Author Topic: Unazad i Folder: Baba Vanga Case  (Read 18069 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Re: Unazad i Folder: Baba Vanga Case
« Reply #550 on: 02-12-2017, 21:42:56 »
Dakle, promovišem TVOJU ZBIRKU, gde i kad će se održati promocija, mesto gde je mogu KUPITI. I, da NEĆU DOĆI DA GOVORIM o zbirci. Koji si ti maloumni mamlaz! Zar nije vreme da to sebi kažeš? Kad napišem sve što si ti propustio, ne umeš da se zahvališ nego teraš svoj idiotluk.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #551 on: 02-12-2017, 22:08:26 »
kao što ti sebi daješ za pravo da zaključuješ šta god ti padne na pamet (da sam ti pokrao četvrtinu tiraža i preprodao, pa redom dalje u beskraj stotine ovakvih idiotarija) i ja imam pravo da zaključim šta hoću. Odgovaranje na nepostavljena pitanja uvek ima drugačiju konotaciju nego što bi odgovarivač možda hteo... ako je glup. a ako nije, onda je to namerna provokacija.
Uzgred, širiš dezinformacije, ne pada mi na pamet da na promociji prodajem Sarajlijinu knjigu.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #552 on: 02-12-2017, 22:16:02 »
Koliko znam, ni ne možeš da je prodaješ. A, mojih 25 knjiga je odneo Zakk. Koliko je završilo kod tebe ne znam. Niko mi pola godine nije platio.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #553 on: 02-12-2017, 22:38:42 »
pa kakve to veze ima sa mnom?
Preispitaj svoj dogovor sa Zakom, možda postoje skriveni delovi koji su ti promakli.

Neverovatno je kako si spremniji da pomisliš da lažem, da sam lopov, da sam zavidan, nesposoban, nepismen, glup, budala, zlobnik i omalovažatelj svega što ima veze sa tobom, a ne pada ti na pamet, makar kao mogućnosti kojoj bi se narugao, da sam naprosto u pravu, da tvoja knjiga ne valja, da je sem najuže rodbine i na prste prebrojive osobe niko nikada, u nadolazećim vekovima neće uspeti da pročita...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #554 on: 02-12-2017, 22:55:29 »
Zakk će da se suoči sa svojim postupkom. A ko će da čita UNAZAD je pitanje sa kojim nemaš nikakve veze. Osim zavisti da nisi u stanju ništa da napišeš. UNAZAD su komentarisale osobe koje nisam ni upoznao, da se neki nisu usrali od posledica sukoba sa tobom, komentarisali bi i oni. Eto, sramotno je da varvarin čuči u zapećku i nema tri čiste da bilo šta napiše. Takođe, pozivam Petronija, neomeđenog i hiperhika da napišu sve loše šta mogu. Jednostavno, ne zazirem od nepovoljnog komentara. Problem je što misliš da možeš da pazariš na tome. Ne možeš.

Boban

• 3
« Reply #555 on: 02-12-2017, 23:04:51 »
Pa svakog ko ti je dao negativan komentar si omalovažio.
Saturnicu, kojoj se iskreno nije ništa dopalo u Unazad razvlačiš ovde kao da je najgora.
Ljudi ćute jer neće da se suočavaju sa tvojim besom ili neće da te razočaravaju. Mića je dva meseca smišljao kojih pet rečenica te neće smrtno uvrediti.
Napisao si knjigu, prvu u ovom veku i to je dobro za tebe, ali je loše za sve one koji moraju da se suoče sa tom knjigom.
Knjiga ti jednostavno ne valja, nimalo, bezvredna je potpuno... najgore tvoje delo IKAD.

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #556 on: 02-12-2017, 23:11:03 »
Sad moram da se oglasim.
Varvarin čuči u zapećku jer knjigu još nije pročitao. Jednostavno, nije čitao.
Pročitaće, verovatno.

Ali nije u redu da ga ovako prozivaju da se javi.
To stvarno nije u redu.
Mogu sebi da dozvolim luksuz, i da možda najepohalnije knjige čitam onda kad budem raspoložen.
A da se dotle  malo igrate na drugom mestu, na primer kod Stipana na topiku, a ??  :)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #557 on: 02-12-2017, 23:23:47 »
Bobanov spisak je sazdan od onih koji se ne oglašavaju. Samim tim si na njegovom spisku. Nije zgodno kad ti zameraju pozivajući se na one koji ćute. Zato i pozivam ćutologe. Ti si jedan od njih, zar ne? Šta fali Stipanu? On je epohalni pisac SF.

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #558 on: 02-12-2017, 23:48:21 »
Ništa ne fali, blizu je, ne morate daleko.
A možete i kod Sarajlije...

Hiperhik

• 4
  • 3
« Reply #559 on: 02-12-2017, 23:58:32 »
Ćutim zato što knjigu, još uvek, nisam pročitao (do kraja). Na red, i slobodno vreme, je čekala do pre nekoliko dana. Ostala je još, otprilike, četvrtina. Činjenica je, ipak, da nisam odustao od čitanja, niti mi je, u bilo kom trenutku, palo na pamet da odustanem.

Za sad - toliko.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #560 on: 03-12-2017, 00:07:28 »
Sarajlija je iskorak. Možda ćeš i ti biti kad završiš novu knjigu. Mene ne boli kad neko napiše dobru knjigu. Uživam u lepom. Muka je sa zavidljivim i nesposobnim.

Hiperhik, pomenuo sam te da ne ispadne da sam nekog zaboravio.  xdrinka

Petronije

• 4
  • 3
Smarate obojica, nisam još pročitao a sad mi se ni ne čita. Dok se ne smirite ili ne poubijate ne izjašnjavam se. Kao neka dečurlija ste a imate 130 godina. :roll:

Edit : Bravo Bobane, možeš i ovo da brišeš slobodno.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
Петроније, теби је "крцунија" изгледа занимљивија... :lol:

scallop

• 5
  • 3
Petronije, nemoj da čitaš. I to je stav.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #564 on: 03-12-2017, 07:42:04 »
O bože... Pa kakve veze Stipan ima s ovim haosom?
Čak i kad zaćutim nađe se neko ko će me prozvati.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #565 on: 03-12-2017, 09:47:20 »
Upozoren sam da mi ni sinopsis ne valja. Naravno da ne valja. Ni ne znam ko ga je napisao.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #566 on: 21-12-2017, 20:13:09 »
Kako se događaji odvijaju u svetu moguće je da ću morati da pišem nastavak UNAZAD, da bi se saznalo šta je bilo napisano na zgužvanom papiru koji je Gordon Tekl uručio u Beogradu. xcheers

neomedjeni

• 3
« Reply #567 on: 22-12-2017, 09:38:15 »
Sad sam video da sam pomenut ovde.

Ja zapravo čitam Unazad po drugi put od prošle nedelje. Prvi put sam krenuo sa čitanjem odmah nakon što sam pribavio knjigu, ali sam zastao kada se Damjan dovukao do brodića u pokušaju bekstva, jer se život umešao na nimalo prijatan način u moje planove. Kada je pre 7-8 dana došlo vreme da se vratim romanu, shvatio sam da nema smisla da nastavljam tamo gde sam pre pola godine stao, pa sam ponovo krenuo od prve strane. Napisaću šta definitivno mislim o knjizi verovatno negde iza novogodišnjih praznika, kad je na miru dovršim.

Par napomena, vezanih za neke stvari oko kojih ću se teško predomisliti.

DT je, s obzirom na vreme u kome je knjiga izašla, a još više s obzirom na vreme u koje je, verujem, pisana, načisto opičen izbor. Lično mi je tip neverovatno antipatičan, ali treba doći na ideju da ga upotrebiš kao junaka u sf romanu. i još to sprovesti u delo.

Konstantin i njegova uloga u priči mi nisu legli.

Skalop i njegova uloga u priči su mi legli, to je jači deo knjige.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #568 on: 22-12-2017, 10:23:47 »

DT je, s obzirom na vreme u kome je knjiga izašla, a još više s obzirom na vreme u koje je, verujem, pisana, načisto opičen izbor.

Moram da priznam da je meni njegova odluka da se kandiduje bila još opičenija. Zbog toga je i njegov motiv morao da bude opičen, a kako je nastao još više. Zapravo, priče ne bi ni bilo bez Melanije. :lol:  Molim samo da se DT ne smatra ni junakom ni likom u priči, on je samo nerazuman povod za jednu iščašenu priču.

neomedjeni

• 3
« Reply #569 on: 22-12-2017, 11:55:27 »
Zar ne rekoste sami da za pisca nema nazad kad jednom skine gaće pred čitaocima? DT je sad u knjizi i njegova uloga nije samo ona koju ste joj vi namenili već i ona koju joj moje nesavršeno razumevanje učita.  :lol:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #570 on: 22-12-2017, 12:06:03 »
Nema nazad. Sačekaću do kraja čitanje.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #571 on: 24-12-2017, 20:46:07 »
Jagnjeći skočni zglob. Donji deo zaponjka.

И како се то игра?
Где се бацају астрaгали? По земљи, столу, или је циљ погодити неку рупу?
Па име астрaгал, има ли то неке везе са звездама, тј. да ли они служе и за прорицање?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #572 on: 24-12-2017, 21:00:25 »
Za istoriju astragala ćeš da guglaš. Ja se sećam da se kod nas igralo na zemlji, sa pet komada, kod nas u Beogradu sa šljunkom. Piljci se bace na zemlju, igrač bira jedan i postavlja kućicu (palac i srednji prst leve ruke) u najpovoljniji položaj. Zatim baca jedan piljak u vazduh i dok je u letu mora da sledeći utera u kućicu. I tako redom; Postojale su i varijante, ali mnogo vremena je prošlo. Naravno, to nema veze sa knjigom.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #573 on: 24-12-2017, 21:03:59 »
 xjap

Boban

• 3
« Reply #574 on: 24-12-2017, 21:36:37 »
ja sam to igrao u Bosni sedamdesetih...

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #575 on: 26-12-2017, 21:12:50 »
A služili su za proricanje, naravno. Fenomenalno je da se ovo igralo od Koreje do Irske. Očito seže vrlo daleko u našu kolektivnu prošlost.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

scallop

• 5
  • 3
« Reply #576 on: 26-12-2017, 21:17:46 »
Naravno da su uvek služile za kocku i igru.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #577 on: 26-12-2017, 21:22:36 »
На који начин се прорицало са њима?

Boban

• 3
« Reply #578 on: 26-12-2017, 21:33:54 »
Aksentije, analizom stanja na forumu poslednjih meseci, ispada da si ti daleko najaktivniji učesnik.
S obzirom na sve ostalo što ti je prethodilo, smatram da to nije dobra ideja.
Verovatno ništa nije dobra ideja za opstanak ovog foruma, ali ti si ograničen na 5 postova dnevno.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #579 on: 26-12-2017, 21:35:15 »
 xjap

scallop

• 5
  • 3
« Reply #580 on: 26-12-2017, 22:38:53 »
Već sam mislio da sam i ja pod kaznom.

Zahvaljujem što se prekinulo sa piljcima. Oni sa UNAZAD imaju vezu samo u jednoj rečenici. Radije bih pričao o "ključevima" priče. Njih ima više, pa ćemo se još ćerati. U svakom slučaju priča je jedini SF koji se još dešava.

hidden

• 4
  • 3
« Reply #581 on: 29-12-2017, 23:10:27 »
Došlo je do tipično sagitaških podjebavanja na nekoj drugoj temi, ali ću pisati na ovoj jer se pre svega obraćam scallopu.  To što me neko naziva beticom i osobom koja ti podilazi uopšte nije iznenađujuće, jer se ta glasina zakotrljala  čim si otvorio ovaj topik  - od strane tvojih starih pa do novih forumskih  i  vanforumskih drugara. Pri tome mislim na sve betice u paketu. A samo da ne bude zabune, ne ljuti to mene niti smatram da Aksentije ima nešto protiv mene lično – on je to hteo tebe da badrca...

Kada sam se prijavio da budem tvoj beta čitač,  to je bilo uveliko nakon što si odbio moj rukopis koji sam ti slao dok si uređivao ediciju kod Lajanića. Nisam imao nikakav interes da ti se niti ulagujem, niti dodvoravam niti strahopoštujem. Prijavio sam se za prvo poglavlje, jer si to pitanje postavio na fejsbuku. Potom je usledila naša višemesečna prepiska koju nemam nameru da iznosim ovde jer je privatna.

Sagitaši, beta čitači nisu urednici. Oni čak ni ne moraju da budu profesionalci.  Nemojte bre mesecima da me jebete zbog toga što sam rekao da je Radmilov roman dobar. Evo vam ga ponovo – roman je dobar. Jebao vas višak likova, i meni je smetao, neću sigurno nikoga da razapinjem na krst zbog toga. Mogu da kažem šta mi je volja, jerbo nit sam urednik, niti izdavač. Nisam dovoljno velika faca za pseudonim, teški sam amater,  pa čestiti književni pregaoci mogu slobono da me izuzmu iz svojih epistolarnih isprdaka.

A ti scallope, ti nemoj da me jebeš da sam se ućutao jer ne znam šta više da ti kažem i gde želiš to da kažem. Radim kao konj, nemam uvek vreme za sagitu. Ono što si od mene tražio i što sam obećao, pošteno sam uradio. Neću te braniti po fejsbuku niti zagovarati okolo jer to ne radim ni za sebe. Neću da se raspravljam ni sa ovima što ti skakuću po topiku jer vi ljudi se znate od vremena u kome ja još nisam bio rođen. Sad ja treba da objasnim Mići ili Bobanu što tvoj roman vredi ili ne vredi?

A što se tiče mog osvrta na tvoju knjigu, koji je izostao na fejsbuku ili Sagiti, evo iskreno ću ti reći – ne mogu. Ti si veoma lepo regrutovao jedan deo populacije, dobar deo tog dela se pošteno nalupetao da tačno ne znam jesu li ti pomogli ili odmogli. Iskreno ne vidim kako bi moj osvrt mogao doprineti bilo čemu – tebi ne treba, sve što sam umeo da ti kažem rekao sam ti tokom čitanja, a čitaoce ti neću privući jer nisam što mladi kažu influenser.

A kada sam pre neko veče napisao da sam dolazio na radionicu jer sam znao da ima šanse da priče budu objavljene pomenuo sam i iskusne pisce i njihovo učešće kao dodatni faktor. Vidi, taj ko kaže da na radionicu nije dolazio zbog toga što mu se nudila mogućnost da fasuje hard kopi u ZS ili PZ, taj laže. Ne kažem da je to jedini razlog, ali što nikad nijedna radionica nije zaživela u tom obimu na nekom drugom mestu? Pri tome ja skroz podržavam ljude koji prave svoje forume, meni šizofreno da im se to zamera, a realno i ne zamera im niko samo im je rečeno da se ne reklamiraju...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #582 on: 30-12-2017, 00:04:56 »
Žao mi je što se osećaš prozvanim, pozvanim ili štagod. Pa, pošto sam postao poznat i kao osoba koja uteruje strah u koske, ne brini, ja teško ubijam i likove u svojim pričama. Mislim da sam ti se već zahvalio na dobrom pogonu dok je pisanje UNAZAD trajalo.

Sa druge strane, budući da mi je već pripisano sve što može da bude loše u jednoj knjizi, preostalo mi je da se fokusiram na deo koji se najčešće pojavljuje u komentarima, a to je broj likova. Zato ću sutra pokrenuti, sa primerima u drugim knjigama, dalju raspravu na odeljku koji se bavi pisanjem fantastike. I sasvim mi je svejedno ko će čitati.

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #583 on: 30-12-2017, 01:11:45 »
Pročitao sam Vangu i neću da iznesem svoje mišljenje ali ću dozvoliti sebi pokušaj akrobacije.

Radmilo piše onako kako bih ja voleo da pišem. Tehnički perfektno.

Neću da trtljam da ima previše likova za moj ukus, da ovo da ono, da šta mu je to trebalo itd. Imao je motivaciju, imao volju i ogromno iskustvo. I dao po gasu. Ako priča ne valja, valja ispis iste. Ende.

Boban ima priču, Radmilo ispis. Mnogo slabiji autori, eonima i svetlosnim godinama slabiji, prave nekakve kolaboracije pa se uzajamno trljaju guzicama da tim rutavim trenjem potpale vatru marketinga. 
Ne znam šta ta dva decenijska jarana koji se kao kolju na forumu čekaju.  Udri grome moj, rekla bi Ceca.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #584 on: 02-01-2018, 19:52:32 »
Odjednom je postalo dosadno na književnim raspravama o pisanju.

I dalje me žuljaju pitanja o "mnoštvu" likova u UNAZAD. Hajde, neka mi neko navede više od četiri. Toliko ih ja vidim. Tri protagonista i jedan antagonista. Vrlo sam raspoložen za priču o "mnoštvu".