Author Topic: Darwin: Šta je frka u evoluciji?  (Read 111707 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #50 on: 22-11-2012, 02:13:51 »
''Vjerojatno najpopularnija formulacija ovog zakona glasi: Entropija svemira uvijek raste ''


i pobogu brate, raspravi to sa Teslom.

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #51 on: 22-11-2012, 02:22:05 »
Svemira da, ali ne ravnomerno svih tačaka u svemiru. Pojedine tačke u svemiru mogu da smanjuju entropiju, a da je ukupna entropija ipak raste. Zakon govori samo o ukupnoj entropiji.

Guglaj zajedno termine entropy i evolution, i sve će ti se kasti samo.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #52 on: 22-11-2012, 02:29:06 »
Ajde, majke ti, ispravi ga da i to jednom vidim. xfrog
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #53 on: 22-11-2012, 02:41:59 »
prvo bi trebao da ispravi Mehov tekst koji potpuno potvrđuje da ljudska inteligencija vijekovima degeneriše, to jest genetski materijal je sve lošiji


Jel Bata i to umišlja ili tekst upravo dokazuje degeneraciju? Kako je onda uopšte bio moguć rast inteligencije pa onda pad?


Teorija evolucije podrazumijeva rast, u tekstu je zabilježen pad?


evo, guglao sam: ''If there is no violation in the absorption of sunlight, or in any subsequent reactions, then there cannot be any violation of the second law as the net sum of such reactions (see the previous section on scaling). I am not personally aware of any such individual spots where the second law is violated.''


to je to što tvrdiš, da je entropija pod kontrolom bar u našem dijelu galaksije, ali Mehov tekst govori da nije pod kontrolom, kao što se ni Tesla ne slaže sa takvim optimističnim stavovima. Štaviše, ako ovaj tvrdi da apsorpcija sunčeve svjetlosti ne može da se poremeti odakle se onda stvorio Mehov tekst?


sad bih ti rekao da guglaš platonism and physics, samo ne znam šta bi ispalo, a neću ni da provjeravam




scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #54 on: 22-11-2012, 02:58:35 »
To i ja kažem. Evo već od moje do tvoje generacije pad je značajan.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #55 on: 22-11-2012, 03:04:01 »
čak je i bezobrazluk dosta opao

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #56 on: 22-11-2012, 03:07:03 »
Da, stvarno. Više ni da odbrusiš Zosku ili Pingvinu, a da neko ne počne da ti objašnjava kako je bezobrazluk u znatnijoj recesiji kod nas nego kod njih.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #57 on: 22-11-2012, 03:29:24 »
u recesiji može biti samo nešto što je dostiglo vrhunac.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #58 on: 22-11-2012, 03:37:22 »
Nije baš pod obavezno da se popneš na Mont Everest da bi imao sa čega da se strmekneš u recesiji. Ameri su se strmeknuli nekoliko puta i nikad nisu bili na vrhuncu.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #59 on: 22-11-2012, 10:45:32 »
Ameri nemaju istu ekonomiju 200 godina

tridesetih se strmeknula jedna vrsta ekonomije, sedamdesetih Nju dil, a sada treća, neoliberalna vrsta

Niko se nije strmeknuo dva puta

doduše, to što Ameri zovu recesijom bolje je i od zlatnih godina SFRJ

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #60 on: 22-11-2012, 11:39:30 »
Teorija evolucije podrazumijeva rast, u tekstu je zabilježen pad?

Pogrešno. Darvinova teorija evolucije samo objašnjava mehanizme evolucije. Ne dovodi u pitanje postojanje evolucije, a i nigde ne spominje nikakav "rast". Otkud ti taj rast? Pronađi mi to molim te, nemoj samo da pretpostavljaš da to negde piše.

Quote
evo, guglao sam: ''If there is no violation in the absorption of sunlight, or in any subsequent reactions, then there cannot be any violation of the second law as the net sum of such reactions (see the previous section on scaling). I am not personally aware of any such individual spots where the second law is violated.''

Šta misliš da si sada pokazao? Moja teza nije ni da evolucija pobija drugi zakon, niti da drugi zakon pobija evoluciju. Drugi zakon postoji, i evolucija postoji, i odlično se slažu zajedno. Pronašao sam članak iz kog si izvadio citat. Čitav članak govori isto što i ja. Evo drugog citata iz istog teksta: "Though I believe that we should stop arguing that the process of life (e.g. evolution) violates the second law of thermodynamics, this is not to say that there are no big unanswered questions for those who would use evolution to argue philosophically against religious belief". Pronađi se u prvom delu rečenice.

Uzgred, ne znam kako si uspeo da izvučeš jednu liniju iz teksta koji govori meni u prilog, i da to predstaviš kao nešto suprotno. Je li to namerno? Jel ti mene ovde zavlačiš?

Loni

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.743
  • Mejnstrim Paša
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #61 on: 22-11-2012, 12:19:45 »
Meni nije jasno zašto bi evolucija i kreacionizam morali da se isključuju?
Šta ako kreacionisti uključe i formulu evolucije u svoju formulu.

Najviše me nervira kad neko organizuje tribinu gde s jedne strane stola sedi evolucionista koji je obavezno i ateista,
a sa druge strane kreacionista koji je obavezno Bibliokunac (čovek koji se u Bibliju kune).

Šta je sa milion drugih varijanti?

Šta je s pobornicima kreacionizma, ali takvog da nas nije stvorio Bog već vanzemaljci?
Šta s teorijom da smo možda i mi vanzemaljci ili čakvasionci koji imaju i formu fotonskog tela (spirita) i samo se povremenu uloguju u ovaj fizički, artefakt
svemir. (Što bi se uklopilo u iskustva kliničke smrti).

Stvaraju neke veštačke polarizacije, gde smo mi koji nismo ni ,,četnici'' ni ,,partizani'' između čekića i nakovnja.

U samoj evoluciji je dosta toga manjkavo.
Puno je toga ,,na preskok''.
Samo preslikavanje bilo čega nosi slabljenje onog šta se kopira.
Problematično je to da su komponente DNK prirodne jer znamo da ništa što nije veštačko nema tako pravilnu geometriju.

Kad vidiš u svemiru nebesko telo koje je kružno, nije problem reči da je prirodno,
al' kad vidiš nešto što je kocka, onda nema šanse da je tako nešto prirodno.

Pod najsavremenijim mikroskopima se vide delovi bakterija, dnk materijali itd. koji su dosta kockasti, pravouganični i koji ne deluju kao spontano delo prirode.

Uz to uzmi i prirodu hologramskog svemira (koji podrazumeva da je svaki delić celine sadrži informacije o celini) pa poredi to sa jednom jedinom ćelijom živog bića od koje se kloniranjem može dobiti celo biće, dolazimo do sve manje šanse da svu našem svemiru nastaje spontano.

Upravo zbog tih otkrića napustio sam ateizam, pa sam danas samo Anti-avramista.
Protivnik sam ideje o bogu iz avramskih religije. Međutim nemam ništa protiv ideje o višem razumu (koji nije personalizovan, nema bradu i nije spaljivao gradove i sela iz hira).

 Ateisti i agnostici u otporu prema avramistima greše i odlaze u drugu krajnost. Ako im smeta hrišćanski, islamski ili jevrejski fundamentalizam, nek otpišu značaj tih religija, ali odakle pravo da se otpiše i svaki oblik inteligentnog razuma?

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #62 on: 22-11-2012, 12:22:59 »
ne, boga mi, nego čekam da mi objasniš značenje Mehovog teksta

sasvim sam svjestan šta ''članak koji tebi ide u prilog'' govori. Sad ti lijepo objasni zašto Mehov tekst govori protiv tog članka.

I stvarno, hoćemo li oko osnovnih stvari da se raspravljamo? Darvin tvrdi da je majmun razvojem inteligencije postao homo sapiens, dakle novi organ koji je razvio nisu bila krila ili peraje nego mozak.

Mehov tekst tvrdi da inteligencija pada. Go figure.
Dakle, kako nešto pada ako se entropija čak smanjuje kako ti tvrdiš?
Entopija se očigledno ne smanjuje u najvažnijem ljudskom organu, da nećeš možda da mi kažeš da je i mozak ''zatvoreni sistem''?

Lijepo pitam kako taj organ može prvo da se razvija a onda da propada ako je nivo entropije sve niži (ili konstantan) kako ti i tvoj članak tvrde?

Jel mnogo tražim?

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #63 on: 22-11-2012, 12:28:10 »
Ljudski mozak se znatno smanjio u odnosu na onaj od pre 100 hiljada godina (10%). Sad naučnici tvrde kako veličina (mozga) nema veze s inteligencijom. Pitaj one s velikim kurcem da l' veličina ima veze bilo s čim  8-)


Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.808
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #64 on: 22-11-2012, 12:36:52 »
Ja ne razumem zašto bi pad inteligencije bio rast entropije ili obrnuto???? Možda bi trebalo ponovo da pročitam članak  :oops: :oops:

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #65 on: 22-11-2012, 12:39:31 »
Pad inteligencije je proračunat, kako bi opstao postojeći "ekonomski" sistem.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.808
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #66 on: 22-11-2012, 12:40:40 »
Mislim da citirani naučni rad govori o padu inteligencije tokom nekoliko milenijuma, dakle, značajno duže od postojećeg ekonomskog sistema.

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #67 on: 22-11-2012, 12:43:26 »
Lijepo pitam kako taj organ može prvo da se razvija a onda da propada ako je nivo entropije sve niži (ili konstantan) kako ti i tvoj članak tvrde?

Bato, nemo se ljutiš, ali sad me mnogo podsećaš na Lonija. Uvodiš soptvene pretpostavke i na osnovu njih pobijaš tuđe zaključke. Evolucija nema veze sa entropijom. Razlika između mozgova dve osobe koje žive u istim ili različitim vremenskim epohama, na istim ili različitim tačkama na Zemlji nema nikakve veze sa entropijom. To ne da nije zatvoren sistem, ta dva mozga su dva odvojena sistema.

Bolji misaoni eksperiment je posmatranje mozga jedne osobe od rođenja do smrti. Kad čovek nauči neku novu informaciju njegov mozak postane uređeniji. Iako je entropija mozga postala manja to ipak ne narušava drugi zakon, jer je bila potrebna neka energija da se mozak prebaci iz jednog stanja u drugo, a ta energija je ušla spolja, preko usta i stomaka.

Sad stani i zamisli se nad tim nazovi paradoksom da je mozak postao uređeniji. Nemoj samo da pređeš preko toga kao da je irelevantno. Stani i zamisli se.

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #68 on: 22-11-2012, 12:44:53 »
Ma kakvi. Evo ti suštine:

http://www.advance.hr/vijesti/radnici-u-jar-u-oteli-se-kontroli-sindikata-i-osnovali-radnicke-odbore-sire-se-strajkovi-solidarnosti-ne-vracamo-se-u-robovlasnicke-okove/

Radnici u JAR-u oteli se kontroli sindikata i osnovali radničke Odbore, šire se štrajkovi solidarnosti: "Ne vraćamo se u robovlasničke okove!"

Ekonomski sistem robovlasništva još uvek je i živ i zdrav i dobija na zamahu!


Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #69 on: 22-11-2012, 13:09:21 »
Sad stani i zamisli se nad tim nazovi paradoksom da je mozak postao uređeniji.

Ja stojim evo pet postova i ponavljam da Mehov tekst tvrdi da mozak nije postao uređeniji.

Dakle, o kakvom paradoksu se radi kad je mozak u posljednjih nekoliko milenijuma sve NEUREĐENIJI?

Da ne pričamo da si rekao da ''Kad čovek nauči neku novu informaciju njegov mozak postane uređeniji''

INFORMACIJU? To nešto iz Darvinove teorije?

Em što Mehov tekst pobija uređenost mozga, em što za sve veći broj infomacija kojim raspolažemo još niko nije dokazao da doprinosi razvoju inteligencije, čak suprotne tvrdnje su dominantne.

I posljednje, da bi mozak primio informaciju on mora biti spreman za nju, a Darvin tvrdi da se mozak za to pripremio evolucijom! Dakle, miješaš babe i žabe, informacija može da ''uredi'' samo mozak koji je već evoluirao, a ovdje je pitanje KAKO je evoluirao, kako je postao sposoban da prima i koristi nove informacije, a što ne i : Da li je uopšte evoluirao?

ti preskačeš čitavu evoluciju i dolaziš mi sa pričom o informacijama, nisu informacije doprinijele evoluciji nego OBRNUTO

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #70 on: 22-11-2012, 13:19:04 »
Evo po poslednji put (jer mislim da me zajebavaš, a ne da prosto ne razumeš). Drugi zakon se primenjuje na zatvoren sistem, i kaže da entropija celog zatvorenog sistema ne može da opadne. Mozak nije zatvoren sistem jer prima energiju spolja. Zemlja nije zatvoren sistem jer prima energiju od Sunca. Sunce i Zemlja zajedno mogu da se posmatraju kao zatvoren sistem (iako baš i nisu). Kad posmatramo zatvoreni sistem Sunca i Zemlje onda (ne)uređenost tamo nekih mozgova postaje ništavna u odnosu na količine energije koje Sunce rasipa. Svaki pojedinačni mozak na Zemlji može u sekundi da se uredi u IQ 2000 i da opet ukupna entropija zatvorenog sistema Sunca i Zemlje bude veća, jer u toj istoj sekundi Sunce oslobodi toliko energije koliko mi ne možemo da konzumiramo u sledećih hiljadu godina. Svako dobronameran bi sad shvatio, a ako nisi javi se Tesli.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #71 on: 22-11-2012, 13:22:03 »
Mozak prima energiju spolja a sve je NEUREĐENIJI i inteligencija OPADA posljednjih nekoliko milenijuma

ja pitam ovo, ti pričaš nešto treće

Posljednji put molim da se u kontekstu koji spominješ OBJASNI MEHOV TEKST

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #72 on: 22-11-2012, 13:32:56 »
Moju odgovor na tvoje pitanje: Mehov tekst se ne može objaniti u kontekstu drugog zakona jer drugi zakon nije primenjiv na evoluciju. Ti si prvi počeo da spajaš entropiju i evoluciju (babe i žabe) i ja se samo na to osvrćem.

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #73 on: 22-11-2012, 13:34:19 »
To jest, da se ispravim, drugi zakon jeste primenjiv na evoluciju ako Sunce i Zemlju posmatramo kao zatvoren sistem. I entropija zaista ne opada.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #74 on: 22-11-2012, 13:36:13 »

 
(izvin'te ali morala sam...)

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #75 on: 22-11-2012, 13:41:48 »
Nego, kad vec cimate Teslu:
 

 
 
Interest in the life of legendary inventor Nikola Tesla has seen a tremendous resurgence in the past two decades. And with good reason. The man was a genius who was able to take so many of the ideas swirling around in the 19th century ether and turn them into fantastic new inventions — both real and imagined. Tesla’s wondrous imagination made him quite the futurist and here at the Paleofuture blog we’ve looked at some of his remarkably prescient predictions over the past few years.
 
But the 21st century’s rather fashionable interest in Tesla has had some disturbing side effects. Specifically, people want to canonize the man (sometimes literally) and turn his personal and professional struggles into a sort of morality tale involving clearly delineated characters: some ostensibly good and others ostensibly evil.
 
Tesla boosters of the 21st century will tell you that Tesla was the embodiment of all that is good in the world — Matthew Inman of the Oatmeal did just that in one of his more recent comics, “Why Nikola Tesla was the greatest geek who ever lived.” They’ll tell you that Tesla’s struggles against professional adversaries like Thomas Edison and George Westinghouse (both of whom Tesla worked for at various points in his life) were the most pure examples of good versus evil. This past year, people have been crowdfunding museums and films and any number of other events in an attempt to raise Tesla’s profile and are constantly couching his work in moralistic terms. But I hope that with this renewed excitement for the life’s work of a great inventor people don’t lose sight of one thing: he was a brilliant man, but he was just a man.
 
Like any man, Tesla was far from perfect and sometimes had very warped ideas about how the world should operate. One of Tesla’s most disturbing ideas was his belief in using eugenics to purify the human race. In the 1930s, Tesla expressed his belief that the forced sterilization of criminals and the mentally ill — which was occurring in some European countries (most disturbingly Nazi Germany) and in many states in the U.S. — wasn’t going far enough. He believed that by the year 2100 eugenics would be “universally established” as a system of weeding out undesirable people from the population.
 
The February 9, 1935 issue of Liberty magazine includes many other fascinating predictions by Tesla for the future of humanity, which we’ll no doubt look at in the weeks ahead. But for the time being I’ve transcribed only the eugenics portion of Tesla’s predictions below, to remind us that we should be cautious when making gods of men:
 
The year 2100 will see eugenics universally established. In past ages, the law governing the survival of the fittest roughly weeded out the less desirable strains. Then man’s new sense of pity began to interfere with the ruthless workings of nature. As a result, we continue to keep alive and to breed the unfit. The only method compatible with our notions of civilization and the race is to prevent the breeding of the unfit by sterilization and the deliberate guidance of the mating instinct. Several European countries and a number of states of the American Union sterilize the criminal and the insane. This is not sufficient. The trend of opinion among eugenists is that we must make marriage more difficult. Certainly no one who is not a desirable parent should be permitted to produce progeny. A century from now it will no more occur to a normal person to mate with a person eugenically unfit than to marry a habitual criminal.

The ideas behind eugenics would become substantially less popular after World War II, for obvious reasons. I doubt that Tesla understood the scope of the atrocities that were being committed in Europe (and at the hands of the California eugenics movement) at the time. But again, his ideas were clear: the world should be rid of so-called undesirables. However unpleasant the idea of eugenics is to reasonable people on its surface, this notion seems particularly strange coming from a man like Tesla, whose own mental illnesses would have likely put him in the “undesirable” category under any authoritarian regime.
 
http://blogs.smithsonianmag.com/paleofuture/2012/11/nikola-tesla-the-eugenicist-eliminating-undesirables-by-2100/

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #76 on: 22-11-2012, 13:46:36 »
dobro, dao si ''odgovor'' koji i nije odgovor, ja nisam njime zadovoljan pošto Mehov tekst nije objašnjen već samo premješten - ''eto kao nije zakon entropije (pošto nije pimjenjiv) ali ne znam šta jeste''

da je tako Kopernik razmišljao Zemlja bi i dalje bila ravna ploča

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #77 on: 22-11-2012, 14:01:22 »
Ne postoji entropija u prirodi.
Entropija figurira u takozvanom "izolovanom" sistemu, koji takođe ne postoji u prirodi.

Albedo 0

  • Guest
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #78 on: 22-11-2012, 14:30:57 »
ma da... entropija je KIBERNETIČKI pojam, i podrazumijeva da zatvoreni sistemi propadaju brže a ne da otvoreni sistemi uopšte ne propadaju, već da propadaju sporije

Već sam rekao, mac zasniva svoju priču o smanjenju entropije na osnovu platonističke pretpostavke da u otvorenom sistemu entropija ne raste. Jedini problem je što ''otvoreni sistem'' nije nešto što se može empirijski istražiti (jer je otvorenost nedokučiv pojam kao i beskonačnost), pa nema nikakvog dokaza da je otporan na entropiju. To je platonističko vjerovanje, kao i ono da je svemir izračunljiv, da je sve broj.

Dokazali neki fizičari sa par metalnih kanti u laboratoriji, šio mi ga Džordž.

U kibernetici i zatvoreni i otvoreni sistemi su podložni entropiji, a razlika je kvantitativna, neki propadaju sporije a neki brže ali svi propadaju. Apsolutno svi.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.808
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #79 on: 22-11-2012, 14:35:19 »
Nije li entropija temeljni fizički pojam koji objašnjava da je težnja zatvorenog sistema, dakle sistema u koji se ne uvodi red od spolja, da dostigne stanje najniže potencijalne energije, tj. najravnomernijeg rasporeda energije?

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #80 on: 22-11-2012, 14:37:08 »
To je još Buda rekao pre 2500 godina.

Ako govorimo o opadanju inteligencije, to je jasno, razlog je u tome što je civilizacija sistem protokola koji ne trpi inteligentne "subjekte". Za ovu civilizaciju, ravnopravnost u raspodeli energije je čista "entropija", zapravo revolucija, i sve se čini da se to spreči. Doslovno - sve. Od ispiranja mozga, do progona i genocida. Nema tu ničeg skrivenog od naših očiju. A opet, mnogi traže razloge kojekude i vrdaju, izbegavajući da se suoče sa zlom koje je civilizacija, jer se plaše za svoj život. Život je osnovno sredstvo porobljavanja i degradacije inteligencije.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #81 on: 22-11-2012, 14:53:11 »
Rad je stvorio čoveka, a nerad ga rastvara. Pošto sve više toga čovek ne radi to znači da mu sve manje treba inteligencija. Evo ja još noćas pravio društvo Bati, a već jutros sam manje inteligentan. Bolje da idem nešto da radim. U okviru II Zakona termodinamike. Bar da stavim ćurku u rernu.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

  • 3
  • Posts: 12.843
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #82 on: 22-11-2012, 15:01:18 »
Već sam rekao, mac zasniva svoju priču o smanjenju entropije na osnovu platonističke pretpostavke da u otvorenom sistemu entropija ne raste.

Mi se nešto ne razumemo. Nigde ja nisam rekao da u otvorenom sistemu entropija mora da opada. Citiraj me gde sam to rekao. Ono što sam napisao i ponovio nekoliko puta je da u zatvorenom sistemu... ukupna entropija... ne može da opadne. Ako entropija opada onda sistem nije zatvoren, ali obratno ne mora da važi.

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #83 on: 22-11-2012, 16:15:52 »
Rad ideje je stvorio čoveka i pritom mu uništio intelegenciju i umesto nje instalirao robotski protokol i osećanje bezvrednosti ukoliko ništa ne radi  :twisted:

Loni

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.743
  • Mejnstrim Paša
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #84 on: 22-11-2012, 16:33:50 »
Evolucija bez upliva intervencije, pada i na primeru 100 % uspešnog preslikavanja kopije.

U prirodi je svaka kopija uvek za nijansu slabija od originala.
Presni muziku s diska na disk, već kod 10. og biće gori zvuk.
Da ne pričam o video kasetama, reprodukcijama slika, papira itd.

Ispada da samo DNK može da kopira sebe podjednako dobro što bi bio presedan u prirodi.

Još nešto, u prirodi jesu primetne mutacije gena, ali samo nagore.
Primerci koji imaju mutacije su nesposobniji za opstanak i samim tim izumiru. (deca sa raznim sindromima itd).

Po Darvinu bi ispalo da priroda vuče nabolje, a ti primeri nisu lako vidljivi.

Verovatna istina je da postoje i evolucija i kreacionizam (odnosno intervencija u okviru same evolucije).


Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #85 on: 22-11-2012, 16:38:53 »
Kreacionizam dakako postoji, ali to nisu one budalaštine iz Biblije i tupavi argumenti u korist priče o stvaranju sveta za 6 dana. Ta je priča očigledno služila kao jelovnik i osnov računanja vremena (sedmica) pri čemu se sedmog dana odmaralo.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.906
    • Radioaktivna aleja
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #86 on: 22-11-2012, 17:06:19 »
Quote
Presni muziku s diska na disk, već kod 10. og biće gori zvuk.

Неће. То важи за видео траке и слично, али за дигиталне записе - јок.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.906
    • Radioaktivna aleja
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #87 on: 22-11-2012, 17:08:29 »
Какав је сад ово атеизам овде, шта је ово?????????

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #88 on: 22-11-2012, 17:21:49 »
Quote
Presni muziku s diska na disk, već kod 10. og biće gori zvuk.

Неће. То важи за видео траке и слично, али за дигиталне записе - јок.


Само треба довољно пута преснимити.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.808
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #89 on: 22-11-2012, 18:07:11 »
Meni je Loni drag, ali Alaha mu, koliko netačnosti i proizvoljnosti ume da nakuca po jedinici ekranskog prostora - to nije normalno.
 
Ovo za diskove, na primer, što je Harvester već primetio.
 
Pa za DNK koja bi bila presedan u prirodi jer se jedina kopira "podjednako dobro" a već u sledećoj rečenici pominje mutacije - dakle ne kopira se uvek podjednako dobro.
 
Pa onda to da se u prirodi vide samo mutacije nagore.
 
Pa šta bre uče tu decu u školi kad on ovakve stvari priča a mlađi je od mene deset godina i treba da mu budu svežija sećanja iz biologije?

Barbarin

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.647
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #90 on: 22-11-2012, 19:55:21 »
Po Darvinu bi ispalo da priroda vuče nabolje, a ti primeri nisu lako vidljivi.

Nisu možda vidljivi kod ljudi, ali u prirodi svakako jesu. Životinje koje imaju neke mane ne prežive noć, pa se samim tim i ne reprodukuju, a mi ljudi imamo osećanja pa se sažaljevamo na bolesne, zaostale i tako dalje. Životinje imaju nekoliko ciljeva u životu, da jedu, piju i da se razmnožavaju, a mi ljudi imamo isto plus još zilijardu prohteva, zahteva i ostalih nebuloza.

I ne zaboravite kad je Darvin postavio teoriju evolucije, a kolko mi danas možda više ili manje znamo od njega.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #91 on: 22-11-2012, 20:12:54 »
Ovo mi se naročito sviđa: "mi ljudi imamo osećanja"  :evil:

Osećamo zlo na svakom koraku...

Nazi Concentration Camps Part 6: Dachau and Bergen-Belsen

Doduše, nisu svi za jednu noć umreli,

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #92 on: 22-11-2012, 20:14:15 »
Trebalo je zaista da protekne 100.000 godina da bi se evoluiralo do ovakve vrste osećajnosti...

Video Tour AUSCHWITZ - BIRKENAU - Schindler Factory Jan 2011


Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #93 on: 22-11-2012, 20:14:43 »
Jeste li videli šta piše tamo?

ARBEIT MACHT FREI

i da prevedem

RAD OSLOBAĐA



Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #95 on: 22-11-2012, 20:15:59 »
Naravno, evolucionisti će reći: To je jedna mutacija koja nije preživela noć. Evo, nema to sad više  :roll:

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #96 on: 22-11-2012, 20:20:38 »
To nema veze sa evolucijom, ali ima sa tvrdnjom da evolucija "ide nabolje". Evolucija nigde ne ide i nasumična je. 
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #97 on: 22-11-2012, 20:22:24 »
Tačno tako. Evolucija prosto znači: promena, razvoj. Nema u sebi taj ideološki aspekt, ali mnogi ga podrazumevaju.


Loni

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.743
  • Mejnstrim Paša
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #98 on: 22-11-2012, 20:29:13 »
Po Darvinu bi ispalo da priroda vuče nabolje, a ti primeri nisu lako vidljivi.

Nisu možda vidljivi kod ljudi, ali u prirodi svakako jesu. Životinje koje imaju neke mane ne prežive noć, pa se samim tim i ne reprodukuju, a mi ljudi imamo osećanja pa se sažaljevamo na bolesne, zaostale i tako dalje. Životinje imaju nekoliko ciljeva u životu, da jedu, piju i da se razmnožavaju, a mi ljudi imamo isto plus još zilijardu prohteva, zahteva i ostalih nebuloza.

I ne zaboravite kad je Darvin postavio teoriju evolucije, a kolko mi danas možda više ili manje znamo od njega.

Ok. Dakle jedinka koja je po nečemu oštećena, neće se uklopiti pa ni reprodukovati.
Međutim ostali koji se reprodukuju trebalo bi bar da ostanu isti kao preci.
Međutim oni nisu isti već napredniji.

Odkud to?

Gde biologija poznaje mutaciju ka naprednosti?

A što se CD-ova tiče, samo treba više puta presnimiti pa će biti gubljenja kvaliteta.
Kod video kasete 10 puta, kod audio kasete 20, a kod CD nek bude i milion, ali živa bića se reprodukuju daleko više od milion godina
pa su sve dugovačenija.
Kako to?

 



Lord Kufer

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.102
    • Poems and Essays
Re: Darwin: Šta je frka u evoluciji?
« Reply #99 on: 22-11-2012, 20:34:19 »
Kod reprodukcije CD nema nikakvog pogoršanja kvaliteta, jer je prenos podataka digitalan.