Author Topic: Nešto diše u mojoj torti  (Read 5588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
Re: Nešto diše u mojoj torti
« Reply #50 on: 24-10-2016, 10:47:04 »
Promocija Torte, potpisivanje knjiga, druženje i razgovor sa autorima na Sajmu...termin : četvrtak, od 18-20 časova, štand Arete, na Galeriji Hale 1, kod pokretnih stepenica, preko puta Geopoetike.
Svratite...
Tajno pišem zbirke po kućama...

hidden

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 25-01-2017, 20:53:01 »
Sa velikom radošću objavljujemo da je zbirka priča "Nešto diše u mojoj torti" dobitnik ZLATNOG GHOULA u kategoriji "Srpska horor knjiga godine (proza).Autori se zahvaljuju žiriju koji su tradicionalno činili dr Dejan Ognjanović, Doctor Ghoul i počasni član – D. Ognjenović, a dobitnike u ostalim kategorijama pogledajte ovde https://goo.gl/05lUqi

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #52 on: 19-03-2017, 18:38:20 »
Knjiga je upravo ispred mene i gledaću (čim mi prilike to dozvole) da je pročitam celu.
Zasad nisam išao po redu pa sam isčitao samo priče Borisa Mišića - Bormiša (kako ga ja zovem),
odnosno Anomandara Rejka ovde.

ŠAPAT VEČNOSTI
Vrlo sam zadovoljan. Boris je uvek umeo da dočara atmosferu dozirane mistike.
Ovde ju je usavršio.
Jako je dobro opisana ljubav na prvi pogled.

CITAT
 - Istraživao sam Vatikan, njegov muzej, prelepe slike u Sikstinskoj kapeli, divio se raskoši u palati Borgeze, posmatrao sve te slike, skulpture i mozaike, reljefe pitajući se šta bi majstori poput Karavađa mislili o današnjem svetu fotošopova, u kome je sve moguće i u kome je imaginacija umetnika postala bezvredna, potrošena. i obezvređena napretkom savremene tehnologije.

- vremensko prostorno tkanje

Na jednom momentu učinilo mi se da je glavni lik pregrub prema Ešli u koju je zaljubljen. Mislim na mesto gde joj kaže da je bolesna i da treba da se leči. To bi malo stilizovanije. Mada je sasvim razumljivo da se u tom momentu on tako ponaša.

Dopalo mi se i njeno poređenje njegove ljubavi ka onjoj gde se poredi sa dragim suvenirom.

IGRA KRVI I PRAŠINE

je BorMišova priča koja me je podsetila na Andrićevu Asku i vuka.
Toliko je lepo igrala da ga je paralisala.

Ova priča nema složenu strukturu jer je vrlo kratka pa je gledam više kao na poeziju nego na prozu,
ali naravno kao na dobru poeziju.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #53 on: 14-07-2017, 19:35:27 »
Sa velikom radošću objavljujemo da je zbirka priča "Nešto diše u mojoj torti" dobitnik ZLATNOG GHOULA u kategoriji "Srpska horor knjiga godine (proza).Autori se zahvaljuju žiriju koji su tradicionalno činili dr Dejan Ognjanović, Doctor Ghoul i počasni član – D. Ognjenović, a dobitnike u ostalim kategorijama pogledajte ovde https://goo.gl/05lUqi

Искористићу ово прилику да Вам искрено честитам освајање ЗЛАТНОГ ГУЛА за најбољу домаћу хорор књигу (збирку прича) 2016-е године.

Чуди ме да Вам овде нико није јавно честитато, али сам убеђен да то нема везе са Вама, већ са одређеним одијумом који појединци и појединке што ординирају овим форумом исказују према доктору Огњановићу.

Сматрам, без икакве зле намере, да две мале сенке падају на Вашег освојеног ЗЛАТНОГ ГУЛА.
Прво - недостатак образложења одлуке, а друго - недостатак конкуренције.
Међутим, истичем да Ви нисте криви ни за једну од те две наведене ствари; није Ваша кривица што доктор Огњановић није образложио своју одлуку, и није Ваша кривица мањак квалитетне домаће хорор прозе.

Као неко ко је прочитао све делове Торте - у потпуности подржавам додељивање ЗЛАТНОГ ГУЛА штампаном издању Торте, и још једном Вам честитам.