Author Topic: Lavkraftov NEKRONOMIKON — trileme...  (Read 15362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kastor

• 4
  • 3
Lavkraftov NEKRONOMIKON — trileme...
« Reply #50 on: 01-03-2006, 18:12:36 »
Quote from: "Ghoul"
ali necemo ni sharenilo koje vristi 'ovo je knjiga fantastike'. !

Quote from: "Ghoul"
neka bude, umesto toga, suptilna, elegantna, crna, po principu KO ZNA - ZNACE, KO NE ZNA - NEZNACE!

U pravu je Ghoul.
Ona Tajsonova i bilo koja MekKinova naslovnica su odlične (naravno), ali ni po jednoj ne možeš da zaključiš da je ta knjiga nešto posebno značajna. Prečesto se i ime knjige i autora izgube u bojama ilustracije i težnji da se imena uklope u izgled.

Otkad raspravljamo o ovoj temi, surfujem po raznim naslovnicama 'velikih' crtača i nigde nisam mogao da nađem neku na kojoj se ilustrator povukao u ćošak i dopustio da se njegova ilustracija NE ističe, već da iz pozadine doprinosi ukupnom izgledu korica, a mislim da je to upravo ono što je potrebno za NEKRONOMIKON.
Dakle, ako se ide na opciju ilustratora, treba mu objasniti da ta ilustracija neće dominirati koricama, da će verovatno biti  bezbojna i čučati u uglu naslovnice. Ko pristane na to...
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #51 on: 01-03-2006, 18:52:55 »
Quote from: "Boban"
Iskreno, meni se niti jedan Nikolin crtež ili skica ne dopadaju, ali sam zbog ghoulovog insistiranja pristao da idu u knjigu; no. za korice nikako.

pa dobro, čoveče, Ok, ne dopada ti se; da li si ti u stanju samo da nešto kritikuješ?
ovde je izneta gomila konstruktivnih predloga, ideja, kastor dao čitavu polu-gotovu verziju, a ti na sve ovo JEDINO što imaš da kažeš jeste da nalaziš mane umetniku koga si angažovao.

dobro, ako već znaš šta nećeš, znaš li šta HOĆEŠ?

imaš li neko mišljenje o kastorovom predlogu, makar kao polaznoj tački za razmišljanje?

ili ti je zabavnije da se prepucavaš sa nyarlathotepom?

Boban

• 3
« Reply #52 on: 01-03-2006, 19:12:03 »
Imam; predlozi su dobri, ali je tu najveći problem u realizaciji.
Malopre sam se čuo s Tijanom i pogledaće šta se od toga i kako može odraditi, s akcentom na razradu Kastorove ideje.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

col. von Strohm

• 2
« Reply #53 on: 02-03-2006, 16:00:51 »
Ja potpuno stojim iza Katorove ideje [delimicno i zato sto se uklapa u ono sto sam ja mislio i predlagao :) ].

A sto se tice onih mastanja o nekom kvazi konkursu za ilustracije, to sam prvenstveno pomenuo kao ideju za neku buducu knjigu. Sad ovo jeste malo teze objasniti, posto jesam napisao neke odrednice koje se direktno kace za Nekronomikon, ali nisam to uradio zato da bih to predlozio kao resenje za Nekronomikon. Posto vec pricamo o naslovnim stranam i tako-tome hteo sam da provucem ideju koja je ovako lepse ilustrovana na primeru Nekronomikona pa ce ljudi lakse to sebi da predstave, a onda ce mozda biti upotrebljena u nekom narednom izdavackom poduhvatu, naravno uz puno reklame samom izdavacu posto "ulaze u buducnost kroz davanje sanse mladim i neafirmisanim autorima" i sl. kenjaze.  :D
"El Fary estas dios!" - José Luis Torrente

Alex

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 07-03-2006, 23:23:48 »
Izvinte na neupućenosti, nisam ni pročitao diskusiju, jedva pročitah onu na deponiji; ja imam od Lavkrafta "S onu stranu sna" (Reč i misao) i "U Planinama ludila" (Gradina), a Horor antologiju (ZS) mi davno neko maznuo (ruka mu se osušila), pa me zanima koliko ima preklapanja sa ovim izdanjima?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #55 on: 08-03-2006, 03:19:53 »
imaš 100% explicitan SADRŽAJ NEKRONOMIKONA na topiku koji se zove LAVKRAFT (horor), ali otprilike preklapanje iznosi oko 50% naslova, odnosno oko 35-40% broja stranica je već negde bilo objavljeno, a najmanje 60% je premijerno.