Author Topic: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...  (Read 320806 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Kopernik je prso skroz!
    • http://comicsartist.blogspot.com/
Re: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...
« Reply #3050 on: 27-12-2016, 17:02:27 »
Znaš šta je najgore?
Što mi se nijedan lik u seriji ne sviđa ni kako izgleda, ni kako je realizovan, niiiiiištaaaa!
Osim naravno Ajzksa, koji je maestro glume, vrh i nemreš da mu prigovoriš ni da oćeš, al opet, on ti je ono ?negativac?....
Mislim, stvarno sam teo jebitačan kraj, ali shvatam da sam suviše razmažen Banović Strahinjom i Snejk Pliskinom, pa me teško zadovoljiti.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3051 on: 02-01-2017, 20:18:35 »
Počela nova zezonija Homeland serije...
...gde je žena prezident-elekt.... :)
makar ne liči na Hilari kao sve dosad indoktrinirajuće pojave...
šta reći, jadni Amerikanci šta sve moraju da gledaju....

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3052 on: 02-01-2017, 20:59:24 »
Agli bre, gledaš Homeland, a đe su ruske serije, majstore!?!
Better a witty fool than a foolish wit

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3053 on: 02-01-2017, 21:09:08 »
Ne mogu, ništa ih ne razumem...
Osvežavam se kanadskim serijama, i ponekim Ruskim filmom, uglavnom jurim one istorijske ili pravoslavne.
Sad čekam onog Vikinga. Igrao i tamo u kinima, al' opet....prevod :)
Ponekad neki azijatski, kad odmaram i nadjem prevod....

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #3055 on: 11-01-2017, 18:50:06 »
Taboo 2017 za sad obećava.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Agota

• 4
  • 3
« Reply #3056 on: 11-01-2017, 21:10:04 »

nije lose... veceras cu drugu da pogledam.
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #3057 on: 11-01-2017, 22:56:13 »
Crno bijeli svijet druga sezona nije loša, manje se bave muzikom a više nekom politikom i malverzacijama.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3058 on: 16-01-2017, 17:30:58 »
A Series of Unfortunate Events na Netfliksu, prva epizoda. Ovo je radjeno po seriji knjiga kod nas zapostavljenog Lemonija Sniketa, i to vrlo verno. Neki će se setiti filma iz 2003. sa Džimom Kerijem u ulozi grofa Olafa, ali ova verzija, osim laganijeg tempa, ima i prednost predstavljanja Olafa kao lošeg, netalentovanog glumca, što Keri nije baš uspeo, pošto se izglupirao maestralno. (Što je bilo zanimljivo gledati, nije da nije.)

Dečje, ali morbidno i cinično koliko je moguće u tim granicama. Bolje je reći "za bilo koje godište". Neko reče da ga serija vizuelno podseća na Pushing Daisies, sa svojim jarkim bojama u često idiličnim okruženjima, i složio bih se.

Ukupno 8 epizoda, u 4 para, za prve 4 knjige.
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3059 on: 17-01-2017, 15:03:46 »
Druga epizoda me je naterala da prasnem u smeh nekoliko puta, pogotovo kada grof Olaf ima probleme sa upotrebom sofisticiranijih reči  :lol: , a to mi se nije skoro desilo u TV seriji, čak ni kod Veepa.

Odabir glumaca je spektakularan, čak i u slučaju bebe, Sunny. Posebno Neil Patrick Harris kao Olaf a i Malina Weissman je preslatka kao Violet.

Na osnovu prve dve epizode (The Bad Beginning) svaka preporuka za one koje vole ovakvu vrstu priče, ili tona - po malo Roalda Dala, Porodice Adams ili Pushing Daisies, ali meni lično draže od svega navedenog. U New York Timesu vrlo pozitivna kritika, kao i u većini medija.

Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Agota

• 4
  • 3
« Reply #3060 on: 18-01-2017, 21:35:35 »
 Pogledala sam prvu ep Taboo, s Hardijem, sta znam, bice prljavo... ne dopada mi se Caplinova, nervirala me u i GoT. Al aj videcu do kraja.
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3061 on: 21-01-2017, 23:28:56 »
Okej,
nakon što mi se ogadile Amerske srije,(pratim i dalje poneku, masu zajebo),
neka raja kojoj sam pomenuo da sam vidio Rusiju mi nabaci da ima par dobrih ruskih serija.
Ja naravno tu i tamo pratio Ruska ostvarenja tipa Vikinzi,ratnici,pagani itd,ali to sve filmovi.
Trenutno sam na pola serije Kuhinja
:) Dojaja! Čist non-stop mobing, alkoholika, anti-pc, ma sve što meni treba plus gomile dobrih riba na svakom koraku!
Gledamo i ja i klinja, samo čekamo da vidimo neku novu cavu i da komentarišemo koja je bolja!

Elem nabasao i na neki SF, ' Vyzhit posle '
http://www.imdb.com/title/tt3857398/?ref_=ttrel_rel_tt
daklem, ne kucam sve ovo bezveze, našao neki bedan strim onlajn, ali skinuo bolju rezoluciju sa torrrenata,
ali nemam prevod, phuuuuuuu....

Zasad mi se sviđa serija a i sve cave u njoj, hehe, ali ako neko slučajno zna sajt sa prevodima za Ruske serije, bijo bih mu najvrlije zahvalan!
Ja prob'o sve što znam i ove nema.

Elem, neko pametan ovde pomenu da se njihova kinematografija još nije izdefinisala, i nekako ne znam dal rade kastinge za uloge ili uloge prave po glumcima sa kojima raspolažu i mogu da plate....ili se ja još nisam navikao da gledam seriju a ne glumice...

Čeka me par Sajfaj filmova takođe, al' otom potom, tamo se ne trude oko ženskih ovoliko,ipak je ovo TV za najšire mase!
U svakom slučaju, pokvario sam oči, pa više ne vidim lepo žensko u Amerskim serijama , tamo u tim njihovim se sve oblače ko muškarci, a u ovim našim,Ruskim, sve su ženstvene....

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3062 on: 23-01-2017, 13:27:39 »
Kako Rusi pogađaju!
U srž!!!
Nadalje mora spojlujem, ali vredi!

Serija koju sam počeo da onlajn strimišem jer ima prevod,Vyzhit posle,počinje kako se po gradu neki virus oslobadja,neki poumiru,
ali radnja prati tuce likova m/ž mešano, koji su se probudili u nekom podrumu ,zaključani svi amnezirani otkud tu.Par epizoda ide kako su oni dole, a od neke epizode imamo kvazi walking ded, samo ne sa zombijima, nego, go fihjur,
baš samo lepe žene koje dosad nisu rađale decu!
Mammma mia, i baćuška maja, kud ćeš veći horror od toga, zloooooooo!!!
Nelogično mi je da sve ko vampiri love i papaju zavrat, ali ok, popularno, pa ne smeta!
Pravi pravcijati horror!!!

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #3063 on: 02-02-2017, 14:19:28 »
Pogledao sam seriju THE GRINDER Jarrada Paula i Andrewa Mogela. Reč je o izuzetno duhovitom sitkomu koji je nažalost ukinut posle 22 epizode. Ne znam da li je ova serija mogla da održi tonus koji je postavila u prvoj sezoni i vrlo je moguće da zapravo ne bi mogla da se održi na tom nivou na duže staze zbog svoje strukture i svog meta-pristupa.

Naime, THE GRINDER je serija o glumcu koji je igrao televizijskog advokata i po završetku tog angažmana dolazi u rodni grad sa željom da radi za advokatsku firmu svog oca sa njim i bratom. Problemi se gomilaju jer za početak glumac nije pravnik, ali ima harizmu koja uspeva da ustalasa lokalnu zajednicu i samu firmu.

Sama premisa deluje jednostavno i efektno, ali tek u briljantnoj realizaciji glumačke i rediteljske ekipe koju je okupio izvršni producent Nicholas Stoller, postaje jasno koliko je sve to fini rad. Pre svega reč je o sitkomu koji pred glumce postavlja nekoliko ozbiljnih izazova. Svi oni moraju biti u sitkom ritmu i stilizaciji, ali isto tako prisutni su različiti nivou teatralnosti među njima jer je performativ tema serije. Dakle, ovde je televizijska gluma tema, a format takođe iziskuje televizijsku glumu.

Isto važi i za scenario koji se sjajno poigrava svojim metaelementima i odlično dekonstruiše neke od stubova televizijske scenaristike.

Uvek ostaje mogućnost da me je kao profesionalca zaintrigirao taj meta-sloj ali sam siguran da je Rob Lowe napravio izuzetnu ulogu kao naslovni junak, i nadam se da je to ostalo prepoznato. Stoller je aktivan na televizijskom frontu, ima više projekata i u ovom trenutku nalazi se u retko plodnoj fazi karijere.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3064 on: 05-02-2017, 11:22:16 »
The Expanse sa Tomas Džejnom krenuo u drugu sezonu.
U ovoj seriji moooožda malko više nego što treba ima 'politike', ali i to je saaaaasvim razumljivo s' obzirom
na uspeh Gejmotrona itd.....nevrmajnd, primetio sam da pored par limunada ekskurzija SyFy ovu seriju radi
za ne baš tako tinejdž publiku, nego i za nas malo adultere.
Vidi se da su to Kamerunova deca, i fala im na tome.
Nešto najbolje od Sajfaja trenutno ind'vrld.

Tolko mi se đasvi, da sam krenuo da maratonski zgulim pak prvu sezonu.
Najtoplije preporuke Scallopu za ovo , da spere onaj Mars.

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3065 on: 13-02-2017, 23:29:09 »
Krenula sam da gledam Santa Clarita Diet, sa nemrtvom Dru Berimor.

Ovo je nesto tipa Desperate Housewives meet zombies, s tim sto Dru zadrzava svoj celovit izgled (ili varijaciju na isti, posle mogucih intervencija na licu)
Polusatne epizode, 10 kom, nezahtevno ali dosta  bljakpink posebno prva epizoda, krv iznutrice, i tako to. Zombi sapunica!
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3066 on: 14-02-2017, 01:01:58 »
Šta se dešava s Taboo, zna li ko, jel se drži ili je propas.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3067 on: 14-02-2017, 09:20:42 »
vrijedi Taboo, pratim ja.Nije za oskara, premalo nasilja, nema dobrih riba, ali mi se djasvi atmosfera, itd.Uglavnom, bolje gledati nego ne gledati...

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3068 on: 14-02-2017, 13:27:27 »
Inace, po Santa Clarita Diet, zombiji (folklor, virus) poticu iz Srbije. :)
a new vocation in life
my love with a knife

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3069 on: 14-02-2017, 13:52:48 »
Aaaaaw,,, odgledo sam samo prvu, sad moram sveeee....
...i ti si isto širenje horror zaraze iz Srbije ;)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3070 on: 14-02-2017, 13:58:21 »
U prvom Blejdu neki vampiri pričali srpski. Tako da još ostaje Drakula Moravski, i sve smo pokrili!

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3071 on: 14-02-2017, 14:11:37 »
Aaaaaw,,, odgledo sam samo prvu, sad moram sveeee....
...i ti si isto širenje horror zaraze iz Srbije ;)

Awww, hvala na komplimentu Agli! <3

5. epizoda se bavi ovim, malo je smesno, malo gugl translejt "drevnog pisma" ali sarmantno. Sto bi reko Dilan Moran, njima je sve to "Eurovia".
a new vocation in life
my love with a knife

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3072 on: 16-02-2017, 16:28:36 »
Slobodan Vujanović je svojevremeno napisao kako je SONS OF ANARCHY kriminalistička serija koju gledaju SOPRANOSi. Onda svakako možemo reći da je ANIMAL KINGDOM kriminalistička serija koju gledaju SONS OF ANARCHY. Po tvrdoći i fetipšiziranju imaginarijuma južne Kalifornije, ANIMAL KINGDOM je dosledan naslednik POINT BREAKa, što meni naročito imponuje jer mi je to najdraži film ikada snimljen. Ali, nezavisno od toga, posle battletestinga ANIMAL KINGDOMa na mnogim prijateljima, nemam razloga da sumnjam da je ovo jedna od najboljih, možda i najbolja serija u sezoni 2016/2017.

John Well i Christopher Chulack preneli su dosta DNK iz SOUTHLANDa u ovu seriju za istu mređu, TNT, ali dodali su joj jednu HBO dimenziju. U pogledu glume, estetike, koncepcije, ANIMAL KINGDOM apsolutno može da se prikazuje na bilo kom premium cableru. Jonathan Lisco je napravio izvanrednu adaptaciju filma Davida Michoda i u mnogo čemu ga prevazišao a estetuika serije je vizuelno u cable maniru i ima potpuni film look, dočim u samoj dramaturgiji kombinuje cable razradu sa sitacija sa u suštini old school dinamikom.

Naprosto, Wells i ekipa su konkretni i svaka epizoda na nivou scene i na nivou celine ima smisao, poentu, ne zavlači gledaoca ni na jednom nivou, ne poigrava se njegovim strpljenjem, u najboljoj tradiciji tvrdog krimića.

ANIMAL KINGDOM je serija koja je savršeno razumela POINT BREAK ali ne samo to već i THE OC, koliko god odbijali da to priznamo sebi.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #3073 on: 17-02-2017, 00:33:49 »
white collar fina krimi serija, glavni likovi su super i zanimljivi. bazira se na nekim prevarama, malverzacijama, falsifikovanjem svega i svačega.
Jeremy Clarkson:

Pizzobatto

• 4
  • 3

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3075 on: 23-02-2017, 16:33:40 »
I dalje nakon ove Expanse s02e05 epizode, koja je jedan minijaturni filmčić po kvalitetu, smem da tvrdim da je ova serija uradjena maestraaaalno!
Od Galaktike se niko nije uzeo ozbiljno sajfaj serija....Killjoys i Dark Matter su blizu, ali limunadice u odnosu na ovo.
Ufatio sam se i knjiga expanse, ,ok, nije loše, TV predložak je bolji.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3076 on: 24-02-2017, 00:26:35 »
Posle gledanja serije THE GRINDER bilo je potpuno prirodno da pogledam jednu od serija koja ju je inspirisala i opredelio sam se za SUITS. Ovu produkciju Davida Bartisa i Douga Limana kreirao je Aaron Korsh i sada je u šestoj sezoni na USA Networku gde je već godnama najgledanija serija.

Gabriel Macht i Patrick J. Adams igraju glavne uloge kao hotshot advokat koji predstavlja ideal nepobedivog japija zlatnog srca i mladi prevarant koji se zaposlio u advokatskoj firmi iako nije završio prava.

Meta-narativ ove serije bazira se na romansama na poslu i van njega, na antagonizmima među moćnim advokatima i naravno na strahu da li će mladi prevarant biti razotkriven.

SUITS je serija koja polazi od apsurdne high concept premise i unosi je u žanr pravničke drame koji je već decenijama dobrano razgažen, ali proizvod je solidna konfekcija (pun intended) koja ne stvara utisak kako treba da se poklonimo velikanima mejnstrima i network televizije, ali sasvim funkcioniše kao niskokalorični appetizer pred gledanje nekih tvrđih HBO ili AMC sadržaja.

Doduše, u poslednje vreme velikani televizijskog mejnstrima kao što su John Wells i David E. Kelley zbilja školuju neke od mistifikatora i smarača sa kablovskih kanala, Aaron Korsh nije dobacio do tog nivoa.

Prva sezona je solidno gledalačko iskustvo, bez velikih uspona i sa samo povremenim padovima.

Verovatno ću nastaviti da gledam SUITS na rekreativnoj osnovi.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3077 on: 28-02-2017, 15:18:18 »
Pogledao sam sedam epizoda serije SMITH koja je 2007. bila na programu mreže CBS. Skinuta je posle tri epizode a na kraju je sedam snimljenih epizoda uz pet detaljnih sinopsisa stavljeno online, pred zainteresovane fanove.

Ako imamo u vidu da je SMITH išao na dosta konzervativnom i konvencionalnom kanalu CBS potpuno je jasno da je ovakva serija propala kod njihove publike. Izraz ove serije mnogo više je priličio nekom kanalu kao što je FX nego networku kao CBS. Naravno, nama je danas teško da razumemo kako publika nekog kanala ne može da prepozna i "podnese" nešto što je bitno kvalitetnije od onoga što na njemu dobija ali očigledno je SMITH bio previše zahtevan i previše nasilan za njih.

Mnogi elementi serije SMITH kasnije su ušli u DNK serije ANIMAL KINGDOM, čiji su autori isti - John Wells i Christopher Chulack stoje iza cele stvari. Setting sa surferima, pljačkaši mannovskog profila kao protagonisti, pokušaj da se ostvari balans između poročnog života i kriminala, sve su to elementi koji su načeti u SMITHu.

U pogledu porodične dinamike, SMITH je konvencionalniji od ANIMAL KINGDOMa jer je u centru pažnje junak koji pokušava da očuva nuclear family, i Ray Liotta sa Virginiom Madsen daje dosta veliku voltažu tom segmentu priče. Sličnu dimenziju buddy odnosa nose likovi Jonny Lee Millera i Simona Bakera u odnosu na ono što imaju likovi Dearna i Craiga u ANIMAL KINGDOMu.

Obračuni, pljačke i suspense scene urađeni su vrhunski, mišićavo, u maniru Mannovog HEATa i SMITH je u tom pogledu prava stvar za sladokusce. Nažalost, sedam prikazanih epizoda na grade zadovoljavajuću celinu, ali na neki načim zaključuju jednu etapu u životu junaka. Ova serija je obavezna preporuka fanovima žanra a naročito onima koji su odlepili na seriju ANIMAL KINGDOM.

Biki_respawned

• 2
« Reply #3078 on: 28-02-2017, 17:12:59 »
 xlove5 The Young Pope
http://www.imdb.com/title/tt3655448/

Paolo Sorrentino je genije!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3079 on: 06-03-2017, 16:19:31 »
Odgledo 2 sezone Britiške serije Broadchurch, 2x8 epki, taman.
Dejvid Tenant izbriljiro do te mere da kad su Ameri uzeli da rimejkuju seriju u 10 epki pod nazivom Gracepiont, opet pozvali istog tog Dejvid Tenanta da opet glumi istu seriju samo sa Amerskim naglaskom.
Mislim upiš!
Znači Ameri nemaju glumca ko Briti i ja to pozdravljam, cenim i poštujem.
Nisam se još upustio u pregledavanje Gracepionta, treba živaca za to, ali možda bi kriplu bio izazov.
Znam da su i neki džapaniski reditelji snimali isti svoj film po holivudu, ali ovo mi nekako jače.
Kapa dole Tenantu, onako najiskrenije.
Nisam ga gledao u dr.hu, meni to dosadno, ali jesam u Džesiki Džounz itd. Majstor!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3080 on: 20-03-2017, 18:37:20 »
Pogledao sam drugu sezonu SUITSa i u njoj je došlo do određenih unapređenja u odnosu na prvu sezonu za početak kroz uvođenje njekoliko linija kontinuiranih metanarativa koji su otvorili mogućnost da se serija izmakne iz case of the week formata. U početku sezone doduše, još je postojao taj case of the week format a metanarativ je bio sidestory, međutim od zimske pauze nastupa faza serije u kojoj metanarativ postaje i main i side story jer se kroz njega prelamaju lične priče junaka.

U drugoj sezoni uneto je i nešto više humora nego u prvoj a produbljivanje junaka po vertikali, ubacivanje njihovih backstoryja sprovedeno je solidno bez većih faulova.

Završetak sezone dovodi do zaključenja jednu od bitnih linija upravo u metanarativu, i treća sezona donosi nove izazove oličene u tome što sada treba da vidimo kako se prema junakovoj tajni ponašaju oni koji se prozreli.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3081 on: 21-03-2017, 23:10:37 »
Netflixov IronFist odgledanih 10 epizoda, ostalo 3.
Meni stvarno nije jasno šta je to što u ovoj seriji ne valja?!?!
Nema pedera i lezbejki, svi su strejt i jasno je definisano dobro i zlo?!?

Dobro ,ima likova koji nisu strejt, ali nema propagande!
I pored toga, posle DareDevila, ovaj je scenaristički najzabavniji serijal!
Džesika se bila razvukla, Kejdž dosadan.

usputni_boem

• 2
« Reply #3082 on: 25-03-2017, 13:03:06 »
Edge - http://www.imdb.com/title/tt4687906/?ref_=rvi_tt

Steta sto su stali na pilotu, definitivno bih ispratio ovu seriju. Mega over the top, ne znam u kojoj meri je ovo zamisljeno kao zajebancija (recimo, flashback scene su mi bile smesne, a ne znam da li je trebalo), ali ja sam tako doziveo pilot i uzivao sam (plus sto je pilot kolko-tolko samostalna celina). Shane Black strikes again!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3083 on: 31-03-2017, 12:37:29 »
Pogledao sam prvu sezonu američkog rimejka SHAMELESSa. Kada se pojavio ovaj rimejk kultne britanske serije koja je meni bila jedan od uvoda u savremenu britansku televiziju, prva epizoda je bila verbatim rimejk Abbottove, i delovalo mi je besmisleno za gledanje. Međutim, sada posle šest sezona, imam razloge da joj se ipak posvetim jer se ispostavilo da serija već posle prve sezone počinje da odstupa od Abbottovog originala i da ima još jedno vrlo bitno svojstvo - izgleda da nije potpunla u dekadenciju i besmisao koji je uhvatio Abbottovu seriju već u četvrtoj sezoni.

John Wells je velemajstor, jedan od retkih superproducenata američke televizije koji mejnstrim sadržaje dovodi nadomak cable nivoa. A SHAMELESS jeste cable serija, razvijana je za HBO a ide na Showtimeu. Ipak, njegovo iskustvo u hendlovanju dugotrajnih serija poput THIRD WATCH ili ER, omogućilo mu je da održi nivo.

Za početak, Wellsova adaptacija Abbottovog izvornika je dosta dobra i amerikanizacija je dobro izvršena. Mark Mylod, reditelj ključnih epizoda britanske serije, radio je ključne i u američkoj i našao je taj specifičan šmek Čikaga, na isti način kao što je tamo estetizovao Mančester. Štaviše, zbog raznovrsnije klime, Čikago je ponudio nešto više različitih elemenata kao lokacija.

Indie afektacije Williama H. Macyja su utišane, iako David Threlfall ipak ima kudikamo ubedljiviju auru Franka Gallaghera, dočim je mlađa podela apsolutno na nivou britanske, sa Emmy Rossum koja je bolja Fiona od originalne.

Ima tu i autentičnih otkrića kao što je recimo Cameron Monaghan koji je sada jedno od najupečatljivijih lica američke televizije.

Osnovni kvalitet Wellsove amerikanizacije Abbottovog izvornika je to što uspeva da adaptira neke britanskje socijalne okolnosti, prikaz welfare programa itd. na američke okolnosti, a to mi je delovalo kao potencijalno najosetljiviji i neprevodiv segment. Stoga sam jako radoznao da sada ispratim kako će ići serija kada se potpuno bude "odlepila" od britanske.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3084 on: 01-04-2017, 11:55:52 »
Noah Hawley je uporedo sa LOGANom vršio jednu reinterpretaciju Marvelovog univerzuma kroz svoju seriju LEGION. Kako nije zarobljen u Disneyevom MCU, i kako se našao u bitno respektabilnijem Foxovom taboru koji je prošle godine imao veliki uspeh sa DEADPOOLom, dobio je priliku da snimi seriju za FX, sa svim onim kapricima koje nosiu rad za kablovsku kuću.

Pilot za LEGION je bio impresivan i po svojim kapacitetima je izgledao maltene kao standalone film. Međutim, kako je serija počela da odmiče, već negde oko treće epizode počela je da tapka u mestu da bi do završne osme potonula u vizuelno nadahnut besmisao.

LEGION ni ui jednom momentu nije prestao da biva jako vizueolno intrigantan i odlično glumljen. Dan Stevens se odavno "kuva" kao otkriće i ovde se obistinio. Tu je Aubrey Plaza i sjajni epizodisti poptu Hamisha Linklatera ili Jean Smart. Međutim, sam Hawley je u jednom momentu pogubio konce. Naime, on je želeo da priče X-MEN univerzumu iz druge vizure, da istraži mutaciju iz vizure poremećaja koji je mučan za onoga ko ga ima, i to je sjajna ideja. Kako je u ovom slučaju reč o telekinetičkim i generalno mentalnim moćima, onda je naravno jasno da je prikaz mindbending, prepun odlazaka u svet snova, nesvesnog i sl. I to je u prvih par epizoda odlično, ali onda Hawleyu ponestaje ideja.

Sve do samog kraja, LEGION ostaje zanimljiva serija. I mislim da bi u drugoj sezoni mogao da se čak i bitno unapredi, pre svega ako bude malo racionalnije postavio svoj izlet u iracionalno...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #3085 on: 03-04-2017, 19:56:26 »
gledao neko nemačku: you are wanted?
amazon prime.
ne deluje loše na prvu epizodu.
it's useful to understand the inside mechanisms of this montypythonesque play.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #3086 on: 09-04-2017, 21:42:43 »
Na AMC HD puštaju Better call Saul maraton, baš mi prija serija, a čitao sam oprečne komentare pa joj nikad nisam ukazao poverenje.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3087 on: 11-04-2017, 00:41:30 »
Pogledao sam drugu sezonu serije COLONY. Prva trećina, pa sve skoro do polovine sezone je bila potpuni promašaj. Utrošeno je vreme na repozicioniranje likova naz u losanđeleski blok i posle relativno intrigantne prve epizode, sledeče dve-tri su utrošene na najčistije tehnikalije ekstrakcije sina iz susednog bloka što je umnogome banalizovalo dešavanja i ubilo jednu zanimljivu liniju odnosa među likovima. Od polovine, serija silom kreće da postaje zanimljiva i kreće da zbrzava celiki beoj uzbudljivih i bitnih događaja. Tu se vrši određeni landgrab pažnje, bez ikakve sumnje, ali nažaost jasno je da je ova sezona promašaj, i da je u najboljem slućaju uspela da premosti prostor između izuzetne prve sezone i potencijalno zanimljive treće.

Ono što je međutim najzanimljiviji i najapsurdniji aspekt ove sezone je to da Carlton Cuse i Ryan Condal nisu došli u fazu LOSTovskog vrćenja u krug, koje je delovalo kao opcija u jednom trenutku, iz bog karaktera serije i zbog njihovog minulog rada u seriji LOST.

Svakako da ču pružiti šansu trećoj sezoni ali isto tako mislim da ću imati upadljivo manja očekivanja nego posle prve.

cujkebr

• 2
« Reply #3088 on: 23-04-2017, 00:12:00 »
I ja sam danas odgledao Better Call Saul - Sezona druga i prijatno sam iznenadjen.Druga sezona mi je bolja od prve, sto je vrlo retko.Odlicna serija,jedna od najboljih serija koje sam pogledao ove godine.Odgledao sam je u dva dana i stvarno mi je prijala.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3089 on: 26-04-2017, 17:17:11 »
Treća sezona američkog SHAMELESSa je do sada najkompletnija zato što su joj sada sve linije priče podjednako ubiutačne, uključujući i onu sa Joan Cusack koja predstavlja možda i najveću i najekstremniju nadogradnju u odnosu na britanski izvornik. U trećoj sezoni, uprkos tome što groteska te linije priče nije ublažena, ona se ispostavlja kao značajan izvor emocija i kao jedno od jačih "uzemljenja" za ovu kolekciju pre svega lakomislenih junaka koji su usavršili u izbegavanju posledica svog delovanja.

Otud je treća sezona američkog SHAMELESSa ponajviše fokusirana upravo na taj motiv "posledica", na ishodište svega onoga na šta su nas ovi junaci navikli. Usput, pored tematskog fokusa i zaokruživanja nekih segmenata, ostaje i izbalansirana, pritom sjajno uklopivši nove slojeve bizarnosti koji obeležavaju ovu sezonu.

Uprkos tome što je u pogledu pobede, usledila smena u glumačkoj ekipi, ona nije tako drastična kao zamene koje su zadesile britansku seriju.

Biki

• 4
  • 3
« Reply #3090 on: 26-04-2017, 17:25:53 »
13 reasons why

Odlična serija
http://www.imdb.com/title/tt1837492/

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3091 on: 27-04-2017, 02:39:17 »
Prčkam nešto po serijama

Sense 8 počinje druga sezona u maju

A Agota i Dybuk će ovo da gledaju
http://www.imdb.com/title/tt1984119/

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3092 on: 30-04-2017, 17:32:47 »
Big Little Lies, serija koja mi nije dosad upala u fokus jer totalno glupav naziv. Ali ekipa je ol stars, od Kidman, Viterspun, sve popularnija Sajlin Vudli, veteranka Laura Dern koja se ne-me-nja, bas kao i ostatak ekipe. Nije na odmet ni prisustvo mladjeg Skarsgarda. Tek krenula, valjda ce biti dobra.
a new vocation in life
my love with a knife

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3093 on: 01-05-2017, 21:29:07 »
Pa, izbindzovalo se :)

Fantasticna, od pocetka do kraja. Sjajna gluma, posebno zenskog dela ekipe, Vudli je maestralno odigrala uz iskusnije koleginice. Ponovo Skarsgard glumi siledziju kao u rimejku Straw Dogs-a.

Na inteligentan i dubok nacin serija se bavi problemom emocionalnog i fizickog nasilja, kruga zlostavljanja i stigme koju ono nosi, smestena u neverovatan krajolik Kalifornije gde svaka od bogatih porodica ima fanakakintasticnu kucu na plazi.
Psiholoski precizno uz odlicnu karakterizaciju i misteriju plete se prica koja, mada se bavi osetljivom temom, nijednom ne prelazi u popovanje, patetiku ili pretencioznost. Sjajan saundtrek samo pojacava ukupni dozivljaj.

Konacno americka serija koja kroz postavku melodrame (dakle, pitko: bogati komsiluk, intrige, lazi, ljubomora) tretira vazne teme na inteligentan i veoma zadovoljavajuci nacin. Sve pohvale.
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3094 on: 02-05-2017, 22:46:58 »
Gledo ko Santa Clarita Diet, navodno neka horor komedija o inficiranima srpskim zombi virusom :)

Dybuk

• 4
  • 3
  • demon
« Reply #3095 on: 03-05-2017, 14:43:26 »
Komentarisali smo ja i Ugly nekoliko postova iznad. Nije losa serija, moz' se pogleda. Mozak na otavu (hehe)
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3096 on: 07-05-2017, 13:30:23 »
Opet mi forum pojo poruku...

Ekem, long story short, pogledah dva pilota

Handmaid's Tale, feministička serija o pseudohrišćanskoj distopiji za koju imam teškoća da povjerujem da ima ljudi koji ovo shvataju ozbiljno. Ukratko, handmaids su rasplodne krave koje rađaju djecu porodicama s jalovim suprugama, pošto je i u Bibliji tako sluškinja neka radila za svoje gospodare.

American Gods je tema koja mi više odgovara, no pilot ima niz palp prećerivanja, od kojih jedna sklizne u čist treš (scene na groblju), a glavni sukob iz Gejmanovog romana (koji nisam čito) pilot je ovlaš dotakao, tako da neujednačenost i neki nepotrebni dijelovi s vikinzima treba da se poprave u narednim epizodama.

Čitaocima je ovo vjerovatno sve jasnije i nesporno kvalitetna produkcija je dovoljna da ih privuče. Iako mi je pilot slabije razrađen od Handmaid's Tale, ipak nije u pitanju liberalistička prsotina svjetskih razmjera.

Ovaj HT je užas, poaglio sam!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3097 on: 07-05-2017, 14:14:41 »
bice nesto od tebe Gvozdene!!!
Jos da proucis ravnuzemlju i pogledas posljednji rezident Evil o globalistickim propagandama i indokrtrinacijama o svim ovim zalima,
'globalno'....

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3098 on: 08-05-2017, 00:00:16 »
Držim se samo ravnice, čim vidim uzbrdicu mislim da su neka đavolska posla!

Izašla i druga epizoda American Gods.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3099 on: 08-05-2017, 07:22:12 »
Ta serija je nesto sto sam trebao sacekati i odgledati u cugu, al eto... meni je to nesto trenutno najunikatnije na tiviju.