Author Topic: Božićni ustanak  (Read 2605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Božićni ustanak
« on: 14-03-2017, 22:01:39 »
Šta znam, možda još neko probao da gleda pa da me obraduje s 3. epizodom za koju nema sidera, a skino sam već 4. i 5.

Ovo je naravno milogorska propaganda, čak se neki funkcioner preziva Đukanović, o pobuni pristalica dinastije Petrović u vrijeme sklanjanja sa trona i stvaranja Kraljevine SHS, kada je CG navodno okupirana od strane Srbije itd

Znači, kad može serija o Gotovini, što ne bi mogla Duga mračna dukljanska noć.

Za sada je obična sapunjara s ljubavnim parom u centru, znači biće srceparajuće

Bacite treću epku ako nađete.
Better a witty fool than a foolish wit

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
Re: Božićni ustanak
« Reply #1 on: 14-03-2017, 22:05:04 »
Keke, cula sam o toj seriji...sve najlepse! Ljudi kazu da su "potpuno ocarani"! :evil:
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 14-03-2017, 22:10:04 »
Od serije je urnebesnija reakcija. Npr istoričar konsultant se odrekao serije jer je vođa ustanka alkos koji se potucao po mađarskim kafanama, a jedna Crnogorka došla u narodnoj nošnji u postelju francuskog novinara, te je ukaljana čast njenog muža, hilerijus.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 14-03-2017, 22:24:01 »

Ako nemaš nalog na crnoj berzi mogu da ti skinem i okačim na neki hosting, biraj 'oćeš hd ili sd.

Scordisk

• 3
« Reply #4 on: 14-03-2017, 22:57:04 »
Ha, vrhunska serija za tihe večeri sa lakim narkoticima. Urnebesna, pogotovo kada domaći krenu da kasape crnogorski akcenat :D A da ne spominjemo perfidnu kampanjicu i dobro tempirane i do saseravanja dramatične scene, ha, fenomenalno, samo, malo previše upeglano za moj ukus, svima su im očupali obrve, sve isšreglano, pa đe je to crna gora krajem velikog rata

Scordisk

• 3
« Reply #5 on: 14-03-2017, 23:00:15 »
ehehehe, evo objašnjenja za neupućene: cilj je da crna gora dobije kvalitetan dramski proizvod :D:D:D

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #6 on: 14-03-2017, 23:02:07 »
Cula sam da je Todorova mucka pogibija naisla na osudu javnosti :D

izvinjavam se ako spojlujem  :mrgreen:
a new vocation in life
my love with a knife

Scordisk

• 3
« Reply #7 on: 14-03-2017, 23:04:46 »
Ma nema veze, mene je prošao hajp kada sam se osvestio, pa nisam planirao da dalje gledam :D

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 14-03-2017, 23:18:03 »
Kao komedija je fenomenalno, prvi put čujem za ovu psovku:

Govno mu otac izio!

Još neke fore

Crnogorci nikad ne psuju.
To mi je brat, jad me snađe od njega.

Crnogorke ne izlaze s nepoznatim muškarcima u bioskop.
A da povedete i sestru?

Ovo su sve suve pobjede.

Još Todora Đukanovića ubiše, i to prije državnog udara.

Petronije, sad probao da se registrujem, ili ne može ili mi odbija email adresu kao nije validna. A isti je naziv torenta na arenaelite, gdje nema sidera

pritom sam našao neki download  link, pa ću da te mučim ako mi to ne uspije. Hvala!

zag

• 2
« Reply #9 on: 14-03-2017, 23:28:33 »
Ha, vrhunska serija za tihe večeri sa lakim narkoticima

jebote, ko sve nije danas na lakim drogama. nekad to bese pokusaj da se lakom drogom i odgovarajucim sadrzajem dostigne visi nivo, koji se, razume se, nikad nije dostizao, ili ako se dostizao, bese to samo autosugestija da se ipak nesto doseglo. ali laku drogu propratiti ovakvim sadrzajem, pa jos uzivati ;)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 14-03-2017, 23:28:34 »
Ma nema veze, mene je prošao hajp kada sam se osvestio, pa nisam planirao da dalje gledam :D
De bre, tek će bude sjajno! Pogledajte samo ovaj opanak što gazi zastavu.

Zle Gedže ukinule državnost, ali što je najluđe ovo je manje istorija a više sadašnjost.

Jer niti je postojao funkcioner Đukanović tada, niti je postojala ova zastava.

Tek treba da se pojavi student beogradskog Pravnog fakulteta (koji nije ni radio pod austrijskom okupacijom), i zadojen gedžovanstvom udari na brata.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 14-03-2017, 23:49:07 »
Reakcije na Nelevićevu priču o okupaciji, ovo je sve interesantnije

http://www.in4s.net/nelevicu-ne-ostavlja-se-majka-kad-je-raspeta-napadnuta-od-svih-video/

zag

• 2
« Reply #12 on: 14-03-2017, 23:50:37 »
Reakcije na Nelevićevu priču o okupaciji, ovo je sve interesantnije

kako kome :)

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 15-03-2017, 00:05:35 »
Ne možeš da se registruješ jer je zatvorenog tipa, treba pozivnica, imam ako ti treba. Inače download treće epizode mi šiba lepih 40 Mbita, gotovo za par minuta. Tako da, tu je, čisto da znaš.

Scordisk

• 3
« Reply #14 on: 15-03-2017, 00:15:28 »
Ha, vrhunska serija za tihe večeri sa lakim narkoticima

jebote, ko sve nije danas na lakim drogama. nekad to bese pokusaj da se lakom drogom i odgovarajucim sadrzajem dostigne visi nivo, koji se, razume se, nikad nije dostizao, ili ako se dostizao, bese to samo autosugestija da se ipak nesto doseglo. ali laku drogu propratiti ovakvim sadrzajem, pa jos uzivati ;)

Čuj, je l' si probao da gledaš ovako nešto bez lake droge? :D

zag

• 2
« Reply #15 on: 15-03-2017, 01:04:23 »
ne, nisam, ali bi tako nesto imalo smisla pogledati jedino sa najtezom drogom, ubrizganom spricem u ono mesto, o cemu je vise reci bilo prethodnih dana :)

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 15-03-2017, 17:55:00 »
Uspio sam da skinem treću s uptoboxa!

Pogledah početak, glavni lik učestvuje u nekom atentatu u Moskvi, možda ispadne da je komunjara ili nešto.

U svakom slučaju, Petronije, gledaj kad si već skinuo :)

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #17 on: 15-03-2017, 23:06:57 »
Ne možeš da se registruješ jer je zatvorenog tipa, treba pozivnica, imam ako ti treba. Inače download treće epizode mi šiba lepih 40 Mbita, gotovo za par minuta. Tako da, tu je, čisto da znaš.

Može meni ta pozivnica?

Inače mi ne pada na pamet da gledam ovu montenegrinsku propagandu
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 15-03-2017, 23:15:22 »
Može naravno. Proveri pm.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 16-03-2017, 00:07:49 »
Vidovog mazno pozivnicu! :)

Sad bar da pišeš šta skidaš i gledaš!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 16-03-2017, 00:26:08 »
Ima još.

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #21 on: 16-03-2017, 09:00:05 »
Vidovog mazno pozivnicu! :)

Sad bar da pišeš šta skidaš i gledaš!

Da jebe oca!
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 16-03-2017, 12:05:36 »
Javljajte se ljudi kad Petronije nudi! :)

Meni ne treba, ostao bi neiskorišćen nalog džaba a imam već arenu, bezveze da skupljam naloge.

Šta ima uopšte na toj berzi, kakav je sajt?

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 16-03-2017, 12:20:45 »
Pa privatni treker, fokusiran na exyu i sinhronizovani exyu sadržaj pretpostavljam, mada ima svega. Nisam ni ja mnogo pretraživao, dobio sam pozivnicu i neke poklon poene koje sam konvertovao u upload, skidao sam Sunđer Boba detetu. A i ne može pozivnica baš svakom, mislim, može, ali imaš obavezu da održavaš ratio inače i ja trpim neke sankcije, sad ne znam koliko su strogi i dosledni ali generalno je pravilo da ispoštuješ onog ko ti šalje pozivnicu ili da ne uzimaš ako nemaš zadovoljavajuć upload.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 16-03-2017, 12:38:23 »
Pa da, uvijek je tako s ratiom, zato izbjegavam.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 16-03-2017, 16:08:21 »
Mladen Nelević, koji igra Todora Đukanovića i priča o srpskoj okupaciji Crne Gore, igraće Stefana Nemanju u seriji RTS-a. It's funny cause Nemanja je takođe "okupirao" Crnu Goru.

Vojina Ćetkovića je nepoznata osoba napala u blizini Kombank arene na Novom Beogradu. Prišao mu je nepoznati muškarac i unio mu se u lice i svojski ga opsovao.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #26 on: 16-03-2017, 23:47:29 »
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 17-03-2017, 00:23:32 »
Svaki Bećkovićev neprijatelj je moj prijatelj.

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #28 on: 17-03-2017, 00:38:34 »
Ma to je Srbo-hejterski casopis. Probala da procitam, ne ide, vec mi se oci prevrcu u glavi od prvih par recenica.

I zasto je Vojin napadnut, zna li se? Ili, prosto pretpostavljaju da je zbog uloge u seriji koja je u Srbiji sigurno *veoma* gledana? :)
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 17-03-2017, 08:48:47 »
Kažu Ćetkovićev lik u istorijskim analima zapisan kao prva žrtva ustanka.

Ustao iz rova i otpjevao

Kralj Nikola na konja vranca
A kralj Petar na magarca

I neko ga smako puškom

Ne znam hoće li ovo pustiti u seriji, ali je fenomenalno.

Scordisk

• 3
« Reply #30 on: 17-03-2017, 13:15:43 »

Ustao iz rova i otpjevao

Kralj Nikola na konja vranca
A kralj Petar na magarca

I neko ga smako puškom

ahahahahah to e to

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 01-04-2017, 22:47:46 »

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 02-04-2017, 18:23:12 »
Pogledo 8 epizoda, večeras 9. al ko zna kad će na torente stići. Neki kažu da je to posljednja, neki pretposljednja.

Božićni ustanak je po kvalitetu tu neđe kao Ravna Gora, prosto se ne može istorijska tema snimati s tako malo para i onda sve trpi, mada je generalno ok, to je najmanji problem.

Ovo je na svakom koraku revizionizam i pro-zelenaška verzija, i pokušaji balansa su skriveni u filmskom jeziku više nego što su eksplucitni.

To jest, bar ja vidim da je ponašanje ustanika prilično sirovo, agresivno i glupo, ali da li to tako vidi prosječni cg nacionalista.

Primjer: jedan od glavnih likova, čija je familija imućnija, neku svoju praznu kuću da na korišćenje nekoj siromašnoj porodici. No, kasnije taj siromašni glasa za ujedinjenje a ovaj dođe da ga izbaci iz kuće usred zime, uz prijetnju da će ga lišiti života ako ga sutra tu i dalje zatekne. I onda mu kao kvrcne u glavi, pa kaže da on izađe, a žena i djeca da ostanu, na šta mu i žena nešto odbrusi,  i svi izađu.

Ovakvih čudnih momenata ima više, maktene su svi likovi koji kasnije pokrenu ustanak spremni za kavgu u svakom trenutku. Na nekom mitingu za ujedinjenje, Ćetkovičev lik izgleda kao da će sa ubije nekoga, unosi im se u lice i slično, drugi udara šamare itd ali ispade sve je to opravdano jer ovi su izdajnici koji služe okupatoru.

To jest, možda reditelj tako, kad već ne može da bjelašima da više smislenog dijaloga, prikazuje ustanike kao agresivnije. Ninkovićka u nekom trenutku čak ima jedan pacifistički govor, ali je brzo presjeku.

Što se istorijskih događaja tiče, snimljeno je prema svjedočenjima zelenaša, npr pogibija Ćetkovića nema veze s onom pjesmom, no tu odlazi u legendu kao ranjeni kauboji iz vesterna.

Ljubavna priča je poseban treš, Šotra je nedostižan za ovo. Pazte stvar iz 8. epizode, napokon se ljubavnici nađu sami u sobi. Muškarac je komunista koji je godinama bio u Moskvi. Djevojka, inače predstavljena kao djevica a uz to su joj oca ubili koji dan ranije, pita momka je li šta naučio od Ruskinja :)

Meni je to vrhunac serije. Mislim, ljubavni jadi i avanture mlade dame, i onda kad je legla jedino što ima da puta je šta Ruskinje znaju u krevetu. Biser.

Pizzobatto

• 4
  • 3