Author Topic: Goran Skrobonja: "Tihi gradovi"  (Read 55701 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
Goran Skrobonja: "Tihi gradovi"
« Reply #50 on: 16-05-2007, 23:04:03 »
Quote from: "libeat"
Go, go Skrobster!
(bogumi, tako raspojasan, skoro pa da zaslužuješ svog avatara. :lol: )

Ne brini, ubrzo se pretvaram u Dr. Džekila. :D
Tako mu je to. (K. Vonnegut)

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 17-05-2007, 01:25:33 »
ja sam posle duzeg vremena dosao u klub i lepo se proveo na zabavnoj promociji - ne kupih knjigu, ali greh ispravljam vec sutra. i radujem se novoj zbirci.

drago mi je i sto sam upoznao Zorana Stefanovica, koji uzivo jeste zaista pozitivan, duhovit i simpatican mladi covek. mladi covek, a ja se sit ispersirao coveku i na forumu, i u privatnim porukicama. :(  Zoran je mnogo pricao o mitskim matricama i folkloru, a malo i zbog tona price, ja sam prezupcio i uobrazio starijeg coveka.

zorane, jos samo par kultnih horor romana da padne na citanje, i nema dlaka s glave da ti fali.   :wink:  :lol:

javljam se kad procitam zbirku.
 :!:
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #52 on: 17-05-2007, 06:13:50 »
Quote from: "Nyarlathotep"
drago mi je i sto sam upoznao Zorana Stefanovica, koji uzivo jeste zaista pozitivan, duhovit i simpatican mladi covek.

ugh, ovi izrazi ljubavi, poštovanja i vernosti do groba zaista su degutantni!
nyarla, nemoj da si naivan!
evo, ja sam na zstefovom primerku U BRDIMA nacrtao par moćnih sigila kako bih ga naveo da o meni počne da govori u tim otužnim tonovima koje si ti primenio na njega!

Boban

• 3
« Reply #53 on: 17-05-2007, 11:22:12 »
Džaba vam trud, ZS mrzi horor organski.
Na primeru tri zbirke priča koje je priređivao (Bakićevoj, Ljubinoj i mojoj) najednom sam shvatio da sve priče koje je izbacio i okarakterisao kao slabe su zapravo esencijalni horori.
On toliko mrzi horor da nije u stanju da se kontroliše u blizini istog i spreman je da nečiju karijeru sagledava po stepenu sposobnosti udaljavanja od motiva strave i užasa.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
« Reply #54 on: 17-05-2007, 11:47:19 »
Quote from: "Boban"
Na primeru tri zbirke priča koje je priređivao (Bakićevoj, Ljubinoj i mojoj) najednom sam shvatio da sve priče koje je izbacio i okarakterisao kao slabe su zapravo esencijalni horori.
On toliko mrzi horor da nije u stanju da se kontroliše u blizini istog i spreman je da nečiju karijeru sagledava po stepenu sposobnosti udaljavanja od motiva strave i užasa.

Nisam primetila da se ijednom, na promociji Skrobonjine knjige, pobunio na pomen reci "horor" koja je, u vise navrata, koriscena u smislu zanrovske odrednice.
Proooobaj da u glavi budes sam

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #55 on: 17-05-2007, 11:50:50 »
Sve manje ljudi kapira Bobanov humor.   :(
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Boban

• 3
« Reply #56 on: 17-05-2007, 11:51:21 »
Tvoja opaska nema nikakve veze s mojim zapažanjem, pa mi nije jasno što si me citirala.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 17-05-2007, 12:27:30 »

Ајде, немој да их плашиш, силеџијо. Видиш како су млади, лепршави и тинејџерски танкоћутни.

Све што сам истребио од хорора у животу било је само зато што је лош, култни или идеолошки.

:lol: Злопамтило једно.

Не можеш да опростиш што сам ти избацио стару верзију "Таара непобедивог" из збирке. Нити што сам морао да постим и да се много шетам након читања "Демона страха". Прича "Таар непобедиви" је Бобаново миљенче и то избацивање ни после четири године није заборавио. Па ју је сам вратио :)

Из Љубе нисам избацио ништа, мада тих 5% опуса заиста нису врх његовог писања (напротив).

А Илију си убацио на листу жртава само да би се осетљивији на форуму више плашили кад ми виде доријангрејовску образину.

Немојте писати лош и глуп хорор, или га заступати у култном, секташком и идеолошком смислу, па се не морате плашити чикиног сребрног коца.

Воли чика Зоран добар хорор. Само се коров истребљује.
Свест је екран. Време је тачка. Рат је наслеђен. [„Веригаши“]

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 17-05-2007, 12:34:12 »
drago mi je i sto sam upoznao Zorana Stefanovica, koji uzivo jeste zaista pozitivan, duhovit i simpatican mladi covek. mladi covek, [snip] а ja sam prezupcio i uobrazio starijeg coveka.

Светлоносац у Сендмену ми је брат од ујака.

То ти је све генетика и породични менталитет. 8)

zorane, jos samo par kultnih horor romana da padne na citanje,

Хоћу, хоћу, само ми оно "култних" изазива незгодне асоцијације :D

i nema dlaka s glave da ti fali.   :wink:  :lol:  

ОК, скидам венац од белог лука.

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 17-05-2007, 12:36:31 »
Quote from: "Ghoul"
evo, ja sam na zstefovom primerku U BRDIMA nacrtao par moćnih sigila kako bih ga naveo da o meni počne da govori u tim otužnim tonovima koje si ti primenio na njega!

Па и јесам. Рекао сам за твој наступ да је био "свечарско-дизнијевски" по тону излагања (нигде контроверзе, критичности, дрскости).

Куд ћеш љупкије. Као Бамби.

Bab Jaga

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 17-05-2007, 12:47:04 »
drago mi je i sto sam upoznao Zorana Stefanovica, koji uzivo jeste zaista pozitivan, duhovit i simpatican mladi covek. mladi covek, a ja se sit ispersirao coveku i na forumu, i u privatnim porukicama.

Lako što si ti njemu se ispersirao, ali kad i ja, baba jedna...  :lol:
Ghoul fhtagn!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #61 on: 17-05-2007, 12:47:18 »
Quote from: "zstefanovic"
Па и јесам. Рекао сам за твој наступ да је био "свечарско-дизнијевски" по тону излагања (нигде контроверзе, критичности, дрскости).

samo vi vređajte, g. zstef!

priznajem da mi je na trenutak zasmetalo toliko isključivo panegirički intoniranih izjava, te sam pokušao da iznesem i par kritika (posebno glede ove nove vukodlačke novele), ali su onda neki počeli da me gurkaju nogom i da me mrko gledaju (a i ljuti zelić je sedeo do mene :cry:  ), pa rekoh, ajd da ne kvarim dizni atmosferu.

ako sam razočarao svoje verne obožavaoce zato što nisam bio 100% u skladu sa imidžom koji me prati, a na koji zstef referiše - izvinite! idući put (if any), biću ljući i žešći!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #62 on: 17-05-2007, 12:50:23 »
Ko te to ćuškao, Zelić ili sam autor?  :lol:
We're all mad here.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 17-05-2007, 12:53:53 »
Quote from: "angel011"
Ko te to ćuškao, Zelić ili sam autor?  :lol:

nemam potpisano ni pečatirano odobrenje da otkrivam više od rečenog!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #64 on: 17-05-2007, 12:55:33 »
Misliš, nećeš da cinkariš. Pohvalno.  :D
We're all mad here.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 17-05-2007, 13:02:42 »
Quote from: "angel011"
Misliš, nećeš da cinkariš. Pohvalno.  :D

mora čovek danas da bude oprezan, svakakvog sveta ima.
neki, recimo, ne vole da ih cinkare, da otkrivaju tajne itsl.  :roll:  :x

a sad ozbiljno: pošto se uredniku BETONA dopala moja autopsija SRPSKOG PSIHA, tražio mi je novi text. ja sam ponudio da pišem o skrobu, ali rekoh, to bi bilo pretežno povoljno intonirano.
on kaže, ne uklapa mu se u koncepciju, mora da bude ljuto, sem ako nije u rubrici KARAOKE, u kojoj idu 2 prikaza, jedan + jedan -
e sad, ima li ovde nekoga ko je voljan da popljuje skrobonjinu zbirku, a ja da je hvalim?

ili, ako će (kao što slutim) svi da je hvale, da uzmem ja na sebe taj teret, i iskritikujem je, a neko drugi (bakić?) da joj isplete lovorike?

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 17-05-2007, 13:40:06 »

samo vi vređajte, g. zstef!

Не, не. Само сам констатовао. Баш си оставио утисак да си пристојан и благ млади човек :lol:

И требало је да буде свечарски, и ја сам са том свешћу посебно и дошао. Некако се десило да баш "Тихи градови" отварају нову епоху, можда једну од наблиставијих у домаћој фантастици. Ускоро излазе две Бобанове књиге и Илијина. А онда и сви остали из домаће "Златне хорде".

Као први читалац, не могу да дочекам да их видим одштампане и послагане на полици. Скоро да се не зна која је занимљивија, толико ту добрих ствари има.

priznajem da mi je na trenutak zasmetalo toliko isključivo panegirički intoniranih izjava, te sam pokušao da iznesem i par kritika (posebno glede ove nove vukodlačke novele), ali su onda neki počeli da me gurkaju nogom i da me mrko gledaju (a i ljuti zelić je sedeo do mene :cry:  ), pa rekoh, ajd da ne kvarim dizni atmosferu.

Схватам сад. Јесте, има у Зорићу тих демонских назнака, није се шалити.

ako sam razočarao svoje verne obožavaoce zato što nisam bio 100% u skladu sa imidžom koji me prati, a na koji zstef referiše - izvinite! idući put (if any), biću ljući i žešći!

А не, немој сад због имиџа да на силу прилагођаваш понашање. Што каже књижевност: "Иди куда те срце води". :)

Ајде сад озбиљно.

Немој да те моје зезање подстакне да се сад размахнеш у имиџу вицкастог и немилосрдног критичара, јер таквима никад ништа не ваља и после пете исте рецензије престајемо да им верујемо.

Да не би испало као ја о Накоту: написао сам 1994. искрено позитивну и радосну рецензију, али сам гледао и да роману нађем и нагласим сваку ману, ни по бабу ни по стричевима. Тада сам као читалац ултимативно желео више Скробоње (оно што ми је изгледало свеже и мени непознато), а мање Американе (познатих жанровских и стилских матрица). И то сам све написао надобудним речником младог паметњаковића.

Та немилосрдност јесте била у интересу домаће књижевности и нарочито у интересу Горановог писања (мада сам га тада помало нефер упоређивао са већ доказаним ремек-делима 20. века, а општи просек у србијанској чаршији је био много гори).

Данас бих и њега и моју критику поставио у благо другачији контекст.

Али у књижевности, поента није критика већ стварање. Горан је отрпео критике и наставио у једином логичном правцу: даљег стварања. Плод тога је четири и по књиге и четири стрип-албума. Он није одустао од себе, али није ни игнорисао оно што му је сугерисано.

Трапаво усмерена критика и активизам могу сензбилније или незреле особе отерати из уметности, или дати нешто чиме на крају ниси задовољан. Ето, ти си био духовни отац "Српског психа", па сад ниси задовољан породом. А родило се, ваља га љуљати...

:lol:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 17-05-2007, 16:16:12 »
Ето, ти си био духовни отац "Српског психа", па сад ниси задовољан породом. А родило се, ваља га љуљати...

nemojmo preterivati: tako se slučajno desilo da je moj roman bio jedan od ukupno 5 ili 6 horora koje su obojica u životu pročitali, ali sad baš 'duhovni otac' ni u kom smislu nisam.

u svakom slučaju, 'родило се, ваља га љуљати' nikad nije bilo moja maxima. ja sam ti više u stilu 'ako ne valja, baci ga niz reku'.

nego, ono gore što sam rekao za rivju skrobonjine zbirke zaista stoji: ako se nađe neko kome se to ne dopada, i ako to sme da potpiše svojim imenom, ajde da ponudimo BETONU. u načelu, voljni su, ali samo u paru plus-minus.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #68 on: 17-05-2007, 16:54:12 »
Ja bih, makar samo da obezbedim tebi jos jednu tezgu, ali nisam ni procitao zbirku još. Mada, kad je to moglo da spreči ostrašćene pljuvače...

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #69 on: 17-05-2007, 23:01:14 »
Samo da ne bude zabune: nikad nisam gurkao muškarce nogom ispod stola, a ne mislim ni da počinjem s tim pod stare dane- 8)

Bab Jaga

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 21-05-2007, 12:20:22 »
Goran, mislim da ti se promaklo moje pitanje o tom da li je moguće nabaviti knjigu nekom iz inozemstva.
Ghoul fhtagn!

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #71 on: 21-05-2007, 12:47:45 »
Quote from: "Bab Jaga"
Goran, mislim da ti se promaklo moje pitanje o tom da li je moguće nabaviti knjigu nekom iz inozemstva.

Hmm. Znam da Laguna distribuira svoje knjige u Crnoj Gori i BiH - za Hrvatsku ne znam. Možda bi moglo da se poruči preko Interneta od IPS-a ili tako nekog distributera, ali ne znam koliko bi to koštalo. :(

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #72 on: 22-05-2007, 01:44:22 »
Quote from: "Bab Jaga"

http://www.knjizara.com

oni 100% salju u Hrvatsku.
znam, radio sam 6 meseci u toj firmi. skupljao i slao knjige gde god pozelis.
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Bab Jaga

• 4
  • 3
« Reply #73 on: 22-05-2007, 09:40:42 »
Hvala, mislim da sam naručila.
Ghoul fhtagn!

sivka

• neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
« Reply #74 on: 22-05-2007, 10:31:28 »
Quote from: "Goran Skrobonja"
Samo da ne bude zabune: nikad nisam gurkao muškarce nogom ispod stola, a ne mislim ni da počinjem s tim pod stare dane- 8)

Ja znam jednog koji jeste.
Zaključak: -Nikad se ne zna!

:wink:  
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

SRX

• 4
  • 2
« Reply #75 on: 22-05-2007, 10:35:56 »
Nataviće se...
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #76 on: 25-05-2007, 09:21:35 »
Pozivam zainteresovane da napišu kritiku "Tihih gradova" za Emitor. "Versus" je takođe u igri.

PTY

• 5
  • 3
« Reply #77 on: 29-05-2007, 09:19:56 »
Quote from: "libeat"
Go, go Skrobster!
(bogumi, tako raspojasan, skoro pa da zaslužuješ svog avatara. :lol: )

Ne brini, ubrzo se pretvaram u Dr. Džekila. :D

Ajde. Bićemo onda kompatibilni, ti i ja, karaktervajz...

ps. ove gradove malko ignorišem, ali, ali, za promociju magnum opusa (bude li je ikad) ne da kupujem avionsku kartu, nego...   :wink:

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #78 on: 02-06-2007, 20:29:38 »
Koga interesuje: intervju i prikaz u Yellow Cabu za jun.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #79 on: 02-06-2007, 20:56:26 »
Ja trenutno čitam Crveno nebo nad poljima ilovače... i  ovo što sam do sad pročitao me MNOGO podseća na Kulu :D:D:D
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #80 on: 02-06-2007, 22:55:53 »
Quote from: "Hiro Nakamura"
Ja trenutno čitam Crveno nebo nad poljima ilovače... i  ovo što sam do sad pročitao me MNOGO podseća na Kulu :D:D:D

Možda samo po ikonografiji i atmosferi. Nažalost, samo po tome. :)

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #81 on: 02-06-2007, 23:42:52 »

Veruj mi, meni je to dovoljno :D Ladno ima šmek četvrtog dela. (pričitao sam i Tihe Gradove, mnogo bre tmurna)...
Inače, treba mi neko da napiše recenziju za KONEFov webzin - mislio sam prvo ja da napišem, ali ne bih, pošto već pišem tri teksta... pa sam mislio da ganjam Gagu.

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #82 on: 03-06-2007, 11:28:06 »

Gorane, trebaće ti ozbiljno ribanje na polju balistike. To ćemo uživo.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #83 on: 03-06-2007, 11:54:44 »
izgleda da svi komentare čuvaju za naživo: ima li neko da je knjigu čito a gorana ne sreće u 3-D?
any comments?

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #84 on: 03-06-2007, 18:22:20 »
Prva tura čitalaca je iz Laze pa ga redovno sreće uživo :)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #85 on: 03-06-2007, 20:34:55 »
Quote from: "Mixitron M. Storm"

nekako sam bio ubeđen da poenta FORUMA nije da *samo autor* sazna šta neko misli o nj. delu, nego da se to obznani i drugima, naročito ako je pozitivno, dakle da se pokrene i neka DISKUSIJA, razmena mišljenja itd.
ako to saopštiš samo njemu, to drastično smanjuje i opseg i značaj i učinak komentara.
drugim rečima, loša usluga mu se čini pričanjem na uvce i pisanjem na pm, umesto javne, forumske promocije.

S.

• 3
« Reply #86 on: 08-06-2007, 11:44:09 »
Quote from: "Mixitron M. Storm"

nekako sam bio ubeđen da poenta FORUMA nije da *samo autor* sazna šta neko misli o nj. delu, nego da se to obznani i drugima, naročito ako je pozitivno, dakle da se pokrene i neka DISKUSIJA, razmena mišljenja itd.
ako to saopštiš samo njemu, to drastično smanjuje i opseg i značaj i učinak komentara.
drugim rečima, loša usluga mu se čini pričanjem na uvce i pisanjem na pm, umesto javne, forumske promocije.

Pa, jeste, mislim neka takva poenta stoji, ali... koliko tebi moze da znaci misljenje nekog ko nije strucan za knjizevnost, tj. nit' zna, nit' zeli da pise nesto stvarno ozbiljno?

Evo, ja jesam procitala knjigu i Skrobonju ne poznajem i ne srecemo se uzivo, ali sta da kazem a da nosi neku informaciju? Mozda da sam se zapitala sta sam ja to uopste citala, kada sam zaklopila knjigu i procitala tekst na koricama? Recimo, uopste nisam bila svesna da se radnja "U 5.15 za Nekropolis" desava u Nekropolisu. amazing. Ovo je kao neka cinjenica, sve ostalo sto bih mogla da napisem debelo zavisi od licnog ukusa, naklonosti ka temama ili stilu u opstem, a istinu govoreci, i od okruzenja u trenutku citanja.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #87 on: 08-06-2007, 12:06:11 »
Quote from: "S."

Pa, jeste, mislim neka takva poenta stoji, ali... koliko tebi moze da znaci misljenje nekog ko nije strucan za knjizevnost, tj. nit' zna, nit' zeli da pise nesto stvarno ozbiljno?

Evo, ja jesam procitala knjigu i Skrobonju ne poznajem i ne srecemo se uzivo, ali sta da kazem a da nosi neku informaciju? Mozda da sam se zapitala sta sam ja to uopste citala, kada sam zaklopila knjigu i procitala tekst na koricama? Recimo, uopste nisam bila svesna da se radnja "U 5.15 za Nekropolis" desava u Nekropolisu. amazing. Ovo je kao neka cinjenica, sve ostalo sto bih mogla da napisem debelo zavisi od licnog ukusa, naklonosti ka temama ili stilu u opstem, a istinu govoreci, i od okruzenja u trenutku citanja.

OT

eh, S.
mnogo mi zao sto cu da te "propustim". :(
Some things you have to do yourself.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #88 on: 08-06-2007, 12:21:41 »
Eh lilita... kad te vidim tako kako se stalno "upucavaš" S., naprosto mi bude žao što nisam str8-macho.  :lol:

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #89 on: 08-06-2007, 12:27:16 »
S., mišljenje bilo kog inteligentnog i dovoljno artikulisanog čitaoca može da znači. Ne moraš da budeš stručnjak za književnost. Znači i kad kažeš šta se tebi čini dobrim, šta misliš da je moglo bolje (može i laik da smatra da su likovi uverljivi ili ne, da zaplet "pije vodu" ili ne, i slično), šta ti se dopalo i zašto (može i ličan razlog), šta ti se nije dopalo i zašto, koji ti je opšti utisak, da li bi knjigu nekom preporučila i kome, za koga misliš da mu se knjiga nikako ne bi dopala, kako si reagovala na knjigu i zašto.

Sve navedeno može da napiše i laik, a znači i kad napiše bar nešto od toga.
We're all mad here.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #90 on: 08-06-2007, 12:35:51 »
A uostalom... koga briga šta misle "stručnjaci"? Knjige se prodaju publici, ne njima.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #91 on: 08-06-2007, 19:26:55 »
Quote from: "lilit_depp"
mnogo mi zao sto cu da te "propustim". :(

Ma, srećan tebi rođendan! Pusti žaljenje.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

lilit

• 5
  • 3
« Reply #92 on: 08-06-2007, 21:16:14 »
Quote from: "John Reynolds"

Ma, srećan tebi rođendan! Pusti žaljenje.

Uh, pa...hvala. :oops:
Uvek si imao dobar intelligence.

Boban

• 3
« Reply #93 on: 08-06-2007, 21:22:19 »
a torta, muzicka zelja, izvoljevanje?

lilit

• 5
  • 3
« Reply #94 on: 08-06-2007, 21:27:28 »
a torta, muzicka zelja, izvoljevanje?

ajde da ne oftopikujemo.
ipak je ovo topic o novoj knjizi mog omiljenog domaceg SF/H autora. :wink:

torta i pice, na deponiji, veceras. :lol:
a i ovaj post bi mogao tamo da ode.

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #95 on: 08-06-2007, 22:33:32 »
torta i pice, na deponiji, veceras.

Srećan rođendan mom No. 1 fan-u! :!:

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #96 on: 09-06-2007, 11:57:07 »

A-HA! Ček samo da ovo pokažem Gagi!!!  :lol:

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #97 on: 09-06-2007, 17:26:38 »

A-HA! Ček samo da ovo pokažem Gagi!!!  :lol:

Pritom je samo podseti na frizuru. :D

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #98 on: 09-06-2007, 21:27:53 »
Jest da ne razumem o čemu govoriš, ali ću je podsetiti.  :lol:

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #99 on: 09-06-2007, 22:22:04 »
Jest da ne razumem o čemu govoriš, ali ću je podsetiti.  :lol:

Zna ona - to je dovoljno...