Author Topic: Anatomica de somniis, Milovan Lalović  (Read 432 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Anatomica de somniis, Milovan Lalović
« on: 21-11-2017, 01:08:25 »
Igrom slučaja sam došao u posed ove knjige. Bio sam malo skeptičan jer je domaći autor u pitanju, ali ne kajem se što sam je pročitao. Neke priče su mi se baš svidele ( Kuća majke Sofije, Eksperiment Vremeplov ), ostale su manje-više ok. Dobra strana ove zbirke je kreativnost autora i sposobnost da kreira neočekivan rasplet. Loša strana, što je već spomenuo prethodni komentator, suvonjav i neatmosferičan stil. Piscu u tom domenu nedostaje dara. Sve u svemu, preporučujem ljubiteljima horor proze.
Написах овај утисак на гудридсу, а занима ме шта ви мислите о Anatomica de somniis ако сте читали. Да ли вам је познат аутор, ко је он уопште?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Scordisk

• 3
Re: Anatomica de somniis, Milovan Lalović
« Reply #1 on: 21-11-2017, 01:38:16 »
aaa čitao sam, nisam se nešto oduševio. moram u tom pogledu da se složim s dr gulom:

http://cultofghoul.blogspot.rs/2015/01/anatomica-de-somniis-milovan-lalovic.html

Truman

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 21-11-2017, 01:55:24 »
ок, слажем се за гулову критику ауторовог стила. Није реч о томе да дотични није путовао и пуно читао већ једноставно као што сам у сопственом ривјуу написао нема за то талента.
Али не слажем се да баш нити једна прича нема добар заплет. Рецимо Експеримент Времеплов је супер. Није проблем што су приче врло кратке већ што нису довољно ефектне.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #3 on: 21-11-2017, 01:58:12 »
Тема већ постоји на форуму, па је најбоље да се споји у једну.

http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=14235.0

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4 on: 21-11-2017, 02:07:17 »
Лица у дрвету, Демон из старе зидине и Кућа мајке Софије (ако се изузме детаљ са педесет пандура) су сасвим солидне приче.

Нове приче -  Рајска станица, Кридоново пророчанство и Квантни торањ су свакако много боље од садржаја збирке Anatomica de somniis.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #5 on: 21-11-2017, 09:59:14 »
Autor mi nije poznat, a vidim da je moj izdavač u pitanju-Presing.
Čitao sam, ima dobrih ideja i solidno i dobro osmišljenih priča, ali veliki problem jeste taj suvoparni i monotoni stil pripovedanja-ponegde funkcioniše ali drugde baš i ne.
Sve ukupno, dao bih neku srednju ocenu-ni nešto blistavo i previše dobro, ali nije ni loše.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 21-11-2017, 15:25:39 »
Da, od mene dobi 3/5* na goodreads-u. :)
Sri Ramana

Boban

• 3
« Reply #7 on: 21-11-2017, 16:54:48 »
o, pa s obzirom da si meni dao 2/5 onda to ipak mora da je neka dobra stvar...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 21-11-2017, 17:09:06 »
Пошто шириш неистине ( само се питам да ли намерно да би испровоцирао мој одговор ) одговорићу ти и поред тога што си на мојој игнор лист да друге не би доводио у заблуду. Дакле, једина књига Бобана Кнежевића коју сам прочитао је Слободанида и она је од мене добила ( прецењене ) четири звездице. То се врло лако може и проверити одласком на гудридс страницу.Не, без бриге, нећете морати да копате три дана у потрази за мојим прегледом, та књига има свега 15 оцена и пар ривјуова ( што само по себи доста говори ).
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 21-11-2017, 17:12:32 »
pomešao te sa Ghoulom :lol:
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Boban

• 3
« Reply #10 on: 21-11-2017, 20:41:11 »
Trumane, promenio si ocenu...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 21-11-2017, 22:26:11 »
Бобане, ако лажеш барем лажи интелигентно. У самом ривјуу из 2014. сам написао:
-Realno, tri zvezdice al pošto je domaće ostvarenje u pitanju dobiće zvezdicu više...
Дакле, чим је књига изашла, купио сам је, прочитао и доделио ти четири звездице. Сада се кајем.

томат, није помешао. Ако се не варам гул му је жестоко напљувао роман на блогу. Нема шансе да би му дао 4*.
Sri Ramana

tomat

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 21-11-2017, 22:31:57 »
Ghoul je dao 2*
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 21-11-2017, 22:33:35 »
Аха, побркао сам лончиће.
Да, сад видех, у праву си!
Sri Ramana

scallop

• 5
  • 3
« Reply #14 on: 21-11-2017, 22:35:06 »
Sreća moja da Truman nije kupio UNAZAD. Sad bih najebao.

Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #15 on: 22-11-2017, 00:32:14 »
razlika između radmila i mene je u sledećem: radmilo nastoji da se njegova knjiga svima dopadne, a mene zanimaju samo mišljenja onih kojima moje pisanje prija jer nemam iluziju da mogu svima pogodovati.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #16 on: 22-11-2017, 10:04:30 »
Dodaću na spisak. :shock:
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #17 on: 22-11-2017, 16:00:13 »
Нова прича Милована Лаловића, под називом Рајска станица, може се прочитати овде:

http://www.argusbooksmagazines.com/argus-books-online-magazine-17-vasarske-festivalske-i-karnevalske-fantasticne-price/

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #18 on: 03-12-2017, 20:25:24 »