Author Topic: POETIKA HORORA - Dejan Ognjanović (Orfelin, 2014)  (Read 91928 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
Re: POETIKA HORORA - Dejan Ognjanović (Orfelin, 2014)
« Reply #450 on: 21-06-2022, 08:40:17 »
pošto moju knjigu očito niko od ovde preteklih nije ni video a kamoli čitao (jedan od bišona čak došo 2022. na topik koji se zove POETIKA HORORA, 2014, da me savetuje kako bi trebalo da objavim svoj doktorat, da narod najzad može da ga pročita!), sve se pretvara u grupicu slepaca koji ispipavaju slona, pa ga jedan vata za surlu, drugi za kljovu, treći mu pipka zadnjicu, četvrti za rep…

stvarno patetično.

Zato stop se, narodski receno, sprdamo I ironisemo.

U suprotnom bi morali da uozbiljimo I priznamo da smo culi optuzbe da je tvoj doktorat plagijat jos kad je "Poetika" izasla.Kao sto si I ti cuo, pa opet moras da pitas Bobana koja nemacka knjiga. Kai da nisi cuo, I kao da ih I'ma million.Pateticno? O da.

Zar je Iko pomislio da je Boban kleventnik Koji je pricu Sam smislio ili neko ko je samo preneo staro naklapanje iz fandoma kad ga je prvi cuo tj kad je Ono konacno stiglo I do njega?

Gule Toso jedan. Naravno da niko ovde I ne pokusavas da the diskredituje, Ali nam je svima zabavno koliko se naivan pravis, a naivan si kao francuska sobarica. Patetican si I jako jako sumnjiiv.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #451 on: 21-06-2022, 11:11:28 »
Nek si mu reko
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #452 on: 21-06-2022, 11:15:08 »
Sve ovo me podseća na reči jednog od Velikih pisacaTM, koje parafraziram ovde:

... i dobro raspoloženje se širilo u klubu na forumu na uobičajeni način tako što se niko nije slagao ni sa kim.
Ozbiljan filozofski rad može da se napiše u potpunosti kroz šalu.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #453 on: 21-06-2022, 12:15:37 »
pismen to neki čovjek
obično kažu SA NIKIM
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #454 on: 21-06-2022, 12:18:31 »
Možda neki misle na čoveka koji se zvao Niko? Znaš, kao Odisej.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #455 on: 21-06-2022, 13:30:25 »
Ni sa kojekakvim!
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #456 on: 21-06-2022, 15:51:48 »
Kod mene kažu S NIKEM.
Nego, da malo ne tupite previše sa Gulom? Mislite kako ga nervirate? On uživa u ovome. Čovek je doktor književnosti i šta tu ima da se petlja.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #457 on: 21-06-2022, 17:37:09 »
Aleksije, mislim da gresis veoma I ne razumes guerilla marketing na nacin na koji ga realizuju Boban I Gul.
Evo, ja bih uzeo drugo izdanje Gulovog doktorata u pretplati, Ali ko ce da mi garantuje da lupez nece izbaciti plagirane delove u novom izdanju? Niko, eto ko! 😭
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

12

• 2
« Reply #458 on: 21-06-2022, 19:09:51 »
ali da bas zosko od svih ljudi na svetu dodje do one kompromitujuce knjige  meni implicira nekoliko stvari

1. sve je s' dobrim razlogom i nista nije slucajno
2. zosko puno cita
3. nije ovaj svet mali. on je i od toga manji

post 222. pravo vreme da se okace kopacke

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #459 on: 21-06-2022, 19:23:04 »
Propustas globalnu sliku. Kompromitujuca knjiga na Amazonu polovna za oko $45. Ko zna ko to prodaje. Mozda Boban. Mozda Gul. Mozda obojica. Mozda skoci I na $200 kad izadje reizdanje doktorata, a prvi izdanje doktorata Bude isto toliko. Mogucnosti su neslucene. A kolekcionari ce se grabiti za primerke.

Naravno, reizdanje doktorata bez plagiranih delova bice potpuno bezvredno. 😭😭😭

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #460 on: 21-06-2022, 20:34:29 »
Možda postoji dobar razlog zašto je ta nemačka knjiga globalno "slabo poznata".

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #461 on: 21-06-2022, 21:00:17 »
taj lik je neki ozbiljan univerzitetski baja, napisao brdo studija posle, a ovo mu je bio prvi rad illi bar prvi znacajniji. Zamisli kad bi mu neko rekao da mu je rad popularniji u Srbiji nego u Nemackoj I da dozivljava drugo plagirano izdanje. Mislim da bi se profa sastavio s zemljom

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #462 on: 22-06-2022, 10:12:51 »
Mogao bih da se upitam zašto bi uopšte neko ko je studirao angloameričku književnost, gde imaš obilje žanrovskih primera i još veće obilje različitih tumačenja, posegnuo za nemačkom knjigom...

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #463 on: 22-06-2022, 13:52:46 »
Zasto bi uopste neko ko je doktorirao trazio seal of approval na internetu I cemu on moze da se nada sem kategoricnog zakljucka da je plagirao doktorat? Missim, valjda je jasno da je to jedina moguca opcija

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #464 on: 22-06-2022, 16:58:13 »
Zasto bi uopste neko ko je doktorirao trazio seal of approval na internetu I cemu on moze da se nada sem kategoricnog zakljucka da je plagirao doktorat?

Ne znam, to je tema za psihijatra, ne za raspravu o književnosti ili žanru. Ljudi umeju da pokažu prividne znakove krivice čak i kad ništa nisu skrivili.

Ne kažem ni da nisi u pravu, već samo da ja, kao neutralni posmatrač i neko koga zanima teorija a ne pojedinačni ljudi (koje i ne poznajem lično), nemam dovoljno dokaza išta da zaključim.

To što je neko akademik je lepo i hvale vredno, ali nije odlučujuće. Naravno, Gul ne može da učestvuje u ovakvoj raspravi - tu je zosko u pravu - jer može mnogo da izgubi a nema šta da dobije. Ali to ne znači da ne smemo mi da raspravljamo o tome. A ni akademici se ne slažu međusobno. Štaviše, često se vrlo oštre reči mogu čuti među njima. To što je neko napisao nešto pre 30 godina u vezi nekog fenomena ne znači da je teza istinita, niti pak najpraktičniji model, posebno ako se može dovesti u sumnju sa par argumenata. Ja ću, naravno, da verujem nekome ko je proučavao određenu temu godinama, makar da ne bih morao sam da uložim zamašan rad i vreme. Ili, ajde da zamenimo reč "verujem" sa kolridžovskim "potisnuću nevericu u rečeno". Privremeno. Ili možda neću, ako - a ovo je vrlo bitno "ako" - sam čuo izjavu nekog drugog poznavaoca/akademika/doktora koji tvrdi nešto sasvim drugo.

A Englezi imaju najjaču tradiciju gotskog romana, kao i najjaču tradiciju književne kritike. I što bi onda iko ko se bavi tom oblašću tražio teze po nemačkim knjigama? Kada izađe knjiga na nemačkom koja se tiče i engleske književnosti i ima šta da kaže, ta postane poznata u Britaniji. Kao što je Auerbachov Mimesis, ali taj niti je pisan u Nemačkoj, niti je tu prvobitno objavljen, a autor je potom prešao da živi u SAD. Čak i ovi naši lokalni bukači bi mogli da, posle proučavanje te knjige (koja nije o hororu, već o reprezentaciji realnosti), napišu koju pametnu reč o žanru, primenjujući principe odatle.

Jedini moguć a razuman razlog bi bio ako od početka taj neko računa na neznanje komisije u vezi teme, pa samo juri doktorat i traži pomoć po knjigama koje će biti što opskurnije. Ali čak ni tad nema jemstvo da se ta knjiga neće pojaviti ovde. I šta je onda uradio?

A postoji i pojava koja se zove sinhronicitet, a postoji i slučaj zajedničkih korena.

A sve ovo što pričamo je samo teoretisanje - u boljem slučaju, kada nije gubljenje vremena - dok nemamo ispred sebe obe knjige.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #465 on: 22-06-2022, 17:43:51 »
Ali nemoj shvatiti ni da ja ovim branim Gula - samo sabiram dosadašnji napredak na topiku, koji je skoro nepostojeći.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #466 on: 22-06-2022, 17:54:57 »
ridikulni, ne treba da budeš gastarbajter/barbarogenije poput bobana. svako s dva grama mozga mogao je da ode na amazonovu stranicu te knjige koju sam, po čobanu, „prepisao“.
ovde: https://www.amazon.de/%C3%84sthetik-Gespenster-k%C3%BCnstliche-phantastischen-Literatur/dp/3518388975

tamo bi ta radoznala osoba videla da podnaslov te knjige glasi:
„Gespenster, Vampire, Monster, Teufel und künstliche Menschen in der phantastischen Literatur“
ili u prevodu:
„Ghosts, vampires, monsters, devils and artificial people in fantastic literature“
(navodim guglov prevod na eng jer je bolji, manje klimav nego na srpski)

svako ko nije retardiran ili prosto zloban, može na amazonovoj stranici te knjige da vidi komentar juzera, na nemačkom, i da ga ubaci u gugl translejt, i vidi, recimo, ovaj deo koji opisuje tu knjigu:

„Divided into five chapters (the ghost, the vampire, the monster, the devil, the artificial human), the Berlin Germanist Brittnacher examines the most well-known figures of horror, their literary and pre-literary history, their transformations, their influences and what influenced them , its effect on the audience and always comes from such expected topics to absolute highlights such as the chapter on the "Architecture of Death".“

pošto niko od vas očito nema moju knjigu POETIKA HORORA (a neki ne znaju ni da je izašla pre 8 godina, čak i dok pišu na topiku o njoj), njen sadržaj imate ovde:
http://cultofghoul.blogspot.com/2014/09/poetika-horora-u-pretplati.html

ko nakon poređenja sadržaja ove dve knjige ne vidi iz aviona da nemaju skoro ništa zajedničko osim što se obe bave književnošću strave (iz različitih uglova, na različite načine i pristupe), i osim što se reči ’estetika’ i ’poetika’ rimuju - tome nema pomoći.

naravno, slutim šta će histerična veverica sledeće reći: njegovo PREPISAO KNJIGU će, polako, da se pretvori u „IMA DVE SLIČNE REČENICE – ali ni te dve ne mogu da vam navedem, jer nemam ni nemačku ni srpsku knjigu u rukama, ali verujte mi na reč, pa kad sam ja lagao, pa uostalom Đurđevak, Blog, Šeldon, Mali Nemo, ja sam ga prvi izdao“ itd itd.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #467 on: 22-06-2022, 17:57:34 »
Ne kažem ni da nisi u pravu, već samo da ja, kao neutralni posmatrač i neko koga zanima teorija a ne pojedinačni ljudi (koje i ne poznajem lično), nemam dovoljno dokaza išta da zaključim

Ali zasto to mislis da si pozvan da zakljucujes vezano za ovo, kad evidentno nisi, Niti je bilo ko na ovom forumu. Doktorat je valjda prihvatio Beogradski univerzitet, pa valjda bi oni trebalo da zakljucuju da li je plagijat Ili ne.

Samim Tim sto je stvar na pogresnoj adresi jasno je da ovo nije pitanje plagijata, vec nesto sasvim drugo. Ne mislim da je pitanje za psihijatra, vec kako Sam I napisao nekakav marketing I samoprocija, pod plastom "vi cete deco odluciti da li Sam plagirao Ili nisam". Ocemo vraga. Ucestvovacemo u nekom kvazi realitiju, at the best. Mark my words.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #468 on: 22-06-2022, 18:17:15 »
svako ko nije retardiran ili prosto zloban, može na amazonovoj stranici te knjige da vidi komentar juzera, na nemačkom

Pretpostavljam da može, ali onaj ko nije retardiran obično želi takav i da ostane, pa izbegava da čita korisničke komentare na takvim sajtovima, računajući i Goodreads. Zdravije je tako.

Mda, nemam knjigu. Video sam par odlomaka, ali ne želim da sudim na osnovu delova i delića. (Koji mogu biti reprezentativni, ali i ne moraju, što neću znati dok ne pročitam celinu.)

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #469 on: 22-06-2022, 18:21:25 »
Ali zasto to mislis da si pozvan da zakljucujes vezano za ovo, kad evidentno nisi, Niti je bilo ko na ovom forumu. Doktorat je valjda prihvatio Beogradski univerzitet, pa valjda bi oni trebalo da zakljucuju da li je plagijat Ili ne.

Ma dobro, ne mislim da sam pozvan, moguće da ništa neću ni da zaključim. Kao što rekoh, više me zanima sama teorija, metodologija, princip, tumačenja, itd. koja su zapisana u knjizi/knjigama, nego odnos Gula sa Univerzitetom.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #470 on: 22-06-2022, 18:29:19 »

Ma dobro, ne mislim da sam pozvan, moguće da ništa neću ni da zaključim. Kao što rekoh, više me zanima sama teorija, metodologija, princip, tumačenja, itd. koja su zapisana u knjizi/knjigama, nego odnos Gula sa Univerzitetom.

Samo kazem Gula Ako stvarno zanima strucno misljenje da li je mjegov doktorat plagijat, nek zatrazi misljenje Univerziteta, a Oni ce da formiraju strucnu komisiju I procene. Sto bi to mi radili umesto njih?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #471 on: 22-06-2022, 19:08:53 »

ko nakon poređenja sadržaja ove dve knjige ne vidi iz aviona da nemaju skoro ništa zajedničko osim što se obe bave književnošću strave (iz različitih uglova, na različite načine i pristupe)

Bolje nemoj da se braniš više
To što govoriš nikakve veze nema sa plagijatom. Bolje da si rekao da ne znaš njemački.

Čisto ofrlje, ako Britnaher ima određene hipoteze o duhovima, vampirima, monstrumima, i tvoje se poklapaju, a nisi naveo izvor, to je plagijat. Nenamjerni ako je sporadičan i slučajan, eventualna koincidencija oko neke zdravorazumske teze. Namjeran ako je više hipoteza identično ili slično. Na kraju krajeva, tvoj rad mora biti originalan doprinos.

Nadalje, plagijat je svaki ponovljeni izraz od minimum 3 riječi i softver toleriše do 2% takvih pojava. Prosto jer softver i izraze npr "ono što je" ili "zato što je", poštapalice u nekoj naučnoj disciplini.... Sve računa u plagijat a očekivano ih ima ispod 2%.

Šta uopšte tu znači kakav je sadržaj? Ako navodiš tuđu tezu kao svoju i nemaš referencu ili fusnotu, to je plagijat. To se u sadržaju ne vidi.

Odbrana na neviđeno ima smisla samo u vidu razlike estetike i poetike, al to opet zavisi šta Britnaher misli kad kaže estetika i šta ti misliš kad kažeš poetika.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #472 on: 22-06-2022, 19:24:56 »
Meni najsmesnije sto je Gul doktorirao pre 10 godina, sve vreme ga optuzuju da je plagirao ti jednu knjigu, on svaki put mora da pita sta je plagirao I o toj knjizi navodno ne zna dalje od sadrzaja. Pri tome je naslov nabavljiv preko Amazona, a Google translate radi posao.

Gul je kao neki nesrecnik koji svima prica da je pokraden, a umesto da ode u policiju, on naprimer ode kod advokata. Za ovakvo ponasanj Okamova ostrica ima jednostavno objasnjenje: kriv je I mulja, namerno se pravu blesav, jer zna da bi komisija Univerziteta donela odluku da je u pitanju plagijat. Case closed

Truman

• 4
  • 3
« Reply #473 on: 22-06-2022, 19:45:47 »
Meni najsmesnije sto je Gul doktorirao pre 10 godina, sve vreme ga optuzuju da je plagirao ti jednu knjigu, on svaki put mora da pita sta je plagirao I o toj knjizi navodno ne zna dalje od sadrzaja. Pri tome je naslov nabavljiv preko Amazona, a Google translate radi posao.

Gul je kao neki nesrecnik koji svima prica da je pokraden, a umesto da ode u policiju, on naprimer ode kod advokata. Za ovakvo ponasanj Okamova ostrica ima jednostavno objasnjenje: kriv je I mulja, namerno se pravu blesav, jer zna da bi komisija Univerziteta donela odluku da je u pitanju plagijat. Case closed

Tvoje zaključivanje je falično i subjektivno. Ja pritom nisam čitao tu nemačku knjigu tako da ne znam sa sigurnošću šta je istina ali ovaj tvoj drugi pasus je besmislen.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #474 on: 22-06-2022, 20:55:53 »
Ma ok. Nadam se da ces nabaviti nemacku knjigu I utvrditi punu istinu o Gulovom doktoratu.

Glupo bi bilo da potrosis svoje vreme I novac na nesto pametnije, kao sto bih ti falicni I subjektivni ja pozeleo 😉

tomat

• 4
  • 3
« Reply #475 on: 22-06-2022, 21:22:48 »

ko nakon poređenja sadržaja ove dve knjige ne vidi iz aviona da nemaju skoro ništa zajedničko osim što se obe bave književnošću strave (iz različitih uglova, na različite načine i pristupe)

Bolje nemoj da se braniš više
To što govoriš nikakve veze nema sa plagijatom. Bolje da si rekao da ne znaš njemački.

Čisto ofrlje, ako Britnaher ima određene hipoteze o duhovima, vampirima, monstrumima, i tvoje se poklapaju, a nisi naveo izvor, to je plagijat. Nenamjerni ako je sporadičan i slučajan, eventualna koincidencija oko neke zdravorazumske teze. Namjeran ako je više hipoteza identično ili slično. Na kraju krajeva, tvoj rad mora biti originalan doprinos.

Nadalje, plagijat je svaki ponovljeni izraz od minimum 3 riječi i softver toleriše do 2% takvih pojava. Prosto jer softver i izraze npr "ono što je" ili "zato što je", poštapalice u nekoj naučnoj disciplini.... Sve računa u plagijat a očekivano ih ima ispod 2%.

Šta uopšte tu znači kakav je sadržaj? Ako navodiš tuđu tezu kao svoju i nemaš referencu ili fusnotu, to je plagijat. To se u sadržaju ne vidi.

Odbrana na neviđeno ima smisla samo u vidu razlike estetike i poetike, al to opet zavisi šta Britnaher misli kad kaže estetika i šta ti misliš kad kažeš poetika.

Softver toleriše koliko hoćeš, granicu definiše neko drugi, pa se ne treba oslanjati baš samo na brojku, pošto recimo spisak literature prepoznaje kao preuzet tekst. Ja mogu da preuzmem rečenice ukoliko uredno navedem izvor, softver to takođe prepoznaje kao plagijat.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #476 on: 22-06-2022, 21:25:28 »

Samo kazem Gula Ako stvarno zanima strucno misljenje da li je mjegov doktorat plagijat, nek zatrazi misljenje Univerziteta, a Oni ce da formiraju strucnu komisiju I procene. Sto bi to mi radili umesto njih?

Ne vidim što bi ga to zanimalo, i što bi tražio mišljenje Univerziteta. Univerzitet je dao svoje mišljenje dodelivši mu titulu doktora.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #477 on: 22-06-2022, 21:50:54 »
ha, kakav je to softver koji ne konta da je nešto referenca? Naravno da su generalno programi priglupi, ali baš one banalne prepisivače lako hvataju. Ali poenta je što banalnih prepisivača i nema (sem Sline), a Boban tupi baš o tome.

Softver bi morao da bude sposoban da detektuje da li se prezime autora spominje nakon citata a ne da citat prepoznaje kao plagijat. Mada zavisi i koji softver, ja se više i ne sjećam koji se koristio.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #478 on: 22-06-2022, 22:04:40 »
Mi koristimo Turnitin, i on spisak referenci, ako je dat recimo u APA stilu ili nekom drugom široko korišćenomo, prepozna kao plagijat. Naravno, u softveru može da se isključi da gleda spisak referenci, ali je on daleko od pametnog. Recimo, ti napišeš 'Gulov doktorat je plagijat (Boban, 2022; Linkin, 2022; Ridikuli, 2022', i ja napišem 'knjiga koju Zosko ima je štampana na nemačkom jeziku (Boban, 2022; Linkin, 2022; Ridikuli, 2022)', softver kaže da sam te pokrao.

Recimo, prevod ne može da provali, a pravi razliku između ćirilice i latinice, lepo prepišeš ćirilicom ono što je na latinici i bog da te vidi.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #479 on: 22-06-2022, 22:26:13 »
E da, isto je Turnitin. Misim, ja nisam gledao pojedinosti ali na taj problem sa citiranjem nisam nailazio ili meni bar nisu rekli. Nalazili su jednom drugaru autoplagijat, iliti samog sebe kopipejstovo. Sve u svemu je to glupost jer najgrđi plagijat će i ljudsko biće da primijeti. A to je Bobanova optužba ovdje, zato je sve ovo besmisleno.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #480 on: 23-06-2022, 06:15:19 »

Ne vidim što bi ga to zanimalo, i što bi tražio mišljenje Univerziteta. Univerzitet je dao svoje mišljenje dodelivši mu titulu doktora.

Ja Sam dao konstruktivan predlog Koji bi trebalo da pomogne Ognjanovicu da zauvek resi svoje dileme. Univerzitet je jedina merodavna adresa, ne neki znak sagite gde Gul poziva ucesnike da samo provere sadrzaj nemacke knjige I uvere se sami. Sto sadrzaj, bolje korica knjige, pa ako korica nemacke knjige ne lici na koricu gulove poetike, onda je nevin.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #481 on: 23-06-2022, 10:52:40 »
Ognjanović nema dileme, i ne treba da ih ima, Univerzitet je rekao svoje. ako neko ima dileme, onda lepo treba da napravi izveštaj, podnese prijavu o kršenju kodeksa akademske čestitosti nadležnom organu Univerziteta, i reši svoje dileme.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #482 on: 23-06-2022, 11:18:54 »
Tomat, objašnjavaš psihu da je nebo plavo.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #483 on: 23-06-2022, 11:58:50 »
Ognjanović nema dileme

Pa, mozda bi trebalo da ima, posto ovo svakako nije prva prituzba koju je Ognjanovic dobio za plagiranje.
Mislim da je fer da Ognjanovic Sam napise ko ga je sve do sada optuzivao za preveliko posezanje u tudje vinograde, I za koje sve tekstove, kad je vec otvorio temu optuzbi za plagiranje doktorata na ovom forumu.

Tomat, objašnjavaš psihu da je nebo plavo.

Govno, dugo smo cekali da ponovo zasmrdis. Da te citiram: odjebi.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #484 on: 23-06-2022, 12:27:46 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #485 on: 23-06-2022, 15:58:14 »
Skupo
Cekam akcije za fantoma i parazita

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #486 on: 28-06-2022, 19:41:34 »
I to je to? Samo jedna bedna reklama za novo izdanje Poetike, za kraj patetike?

Pa i drama Dijane i Neše je bila manje stidljiva i u rukavicama od nove drame Gula i Bobana. Gde su suze, gde je znoj? Gde je krv, gde je horor? Gde je Sagita?  :(

Epic fail.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #487 on: 29-06-2022, 04:26:36 »
svako onaj ko je očekivao od bobana nešto više od neutemeljene laži jednog pakosnog trola veći je retard i od njega samog.

prema tome, samo nastavite da čekate nešto više - dokaze, argumente, uporedne stranice, citate...
ne znam šta oćete od mene?
moja knjiga je tu, u svetu, još od 2014. godine.
vi koji ste za nju tek juče čuli, evo vam upravo izašlo II izdanje, pa se obrazujte malo.

oni koji su čitali moju knjigu znaju kakva je budalaština to što je taj bednik izrekao.
oni koji nisu, i neće, ostaje im da nastave da gutaju bobanizme.
pa, samo izvolte.
svakom svoje.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #488 on: 29-06-2022, 05:58:47 »
Tresla se gora, rodio se miš, tj. Patetika Horora (by Komi, ja nisam plagijator kao neki i pošteno navodim sve svoje izvore!) II izdanje!!!

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #489 on: 29-06-2022, 07:54:06 »
patetična je samo jadnost nekih pakosnih bednika ovde.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #490 on: 29-06-2022, 08:38:26 »
vi koji ste za nju tek juče čuli, evo vam upravo izašlo II izdanje, pa se obrazujte malo.

Mene u ovom trenutku samo zanima da dobijem odgovor za Ninth Gate iz Tri paradigme horora. Pa ću da razmislim da kupim knjigu.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #491 on: 29-06-2022, 08:58:42 »
Ja ću da kupim kad mi Ognjanović odgovori hoće li biti plagiranih delova i u ovom izdanju, ili ih je sad izbacio i ko ga je sve za ovih 10tak godina optužio za plagiranje, tj. sistematsku "zaboravnost" da navede izvor, tj. prisvajanje svega pod parolom laftkraftovskog deteta genija i za koja tačno nedela? Hvala unapred na odgovorima za ova ponovljena pitanja!

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #492 on: 29-06-2022, 14:46:29 »
Ima jedna interesantna priča, jako primenjiva u ovoj situaciji, o magarcu koji je njakao da je trava plava. Tigar je ovo čuo, pa je ustvrdio da je zelena. Na kraju, spor između magarca i tigra dođe do lava, koji kazni tigra. Na tigrovo pitanje zašto, on mu odgovori da je pametan stvor, koji se sa magaretom raspravljao oko očigledne stvari, pri tom dozvolio da stvar ekalira do kralja i još i njemu troši vreme

E sad, nisam siguran koji od vas dovojice je magarac iz priče koji izgovara očiglednu laž, ali jedan mora biti, a onaj drugi, koji zna da ovaj laže, mora biti pametniji i pustiti budalu da tvrdi da je doktorat plagijat ili suprotno, svejedno. Inače ćete u beskraj tupiti igru magarca i tigra.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #493 on: 29-06-2022, 15:13:30 »
Ali magarac ne njače da je trava plava, nego da je tigar peder.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #494 on: 29-06-2022, 15:26:43 »
prosto neverovatno koliko ovaj mulj pretekao na dnu bobanove kace ne razume ELEMENTARNE stvari o tome kako svet funkcioniše:

1. teret dokazivanja je na tužitelju a ne na optuženom.
crtež: smatrate da je neko nešto ukrao, prepisao, plagirao?
dokažite to!
ili nemojte ispadati glupi (i zlobni) u društvu svojim ispraznim tlapnjama – i traženjem da onaj koga klevećete dokazuje bilo kome bilo šta. dokazivanje treba da vrši onaj koji optužbe iznosi.

2. osporavanje se obavlja na istom ili sličnom mestu kao i ono što se želi osporiti.
crtež: smatrate da je neko nešto promašeno napisao u nekom radu?
napišite vi rad u kojem ćete oboriti, osporiti tu tezu ili šta god.
nemojte piskarati po blogovima, forumima, fejsbucima, nego lepo sročite rad „neki problemi u poimanju lika đavola, na primeru dela tog-i-tog“ pa to objavite u istom ili sličnom časopisu.

činjenica da uopšte moram da vam crtam ove truizme govori o tome ko i šta je preteklo na ovom forumu…  :x :x :x

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #495 on: 29-06-2022, 15:38:46 »
Prije su doktorirali samo desetkasi
Sada i oni koji imaju pare
Obezvredjen je bre taj doktorat
Nije 1983.
Danas s prosjekom 3 iz srednje drito na master

Mene 10 godina moljakali iz firme master da upsiem
Jebo vas on kad vidim ko sve studira

I kad ima ocjene vise od 8.5
0 od covjeka
Visokooralan odron i pakas

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #496 on: 29-06-2022, 15:49:01 »
Evo Gule, ja ću da dokažem da si plagirao bilo koji tekst po svom izboru, pod uslovom da me za to dobro platiš. Tvoja tačka 1 ima jednu logičku grešku, što bi neko jurio po tvojim tekstovima gde si šta prepisao i trošio otprilike svog vremena za koje ćeš ti isplagirati još 20 sličnih tekstova? Jednostavno, nema logike to što ti tražiš.

Drugo, gde to doktori brane svoje doktorate na internetu, gde drugi ljudi koriste tvoje 1 i 2? Ajde, daj nam jedan praktičan primer, pa se onda pravi najpametniji, nego po običaju lupetaš, ali edukovano lupetaš, tako sa nekog manje obrazovanog možeš navatati na ta pravila koja smišljaš u hodu.

Ti ovde više ličiš na edukovanog magarca sa doktoratom, koji nam neuverljivo njače da nije plagirao, a što više njače i više se brani, sve je sumnjiviji.I jednostavno to je to.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #497 on: 29-06-2022, 15:54:06 »
osporavanje se obavlja na istom ili sličnom mestu kao i ono što se želi osporiti

To što si sada napisao je nedostojno naučnog istraživača. Da si iz smeća iskopao podatak o đavolu iz Ninth Gate tvoja akademska obaveza bi bila da proučiš novi podatak. Odmah. Ali ti si izgleda spreman na elementarne akademske bezobrazluke čim misliš da sa ovakvim odgovorom nešto postižeš.

Da pišem Etnoantropološkim problemima i Vastarienu, pa da prođe recenziju, objavi se kroz minimum 6 mjeseci, vjerovatnije preko godinu dana, da bih dobio odgovor koji mogu da dobijem danas (a trebao sam dobiti prije 5 godina)?

Ako si sposoban da se sramotiš sada je trenutak.

Boban

• 3
« Reply #498 on: 30-06-2022, 12:51:53 »
O tome da Gul nema svoje mišljenje nego ga prepisuje sa neta i opskurnih sajtova je opštepoznato svakome ko ima dva grama mozga. Čovek koji je izbačen sa fakulteta zbog nesposobnosti, umesto da predaje plan i program koji je zacrtan, da sačeka profesorku da ode u penziju i postane uvaženi profesor na Niškom fakultetu, on nije bio u stanju to da uradi.
Prepisuje na vrlo vešt način, kao i svaki dobar prevarant: pročita nečiji članak ili više njih na istu temu i onda napravi komplicaiju svojim rečima.
Evo jedan gladak dokaz prepisivanja: u Nekronomikonu 1 postavio je pored ostalih i odrednicu o stvoru pod imenom "ghoul". Potpuno prepisano iz laičkih stranih izvora, promaklo mu je da taj izraz ima višemilenijumsko starije značenje u gotovo nepromenjenom obliku. Dakle, nije se potrudio da istraži, prepisao je prvu odrednicu na koju je naišao i nije mario za to što je pogrešna. Ne znam odakle je to pokupio jer on nikada ne navodi svoje izvore, samo se počasti, kao pacov sa lešine i ide dalje.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #499 on: 30-06-2022, 13:05:24 »
Dobro, ali Nekronomikon si izdao ti i nisi, pretpostavka je, nametao rigorozne akademske kriterijume za tekst. Takođe je pretpostavka da je komisija pred kojom je doktorat rađen postavljala rigorozne akademske kriterijume i da je svaki put kada je nađena tvrdnja za koju ne postoji referenca, traženo da se ta referenca unese ili da bude jasno da je ovo produkt samog autora naučnog rada. Plus da je urađeno testiranje softverom na plagijat (koji NARAVNO nije savršen ali ti sad tvrdiš da je Dejan Ognjanović ne samo vešt plagijator nego, u istom postu, i površan, nespretan plagijator koga bi softver, čini se, lako uhvatio). Tako da, ne znam baš koliko sve ovo ozbiljno treba da shvatamo...