Author Topic: Novi STAR WARS film (2015)  (Read 31182 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lilit

• 5
  • 3
Re: Novi STAR WARS film (2015)
« Reply #251 on: 20-12-2016, 13:11:20 »
SPOJLERI!

al ko da sam ga ja pisala :lol:
http://www.ign.com/articles/2016/12/18/how-rogue-one-sets-up-star-wars-a-new-hope

inače, umesto da pišem neki godišnji palamud, sad ću da odgledam a new hope pa ako uspem da završim taj task, odoh u 15h na rogue one. jbg, posle ću lupati glavom u zid.  xrofl
No no no. You should be merciful...when there is time to be merciful... But you must maintain your own standard. You owe them that...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #252 on: 20-12-2016, 22:26:18 »
posle double billa: rogue one je kunst.
šacujem da je između rogue one i a new hope prošlo jedno pola sata star wars vremena, a sad mi i death star eksplozija izgleda grandiozno.  :lol: :lol:
remember, the force will be with you always.  xtwinkle
No no no. You should be merciful...when there is time to be merciful... But you must maintain your own standard. You owe them that...

Pizzobatto

• 4
  • 3
Better a witty fool than a foolish wit

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #254 on: 24-12-2016, 08:42:51 »
 :(  Gotovo da se može reći da životni vek proveden u konzmiranju kokaina i alkohola vodi ka slabijem zdravstvenom stanju u starosti...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #255 on: 25-12-2016, 14:01:14 »
jest da miriše kao sredstvo za borbu protiv komaraca...  :lol:

Hiperhik

• 4
  • 3
« Reply #256 on: 25-12-2016, 16:40:18 »

Meni film sjajan.

Ako se baš mora tražiti dlaka u jajetu - rekao bih da Forest malko preglumljuje.

Ali, ne utiče na opšti utisak.

:)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #257 on: 24-01-2017, 06:11:02 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #258 on: 14-04-2017, 20:38:53 »

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #259 on: 14-04-2017, 22:39:53 »
Došlo je vreme da se otvori novi topik (svetlost), ili da se preimenuje postojeći topik (balans), ili da oftopičarimo na ovom (tama)...

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #260 on: 16-04-2017, 23:47:05 »
Babo od SW je reko da su to filmovi za decu od 12 godina.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=04&dd=14&nav_id=1250427

A sada ozbiljno. Kada je pre četrdesetak godina ovaj isti stvarao film, hteo je da onako, u hipi fazonu da omaž svemu što ga je kroz detinjstvo, ali i ranu mladost okupiralo. Pa je tako napravio ono što je napravio. Istovremeno kraduckajući malo od Kurosave, malo od ratnih filmova, malo stripova, malo rane Nemačke kino fantastike, malo ovo malo ono. Naravno, malo je pozajmiljivao od Asimova (Zadužbina), mitova i legendi, ali nikada nije ni pomislio u šta će se njegov film pretvoriti. U rodonačelnika najvećeg kulta u kinematografiji ikada. E, tu dolazi ono oko čega se vrti sve, pare. Kada je ostao bez ideja koje je mogao da malo pozajmi on je napravio pauzu od ravno 16 godina, dok su se istovremeno gomilala dela fanova koja su stvorila expanded universe. Lukas se vraća svom delu u vidu prequela koje završava osvetom Sita, i opet odustaje od snimanja nastavaka, ali pare onda neće ulaziti u kasu. Pošto on sam nije spreman da prežvakava prežvakavano, dobija ponudu koju ne može da odbije od najvećeg studija zabave ikada od Diznija, čiji su miševi, patke, konji, i ostale živuljke zabavljale milione dece, ali i odraslih decenijama pre nego što je Lukas i počeo da priča sagu o svemirskim samurajsko šaolinskim Templarima i njihovom ratu sa zlim Inkvizitorima, a čiju je okosnicu predstavljala priča o porodici Skajvoker. Dizni daje ogromnih 4 milijarde zelenih novčanica za zlatnu kokošku, ali u svom maniru korporativne pohlepe razbucava sve što su fanovi stvarali u prethodnom periodu, postavljajući kao kanon samo ono što je Lukas prikazao u filmovima i literalnim obradama istih. Expanded Universe je uništen naredbom 66, ali samo spolja. Sve što je ikada napisano u EU je sada u vlasništvu Diznija i biće vešto iskorišćeno za ceđenje para iz džepova fanova.  The Force Awakens, po mnogima najlošiiji film je Abramsov i Diznijev pokušaj da se Lukasovo čedo "oplemeni" političkom korektnošću, pa tako imamo Poa, čija je seksualna orijentacija sumnjiva, imamo crnog stormtrupera, i ženskog glavnog junaka. Kako su u Dizniju, imali samo pare na umu, Abrams je lepo napravio omaž EP IV, ispremeštajući sve, pa je tako nesrećnom Hanu Solou zapalo da odigra ulogu Obi Vana iz EP IV i da pogine. Istovremeno, Dizni kraducka EU, i pravi spin off filmove čiju radnju smešta u period između EP III i EP IV, prvi od njih je The Rogue One, ali za razliku od podgrejanog piva EP VII, Rogue One je na mestu. Nema tu elemenata da se fanovi onesveste, ali ni razočarenja kakvo je donela EP VII, koju je čak i muzička podloga još više upropašćivala. Nigde epike, nigde snage koja je tako karakteristična za Johna Williamsa. EP VIII, čiji teaser, jbt, kakav mamac za fanove, mi se sudeći prema trejleru čini kao dobar, ali bolje je sačekati i pogledati ga. Mada sudeći prema prikazanom, mračan je, što me opet tera na pomisao da će Dizni da preživlje travu, to jest da će EP VIII biti prežvakana  EP III. Što opet ne mora da bude loše, osim ako opet ne prolpuaju sa filozofiranjem i politički korektnim čitanjem religijskih knjiga, pa opet dobijemo Skajvokera kome je tatko Sila kao što je to bilo sa Anakinom.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #261 on: 08-05-2017, 17:38:00 »
Better a witty fool than a foolish wit

lilit

• 5
  • 3
« Reply #262 on: 15-12-2017, 19:56:14 »
SW epizoda 8 pokidala, ali ubila i razbila, znači, ko je voleo imperiju, srce će da mu zaigra. partizanska eskadrila!  xrofl
tri puta sam se naježila, jednom i patriotsku suzu pustila, a sa muvama i prašinom onako kako to radi luk skajvoker.  nas-rofl
zvuk u imaxu ubio, nema filma do bioskopa, al da ne oftopikujem.
odo' sutra opet.  :lol:

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #263 on: 15-12-2017, 20:27:57 »
Mogu li da vodim dete (9)?

lilit

• 5
  • 3
« Reply #264 on: 15-12-2017, 20:31:11 »
hm, PG-13 je, ima pucanja al nema (previše) krvi. da li je gledao prethodne?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #265 on: 15-12-2017, 20:33:42 »
SW epizoda 8 pokidala, ali ubila i razbila, znači, ko je voleo imperiju, srce će da mu zaigra. partizanska eskadrila!  xrofl
tri puta sam se naježila, jednom i patriotsku suzu pustila, a sa muvama i prašinom onako kako to radi luk skajvoker.  nas-rofl
zvuk u imaxu ubio, nema filma do bioskopa, al da ne oftopikujem.
odo' sutra opet.  :lol:

Слажем се да је епизода одлична, стварно добро натемпирана прича. А притом уопште нисам фан серијала. Тако да дефинитивно вреди гледати.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #266 on: 15-12-2017, 20:44:15 »
moraš da vodiš dete (9).
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #267 on: 15-12-2017, 20:47:57 »
hm, PG-13 je, ima pucanja al nema (previše) krvi. da li je gledao prethodne?

Sve osim ''Buđenja sile'', tri stare epizode smo reprizirali nekoliko puta. One kasnije nismo jer ga je silno uznemirilo pretvaranje Anakina Skajvokera u Dart Vejdera. Pucačina ne smeta, al' poželjno je da ne bude isuviše srceparajuće.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #268 on: 15-12-2017, 20:55:44 »
pa gine se, mislim, SW jeste po difoltu srceparajući. :)
ali ako se nije potresao ko luk skajvoker kad je obi-wan pao pod sejberom mrskog vejdera, onda ga vodi, uživaće. :lol:

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #269 on: 15-12-2017, 21:02:53 »
Hoću. Evo i čika-Tomat predlaže.  :lol:

indrik

• 2
« Reply #270 on: 16-12-2017, 00:05:11 »
Pa što onda svi ovi silni SW fanovi kmeče po IMDB-u, Rottenu i sličnim stranicama ako je toliko dobar?

mac

• 3
« Reply #271 on: 16-12-2017, 00:20:50 »
Zato što je mogao biti bolji. Natrpali su mnogo toga, da ti posle nekog vremena dosadi. Još jedan obrt, ili promena scenografije? Lepo, a kad će kraj?

Rade2

• 2
« Reply #272 on: 16-12-2017, 00:32:35 »
Mogu li da vodim dete (9)?
Mozes ako ce dete da ti bude tiho i nece ometati druge gledaoce. xwink2

indrik

• 2
« Reply #273 on: 16-12-2017, 00:36:57 »
Zato što je mogao biti bolji. Natrpali su mnogo toga, da ti posle nekog vremena dosadi. Još jedan obrt, ili promena scenografije? Lepo, a kad će kraj?

Aha, ja sam kontao da nije kojim slučajem preoriginalan. Hardcore fanovi to rijetko opraštaju, uvijek im je draža reciklaža. A ovaj Rian Johnson je jako čudan tip sudeći po njegovim ranijim filmovima.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #274 on: 16-12-2017, 01:00:40 »

Aha, ja sam kontao da nije kojim slučajem preoriginalan. Hardcore fanovi to rijetko opraštaju, uvijek im je draža reciklaža. A ovaj Rian Johnson je jako čudan tip sudeći po njegovim ranijim filmovima.

pa nije da je TOLIKO dobar u apsolutnim relacijama, a meni je jasno i da nisam objektivna kad je SW u pitanju. :lol:
stari sam fan, al nekako novu trilogiju posmatram iz vizure ovo veka, hoću reći, i dalje ga gledam ko dete a ne ko odrasla osoba. a ovo je i onda bio a i sada je - dečji film.
plus, ne tražim u SW tarkovskog/triera/dopisati po želji, odnosno, kad u SW-like filmovima dobijem i okarakterisane likove/motivaciju/emociju (kao u npr. loganu ili homecomingu), to je već mnogo više od inicijalnih očekivanja.

imajući sve to na umu :) , meni je SW8 znatno bolji od SW7.
scenario škripi i baguje, al su borbe u svemiru i na zemlji savršene. s kajlom imam problem od momenta je skinuo masku, i ovde se prenemaže, slošilo mi se svaki put kad ga vidim, osim u sceni sa lukom. kajlo, ko god te je kastovao, dabogda mu poso propao :lol:
ima vrlo simpatičnih poruka deci, moje dete od 12 godina oduševljeno.
ima i izuzetno glupih momenata (from adult's point of view), milion stvari nisu objasnili, a ono što su objasnili bolje da nisu objasnili  nas-rofl , mnogo scena vuče na komediju i parodiju al ja dobila ono po šta sam došla. sigurno i imax ima svoj uticaj, slika i posebno zvuk su savršenstvo.

DeHickok

• 4
  • 2
    • BVIZ
« Reply #275 on: 16-12-2017, 22:18:11 »
Od ovih poslednjih dzedaja mogao je da se napravi fin 30-minutni film. Sve ostalo je product placement marketing. Da li je u pitanju nova edicija igracki za decu ili proboj na kinesko/azijsko trziste, svejedno. Jedino sto vredi je ona borba maceva u "crvenoj" sobi i ledena planeta, i to samo zato sto, svakako moram priznati,  izgleda lepo a rekao bih i povremeno fascinantno.
 I dok mi je "Force Awakens" uz sve svoje mane bio ipak drag i simpatican film (i rado ga se secam Smiley) "Last Jedi" je verovatno i poslednji koji cu odgledati u bioskopu iz tog serijala. Bioskopska karta kosta neverovatnih 750 din (u Uscu) i to je i najjaci utisak koji nosim sa projekcije. Mada, mojim klincima se svideo... kako kazu "malo je dosadan kada skace sa broda na ostrvo pa na kazino" ali je zato kraj super Smiley. E ta dosada pojede od 150 minuta bar nekih 120...
 I dok sam napr. mogao razumeti zasto se nekim kriticarima (da ne kazem vecini) "Blade Runner 2049" veoma dopada (a meni napr. i ne bas) u ovom slucaju apsolutno ne mogu da shvatim da "Last Jedi" moze neko da hvali... ne mora da ga kudi...ali da hvali ? Svasta. Smiley
Kako je Biograf razotkrio samog sebe i ostale 'vinjarije...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #276 on: 16-12-2017, 22:38:41 »
Ljubav je neopoziva. Moji sin i snaja ostadoše da odmah repriziraju.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #277 on: 16-12-2017, 22:42:32 »
@DeHickok
da, slažem se, moglo se bez kazina (sve scene: 100% to be erased). meni super sve borbe, i u svemiru i sejberske. scena no.1 mi je kad skajvoker obrise prasinu s ramena (jeste, jeste, na rubu komedije, al meni baš leglo :) ).
zanimljivo je da porediš BR2049 sa SW8, meni to drugi univerzumi. BR2049 je toliko loš da i dalje ne mogu ni da mislim o tome, a tek mi neće pasti na pamet da ga IKAD više odgledam (a BR sam gledala jedno 86x - svesna svih mana + ne gajim idolopoklonstvo, al prosto volim taj film).
SW8 komunicira sa ostacima deteta u meni, što SW1, SW2 i SW3 nisu uspeli.
ima milion mana, prvenstveno na nivou scenarija, al nije mi smetalo. čak ni glavna nelogičnost kako je onaj mogao da strada u crvenoj sobi, a putovanje živog bića kroz kosmos (izbegavam spojlere  nas-rofl ) teško da mogu da tumačim kao da je the force mediated.
i definitivno ću ga gledati ponovo. u bioskopu.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #278 on: 16-12-2017, 23:07:10 »
Bioskopska karta kosta neverovatnih 750 din (u Uscu) i to je i najjaci utisak koji nosim sa projekcije.

Au! Baš su bezobrazni. U ''Rodi'' je 300. 3D je, doduše, 400.

DeHickok

• 4
  • 2
    • BVIZ
« Reply #279 on: 16-12-2017, 23:31:26 »
Bioskopska karta kosta neverovatnih 750 din (u Uscu) i to je i najjaci utisak koji nosim sa projekcije.

Au! Baš su bezobrazni. U ''Rodi'' je 300. 3D je, doduše, 400.

680 din. je kao "normalna"cena vikendom za 3D projekciju, ali posto film traje preko 140 min. onda doplatis jos 70 din. Dakle, ne samo da bi "Last Jedi" bio bolji da je kraci nego bi i manje platio :)

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #280 on: 17-12-2017, 13:26:42 »
После овог документарца је јасно шта се крије иза мрских џедаја и великих Дарт Вејдера и Палпатина!

The Empire Documentary - For decades the New Republic with the Jedi lurking in the shadows have deceived the galaxy and demonized two heroes and their movement.
The Empire: The Jedi Question and the Galactic Lie finally lifts the veil on these lies and gives the true account of the most brilliant men the galaxy has ever known and the Empire they created.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #281 on: 17-12-2017, 13:48:44 »
U kapitol parku u rakovici jeftinije dosta, regularne projekcije su 380.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #282 on: 17-12-2017, 15:34:25 »
Sinoć odgledah po drugi put.

Ne znam šta bih rekao. Od svih delova do sad, ovaj je najlošiji, u pitanju scenarija, u pitanju likova (Rouz i Fin, pa...njihov ark je katastrofa). Luk Skajvoker nije nimalo iskorišten kao lik, mada je Hamil dobro odglumio. Ovi scenaristi i producenti i režiseri kao da žure da što pre SPOILER:

SPOILER:

pobiju stare likove što su okosnica SW

KRAJ SPOILERA.

i promene nešto, da zabibere formulu i naprave nešto novo, a mahom ne uspevaju. Slažem se sa lilit, borbe u svemiru i dueli svetlosnim sabljama su zanimljivi, ali nisam došao gledati SW zbog lepih efekata...

Tako da, ne znam, na drugo gledanje, ocena 5/10.

Sent from my iPhone 6s

mac

• 3
« Reply #283 on: 17-12-2017, 16:37:54 »
Likovi umiru na glup način, a jedan poznat čak i van ekrana. Pola obrta je antiklimakterično. Deluje mi kao da su scenaristi čitali tvtropes.org i tražili način da film ne dospe na ovaj sajt. Ali tvtropes.org je sveobuhvatan i ne može mu se pobeći. Pola sajta opisuje inverted, averted i subverted trope. I u redu je raditi stvari na nov način, ali to sve treba na ima nekog smisla. Lik lebdi u svemiru, a nigde objašnjeno. Pronađen nov način da mali objekat uništi veliki objekat, a to do sad nikad nije upotrebljeno. General sledi incijativu svog pilota, a onda mu zamera impulsivnost. Ona crvena garda mnogo afektuje i dok samo stoji, a kamo li kad nešto radi. I sve tako..

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #284 on: 17-12-2017, 17:24:10 »
Crvena garda su ti 'Mocni Rendzeri'!!!....tako i glume.. ;)
Ljudi, kako niko da se odusevi sa Snukovim obracanjem Kajlo renu?!?
Ja i junior smo se upisali od smeha kad ga je drukao tipa: razbila te klinka koja prvi put ufatila mac u ruke,utata!... :)
Tacno ono sto smo se zaebavali jos od Forsavejkensa.
E, jel ukapiro neko da je Kajlo Ren u prvom filmu ucmekao samo dva nenaoruzana starca!?!?
:D :D :D
Big bed madrfakr, hahaaaaa...
Onda ga samarao crnja truper, pa pustinjska preturacica po risajkl binu....
ali, ok, ona ima fors?!?

Imam utisak da je ovaj scenarista i reziser pokusao da opere pola sramote prethodne epizode, i uspeo je...delimicno...posto je kajlo ren ziv, jebiga...
:)
Izvuklo mi je par smesaka, ocekujem ih vise u sledecoj epki!

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #285 on: 17-12-2017, 18:21:53 »
Gledali smo. Dete mi je oduševljeno, a to i jeste za njegove godine. Ja sam sentimentalna, pa ne bih ništa ružno... U bioskopu su uglavnom bili pilići između 7 i 12 godina, mirni kao bubice. Čak ni moj sin, brbljivac, nije pisnuo do kraja filma.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #286 on: 17-12-2017, 21:23:10 »
Pored mene je sedeo dečak kome je otac morao da čita titlove, dakle, verovatno ni sedam godina, i uživao. Jodu je odmah prepoznao a i sve ostalo mu se dopadalo.

A i meni, prilično. Rian Johnson je vrlo pismen, jelte, režiser a i scenario mu je didaktičan ali je ta didaktika provučena sa srcem. I ima dosta naivnosti u filmu koja je vrlo na mestu, nekako i likovi prihvataju da je sve to jedna bajkica u kojoj se stvari vrte oko jedne familije, a opet, ima i tih ikonoklastičkih momenata sa poštenim prepoznavanjem da su Džedaji sekta koja se zaigrala s politikom itd.

Gledaću ponovo, naravno.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #287 on: 17-12-2017, 22:58:41 »
sad mi je tek srce na mestu! :lol:

kaće i oćel biti dugačkog prikaza? :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #288 on: 18-12-2017, 08:48:52 »
Uf, ne znam da li ću naći vremena, mnogo posla ima ovih dana i na poslu i kod kuće. Ali ima ovde o čemu da se priča, svakako.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #289 on: 18-12-2017, 16:48:03 »
do božića će se valjda raščistiti, daće alah.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #290 on: 18-12-2017, 17:14:55 »

DeHickok

• 4
  • 2
    • BVIZ
« Reply #291 on: 19-12-2017, 23:44:00 »
Ako je neko gledao Last Jedi vise puta mozda moze da mi odgovori na pitanje da li je objasnjeno zasto je "herojstvo" karaktera/lika Laure Dern sa hyperspace skokom tek sada po prvi put u istoriji Star Wars-a ucinjeno ? Dakle, zasto ni jedan od pratecih brodova nase druzine pobunjenika u kobnim trenucima nije ucinio nesto slicno a jos bolje pitanje je zasto tako nesto nije ucinjeno i primenjeno nad starom dobrom Zvezdom Smrti ?
Btw. spektakularna scena ali kao i vecina takvih u ovom filmu u sustini besmislena...

milan

• 4
  • 3
« Reply #292 on: 20-12-2017, 22:25:06 »
Meni odlican film, u samom vrhu serijala. Ne pamtim kada se desilo da se ovako iznenadim, da me film ovako izvoza, da opet osetim delic onih emocija koje sam imao kao klinac gledajuci stare SW filmove (kad kazem stare, mislim na one stare stare, ne na prikvele). Svaka cast Dzonsonu i ekipi. 

DeHickok

• 4
  • 2
    • BVIZ
« Reply #293 on: 20-12-2017, 22:56:10 »
Covek objasnio i razjasnio :). Paznja, prepuno spojlera

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #294 on: 21-12-2017, 00:29:50 »
Vrh objasnio :)

Sent from my iPhone 6s

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #295 on: 21-12-2017, 09:33:30 »
The Last Jedi: Mark Hamill Says ‘He’s Not My Luke Skywalker’
https://screenrant.com/star-wars-8-last-jedi-mark-hamill-luke-issues/

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #296 on: 21-12-2017, 09:42:17 »
Vrh objasnio :)

Sent from my iPhone 6s

Kao i
http://bosonoga.com/2017/12/17/nemanja-jovanov-rozdestvo-i-smrt-poslednjeg-dzedaja/

Dizni je zarad Diversity političarenja i profita koje to donosi uništio SW. Ako i bude epizode IX, konačna bitka će se voditi između emo firera Kajla Senfa i Meri Su oko toga da li da joj ga odmah smesti ili ne, ili će ona svoju Joni da da Force sensitive Finnu (što bi bilo po P.C), mada je on zagledan u Rouzi, ili će opet po P.C da joj pronađu neku Force sensitive đevojku. BTW, ne bi me čudilo da po P.C Kajlo Senf i nije sin Han Soloa, i da ima sestru bliznakinju, koju su iz nekog razloga bacili na Džaku. Sve se može očekivati. Baš sve. 
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #297 on: 21-12-2017, 10:05:29 »
Meni odlican film, u samom vrhu serijala. Ne pamtim kada se desilo da se ovako iznenadim, da me film ovako izvoza, da opet osetim delic onih emocija koje sam imao kao klinac gledajuci stare SW filmove (kad kazem stare, mislim na one stare stare, ne na prikvele). Svaka cast Dzonsonu i ekipi. 

same here.
meni je negde odmah iza imperije, rame uz rame sa a new hope i rogue.
uvodna bitka me u startu kupila, a "skajvoker protiv svih" sam doživela kao omaž mom voljenom kenobiju. :lol:
za vikend sam opet u bioskopu.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #298 on: 21-12-2017, 11:57:18 »
niko da pomene moju omiljenu kreaciju u ovom filmu, wtf?!?
Darth BB8!?!
Crni mali droid, Vejder u mini droid soccer izdanju!?!
Taaaako smo ocekivali okrsaj izmedju njega i onog narandzastog i nista!?!

Tjah, ispadaju Milan i Lilit jedini u pravu ovde...
Kad vec nemres ispravit , uzivaj u onom sto si dobio...
Za njih  xcheers od mene!

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #299 on: 21-12-2017, 12:47:34 »
Apsolutno je neizvodljivo da se novom filmu udahne šarm sedamdesetih i osamdesetih godina. Meni novi STAR WARS nije ni nalik  NEW HOPE ili IMPERIJI. Osim emocija koje izaziva uvodna špica i poneki trenutak, doduše, ako gledate u bioskopu naročito. Sve je to sasvim drugačija priča, pa opet - slažem se da treba uživati u onome što imamo.
Kao da su stvaraoci tih najstarijih filmova mogli da zamisle da će na njima odrastati generacije koje će koju deceniju kasnije, kao već odrasli, da ne kažem matori ljudi, najozbiljnije zvocati što im priča nije bogzna...

A što se tiče malog crnog, meni je draže što su samo naznačili da tako šta postoji, ne bih volela direktni okršaj.