Author Topic: Razni konkursi - gomila odasvud  (Read 263153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Scordisk

• 3
Re: Razni konkursi - gomila odasvud
« Reply #700 on: 08-05-2015, 00:32:52 »
No, Gule, ti si već iskusniji i to znaš - šta je to, koj kurac, sinopsis romana? Da im ga prepričaš? i kako ti izgleda? Nemam nameru da se priključujem ovom marifetluku, ali me živo interesuje kako to izgleda.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #701 on: 08-05-2015, 00:49:32 »
pa da, prepričaš, brate, sve glavne detalje zapleta - od propozicija zavisi koliko detaljno/uopšteno, tj. na koliko strana.

laguna, recimo, traži sinopsis na jednoj strani.

evo kako izgleda PRVA POLOVINA sinopsisa mog ZAVODNIKA (neću da ga kačim celog jer se u preostala tri pasusa opisuje druga polovina sve do KRAJA romana):

ZAVODNIK (roman)
Sinopsis

Glavnog junaka, profesora engleskog, dobrostojeći biznismen angažuje da tokom jula u jednom planinskom selu jugoistočne Srbije intenzivno sprema iz jezika decu njegovog brata od tetke, umrlog prethodne godine. Deca su siročad i o njima se stara baba Grozda, udovica. Miloš i Biljana su blizanci (11 godina); dečak mora da popravi jedinicu iz engleskog na popravnom ispitu avgusta, inače će ponavljati IV razred.
Profesor stiže u selo na vrhu brda, gotovo pusto: okruženo je šumom, udaljeno od auto-puta, nastanjeno šačicom staraca. Boravak tu je od samog početka bremenit mračnim nagoveštajima. Kuća u koju dolazi nalazi se prekoputa groblja. Deca imaju distancu prema njemu, kao da nešto kriju. Tokom noći on vidi nepomičnu crnu figuru muškarca kako stoji ispred kuće. Prilikom dnevne šetnje skrene u kukuruzište, gde ga prati i umalo napadne nešto za šta veruje da je pas. Noću oseća neko prisustvo oko kuće, čuje režanje.
U kući zapaža obožavanje Grozdinog pokojnog sina, Mihajla, o kome u selu kruže zlokobne priče ("prokletinja", pop nije hteo da sahrani njegovo telo na groblju...). Istovremeno otkriva da deca svakog dana odlaze u šumu, na "Zavodnik" – izvor čiste vode, gde je i njihov otac za života često boravio.
Počne da veruje da se nad decom nadvija opasnost i da je ta sredina nezdrava za njih ne samo zbog primitivnih uslova života, nego i zbog primitivnih verovanja babe i drugih seljana. (...)

Scordisk

• 3
« Reply #702 on: 08-05-2015, 00:57:46 »
E hvala lijepa. Volim konkretne odgovore :D No, sada sam čisto onako zainteresovan, nemam nikakav roman i ne mogu napravti sinopsis, ali me ineresuje - kada pošalješ Laguni pismo sa željom za izdavanje, da li im pošalješ i ceo roman ili samo sinopsis?

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #703 on: 08-05-2015, 01:12:52 »
šalješ im ONO ŠTO TRAŽE. :)

ako pogledaš njihov sajt videćeš da je to:
1. sinopsis
2. biografija
3. ceo i finalni text romana

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #704 on: 08-05-2015, 05:29:58 »
Laguna? To baš i neće biti tako glatko, dragi moj Scordisk. Oni su prilično zahtevni.

Scordisk

• 3
« Reply #705 on: 08-05-2015, 13:14:57 »
Hah, ma ja ni nemam roman niti imam neki plan da ga pišem, nego me je čisto interesovalo onako, nikada nisam razmišljao o tome kako to zapravo izgleda.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #706 on: 09-05-2015, 12:55:48 »
Evo odabranih priča za sedmi Marsonic, preuzeto sa njihove fejs strane:

Poštovani autori!

Izabrane su priče za Marsonic 7 čije će se promocija održati 06.06.2015. u Slavonskom Brodu u sklopu međunarodne SF konvencije Marsonikon 2015. Tema - Roboti i Robotika
Primljeno je 49 priča.
Zahvaljujemo svima na sudjelovanju. Odabranima čestitamo, a ostalima želimo da ne posustanu i da šalju priče na naše naredne natječaje.
Autori će dobiti svoj besplatni primjerak na kućnu adresu.

Srdačno
Vaše Uredništvo

Autori koji će zasjati u sedmom broju Marsonica su:

1 Fran Martić - Plavi planet
2 Ana Jevtić - Presvlačenje
3 Lea Luna - Dar
4 Krešimir Mihaljević - Produkt 18
5 Miloš Petrik - Miris Lignji u Borovom Lugu
6 Mira Satarić - Saborci
7 Radoslav Slavnić - Kozadelavita
8 Tomislav Tomašević - Egzekutor
9 Marko Lubar - Crni Drum
10 Vladimira Becić - Pčelinji ples
11 Jurica Ranj - Dio koji nedostaje
12 Teo Kos - Rukotvorina
13 Maja Orešković - Robiografija
14 Jelena Crnjaković - Stapanje
15 Ratko Martinović - Yebot-e
16 Gordan Sundać - R221
17 Vanja Spirin - Zdeslav i Mislav
18 Ivan Lutz - Prozori suterena - naslovna NOVELA
Tajno pišem zbirke po kućama...

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #707 on: 15-05-2015, 19:09:27 »
Ako nekog zanima moja priča objavljena u Reflesticonovoj zbirci, može je videti ovde:

https://belegbg.wordpress.com/2015/05/15/stevan-sarcevic-pet-dva-jedan-tri-volimo-se-mi/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #708 on: 15-05-2015, 19:32:31 »
Da ti osvežim dan. Pročitao sam priču i mislim da iza nje stoji bar pristojna novela. Bar je zaplet dobar, ali si ga, bratac, prepričao vrlo površno. Možeš li jednom da to uradiš polako i pažljivo?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #709 on: 15-05-2015, 19:34:45 »
Pokušaću, zašto da ne?

Scordisk

• 3
« Reply #710 on: 15-05-2015, 19:36:02 »
E, i meni se dopada priča, ali bih se složio sa scallopom. Dobra je ideja, dobra je poenta, sviđa mi se to sa pesmicom i šifrom, ali prosto ima delova koji mi deluju zbrzano i kao da is samo preleteo preko njih, kao ono kada krene da tamani bandu... Ili kako mu onaj gubavac sve u dahu i na brzinu ispriča. Ali, ideja je sasvim solidna i da, mislim da bi bila super novela.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #711 on: 15-05-2015, 19:38:26 »
Tako je to kad se stvar piše za tematski konkurs i imaš malo vremena da je završiš.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #712 on: 15-05-2015, 19:50:31 »
Tako je to kad se stvar piše za tematski konkurs i imaš malo vremena da je završiš.

Nije tako. Da ti daju dve godine, sve bi završio za dve nedelje. Kad bi se na svakom pasusu zapitao "Zašto?'" video bi koliko ti "Zato." nedostaje.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #713 on: 15-05-2015, 19:52:30 »
Moguće. Ti me znaš već dugo vremena, najverovatnije si u pravu.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #714 on: 26-05-2015, 11:58:06 »
Raspisan KNJIŽEVNI KONKURS "ULAZNICA 2015"

Časopis Ulaznica i Gradska narodna biblioteka „Žarko Zrenjanin“ iz Zrenjanina raspisuju: Književni konkurs Ulaznica 2015 za NEOBJAVLJENE priče, pesme i eseje

Pravo učešća na književnom konkursu Ulaznica 2015 imaju svi autori/ke koji pišu na bhsc jezicima.

Radovi se primaju do 15. septembra 2015. godine na adresu Gradska narodna biblioteka „Žarko Zrenjanin“, Trg slobode 2, 23000 Zrenjanin, Srbija, sa naznakom: za Konkurs Ulaznica 2015.

Radovi se ne mogu slati putem e-maila. Tekst se smatra objavljenim ukoliko se nalazi u knjizi, časopisu i/ili na internetu pre objavljivanja saopštenja žirija Književnog konkursa Ulaznica 2015.

Otkucani ili odštampani radovi potpisuju se šifrom, a rešenje šifre sa ličnim podacima, adresom, brojem telefona i e-mail adresom autora/ke šalje se u posebnoj koverti koji se prilaže uz radove.

Očekuje se da stigne najviše do 5 pesama, 3 priče i 3 eseja, s tim da je moguće konkurisati u sve tri kategorije. Dužina pojedinačne priče ili eseja ne može da prelazi 15.000 slovnih mesta, uključujući i razmake. Rukopisi se šalju u tri primerka. Rukopisi se ne vraćaju.

Odluku o nagradama koje se sastoje od novčanog iznosa, diplome i objavljivanja u posebnom broju časopisa Ulaznica doneće žiri koji će imenovati redakcija časopisa.

Proglašenje dobitnika i uručenje nagrada obaviće se na završnoj svečanosti u Gradskoj narodnoj biblioteci „Žarko Zrenjanin“, u Zrenjaninu, u petak, 11. decembra 2015. godine, u 19 časova. Tom prilikom biće promovisan broj Ulaznice u kojem će biti objavljeni nagrađeni i pohvaljeni radovi.

Za bliža obaveštenja obratite se na telefon +38123566210 ili na e-mail adresu zrulaznica@gmail.com

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #715 on: 03-06-2015, 09:30:03 »
Prošle godine pobedio je roman NUADA, koji spada u epsku fantastiku. Pa, izvolite. Vremena imate.
http://www.biblruma.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=1062:2015-05-29-10-19-31

Linkin

• 3
« Reply #716 on: 03-06-2015, 09:50:18 »
Dužina pojedinačne priče ili eseja ne može da prelazi 15.000 slovnih mesta

Prošle godine pobedio je roman

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #717 on: 03-06-2015, 10:51:41 »
Mislim da se ne radi o istom konkursu. Aleksije priča o "Atanasiju Stojkoviću"

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #718 on: 03-06-2015, 11:01:00 »
Atansije je za roman. Upotrebio sam tu reč "roman NUADA", možda bi trebalo tekst ili uradak ili otkucani primerak gomile papira, šta ja znam. Konkurs je samo za ROMAN. To sad se objasnite koliko je to karaktera. Ali čim je odneo šnur epska fantstika kao žanr, nije zasigirno nekih 100 tinak lista i 120.000 karaktera.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #719 on: 03-06-2015, 11:47:08 »
Da li je taj roman "Nuada" objavljen? Ne mogu da nađem nikakve podatke na netu.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #720 on: 03-06-2015, 12:32:48 »
Oni to objave za sajam knjiga...

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #721 on: 03-06-2015, 12:34:54 »
Ok, hvala.

Hrundi V. Bakshi

• 4
  • 3
« Reply #722 on: 04-06-2015, 14:38:51 »
Izmače mi nagrada u poslednjoj krivini pred ciljnu ravninu. Šteta... ipak, kvalitet se uvek prepoznaje i pre ili kasnije mora da izbije na površinu  xcheers

http://www.biblioso.org.rs/konkursi.php?lng=sr

http://konkursiregiona.net/konkurs-za-ediciju-golub-uzi-izbor/

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #723 on: 08-06-2015, 13:29:22 »

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #724 on: 08-06-2015, 14:59:31 »
Hrundi je iz Kikinde?

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #725 on: 15-06-2015, 15:32:23 »
http://www.portalibris.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=1440%3Auzi-izbor-romana-pristiglh-na-kokurs-vrata-knjige&catid=109&Itemid=548

Hiddene, držimo palčeve, još petnaestak dana agonije čekanja! Svaka čast, upao si u best of the best!
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #726 on: 16-06-2015, 14:49:02 »
Čekaj malo... Zar ovo nije konkurs za PRVU knjigu?

Otkud Hidden ovde? A šta je ovo?

http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=9548.0

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #727 on: 16-06-2015, 14:52:56 »
Prvi roman. Hidden je objavio zbirku priča.
We're all mad here.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #728 on: 16-06-2015, 14:56:38 »
Tačno. Izvinjavam se i čestitam Hiddenu.

hidden

• 4
  • 3
« Reply #729 on: 16-06-2015, 15:42:41 »
Hvala drugari...

Videćemo šta će biti, još malo... ;-)

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #730 on: 05-12-2015, 19:30:47 »
Izašli su i rezultati konkursa za 8.broj Marsonica, preuzeto sa njihove fejsbuk stranice:
Izabrane su priče za 8. broj SF zbirke Marsonic. Primili smo preko 40 priča, od toga, naš urednik izabrao je sljedećih 14:
Vladimira Becić Žrtva (Novela)
Teo Kos Čovjek koji je sumnjao
Boris Mišić Moje godine za tvoje
Mira Satarić Suđenje robu Jukastu
Krešimir Čorak Praf
Saša Šebelić Namćor
Aleksandar Kostjuk Pričaj mi kako je nestao Svijet
Jurica Ranj Priče stare Zemlje
Marija Pilić Novi čovjek
Nenad Pavlović O čudovištima i herojima
Vedran Volarić Aeternam
Vedrana Čolić Prekršitelji
Krešimir Mišak Zvijer rata
Jelena Crnjaković Teodor
Ratko MArtinović Philip Kindred Dick – Psihodelična inspiracija (Članak)

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju. Predstavljanje zbirke bit će u Caffe baru MOjster u Slavonskom Brodu 11.12.2015.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Boban

• 3
« Reply #731 on: 11-02-2016, 16:13:42 »
KONKURS ZA ZBORNIK ,,RUKOPISI 39”

Dom omladine Pančevo poziva sve zainteresovane mlade autore da pošalju radove na ovogodišnji 39. po redu konkurs za Zbornik poezije i kratke proze mladih sa prostora eks-Ju – „Rukopisi 39“.
 Konkurs će biti otvoren do 20. februara 2016. godine, a pravo učešća imaju devojke i mladići od 15 do 30 godina koji pišu na jezicima bivših ex-Ju republika i jezicima nacionalnih manjina.
 Treba poslati 3 pesme i / ili 3 priče; pesme dužine do 2, a priče do 3 kucane strane (dakle, do 7 000 karaktera, veličina fonta 12), potpisane punim imenom i prezimenom, godinom rođenja, adresom, brojem telefona i i-mejlom (u fajlu sa radovima!) na: Dom omladine, Svetog Save 10, 26 000 Pančevo, Srbija (s naznakom ,,za Rukopise 39”) ili na mejl: zbornikrukopisi@gmail.com. Nije obavezno slati na obe adrese, već po izboru, običnom poštom ili elektronskom, a prednost je na elektronskoj pošti. Molimo autore da poštuju pravila konkursa i rok za slanje radova!
 ,,Rukopisi 39″ će izaći iz štampe početkom maja tekuće godine, a krajem maja meseca planirana je i promocija u Pančevu, odnosno dvodnevni festival. Autorima iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Crne Gore koji ne budu bili u mogućnosti da dođu na promociju Zbornika, primerci će biti poslati poštom.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #732 on: 11-02-2016, 16:57:48 »
Obaveštavamo Vas da Klub Reč i glas u saradnji sa LEILA knjige i ploče objavljuje
konkurs za kratku priču pod nazivom

VILINSKE PRIČE.

Pozivamo Vas da Vaše radove na srpskom, hrvatskom, crnogorskom ili bošnjačkom jeziku, obima do 5400 karaktera sa belinama, pošaljete na adresu bgstorytelling@gmail.com do 15. aprila 2016. godine. Žiri u sastavu Milica Cincar-Popović (Srbija), Tamara Lujak (Srbija) i Mario Lovreković (Hrvatska) objaviće rezultate i dodeliti prve tri nagrade 30. aprila u Klubu LEILA knjige i ploče. Posebno priznanje i nagradu dodeljuje elektronsko izdavaštvo Nine Commas iz Rijeke, koje je priredilo zbirku odabranih radova sa prethodnog konkursa Kluba Reč i glas, pod nazivom "Tragom srpske folklorne fantastike".

Sponzori konkursa: LEILA knjige i ploče, NINE COMMAS, Izdavačka kuća METAPHYSICA, Izdavačka kuća PRESSING.

O vilinskim pričama
​Vile su metafizička bića više prirode od ove koju čoveg percipira. Francuska reč za vilu,
fée, označavala je ženu vičnu magiji, koja poznaje snagu i moći reči, minerala i biljaka.

Bez obzira da li Vaša vila živi u nekom drvetu, cvetu, kući od vetra, ili se krije u telu sasvim obične žene, u davnoj prošlosti, u današnje vreme, ili u budućnosti, bez obzira da li je njena priča tužna ili vesela, strašna ili uspavljujuća - pošaljite je na naš konkurs. Niska koju našim pričama nanižemo biće utoliko lepša ukoliko perle budu što različitije.

​Dobrodošli!

--

BG Storytelling Club "REČ i GLAS"

ALEKSIJE D.

• 3

Vedro nebo

• 2
« Reply #735 on: 18-05-2016, 12:08:45 »
Konkurs za kratke priče fantastike, naučne fantastike i horora

Časopis Afirmator i izdavačka kuća Presing raspisuju žanrovski konkurs za kratke priče fantastike, naučne fantastike i horora.

Tema konkursa:
GRAD UKLETIH

Uslovi konkursa:
Na konkursu mogu učestvovati priče do 3 strane (5400 karaktera sa razmacima). Autor može poslati najviše jednu priču.
Priče moraju biti na srpskom ili srodnim jezicima, pisane standardnim YU karakterima.
Radove, otkucane u Wordu, potpisane imenom i prezimenom i priložene u attachment-u poruke, slati na adresu:

afirmator.sf.horor@gmail.com

U Word-u obavezno navesti ime, prezime, kratku biografiju, adresu i broj telefona.

Konkurs će trajati do 1. avgusta 2016.

Nakon završetka konkursa, žiri će najbolje priče odabrati za zbirku koja će biti objavljena do sajma knjiga ove godine. Svi odabrani autori će dobiti primerak knjige.

(preuzeto sa Konkursi regiona http://konkursiregiona.net/konkurs-za-kratke-price-fantastike-naucne-fantastike-i-horora/)

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #736 on: 19-05-2016, 19:52:39 »
Eto, svi radioničari su u prilici da posegnu iz gomile svojih radova, odaberu prikladan i malo ga zipuju. Nigde ne piše da to ne ide, već objavljeno itd.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Pozorisna Jesen

• Guest
Konkurs za najlepšu ljubavnu priču
« Reply #737 on: 14-06-2016, 11:30:27 »
Ovo je forum na kojem se svi žale da nema fantastike, a svi čekaju da neko drugi o njoj piše.  :lol:

Evo, pišite o ljubavi. Ja poslala priču.

Поводом стогодишњице упокојења Петра Кочића, Културно-просветно друштво „Троречје“ из Кочана (општина Дољевац) обелодањује

Р А С П И С

ЗА НАЈЛЕПШУ ЉУБАВНУ ПРИЧУ

Аутору приче која, по одлуци жирија, буде проглашена најлепшом, следи награда „Мргуда“. Наградиће се и аутори прича које изборе друго и треће место.

До сада необјављене приче, дужине до 90 редова (до 5.000 карактера), у компјутерском слогу, пошаљите до 31. јула 2016. године, електронском поштом на адресу: vlastacenic@gmail.com Приче потпишите шифром, а награђени ће бити обавештени на и-мејл адресе са којих су приче послате.

Уручивање награда ће се обавити у Кочану, крајем септембра 2016. године, на Другим Кочићевим данима у Кочану, свечаности посвећеној знаменитом српском приповедачу.

Scordisk

• 3
« Reply #738 on: 14-06-2016, 14:25:14 »
Bah. A đe su tu vanzemaljci što proždiru utrobe?

Pozorisna Jesen

• Guest
« Reply #739 on: 14-06-2016, 14:33:06 »
Pa ko ti brani da to bude priča o ljubavi, seksu i drugom sočinjeniju između dva, tri, pet ili n vanzemaljaca što proždiru utrobe?

E, sad, jeste ovo Kočićev konkurs, a žanrovska književnost nije na ceni, ali utom je to veći izazov. :)

Scordisk

• 3
« Reply #740 on: 14-06-2016, 15:02:54 »
Hm, prica o vanzemaljcu i ljubavi. To je osmi putnik, da? :D

Pozorisna Jesen

• Guest
« Reply #741 on: 14-06-2016, 20:42:26 »
Što da ne, danas ljudi svašta nazivaju ljubavlju, a u stvari pojma nemaju. I to je nekakva priča o ljubavi.

Evo ti ovaj konkurs: http://www.whfest.com/vijest115.asp

Ljubazno odgovaraju na mejl (što je odmah dobar znak), a i nagrada je 500 evra.

Dana 01.06.2016. objavljujemo natječaj za prijave radova na West Herzegowina Fest No.14. koji će se održati u Širokom Brijegu od 28. do 30.07.2016. godine. Ako imate bend, ako snimate filmove, ako imate kratku priču... svakako se prijavite. Kao i dosadašnjih godina program festivala će činiti upravo vaše prijave, uz nastup pokojeg specijalnog glazbenog gosta (prošlih godina to su bili Vatra, Pavel, Silente, Edo Maajka, Hladno Pivo, Sars, Goran Bare & Majke, Letu Štuke, Damir Urban, Neno Belan, Gustafi, Kino Klub, Kawasaki 3p, TBF, JINX, Belfast Food, Dubioza Kolektiv, Elemental, Kries, Zoster...).

Autori kratkih priča natječu se za novčanu nagradu od 1.000,00 KM (500,00 eura), autori filmova natječu se za novčanu nagradu od 1.000,00 KM (500,00 eura), a nagrada za glazbeni dio festivala je snimanje pjesme i snimanje spota.

Na festivalu možete sudjelovati ako se prijavite najkasnije do 01.07.2016. godine.

Pozorisna Jesen

• Guest
« Reply #742 on: 17-06-2016, 16:08:03 »
http://citajme.com/vrane-raspisuju-konkurs-za-kratku-pricu/
Pa izvolte...

Rezultati ovog konkursa bi trebalo da se pojave svakog dana na Konkursima regiona (rok je istekao)... Za one koji su konkurisali.

Vedro nebo

• 2
« Reply #743 on: 24-06-2016, 15:00:35 »
Crna ovca raspisuje četvrti konkurs za kratku priču na temu ,,sloboda’’, ali i na slobodnu temu.

Sloboda kao stanje ili nedostatak, prostor samoostvarenja. Sloboda koja se želi, osvaja, gubi i traži. Oslobađanje duha, uma i tela. Slobodne ljubavi i ljubavi bez slobode.  Ljudske slobode i prava.  Lišenost slobode, zatočeništvo. Društva bez sloboda i borba za njih.

Priče mogu biti bilo kojeg žanra, a s obzirom da je naša tema ,,sloboda’’ – kako vas ne bismo i mi  ograničavali –  slobodni ste da na konkurs šaljete i priče koje se ne tiču direktno ove teme.
Tri najbolje priče biće, kao i do sada, nagrađene kompletom knjiga, a sve ostale koje uđu u širi izbor biće tokom leta objavljene na našem portalu. Priče pristigle na konkurs ujedno konkurišu i za štampanje u knjizi kratkih priča koje Crna ovca priprema.

Konkurs je otvoren do  10. jula 2016.godine.  Rezultati konkursa biće objavljeni 15. jula.

Priče treba da budu napisane na nekom od BCHS jezika, ne duže od 10 000 karaktera (do 5 kucanih strana), otkucane u Word dokumentu, Times New Roman fontom,  formatom 12 (uz obavezno korišćenje YU slova č,ć,ž,đ

Priče šaljite na mejl: blacksheep.konkurs@gmail.com.  Uz priču dostavite i  biografske i kontakt podatke.

Jedan autor može poslati više priča.

(preuzeto sa: http://blacksheep.rs/cetvrti-konkurs-crne-ovce-za-kratku-pricu)

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #744 on: 30-06-2016, 09:31:35 »
U okviru projekta „Preispitivanja“ udruženje Oksimoron je raspisalo regionalni konkurs za priču ili esej sa temom – čovek bez osobina.

Tema se pokazala podsticajnom. Pristiglo je dosta zanimljivih i kvalitetnih priloga.

Žiri je odabrao 26 radova. To su:

Dea Paljević „Ispovijed“
Dunja Obajdin „X89AS37“
Stevan Šarčević „Brutto cane“
Vedran Volarić „Čovjek koji je zaboravio umrijeti“
Aleksandar Petrović „Na pravom mestu, u pravo vreme“
Tamara Lujak „Imitator“
Ervin Mujabašić „Crtač priča“
Nevenka Pupek „Svetište“
Denis Giljević „Bilješka o pizdcu“
Mirjana Kiževski „Pero“
Mihajlo Palić „Čovek kao ja“
Marin Pelaić „Jean Pierre“
Danijel Apro „Lucky strike za čoveka bez osobina“
Marta Glowatzky Novosel „Dijagnoza:b.o.“
Vitomir Ćurčin „Čovek sa instinktom preživljavanja“
Andreja Žigić Dolenec „Samica“
Arnela Fazlić „O naučnom optimiznu i trudnoj smrti“
Miloš Jaraković „Statistička greška“
Petar Ćorić „Suputnik“
Jelena Kerkez „Oličenje 999“
Bojana Nikoletić „Anastasion“
Ružica Borišev „Čovek bez osobina ili kako promeniti sebe“
Katarina Kukuruzović „Kleka“
Stamen Milovanović „Zarijino samotno i klecavo vreme“
Maja Krilić „Čovjek bez osobina“
Lukrecija Perišić „Biram, dakle jesam“

Žiri je radio u sastavu: Zorana Ogrizović, Ljiljana Dragaš i Dejan Simonović.

Odabrani prilozi će do kraja godine biti objavljeni u tematskom zborniku, u štampanom i elektronskom obliku. Zbornik će na odgovarajući način biti predstavljen javnosti.
Biće to treći zbornik projekta „Preispitivanja“. Proteklih godina su objavljeni zbornici Preobražaji i Stranci.
U narednoj godini planiramo novi konkurs, sa novom temom.

Zahvaljujemo svim učesnicima, a čestitamo izabranima.

U Beogradu, 30. juna 2016.

Boban

• 3
« Reply #745 on: 12-07-2016, 23:53:30 »
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #746 on: 12-07-2016, 23:57:29 »

Harley Quinn

• Guest
« Reply #747 on: 15-07-2016, 15:26:37 »
Pohvalila me crna ovca! :lol: :!:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #748 on: 15-07-2016, 16:50:42 »
Pa i dobra je priča ta "Rue de Dobračićeva", ali nisi pohvaljena, nego si ušla u uži izbor. To nije isti pojam.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #749 on: 18-07-2016, 19:54:25 »

Dana 01.06.2016. objavljujemo natječaj za prijave radova na West Herzegowina Fest No.14. koji će se održati u Širokom Brijegu od 28. do 30.07.2016. godine. Ako imate bend, ako snimate filmove, ako imate kratku priču... svakako se prijavite. Kao i dosadašnjih godina program festivala će činiti upravo vaše prijave, uz nastup pokojeg specijalnog glazbenog gosta (prošlih godina to su bili Vatra, Pavel, Silente, Edo Maajka, Hladno Pivo, Sars, Goran Bare & Majke, Letu Štuke, Damir Urban, Neno Belan, Gustafi, Kino Klub, Kawasaki 3p, TBF, JINX, Belfast Food, Dubioza Kolektiv, Elemental, Kries, Zoster...).

Autori kratkih priča natječu se za novčanu nagradu od 1.000,00 KM (500,00 eura), autori filmova natječu se za novčanu nagradu od 1.000,00 KM (500,00 eura), a nagrada za glazbeni dio festivala je snimanje pjesme i snimanje spota.

Na festivalu možete sudjelovati ako se prijavite najkasnije do 01.07.2016. godine.

Objavljeni su rezultati, evo odabranih priča:

Mehmed Đedović – Dug put (Kalesija / BiH)
Rade Končar Koturović – Smisao života tokom nedeljnog jutra (Beograd / Srbija)
Ružica Gašperov – Soba 208 (Split / Hrvatska)
Martin Majcenović – Aureola (Zadar / Hrvatska)
Karla Kraljević – Tu si (Široki Brijeg / BiH)
Denis i Anita Peričić – Paščad: Katarza (Varaždin / Hrvatska)
Petar Ćorić – Od svadbe do svadbe (Podstrana / Hrvatska)
Mina Belovuković – Mina Belovuković (Beograd / Srbija)
Zdenka Maltar – Mefisto i Gita (Novi Marof / Hrvatska)
Zoran Škiljević – U svom svetu (Beograd / Srbija)
Andrea Popov Miletić – Čovek koji nije video Deda Mraza (Novi Sad / Srbija)
Anita Barać – Malena (Sinj / Hrvatska)
Nada Jelinčić – Žguja (Sinj / Hrvatska)
Anita Lunić – Teško se odričemo onoga što nemamo (Dugi Rat / Hrvatska)
Lenka Mirković – Stvaranje – rađanje (Podgorica / Crna Gora)
Tino Deželić – Opet je plavo (Zagreb / Hrvatska)
Smilja Savin – Gospe te čuva (Kaštel Lukšić / Hrvatska)
Milena Budimir – Bit će bo'je! (Split / Hrvatska)
Adnan Repeša – Krug (Blagaj / BiH)
Đorđe Majstorović – Lupežiranje (Novi Sad / Srbija)
Jasmina Hanjalić – Metla za skoreno blato (Sarajevo / BiH)
Stevan Šarčević – Ovisnost (Subotica / Srbija)
Danijel Panić – Kopitovac (Požarevac / Srbija)
Vladimir Perić – Partija (Beograd / Srbija)
Dražen Jergović – Stambene igre starijih (Zagreb / Hrvatska)
Vladimira Becić – Ožiljak (Dugo Selo / Hrvatska)
Branko Ječmenica – Negde između (Ub / Srbija)
Franjo Frančić – Kao da su noći Večne (Sečovlje / Slovenija)
Alen Rotim-Ilić – Predizborna (Široki Brijeg / BiH)
Amra Razić – Galeb smrtonoša (Šerići / BiH)
Mladen Topić – Ledena priča (Bugojno / BiH)
Anisa Pašić i Jure Divić – Plemkinja (Vrgorac / Hrvatska, Goražde /BiH)