Author Topic: FANTASTIČNA BIBLIOTEKA  (Read 110606 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boban

• 3
Re: FANTASTIČNA BIBLIOTEKA
« Reply #850 on: 24-01-2017, 02:23:15 »
Pade mi malopre nešto na pamet... fantastična biblioteka zapravo uopšte nije bila loš koncept. Tiraži po 2000 primeraka, svaka je prodata u preko 1500 osim Bakića koji je i izašao poslednji, ali i on je probio hiljadarku. To uopšte nisu zanemarljive brojke.
Sad nije više realno gurati toliki tiraž, ali sam siguran da svaka od ovih knjiga može da dosegne 500 prodatih na nivou godinu-dve... i zašto to ne uraditi, eto, da se malo ustalasa ova domaća scena prepuna novokomponovanih samozvanih pisaca epskih želja i uglavno tanušnog glasa.

Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

neomedjeni

• 3
« Reply #851 on: 24-01-2017, 09:19:04 »
Nije da mi je pakovanje ikad bilo prioritet, ali cenim da ovo znači da se odustalo od Lazovića u dve tvrdokoričene knjige? U svakom slučaju, kao čitaoca me nešto više interesuju kratke priče od Hrima, idealna varijanta bi bilo da izađe i jedno i drugo.

Bilo šta od Filipovića je dobrodošlo, budući da osim Zlatne knjige ništa nije moguće naći u knjižarama.

Jebiga, vampirske priče nisu moj tetrapak soka od višnje. Ali ova ilustracija na koricama bi trebalo da zajebe najmanje 500-600 tinejdžera i tinejdžerki da kupe knjigu, te će Vampirijada nesumnjivo biti najlukrativniji od ova tri naslova.  :evil:

Boban

• 3
« Reply #852 on: 24-01-2017, 11:08:34 »
Lazovićeve priče idu u jednu jedinu veliku knjigu, samo kada zstef završi pogovor.
A u "Vampirijadi" ne postoji nijedan jedini vampir.
Suština ove edicije je da prodre do šire čitalačke publike... jeftine knjige
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.