Author Topic: Brajan Selznik - Izum Igoa Kabrea  (Read 1339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
Brajan Selznik - Izum Igoa Kabrea
« on: 29-02-2012, 14:26:22 »
Elem, ekranizacija je pre neki dan pokupila pet Oskara, pa sam uzela knjigu da je pogledam. Trenutno sam na prvoj trećini pa da ne prejudiciram.
Prvi utisak: ovo je pola roman-pola grafički roman. Drugi utisak: ovo je stimpank. Treći utisak: stimpank iz škole Anđele Karter i ETA Hofmana (automati!) i liberalno dosoljen ranim Trifoom.  xfoht
Ko je ovo još čitao? Knjiga je definitivno zanimljiva...

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Brajan Selznik - Izum Igoa Kabrea
« Reply #1 on: 29-02-2012, 14:47:38 »
Čitala ja, onda kad je izašlo kod nas.

Meni se jako dopalo kao koncept, radnja delom ide kroz tekst, delom kroz crteže (na crtežima nema teksta niti su ilustracija, već pokazuju radnju). Sama priča je simpatična.

Ukupno uzev, slatko. I fino kao koncept.
We're all mad here.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #2 on: 29-02-2012, 15:04:31 »
Da, eto; ova je knjiga potencijalno super polazište da se priča o tome šta stimpank jeste a šta nije i šta bi mogao biti... Knjige o vozovima, časovnicima i automatima?

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 29-02-2012, 15:14:01 »
Meni je baš izuzetno prijalo.
"zombi je mali žuti cvet"

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #4 on: 29-02-2012, 16:36:14 »
Da, eto; ova je knjiga potencijalno super polazište da se priča o tome šta stimpank jeste a šta nije i šta bi mogao biti... Knjige o vozovima, časovnicima i automatima?

Anahronizam.

Viktorijansko doba, često.

Može i magija i fantazijska stvorenja, u kombinaciji sa nekakvom mašinerijom (gde onda nastanu beskrajne igrarije na temu uklapanja magije i tehnologije, a uglavnom se ne uklapaju nikako, jedno ometa rad drugog).

(ovo sve više iz čitanja prikaza knjiga i iz nekih drugih medija, kao što su Wild Wild West i Arcanum, nego što mogu da se pohvalim da sam pročitala brojne steampunk knjige; uzgred budi rečeno, steampunk mi nije pao na pamet prilikom čitanja Izuma).  :)
We're all mad here.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #5 on: 03-03-2012, 00:59:05 »
Evo, pročitala. Baš je simpatično štivo, ilustracije su mi za nijansu bolje od malo ravnog teksta i računam da će film biti hit među dečicom ali i uspešna nadogradnja. Jedva čekam.
Ne, nije stimpank, priznajem, utoliko što je smešten u neku manje-više realnu 1931. ali ima tu fascinaciju zupčanicima! i zupčanicima! i parom! :)