Author Topic: Underworld Ascendant  (Read 1206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Underworld Ascendant
« on: 26-10-2015, 20:12:09 »
Ajmo malo protiv "tradicije".  :wink:

Kao što se stariji igrači ovde sećaju - a možda i neki mlađi (?) - Ultima Underworld je bila revolucionarna 3D role-play igra iz prvog lica objavljena 1992, od strane zaista legendarnog - a ne koristim ovu reč olako! (čak ni Avellone i Black Isle je, po mom mišljenju, ne zaslužuju  xfrog ) - studija Looking Glass. Dobro, tad su se zvali drugačije, ali to su bili isti ljudi.

Suma sumarum: krajem iduće godine bi trebalo da izađe u javnosti Underworld Ascendant, koji se oslanja na predanje i nasleđe Ultime Underworld i njenog nastavka (Ultima Underworld 2). Isti čovek koji je bio glavni nekad nadgleda razvoj ove igre danas - Paul Neurath - ovog puta sa novoosnovanim studijom Otherside Entertainment. Početni kapital je ostvaren preko kikstartera, a donacije preko pej-pala još uvek pristižu (na zvaničnom sajtu) i omogućavaju da se dostignu neki dalji ciljevi.

Posle kampanje na kikstarteru, studio se nije često oglašavao, da bi početkom ovog mesaca istupio u javnost sa novim informacijama.

Prvo, za one koji nisu videli, evo videa povodom uvodne kampanje:

Drugo, evo demoa puštenog u javnost pre jedno dve nedelje:

U prvom videu se pominju tri "strane": patuljci (dwarfs), mračni vilovnjaci (dark elfs) i ? (shamblers, ljudi-pečurke, najstraniji normalnim ljudima). Čitava igra će se odvijati drugačije u zavisnosti kojoj strani pokažete naklonost (bonus oružja i prostorije, ali i drugačiji kvestovi i završeci).

Za sada toliko, a više komentara sa moje strane za par dana, kada nađem vremena.

Zvanični sajt
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Re: Underworld Ascendant
« Reply #1 on: 27-10-2015, 03:36:17 »
Evo još nekih informacija i mojih misli povodom projekta.

Meho je svojevremeno izrazio zabrinutost povodom relativno malog budžeta - malog za 3D igru otvorenog tipa - ali, dok sam i ja umereno oprezan što se tiče uspešnosti konačnog produkta, mislim da mali budžet - a ovde pričamo o cifri od oko milion dolara - ne mora nužno da povuče igru na dole, ako se pametno ulaže u odredjene sisteme.

Prva stvar, ova igra se odvija u mračnom svetu. Naravno, izvori svetlosti će verovatno biti brojni i raznovrsni, ali daleko je to od vizuelne zahtevnosti sveta obasjanog suncem. (Hm, baš malo posle moje avanture sa Sunless Sea, sada se interesujem za ovo. Simptomatično. 8) )

Druga stvar je, mi nismo svesni veličine ovog sveta. Medjutim, ja sam svestan da neće biti ni blizu Skyrimu. Kada smo već kod toga, najveći svet u nekoj video-igri - ako me sećanje ne vara - je bio u Dagerfallu. Ali, to su bili kilometri i kilometri (ili, milje i milje) uglavnom dosadnog, bezličnog prostranstva. Ovde neće biti tako nečeg. U podkastu za QT3, čije sam delove uspešno dešifrovao (zbog slabog audio-kvaliteta), vodja projekta Paul Neurath i pisac Joe Fielder upravo uzimaju Skyrim kao referentnu tačku i kažu kako UA neće biti nalik tome. Prostor u Skyrimu je nefunkcionalan, gomila istih, opštih mesta, sa vrlo malom dozom različitosti, tamo gde se to zahteva. UA će protiv svog budžeta da se bori imaginacijom i pamtljivim lokacijama organski povezanim sa karakterom stanovništva.

Vezano za to, neće biti moguće teleportovati se sa jednog mesta na mapi do drugog radi bržeg putovanja. Osim što postoje magije koje mogu da učine nešto po tom pitanju - iako uz brojna ograničenja, pretpostavljam - ali njih poseduje, pogodićete, samo mag.

Kada smo već kod magova, ovde se obećava nešto što odavno priželjkujem: proceduralna magija. Znači li to nepredvidljiva, ili samo da se može iskrojiti prema sopstvenim merilima i ukusu, i, pre svega, kreativnosti? Magija kao jezik kojim se hakuje "kod realnosti"? Zvuči kao da dizajneri idu u smeru koji sam poželeo kada sam napravio temu o problemima kompjuterskih role-play igara. Ili koji je Ričard Kobet skoro poželeo kada je pisao o reprezentaciji magije u istim igrama. Videćemo, ali, u svakom slučaju, za sada mi zvuči interesantno.

Postojaće tri klase, ili, bolje rečeno, tri grupe različitih veština na koje igrač može da se fokusira u potpunosti ili da ih kombinuje, uz slabiju mogućnost usavršavanja u pojedinačnim, naravno. To su: borilačke veštine, šunjalačke veštine, i magija. Raduje me što ljudi sa Thiefa rade na ovome, što sigurno daje više težine sposobnostima koje se vezuju za klasu lopova u odnosu na većinu roleplay igara.

Što se više koristi oružje ili veština, igrač postaje bolji s njim/njom. "You are what you do", po rečima Neuratha. Matematika će većim delom biti uklonjena sa površine, i ostaje samo imerzija u fantazijsko okruženje.

Javljam čim saznam išta novo.

neomedjeni

• 3
« Reply #2 on: 27-10-2015, 08:22:40 »
Ajmo malo protiv "tradicije".  :wink:

Noooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!  :cry:

ANSWERS FROM THE ABYSS

Following the release of the latest footage, we figured it was a good time to solicit fans for questions about it -- or the game in general. Here’s a handful of what you sent our way:

slayerming2: In the original Kickstarter, you called a certain character a thief, but it seems like in the more recent video, it’s called a rogue. Are you moving away from the original idea? How stealth focus can you play, if you want to be as stealthy as possible?

We don’t have specific character classes in Underworld Ascendant per se, such as a Thief or Rogue class. Rather players can gain skills and abilities that fall broadly into combat, stealth, or magic categories. The player can choose to bear down in one those categories; creating a character who is very adaptable in physical combat situations, or is able to creep into areas to get the lay of the land and sneak past tough opponents, or unlock the “source code of reality” with runic magic. Or they could mix and match, say, creating a powerful mage sort who also had a few stealth skills, enabling them to better sneak into an area, see what challenges await, and prepare just the right spell.

It’s all about player choice -- and since you can’t exceed at everything, you’ll have to decide where to focus. Skills and abilities will be distinctly different enough where you can play through multiple times and potentially have a very different gameplay experience. (Paul and Joe talk about this more in the Quarter to Three podcast here.)

On your question of stealth focus, stealth in our game will feel a little different than in other games, thus the use of the term “rogue.” We’ll get into exactly how later on, but since our lead designer Tim Stellmach was the lead designer on the original Thief at Looking Glass, I think we can safely say stealth will be a distinctly fun experience in Underworld Ascendant.

rustbyte: I’m curious to how you envision boss-type encounters. Can we see boss-like (ie ‘Elite’) mobs in the game?

Not sure if our creatures will hit that exact description, but there will definitely be challenging creatures with a robust set of skills and abilities, sometimes including the power to alert or command other monsters. The first who comes to mind is the Arch-Lich Tyball, who you may recall in pre-undead form in the original Ultima Underworld.

GameOutLoudRob: What’s one awesome thing the player will be able to do in your game and no other?

With the Improvisation Engine, there will be dozens of unique actions that the player can come up with. Between the players’ interactions with the environment, the procedural runic magic system, and the opportunities to influence the behaviors of the creatures in The Stygian Abyss. If we do our jobs correctly, Underworld Ascendant will have one of the most dynamic game toolboxes you’ve ever played with.

uutsa: Why did you chose to use such an ultra-low field of view value [in the recent footage]?

We have more than a year of work left on Underworld Ascendant, so many details like FOV will change repeatedly over time, but I can say that we currently have it adjusted to 90 as a default and it will be alterable.

mg: I seem to remember that zombies were a categorical no-no a few months ago. Have you come to your senses in this regard already?

Currently there’s no plans for zombies, but… you’ll likely find our take on Underworld Ascendant’s undead ecology to be fairly intriguing. More on that later, but we’re pretty excited about it, so hopefully you will be too.

MentalKase: Are you planning on having branching dialogue trees and will you be able to talk your way out of fights with intelligent creatures?

Underworld Ascendant’s narrative system is one element of the game we’re holding off on talking about in full detail right now, but mean to dig into in a big way later. It’s another aspect we think is potentially pretty unique, so can’t wait to tell you all about it.

Toddsworth: Is there an estimated time when the playable prototype will be released to backers? Just wondering and really excited!

We’re working on having a new Playable Prototype -- one that’s focused on fun interactions with the Improvisation Engine -- ready to share with backers the second half of November.

That’s it for this round. Thanks for all the questions! We’ll be answering a few morehere on our forums over the next week and change. Don’t forget to join in!
Finally, next Wednesday, November the 4th at 1pm ET, the team will be conducting another OtherSide Plays OtherGames Twitch session. This time we will be playing Dishonored. We hope to have some special guests to announce as well, so stay tuned for more info over the coming week.

Verujem da se na ovoj temi može pronaći svaka informacija o igri koja je u bilo kom trenutku procurila u javnost, zajedno sa nekim dobrim diskusijama o igri. I mnogo prolivene pljuvačke, kako to obično biva na Codexu.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/underworld-ascendant-the-ultima-underworld-successor-kickstarter.92639/

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3 on: 27-10-2015, 08:28:23 »
Dobro, to što si kopipejstovao je Q&A sa njihovog, zvaničnog sajta.

A Codex ne posećujem već nekoliko godina. Smučili... ovaj, hteo sam da kažem, potpuno su me otudjili. :cry:

neomedjeni

• 3
« Reply #4 on: 27-10-2015, 08:38:32 »
Da, bio sam dovoljno lenj da propustim da pojasnim.

Što se Codexa tiče, potpuno mi je jasan tvoj stav, ali to mesto je zapravo sjajno za RPG posvećenike, ako paziš da čitaš samo nizove dugih postova u kojima zaista pričaju ili raspravljaju o RPG-u u kojima se obično krije pravo malo blago za ljude koje interesuje dublje poznavanje sistema.

Nekako je prigodno da je sajt istovemeno toliko toksično mesto da treba pažljivo dozirati boravke u njemu, kao o radioaktivnim oblastima u Fallout-u. Čist RPG.  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 27-10-2015, 09:55:55 »
Ja ću ponoviti svoj ekstremni skepticizam glede ove igre. Naravno da veoma priželjkujem da to bude dobro i vredno igranja, ali... sa ovoliko para stvarno ne znam koliko muzike može da se napravi. S druge strane, stvarno interesantno zvučle svi ovi sistemi koji se pominju.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #6 on: 27-10-2015, 12:12:14 »
Što se Codexa tiče, potpuno mi je jasan tvoj stav, ali to mesto je zapravo sjajno za RPG posvećenike, ako paziš da čitaš samo nizove dugih postova u kojima zaista pričaju ili raspravljaju o RPG-u u kojima se obično krije pravo malo blago za ljude koje interesuje dublje poznavanje sistema.

Razumem ja to, i naravno da mi je jasno da se uz određene filtere može naći dosta korisnog materijala, ali može se na još zilion drugih virtuelnih okupljališta, mada moj glavni problem je sledeći: ja razmišljam transžanrovski. Dakle, možda imam najveći početni podsticaj da obratim pažnju na fantasy (u književnosti i filmovima) ili strategije (među video-igrama), ali tražim da glavni kvaliteti prevaziđu žanr. Toga na Codex-u nema dovoljno... ne verujem da bi ono moje ili Kobetovo mišljenje o neadekvatnom prikazivanju magije u role-plejing igrama naletelo na topao doček tamo...

neomedjeni

• 3
« Reply #7 on: 27-10-2015, 12:21:58 »
Ali jeste. Imaju temu o Kobetovoj kolumni tamo i njegov tekst je, koliko se sećam, proizveo par interesantnih komentara i nimalo zlobe ili neslaganja. Tamo ga prilično poštuju i čak, kada se pojavi neki interesantan indy RPG naslov za koji smatraju da bi mu pomoglo Kobetovo predstavljanje, pošalju mu igru.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #8 on: 27-10-2015, 18:47:36 »
Dobro, pomerio si moje mišljenje za tri piksela u njihovu korist. Verovaću ti na reč i baciću pogled ovih dana na njihov forum.  :wink:

neomedjeni

• 3
« Reply #9 on: 29-10-2015, 08:25:06 »
Intervju sa Polom Neratom i Džoe Filderom (tri bambija za mene ako sam tačno pogodio izgovor punog imena bar jednom od ove dvojice).

http://www.gamespot.com/articles/the-legendary-designer-behind-thief-and-system-sho/1100-6431731/

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #10 on: 29-10-2015, 11:34:45 »
Intervju sa Polom Neratom i Džoe Filderom (tri bambija za mene ako sam tačno pogodio izgovor punog imena bar jednom od ove dvojice).

Pol Nurat ili, možda, Njurat. To bi Jape bolje znao, ali tipujem na prvo. Mada, drugo je tačno, tako da... slobodno uzmi bambije.  :)

neomedjeni

• 3
« Reply #11 on: 29-10-2015, 11:40:53 »
Jes!!!!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 29-10-2015, 12:59:15 »
Pravo ridikulus kaže, Nurat ili Njurat, jer je /ˈn(j)uːræθ/. Sad, u severnoameričkom engleskom nema /j/ posle alveolara, ali van Severne Amerike bi ga izgovarali sa /j/.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

neomedjeni

• 3
« Reply #13 on: 29-10-2015, 14:14:33 »
Tri  xjap xjap xjap  za senseije Ridiculusa i Japea.

neomedjeni

• 3
« Reply #14 on: 03-02-2016, 08:52:44 »

Da se obsetimo da se na ovoj igri vredno radi.

https://underworldascendant.com/news/21_update.php

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #15 on: 03-02-2016, 09:37:16 »
Već sam video novi izgled za koji je zadužen umetnik Nejt Vels. Dosta jake boje za takvo (čitaj: podzemno) okruženje, ali baš mu daju šmek. U svakom slučaju, više mi se svidja od standarda zvanog "50 i beskonačno nijansi smedje", poznatijeg u narodu kao Morovind, "znaš, vulkani razbacuju pepeo", "monohromatske mrežnjače", i sl.

neomedjeni

• 3
« Reply #16 on: 03-02-2016, 09:47:52 »
Ni sam nemam primedbi, premda nemam ni ukusa, pa se ta dva nedostatka zajedno potiru.  :lol:

Uglavnom, biće zanimljivo videti kako će borbu učiniti intimnijim doživljajem, što najavljuju kao cilj. Naravno, najavili su i da žele da svaki emcounter bude more meaningful and impactful, ali to već spada u kategoriju tri najveće developerske laži ako tako nešto postoji kao pandan studentskim.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #17 on: 03-02-2016, 09:54:21 »
Pa, lako je postići "važnost" postupaka ili elemenata. Ubaciš samo one najelementarnije, najarhetipskije. Nikakve varijacije ili slično, nikakvo bogatstvo neprijatelja (u ovom slučaju). Ali, to zahteva užasnu disciplinu. Baš ću da napišem nešto na tu temu čim dodjem kući, vezano za kartašku igru Karmaka.

neomedjeni

• 3
« Reply #18 on: 03-02-2016, 09:58:52 »
Odlično, baš sam jutros pogledao šta se nalazi iza linka koji si ostavio na temi o stonim igrama i osnovna ideja igre je vrlo uzbudljiva.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #19 on: 05-04-2016, 00:52:45 »
Objavljene su neke nove slike (pogledati link!), uz prigodni komentar Nejta Velsa, umetničkog direktora igre. Drago mi je što se udaljavaju od fotorealizma. "Authored look" je termin koji upotrebljavaju za opis grafike u igri.

Nego, vidim da niko nije ovde prijavio da Voren Spektor radi na igri. Pa, Voren Spektor radi na igri. :) I on kaže da će ovo biti Underworld za 21. vek. Doduše, nije meni bitno šta Spektor KAŽE, ali čisto da se zna.

neomedjeni

• 3
« Reply #20 on: 05-04-2016, 08:02:05 »
Živećemo u nadi da ne želi time da kaže da će u igri biti transrodnih osoba i komentara o Gamergateu.  :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #21 on: 23-08-2016, 08:12:40 »
Da ne zaboravimo da se i na ovome vredno radi.

https://underworldascendant.com/news/8-22_update.php

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #22 on: 23-08-2016, 08:16:02 »
Pretekao si me za delić sekunde! :cry:

Šalim se. Možda za par sati, doduše, pošto ne volim preko telefona da nalazim linkove, već čekam udobnost kućne elektronike.

neomedjeni

• 3
« Reply #23 on: 23-08-2016, 08:18:17 »
 xph34

Trebaju nam pravi ninđa smajliji.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #24 on: 23-08-2016, 08:23:26 »
"Vaš šunjalački zadatak uspešno obavljen!"
"Nagrada:
3500 G
1638 exp
...

i pravo da se od administratora zahtava specijalni smajli po vašem izboru."

neomedjeni

• 3
« Reply #25 on: 23-08-2016, 08:26:35 »
Premalo expa. Trebalo je ipak usput nešto da prikoljem da uzmem extra combat experiencea.  :cry:

neomedjeni

• 3
« Reply #26 on: 03-11-2016, 08:52:59 »

neomedjeni

• 3
« Reply #27 on: 24-02-2017, 08:51:26 »
Novi apdejt, ovaj put na temu - sve što ste želeli da znate o gušterima, a niste imali koga da pitate.

http://otherside-e.com/wp/update-the-evolution-of-underworld-ascendants-lizard-men/

neomedjeni

• 3

neomedjeni

• 3
« Reply #29 on: 03-10-2017, 13:26:35 »
Da odmenim druga Ridiculusa dok se (pretpostavljam) odmara na nekom tropskom ostrvu i prijavim novi apdejt za Underworld Ascendant.

https://otherside-e.com/wp/update-the-stygian-abyss-as-a-functioning-ecosystem-and-more/

neomedjeni

• 3
« Reply #30 on: 28-03-2018, 07:53:33 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #31 on: 17-04-2018, 05:16:59 »