Author Topic: Trenutno na Limundu  (Read 398756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.807
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #1 on: 22-09-2011, 20:56:14 »
Hm...ova knjiga od Borhesa....pretpostavljam da je to ovo:



Paideino izdanje je inače sjajno urađeno. Posedujem :lol:

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #2 on: 22-09-2011, 22:26:11 »
pa kakva su vaša iskustva oko kupovine preko Limunda? Priča se da je to mafijaška vešernica, ne znam koliko je tačno, a vidim da me neke stvari ponuđene na aukcijama zanimaju.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #3 on: 22-09-2011, 22:38:02 »
Imam pouzdane informacije da je Limundo masivna operacija pranja prljavih para stečenih trgovinom drogom i Moldavkama, zato ih i podržavam.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Nightflier

  • Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Posts: 9.844
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #4 on: 22-09-2011, 22:45:16 »
Kupio bih tog Tarzana samo zbog desete knjige, koja mi jedino fali. :(
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #5 on: 22-09-2011, 22:47:15 »
Kad smo kod Tarzana, jel' ti High Duke onomad prosledio onog Tarazana što sam mu dao da ti prebaci? :)

Nightflier

  • Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Posts: 9.844
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #6 on: 22-09-2011, 22:50:12 »
Jeste, ali da me ubiješ ne znam gde sam ga stavio. Moram da pravim veću policu za knjige. Kako zbog onih Darkvudovih stripova mamutske veličine, tako i zbog nedostatka prostora. Mislim da ću opet morati da neke knjige vrnem u majčinski stan...

Ili da krenem da pravim vikendicu za biblioteku...
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #7 on: 22-09-2011, 23:01:46 »
Ja sam krenuo, mic po mic, da renoviram svoju sobu; stari ormar je otišao put smetlišta, a kupio sam novi; stare police za knjige sam skinuo jer su bile Bože ti pomozi & sakloni ružne. Nove police još nisam kupio niti pravio, sve se nadam da će mi neka infuzija keša od nekih 500 maraka omogućiti da napravim pravu stvar. Zbog toga mi sad sve knjige stoje u kutijama od banana. Ima nekih...8-9 kutija :(

A treba se mentalno i kešovno spremiti i za sajam knjiga u BG....

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #8 on: 22-09-2011, 23:04:50 »
Imam pouzdane informacije da je Limundo masivna operacija pranja prljavih para stečenih trgovinom drogom i Moldavkama, zato ih i podržavam.

ne zajebavaj, ozbiljno pitam

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #9 on: 22-09-2011, 23:11:07 »
Moja iskustva su odlicna, ali ja sam do sada kupovao samo 6-7 puta i to knjige, nista drugo.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #10 on: 22-09-2011, 23:14:39 »
pa da, moguće je da samo kod knjiga ne zajebavaju, ne daj bože elektroniku da kupuješ...


a ovi bi brate i boju donjeg veša da im pošaljem, odakle mi skenirana lična karta, alo bre?  :-x

Shozo Hirono

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.759
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #11 on: 22-09-2011, 23:19:18 »
Imam pouzdane informacije da je Limundo masivna operacija pranja prljavih para stečenih trgovinom drogom i Moldavkama, zato ih i podržavam.

ne zajebavaj, ozbiljno pitam

ma opušteno. registruj se i kupuj. ali nemoj ovog borhesa.

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #12 on: 22-09-2011, 23:23:26 »
odakle mi skenirana lična karta, alo bre?  :-x

Pa, ako nemas skener, valjda imas prijatelje...

(ili fotokopirnicu u kraju)
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

tomat

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.665
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #13 on: 22-09-2011, 23:32:25 »
pa da, moguće je da samo kod knjiga ne zajebavaju, ne daj bože elektroniku da kupuješ...


a ovi bi brate i boju donjeg veša da im pošaljem, odakle mi skenirana lična karta, alo bre?  :-x


kupovao sam i elektroniku (konkretno, muzičke uređaje i neke delove za kompjuter) i nikada nikakvih problem nisam imao.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

kresha

  • 4
  • 3
  • Posts: 544
  • Who ya gonna call?
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #14 on: 22-09-2011, 23:46:35 »
Ja uzimao svjat i svašta tamo, teško da će neko ko je do sada imao 300 pozitivnih ocena od ljudi sa kojima je sarađivao da te zajebe.
A uzimao sam i foto aparat i delove za isti, sve je u najboljem redu prošlo.
Skromnost je grah prema sebi.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.807
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #15 on: 23-09-2011, 00:22:53 »
ma Bata misli da ako on uvek želi nekoga da zajebe, da su i drugi takvi...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

marlowe

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.370
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #16 on: 23-09-2011, 00:24:38 »
sve preporuke za limundo.
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

cakikid

  • 4
  • 2
  • Posts: 54
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #17 on: 23-09-2011, 06:46:36 »
Kupovao knjige i preko Limunda i preko Kupinda, uvek je sve bilo OK

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 9.099
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #18 on: 23-09-2011, 09:29:02 »
kupio neke kentaure, stripoteke, future i roto sf
uskoro ganjam još neke sf knjige kad nalete
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Midoto

  • 4
  • 3
  • Posts: 545
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #19 on: 23-09-2011, 09:32:49 »
I ja imam odlična iskustva sa Limundom i Kupindom, a uzimala sam svašta: od bižuterije i telefona, do knjiga i fotelje. Za skuplje stvari gledam koliko je pozitivnih ocena ili postavim pitanje prodavcu.

HAL

  • 4
  • 3
  • Posts: 909
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #20 on: 23-09-2011, 10:04:53 »
Pošto je Limundo/Kupindo samo posrednik, i ako ti je stanje knjige bitno, preporučujem da isčitaš neutralne i negativne ocene ako ih korisnik ima, a ako slike ne pokazuju dovoljno da pošalješ poruku sa dodatnim pitanjima. Ima korisnika koji ili nisu iskreni za stanje knjiga koje prodaju, ili više ljudi koristi jedan nalog pa nizu konzistentni što se tiče davanja opisa, dvoje ljudi opiše stanje kao 5 a razlika astronomska, prva nekorišćena, druga izgleda kao da je čitana od strane 20 ljudi. Naravno imaš tu i one koji jednostavno nemaju razvijen kriterijum zato što se ne bave time, prvi put prodaju nešto i slično, pa im opis odlično podrazumeva da knjizi ne ispadaju listovi, iako unutra ima podvlačenja.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.807
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #21 on: 23-09-2011, 16:23:28 »
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Jelena00

  • 2
  • Posts: 28
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #22 on: 23-09-2011, 20:11:53 »
Pošto je Limundo/Kupindo samo posrednik, i ako ti je stanje knjige bitno, preporučujem da isčitaš neutralne i negativne ocene ako ih korisnik ima, a ako slike ne pokazuju dovoljno da pošalješ poruku sa dodatnim pitanjima. Ima korisnika koji ili nisu iskreni za stanje knjiga koje prodaju, ili više ljudi koristi jedan nalog pa nizu konzistentni što se tiče davanja opisa, dvoje ljudi opiše stanje kao 5 a razlika astronomska, prva nekorišćena, druga izgleda kao da je čitana od strane 20 ljudi. Naravno imaš tu i one koji jednostavno nemaju razvijen kriterijum zato što se ne bave time, prvi put prodaju nešto i slično, pa im opis odlično podrazumeva da knjizi ne ispadaju listovi, iako unutra ima podvlačenja.


Hal je potpuno u pravu.

Ja sam tamo clan skoro pa 4 godine. Kad sam se ja registrovala nisu trazili ni licnu kartu, ni nista. Samo da se registrujes i potvrdis kod koji ti posalju.

Citanje ocena je kod mene obavezno, isto tako i citanje opisa isteklih aukcija za koje su ocenjeni. Mada ni to vise nije moguce, jer su onemoguceni linkovi ka starim aukcijama (ili meni nesto ne funkcionise kako treba). Isto tako, nikad mi nije problem da prodavca pitam 1001 pitanje na pp, ako nesto hocu da kupim (Boze moj, on je tu da proda, pa ako hoce novac, malo strpljenja nije na odmet). Ako mi se ne javi, aukcija me vise ne zanima. Ali vecina mi se uvek javila. I kad sam trazila dodatne slike predmeta prodaje, uvek su mi slali na mail bez problema.
Isto tako obratite paznju kad se dize cena, kad je registrovan clan koji dize cenu i koliko ima ocena. Veoma cesto sami sebi dizu cenu, jer ne zele da prodaju po njima neprihvatljivoj ponudi.

Jedan jedini put sam vratila knjigu koju sam kupila jer ono sto sam dobila, je odgovaralo slici, ali ne i opisu, odnosno mirisu  :mrgreen: Prodavac je primio knjigu nazad, poslao mi novac, ali me nikad nije ocenio iako ja njega jesam.

Sto se tice tehnike, nekako ne verujem u ovakav vid prodaje/kupovine. Knjige, razni hobiji, igracke isl. uvek moze. Cak mi je i odeca rizicna, jer tek tu nije onako kako se opise, bar kod vecine.

Ne znam, ranije je bilo mnogo boljih ponuda sto se tice svega, pa sam uzimala i prijateljima gomile stvari koje su hteli, a nisu zeleli da se registruju.

Uvek mozete probati pa videti.


HAL

  • 4
  • 3
  • Posts: 909
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #23 on: 23-09-2011, 20:25:08 »
Da bi smanjili opterećenje servera, čitaj uštedeli, istekle aukcije nakon nekog vremena su nedostupne. Jedini način za njihov pristup je keširana stranica od strane Google-a(naravno pod uslovom da je keširana), ali tu dobijaš samo opis bez slika.

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #24 on: 23-09-2011, 20:36:17 »
odakle mi skenirana lična karta, alo bre?  :-x

Pa, ako nemas skener, valjda imas prijatelje...

(ili fotokopirnicu u kraju)


pa naravno, ali ne u 22h, do danas je i istekla aukcija... ali poenta je da je glupost tražiti sve to kad sam im popunio formular sa svim podacima.

tomat

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.665
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #25 on: 23-09-2011, 20:38:57 »
odakle mi skenirana lična karta, alo bre?  :-x

Pa, ako nemas skener, valjda imas prijatelje...

(ili fotokopirnicu u kraju)


pa naravno, ali ne u 22h, do danas je i istekla aukcija... ali poenta je da je glupost tražiti sve to kad sam im popunio formular sa svim podacima.


mogao si slikati fotoaparatom ili mobilnim telefonom i poslati tako, ne verujem da bi se bunili.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #26 on: 23-09-2011, 20:45:57 »
što je najgore, možda i imam skeniranu ličnu negdje...

Boban

  • 3
  • Posts: 22.807
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #28 on: 25-09-2011, 13:35:33 »
ok, jedno pitanje, na aukciji u kojoj sam licitirao nema ama baš nikoga, ladno je moja ponuda od 11 dinara najviša a aukcija uskoro ističe. Šta ako ostane na 11 dinara, hoće li taj lik da mi proda knjigu? 8-)

HAL

  • 4
  • 3
  • Posts: 909
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #29 on: 25-09-2011, 13:41:53 »
U obavezi je da to učini, sad da li je to iz straha od negativne ocene, ili moralnih, etičkih, bla bla, nije bitno. Dakle, na njemu je hoće li pristati na to, ili će te kulirati. Stvarno ljudi, šta pitate : )

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #30 on: 25-09-2011, 13:51:54 »
Neće. U poslednje tri sekunde će njegov čovek ponuditi kintu više. Tako sam ja na e-Bay tri meseca kupovao specijalan upaljač za burazera, a onda stuk'o na dugme "preče pravo" i dobio ga. Niko nije blesav da proda ispod cene.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #31 on: 25-09-2011, 14:01:08 »
ma platio bih mu ja i više, samo da me ne zajebava tako kako je scallop opisao, neka podigne ranije da imam vremena da ispratim...

M.M

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.868
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #32 on: 25-09-2011, 14:14:34 »
Pre dve godine na Limundu sam kupio tri barske stolice za 2.700 din. Prvo sam mislio da je neka prevara, ali kada su stigle kod mene i kada sam video u kakvom su stanju ništa mi nije bio jasno. Stolice su bile očuvane, samo je deo stolice na koji se oslanja noga bio malo izlizan.
S obzirom na to, da sam ih kupio tri, trebalo je da kupim i četvrtu, naravno, kud rasparno da mi bude, tako da sam tražio na netu sličan oblik stolice. Posle nekoliko meseci pretraživanja uspeo sam da nađem odgovarajuće.
Takve stolice pravi neka slovenačka firma i cena PO KOMADU je 80 evra, a naši distributeri cene istu stolicu na 117evra.  :-x
Tek tada mi ništa nije bilo jasno... ali eto.
Nijedan poraz nije konačan.

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #33 on: 25-09-2011, 14:27:50 »
pa ljudi ne znaju šta prodaju i koliko to zaista vrijedi, eno Hegelove Istorije filozofije u tri toma - 1500 dinara je trenutna licitacija

Još jedno pitanje: licitiram za jednu stvar i odmah me u sekund premašuje neko drugi za jedan dinar, je li to ta scallopova stavka ''preče pravo'' ili šta već?

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #34 on: 25-09-2011, 14:31:40 »
Imas mogucnost da odmah licitiras bilo koju cifru, ne moras minimum. Obicno odmah stavim maksimalnu cifru do koje sam spreman da idem a Limundo onda automatski licitira minimalne ponude u moje ime dok aukcija ne predje zadati iznos.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #35 on: 25-09-2011, 14:40:12 »
a to li je, hvala na objašnjenju

nickname

  • 4
  • 2
  • Posts: 114
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #36 on: 25-09-2011, 14:59:56 »
To je dobra tehnika, da sprečiš da te ponese "žar" licitacije, pa onda kreneš da se nadmećeš sa nekim i na kraju daš više nego što si planirao ili što nešto vredi.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.807
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #37 on: 25-09-2011, 15:03:44 »
Meni je najbolje kada ljudi sa ovog foruma koji inače znaju za Čudnu knjižaru licitiraju na Limundu za te iste knjige koje postavljam preko cena za koje se mogu dobiti u Čudnoj knjižari.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Dzimi Gitara

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.092
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #38 on: 25-09-2011, 19:20:46 »
Kupio bih tog Tarzana samo zbog desete knjige, koja mi jedino fali. :(

Evo ti na Kupindu to što tražiš.
http://www.kupindo.com/kupovina/Knjige/Beletristika/Strani-pisci/-TARZAN-I-TARZANI-BLIZANCI-10/9752163
Jedina razlika Kupunda i Limunda je št su tu fiksne cene i nema nadbidavanja. Limundo je ka eBay, a Kupindo kao Amazon. :)
Kamenje iz džepova http://kamenje.blogspot.com/

Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #39 on: 25-09-2011, 21:15:05 »
Ja dobio licitaciju za knjigu sa 10 dinara. Niko nije presreo ponuđenu cijenu. Blesavo.

Šta se sada radi?

HAL

  • 4
  • 3
  • Posts: 909
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #40 on: 25-09-2011, 21:30:35 »
Položiš automobilsku gumu u dnevnu sobu ispred računara, na ekranu je otvorena poruka sa podacima prodavca, staneš u gumu, na glavu staviš šerpu i tri puta je udariš po vrhu ponavljajući "kupiću predmet po licitiranoj ceni".




Albedo 0

  • Guest
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #41 on: 25-09-2011, 21:36:35 »
imam gumu i kompjuter, nemam šerpu, šta onda?

pa ozbiljno bre, kako da kupim knjigu za 10 din?

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #42 on: 26-09-2011, 17:27:58 »
scalopovu knjigu, doduse bila je 100 din, platio sam uplacivanjem kredita za prodavcev telefon. A ti casti covek sladoledom ako ti je neprijatno.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Mr. Hyde

  • 2
  • Posts: 116
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #43 on: 02-10-2011, 23:18:13 »
Biblioteka znanstvene fantastike - Sirius

115 svezaka od broja 1 do broja 127
Nedostaju br: 64,65,67,68,73,74,81,84,93,119,124
Plus posebno izdanje YU Sirius               

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Ostalo/Biblioteka-znanstvene-fantastike-Sirijus/3524686

Giovanni Larsson

  • 4
  • 2
  • Posts: 147
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #44 on: 06-10-2011, 18:47:50 »
Ako nekoga zanimaju stripovi o Dilan Dogu, ima na Limundu svih brojeva koje je izdao Veseli Četvrtak (redovni + Super Book). Ukupno 60-ak brojeva po početnoj ceni od 6000, bez ponuda za sada. Meni izgleda kao dobra prilika.

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Boneli/DYLAN-DOG-SVI-SUPERBOOK-SVI-BROJEVI-POKLON-3-dana-/3287219

Inače, ja nemam ništa sa ovim oglasom. Da se ogradim unapred, za slučaj da ispadne neka podvala (pomenuta varijanta ''dinar više'' i slično).

ddf

  • 4
  • 2
  • Posts: 89
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #45 on: 07-10-2011, 01:20:00 »
Ako nekoga zanimaju stripovi o Dilan Dogu, ima na Limundu svih brojeva koje je izdao Veseli Četvrtak (redovni + Super Book). Ukupno 60-ak brojeva po početnoj ceni od 6000, bez ponuda za sada. Meni izgleda kao dobra prilika.

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Boneli/DYLAN-DOG-SVI-SUPERBOOK-SVI-BROJEVI-POKLON-3-dana-/3287219

Inače, ja nemam ništa sa ovim oglasom. Da se ogradim unapred, za slučaj da ispadne neka podvala (pomenuta varijanta ''dinar više'' i slično).
Sveske veselog cetvrtka idu veoma jeftino na limundu, 100 po komadu je i dalje iznad prosecne cene koju dostizu.
Taj lik je prodavao za 8k, pa spustio na 7, pa sada na 6. Za 6 mozda i ode, ali mislim da je i dalje previse...

Raoul_Duke

  • 2
  • Posts: 173
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #46 on: 10-10-2011, 11:55:01 »
Evo, koga interesuje, ima ponešto knjiga i stripova (mnogo više na Kupindu):

http://www.limundo.com/Clan/Raoul_Duke/SpisakAukcija

http://www.kupindo.com/Clan/Raoul_Duke/SpisakPredmeta

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.390
  • Enfant terrible
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Trenutno na Limundu
« Reply #49 on: 09-12-2011, 15:57:51 »
da ga ne pretera malo -_-"

(moram da dodam taj čkiljeći smajli)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.