DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > ISTORIJA, DRUŠTVO, POLITIKA, RELIGIJA...

Pametan, talentovan, pismen... grobar...

<< < (2/7) > >>

iNCUBUs:
Da.. Lepo si rekao, 1974... 1991....

Ali znaš kako,ja živim u sadašnjosti. Ja nemam apsolutno ništa od toga što je Partizan igrao finale `66... Ja samo imam činjenicu da ću danas moći da gledam najjači klub u Evropi na mom stadionu. I imam činjenicu da smo mi ti koji osvajamo trofeje poslednjih 10ak godina...
Moram samo da ti kažem da ja nisam od onih koji više mrze Zvezdu/Partizan, nego što vole svoj klub i ne bih imao ništa protiv da i na Zvezdinim utakmicama gledam velike svetske klubove...
Voleo bih da imamo 2 redovna učesnika Lige šampiona, ali surova realnost je ta da je Partizan sada daleko ispred Zvezde i da 99% vaših navijača sa time nikako ne može da se pomiri...
Svaka čast Zvezdi na njenoj prošlosti, ali ona je poprilično daleka.. Kao što sam već spominjao: i Preston North End je bio prvi šampion Engleske... I Nottingham Forest je bio dvostruki prvak Evrope... I gde su sada?
A Zvezda je na dobrom putu da postane jedan mediokritetni klub.. Politika kluba je očajna, kasa je poluprazna, marketing vam je katastrofalan... I šta onda da se očekuje, da na staru slavu osvajate trofeje? E pa neće moći...
Znam koliko vas bole uspesi Partizana, ali naučite da živite sa tim. Pogotovo sa naših extra 10.000.000 € (možda i više) čiste zarade, ne računajući lovu od prodaje Vukića i Lazovića.
Šifra: Dinamo Kijev

Black swan:
lako je bilo zvezdi biti prvak kada su imali čitavu jugoslaviju iza sebe, pare, uzimali su najbolje igrače i imali su sudijsku potporu na svakoj utakmici pogotovo protiv manjih klubova...

a tu je onaj što je namjerno promašio penal :o

Boban:
Zasicenje, INCUBUSu, zasicenje...
Mislis li da cemo mi ikada vise biti prvaci Evrope ili sveta u kosarci, sa ovakvim vrhunskim igracima (mislim na ove koji tek to treba da postanu) koji su se docepali NBA i ne pada im na pamet vise ikada da dodju u zemlju Srbiju?
Zamisli za deset godina i deset raznoraznih prvenstava kada YU kosarka bude uzela eventualno neku bronzu, zar neces s ponosom pominjati period 1990-2002 kada smo uzeli sve sto moze da se uzme... tako to ide.
Neke velike nacije potonu zauvek, neke se vrate; u fudbalu su Madjari potpuno propali upravo zbog onoga sto sada snalazi srpsku kosarku (vrlo mladi igraci odlaze u inostranstvo i zaboravljaju Srbiju)...

Realno, i ja bih voleo da imamo dva tima u Ligi sampiona, samo sam reagovao na grobarsku provokaciju, ali sumnjam da ce to ikada biti, kao sto sumnjam da ce Zvezda potonuti zauvek.

iNCUBUs:
Pa iskreno, to što si rekao, sumnjam da se odnosi na košarkaše.
To se odnosi na fudbalere koji su bili zvezde u svojim klubovima, pa si video kako nam je reprezentacija bila jadna.
U košarci je ipak drugačija situacija, mi smo poslednjih 30ak godina konstantno jaki, ipak su košarkaši ponosni što mogu da igraju za prvu reprezentaciju sveta ("čast" izuzecima koji su odbili da igraju ove godine i pri tome NE mislim na Miličića, potpuno razumem njegove razloge i opravdavam ih), tako da mislim da taj problem zasićenja, barem u  košarci, nećemo imati.

Tata:
Ja bih najiskrenije voleo da se Partizan sto bolje plasira u Ligi sampiona. Objektivno, sanse su izuzetno male da ce proci u sledeci krug, ali uz mnogo srece i mnogo, mnogo znoja mozda bi i naprolece mogao da se gleda neki dobar evropski klub na stadionu JNA...

Sto se mene licno tice, ne bih imao nista protiv ni da osvoje trofej. Tako bi njihovi tupavi navijaci postali ravnopravan partner za pricu o fudbalu.

Sumnjam da ce se to ikada desiti.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version