Author Topic: Senke nad Balkanom  (Read 1966 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Senke nad Balkanom
« on: 23-10-2017, 11:18:49 »
Sise, ovaj, Senke nad Balkanom, sinoć prva epizoda na RTS. Zanimljiv kasting sisa, ovaj glumica.

Ne znam koliko je istorijski sve tačno, ali je prilično interesantno, bolje od Ubica mog oca!

Jedino me plaši što se kod Bjele i dalje osjeća taj Montevideo šmek, uz izuzetak da je Viktor Savić dobio prigodnu ulogu.

Ovo bi moglo da bidne golem hit.
Better a witty fool than a foolish wit

Scordisk

• 3
Re: Senke nad Balkanom
« Reply #1 on: 23-10-2017, 11:37:10 »
sada pogledao trejler, ovo deluje obećavajuće! naučili se srbalji produkciji, rekao bih, a i para ne manjka.  imal negde onlajn da se pogleda prva epizoda?

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 23-10-2017, 16:07:05 »
Ima fast serbia, sigurno će još negdje da se pojavi, trebalo bi i RTS da reprizira, samo ne znam kojim će danom to biti. Nedjelja veče je svakako rezervisana za ovu seriju.

D.S.B.

• 3
« Reply #3 on: 23-10-2017, 19:36:18 »
Za koji mesec ćeš se pitati kada se ne reprizira...

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 23-10-2017, 19:54:23 »
Meni se dopada. Baš. Jedino nisam siguran za dekadentne žurke, ali ako čovek kaže...   :mrgreen:
A što se istorije tiče - ima veze još kako.
Pada mi na pamet drugi tom Dedijerove biografije Josipa Brpza, gde je najači utisak bio - "Bože, pa sovjetski špijuni sudarali su se na ulicama Beograda između dva rata!"

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 23-10-2017, 20:01:59 »
Senke.nad.Balkanom.E01.HDTV.720p.x264

Na CrnaBerza trekeru, kome treba.

Scordisk

• 3
« Reply #6 on: 23-10-2017, 20:46:38 »
eee, hvala petronije, baš ću da pogledam :D

Scordisk

• 3
« Reply #7 on: 25-10-2017, 12:49:38 »
meni se svidelo. transfer sramote je minimalan, gluma samo na trenutke škripi, ali je većina uloga i više nego solidno. prilično duhovit scenario, doduše, onako domaće mrš u pičku materinu duhovitih, ali ima i prilično lucidnih komentara na ondašnje stanje u državi. dosta gotivnih istorijskih likova je uvedeno, a što se produkcije i režije tiče: vidi se da su na tragu američkih serija, i to sasvim dobrom tragu, ali još uvek fali malo da se to dotera. tipa, uporediti prikaz slumsa iz peaky blindersa sa prikazom jatagan male, pa će biti jasno na šta mislim. cgi ili šta god da su radili je na momente potpuno bezveze, i strašno mi smeta što i pored sveg truda, scenogrtafija deluje previše upicanjeno, čisto, sjajno i nedovoljno kompjuterski rendovano. na prikazu terazija, videh jednu sasvim morbidno dizajniranu trafiku, ali jebiga, šta ćeš, mora se opraštati jer je kriza i tako to. ipak, muzika je vrhunska, magnifico je pokidao, a ulazak kozaka u crkvu je sasvim solidna scena.

ajd pa da vidimo šta će biti dalje  :?:

Scordisk

• 3
« Reply #8 on: 25-10-2017, 12:50:37 »
eee, da, i sise, sise, na sve strane sise. volim sisu, ali pomalo mi je nevešto to urađeno. kadar bukvalno počinje i završava se na sisi. al možda to danas tako treba

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 25-10-2017, 20:40:32 »
A tek Bjelin partner seks mašina!

Za sada se jedva razaznaje ko tu koga i kako...

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #10 on: 30-10-2017, 15:55:47 »
Posle vaših hvalospevanija, odgledah reprizu u subotu ( negde, cenim, od prve trećine) i drugu ( cenim od četvrtine) u nedelju. Pa, sad... Malko je previše likova upleteno, malko mi sve glumice liče, malko mi Bjela igra (tako inače radi) sa otklonom, malo ovo, ono, ali mi se dopada što je brza, filmski montirana, a ne dopadaju neke nelogičnosti (tipa obijena kuća, izvršite uviđaj uveče, kad ono uveče ispade da nakit nije ukraden itd.). No, ovo pišem jer nisam mogao da pohvatam ko je scenarista. Tek, kad se pojavi Longinovo koplje, probudi se crv u meni. Ima tu masona, kozaka, makedonske mafije, komunista u najavi, kozaka svega ko u kotlu i - koplje sudbine. Miriše na Stojiljkovća. Ne budem lenj, odem na imdb kad ono stvarno: Dejan Stojiljković i Kecman koscenaristi.
U narednim epizodama očekujem vampire i vukodlake.

Scordisk

• 3
« Reply #11 on: 30-10-2017, 16:20:46 »
da, u pravu si, mada na osnovu prve epizode je još teško reći da li će sve to lepo da upletu i raspletu ili ne. video sam i ja ko su koscenaristi, ali se iz sve snage upinjem da nemam predrasude po tom pitanju, i da se nadam najboljem :)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 30-10-2017, 18:27:50 »
Ceo serijal je podeljen u tri sezone. Prva sezona (period od 1928. do 1940. godine) pokriva period neposredno pred ubistvo hrvatskog narodnog poslanika Stjepana Radića u Narodnoj Skupštini SHS i uvođenje diktature.
Druga sezona obrađuje period pred ubistvo kralja Aleksandra Karađorđevića u Marselju 1934. godine i završava se činom njegovog ubistva.
Treća sezona je smeštena pred sam početak Drugog svetskog rata, i raspad Kraljevine Jugoslavije.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #13 on: 30-10-2017, 18:39:35 »
Bitno da je Pele mason i da je obavestio ogrilici koja ima znak ribe ostale belosvetcke masone. A do ubistva će doći u parlamentu jer Srbi neće da koplje bude malo i u Hrvata, dok je kralj ubijen jer u posedu ima koplje, te se smatra da bi njegov braca, koji je u Toponici, preuzeti presto, što ne može jer bi on odmah dao koplje da nas ne diraju više. Naravno, napad na Jugoslaviju biće kako bi se došlo do koplja, koje Tanasijević, obrazovan i potkovan, želi po svaku cenu da vrati ili isprati iz zemlje.
Ergo, do kontrarevolucije u Rusiji ne može doći jer su Srbi zeznuli stvar i nisu kozačkom generalu vratili koplje.
Očekujem da nekog upucaju, a da Tanasijević bajajući (ili će sam biti upucan dok ima koplje kod sebe) oživeti i to kao vampir da bi se, post festum, pojavio u "Konstantinovom raskršću" i prošetao kroz "Kainov ožiljak"...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #14 on: 30-10-2017, 18:42:23 »
 xjap
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 30-10-2017, 18:56:19 »
Ja mislio će ubiju Karađorđevića zbog makedonski opijum!

Sve u svemu, sad guglah i vidjeh da je postojala i ruska verzija koplja. Ali pošto nije ovdje do sada bilo mnogo Stojiljkovića, vjerovatno neće biti toliko bitno.

Nema ovdje materijala za tri sezone s Rusima, biće neko drugo ubistvo, cijenim.

Filaret

• 2
« Reply #16 on: 01-11-2017, 00:38:17 »
Ово има да зајебе и Парове и Задругу. Нађох негде и гласање ко ће следећи остати без главе и од понуђених изабрах пандура (Б. Нинковић).

Лијепо за виђет, али бојим се да је много удробљено и да ће морати поприлично да сапуња и подилази да би одржало пажњу народа који жељно очекује да однекуд искочи Радашин. Још кад крене политика, масони и Тула, многи ће да утуле ТВ.

Али добро, тек је почело. На ИМДБ оцена 9,4. Ако се још неко досети да продаје мајице са натписом "Ко је убио Виолету Ђукић?", има да закуца на 10.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 01-11-2017, 01:08:45 »
Inače, ne znam zašto, kroz glavu mi se provuklo da je Bjela onomad kritikovao Srpski film, a sad ovdje isto dekapitacija, i zapitah se jel povezano...

Scordisk

• 3
« Reply #18 on: 01-11-2017, 01:24:16 »
a, dobro, jebiga, ja kapiram da mora malo da se začini da bi se pučina navukla na gledanje. ne može prebrza tranzicija sa kursadžija na srpsku verziju true detectiva tek tako (samo, molim te bože, da ne useru ko što aleksije predviđa). je l' gledao neko drugu epizodu?

Filaret

• 2
« Reply #19 on: 01-11-2017, 01:54:19 »

Мора мало, секс и курвалук првенствено, али овде ће можда и Пера Капија да нагузи Мустафу, све ради драмског набоја, наравно. Кад то мало постане много, могли бисмо да гледамо стварно свашта и у томе је заиста проблем. Али да видимо шта ће бити.

Друга мирнија, више крими заплета, Врангел у Београду, а дошао и бечки агент и одмах се испишао на Калемегдану. Бечка школа, задовољно помислим ја, кад он словенског порекла.  :x

И још једна глава одсечена, а чија знају торенти.  :)

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #20 on: 01-11-2017, 11:03:50 »
Odsecanje glave imaš i u "Balkanskim pravilima", gde je Bjela igrao "spavača". Verovatno mu se to dopalo kao efektno, kao poruka koju šalju agenti međusobno.Zato me interesovalo ko je pisac ( u osnovi Stevan Koprivica) a ko scenarista.
A sada ozbiljno: ako se ubde vrteo oko koplja, neće mu valjati. Nije to nešto što naš narod voli niti razume. Većina ne razlikuje fantaziju od stvarnosti a kada pomešaš fakta (ovde kao pozadinu i to ne baš tačnu, bez dubljeg  proučavanja) i fantaziju, to narod ne voli. Ljudi misle kako je sve što gledaju istina. Barem većina. Ako te uhvate da nije ili shvate kako je to sve izmišljeno, ugasio si.

Filaret

• 2
« Reply #21 on: 18-11-2017, 12:50:12 »
Драган Бујошевић о Сенкама, Бјелогрлићу и ТВ продукцији.

"Serije se repriziraju jer ne mogu da se isplate iz prvog emitovanja. RTS još nije na nuli sa "Selo gori, a baba se češlja", a to je apsolutno najgledanija serija. Taj projekat ne može da se poredi ni sa jednim drugim. Niko nikada više neće imati šerove i rejtinge koje su oni nekada imali, i to zato što je danas 40 odsto gledanosti televizije otišlo na kablovske kanale. U vreme kada je krenula "Baba", kabl nije činio ni pet odsto u svemu tome. "Baba" se nije još isplatila, a "Senke " su još skuplje. Koliko smo tačno novca uložili, to je poslovna tajna."

http://www.informer.rs/zabava/televizija/161248/BJELA-KRIV-POTPISAO-KAO-PRODUCENTA-Direktor-RTS-konacno-progovorio-nevidjenom-skandalu

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 19-11-2017, 22:15:58 »
Bogami, zadnjih par epizoda su toliko prazne da možda jedino glumci trpaju nešto u džep

Radoš ipak najviše dere rts. Gladiola!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 19-11-2017, 23:56:15 »
Kecmanović pokidao :lol:

počeli svašta nešto da trpaju (sotonaši kao najnoviji dodatak), ali se nekako ništa ne dešava. ne znam je l do mene, al Kičić mi je smešan. kilavo mi on glumi, nekako mi nije za nekog uber zlikovca.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Scordisk

• 3
« Reply #24 on: 20-11-2017, 00:21:19 »
bogami, ja moram sa batom da se složim. druga me je epizoda poprilično smorila, treću sam nešto na preskok odgledao. od onog tankosića napraviše karikaturu, a i uvedene su neke potpuno nebulozne linije priče (kurva kojoj je mušterija otela dete i ona ga hoće nazad???). rediteljska loženja su malo popustila, tjah, možda se nateram da odgledam i četvrtu, ko zna, možda sam i ja takav pa mi brzo opadne entuzijazam. kičić je super odglumio burzanskog mešetara i negativca, zaista jeste smešan :D

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 26-11-2017, 15:22:51 »
Stvarno, to da je Kičić uber zlikovac, koji je to fazon haha

Nije jedini čudan kasting, ono Viktor džanki i glavni tužilac lik koji je do sada glumio samo bitange i žestoke momke

Malo se vuče, ali nadam se da će se raspetlja dobro na kraju

tomat

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 26-11-2017, 16:47:08 »
Trejler koji se ovih dana vrteo po RTSu ko za Širom zatvorenih očiju, videćemo.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #27 on: 26-11-2017, 19:00:56 »
Vuče ka tome, nadam se da se neće pogubiti sa svim silnim linijama radnje kojih su se dohvatili.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 26-11-2017, 22:20:49 »
Još jedna praznjikava, na kraju zbudžili nešto. Što reče Josef, postoji opasnost da se ne iskobeljaju iz ovoga što pokušavajumda zamese. Ili da rasplet bude neki banalan.

Ženske glumice loše, kao da ne mogu da iškoluju kako valja, a doveli ih iz celog regiona.

Super što gledamo Kičića kao zlikovca, a odmah posle kako se blesavi u onom nesrećnom "šou" programu Luda noć :lol:

Filaret

• 2
« Reply #29 on: 27-11-2017, 00:23:17 »
Još jedna praznjikava, na kraju zbudžili nešto. Što reče Josef, postoji opasnost da se ne iskobeljaju iz ovoga što pokušavajumda zamese. Ili da rasplet bude neki banalan.

Ženske glumice ( :) ) loše, kao da ne mogu da iškoluju kako valja, a doveli ih iz celog regiona.

Super što gledamo Kičića kao zlikovca, a odmah posle kako se blesavi u onom nesrećnom "šou" programu Luda noć :lol:

Ово за глумице скроз тачно, стварно лоше. Мени и код мушких има разлике у корист глумаца средње и старије генерације, али можда је то субјективно.

Није незанимљиво, да је Ден Браун писао сценарио за Дедвуд не би Сенкама до колена добацио.  :)  Не знам колико је оригинална сличност Ихтуса и копља, али је деловало ефектно. Ово је ваљда половина сезоне, па ће одсад морати да се сужава и расплиће.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 27-11-2017, 00:26:48 »
Nalupetah se :lol:

I ja primećujem tu razliku, mlađi nekako veštački, preglumljuju, šta li je.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 27-11-2017, 01:05:50 »
E, a glede sličnosti koplja i ihtusa, imamo (bar) dva poznata koplja, jedno u Beču a drugo valjda u Jermeniji, koja među sobom nisu baš slična (ovo Bjelino je bečko), a meni ne liči ni jedno na ihtus, mada sam ihtus liči na vrh koplja.

Filaret

• 2
« Reply #32 on: 27-11-2017, 01:41:29 »
Мислим на сцену кад Рајс при крају епизоде показује ту сличност и питам се да ли су се тога досетили сценаристи или је то већ био предмет неких ранијих мистичних повезивања у која се не разумем. Ефектно је деловало у самој серији.

Иначе, сетих се да је деведесетих био неки лудак на Ртњу, око неке пирамиде ваљда и облачио се у црвено-беле одоре. Говорио је како је црвена боја добра, а бела боја зла. Ако и то има неку дубљу езотеријску подлогу, можда оне кјубриковске сподобе носе црвене и беле маске како би показали да су изнад добра и зла? Ако занемаримо могућност да смо гледали седницу скупштине СД Црвена звезда. :)

tomat

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 27-11-2017, 01:46:22 »
A tu su i crveni i beli, komunisti i kozaci. Al Kičić kaže da su i jedni i drugi loši :lol:

Filaret

• 2
« Reply #34 on: 27-11-2017, 01:56:23 »
Можда контролишу и једне и друге.

Ех, да нам Бата лепо отвори тему за Месо, тамо све јасно. Иначе, одлична серија и маестрални Никола Пејаковић. Крај офтопичарења.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 27-11-2017, 15:07:17 »
Eh, ja odusto od mesa poslije prve epizode, previše starog depra stila, možda se poslije bolje razvilo, al fudbaler, ćevapi i tako to, ništa ne kontam. Svakako bih volio da vidim nečiji komentar Mesa

Senke sa svojom turbofolk informerskom istorijom i sektaškim omažima Eyes Wide Shut zadržavaju pažnju, sve je nadri, kvazi i drogirano, mutiće tri sezone o tome vjerovatno

Nači na kraju nam uvališe Longina, tajne lože...

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #36 on: 27-11-2017, 16:29:30 »
Bata gleda ovu Psi laju garant!
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #37 on: 27-11-2017, 16:53:18 »
Au, pa kol'ko se to domaćih serija izbaci godišnje?? :shock:

Месо

ovaj lik opravio sinopsis, svaka čast! nas-rofl

Mirko is a mediocre football player in the twilight of career, with the uncertain future of the sport, returning to her native Banjaluku living with dementia, where his mother, introvertni brother and a girl who, far from their native home, begging for attention and affection, finding them in the wrong ways. Written by Pavle Von Z

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #38 on: 27-11-2017, 20:14:19 »
Oće l skorije da bidne repriza Babe? Promašio sam neke epizode, te reko da obnovim znanje.
A ove senke, šedouzi, komunisti, čeka, kozaci, drogeraši, kurve, masoni, ludaci u abdikaciji, koplja sudbine, ubice koje fataju u sledećoj epizodi, to, bre, mnogo napeto za mene. Napeto, ko u mideru, pa presto da gledam. Sve me stra kako je krenulo još će neki da naguzi Tanasijevića, pa me čisto brine kako ću posle Bjelu gledati drugim očima.
Ovako, sigurica, Radoš, Đoda... Lagano sa sve onim govnjivim seljačkim brabonjcima preko toga.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 27-11-2017, 21:35:04 »
Bata gleda ovu Psi laju garant!
Gladiola!

Što bi reko blaženopočivši Karl Rosman: STJ!

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 10-12-2017, 15:41:25 »
Priča je interesantna, uz sva preterivanja, može da se gleda. Ni dijalozi nisu glupi niti sasvim banalni.
Previše je psovki, doduše. Izbacila bih bar 20% Negde su primerene sitaciji, ali je ipak više iživljavanja i ''popunjavanja praznina'' u tekstu. Neke su neprihvatljivo moderne. ''Raspala pederčina'', čuj! Iz usta nesuđenog kralja. U prošlom milenijumu, pa ni u poslednjih 10 godina niko i ništa nije bilo ''raspalo''!
Uopšte, veliki je problem moderno prikazivanje likova i odnosa. Meni to smeta. Scenarista bi mi za kaznu čitao bar dva do tri romana koje je napisala Mir Jam. A ne bi mu škodilo ni da baci oko na izvesnog F.S.Ficdžeralda, koji je bio veoma moderan pisac, a voleo je i da se dobro provede. Bar da pogleda fotografije njegove gospođe, na primer, pa da mu glavna junakinja ne vitla raspuštenom kosom do pojasa u svakoj prilici i neprilici. I da ne radi jogu usered polja!
Cela serija ozbiljno kuburi kad je estetika u pitanju. Ne znam zašto. Jatagan mala je sasvim neuverljiva, a to bar nije skupo da se udesi. Onda, detalji, detalji. Na ekranu sve deluje drugačije, sve je bitno. Svaka krpica, zavesa, ogledalo, sat! Ne tvrdim da savršeno poznajem detalje svakodnevnog života između dva rata niti da serija treba da bude čas istorije, ali trebalo je da porade na atmosferi. Svi zajedno - scenarista, kostimografi, šminkeri, glumci. Zbog potencijala kog u samoj priči, ipak, ima.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #41 on: Yesterday at 15:29:42 »
te psovke su totalno komične, Kičić u zadnjoj epizodi totalni klinački hit

Sve je više palpa i bezvezarija ali ima i ozbiljnih dijelova, ovo otkriće na kraju epizode jest intrigantno

Na kraju će ovo biti trećeokačka revizija istorije, što može ispasti zanimljivo

Meni sve manje doduše to ima veze sa prošlošću a više sa sadašnjošću.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #42 on: Yesterday at 16:59:59 »
Nisu li Tule znatno izgubile na značaju tamo negde u prvoj polovini 1920tih? Posle su nacisti pokupili ono što su mislili da je značajno, i ugradili u rajh priču, ali su Tule zapravo kratko postojale, pa mi čudno što su tako značajni u Srbiji 1928 godine.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #43 on: Yesterday at 17:19:49 »
Kod nas sve dođe sa zakašnjenjem..

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #44 on: Yesterday at 18:00:46 »
Друштво Туле приказано ко џихадистичка екипа главосеча...  :x
Такву будалаштину може само оно панталејско циганче да смисли.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #45 on: Yesterday at 18:50:43 »
Pa dobro, de, sve je to samo priča. Još će Aleksije biti u pravu da naša publika gleda ovakve palpčine i veruje da je sve to istorija.
Al' mogli su stvarno poraditi na utisku. Imate, na primer, seriju kao što je Penny Dreadful, đubre još veće, priča i likovi nisu Senkama ni do kolena, ali je sa stanovišta estetike sve savršeno urađeno.
Kod naših proizvoda uvek postoji neko malo ''ali'' što svima sreću kvari.