Author Topic: Zoantropia - Edhem Tanović  (Read 8623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
Re: Zoantropia - Edhem Tanović
« Reply #150 on: 10-10-2017, 23:18:53 »
Nije Zosko fašista. On samo živi u Nemačkoj. Nema fašizma (niti nacionalsocijalizma) u Nemačkoj.

Odakle mi uopšte ideja da sam ja Zoska nazvao fašistom. A ja sam mislio da sam nazvao tako, i zato sam se na topiku Vašarskih priča već izvinjavao. A evo šta sam rekao.

A Zosko me nije demantovao.

I dalje trubi o bosanskom jeziku, thriller romanu i egzotičnim biljkama.
EPILOG
(I tako se nađoše dva klipana pod šljivom)

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #151 on: 10-10-2017, 23:27:16 »
Da me ne bi pogrešno razumeli, imajući u vidu da često koristim ironiju, a nisam želeo da moj prethodni post bude shvaćen kao ironičan, zato reteriram i menjam ga u:

Zosko nije fašista. Tačka.

Ne povlačim izvinjenje, izvinjenje je na mestu, jer sam na Vašarskim pričama mislio da sam Zoska uvredio tom nesrećnom kvalifikacijom, a to je kao da sam rekao.
Kažu, kad napišeš ALI, sve pre toga baci u vodu.
Ali, ipak nisam tako nikad ni rekao. To meni ne bi ličilo na mene.
EPILOG

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #152 on: 11-10-2017, 00:09:42 »
Неће моћи ноћас да заспи (несане ноћи у Њемачкој), кренуће поново у шест ујутру да дрља по форуму.

Iskreno želim da hoće.

Ako nemamo Zoska, moramo izmisliti jednog takvog.
EPILOG

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #153 on: 11-10-2017, 13:17:17 »
Moj autor Edhem Tanović je reagovao na diskusiju na Sagiti, i smatra da on nije pisao na bošnjačkom jeziku nego na bosanskom jeziku. Ja sam se izvinio mom autoru i preneo mu da se moje mišljenje zasniva na mišljenju SANU o nazivu bošnjačkog-bosanskog jezika.

После демократских промена у Србији (2000) неке државне институције (на пример Републички завод за статистику) званично признају назив босански језик и користе га у службеним документима.[2] Српски и хрватски лингвисти сматрају да је узимање имена „босански“ за језик једног од народа (Бошњака) у БиХ покушај унитаризације језичког простора Босне и Херцеговине.[1][3] У Републици Српској језик се назива језик бошњачког народа.[4] У резултатима пописа из 2011. године у Хрватској се користи назив босански језик.[5] У резултатима пописа становништва у Црној Гори из 2003. године, које је објавио Републички завод за статистику Црне Горе, босански и бошњачки су наведени као два засебна језика.[6]
Одбор за стандардизацију језика Института за српски језик САНУ објавио 2015. године је саопштење о статусу босанског или бошњачког језика, које је потписао председник одбора др Иван Клајн. Према овом саопштењу једини исправан назив за језик Бошњачког народа је бошњачки језик.[7]

Ja sam se izvinio Edhemu i prihvatam da on svoj jezik naziva bosanskim, a ne bošnjačkim.

Ali, ne pada mi na pamet da se izvinim Zosku, zvog svih uvreda koje je napisao mom autoru, uredniku i meni lično, pa čak ako je imao delimično bio u pravu u pogledu naziva jezika.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #154 on: 11-10-2017, 13:20:50 »
Јел' доста просеравања? А да ми вратиш моје књиге?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #155 on: 11-10-2017, 13:29:40 »
Magacin je u Zemunu, Tošin bunar 13, pošalji šleper ako hoćeš, sve je spremno.
Ako hoćeš na noge da ti donesem, zovi me telefonom da pitaš kad imam vremena.

I nije ti mesto na ovom topiku da pitaš o svojim knjigama nešto što možeš telefonom.

Sve se to ulenjilo, a samo svoje dupe gleda.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #156 on: 11-10-2017, 13:49:39 »
Са концерном Аргус Боокс сам завршио, као и са истуреним одељењима.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #157 on: 11-10-2017, 13:54:27 »
Završio si zato što nisi u stanju da prodaš knjigu u knjižarama a da ne vučeš ljude za rukave da kupe od tebe.

Što se ne vratiš na svoj topik KRATKE PRIČE? Tu piši i povećavaj posetu.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #158 on: 11-10-2017, 13:57:54 »
Završio si zato što nisi u stanju da prodaš knjigu u knjižarama a da ne vučeš ljude za rukave da kupe od tebe.

Ниси ни ти, а представљаш се да јеси.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #159 on: 11-10-2017, 14:02:52 »
Ja sam prodao blizu 800 knjiga mog i Stevanovog romana SAM, ISPOD ŠLJIVE u knjižarama, deo sam poklonio ali od nikog nisam naplatio kod kuće u kešu. Ko god je došao meni na noge u kuću, dobio je knjigu besplatno.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #160 on: 11-10-2017, 14:12:45 »
Могу ја и на Фејсбук.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #161 on: 11-10-2017, 14:20:00 »
Možeš ti i na fejsbuk samo nemaš hrabrosti da odgovoriš na telefon nego moram izdiktirati poruku telefonskoj sekretarici jer si mi prethodno prekinuo vezu kad ti se nešto nije sviđalo šta sam rekao.
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #162 on: 11-10-2017, 14:26:56 »
Možeš ti i na fejsbuk samo nemaš hrabrosti da odgovoriš na telefon nego moram izdiktirati poruku telefonskoj sekretarici jer si mi prethodno prekinuo vezu kad ti se nešto nije sviđalo šta sam rekao.

Много говориш, а слабо слушаш.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #163 on: 11-10-2017, 14:59:11 »
Čuo sam dovoljno, da ćeš me sad minirati na Sagiti (sa sve tvojim botovima) nebili mi se osvetio zato što se tvoje knjige ne prodaju u knjižarama. Čak pominješ i fejsbuk.

Šta ja mogu sad uradim ako je tvoj domet 50 knjiga štampanih digitalno u tvojoj režiji i prodaji kod kuće.

Da te reklamiram na televiziji, novinama i bilbordima?
EPILOG

scallop

• 5
  • 3
« Reply #164 on: 11-10-2017, 15:08:05 »
Ustvari, molim Edhema Tanovića da nas izvesti o svojoj epskoj saradnji sa Lazarom Janićem i njegovom firmom.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #165 on: 11-10-2017, 15:23:14 »
Verujem da si radoznao, ali Edhem će se obratiti kad on poželi i oseti da treba i bez prozivke.

Stvarno misliš da se svemir okreće oko tebe? Sagita nije svemir. I na Sagiti ti zapinje.
EPILOG

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #166 on: 11-10-2017, 16:50:37 »
Čuo sam dovoljno, da ćeš me sad minirati na Sagiti (sa sve tvojim botovima) nebili mi se osvetio zato što se tvoje knjige ne prodaju u knjižarama. Čak pominješ i fejsbuk.

Šta ja mogu sad uradim ako je tvoj domet 50 knjiga štampanih digitalno u tvojoj režiji i prodaji kod kuće.

Da te reklamiram na televiziji, novinama i bilbordima?

Тако је то Лајанићу - кад неко не може да прода ни двајес својих књига, онда режи на све остале.

Ako hoćeš na noge da ti donesem, zovi me telefonom da pitaš kad imam vremena.

Хоћеш ли да му вратиш књиге с посветом?
Најнепродаванијем писцу. Лајанић.  :evil:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 12-10-2017, 10:00:27 »
Potom topovi utihnuše duž fronta, a teška kiša otpoče...

zosko

• 4
  • 3
« Reply #168 on: 13-10-2017, 21:30:12 »
Moj autor Edhem Tanović je reagovao na diskusiju na Sagiti, i smatra da on nije pisao na bošnjačkom jeziku nego na bosanskom jeziku. Ja sam se izvinio mom autoru i preneo mu da se moje mišljenje zasniva na mišljenju SANU o nazivu bošnjačkog-bosanskog jezika...

zgodno. sanu, kazes. pa kad je vec sanu, sanu to zna, jelte... :)
lepo, lepo.

dobro ide uz tvoj i stipanov novi roman koji istovremeno izdajes, dan posle kraja, koji ovako reklamiras: 

"Dan posle kraja" je roman pisan u aktuelnom trenutku globalne društvene i geo-političke situacije koja eskalira veštački izazvanim islamizovanjem Evrope... - "Dan posle kraja" nosi duboku anti-NSP poruku.

vestacki izazvano "islamizovanje" evrope? bas ruzno zvuci. znam, znam, sanu kaze... :)
moving on my own trace

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #169 on: 14-10-2017, 05:48:28 »
Čudi me da ovakav ekspert za fantastiku poput Zoska nikad nije čuo za pojam "distopija", ali ajd, nek' mu bude.

Za ostale koji su manje ekspertizovani:
Mnoge su budućnosti moguće, ali samo je jedna koja će se desiti.

Boban

• 3
« Reply #170 on: 14-10-2017, 18:09:07 »
Statistika je čudan zvezr. Evo Čudna knjižara je u godini 2016. pazarila ukupno 987720 dinara od ukupno 2190790 dinara koliko sam privredio u celoj godini na svemu što sam radio.
Skromno, reći će mnogi, skromno za izdavača i prodavca prisutnog na srpskoj sceni tačno 35 godina... ali ja nikad nisam bio megaloman, pa je meni više nego dosta.
Elem, prodao sam dvadesetak raznih Radmilovih knjiga, čak mi je pre neki dan čovek u knjižari bio spreman da pazari Unazad ali je to izdanje kod mene rasprodato... a za sve to vreme nijednu Stiapnovu knjigu. Imam bar tri njegova naslova koja stoje izložena pored svih ostalih domaćih naslova, ali nikada niko nije ni uzeo u ruku da vidi šta je to. Niko pitao, niko kupio.
Statističar koji bi baratao samo sa takvim podacima mogao bi svašta da zaključi, ja neću iznositi smelu tvrdnju da se Radmilove knjige mnogo više traže i kupuju nego Stipanove, ali svakako ni mali uzorak nekog drugog prodavca nije jedini merodavan.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #171 on: 14-10-2017, 18:36:13 »
Zanimljivo je da su stvari upravo srazmerne. Iako smo najveći trgovci knjigama u gradu i neprestano držimo i u izlogu i na štandu kad smo u centru grada, "Crni cvet" i "Poslednjeg Srbina", dosad nikad niko nije ni pogleda bacio na njih. O prodaji ne vredi ni da pričam.

Boban

• 3
« Reply #172 on: 14-10-2017, 19:27:48 »
eto, a CC je dosad prodat na srpskom preko 4500 primeraka.
Statistički gledano, tvoja prodaja je ništavna i ne može biti pokazatelj ničega.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #173 on: 14-10-2017, 19:29:59 »
Naravno da ne može. Baš kao ni prodaja CC.

Layanich

• 2
    • Lazar Janić
« Reply #174 on: 29-10-2017, 09:14:48 »
ZOANTROPIU možete kupiti na sajtu izdavača sa popustom od 20%

http://www.argusbooksmagazines.com/product/zoantropia/
EPILOG