Author Topic: Zoantropia - Edhem Tanović  (Read 9924 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stipan

• 4
  • 3
Re: Zoantropia - Edhem Tanović
« Reply #100 on: 10-06-2017, 18:50:06 »

Nije Zosko fašista. On je samo emigrant i živi u Nemačkoj. Nema fašizma (niti nacionalsocijalizma) u Nemačkoj.

Koje emigracije? Ima ih različitih po svetu... Nije valjda četnik?

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #101 on: 10-06-2017, 19:49:24 »
Da me ne bi pogrešno razumeli, imajući u vidu da često koristim ironiju, a nisam želeo da moj prethodni post bude shvaćen kao ironičan, zato reteriram i menjam ga u:

Zosko nije fašista. Tačka.
EPILOG
(I tako se nađoše dva klipana pod šljivom)

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #102 on: 25-08-2017, 08:51:26 »
Nova naslovnica Zoantropie u izdanju Argus Books&Magazines

EPILOG

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #103 on: 26-08-2017, 14:50:13 »
Autor naslovnice (ilustracije) je Martin Angel Romero.
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #104 on: 10-09-2017, 12:47:56 »
Nova naslovnica Zoantropie u izdanju Argus Books&Magazines

Autor naslovnice (ilustracije) je Martin Angel Romero.

Добра насловница.

Boban

• 3
« Reply #105 on: 12-09-2017, 07:04:07 »
Neće pisati ime autora na korici?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #106 on: 12-09-2017, 22:24:47 »
Hoće  ;)
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #107 on: 08-10-2017, 19:03:09 »
Коначна верзија насловнице...

zosko

• 4
  • 3
« Reply #108 on: 08-10-2017, 23:43:02 »
zasto je ovo na nekakvoj ijekavici a ne na cistom knjizevnom srpskom?
moving on my own trace

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #109 on: 09-10-2017, 06:12:20 »
zasto u stvari postoje svjetski jezici ako imamo srpski?
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

zosko

• 4
  • 3
« Reply #110 on: 09-10-2017, 06:56:36 »
da postoji nagrada tipa literarni debil u zlatu, srebru i bronci, ovo bi odnijelo sve tri i pride ostavilo praznim cetvrto do osamnaesto mjesto.
nadam se da je vec u tisku.

pisac grafickih novela, moze, ali nesretno; onako, treci osnovne.

pa biljke koje uspijevaju (neovisno sto ne prepoznajem ni trunku konteksta, sto je to spomena vrijedno, a ne i broj konfekcije), uglavnom, prethodi fenomenalnoj izjavi objavljujemo za srpske zanrovske citaoce. :mrgreen:

ali to je tek uvod u thriller! pa jebo vas bog nepismeni!
evo vam triler!

ali zasto bi tu bio kraj? zasto u cetiri recenice ne ugraditi dvadeset debilana? sad imamo bijelu smrt koja ce biti publikovana?! publikovana ili publicirana, ako vec bijela?

jos i moderni zanrovski klasik? itd.

i to vam kazem ja koji blage veze nemam sa ex-yu jezicima, vec njemackim.
netko domaci sa osmoljetkom mora skociti kroz prozor ili umrijeti od smijeha.
moving on my own trace

zosko

• 4
  • 3
« Reply #111 on: 09-10-2017, 07:44:36 »
ps. ako sad netko kaze to je bosanski, iako u bosni, kako navedeno, izaslo 2007., te bi ovo trebalo biti srpsko izdanje, moze mi objasniti je li to neki bosanski po muji reci sci-fi thriller roman?
da termin triler mozda vec ne sadrzi, onako, malo, malo, termin roman, mislim, onako slucajno?
moving on my own trace

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #112 on: 09-10-2017, 22:32:29 »
Srpski književni izgovor ima dva ravnopravna izgovora - ekavski i ijekavski. Pored srpskog, ijekavica je izgovor i hrvatskog, bošnjačkog i crnogorskog jezika.

Obzirom da je autor romana Bošnjak, i da je roman napisao bošnjačkim jezikom, ijekavicom, i biografija je napisan ijekavicom. Naravno da izdavaču nije ni padalo na pamet da prevodi bošnjački jezik na srpsku ekavicu, samo da nešto Zosku ne zasmeta.

Publikovati i publicirati su sinonimi. Ako mu je draži ovaj izraz, dopuštam da Zosko ima pravo publicirati neku svoju buduću knjigu čim ustigne napisati, bilo ijekavicom, bilo ekavicom. Samo ikavica se ne smatra književnim izgovorom ni u jednom jeziku.

Inače, podržavam Zoskovu konstataciju da "nema blage veze sa ex-yu jezicima". Sve ostale primedbe čine se kao zlonamerne i zluradne.
EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #113 on: 09-10-2017, 22:49:59 »
bog te mazo, pa ti ne samo da si izdavac, ti kreiras i novi pravopis. bravo.
a sta cemo sa opcenitom gluposcu? sta je to sci-fi thriller roman?
moving on my own trace

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #114 on: 10-10-2017, 00:13:25 »
Quote from: Layanich
Publikovati i publicirati su sinonimi

a ima i objaviti, štampati, izdati.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #115 on: 10-10-2017, 01:34:37 »
Nego, jel se daje neki prigodan poklon uz to vase trash izdanjce, papuce za plazu, tako nesto? Ja bi' to onda pazarila nas-rofl

Лето је прошло, па нећеш добити папучице (ни кремице).
Али, ако ти се посрећи - уз књигу ћеш добити нешто друго, много корисније.  ;)

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #116 on: 10-10-2017, 11:07:32 »

Science fiction, skraćenice SF ili sci-fi. Na srpskom jezuku je to naučna fantastika. Odomaćeno je da se upotrebljavaju engleske skraćenice, a ne skraćenica NF, iako bi Zosko smatrao da tako treba.
Thriller, u prvodu triler, u bošnjačkom i hrvatskom jeziku uobičajeno je da se piše u originalu.
Novel, u prevodu roman. Roman je prozno književno delo većeg obima i veće složenosti, za razliku od novele koja je kratko prozno delo sažete radnje.

A to da se termin roman već sadrži u terminu triler kako to rezonuje Zosko, šta bismo sa filmovima? Možebiti i da je autor režirao film, a ne da je napisao roman, jer se u terminu triler sadrži i termin film? Još jedno određenje: ako je autor napisao više književnih dela, novela i romana, zar nije poželjno upoznati buduće čitaoce o oblicima svakog od ovih dela, a ne samo podrazumevati da je to roman, ili podrazumevati da je to možda čak i film? Jer, sva ova određenja sadrže se u terminu triler.

Dakle, ostajem pri mišljenju o zlonamernom karakteru Zoskovih primedaba i njegovim pokušajima da pronađe dlaku u jajetu.
Ne bih više gubio vreme "općenitom glupošću"...
EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #117 on: 10-10-2017, 15:07:20 »
naravno da vise ne bi gubio vreme, tvoje vreme bizMismena je dragoceno. :mrgreen:

elem, inace ti je jasno da objavljujes autora bosnjaka, ciji bosanski prodajes pod firmom srpskog, dok jezik istovremeno nazivas bosnjackim, a postoji tek bosanski?

bosnjaci = narod
bosanski = jezik

bosanski jezik bosnjackim nazivaju tek oni koji ga ne priznaju u smislu unitarne bosne i hercegovine.

i opet si natipkao toliko debilana, da bi mi trebao poduzi esej kad bih se zelio osvrnuti na svaku glupost. zasto jednostavno ne cuvas ovce i sviras frulu?
nacrtam ti na primjeru, sve bez transrealizma:

...
A to da se termin roman već sadrži u terminu triler kako to rezonuje Zosko, šta bismo sa filmovima? Možebiti i da je autor režirao film, a ne da je napisao roman, jer se u terminu triler sadrži i termin film? Još jedno određenje: ako je autor napisao više književnih dela, novela i romana, zar nije poželjno upoznati buduće čitaoce o oblicima svakog od ovih dela, a ne samo podrazumevati da je to roman, ili podrazumevati da je to možda čak i film?
...

jesi li svjestan da na korici knjige pise:

"do sada je objavio dva romana:
- horror...
- sci-fi triller roman..."
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #118 on: 10-10-2017, 18:02:44 »
Хохохо, како си пун снаге и одлучности.
Чудо како мало сардина и мало више штафете стимулишу твоје нискоинтелигентне вијуге.  :evil:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 10-10-2017, 18:11:40 »
U stvari, kombinacija naučne fantastike i trilera je prilično uobičajena stvar još od Klarkove zlatne ere pa na ovamo, ako ćemo pošteno...

zosko

• 4
  • 3
« Reply #120 on: 10-10-2017, 18:15:50 »
...
Dakle, ostajem pri mišljenju o zlonamernom karakteru Zoskovih primedaba...

vidis, evo tvog nepismenog urednika aksentija koji se na forumu, osim sto zaspamao isti neo-nacizmom, rasizmom i sovinizmom, poceo baviti i transrealizmom, sve nakon sto izbacen, a ti ucjenjujes ljude da ga vracaju.
sad, mozda je to tebi zabavno, ali znam se i ja zabaviti; sve uz podlogu.

ne znam koji je od vas dva retarda odgovoran za te korice, ali ocigledno idete uz knjigu kao sto, transrealisticki izrazeno, dupe na koje si natakario tamne naocale i uslikao ga za avatar ide uz mozak.
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #121 on: 10-10-2017, 18:18:57 »

Science fiction, skraćenice SF ili sci-fi.

Зоско штафетар, васкрсавач маршала, sci-fi  "фан" који никад није чуо за sci-fi скраћеницу.  :lol:
Види Лајанићу, лик је класичан глупан.
Понекад се питам је ли он чист рват или неки монгрил, коме матерњи језик и није рватски већ бушмански.  :evil:
Мислим, где ћеш веће непознавање матерњег (ако му је то матерњи) кад се пита око речи "успијевају"... :lol:
Будала не зна ни шта су "хладне климе"...  :lol:
Врхунски глупан коме бациш коскицу, а он трчи за њом, лаје и сквичи. :lol:

Ako mu je draži ovaj izraz, dopuštam da Zosko ima pravo publicirati neku svoju buduću knjigu čim ustigne napisati, bilo ijekavicom, bilo ekavicom. Samo ikavica se ne smatra književnim izgovorom ni u jednom jeziku.

Јадник се упире да повеже две смислене реченице.
Толико се упире да му очи испадају из дупљи, штафета стил.  :evil:
Иначе, не користи он ни ијекавицу ни икавицу, већ сквичалицу. :lol:

Thriller, u prvodu triler, u bošnjačkom i hrvatskom jeziku uobičajeno je da se piše u originalu.
Novel, u prevodu roman. Roman je prozno književno delo većeg obima i veće složenosti, za razliku od novele koja je kratko prozno delo sažete radnje.

A to da se termin roman već sadrži u terminu triler kako to rezonuje Zosko, šta bismo sa filmovima? Možebiti i da je autor režirao film, a ne da je napisao roman, jer se u terminu triler sadrži i termin film? Još jedno određenje: ako je autor napisao više književnih dela, novela i romana, zar nije poželjno upoznati buduće čitaoce o oblicima svakog od ovih dela, a ne samo podrazumevati da je to roman, ili podrazumevati da je to možda čak i film? Jer, sva ova određenja sadrže se u terminu triler.
Dakle, ostajem pri mišljenju o zlonamernom karakteru Zoskovih primedaba i njegovim pokušajima da pronađe dlaku u jajetu.
Ne bih više gubio vreme "općenitom glupošću"...

У нашем језику се користе две стране речи трилер.
Једна долази из енглеског, односи се на књижевност и филм, а друга долази из француског и односи се на музику.
У страним језицима се пишу различито, а код нас се називају истоветно трилер, иако међу њима има знатне разлике.
Требало би глупан да настави да се игра штафетом, добро му то иде.
Можда васкрсне маршала.  :evil:

Него види, почео сам да преводим Горски вијенац на екавицу и да прилагођавам све "сумњиве" речи.
Његош: Гледа мајмун себе у зрцало.
Аксентије: Гледа зоско себе у огледало.
 :D

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #122 on: 10-10-2017, 18:21:47 »
U stvari, kombinacija naučne fantastike i trilera je prilično uobičajena stvar još od Klarkove zlatne ere pa na ovamo, ako ćemo pošteno...

Још кад би то знао и новокомпоновани sci-fi  "фан" зоско штафетар, васкрсавач маршала...

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #123 on: 10-10-2017, 18:23:17 »
bosnjaci = narod
bosanski = jezik

bosanski jezik bosnjackim nazivaju tek oni koji ga ne priznaju u smislu unitarne bosne i hercegovine.

Zosko, ti si kao mali Perica, Mujo i Haso ili Era, svi zajedno iz vica. Ili si toliko glup, ili si baš bezobrazan.
Ako si glup nisi za to ti kriv, tako si rođen, ali nemoj uvek da  ističeš svoje neznanje i glupost.

Ne postoji bosanski jezik nego bošnjački jezik.

Bosanci je geografsko određenje. U BIH žive tri naroda. Sva tri naroda imaju svoj jezik.

Bošnjaci su narod.

EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #124 on: 10-10-2017, 18:49:57 »
ti, lajanicu, stipan i aksentije bi to objasnili? pa cekaj, stipan je devedesetih iz srbije isao u napad na okruzenje i prikolicom odvlacio sta god je mogao opljackati, aksentije u sklopu neo-nacistickih predavanja i sprdnji slavi "veliku pobedu nad balijama u srebrenici", a ti glumis, sta?

evo, pitaj ove:
ff unsa - bosanski jezik

samo me cudi koji je ovo majmun iz sarajeva pristao na objavu djela u tvojoj "izdavackoj" kuci.
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #125 on: 10-10-2017, 18:55:12 »
Ти у склопу свог усташлука славиш "одсечене женске ухе", а у склопу свог левичарења се играш са штафетом.  :lol:

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #126 on: 10-10-2017, 19:11:48 »
ti, lajanicu, stipan i aksentije bi to objasnili? pa cekaj, stipan je devedesetih iz srbije isao u napad na okruzenje i prikolicom odvlacio sta god je mogao opljackati, aksentije u sklopu neo-nacistickih predavanja i sprdnji slavi "veli pobedu nad balijama u srebrenici", a ti glumis, sta?

Hahhahhhahhaha... Stipan je devedesetih prikolicom pljakačkao, dok je Aksentije organizovao neo-nacistička predavanja u slavu pobede nad balijama.... hahahahahahhaa

Bilo bi tužno, da nije smešno.

A ja? Ja sam možebiti devedestpete učestvovao u organizaji humanitarnih punktova u Srbiji za prihvat prognanog srpskog naroda iz Krajine posle Oluje.

Ako je i od Zoska, mnogo je!
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #127 on: 10-10-2017, 19:20:40 »
ti, lajanicu, stipan i aksentije bi to objasnili? pa cekaj, stipan je devedesetih iz srbije isao u napad na okruzenje i prikolicom odvlacio sta god je mogao opljackati, aksentije u sklopu neo-nacistickih predavanja i sprdnji slavi "veli pobedu nad balijama u srebrenici", a ti glumis, sta?

Hahhahhhahhaha... Stipan je devedesetih prikolicom pljakačkao, dok je Aksentije organizovao neo-nacistička predavanja u slavu pobede nad balijama.... hahahahahahhaa

Bilo bi tužno, da nije smešno.

A ja? Ja sam devedestpete učestvovao u organizaji humanitarnih punktova u Srbiji za prihvat prognanog srpskog naroda iz Krajine posle Oluje.

Ako je i od Zoska, mnogo je!

Ма дај Лајанићу, нећемо да кријемо - сва тројица смо извршили упад у Тропају 1999. године и порокали САСовце и њихове чувене Гурке.
Још увек чувамо Гурка бодеже као трофеје.  :evil:

zosko

• 4
  • 3
« Reply #128 on: 10-10-2017, 19:24:02 »
oh, lajanicu, ne mogu se sad bas nasmijati kad se doticemo pljacki i ubojstava u ime vaskolikog srbstva, ali uskoro, kad opet krenes kukati kako si imao tesku operacija na srce.
elem, sta bijese od bosanskog? to si previdio?
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #129 on: 10-10-2017, 19:28:00 »
pa biljke koje uspijevaju

Образуј се штафетарска глупсташо.  :evil:

uspijévati

Izvedeni oblici
Definicija
1.    v. uspjeti

2.    razvijati se u određenim okolnostima o kojima se govori (o voću i drugim kulturama) [brzo/sporo uspijevati]

prezent
jednina
1.    uspijevam
2.    uspijevaš
3.    uspijeva
množina
1.    uspijevamo
2.    uspijevate
3.    uspijevaju

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=f19gWhZ6

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #130 on: 10-10-2017, 19:29:23 »
Stipan je bio tamo gde je morao biti kad se pucalo. A gde si ti bio Zosko?

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #131 on: 10-10-2017, 19:37:54 »
samo me cudi koji je ovo majmun iz sarajeva pristao na objavu djela u tvojoj "izdavackoj" kuci.

Mnogo ti ceniš te žrtve "u ime vaskolikog srbstva" kad mog autora iz Sarajeva nazivaš majmunom, i kad kažeš "ne mogu se sad bas nasmijati" ne deluje baš iskreno.

Ja se mogu nasmejati na očiglednu glupost.
EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #132 on: 10-10-2017, 20:00:28 »
molim? pa cekaj, od tvoje "izdavacke" kuce zaziru i srbi; em si nestrucan, nepismen, em si krao.
plus, sf-okruzenje uvijek bijese relativno svjetsko i anacionalno, dok se nije pojavio taj vas trio fantastikus: lajanic, stipan, "aksentije".
i kako sad nazvati covjeka sarajliju koji objavi rad gdje nece ni normalni srbi? tvoj autor? mashala. dobro da mu seselj nije napisao pogovor.
moving on my own trace

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 10-10-2017, 20:03:45 »
Pa i treba da zaziru. Samo najjači opstaju.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #134 on: 10-10-2017, 20:08:08 »
Stipan je bio tamo gde je morao biti kad se pucalo. A gde si ti bio Zosko?

Штета што ти зоско глупсташа, који овде глуми sci-fi  "фана", није тада пао у шаке.
Да се то десило, не би сад могао да лаје:

ja bih vas raskomadao da ne moram odgovarti, da neki rat. d, tebe, sve na komade i bacio u dunav ribama.
pa si ti misli.

Но добро; одличне приче настају захваљујући његовом усташлук-левичарењу, промовисању разних девијација, наводном читању "врхунске" СФ литературе, те непознавању скраћенице sci-fi и термина sci-fi thriller. :evil:

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #135 on: 10-10-2017, 20:21:49 »

... глупсташо...

Aksenitije, ja bih i tebe zamolio da uz Zoska ne vezuješ ustaške i fašističke prideve, jer sam mu se ja već izvinio što sam ga jednom u žaru rasprave nazvao fašistom. Nije on to, jadan, njega samo u Nemačkoj mori nostagija za rodnim krajem. Njegovo mišljenje ne ceni niko u Hrvatskoj, i bitan je jedino kad se uloguje na Sagitu, i samo tad je važan sam sebi u svojim očima, jer misli da ima misiju da glumi hrvatskog branitelja.
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #136 on: 10-10-2017, 20:27:21 »

... глупсташо...

Aksenitije, ja bih i tebe zamolio da uz Zoska ne vezuješ ustaške i fašističke prideve, jer sam mu se ja već izvinio što sam ga jednom u žaru rasprave nazvao fašistom. Nije on to, jadan, njega samo u Nemačkoj mori nostagija za rodnim krajem. Njegovo mišljenje ne ceni niko u Hrvatskoj, i bitan je jedino kad se uloguje na Sagitu, i samo tad je važan sam sebi u svojim očima, jer misli da ima misiju da glumi hrvatskog branitelja.

Значи класичан но-лајфер, који глуми sci-fi фана на Сагити, да би бар негде био "прихваћен".  :evil:
Како ми се чини Лајанићу, он је твоје искрено извињење схватио као знак твоје слабости, а не као знак твоје културе.
Слично оним прцопевцима, које кад случајно закачиш раменом у пролазу и извиниш им се културно - они то схвате као слабост, па крену на тебе.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #137 on: 10-10-2017, 20:38:42 »
oj vojvodo, hajde, manje spama, vise o toj vasoj strucnosti o kojoj sanjate: sto cemo s ovim?

Ne postoji bosanski jezik nego bošnjački jezik

ff unsa - bosanski jezik
moving on my own trace

zosko

• 4
  • 3
« Reply #138 on: 10-10-2017, 20:44:05 »
"do sada je objavio dva romana:
- horror novela... (???)
- sci-fi thriller roman... (?!!!)"

pa to je pismeno kao da pisao kralj u egzilu! :mrgreen:
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #139 on: 10-10-2017, 20:46:01 »
Зоки Зоруле, најлепше ђевојче...
Да ли се то "бошњачки" - "босански" спомиње на задњој страни корице???
Колико ја видим, не спомиње се.

Значи, Зоки Зоруле, најлепше ђевојче - све баљзгарије су ти срушене.
Sci fi, Sci fi thriller, успијева, публикован...
Прве две наведене те дискредитују као фана научне-фантастике, трећа те дискредитује као познаваоца матерњег језика (ако ти је рватски заиста матерњи), а четврта те дискредитује као било каквог познаваоца било чега везаног за језик.

И кад су ти баљезгарије срушене, ти настављаш даље уместо да се зауставиш.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #140 on: 10-10-2017, 20:50:05 »
kenjo, sta te muci? sto ste se uzgraktali? imate vi jos izdanja na koja cu se tek osvrnuti.
moving on my own trace

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #141 on: 10-10-2017, 20:53:09 »
i kako sad nazvati covjeka sarajliju koji objavi rad gdje nece ni normalni srbi?

Moj novi autor Aleksandar Žiljak, hrvatski književnik.

Koji su to "normalni Srbi" po Zoskovom mišljenju, koji neće objaviti objaviti svoju knjigu u mojoj izdavačkaj kući. Jer sam do sada objavio preko 240 izdanja, što Srba, što Bošnjaka, Hrvata, Crnogoraca, čak imam autore koji su Slovenci i Makedonci.
Ili su svi bilo nenormalni, samo je Zosko "normalan", koji još nije objavio ni pisma rodbini rodne grude.

Nisam ja slab, nego velik.
Veći sam od ovakvih minornih samozvanih kritičara.
EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #142 on: 10-10-2017, 20:58:11 »
joj, nemoj opet pozivanje na ziljaka; ziljak je zasmrdio do neba kad se uhvatio u kolo s tobom, bar je to opce poznato; tko ozbiljan jos salje price ziljku? mislim da smo se vec osvrnuli na novi ubiq.
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #143 on: 10-10-2017, 20:58:58 »
sto ste se uzgraktali?

Чинимо ти мало, дајемо ти на важности јер причамо са тобом, пошто знамо да немаш никакав други живот осим овог форумског итд...  ;)

imate vi jos izdanja na koja cu se tek osvrnuti.

Само изволи.
Улепшаћеш нам јесење дане својим незнањем и баљезгањем.
Ај сад, време ти је за штафету.  :evil:

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #144 on: 10-10-2017, 21:07:50 »
Joj nemoj, Zosko, da se mnogo osvrćeš na moja buduća izdanja, jer si mi mnogo zanimljiv i gotivan, da ne ispadne da sve što ja objavim ti napadneš, a da je sve kao po dogovoru, da se diže prašina.

Shvati - negativna reklama je više od pola reklame.
EPILOG

zosko

• 4
  • 3
« Reply #145 on: 10-10-2017, 21:13:22 »
kad vec kazes, moze nesto drugo? e, argus books, ima li taj vas argus kakve veze sa onim lopovima iz argus turizma koji oprali milion srba na aranzmanima ili tek slucajno isti naziv?
to bi ipak ostavljalo kakvu-takvu nadu za sf. mozda tek perete neki novac, a nakladu potapate u dunavu. mislim, ocigledno je da ne mozete srociti ni jednu recenicu bez greske i sa knjigom nemate blage veze...
moving on my own trace

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #146 on: 10-10-2017, 21:14:07 »
Moj novi autor Aleksandar Žiljak, hrvatski književnik.

Koji su to "normalni Srbi" po Zoskovom mišljenju, koji neće objaviti objaviti svoju knjigu u mojoj izdavačkaj kući. Jer sam do sada objavio preko 240 izdanja, što Srba, što Bošnjaka, Hrvata, Crnogoraca, čak imam autore koji su Slovenci i Makedonci.
Ili su svi bilo nenormalni, samo je Zosko "normalan", koji još nije objavio ni pisma rodbini rodne grude.

Nisam ja slab, nego velik.
Veći sam od ovakvih minornih samozvanih kritičara.

Хахаха, Лајанићу, Лајанићу...
Какве му само  квалитетне коске бацаш, а он сатима трчи за њима, сквичи, пени, не престаје.  :evil:
Улепшао си нам свима вече, дивота је гледати кученце које јури свој реп.  :evil:
Права мала чивава.  :evil:
Неће моћи ноћас да заспи (несане ноћи у Њемачкој), кренуће поново у шест ујутру да дрља по форуму.  :evil:

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #147 on: 10-10-2017, 21:16:54 »
Zosko, da te pitam, a da mi odgovoriš iskreno, da li je istina da u srcu još uvek nosiš Titovu pionirsku maramu.

Nemoj da mi odgovoriš ako sam blizu istine.
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #148 on: 10-10-2017, 21:17:43 »
Носи он и штафету.  :evil:
Трансреалистичку. :evil:

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #149 on: 10-10-2017, 21:57:18 »
I talje tvrdim da ne postoji bosanski jezik, nego postoje bošnjački, hrvatski i srpski, i ova tri jezika su ravnopravna u BIH.
EPILOG