Author Topic: SERBIA TODAY  (Read 697081 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: SERBIA TODAY
« Reply #21300 on: 14-09-2021, 13:34:25 »
tabadžije iz Hrvatske (nacionalnost doduše nepoznata)

Lele, još će da ispadne i Nemci i Hrvati imaju Srbe..

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21301 on: 14-09-2021, 13:57:17 »
nije ti to nikakvo cudo. da yukom-rastakanje povijesti nije unistilo slijed, izbrisalo i krivotvorilo stosta, ispralo yukom mozgove, opca percepcija bi se pomalo razlikovala. njemacka literatura prepuna je spomena hrvata iz doba kad se gradila nacionalna svijest, a nadje se i srba ili vlaha, primjerice u:

caristi, heretici i hrvati - krizzni put hessena u tridesetogodisnjem ratu

tu imas jedan odlomak koji opisuje prodor hrvatskih jedinica od nekih 40k konjanika, te se nastavlja sa problemom opskrbe, da bi se objasnilo kako je hrvatska vojska vodila pomocne trupe koje tvorili srbi ili vlasi, t.j. turski prebjegi, a koje bile zaduzene za pljacku i opskrbu poslije borbe. u biti uvijek u istoj funkciji, paljetkari.

Izitpajn

• 4
  • 3
    • http://b3.blog.hr
« Reply #21302 on: 14-09-2021, 15:18:49 »
https://youtu.be/IQijgN1Hsac
Daj majketi, već godinama tražim recital pjesmice "Fala lepe gospon genšer kaj ste prvi svetu rekli kak su hrvati kruheka pekli", ali ne mogu naći, valjda je potonulo u crnu rupu... Ako to nađeš, alal ti vera. Mislim da je recitirao Martin Sagner.

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #21303 on: 14-09-2021, 15:19:15 »
Nemci imaju Hrvate, Hrvati imaju Srbe...
Srbi su cvijeće hrvatskog naroda.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21304 on: 14-09-2021, 16:12:52 »
Pogledajte kako je Vučić dočekao Merkel: Na ulicama zahvale s digitalnih ekrana

u biti se ponavlja 1941., tek vremenski rastegnuto, meko; mnogo su naucili njemacki nacisti od zadnje propasti rajha; prvo bace par bombi na beograd, da se najave, kao vizit-karta, pa ih srbi pozdrave. tad poslije nekoliko dana, a sad poslije nekoliko godina. namece se pitanje hoce li i baba, kao i hitler onomad, biti proglasena nasljednikom sv. save ili cara dushana, cijeg vec, i koga ce sad progoniti umjesto zzidova. mozda, kako se ono kaze, strejt-srbe; ili u peder ili logor? :cry:

kao da vec vidim i nove mjere, zene: nacisti vol. 1, certifikat da dobra zena, troje djece; nacisti vol. 2, nema zaposlenja ako
a) nisi bar bi ili gej
b) ako strejt bez certifikata da imas bar tri pobacaja

mac

• 3
« Reply #21305 on: 14-09-2021, 17:03:25 »
Sad mi je jasnija ova rasprava između Izitpajna i Bate.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21306 on: 14-09-2021, 17:46:37 »
ja jos uvijek ne vidim neku raspravu, ali izuzetno bi me zanimala rasprava izmedju dva sendvicara, pa se nadam da ce se razviti u tom pravcu.
kad vidim neke clanke na b92 koji idu onako uz puni servis, znaci sadrze i niz jednozvucnih komentara, pohvala, uvijek se pitam kako bi izgledala rasprava izmedju dva sendvicara ili konkretno izija i bate.

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #21307 on: 15-09-2021, 01:14:17 »
Sad mi je jasnija ova rasprava između Izitpajna i Bate.
Koja rasprava? Tko je Bata?

mac

• 3
« Reply #21308 on: 15-09-2021, 01:53:47 »
Sagitaš koji se sada predstavlja kao Labudan ranije se zvao Bata Životinja, i imao je Batu Živojinovića u avataru. Vas dvojica ste se raspravljali šta tačno fali zosku. Meni je tada ta rasprava delovala bespotrebna i bez sadržaja. Ali onda je zosko izveo tiradu sa Hitlerom, caro Dušanom, gejovima, i pobačajima, pa sam pomislio da možda i ima smisla pričati o tome šta zosku stvarno fali.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21309 on: 15-09-2021, 09:13:49 »
Državni praznik koji se slavi prvi put: Trubači, konjica, "Pukni zoro", helikopteri i vatromet

Beograd -- Srbija i Republika Srpska obeležavanju danas 15. septembar, Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.

Ovo je prvo obeležavanje tog praznika, a tim povodom u Beogradu će biti održane brojne manifestacije, dok će centralna svečanost biti održana na Savskom trgu pored spomenika Stefanu Nemanji. 

Programom je predviđeno da posle naleta helikoptera usledi himna Srbije "Bože pravde", koju će izvesti hor RTS, a zatim i numera "Pukni zoro" u izvođenju Dejana Petrovića i Big benda.

Na ceremoniji će se obratiti patrijarh Porfirije, srpski član Predsendištva BiH Milorad Dodik i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Program će biti okončan izvođenjem pesme "Ovo je Srbija" i vatrometom iznad Beograda.

Praznik - Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave ustanovljen je prošle godine, a izabrano je da to bude 15. septembar - Dan proboja Solunskog fronta.

U cilju utemeljenja ovog praznika pozvani su svi naši ljudi, gde god živeli, Srbi iz svih krajeva, da tog dana, tamo gde žive, na kuću ili zgradu, istaknu srpsku trobojku, jedan od simbola Srbije.

Sutra bi u skupštinama Srbije i RS trebalo da bude usvojen i Zakon o upotrebi srpskog jezika u javnom životu i zaštiti i očuvanju ćiriličnog pisma, istovetan akt, kojim je, definisano ustanovljavanje dodatnih mera, čiji je cilj negovanje srpskog jezika i cirilickog pisma, kao i kulturnih i tradicionalnih vrednosti, i šira upotreba ćirilickog pisma u javnom životu, s obzirom na istorijski, kulturni i identitetski značaj tog pisma.

Sve informacije o obeležavanju ovog praznika pratite u LIVE blogu B92.net.

bato, izipanju, mace: sretna vam slava, СРБИЈА ВАСКРСЕ!

(nadam se da nisam pogrijesio, nisam upucen kako se ovaj novi, novi praznik, nikad vidjen, tocno cestita.)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21310 on: 15-09-2021, 10:04:08 »
Eh, osećam se izostavljeno.

Enivej, tvist je u tome što ovaj praznik ne postoji. Osim u, jelte, proklamacijama građana Vučića, Dodika i Selakovića. Zakon o državnim i drugim praznicima ga ne poznaje tako da ovo valjda slave samo pravi patrioti koji znaju da skupština, zakon i ustav ne smeju biti jači od sprstva.

mac

• 3
« Reply #21311 on: 15-09-2021, 10:47:16 »

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21312 on: 15-09-2021, 10:52:55 »
a dobro, vise mi je fokus na bati i iziju jer to vidim kao praznik za izvoz, pa cestitku usmjeravam na one kojima je ustreperilo srce junacko, a "napaceno pod ustaskom cizmom". imamo te pozive da se tako povodom praznika istice zastava u, recimo, novom, novom srpskom svetu, znaci pozive svakom pojednicu, dok je to, primjerice u hrvatskoj, protuzakonito, tek rezervirano za, recimo, "institucije".

pa onda u produzetku pupavac onako sheretsko-bizantski (ne) poziva na isticanje; naravno, odnosi se na "institucije", ali to je vjesto zamagljeno tako da se prosjecni pojedinac osjeti bodrenim:

Srpska zastava će biti istaknuta u Hrvatskoj - kako zakon nalaže

cijela predstava treba se okoncati pjesmom "ovo je srbija", a da hrvati slucajno ne bi pogresno shvatili poruku, pa prosto izignorirali praznik, zadnjih dana imamo medijsku halabuku oko slucajnog paljenja hrvatske zastave, sve u vukovaru. cina koji je inace redovna pojava, a redovno se potiskuje iz vijesti, bilo kad spc-pop razbije i gazi hrvatski grb na kakvoj proslavi, bilo kad neka djecurlija zapali zastavu, razbije kakvu spomen plocu ili nesto ukrasi grafitima. uglavom, sad je to vijest koja se ne potiskuje:

Britanac koji je zapalio hrvatsku zastavu u Vukovaru je – Srbin

sazeto se meni iz hr-ugla namece pitanje hoce li hr izboriti shengen, ucvrstiti odvajanje od beograda, ili ce bezbroj vjestih provokacija uvuci i hr u sukob koji je sve ocigledniji. osobno ne vjerujem da ce ovo prestati, provokacije, razne opstrukcije, i mislim da se hr mora okrenuti srbiji i rijesiti sva pitanja koja beograd smatra otvorenima.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21313 on: 15-09-2021, 11:25:07 »
https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_Day
To na vikipediji je verovatno lično Selaković editovao. Bukvalno bi trebalo neko ko tamo ima nalog da mu doda pored ono "citation needed". Evo zakon da se vidi da se u njemu ovaj praznik ne pominje:
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_drzavnim_i_drugim_praznicima_u_republici_srbiji.html

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21314 on: 15-09-2021, 11:44:22 »
na kojoj wikipediji? pa ista ekipa koja postavlja praznik je okupirala wikipediju "srpskog sveta" i mjerodavna je spram uber-wikipedije, na racun cega se na sagiti zezam vec nekoliko mjeseci, jer su urusili i hr-wikipediju, te preplavili istu jezivim budalastinama; dok drugima to uopce nije smijesno i smatraju agresijom.

Nakon preuzimanja hrvatske Wikipedije: Javna najava srpsko-hrvatskoga jezičnoga objedinjivanja

mac

• 3
« Reply #21315 on: 15-09-2021, 11:47:36 »
Postavio sam link da ukažem da ovakav dan nije srpska izmišljotina, već normalna stvar u celom svetu, a ne da pravno opravdam gnusnu nepravdu.

Pravni aspekt je bitan naravno, ali ovaj dan nije neradni i nema potrebe da se navede u zakonu. Sve što je potrebno je da premijer naredi državnim institucijama da istaknu zastave, i eto ti dana sa zastavama.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21316 on: 15-09-2021, 12:57:27 »
Ma u zakonu ima masa praznika koji nisu neradni ali su uredno navedeni jer se obeležavaju. Kao i ovaj, jelte, "praznik". Imaš član pet pa pogledaj, sve izlistano. To su praznici. Ovaj 15.septembar to, pravno-formalno nije, nego je samo ideja koju je neko u vlasti imao ali ga je mrzelo da se cima kroz parlament. Hoću reći, isto tako su mogli da nas pozovu da obeležavamo Vučićev rođendan pa je greota da se jedan datum koji je bez sumnje značajan za našu modernu istoriju i, ako hoćemo, nacionalni identitet (doduše, ne samo srpski već i jugoslovenski), ovako preko kolena proizvodi u pseudopraznik.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21317 on: 15-09-2021, 12:57:52 »
Pa da, ali Srbija kopira najbanalnije aspekte od drugih zemalja. Koliko su mi gadni drugi u regionu kad to rade toliko su mi gadni i naši. Mnogo bitno nosati zastavu jedan dan, eno zoletovi imaju isto par datuma.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21318 on: 15-09-2021, 12:58:49 »
Ma u zakonu ima masa praznika koji nisu neradni ali su uredno navedeni jer se obeležavaju. Kao i ovaj, jelte, "praznik". Imaš član pet pa pogledaj, sve izlistano. To su praznici. Ovaj 15.septembar to, pravno-formalno nije, nego je samo ideja koju je neko u vlasti imao ali ga je mrzelo da se cima kroz parlament. Hoću reći, isto tako su mogli da nas pozovu da obeležavamo Vučićev rođendan pa je greota da se jedan datum koji je bez sumnje značajan za našu modernu istoriju i, ako hoćemo, nacionalni identitet (doduše, ne samo srpski već i jugoslovenski), ovako preko kolena proizvodi u pseudopraznik.
Zašto ne pišeš ćirilicom, izdajniče stari

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21319 on: 15-09-2021, 13:07:49 »
Nama Muhamedancima je to dopušteno po zakonu o manjinama, ako prinosimo redovnu žrtvu u letini.

mac

• 3
« Reply #21320 on: 15-09-2021, 13:25:39 »
Srbija je banalna banana, jer glasači to dopuštaju, pa što ne bi radila i ono što neko ovde smatra banalnim. Ali spisak na vikipedijskom članku navodi mnogo više država koje su manje banalne od Srbije, od onih koje su više banalne. Predlažem za vaše razmatranje ideju da dan zastave možda ipak nije toliko banalan koliko se to nekome ovde čini. Banalno je kako je to izvedeno, ali sama ideja je valjda okej.

Uzgred, šta to tačno znači banalno?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21321 on: 15-09-2021, 13:32:26 »
Ja ne dovodim u pitanje ideju praznika - mada kao stari Srbomrzac, mogu i to očas da uradim ako ima interesovanja - nego to vaninstitucionalno, divljačko umetanje praznika u itinerar - ne jedne - države (i društva) a bez poštovanja makar forme po kojoj se takve stvari rade. Ovde je važno da se slavi jedinstvo - a zakonu ko kriv kad ne zna sam da se prilagodi - pa ćemo da imamo i veličanstven događaj kod spomenika, jelte, Stefana Nemanje, sa sve dovoženjem raje iz unutrašnjosti da podrži zastavu, slobodu i jedinstvo, a u trenutku kad obaramo rekorde u broju zaraženh. Juče smo imali više zaraženih od Nemačke, u apsolutnim brojevima. Nije baš trenutak za masovne skupove, pa sve i da zakon prepoznaje taj praznik.

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #21322 on: 15-09-2021, 13:38:38 »
Sagitaš koji se sada predstavlja kao Labudan ranije se zvao Bata Životinja, i imao je Batu Živojinovića u avataru. Vas dvojica ste se raspravljali šta tačno fali zosku. Meni je tada ta rasprava delovala bespotrebna i bez sadržaja. Ali onda je zosko izveo tiradu sa Hitlerom, caro Dušanom, gejovima, i pobačajima, pa sam pomislio da možda i ima smisla pričati o tome šta zosku stvarno fali.
Tek sad si pomislio? Ti si ovamo došao prekjučer?

Majke mi, zovem Stockholm i Komitet za Nobelovu nagradu da im skrenem pažnju na ovaj forum, ovdje ima toliko materijala, šteta je da ostane nepoznato...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21323 on: 15-09-2021, 13:44:30 »
normalno, da nema Sagite svijet bi odavno propo

ma Srbija, ako oće, ima datuma u prošlosti da slavi svaki dan. Zašto izmišlja nešto iz zemalja s prdežom od istorije (npr SAD) pa onda slavi nešto nepovezano?

Ili Hrvatska, jel ona nema što da slavi a da se desilo prije 1991. godine? Bukvalno okruženi banalnim nacionalizmom i onda ga kopipejstuješ

bolje da postoji dan Mehmeda Sokolovića nego ovo proseravanje

banalno je jer se brojem zastava, dakle neke pamučne tkanine, ističe nekakav identitet

riječju, mi bi stavili Selimovića na zastavu a ne bi ga čitali, jelte

a čak ni to ne radimo, bolje da je Meša bio na bilbordima

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21324 on: 15-09-2021, 15:08:06 »
ma Srbija, ako oće, ima datuma u prošlosti da slavi svaki dan. Zašto izmišlja...

na primjer? (ali bez mitova i izmisljotina, nista francuzi probiju frontu, bugari oslobode srbiju od nacista, rusi beograd ili dushanovog carstva koje trajalo, koliko, 12 dana, pa udri u gusle.)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21325 on: 15-09-2021, 15:21:27 »
evo nekoliko prijedloga iz suvremene povijesti:

- masakriranje vlastitog kralja, obrenovica
- genocid nad albancima, balkanski ratovi
- zatiranje makedonaca, sve pod rukom sa slavenima grcima
- sarajevski atentat 
- ubojstvo brace radic i drugova
- kraljevska diktatura
- genocid nad hrvatskim ratnim zarobljenicima i gradjanskim pucanstvom 1945.
...
- sarajevska opsada, najduza opsada u povijesti covjecanstva
- srebrenicki genocid
- okupacija i etnicko ciscenje sa elementima genocida trecine hrvatske, od vukovara, do dubrovnika
...

vala, imate sta slaviti, svaki dan. :cry:

mac

• 3
« Reply #21326 on: 15-09-2021, 15:25:38 »
- sarajevska opsada, najduza opsada u povijesti covjecanstva

Ovo je najmanje bitna stavka u listi, ali istoričar u meni se ipak buni. https://historyofyesterday.com/the-longest-besieges-in-history-6ee11a48e9f8

Čak i ako nisi mislio na celu istoriju čovečanstva, nego samo na modernu istoriju (recimo od kraja drugog svetskog rata), imaš opsade u civilnom ratu u Siriji koje su trajale duže, u civilnom ratu u Centralnoafričkoj Republici. Pa pojas Gaze je pod opsadom od 2007. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sieges

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21327 on: 15-09-2021, 15:32:46 »
mace, ja to navodim uzimajuci u obzir da ne moze nista bez lazi i podvala. ako vec jedna od najduzih, cemu komplicirati, to je najduza, najslavnija, najsvijeltija, itd. velika stvar, nebeska, nevjerojatan cin na koji svi trebaju biti ponosni jos i za 1000 godina. cezar je nula za opsadu sarajeva.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21328 on: 15-09-2021, 15:36:34 »
slažem se, Blajburg treba slaviti

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #21329 on: 15-09-2021, 15:39:07 »
slažem se, Blajburg treba slaviti
Ja ga slavim svaki put kad odem dedi na grob ;)

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #21330 on: 15-09-2021, 15:43:08 »
Ili Hrvatska, jel ona nema što da slavi a da se desilo prije 1991. godine?
Ne da ima, nego toga ima pedeset puta više. Samo, kvaka je da je sad na vlasti strana koja je izgubila rat pa pokušavaju prekrojiti povijest i praviti se da se te stvari koje treba slaviti nisu dogodile. Recimo, jedan od narativa je da u partizanima nije bilo puno Hrvata nego da su sve bili Srbi. Mislim, znam da ovdje ima dosta onih koji bi se složili, u tome i je vaš problem.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21331 on: 15-09-2021, 15:54:14 »
nisam ni znao da to o broju Hrvata u partizanima brblja bilo ko sem Šešelja haha

U Srba se svakako intenzivirala nacionalna priča, jezik, zastave, nazivi ulica, spomenici, poprilično brzo posljednjih godina. Polako se zoskiziramo

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21332 on: 15-09-2021, 15:54:19 »
...Recimo, jedan od narativa je da u partizanima nije bilo puno Hrvata nego da su sve bili Srbi. Mislim, znam da ovdje ima dosta onih koji bi se složili, u tome i je vaš problem.

to je narativ jedne opcije, koja nije bas ni nesto brojna. recimo, ja kao potomak partizana, susjeda andrije hebranga, znam da je mnogo hrvata bilo i u partizanima. tek su 1945. "partizani" izdali uglavnom sve sto obecali, pa se hrvatski partizani povukli, razbijeni kao i gradjanstvo, a revoluciji ostali vjerni tek najveci olos, u pravilu oznasi, knoj, kojeg potomci jos i danas verglaju smece poput tebe. znaci govna, ubojice i pljackasi koji se okoristili "revolucijom".

1991. hrvatsku nisu obranili i oslobodili nikakve "ustase", vec uglavnom potomci hrvatskih partizana. a to sto ti svojatas moje naslijedje, jedan samoprozvani "antifasista" a koji realno viris iz fasistickog dupeta, samo dokazuje moju humanost.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21333 on: 15-09-2021, 17:00:35 »
Ma sukob Srba i Hrvata je veštački, izazvao ga je 1928 trol Ivan Pernar, rođak današnjeg trola Ivana Pernara, kad je u Narodnoj Skupštini uzviknuo s govornice Puniši Račiću "opljačkao si begove", ovaj pobesneo, izvadio pištolj i ubio Stjepana Radića i koga je sve stigao od hrvatskih poslanika.

Pernar se, naravno, izvukao.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

mac

• 3
« Reply #21334 on: 15-09-2021, 17:09:15 »
Ima malih nabora u toj priči. Puniša Račić je uneo pištolj u skupštinu s namerom da ga upotrebi. Stjepan Radić je aktivno radio na nezavisnoj Hrvatskoj. Nije Ivan Pernar nešto bupnuo, pa nastao haos, nego je haos rastao već duže vreme.

Nisam bio prisutan, ali sasvim je moguće da su Srbi u Hrvatskoj bili na neki način povlašćeni od Hrvata u Hrvatskoj. Ako su se tako osećali do te mere da su odabarali Radića za svog predstavnika, onda sigurno tu jeste bilo nečega.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21335 on: 15-09-2021, 17:34:56 »
Srbi iz Hrvatske povlašćeni? Mače na čemu si

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21336 on: 15-09-2021, 18:44:05 »
Ima malih nabora u toj priči. Puniša Račić je uneo pištolj u skupštinu s namerom da ga upotrebi. Stjepan Radić je aktivno radio na nezavisnoj Hrvatskoj. Nije Ivan Pernar nešto bupnuo, pa nastao haos, nego je haos rastao već duže vreme.

Smisao je individualna stvar. A haos opšte stanje stvari. Kaže zoško ubice i pljačkaši su se okoristili '45. A nisu '91? U svim novostvorenim državama. Svuda isto. Pljačka, korist, mafija. Sitni, sebični interesi male grupe pojedinaca.

Ubistva, pljačke i haos su konstante, a smisao nešto što ljudi pokušavaju da izgrade okolo toga. A koncenzus tumačenja haosa je uvek jeben. Zbog toga mali nabori u svakoj priči.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21337 on: 15-09-2021, 19:10:53 »
izmice ti nesto bitno, onako iz hrvatskog ugla: '91. je odvojena stvar. ti pravi reda u svojoj kuci, srbiji. kad mi krenes izlijevati fekalije po glavi preko nekoliko retarda, nekolicine starih knojevaca, golsteina, dejana jovica, pa sve do izipanja ili bate, medija i raznih, koji sto iz retardacije, sto iz osobne koristi pristaju na tu igru, onda imamo problem.

ti ne mozes okupirati, primjerice, hrvatsku wikipediju i izlijevati tu svoju kanalizaciju i mitove, a upravo to se desava. a izipanj i bato mogu slaviti i bleiburg koliko god zele, to je demokracija, tek ih taj cin izopcava iz civiliziranog drustva, no u trenutku kad hrvatima opet (treci put) dovuku beograd u kucu, dotakli su granicu.
pa bilo to uz pomoc koje god svjetske sile ili kojeg god kupljenoj knojevca, bilo uz naciste, komuniste ili peder-zastavu, nebitno. svjetske sile su daleko, a knojevci imaju sto izgubiti, opet ce vas docekati hrvati.

tako da, sretan vam praznik, nije to nista lose, samo bi bilo lijepo da smanjite naporne apetite, sve ovo prosto djeluje da vam je i opet zinulo dupe za tudjim.

ps. inace je fenomenalno kako je zapad, merkelica, pljunula u lice demokratima u srbiji, ali ucite.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21338 on: 15-09-2021, 19:30:30 »
Zole, postoji li Gospa u Međugorju?

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21339 on: 15-09-2021, 19:35:26 »
ps. inace je fenomenalno kako je zapad, merkelica, pljunula u lice demokratima u srbiji, ali ucite.

To je sad stvar percepcije, kome su Merkelova i zapad više pljunuli u lice, demokratama u Srbiji ili raznim Hrvatskama, Bosnama i Kosovima dovodeći ultra-nacionalistu Vučića da odlučuje i da se sa njim mirite i ljubite.

Vi opet kukate "Milošević Milošević" isti stari dobro nam poznati narativ "vuk vuk", ali zapad vidimo više agramerskim primitivcima i drugim pouzdanim pastirima ne veruje.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #21340 on: 15-09-2021, 20:28:31 »
ama kako hrvatskoj moze suverenitet narushiti nekakav ultra-nacionalista? moze drndati i smarati, sto i radi, naporno je, moze doci i do sukoba, ali meni je realno opasan, da se izrazim u okviru foruma - meho. uljudan, inteligentan, razuman, demokratski, pa dok trepes evo mojih hrvata pod beogradom, jer za mehom, koliko god on bio fenomenalan kao pojedinac, ide veliko zlo.

merkelica me tjera da se mirim sa ultra-nacionalistom? pa za to imam izipanja, sve do spomenute granice. znaci, ja imam koliko-toliko demokratski sustav, visestranacje, u eu sam, grabim ka shengenu, napredujem, a tvoji demokrati su doslovno satrani. ne da bi meni to pricinjavalo zadovoljstvo, rekoh, sve je to naporno, imati takvog susjeda, i ja bih vam zelio iskorak kako iz pretjeranog nacionalizma i starih fiks-ideja, tako i iz jugokomunizma, no prosto je i zapad unistio svaku njeznu biljku u tom pravcu.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21341 on: 15-09-2021, 20:51:14 »
Pa upravo ti je Vučić finalni produkt demokratije. Još je Platon upozoravao da je demokratija nestabilna, i da u konačnici prelazi u demagogiju. Eno ti i Trampa, Borisa Džonsona i sličnih, ko da su iz istog automata kao Vučić napravljeni.

I ti si Zole ista priča.

Provalila i tebe Merkelova, pa ti ne šalje Mehu, da se ne trudiš toliko. Zar je moguće da ništa nisi skontao? Pa najmanje zadnjih 10 godina je tako.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #21342 on: 15-09-2021, 21:13:16 »
Mora se priznati ovom Vučiću, uspije motivirati i tamo neke ustašoide iz njemačkih zapizdina da drobe čitav dan o bizantskom diktatoru.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #21343 on: Yesterday at 07:59:47 »
Ma jasno je što ga Vučić motiviše, sličan sličnog privlači, ali nije baš jasno kako njemu nije jasno da je u istom krezubom košu sa Vučićem, ograđenom rezervatu za budaline, nego misli da je na nekom autoputu za viši nivo, o kome nam priča evo 30 godina, neko ko sluša sa strane bi pomislio da će Hrvati uskoro da grade svemirske brodove za Mars. Ali dobro, to su i Ameri tako pričali i mislili, od šezdesetih pa naovamo, pa im je taj najviši nivo zapravo Tramp i zid s Meksikom, rezervat za naci budaline.

https://www.youtube.com/watch?v=wt4L9NZTOmE