Author Topic: Stevan Šarčević & Darko Savić - Kolevkine hronike  (Read 7218 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stipan

• 4
  • 3
Re: Stevan Šarčević & Darko Savić - Kolevkine hronike
« Reply #100 on: 11-12-2017, 08:50:50 »
Preneo sam primedbe autoru članka i evo njenog odgovora:

U ovom prikazu ja sam samo ređala  zapažanja. Inače, možda je ovom čitaocu smetao moj jezik, to jest način na koji se izražavam.

U svakom slučaju, nije baš tralala ili nesuvislo, kako čitalac hoće da prikaze. ''Zaboravljena realnost'' nije ništa drugo nego ''zaboravljena stvarnost'' to jest pisac koji je, usled svoje (piščeve) imaginacije, zaboravio kako izgleda stvarni svet.... itd

A da mi je jezik čudan to stoji.

Boban

• 3
« Reply #101 on: 11-12-2017, 09:08:18 »
Teško je o besmislenoj knjizi napisati bilo šta suvislo...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #102 on: 11-12-2017, 09:18:27 »
Teško je posmatrati iživljavanja besposlenog gnjavatora na sopstvenom topiku...

Eto šta je teško.

Boban

• 3
« Reply #103 on: 11-12-2017, 10:36:29 »
Na svojim topicima si obično potpuno sam... Evo, na tvojoj poslednjoj knjizi se mesecima niko sem tebe i tvojih najbližih saradnika nije oglasio.
Uživaj u ovoj pažnji koja nema nikakve veze s tobom, a sasvim je slučajno u tvojoj blizini.

Da li postoji jedna jedina osoba na svetu koja ti nije u srodstvu ili nekoj bliskoj povezanosti koja je tu knjigu uopšte uzela u ruke?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 11-12-2017, 10:50:15 »
Jel... Ti ove objave osmišljavaš u obdaništu?
Biću vrlo zabrinut za tebe čim uspem da zaustavim smejanje. 

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #105 on: 11-12-2017, 19:53:40 »
A što bih to radio. Ja nemam nikakvu želju da uređujem srpsku književnu scenu. Ukazao sam najdobronamernije Stipanu da je nekada bolje nemati komentar nego imati ovakav komentar.

Nabacivanje misli možeš raditi u neobaveznoj konverzaciji, ali ako pišeš za književni časopis onda se očekuje da svoje misli suvislo povežeš u nekakvu celinu. Ali mogu da prihvatim da inženjer građeivnarstva koji život provodi planirajući vode nije najpozvaniji da o ovome govori. Verovatno zbog toga što puštaju ovakve tekstove ovaj časopis nije na listi časopisa koje priznaje Ministarstvo nauke za bodovanje naučnih radnika.

Među nama je nekoliko ljudi koji su završili književnost, pa verovatno mogu umesto mene kompetentnije da ocene ovaj tekst.

Mica

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #106 on: 11-12-2017, 20:23:37 »
Hahhah! Preneću joj odgovor!