Author Topic: Šta sam lepo od horora gledo:  (Read 936899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Labudan

• 4
  • 3
Re: Šta sam lepo od horora gledo:
« Reply #4950 on: 14-07-2022, 19:45:08 »
Prije par mjeseci velikoobdareno sam ff-ovao NIGHT HOUSE jer mi se nije nešto dojmilo. Sad vidim to Gulov #1 za 2021. godinu. Uzmem ponovo da gledam i mogu da priznam da je građenje atmosfere vrhunsko i tu je film prilično solidno vozio, mada je malo postao repetitivan pri kraju. S druge strane, ipak ovdje fali materijala za kompletan dugometražni film. Mnogo natuknica, sugestija, eo neka bude i suptilnosti, ali za čije babe zdravlje ako na kraju kvari utisak kao cjelina.

Ukratko, dobar na ovu skupoću, bolji nego Sadness, ali mislim da je antagonista preslabo predstavljen, a i ostali prateći karakteri jedva su iznad kartona. Ni junakinja se ne proslavlja baš, ne zbog glumice nego scenarija, i kad sve to saberemo, nešto što na papiru djeluje kao saspens i zamršena detektivska priča zapravo nije zaokružena suštinski, nego film sve nadoknađuje atmosferom a ne konkretnim rješenjima.

Bukvalno ono što je moglo najjače da bude (kuće, dvojnici) je sasvim ostalo nedorečeno. To samo neko krupno učitavanje spolja može da spasi. Da prosto referišemo na književne i filmske uticaje na NIGHT HOUSE i onda preko drugih djela sudimo o ovom filmu. Jer sam ovaj film mnogo hoće ali malo pokazuje. Teo bi da bude jedna istraga ali ništa ne istraži. Teo bi da bude drama ali dramski sukob mrtav prdež na kraju. Teo bi da bude horor ali kad je ključno strava se prekida.

Sve u svemu, reditelj i glumica su pažnje vrijedni, s tim što on mora da počne da sklapa kockice koje raspe na početku, pamtim mu i prethodni film Ritual da je sprtljao kraj. Rebeki Hol uskoro izlazi drugi horor film Resurrection, krajem mjeseca, to ću gledat.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #4952 on: 26-08-2022, 00:58:50 »
MOLOCH (2022)
https://www.imdb.com/title/tt14412446/

nije loše na ovu skupoću

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #4953 on: 26-08-2022, 08:40:21 »
MOLOCH (2022)
https://www.imdb.com/title/tt14412446/

nije loše na ovu skupoću
To sam i ja čuo, moraću da overim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #4954 on: 26-08-2022, 11:52:32 »
Da je američki bio bi čist B film, tako da je drugačiji vajb i uz zanimljiv tvist nije to loše. Ali ne treba očekivati spektakl, više kako američki fazoni izgledaju u drugom kontekstu.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #4955 on: 02-09-2022, 20:25:34 »
Prilično razočaran NOPE-om. Možda ja ni ne kontam ovog Pila, misim lik predao štafetu za režiju CANDYMAN-a, a NOPE je ubjedljivo gori od CANDYMAN-a. Bar meni ovaj film apsolutno ništa ne govori nego eto dajte jednom crnom reditelju da malo snimi film sa crnim kaubojima koje neka bijela plahta proganja. Nije čak poenta ni da poredim filmove, ja prosto ne kontam da se afroameričkom reditelju nudi da rimejkuje vrlo važan film a on izabere da snimi NOPE.

Ako je neko skonto koja je poenta majmuna u čitavoj priči nek javi...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #4956 on: 02-09-2022, 21:17:31 »
Meni je bio gledljiv, iako ima 1000 mana realno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #4957 on: 03-09-2022, 11:23:27 »
Pil može odlično da snimi i kad neko jede supu pola sata, ali počinjem da se pitam čemu to služi. Pogledao sam i US nedavno i malo sam popravio utisak, ali i dalje je to nešto nedovršeno, nešto nedostaje i mislim da Pil ne bi trebalo više sam da piše scenarije. Počne dobro i nikuda ne ode.

On misli da asocijacije koje pravi, pošto su logične u njegovoj glavi, da su jasne i svakom gledaocu, pogotovo ne-američkom. A ta opskurnost može da se tumači kako je on kompleksan, detaljan i pronicljiv, ali meni više govori da Pil više nema šta da kaže i da je ispucao većinu ideja.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #4958 on: 16-09-2022, 22:13:45 »
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter