Author Topic: MMORPG-OVI  (Read 30775 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
MMORPG-OVI
« on: 06-10-2015, 20:55:37 »
Verujem da će ovaj topic ostati mrtav, jerbo iskustvo kaže da sagita mmorpg-a ne voli. Meni se zalomilo da mi ovakav vid igranja priraste za srce, što i nije za ponos.

Elem, ako mmorpg-ujete šta je u pitanju, kakva su iskustva, šta se igralo, igra se, igraće se?

Ko zna, možda se nekad i kakva sagitaška gilda negde zalomi... :-|

Ugly MF

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.160
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
Re: MMORPG-OVI
« Reply #1 on: 06-10-2015, 21:14:18 »
Ja nemaaaam vremenaaaaaaa za tooooo...... :cry: :cry: :cry:

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #2 on: 06-10-2015, 21:31:18 »
A nađe se nekako sat-dva... :-D

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: MMORPG-OVI
« Reply #3 on: 06-10-2015, 22:54:48 »
Ja sam već u nekoliko navrata rantovao o SWToR-u. Jedini MMORPG koji igram...sporadično. Naravno, sad treba da izađe i nova ekspanzija, a ja sam se malko zasitio (inače, uzimam karticu za 2 meseca produživanja i to mi je dovoljno za recimo...sledećih 7-8 meseci) tako da neću da produžujem pretplatu (iako ću, ako produžim, ekspanziju dobiti džabe). Biće vremena kasnije.

Inače, bavim se mišlju da prodam akaunt za neke pare...šta znam, imam mnogo likova što su levelovani, pa....svaku klasu imam, Sith Warrior, Sith Inquisitor, Jedi Knight su mi na poslednjem levelu (ili level dva do poslednjeg levela) Jedi Consular mi je na nekom 37 levelu, i ostali likovi od 16-25 levela...pravo da kažem, ne znam ni koliko bih para tražio.

Inače, razlog zašto volim SWToR je prvenstveno što je SW, a drugo, zato što možeš glavnu storiju svake klase završiti i da imaš osećaj da si igrao duuuugggggačku single player kampanju, dakle, ne treba ti pomoć drugih ljudi da vidiš storiju svake klase....

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #4 on: 07-10-2015, 07:14:44 »
Ovo za SWToR potpisujem. Imam jednog SW na 55 lvl-u, inkvizitora na oko 35 i Agenta tu negde...

Uzivanje u klasnim pricama je vrhunsko, sto ti rece - kao da su posebne igre. Ono sto je mene gusilo jesu monotoni side questovi koje moras raditi radi levelovanja. Ovo je uspesno otklonjeno 12xp boostom za pretplatnike, ali i to ce trajati do jeseni. Sve u svemu, ovo je verovatno moja omiljena igra.

Osim ako je ne ugrozi Tamriel Unlimited, ali  to je jos rano reci...

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #5 on: 07-10-2015, 20:26:33 »
Nije RPG, ali je Star Wars a ima i multiplejer...

From large-scale 40-player battles to smaller modes for 8 players, Star Wars™ Battlefront™ has a variety of action-packed multiplayer modes.

The Star Wars Battlefront Beta is Coming October 8th

Get ready to be taken to a galaxy far, far away! Today, we are happy to reveal that the Star Wars™ Battlefront™ Beta will be available for PlayStation®4, Xbox One and on PC via Origin players between October 8 and October 12. The Star Wars Battlefront Beta is a technical test and will give Rebels and Imperials alike just a small taste of the Star Wars™ battle fantasies you can expect to live out when the game launches on November 17.

The Beta will let you experience three modes spread across three iconic planets including:

    Walker Assault on Hoth: Fight in epic 40-player battles as a Rebel to destroy the Empire’s onslaught of AT-AT’s by calling in Y-wing bombers. Or, side with the Empire and protect your walkers while utilizing their mighty weaponry to crush the Rebel objective.

    Drop Zone on Sullust: Escape pods are crashing down and you and your team must fight to control them. With its frantic 8v8 matches, Drop Zone is sure to put your combat and strategy skills to the test.   

    Survival Mission on Tatooine: Play alone or with a friend via co-op or split-screen as you battle to hold off waves of Imperial forces including AT-ST’s, TIE fighters, elite stormtroopers and more.


http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/news/the-star-wars-battlefront-beta-is-coming-october-8th

Berserker

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.051
Re: MMORPG-OVI
« Reply #6 on: 07-10-2015, 21:19:25 »
Naigrao sam se MMORPGova od 2008 kad smo dobili adsl. Uvek su to bili FTP naslovi, nikad nisam imao para da placam pretplatu za WOW a pirateriju sam izbegavao, tako da do dan danas nisam odigrao nijedan PTP naslov. Od FTP naslova krenuo sam sa Anarchy online, dinosaurusom MMORPGa, koji nije imao ni storyline, ni quest system, vec jednu gomilu hidden contenta koji je igrac morao da razotkrije bez ikakve pomoci (ili u mom slucaju, uz pomoc tone walkthrouhg postova). Za danasje uslove i razmazene igrace ova igra bi bila potpuni kosmar.
Par meseci sam igrao Archlord, gde sam prvi put na svojoj kozi osetio sta je koreanski grind sistem. To mi izgleda nije bilo dosta pa sam skoro celu godinu igrao Requiem bloodymare, high budget koreanski naslov koji je i pored dobre price, dobre grafike (za to vreme) ipak u osnovi bio jedan stravican grind fest na visim nivoima (posle godinu dana aktivnog igranja, uspeo sam da dodjem do 67. nivoa a maksimum je tada bio 71, a napredak je bio otrpilike 2-3% XP bara za ceo dan grindanja.
Posle Requiema sam se skrasio uz Allods online, visoko kvalitetni ruski naslov Nival interactive (to je ustvari zavrsni deo njihovog serijala koji je poceo sa Rage of mages, naslov sigurnoi poznat starijim igracima). Igra je fenomenalna, fantasticna grafika, razradjen storyline, imala je huge player base, ali cim je izasla iz beta faze ispalo je da je strahovit pay-to-win naslov. I pored toga, Allods online sam sa vecim ili manjim prekidima igrao od tada do danas. Bez upumpanog dinara, ali uz mnogo potrosenog vremena. Sistem pojacavanja lika u igri preko cash shopa je po meni najskuplji sistem ikada vidjen. Da biste svog lika pojacali do kraja, treba kupiti cash shop iteme u vrednosti od preko 15000 evra (slovima: petnaest hiljada). U igri doduse postoji sistem razmene in-game golda za cash shop valutu, ali onda dolazi druga krajnost gde igraci provode godine u non stop farmanju da bi sebi priustili sve te cash shop iteme.
Jedini jaci odmor od Allodsa mi je bio proslogodisnji izlet u Secret world, koji je od svih MMOova ovde nabrojanih definitivno najbolji, sa storyline delom koji je sam po sebi i najbolji deo igre. End game content je pristojan, ali na nesrecu, u vreme kad sam ga najaktivnije igrao, ozbiljno su kasnili sa novim game contentom i poceli su da se okrecu oprobanoj formuli MMOa sa puno daily questova, farmanja i drugih gluposti koje su najveca navlakusa a istovremeno i najgori deo svih MMOova. U ovom trenutku ne bih preporucio TSW prosto zato sto se filozofija igre dosta promenila u pravcu ostalih, generickih MMOova i time je TSW izgubio one svoje jedinstvene prednosti.
Ah da, ako racunamo po par dana igranja, probao sam dosta toga, od LOTR online, SWTORA i DnD online preko RIFTa do Guildwarsa 2, ali nista od toga mi nije privuklo paznju dovoljno da se u igri zadrzim duze od tih par dana. Sad nesto razmisljam da probam Wildstar, ali me odbija neigrivost igre u prvih nedelju dana od kad je postao FTP naslov.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #7 on: 08-10-2015, 07:39:30 »
Uuuu Requiem. Nedavno sam ga ponovo pokrenuo, mogu ti reci da meni ta grafika uopste nije losa. Primeti se naravno da je grind fest, sto ti kazes, ali me je kupila hororicna atmosfera koje nazalost nema u drugim MMORPG-ovima. Tacnije, nije je bilo....

The secret world - Ovde sam odlepio od radosti, prosle godine kupio key za nekih 5$ na Kinguinu. Em horor, em novogodisnji praznici. Lepo sam bio isplanirao da spojim NG i Bozic trebeci kojekakve lavkraftovstine. Medjutim, mene ova igra niakko nije uspela da zadrzi. Kombat sistem je katastrofalan (barem za mene), cujem da su to pojednostavili, ali ne...i dalje mi se jednostavno ne dopadne. Recimo da na svakih tri-cetiri meseca pokusam ponovo.


дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: MMORPG-OVI
« Reply #8 on: 08-10-2015, 12:25:12 »
играо сам скоро све што се појавило од мморпгова...тј макар пробао и одустао. једине две игре које су ми задржале пажњу су ЕВЕ и гилд ворс (+ гилд ворс 2)...ЕВЕ сам напустио са великим жаљењем, али ми стврано није потребан други посао у животу, макар то био посао мојих снова (летиш свемирским бродом и....па радиш све те ствари које могу да се раде са свемирским бродом у ЕВЕу)...превише једе времена, ма превише свега за једног маторог сф љубитеља (сад говорим ко да је то лоше, у ствари није, само ЕВЕ је на мене деловао као наркотик који изазива ону врсту зависности са које не желиш (а касније ни не можеш) да се скинеш)...
ГВ (и ГВ2) му са друге стране дође као врло забавна 'кежуал' игра, са (и даље) одличним ПвП-ом (вероватно најбољим и најбржим који сам играо ако не рачунам теккен) где балансираност класа (двојка је још ту кљакава, признајем) даје посебну драж (а богами и изазов). да би упознао класу потребно је макар 500 сати играња на њој, а да би је 'мастеризовао' бар 3 пута толико. наравно увек можеш играти 'мета' билд и побеђивати нубове, али нико шах није научио играјући са пацерима....
...barcode never lies
FLA

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #9 on: 08-10-2015, 18:19:50 »
Probao sam EVE...bio je neki promo period ilI besplatna verzija...ne secam se. Igrao sam svega par sati sto je malo da bi se naslutio i delic tog ogromnog univerzuma i opcija koje su pred igracem...

Inace GW2 je od skoro besplatan, posto je izasla ili tek treba da izadje ekspanzija. Odlucili su se da B2P model primene na ekspanziju, dok je osnovna igra badava...

Eh, postoje neka mala ogranicenja, ali se i ona otkljucavaju nakon levelovanja...valjda zbog gold farmera ili kako se vec zovu oni kineski ili ciji vec fizikalci sto valjaju gaming valute za prave novce...

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: MMORPG-OVI
« Reply #10 on: 20-10-2015, 14:29:08 »
29. и 30. 10. 2015. ће на фду бити међународна конференција МЕДИЈСКА АРХЕОЛОГИЈА: сећање, медији и култура у дигиталном добу
е у оквиру тога, у паралелној сесији, у петак 29. се дешава ово - (први пут на фду)
па ко буде могао да сврати....
Quote
16.00-17.30 ПАРАЛЕЛНЕ СЕСИЈЕ / PARALLEL SESSIONS
Учионица бр. 34/ Room no.34

PLAY: ВИДЕО ИГРЕ / PLAY: VIDEO GAMES

Председава / Chair: Mirko Stojković
Мирко Стојковић / Первазивна игра Затамњење - играч у мономиту, Bloomsday у Београду
Mirko Stojković / Pervasive Game Fade to Black - Gamer in Monomyth Bloomsday in Belgrade

Александра Јованић / Прилагођавање правила: рачунарске игре и уметност
Aleksandra Jovanić / Bending the Rules: Computer Games and Art

Вера Меворах / Озбиљност играња: Видео игре као уметност у Србији
Vera Mevorah / Seriousness of Play: Video Game Art in Serbia

Биљана Митровић / Медијска археологија и играње ММОРПГ видео-игара
Biljana Mitrović / Media Archeology and MMORPG Video-games Playing Experience
...barcode never lies
FLA

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #11 on: 20-10-2015, 18:45:33 »
Lepo!
Dok ima smrti, ima i nade.

Berserker

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.051
Re: MMORPG-OVI
« Reply #12 on: 23-10-2015, 17:12:36 »
Uuuu Requiem. Nedavno sam ga ponovo pokrenuo, mogu ti reci da meni ta grafika uopste nije losa. Primeti se naravno da je grind fest, sto ti kazes, ali me je kupila hororicna atmosfera koje nazalost nema u drugim MMORPG-ovima. Tacnije, nije je bilo....

The secret world - Ovde sam odlepio od radosti, prosle godine kupio key za nekih 5$ na Kinguinu. Em horor, em novogodisnji praznici. Lepo sam bio isplanirao da spojim NG i Bozic trebeci kojekakve lavkraftovstine. Medjutim, mene ova igra niakko nije uspela da zadrzi. Kombat sistem je katastrofalan (barem za mene), cujem da su to pojednostavili, ali ne...i dalje mi se jednostavno ne dopadne. Recimo da na svakih tri-cetiri meseca pokusam ponovo.



Jesi to igrao requiem ranije? Ako jesi, kako se zvao lik, mozda smo igrali zajedno! Ja sam ga aktivno igrao otprilike dok nije dobio onu nesrecnu ekspanziju Memento Mori :) Lik je bio Mystic, Pyroclasm sa zvala.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #13 on: 23-10-2015, 18:44:15 »
Nismo sigurno...igrao ga jesam, ali nikada nisam ulazio u partije...prakticno sam ga solirao...

Zapravo, jedini mmorpg koji me je zaista scepao bio je SWTOR...voleo bih da je B2P umesto FTP...ali sta sad...

Trenutno przim Borderlands 2...bas mi je legao

Sent from my SM-G355H using Tapatalk



hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #15 on: 28-10-2015, 08:03:40 »
Da, ovo je divno.

Iskren da budem, meni je 75% igranja zasnovano na single player stvarima, da me sada pitaš zašto onda lepo ne uzmem klasičan RPG, ne bih ti znao reći. PVP mi je do te mere odbojan, da ga uopšte ne praktikujem.

Ispadne da će sa Knights of The Fallen Empire, igra dobiti ogroman single player update. Meni samo nije jasno kako se stiče pravo na njega. Jasno je da moramo biti pretplaćeni, ali da li nakon isteka meseca pretplate i pelaska na preferred status i dalje imamo pristup. Isto me interesuje i za Shadow of Revan ekspanziju koja se takođe dobija sa pretplatom.

Inače braćo sagitaši, pošto vas dosta pominje SWTOR, ako vas ikada povuče želja da zaigramo, mogli smo se organizovati...

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #16 on: 31-10-2015, 10:50:18 »

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #17 on: 04-11-2015, 10:24:49 »
Ričard Kobet oprezno/ pozitivno o novoj ekspanziji za SWTOR:


The Old Republic's new expansion isn't quite Knights of the Old Republic 3

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #18 on: 06-11-2015, 20:33:56 »
 Raduje me ovo...definitivno planiram povratak u SWTOR...pogotovo sto na Kinguinu ima kljuceva sa mesec dana pretplate po 4-5$...eto prilike za novogodisnje praznike

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #19 on: 06-11-2015, 20:39:05 »
Jel igra neko Guild Wars 2? Ekipa sa Quarter to 3, gde često prolazim, ga igra non-stop, pa da upitam da li neko upućen misli da se posebno izdvaja od drugih MMO-a. Sad je izašla i nova ekspanzija, Heart of Thorns.
Dok ima smrti, ima i nade.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #20 on: 06-11-2015, 21:10:49 »
Dejan je to igrao, al ne znam dal se zasitio.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #21 on: 06-11-2015, 21:54:11 »
Probao sam GW2 sad kad je postao FTP, ali nisam se nešto upecao...

дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: MMORPG-OVI
« Reply #22 on: 07-11-2015, 02:32:31 »
играм и даље, шта год те интересује питај, има и тема негде ту
...barcode never lies
FLA

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #23 on: 07-11-2015, 09:18:16 »
Ah, hvala, nemam konkretno pitanje - još. Ali naći će se već nešto uskoro. :)
Dok ima smrti, ima i nade.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #24 on: 07-11-2015, 10:57:05 »
Over 200,000 people have already downloaded the early alpha version of Life is Feudal: Your Own (LiF:YO), a niche indie game by Russian developer Bitbox Ltd, according to their press release. Confusingly, there are actually two versions that will be released, the aforementioned (LiF:YO) and the Life is Feudal: Sandbox MMORPG (LiF:MMO) which is scheduled for release in 2016. The concept of both games is the same: a sandbox game in which players can build wherever they want, with a robust crafting system and hardcore full loot PvP.
Crafting in the game will not be limited to items or buildings – players can expect full terraforming capabilities including changing ground levels, digging tunnels, raising hills, building structures, and more. The graphics of the game look quite decent so far, with a reassuringly realistic style. This is another ambitious project that seems like it could be enjoyable to play.



Liči mi ovo na Gloria Victis koji sam imao priliku da igram u pre alpha fazi, a povremeno svratim čisto da proverim dokle je stiglo. Skidam kapu tim nezavisnim developerskim timovima...konkretno u slučaju GV - pukli su kickstarter kampanju i odlučili da se ne predaju. Umesto da odustanu kao većina, odabrali su da revidiraju svoj projekat, shvate gde su pogrešili i naprave nešto sasvim novo.
Rezultat je ovo, koga zanima neka overi
http://gloriavictisgame.com/







hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #25 on: 01-12-2015, 22:03:02 »
Moram da potvrdim ono što je već konstatovano...SWTOR Knights Of The Fallen Empire je zaista nešto veoma, veoma posebno...uživam u osmom od ukupno devet poglavlja i priča je neverovatno dobra...


Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #26 on: 13-02-2016, 08:37:22 »

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #27 on: 13-02-2016, 10:17:42 »
Pa dobro, nije tako strašno...

Ono što jeste istina, to je da je SWTOR postao igra u kojoj uz malo ulaganja možete uživati kao da ste premium subscriber...

Nekada davno kada sam počeo da igram, FTP i preffered igrači su morali da nažuljaju tabane kako bi izbegli underlevel kletvu.  To znači da ste morali prakticno da pocistite sve kvestove na planetama, sto je meni umelo da bude izuzetno dosadno...

Sa dolaskom kotfe, desile su se neke veoma vazne stvari. Na prvom mestu, kompanjonima dodeljujete uloge - healer/tank/DPS isl. Sada već na 10 lvlu mogu da kraj sebe furam healera...posledica toga je da sam levelovao inkvizitora bez ijednog odlaska kod vendora i kupovine komponenata za opremu.

Uz sve to, poslednji veliki apdejt je omogućio igračima da igraju samo main storyline i ukoliko žele planetary, što predstavlja konkretan korak u povratku "jedinstvenog bioware igračkog iskustva". Zbogom grind and stuff..

Eh, nisam se razbudio pa sam konfuzan...sve ovo doprinelo je da dođem do 65 levela a da poginem do pet puta maksimalno, i da u šteku imam 1000 data kristala što je gornja kapa za monetu kojom se kupuju PVE armori. Naravno, 1000 je dovoljno za full set...

Ono što mogu krvlju da potpišem, jeste da je swtor postao igra za one mmorpg igrače koji imaju čudan bag da uživaju u solo igri (kontradiktorno, ali i sebe tu ubrajam). Kotfe priča je odlična.


Koliko to zapravo košta?

Ako danas na kinguinu kupite stare oridžin ključeve (bili su oko 3-5$, sada su 10-15$), dobićete i 30 dana pretplatničkog statusa. To će vam dati SAV kontent koji je ikada izašao. Naravno, ne isplati se biti pretplatnik i čekati poglavlja, već upravo što i ovaj tekst kaže - kada se sve objavi uplatiti mesec dana, svući sve i doviđenja prijatno!

A trebalo bi sutra da stignu neki subskrajber revardi, te računam da ću imati ključ koji free to play igračima daje sve ekspanzije, prvi chapter kotfe i level cap 65....pa ako neko hoće, neka javi....

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: MMORPG-OVI
« Reply #28 on: 13-02-2016, 23:54:50 »
Perin će se najediti  :(
 
 Star Wars: The Old Republic’s Attempt At Episodic Storytelling Is Off To A Rough Start

Da, čitao sam ovo juče-prekjuče. Onako. Meni je SWTOR sve ovo što hidden gore priča i što mi odgovara. Ali u dozama pretplate od 2 meseca na pola godine-godinu razlike. Obzirom da sam tek pred sam izlazak ekspanzije igrao SWTOR 2 meseca, bojim se da će ekspanzija još malo čekati....

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #29 on: 20-02-2016, 11:48:25 »
Ahtung, ahtung!

SWTOR je imao opet neko nagrađivanje subscribera, a meni se zadesilo da sam imao izmirenu članarinu. Tako da sam dobio kod putem koga neko od mojih prijatelja moze dobiti sledece:

- Level 60 character Token
- pristup prvom poglavlju KotFE

Pa ako neko voli, neka javi, saljem u pp...nije bog zna sta, ali dje je svjetlosni mac tu je i zabava....

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #30 on: 01-03-2016, 00:55:49 »
Tamriel unlimited (Elder Scroll Online) - najniža cena u novijoj istoriji, epska ponuda na Kinguinu

http://www.kinguin.net/product/109430/the-elder-scrolls-online-tamriel-unlimited-bethesda-key/

дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: MMORPG-OVI
« Reply #31 on: 01-03-2016, 11:52:29 »
28. фебруара за екипу са дубљим џепом је стартовао БлекДезертОнлајн (хедстарт 100е, мали хедстарт 50е - данас, мини хедстарт 30е - сутра) а игра званично излази 3.3.


блек дезерт је она игра која је својевремено (око 2014) запалила мморпг заједницу снимком њиховог застрашујуће детаљног складатеља ликова (СЛ) (немам тај снимак ал ево вам овај свежи). то је довело до тога да сте приликом бета тестова могли да скинете њихов 'омалени' (око 7гб) СЛ и да се играте до миле воље, а онда ваше дело да снимите и воздигнете кад изађе игра.
иначе БД је акциони рпг, и кад кажем акциони стварно то мислим (тј доказе можете видети на доњим клиповима), а сам свет би требало да буде непрегледно велик али је сигурно прелеп и минуциозно исцртан (што такође можете приметити на клиповима ако их пустите у ХДу)


но ове слике говоре милионе речи


! No longer available
! No longer available
! No longer available
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #32 on: 03-03-2016, 07:06:27 »

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #33 on: 11-03-2016, 02:50:08 »
Tradicionalno ne igram MMO igre iz dva razloga:

1. infrastruktura
2. ljudi

Ovaj prvi razlog je danas zastareo, jer sada imamo dovoljno brze mreže i u srpskim domovima. Čak i cene samog softvera nisu ono što su nekad bile. Neke čuvene igre su postale F2P, neke su B2P.

Čak nemam ništa protiv igranja sa drugim ljudima, ali na igrama o kojima pričamo ovde uglavnom vise klinci. A oni nisu uvek predusretljivi da bih želeo da gubim vreme sa njima.

Elem, ipak se interesujem za dešavanja. Dva MMO-a su me privukla do danas u nekim aspektima:

- Secret World ima najoriginalniji seting
- Guild Wars (dvojka, u stvari) izgleda najbolje
(- čuo sam dobre stvari i o Riftu, a ovih dana pratim Black Desert Online)

Znam da je Secret World imao mnogih tehničkih problema na početku, ali imaju skoro sve takve igre, i žao mi je što nije zaživeo bolje, jer bih možda pogazio svoje pravilo neigranja masivnih igara.
Dok ima smrti, ima i nade.

Berserker

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.051
Re: MMORPG-OVI
« Reply #34 on: 11-03-2016, 07:02:02 »
Secret world ima najoriginalniji questline od svih MMOova ikada. Komotno moze da se odigra kao zasebna single play igra. Svaka misija je originalna, neke od njih su katastrofalno teske i odgovaraju najperverznijim avanturistickim zagonetkama. Prica za svaku oblast koju igrac posecuje je fantasticna, i zaista vuce igraca da prodje pricu. Takodje, ne ostajes uskracen za predivne dungeone, jer se one nalaze na kraju svake oblasti i u njima se prigodno zavrsavaju glavni kvestovi iz te regije. Horor komponenta je takodje izrazena, dosta scena i citavih oblasti prosto odisu hororom u najboljem silent hill maniru. Setting u ovoj igri je zaista bez premca, i vidi se da je funcom imao zaista jake ideje. Nazalost, podbacili su u end game komponenti jer su tu morali da se okrenu klasicnom MMO receptu beskrajnog farmanja i grindanja. Medjutim, Secret world definitivno vredi probati, pogotovo ako ga nadjes negde besplatno (ja sam svoj account dobio u razmeni za in-game golde iz drugog MMOa). Guild wars 2 sam takodje probao, ali mi izgleda suvise genericki i sa neupecatljivom pocetnom pricom, u svakom slucaju nedovoljno me je motivisala da uronim dublje u igru i stignem do endgamea.

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #35 on: 11-03-2016, 07:16:47 »
A jesi li probao prethodni Funcomov MMO, Age of Conan? I, ako jesi, šta misliš? Zanima me kao fana Hauardovog opusa, iako je sada možda previše star.
Dok ima smrti, ima i nade.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #36 on: 11-03-2016, 07:50:18 »
dobar je aoc, secam se da mi je bilo sjajno da kao nekromanser vodim svoju malu armiju zombija za sobom :-)

jedino sto mi je f2p opcija bila ogranicavajuca (ubij me sada ako mogu da ti navedem sta mi je tacno smetalo) pa sam batalio.

A secret world, to je muka moja. Toliko je bio ocajan kombat da nisam mogao da uplovim u pricu. Kasnije sam cuo da su to popravili, ali...mozda se i vrnem tamo oko praznika...

Nego, jesam li vam rekao nekada koliko je SWTOR dobar mmorpg? :-D

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: MMORPG-OVI
« Reply #37 on: 11-03-2016, 13:20:18 »
dobar je aoc, secam se da mi je bilo sjajno da kao nekromanser vodim svoju malu armiju zombija za sobom :-)

Nego, jesam li vam rekao nekada koliko je SWTOR dobar mmorpg? :-D

Sent from my SM-G355H using Tapatalk



Ja bih zaista voleo kad bi se skupilo barem 5 ljudi koji su radi da igraju SWTOR i da se lagano levelujemo i pičimo zajedno. Ali teško je to.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #38 on: 11-03-2016, 13:31:13 »
ja uvek za...cak i periodicno da opeglamo neki flashpoint ili operation (to npr nisam nikad). mene generalno pvp ne zanima i bas sam casual igrac...opustena igra mi je primarni cilj, cim to predje u one prenastrebane varijante pogubim se...a swtor je bar zahvalan za taj pristup

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


дејан

  • омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
  • Posts: 3.565
Re: MMORPG-OVI
« Reply #39 on: 11-03-2016, 13:39:17 »
тренутно играм блек дезерт (више) и гилд ворс 2 (мање) и у многим стварима БД је супериоран...ГВ2 без обзира на многе феноменалне ствари које су урађене у игри (дизајн, борба, ворлдВСворлд...) је игра која ЈОШ УВЕК није изашла из бета фазе. то је сада већ трагикомично, такође, игра у којој су функционалне и балансиране ствари у пВп-у биле упорно уништаване, циглу по циглу, да би у тренутку када су увели нову класу, тај сегмент игре постао скоро неигрив...човек би помислио да је то био циљ, поготову кад је вВСв у питању...али зашто би ико ко прави игру то себи урадио остаје мистерија за поколења.
раније очајни пВе је драстично побољшан у експанзији, и у сегменту обичне шетње/млаћења мобова и кроз рејдове, мини игре, пристојно тешке квестове и тсл. на нивоу приче је нешто боља од очајно написане, несрећно склепане, политички коректне и неподношљиво вођене оригиналне приче (види се да су бар мало послушали играчку заједницу), али то није било довољно за било какву епску авантуру вредну 50 евра.


сикрет ворлд сам играо до неког нивоа, СВЕДОЧИМ да је прича феноменална, скоро добра као у СЊТОР-у, али је борба толико очајна да не желим ту игру икада више да видим. а СЊТОР сам престао да играм такође због борбе, која ми се ни мало није допала (ал није ми очајна, само је спора и досадна)
...barcode never lies
FLA

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #40 on: 12-03-2016, 00:45:58 »


dobar je aoc, secam se da mi je bilo sjajno da kao nekromanser vodim svoju malu armiju zombija za sobom :-)

Heh, znaš li da ja uvek igram protiv nekromansera u solo-igrama? Pod uslovom da je dobro uradjen, naravno. Tj. vredan truda. ;)

Za Secret World: šta znam, meni borba nikako nije primarna u MMO RPG-u. Ali, ja nikako nisam merilo za to, zbog malo utrošenih sati na takve igre.
Dok ima smrti, ima i nade.

Berserker

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.051
Re: MMORPG-OVI
« Reply #41 on: 12-03-2016, 21:10:11 »
Nisam igrao AOC, igrao je moj brat i do dan danas zali sto nije privukla vise ljudi, jer ima velike kvalitete, ali je glupavi Funcom sahranio u startu izbacivsi bagovitu i neigrivu verziju koja je rasterala gomilu ljudi (cini mi se da je u startu imala milion pretplatnika). AOC izgleda graficki za tri koplja jace od Secret worlda, a radjeni su u istom enginu, to je meni upalo u oci. Secret World ima revolucionarni combat system, sistem telegrafisanja napada, area effect napada koji ne pogadjaju automatski i aktivnog dodga u borbi koji je danas uobicajen (recimo u Wildstaru) je prvi put jasno definisan upravo u TSW, i borbe koje sam tamo vodio su pravo uzivanje. Stvari postaju pogotovu zanimljive ako dogurate do endgame contenta i upadate u dungeone (na nightmare tezini) gde prosecan Damage dealer sa adekvatnim bildom moze da prezivi tacno 0 napada bilo kog bosa, i u proseku 1 napad moba, a tenk sme da promasi ometanje tacno 0 specijalnih napada bosa da ne bi poginula cela druzina. U prevodu, Damage dealer ne sme da primi nijedan udarac ako zeli da prezivi, te onaj aktivni dodge i hvatanje "telegrafa" postaje sustinski bitno za prezivljavanje, a tenk nema prava na gresku, mada ima dovoljno HPa da prezivi jedan, mozda i dva udarca. PVP je takodje zabavan, sa nekim ludim bildovima koji omogucavaju neverovatne borbe, kako 1vs1, tako i 1vs5 ili 10vs10 itd. Sve u svemu, combat system u TSW je dosta drugaciji i tim tezi za navikavanje od drugih sistema, ali to ne znaci da je gori. Stavise, tu se najvise osecam kao da zaista koristim svoje umece u borbi.

ridiculus

  • 5
  • 3
  • Posts: 6.144
    • Strahoslovni domen999
Re: MMORPG-OVI
« Reply #42 on: 13-03-2016, 00:10:15 »
Bacio sam pogled na sajt za Age of Conan (sada ima i dodatu reč Unchained), kao i na priručnik, čisto da vidim koje su rase, klase i lokacije koje igra nudi. Igra je free-to-play, pa može svako da je proba. Verovatno ću lično uleteti u to čim budem napravio pauzu sa Conquest of Elysium. :lol:  Doduše, nisam siguran ni za mogućnost moje grafičke karte da to glatko tera, pa možda sačekam i do aprila, kada ću uzeti novu. Ali igraću sigurno.

A što se tiče Secret Worlda, dve stvari su mene privukle. Pratim tu igru još od 2012, kada je izašla, po malo, mada nisam u toku sa najnovijim promenama i dodacima - u poslednjih godinu dana, recimo. Pretpostavljam da su samo ublaženi bagovi i dodat novi sadržaj, a da su sistemi ostali isti. Elem, te dve stvari koje su me privukle su atmosfera, u najboljoj tradiciji Kinga i Lavkrafta, i mogućnost (nije obaveza!) rešavanja problema i zagonetki, poput najboljih avanturističkih igara. Ljudi su se pri izlasku igre (u leto 2012) žalili na 3 stvari:

1. bagove koji sprečavaju igrača da završi neke kvestove ili napreduje u njima;

2. skilovi su bezlični i ne postoji dobar fidbek šta koji radi

3. PvP je bio očajan. U smislu - čak i kada se zanemari loš balans u odnosu na druge delove igre - samo nanošenje štete donosi iskustvene poene. Hiler i tenk su potpuno beskorisni tu. Samo prati gomilu, i udaraj, i nadaj se najboljem.

Taj poslednji deo su malo doterali, i mnogi bagovi su uklonjeni, ali još one dve stavke koje sam nabrojao me privlače najviše. Zagonetke ove vrste (vrlo teške) u MMO igrama nisu postojale pre Secret Worlda*, ili bar ja ne znam za to. Još jedna velika novina je struktura igre, više nalik na solo-igre otvorenog tipa nego na MMO. U prevodu, samo jedan kvest je bio moguć u svakom trenutku, ali mogli ste ga ponoviti više puta. Tako da oblasti nisu bile zaključavane i otključavane kako igrač napreduje. Ovde šatro nema nivoa - tako se igra reklamira - ali u praksi ih ima, samo su skriveni.

*ako ne računamo nesrećni Myst Online
Dok ima smrti, ima i nade.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #43 on: 13-03-2016, 11:09:28 »
Probaću TSW ponovo u skorijem periodu...ne znam šta je problem, tu su i King i Lavkraft, tu je atmosfera, eto nek je odbojnost ka sistemu borbe posledica moje neposvećenosti...jednostvavno imam taj neki utisak kao da se nešto u toj igri zavuklo ispod fine površine i crklo...

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #44 on: 29-03-2016, 06:04:02 »


Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #46 on: 01-04-2016, 08:58:57 »
Nego, vredi pomenuti da najuspešniji Playstation 2 MMORPG naslov, Final Fantasy XI konačno biva ubiven gašenjem servera, posle 14 godina.



Final Fantasy 11 shuts down its console servers


Naravno, na PC-ju će moći da se nastavi sa igranjem, ali u ovoj vesti je zapravo najzanimljivije koliko je dugo ta igra živela.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #47 on: 01-04-2016, 16:35:43 »
cek bre...ovde sam neuk...znaci nije wow bio prvak u ovom sportu? (nemojte me ubiti zbog ove neznalacke jeresi)

Sent from my SM-G355H using Tapatalk


Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.013
Re: MMORPG-OVI
« Reply #48 on: 01-04-2016, 16:55:14 »
Šta znači "prvak"? U smislu da najduže traje? To sigurno nije, imaš i dalje aktivne MMO igre iz devedesetih.

hidden

  • 4
  • 3
  • Posts: 920
Re: MMORPG-OVI
« Reply #49 on: 01-04-2016, 20:40:25 »
Nekako sam  bio ubedjen da je wow prva igra koja je uvela masovni onlajn role play...sad me malo i blam...