u kojoj volter i norma diskutuju o kvalitetu pite i prometu iste. a tek muzička deonica! nastup, ni manje ni više nego  dzejms harli! odprilike sa glasićem nalik đorđu  balaševiću sa prvog albuma, još mu glas nije  mutiro. neprocenljivo! xnerd

e Agota, umesto da si izasla napolje, zevaš u ovu glupost... :mrgreen:

omiljeni momentat 12.epizoda  :)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #209 on: 05-09-2017, 23:48:36 »
I'm done. and I could care Less about TP
My subconscious never lies......I have my answer now of what I will do with the rest of my life!

I Will Never Work for The Emperor Again, thank God!

Julee Crusie

http://www.cinemablend.com/television/1699699/twin-peaks-revival-got-slammed-by-a-longtime-show-veteran

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #210 on: 06-09-2017, 00:22:40 »
Džuli Kruz nažalost ne zna razliku između kutije sardina i Twin Peaksa. Kad je Cameron Cloutier iz Obnoxious and Anonymous zvao da gostuje rekla je da prihvata ali ne želi da pričaju o TP već da komentariše najnovije vesti iz sveta šou biznisa. Toliko o tome. :lol:

Sabrina Saterlend je sasvim kul. Gostovala je kod Kamerona live baš pred samo finale i svi su je ishvalili. Pored toga što je producent ona glumi u trećoj sezoni onu ženu što organizuje oko džekpot nagrada u Kasinu.

Bio je i sličan skandal na Tviteru sa Šerilin Fen pa se izgladilo.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #211 on: 07-09-2017, 09:37:25 »
Twin Peaks: has this fan theory cracked the cliffhanger ending?

He’s done it again. David Lynch, that dratted tease, fooled us all into thinking we might get some answers by the end of Twin Peaks: The Return. Alas, lying in wait was nothing but confusion and wonder. Just as season two did all those years ago, 2017’s long-awaited revival series finished on the mother of all cliffhangers.

What does it all mean?
Luckily, a clever user on 4chan might have already cracked it. Their Twin Peaks fan theory runs as follows:

Basically, the entire final scene post-Cooper saving Laura was one of her dreams. If you listen closely you can hear Sarah Palmer call to her daughter in the background. Fans are claiming this matches the audio from the first ever episode when Sarah first discovers Laura is missing (her body is found by the river). This time Laura isn’t dead though, as Cooper went back in time and saved her. Instead, her mother’s voice acts as a call from the real world for her to wake up back in 1989 at the beginning of the entire Twin Peaks narrative – thus bringing the plot full circle.

http://www.nme.com/blogs/tv-blogs/twin-peaks-fan-theory-cliffhanger-ending-2133973

Gordon Cole: "But Who Is the Dreamer?"

Log Lady: "Laura Is the One"

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #212 on: 08-09-2017, 10:27:25 »
Twin Peaks Co-Creator Reacts To Season 4 ‘Mystery’ Idea

Twin Peaks co-creator Mark Frost liked a post on Twitter with a fan idea for Part 18 of Season 3 actually being the beginning of a new mystery. Charles de Lauzirika tweeted, “Here’s what I’m going with: Part 17 was the ending of Season 3. And Part 18 is a new beginning, a new mystery. #Twin Peaks”

https://www.alternativenation.net/twin-peaks-co-creator-reacts-season-4-mystery-idea/

tomat

• 4
  • 3
« Reply #213 on: 08-09-2017, 10:39:18 »
jebiga, to ne mora ništa da znači.

dovršio seriju, i onako, kraj je mogao biti bolji, mada sve u svemu nisam razočaran, dapače, bila je dobra vožnja.

u međuvremenu pročitao Secret History of Twin Peaks, nije loše štivo, bavi se događajim od davne prošlosti do ubistva Lore Palmer. neke stvari su malo pojašnjene, neke malo stavljene u kontekst, a dobar deo knjige je posvećen Daglasu Milfordu koji, čini mi se, nije imao značajniju ulogu u originalnoj seriji (mislim da se u III sezoni pominje nekoliko puta). knjiga je pisana kao skup dokumenata, za neke sam se izbešio čitajući na Kindlu. sada čekam Final Dossier, da vidimo kuda vodi dalje. knjiga je interesantna i jer se vidi kako bi serija mogla da izgleda kada bi se profiltrirala Linčovština iz nje. interesantno bi bilo znati koji je deo Frostov a koji Linčov u celoj priči, čini mi se da je Frost nekako nepravedno skrajnut (mislim da on nije učestvovao u Fire Walk With Me).
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #215 on: 08-09-2017, 11:04:18 »
jebiga, to ne mora ništa da znači.

Ne mogu da dam link za to pošto sam čuo u nekom podkastu, ali generalno i Frost i Linč odavno pričaju da Tvin Peaks nikad neće imati definitivan kraj, ma koliko se nastavljali. Tako da taj Frostov lajk ima puno smisla i potvrđuje da je epizoda 18 novi storilajn, a zapravo fanovske teorije koje tumače 18 i celu seriju kao neki film Dejvida Linča nemaju baš nikakvog smisla, možda su zanimljive ali netačne i prenosim ih ovde samo kao kurjozitet. I malo da zamutimo vodu, da se vidi da se o seriji definitivno i priča i teoretiše i da nije season 3 bez odjeka. :D

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #216 on: 12-09-2017, 20:26:25 »
Slaviša Ješić је рекао...
Да ли ико од цењене господе уочава неке огромне сличности између прве две сезоне Твин Пикса и ''Мистерија'', помало скрајнутог али за мој грош најбољег (подвлачим ово Н А Ј Б О Љ Е Г ) романа Кнута Хамсуна из његове ране фазе пре него што је постао смарач (сама радња, линчовска атмосфера, линчовски ликови) провученог кроз све могуће линчовске филтере с циљем да се одабере само месо погодно за стварање чистије линчовске хорор-трилер мистерије тамо где је Хамсунов урадак био конфузан,неодређен и хаотичан (што не умањује мој ужитак) и колико-толико ублажи класична Хамсунова сапуница замењена класичном Линчовом сапуницом и колико би агент Купер могао и морао бити базиран на лику једног од најшармантнијих и најдивнијих јунака савремене књижњвности - Јохана Нагела или их само ја видим јер желим да их видим тамо где сличности уопште нема ?

http://cultofghoul.blogspot.com/2017/05/twin-peaks-1990-91-tv.html?showComment=1505029498695#c7102889425941051234

PDF
https://www.scribd.com/doc/313683856/Knut-Hamsun-Misterije-pdf

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #217 on: 12-09-2017, 21:34:35 »
Pratim ovih dana sulude fanovske teorije o trećoj sezoni.

Najzanimljivija mi je za sad ona koja prati bedž koji Kuper nosi u Crvenoj Sobi i po kojoj ispada da gotovo 98% treće sezone nije ni napustio Crnu Ložu, već tek od momenta kad se DablKup vratio i izgoreo, nakon čega prolazi kroz zavesu kroz koju je pokušao da prođe na početku sezone i sreće se sa Dajanom, kako su se dogovorili (at "the Curtain Call").

Druga iza nje mi je teorija koja tvrdi da je DablKup zapravo sve vreme i bio Ričard, pa samim tim njegov sin jeste Ričard Horn (al' u smislu Ričard Džunior). I da treća sezona prati Ričarda u Kuperovoj dimenziji, nakon čega se menjaju i Kuper odlazi u Ričardovu dimenziju.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #218 on: 14-09-2017, 09:08:48 »
DAVID LYNCH SAYS TWIN PEAKS COULD CONTINUE, BUT A NEW SEASON WOULD TAKE YEARS TO MAKE

http://welcometotwinpeaks.com/news/twin-peaks-season-4-years/

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #219 on: 16-09-2017, 15:51:26 »
R.I.P. H.D.S. :(

Agota

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 18-09-2017, 11:17:53 »

Agota, ni 16-ta ti se nije svidela?

eh, kamo sreće da sam stigla do 16-te ...

Pa, to objašnjava što ti se nije svidelo.  ;)

dobra je 16!!!  :D još finale da pogledam.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #221 on: 19-09-2017, 20:47:52 »
pogledala sam do kraja ovu bezumnu sezonu, ako smo 25 godina čekali na malu zelenu hulk rukavicu da sredi boba onda stvarno jedno veliko  bravo za linča! ma koliko  sam se trudila da nađem logički sled dešavanja nisam uspela, čak sam mislila da pogledam i nekakav eksplejn ako ima na netu, ali čemu, ako nije bilo uživanja u seriji. UŽAS.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #222 on: 19-09-2017, 22:06:15 »
Nisi uživala. Ali ipak te je dovoljno zakopkalo da odgledaš svih 18. Pored toga što baš niko nije hvalio završetak, tj. finale. :D

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #223 on: 19-09-2017, 23:52:26 »
pogledala sam do kraja ovu bezumnu sezonu, ako smo 25 godina čekali na malu zelenu hulk rukavicu da sredi boba onda stvarno jedno veliko  bravo za linča! ma koliko  sam se trudila da nađem logički sled dešavanja nisam uspela, čak sam mislila da pogledam i nekakav eksplejn ako ima na netu, ali čemu, ako nije bilo uživanja u seriji. UŽAS.

neki tenkre Amer, koji kaže da još nije sve pogledao jer ga svaka epizoda toliko umori pa ne može da bindžuje, tvrdi da je ovo čista umjetnost koja je pomjerila sve granice!!!

al jbt, hulk rukavica i bob kugla, nedostajao je miki maus

jel ko čita Hamsuna, prvih 15 strana neka sprdnja...

milan

• 4
  • 3
« Reply #224 on: 20-09-2017, 08:47:05 »
Pored toga što baš niko nije hvalio završetak, tj. finale. :D

A meni se to finale bas takvo dopalo.

Kuper i Dajen su presli na drugu stranu, probudili se (zato sto "sanjar sanja i zivi unutar sna"), izasli u stvaran svet, imali seks, postali neko drugi, pa se rastali. Onda je Kuper/Ricard pronasao neku zenu za koju misli da je Lora, pa je odvukao u stvarni gradic i doveo pred stvarnu kucu u kojoj zive neki drugi, stvarni ljudi. I tako, pred tom kucom, u sred noci, shvatili su da "kuci ne mozes da se vratis", odnosno da je onaj Tvin Piks koji smo voleli pre 20 i kusur godina odavno prosao, da je nemoguce da se taj osecaj vrati sa necim novim i da je nostalgija zajebana i varljiva stvar.

Na kraju, sa glasom Sare Palmer koja doziva Loru, a onda sa Lorinim vriskom, vraceni smo na pocetak zacaranog kruga.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #225 on: 20-09-2017, 10:27:53 »

al jbt, hulk rukavica i bob kugla, nedostajao je miki maus

jeftino. :(

Agota

• 4
  • 3
« Reply #226 on: 20-09-2017, 10:30:21 »

Kuper i Dajen su presli na drugu stranu, probudili se (zato sto "sanjar sanja i zivi unutar sna"), izasli u stvaran svet, imali seks, postali neko drugi, pa se rastali. Onda je Kuper/Ricard pronasao neku zenu za koju misli da je Lora, pa je odvukao u stvarni gradic i doveo pred stvarnu kucu u kojoj zive neki drugi, stvarni ljudi. I tako, pred tom kucom, u sred noci, shvatili su da "kuci ne mozes da se vratis", odnosno da je onaj Tvin Piks koji smo voleli pre 20 i kusur godina odavno prosao, da je nemoguce da se taj osecaj vrati sa necim novim i da je nostalgija zajebana i varljiva stvar.

Na kraju, sa glasom Sare Palmer koja doziva Loru, a onda sa Lorinim vriskom, vraceni smo na pocetak zacaranog kruga.

Jao, Dajen, nije me zanimala ni pre 25 god a ponajmanje sada,  scena seksa predugo traje,a nije baš ni lep prizor da deset minuta gledam u njena koščata leđa. i posledje dve epizode su mogle biti jedna. Ne razumem razlog ovolikog nabijanja minutaže. Mislim, toliko je  iritiraće usporeno izgovaranje replika, kao da smo pretrpeli moždani udar, pa nam treba vremena da procesuiramo informaciju.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #227 on: 20-09-2017, 12:45:37 »
nisam gledo Lost, ali kolko sam čito o završetku Losta, ovo je najlostastiji zavšretak koji je ikad lostao

ili kako bi reko Homer Simpson

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #228 on: 20-09-2017, 12:51:18 »

ali kako je ovo - dobro?

jednostavno ne kontam, ali ja zaista ne mirišem dream fazone

nači, sve ono što ne volim kod Linča je kad se ispostavi dream within a dream, neka sajko priča sa snovima

a ovdje se ispostavlja da neko sanja sve to, pa i alternativne priče

u suštini, da je Lora pobjegla u FWWM, živjela bi kao Lora iz epizode 18

Agota

• 4
  • 3
« Reply #229 on: 20-09-2017, 14:01:58 »
Ko je otac Odrinog sina? To nisam razumela. Mislim, mnogo toga nisam razumela, ni to koja je svrha Odrinog pojavljivanja u istoj, al dobro. Inače, dopao mi se Odrin muž, Čarli. Super je! :D

milan

• 4
  • 3
« Reply #230 on: 20-09-2017, 18:49:34 »

ali kako je ovo - dobro?

jednostavno ne kontam, ali ja zaista ne mirišem dream fazone
Dobro?

Nisam rekao da je dobro. Ja inace ne koristim izraze dobro ili lose kada pricam o filmovima, serijama, stripovima, knjigama... Dobar film, los film, dobra serija, losa... u to ne verujem. Ne verujem da objektivno moze da se ocenjuje ono sto nazivamo kreativnim radom. Ili, ako moze, postoji toliko mnogo razlicitih kriterijuma da sam proces postaje besmislen.

Postoji ono sto te na nekom nivou dotakne i sto te pogodi i sto ti se dopadne ili ne. Ja svakako ne bih gledao svih 18 epizoda ove serije da mi se nije dopala, da mi je bila spora, ili besmislena. Ima suvise toga, a tako malo preostalog vremena, tako da gledam ili citam samo ono sto volim i sto mi se dopada.

A na Linca sam oduvek slab. Negde sam vec pisao da me covek, eto, pogadja na nekom nesvesnom nivou, i da je jedan od malobrojnih (ako ne jedini preostao) koji moze da me istinski uplasi. Meni je ovih 18 epizoda izuzetno dobro leglo, moram da kazem da odavno nisam doziveo ovakvo iskustvo gledajuci nesto na TVu.   

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #231 on: 20-09-2017, 21:03:33 »
Za novi Tvin Piks meni je najbliža paralela koju je napravio Dejmon Lindelof, usporedivši to sa vazdušnom puškom koju kao poklon zahteva dečak Ralfi u filmu "Božićna priča", bez obzira što mu svi govore da će samo izbiti oko. Kao Ralfi, mi smo čekali 25 godina na novi Tvin Piks kao na poklon za koji smo dobro znali da nam može izbiti oko, tj. samleti sve te nabildovane nostalgije i nerealna očekivanja, i šta sad ima da se žalimo. Što reče Lindelof, možda nismo dobili Tvin Piks koji smo želeli, ali svakako smo dobili kakav smo zaslužili.

A Linč kao Linč meni je kristalno jasan. Sam lepo kaže u intervjuima da je za njega i Frosta misterija Lore Palmer bila "zlatna guska" (dakle, novac, kapital) i da su se njih dvojca pitali to se nikad ne bi razrešilo, već bi stalno ubacivali nove i nove stvari zaluđujući narod na misteriji koju nikad ne bi raspleli. Sad, kad ih je ABC naterao to da razreše oni se hvataju novih "zlatnih gusaka", tj. svega do čega je fanovima stalo, Kupera, Odri Horn, i to daju na kašičiću i sede suvu drenovinu pokušavajući da isprovociraju nastavljanje serije. Pri tome Linč više ne želi da drugi anonimni režiseri za njega rade "filer epizode" već želi sve da radi sam, i pretpostavljam dobro naplati, jer više nije u naponu snage kad je izbacivao novi film svake tri-četiri godine i režiranje svega u Tvin Piksu mu bilo gubljenje vremena. Sad mu je to sve što ima.

Sve je to legitimno, ali za mene kao fana pomalo razočaravajuće. Vidim da i drugi fanovi, tipa Kamerona iz "Obnoxious and Anonymous" sada naglo ukiseliše i samo ponavljaju kako ovo neće biti kraj i nove epizode će biti snimljene. Sad, nakon što je Linč dva puta završio seriju sa klifhangerima ostavivši mnoge stvari da vise u vazduhu nikad se na njih ne vrativši (bar prošli put, setimo se npr. Eni ili Lea Džonsona, a zašto ne reći i Odri Horn, jer ono je svakako nedovljno i, na način na koji se serija završila u drugoj dimenziji, sugeriše da će i to ostati nerešena stvar koja zauvek visi u vazduhu) teško je biti takav optimista i poverovati da treći put neće biti isto.

A opet, baš kao Ralfi, verovatno bi i tu novu vazdušnu pušku koja mi može izbiti oko ponovo željno očekivao.  8-)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #232 on: 21-09-2017, 23:23:20 »

Agota

• 4
  • 3
« Reply #233 on: 22-09-2017, 11:13:07 »
Šta se desilo sa Linčom više od svega govori ova scena iz 12 epizode nego li svi prikazi i intervjui sa istim.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #234 on: 22-09-2017, 11:38:48 »
baš su svatki!!!

jbt, koliko se serija vukla još sam i zaboravio ovo

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #235 on: 22-09-2017, 16:50:59 »
Šta se desilo sa Linčom više od svega govori ova scena iz 12 epizode nego li svi prikazi i intervjui sa istim.

Ma jok, čini ti se. To je samo referenca na Gordona Kola kakav je bio i u originalnoj seriji (scena sa Šeli Džonson).  :)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #236 on: 23-09-2017, 00:37:16 »

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #237 on: 26-09-2017, 23:14:37 »
http://screenrant.com/twin-peaks-season-4-unnecessary/

Sve je objasnio...

Ukratko:

The original series initially ended on a question mark. The subsequent feature film Fire Walk With Me refused to answer any lingering questions and only created new mysteries. Finally, The Return resolved the story by reiterating the thesis of Twin Peaks: it’s never over. No, we don’t need another season of Twin Peaks because it will simply scald us again in attempt to teach us that it’s an unending story of loops, trauma, and good and evil. It is not Lynch and Frost dangling a carrot in front of us, it’s the fandom itself. There will be no answers, just repetition on the same themes; Lynch and Frost know this and proselytized about it throughout The Return. Time loops, repeated subplots from the original series and complete wrap-arounds to footage of the same establishing shots or scenes from Fire Walk With Me—it’s all there.

Lynch and Frost originally intended on never revealing who killed Laura Palmer.

The threadbare nature of answers and conclusive endings are a hallmark of Twin Peaks, and to keep expecting answers from a series that has repeatedly told you that they are never coming is a kind of masochistic Stockholm Syndrome.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #238 on: 29-09-2017, 21:49:45 »
Chrysta Bell aka FBI Agent Tammy Preston u četvrtak 30. novembra svira u KC Grad, pa ko voli...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #239 on: 04-10-2017, 10:25:15 »

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #240 on: 08-01-2018, 13:36:48 »
ТВ феномен „Твин Пикс“ стиже на РТС

Култна серија која је постала феномен широм света и инспирисала бројне ауторе - стиже на РТС. „Твин Пикс“, чији су творци Марк Фрост и Дејвид Линч, постала је једна од најгледанијих серија 1990-их година и постигла невероватан успех у Америци и свету. (Twin Peaks, 1990 - 1991)

Радња серије је смештена у измишљеном граду Твин Пиксу у североисточном делу америчке државе Вашингтон. Серије прати ФБИ агента и истрагу смрти популарне средњошколке, чије је тело нађено на обали реке умотано у пластичну кесу.Монотона свакодневница становника се ремети када Питер Мартел на обали реке пронађе тело девојке за коју се испоставља да је Лора Палмер, популарна чланица друштва и краљица матуре. Следећег јутра у град стиже Дејл Купер, прорачунати, сталожени, али и помало ексцентрични ФБИ агент, који уз помоћ шерифа Херија Трумана и локалне заједнице има задатак да открије починиоца. Купер је одушевљен местом, константно снима звучне поруке својој секретарици и ужива у доброј шољици црне кафе и пити од вишања. Оно што он не зна јесте да у Твин Пиксу нико није невин али и да Лора Палмер није ни близу тако добра и симпатична девојка каквом је сви сматрају. Цео случај прекривен је велом мистерије, а из епизоде у епизоду се откривају прави карактери појединих ликова, како њихово унутрашње зло ступа на сцену, док се за неке од њих испоставља да воде двоструке животе.

„Ко је убио Лору Палмер?", ускоро ће постати питање које ће себи и другима постављати готово сваки становник малог, мистериозног места.

Твин Пикс је постала култна серија и ТВ феномен и на овај или онај начин утицала на касније серије, од којих је неке креирао и Марк Фрост. Одражавајући култну посвећеност својих обожавалаца, серија је постала део популарне културе, помињана је у другим телевизијским емисијама, рекламама, стриповима, видео-игрицама, филмовима и песмама.

Добитник је награда Златни глобус и Пипод, док је неколико пута номинована за награду Еми. Амерички часопис ТВ Гајд уврстио је Твин Пикс међу 25 култних серија.

РТС ће у термину од уторка до петка, на Другом програму РТС-а, у 21 ч. емитовати прве две сезоне серије (1990-1991). По завршетку друге сезоне премијерно ћемо, викендом, емитовати и најновију сезону (2017).

Улоге: Кајл Меклахлан, Шерилин Фен, Лара Флин Бојл, Мајкл Онткин, Мејчен Емик...

Режија: Дејвид Линч, Марк Фрост

Од уторка до петка, РТС 2, 21ч. Реприза од понедељка до петка, на Другом програму у 16ч.

http://www.rts.rs/page/rts/ci/rtspredstavlja/Filmski+program/story/2585/strane-serije/2995819/tv-fenomen-tvin-piks-stize-na-rts.html
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #241 on: 09-01-2018, 15:07:23 »
Od kojeg utorka?

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #242 on: 12-01-2018, 23:00:39 »
Za koji minut počinje, samo da nas Hrvati dokusure

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #243 on: 12-01-2018, 23:35:27 »
koji je bre ovo format slike pola ekrana se crni
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #244 on: 13-01-2018, 00:26:30 »
4:3 valjda

milan

• 4
  • 3
« Reply #245 on: 13-01-2018, 20:42:37 »
koji je bre ovo format slike pola ekrana se crni
To je originalni format. Sve sto je snimano za TV negde do 2002., mozda 03 je u tom formatu. 

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #246 on: Yesterday at 23:31:15 »
Gleduckam ovo kad stignem i sve mi se vrti kolka dileja je ovaj Kuper. Misim, on je idiot od početka, nije kao posto blesav u trećoj sezoni.

Kontam da sam s ovim mišljenjem u manjini, al ovaj fazon kad baca kamenje na staklenu flašu, i sve pite i kafe su mu božanstvene, pa to je radio i 2017.