Author Topic: POLITIKIN ZABAVNIK  (Read 155099 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« on: 08-11-2003, 20:00:25 »
Evo, posle nekog pocetnog zastajkivanja, krenule su price u Zabavniku, iz broja u broj: prvo Tamara Lujak, pa Pavle Zelic, pa redom Darko Macan, Ilija Bakić, Aleksandar Marković, slede Oto Oltvanji, Damir Mikloš, Vladimir Lazović, Darko Tuševljaković, Jovan Stojadinović (valjda ovim redosledom)... a za dalje... imam desetak priča od kojih ću ovih dana odabrati 4-5 za dalje pa ćete i o tome biti obavešteni.

Trudim se da ponudim najšarenolikiji mogući spektar tema i pristupa fantastici, pa bih voleo da čujem i neki komentar oko toga. Pravi utisak oko svega imaćemo tek posle trideset objavljenih priča, onda će moći i da se govori o nekom kontinuitetu i nekom uticaju na domaće mlade autore. Inače, Bob baš istrajava da sve ilustracije uradi vrhunski i to nam je dodatni plus.

Takođe, da podsetim sve potencijalne i eventualno zainteresovane za objavljivanje u Zabavniku da mogu slati svoje radove direktno na mejl znaksagite@yahoo.com, ali da će u nekom predstojećem periodu prednost imati radovi sa OSMOG konkursa Znak sagite koji upravo kreće:
http://www.znaksagite.com/kontakt/konkurs_za_price/index.html
kategorija MINIJATURA do šest strana je upravo i postavljena zbog Zabavnika.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #1 on: 09-11-2003, 01:30:15 »
:!:  :!: Surprise, surprise!!  :evil: Vidim moje ime na tom spisku - Stojadinovic Jovan - pa da li je to nesto kao 100% sigurno, ili se jos uvek razmislja? Iiiiiiiiii da li ce za sve price Bob raditi ilustracije?

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #2 on: 14-11-2003, 23:56:02 »
U danasnjem broju je trebalo da ide Otoova prica ali nije.
Ako se kojim slucajem desi da ni u sledecem broju ne izadje, eto priloga za novu urbanu legendu.
Prvobitno je Oto bio planiran odmah posle Macana, pa posle Bakica, ali nekako je uleteo i Markovic, a Otoa nigde nema.
Da stvar bude jos cudnija, Bob odusevljeno prica o toj prici i svojoj ilustraciji (prilicno je provokativna), i da prelomljen i odstampan primerak price odavno visi u Zabavniku... ocigledno u nekom paralelnom svetu.
Nadam se da ovi udarci sudbine nece ostaviti trajnija psihofizicka ostecenja na autoru.

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #3 on: 15-11-2003, 00:09:20 »
A cija prica je danas izasla??

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #4 on: 15-11-2003, 00:21:33 »
Ničija, zapravo nijedna fantastika.
Generalno, dogovor je da u Zabavniku ide po jedna priča u broju, ali ne obavezno fantastika. Jeste pretežno fantastika, ali ne uvek.

Inače, možda ne bi trebalo da ti kažem, ali Bobu kao ilustratoru se ne dopada tvoja priča, što najverovatnije znači da ćeš dobiti otaljanu ilustraciju. Otoova priča mu se dopala i mislim da je Lazovićevu poprilično hvalio.

Sve u svemu, idemo dalje, u ponedeljak nosim novu turu, a vidim ovde niko nema nista da kaže u smislu komentara i eventualnih smernica za ubuduće. Zaboravili ste da nam je zajednički cilj da podignemo nivo domaće priče, ne da prećutkujemo mane jedni drugima u nastojanju nezameranja.

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #5 on: 15-11-2003, 00:34:25 »
A sta je bilo sa naslovom - ostaje stari ili je promenjen?

btw naravno da bi trebalo da mi kazete sve primedbe koje cujete ili koje imate narocito ako su negativne (mada bi konkretne kritike bile od mnogo vece koristi) posto sam se do sada vec dovoljno naslusao mnogih pohvala cak i za neke price koje se ni meni licno bas ne svidjaju i na kojima planiram da dodatno radim

btw2 ovih dana pravim sajt na kojem cu kaciti svoje price i za sada necu stavljati tamo pricu koju sam poslao na konkurs ZS ali ne znam kako stoje stvari sa Petak je dan za Sredu -- to mogu slobodno da okacim???

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #6 on: 15-11-2003, 00:41:21 »
Sacekaj da prvom izdađe u Zabavniku pa da prođe deset dana i onda kači.
Ti što te mnogo hvale, nisu baš namerni da ti pomognu.

Pavle

• 5
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #7 on: 15-11-2003, 00:45:49 »
Pa, ja licno se ustrucavam da nesto kazem posto sam i sam objavljen, ali kad vec moram da probijam led...
Bobane, tvoja prica mi jeste bila zanimljiva, ali i nekako već previse puta vidjena. Tj, ako vise ne bude ni jedne klasicne postapokalipticne price u Zabavniku, bicu zadovoljan.
I ako se ne varam, cinilo mi se da je taj lik nekako iznenada presao na tu ocajnicku glad, tj. nismo to ranije videli, pa potreba za mesom pacova izaziva pre zabunu o stanju njegove psihe, nego saosećanje.
Opet, dobra atmosfera ali nista originalno.
Tamarina prica mi je bila slatka, ali nedorađena. Da zaobiđemo logicku gresku paljenja kompjutera kad nema struje, nisam mogao nikako da se uživim u dati svet i probleme junaka. Kao da je nesto nedostajalo, ili je on stvarno toliki nesposobnjakovic pa ne moze ama bas nikako drugacije da pridje toj devojcici. Mislim, to je solidna ideja, ali nisam poverovao ni likovima ni situaciji.

Bakiceva prica je donekle originalna (mada opet postapokalipticna), ali nisam mogao da se oslobodim utiska da je ovo samo jedna istrgnuta i donekle zaokruzena epizoda iz nekog većeg dela, sto prici nikako ne ide u korist. (u stvari najbolji deo price je Bobova ilustracija).

Sale me je prijatno iznenadio vrativsi se na svoj stari, eksperimentalni i pre svega zabavni stil, a priča je i odlično utajmitana sa premijerom Matriksa u zemlji i svetu. Po mom misljenju, do sada najbolja priča.
Ovako je trebao da izgleda Matriks, ali braća nisu za to imala muda i mozga.
Sam Lowry: Yes... No... I don't know. I don't know what I want.

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #8 on: 15-11-2003, 00:56:15 »
Quote from: "Boban"
Sacekaj da prvom izdađe u Zabavniku pa da prođe deset dana i onda kači.
Ti što te mnogo hvale, nisu baš namerni da ti pomognu.

Znam da je tako, i bas zbog toga sada zelim da sto vise ljudi procita neke moje price pa da cujem neke zaista korisne i konstruktivne predloge. Ok, ti koji su me do sada hvalili nisu bas nesto previse paznje obracali na stil vec vise na ideje - najostrija kritika koju sam do sada dobio je "Pa, super su price, vidi se da ti imas tu nesto, imas talenta, ali..." i tako osta nezavrseno, tako da...

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #9 on: 15-11-2003, 00:57:38 »
Znam da postajem dosadan, ali - sta je bilo sa naslovom?

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #10 on: 15-11-2003, 01:54:17 »
Teorijski bi trebalo da bude kako si želeo, ali bojim se da ne možemo biti 100% sigurni. Drugi put bolje osmisli stvari unapred.
Zabavnik je veliki sistem i nije dovoljno obavestiti urednika i ilustratora, može najobicniji potrčko da vidi original koji je predat i da pomisli da je urednik (ili ilustrator) propustio taj jedan red i da ga samoinicijativno doda ubeđen da čini plemenito delo.

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #11 on: 15-11-2003, 12:32:35 »
U redu, hvala puno u svakom slucaju.

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #12 on: 17-11-2003, 14:03:29 »
Ne znam na koji način Bob obavlja svoj posao i neću da neko pomisli da bi trebalo da mu se u posao mešamo, jer ga obavlja sjajno i to već dugo, dugo godina.
Ipak, imam ideju koja bi mogla da bude zanimljiva.
Bob bi mogao da za svaku priču (ili barem za one koje mu se posebno dopadaju) napravi dve-tri osnovne, jednostavne skice, skenira ih i pošalje autorima da oni izaberu.
To neće uticati ni na kvalitet priča ni ilustracija ali takva vrsta interakcije bi mogla da bude zanimljiva. Ako ništa drugo, onda makar da se autori upoznaju sa njegovim različitim viđenjima priče - pa možda i da nađu ono koja se poklapa sa autorovim.
Sve što treba je jedan mail od Boba, isti dan da dobije odgovor nazad...
Naravno, pod uslovom da mu to dodatno ne oteža posao ili ga uspori.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #13 on: 17-11-2003, 17:07:51 »
A mozda da te pozove ponekad i otpeva ti nešto, a?

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #14 on: 17-11-2003, 17:20:47 »
Radi li rođendane i svadbe?  :evil:

Dobro, de. Iz Zabavnika smo naučili da ko pita, ne skita.

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #15 on: 17-11-2003, 18:28:40 »
Znaš, još od malih nogu sam bio impresioniran njegovim ilustracijama. A ona njegova dečica bez zenica su mi bukvalno uterivala strah u kosti.  :)

A sada... sada radi nešto za MENE, za MOJU priču. Pa to je... VAU!
Zato bih voleo da sam tamo, da ga sretnem, da mi kaže šta je zamislio, da mi pokaže prve skice... da na neki način učestvujem u tom delu posla, pa makar i kao posmatrač.
Nikada nisam očekivao da ćemo se naći na takav način: da ON razmišlja o nečemu što sam JA uradio i da potom od toga stvori nešto novo.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #16 on: 17-11-2003, 23:33:09 »
Ako ce ti biti lakse, zamisli da povraća od gađenja.
Doduše, to nije daleko od istine...

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #17 on: 18-11-2003, 00:40:45 »
Suptilan kao i uvek...

atnbbb

• 4
  • 2
    • http://www.facebook.com/bob.zivkovic
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #18 on: 18-11-2003, 02:04:21 »
IMAM BOLJU IDEJU...POSTO JE BOB IPAK MALTENE LJUDSKO BICE PA IMA I ON SVOJ UKUS...PREDLAZEM KOMPLIKOVANIJU VERZIJU INTERAKTIVNE SARADNJE AUTORA..:
PRVO NEKA PISAC URADI 5-6 VERZIJA PRICHE...tek da vidim na kojoj necu da se dosadjujem,...zgrazavam...razocharavam...
PA ONDA CU ODABRATI VARIJANTU KOJA MOZE DA PRODJE...LEEEEPO SE DOGOVORIMO KAKO DA JE ZAVRSI DA BI SE JA RADOVAO...
A ONDA CU JA LAGANO DA URADIM VARIJANTE ILUSTRACIJE (MADA MISLIM DA ZA TIM I NECE BITI NEKE POTREBE...JER CEMO SE JA I PISAC VEC DOTLE NACI NA ZAJEDNICKOM (MOM)  VIDJENJU TEME
:-)))
BoB2003

The_Dancing_Clown

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #19 on: 18-11-2003, 08:30:25 »
Quote from: "Miko"
Suptilan kao i uvek...

:lol:  :wink:  :)

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #20 on: 18-11-2003, 12:17:59 »
Interesantno je u šta se pretvara rasprava o jednoj nadasve far-fetched ideji.
Toliko o uticaju na domaće mlade autore.
Stariji su, otprilike, rekli šta imaju; oni su (heh... maltene) ljudi na koje bi, navodno, trebalo da se ugledamo.

Sa' ću malo da cirkam Koka-Kolu i zamlaćujem se nekom multimedijom.
Možda NE izrastem u njih.

atnbbb

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #21 on: 18-11-2003, 12:48:24 »
Hmmm...u ssta li se pretvara?...i da li sam video rech "fer" u poruci Miko?
kako da vam kazem "mladi" autori?!:
I ILUSTRATORI SU AUTORI. ONO STO ONI CRTKAJU SE TAKODJE VODI KAO "AUTORSKO DELO"!. samim tim ne sluzzi za podrssku\zadovoljavanje zelja\radovanje pisaca....nego odgovara svim kreativnim i autorskim zahtevima kao i text.
potreba za podrskom mladim autorima je simpatichan krik...ali malo visse suptilnosti u odnosu na tudji rad. ilustrator ne sluzi da kad ti uradiss delo ukrasi po tvojoj volji.
zasto je potreba da ilustrator radi po zzelji (ko na moru?..portreti?) ok...a kontra predlog "ne-suptilan"??

atnbbb

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #22 on: 18-11-2003, 12:51:51 »
ehm...da...
probacu da predjem preko uvrede da ste me zamenili sa Bobanom Knezevicem...i da naglasim :bob2003 ovde!
ps. a ja jesam suptilan!

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #23 on: 18-11-2003, 13:25:17 »
Odlutao si, Bobe.
Boban je "ne-suptilan", pošto je u rekordnom roku, već u drugom obraćanju, potegao reč "povraćanje".
Ne, nisi video reč "fer", nego FAR (kao u far-fetched). Da ne moraš da burlaš po rečniku, reći ću ti. To, manje više, znači napregnut. Dakle, iluzorna, teško ostvariva ideja.
A "fer" nije reč koju volim da upotrebljavam. Uostalom, ti kukaš, a ne ja. "Fair-up, i Bob ima dušu".

Ideja je bila ne da ti nas kitiš svojim radovima, te da mi nešto izvoljevamo i filosofiramo, već da nam pokažeš šta i kako radiš, kako razmišljaš, kakve su ti ideje etc. etc. Možda ima nekih ljudi koje to zanima. Umesto toga, dobio sam: kish mir im toches.
Pa, kish mir im toches i tebi.

I naravno da znam ko si.
Kako ono beše?

"Hej čoveče!!
Da li si se vratio da ostaneš?
Jesi li bio? Šta si video? Da li si razumeo?"
... etc.etc.

(bob 86')

Nekada mi se dopadalo...

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #24 on: 18-11-2003, 13:43:14 »
ja se ipak nadam da ova tragicna mikova miskoncepcija bobovog lika i dela, i njegovih covekoljubih nagona po kojima je oduvek bio poznat, nece potonjeg navesti da nas lisi svog visprenog duha netom sto je bio isprovociran da se na ovom forumu oglasi...
naravno, u meri koja se nece odraziti na njegove dalje radove na uveseljavanju ljubitelja sf/horror art-a.

mislim, miko, stvarno si naivan ako mislis da bi ti iko izlazio u susret takvim zeljama- a narocito bob!

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #25 on: 18-11-2003, 15:23:05 »
Miskoncepcija indeed. U pitanju je bio bezazleni predlog na koji i nisam očekivao da dobijem pozitivan odgovor. Nisam išao pa "isprovociranog" vukao za rukav. Neko, očigledno, jeste, inače se ne bi tek tako samoinicijativno pojavio...

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #26 on: 18-11-2003, 16:07:11 »
Quote from: "Miko"
Boban je "ne-suptilan", pošto je u rekordnom roku, već u drugom obraćanju, potegao reč "povraćanje".

hm... "u drugom obraćanju"... jednom kasnije nego što je to bilo objektivno, svakako.

Miko

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #27 on: 18-11-2003, 16:40:28 »
Priznajem, iznenadio si me. Obično se ne ustručavaš.

F I L A

• 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #28 on: 11-12-2003, 00:43:28 »
Najviše od svih dopada mi se prica PSIHOMATRIKS od Almarka.

No, sad krecem i u citanje ostalih. (Izpozajmljivao sam par zabavnika)

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #29 on: 11-12-2003, 01:31:34 »
Malo si kontradiktoran, F I L A?
Najvise ti se dopada jedna prica, a odmah zatim priznajes da pocinjes da citas i ostale.

F I L A

• 2
Znaš kako Bobane
« Reply #30 on: 17-12-2003, 11:34:21 »
Kad sam doneo gomilu Zabavnika, prvo sam iz svake od tih prica procitao samo par recenica i tad zakljucih koja mi se najviše svidja.
Tek sad idem nate nane jednu po jednu.

Elem, dobra je i Otova prica SUMO.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #31 on: 17-12-2003, 13:22:10 »
Kako bi ti se dopalo da clanovi zirija tako prelistaju gomilu pristiglih radova i na osnovu prvih nekoliko recenica donesu svoj konacni sud?

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #32 on: 17-12-2003, 16:45:38 »
A da bi tebi poenta bila jaca, mi cemo se pretvarati da to vec ne radimo.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #33 on: 17-12-2003, 18:16:44 »
heh... ruku na srce, tvoje poslednje glasovanje je bilo kao da si bacao piljke i nasumice birao price i redosled.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #34 on: 18-12-2003, 00:45:09 »
Jebiga.

Ne mozemo svi biti Sveti Cuvari Uzicke Kripticnosti sto namiguje ispod pazuha Doline Spljostenog Pseudo-Pointilizma, postovaoci izofirane - da li ista znaci ako jos jednom pomenem? - sumnjive pismenosti naivnog Epskog Minimalizma (citaj: Praznine prica praznih koliko i napusteni zamkovi iz davnina koje opisuju) ili lirike raspistoljenih gejmenijada; otuznog guslanja u gasterbajtorskom patosu.
Vajbu nostalgicnih, zamadjijanih Magli Severa!

Tako indisponirani, sacica nas koje Moc Mracnog Gospodara jos uvek nije sunovratila sa Puta (a sve nas je manje, ako su istiniti tracevi iz Zapadnog FarthLazara i obliznjih suma Moskitolanda), Razbijena Druzina koje Nazguli Nepismenosti jos uvek nisu preobratili u utvare poput njih samih - da lutamo van kompasa Stila i Sive Luke Zanata, zauvek u Senci Gospodara Haosa - okrecemo se ka ono malo nade.

Nada je ovaj put lezala u srcima i predanom Poliranju hardhittera, tih Rendzera Druge Verzije, Iskusnih Gospodara Procesora Reci.

Tja. Mada je i gomila njih podbacila i to onako do jaja, tako mi Okruga.

A poslednje plasovanje Strajdera Numenorskog vaistinu bice Poslednje, jer on ce se oprobati U Areni Proze cim zimski sneg napada na Planine. I gledace da bidne Poenosha ako Savet tako odluci.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #35 on: 05-06-2004, 11:14:52 »
Quote from: "Spider Jerusalem"
A poslednje plasovanje Strajdera Numenorskog vaistinu bice Poslednje, jer on ce se oprobati U Areni Proze cim zimski sneg napada na Planine. I gledace da bidne Poenosha ako Savet tako odluci.

Sneg je bio i prosao... ili si mozda mislio na neki drugi sneg, neku drugu godinu ili cak ledeno doba?

johnson bronson

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #36 on: 11-06-2004, 03:42:46 »
Sveti Cuvari Uzicke Kripticnosti

jako

Oto

• Guest
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #37 on: 09-07-2004, 21:30:49 »
Za Johnsona & ostale fanove & ne samo njih.

DRF ima priču u današnjem Politikinom Zabavniku.

Zove se "Konjska reka".

Čekirajte.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #38 on: 10-07-2004, 17:55:21 »
Quote from: "johnson bronson"
Sveti Cuvari Uzicke Kripticnosti

jako

Nisam time mislio na DRF-a. Ja volim DRF-a. Jako. ...Je l' me još uvek voliš, pile?

Lurd

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #39 on: 11-07-2004, 00:29:39 »
Hajde, neka kaže neko ko zna koliko su tačne glasine o gašenju Zabavnika. Politika je "isključila" Tempo, Auto svet i Muški svet, a sledeći na spisku su Zabavnik, Huper i Ilustrovana politika.
My trees...They have withered and died just like me.

Milosh

• 5
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #40 on: 11-07-2004, 00:35:24 »
ah, pa verovatno je stvar u tome sto je uskoro trebalo da izadje i moja prica, garant ce da se casopis ugasi bas te nedelje. da, ima smisla...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

johnson bronson

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #41 on: 14-07-2004, 10:54:19 »
Radmilo shell extinguish it.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #42 on: 14-07-2004, 11:57:09 »
Kao cigaretu u avionu koji ulazi u turbulenciju. Vso pluća.

johnson bronson

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #43 on: 14-07-2004, 12:17:32 »
so razbivanje.

Boban

• 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #44 on: 22-07-2004, 10:27:56 »
Quote from: "Lurd"
Hajde, neka kaže neko ko zna koliko su tačne glasine o gašenju Zabavnika. Politika je "isključila" Tempo, Auto svet i Muški svet, a sledeći na spisku su Zabavnik, Huper i Ilustrovana politika.

Proverio sam; nezvanicno jeste tako, Zabavnik je dobio šest meseci do procene da li je rentabilan ili ne.

Možda se taj novi nemački vlasnik Politike ipak ne rukovodi cisto ekonomskim principima nego je krenuo da razori neke dugotrajne srpske vrednosti; sasvim je moguce da planiraju da ovde krene izdavanje papralelnih izdanja poput "Nacionalne geografije Junior" i ko zna kojih novina za auto industriju, za Huper vec postoji zamena u Bravu... ne znam... ne zelim da zvucim paranoicno, ali nisam siguran da su na delu najpoštenije namere.

milant

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #45 on: 22-07-2004, 11:27:14 »
Quote from: "Boban"

Proverio sam; nezvanicno jeste tako, Zabavnik je dobio šest meseci do procene da li je rentabilan ili ne.

Možda se taj novi nemački vlasnik Politike ipak ne rukovodi cisto ekonomskim principima nego je krenuo da razori neke dugotrajne srpske vrednosti; sasvim je moguce da planiraju da ovde krene izdavanje papralelnih izdanja poput "Nacionalne geografije Junior" i ko zna kojih novina za auto industriju, za Huper vec postoji zamena u Bravu... ne znam... ne zelim da zvucim paranoicno, ali nisam siguran da su na delu najpoštenije namere.

Ma ima organizacija (humanitranih) koje kupuju dobar deo tiraza Politikniog zabavnika, i dele besplatno deci - svojim ocima sam video.
Mozda i nije neki preveliki deo ali postoji, pa kad se dodaju ljudi koji su na to navikli od malih nogu, verujem da ima solidnu kolicinu.
Nije to paranoja, to je tako.

Bilja

• 4
  • 3
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #46 on: 23-07-2004, 01:16:49 »
e jebi ga, ako ode Zabavnik, sta ce da ostane mladjim generacijama? Cool Girl, Bravo, Teen, Svet...  :x  :x  :x  :x
Jedini pristojan casopis u zemlji za klince i mlade (a i starije) je Zabavnik.
Jedino sto stvarno ima sadrzaj. Ostalo je uglavnom  :P  :?
Valjda nece ugasiti jedino sto je ostalo da valja. Sta ce deca da nam citaju? Cool Girl?  qpuke
Bilja
----------------------------------------@

Green Sonja

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #47 on: 23-07-2004, 02:54:16 »
Citace Zabavnik, naravno!  :wink:
Ja sam mislila da bar na ovom mestu nema toliko ljudi koji veruju Kurirskim glupostima.
A i "ugaseni" Muski svet se pojavio.
Izmedju Kurira i Zone Sumraka nema bitnih razlika.

milant

• 4
  • 2
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #48 on: 23-07-2004, 09:11:08 »
Ja sam jos pre vise od godinu dana cuo da ce nemci postepeno ugasiti sva politikina revijalna izdanja sem Sveta Kompjutera (na kome se jako radi i koji je drasticno izmenio fizionomiju) i jos jednog (zaboravio sam tacno kog, ali mislim da je Bazar u pitanju). Voleo bih da nisam u pravu, ali kad se u nasoj zemlji nista ne radi po planu, nego se vade fleke, nisam siguran.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
POLITIKIN ZABAVNIK
« Reply #49 on: 23-07-2004, 10:17:40 »
Miloš da časti.
Vidi se ko koristi najčešće koristi smajlića koji tuče glavom u ZID.
Mica