Author Topic: Šta sam lepo gledo, a da horor nije  (Read 1124908 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

milan

• 4
  • 3
Re: Šta sam lepo gledo, a da horor nije
« Reply #5400 on: 20-04-2022, 17:51:03 »
A da, zaboravio sam, na HBO Max-u ima i starog Samurai Jacka i Harli Kvin, koja je potpuno fenomenalna animirana serija (ima dve sezone, recimo)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5401 on: 20-04-2022, 20:04:44 »
Ne znam za autentičnost, ali sam odustao posle prve sezone - nenormalno me je nervirao glavni glumac, bukvalno nisam zbog njega mogao da gledam. Ne volim kad glume za sve pare. I da, onaj Floki mi je bio jako neprijatan za gledanje.

to da, glumci i nisu nešto
za sada me drži samo to što je ovo kao rađeno po skandinavskim epovima, pa ajd da vidim šta tu ima, iako je preamerikanizovano probaću bar prvu sezonu da izguram, na pola sam

možda Northman procuri pa da se ne mučim

elem, jedino ti stari filmovi bi me privukli, al toga imaju i oni Pink filmski kanali, koji me ponekad iznenade, iskopaju nešto što nikad nisam čuo u životu, npr prije neki dan

Primo amore
https://www.imdb.com/title/tt0129320/

u suštini, Talijani izgleda često imaju ovu temu, ako se prisjetimo i La migliore offerta

ne znam jesam li spominjao da sam nabasao i na nekog opskurnog Džona Vejna gdje gotovo i nije kauboj, ispade Ford režiro al nikad čuo za film

Quiet Man
https://www.imdb.com/title/tt0045061/

totalni antifeministički blagdan! 8-)
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #5402 on: 26-04-2022, 19:49:49 »
Everything Everywhere All at Once
https://www.imdb.com/title/tt6710474/
https://www.youtube.com/watch?v=wxN1T1uxQ2g

Gledao neko? Jako su ga nahvalili. Mada, nema dobrog snimka još, samo screener.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5403 on: 26-04-2022, 21:51:53 »
Da, pa ja čekam neki dobar rip, baš ga hvale.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #5404 on: 26-04-2022, 23:04:32 »
Ma to nije problem. Sad vidim da je krenuo u bioskopima pre 5 dana.

Verovatno poslednja prilika ikada da se premijerno gleda (sad već potpuno neprepoznatljiva) Džejmi Li Kertis u akcionoj komediji na velikom platnu.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #5405 on: 27-04-2022, 23:53:25 »
Odgledao večeras "Sve u isto vreme".

Film koji je za mene jako prijatno iznenađenje, emotivna nežna ljudska priča, drama koja sa početka nije delovala da može da isporuči, a sa svojim SF elementima je na dosta mesta pretila i da razočara. Ipak, film u celosti isporučuje, mada možda nije za bioskop.

Aleksa Topuzić

• 2
« Reply #5406 on: 04-05-2022, 01:47:26 »
Predhodni film koji sam gledao, a da je u sebi sadržao više od jednog Nikolasa Kejdža bio je "Adaptacija" ("Adaptation", 2002) i bio je odličan. No, od tada je prošlo mnogo ljeta, a Kejdž je u međuvremenu stigao da postane svašta: i Marvelov superheroj, i budžet- Indijana Džons, da bi danas širim masama bio najpoznatiji ipak kao junak mimova. Meni je zabavan još od njegovih "The Rock" dana, i na prvu najavu da bi mogao da se snimi film u kom on glumi samog sebe, rekao sam da ću to gledati. Dočekah i taj dan.
 "Nepodnošljiva težina blistavog talenta" (The Unbearable Weight of Massive Talent) koristi do balčaka to Kejdžovu internet slavu: svima je ovde jasno o čemu se radi, pa i samom Kejdžu koji se ludo zabavlja, čak uspeva da u drugačijem kontekstu pomene neke svoje legendarno dobre (i loše) replike iz drugih filmova, i da to ne ispadne bezveze. No, još važnije je da je sve jasno i scenaristi i reditelju, koji su pametno predstavili Kejdža onako kako internet zamišlja da je on privatno. Iako je preovlađujući ton filma zajebantski, ovo je vrlo pametno sklopljen film.
Pedro Paskal je odličan, kao Havi, Kejdžov pomalo uvrnuti fan; središte filma je odnos između njih dvojice, bromance ako želite; u kom njih dvojica stignu da se podsmehnu i filmovima koji se snimaju u Holivudu. Verujem da je u svrhu tog podsmeha u film uveden i podzaplet, koji je tu i čisto da bi stvar išla u nekom pravcu, da ne bude da gledamo Nika i Havija kako se vozikaju na suncu Dubrovnika (koji u filmu tumači ulogu Majorke).
Meni najbitnije - ovo je zabavan film, i ocrca ga preporučujem ne samo fanovima Nikolasa Kejdža, nego svima.
Pesnik nesvrstavanja i samoupravljanja.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5407 on: 13-05-2022, 23:00:32 »
procurio Northman
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #5408 on: 15-05-2022, 10:12:15 »
Dobar je Northman. Iako vrlo predvidiv i možda ne baš najsrećnije kastovan, sklepao je to Eggers kako valja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk