Author Topic: Feministički kutak  (Read 333879 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Labudan

• 4
  • 3
Re: Feministički kutak
« Reply #2950 on: 28-10-2022, 17:13:08 »
kritična masa ljudi smatra da je nepravedno da samo žene ispaštaju zbog potrebe civilizacije za kontinualnim postojanjem

ne kontam, koja kritična masa to "smatra"?

btw, nisu to lego kocke nego ljudi. Ja ne mogu da rađam i samim tim ne mogu da ispunim potrebu civilizacije za novom generacijom čovječanstva. Žene ne mogu baš rudari da budu, i generalno ih niko ne tura u opasna zanimanja, a ta zanimanja su fundamentalna za opstanak civilizacije.

samim tim ne vidim kako to žene više ispaštaju, prvo, jer mi ispaštamo na različite načine jer smo različiti, drugo, što civilizacija ne može da opstane ni bez jednih ni bez drugih

nego smo mi došli do tačke kada ljudi ni ne kontaju šta je u srži funkcionisanja civilizacije, Adorno je to vrlo jednostavno rekao - žrtva. Ko nije spreman da se žrtvuje, a to se odnosi i na žene i na muškarce u svojim sferama, taj se i ne bori za civilizaciju.

I naravno, biće zamijenjen drugom civilizacijom. Sigurno neće na planetarnom nivou neko da brine što neko odbija žrtvu, jer onaj koji je odbija u suštini odbija nastavak sopstvene civilizacije. I to je u redu, civilizacije nastaju i nestaju, naša je krenula u tom pravcu i biće drugih da nadomjeste njeno nestajanje.

Uostalom, kad propadne neoliberalizam možda se pojavi komunizam.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #2951 on: 02-11-2022, 10:15:40 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2952 on: 02-11-2022, 14:48:17 »
problemi zdravo
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2953 on: 04-11-2022, 12:56:17 »
https://youtu.be/OCbyZlI1aLQ

Što bi Amerikanci rekli, oldie but goodie.
Surdus absurdus

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #2954 on: 04-11-2022, 15:56:28 »
Taman sam hteo da postavim ovu Karmilu Palju na pijedestal, kad vidim na Vikipediji da ne veruje u ubrzano zagrevanje Zemlje (tj. klimatske promene). Tja, niko nije savršen. Protivi se i afirmativnoj akciji, iako skrajnute manjine nemaju šanse u poštenoj utakmici sa vladajućom većinom. Nije glasala za Klintonovu protiv Trampa. Pa ona je ruski agent!

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #2955 on: 04-11-2022, 16:31:31 »
i druži se s Džordanom Pitersonom

pa mene niko ne sluša, ne prati, ne čita, cccc

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2956 on: 04-11-2022, 16:33:38 »
U klimatske promene nije verovao ni pokojni Dejvid Belami, tj. tvrdio je da se ne dešava ništa što se nije dešavalo stotinama hiljada godina unazad.

Više verujem Belamiju koji je lično obišao celu planetu, gledao lično šta se otapa i gde i nije imao interesa da do smrti ponavlja nešto u šta nije verovao nego ikome danas.

Zbog skrajnutih manjina smo svi skrajnuti. Nemamo 30 života da se svi skrajnuti izređaju na tronu.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

mac

• 3
« Reply #2957 on: 04-11-2022, 16:39:59 »
Autoritet ti je jedna osoba koju si gledao kao dete, ali koja nije stručnjak na temu o kojoj je reč, a autoritet ti nisu hiljade drugih stručnjaka na temu, ali kojima ni ime ne znaš. Imaš grešku u logičkom rasuđivanju.

A nije istina ni drugi tvoj iskaz. Skrajnute manjine nisu postavljene na tron, tamo gde se afirmativna akcija poštuje. Ova akcija se i ne sprovodi preterano u Srbiji, pa ne znam što si se našao pogođen tom idejom.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2958 on: 04-11-2022, 16:53:50 »
Sve je podjednako naduvano, i ti izveštaji o zlostavljanju žena koje su digle feminizam na nivo kolektivne histerije, kao i izveštaji o klimatskim promenama. Sve to se zajedno naduvava još od 60tih godina, pa eto nekako nismo još pomrli u klimatskoj apokalipsi. Dejvid Belami naravno da je gledao lično glečere i povlačenje leda na polovima pa mu je bilo smešno koliko se naduvava od hiljada stručnjaka po kabinetima kojima ni ti ime ne znaš. A ni ne treba da znaš, jer su nebitni.

Skrajnute manjine se postavljaju na tron, i tako uvodi bezakonje koji pogoduje lakom upravljanju društva povlašćenih i manipulaciji. Imam primere u stvarnom životu, naravno, ali ne bih na forumu.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Palmer

• 3
« Reply #2959 on: 04-11-2022, 16:55:52 »

mac

• 3
« Reply #2960 on: 04-11-2022, 17:00:55 »
Dejvid Belami je taj koji je nebitan. Gledao glečere? Ljudske klimatske promene počinju sa industrijskom revolucijom i masovnim iskopavanjem uglja. Belami tada nije bio na umu svom pradedi-vraču. Ništa on ne može da zaključi pukim gledanjem glečera. Njemu je to sve normalno jer je rođen u sred slike koju gleda.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2961 on: 04-11-2022, 17:06:32 »
Ništa on ne može da zaključi pukim gledanjem glečera. Njemu je to sve normalno jer je rođen u sred slike koju gleda.

A kako se može zaključiti? Šta je tebi toliko nenormalno? Imaš oštre zime, imaš blage zime, imaš topla leta, imaš blaga leta.

Ljudi prave paniku kadgod je neko malo jače leto ili oštrija zima, pa se posle par godina zaboravi. Histerija, kao i sve ostalo.

Te histerije izazvane vremenom imao si i recimo kod asteka, pa nije bilo industrijske revolucije i masovnog iskopavanja uglja.

Ne kažem da ne postoje ljudski izazvane klimatske promene, samo im se pridaje prevelik značaj, tj. to jedan od vodećih propagandnih mehanizama za izvlačenje novca.

mac

• 3
« Reply #2962 on: 04-11-2022, 17:48:42 »
Nekad sam mislio da će sebični ljudi doneti propast civilizaciji, ali sad više naginjem egocentričnima. Ljudi mere temperature, mere godove, mere svašta nešto po svim uglovima planete Zemlje, skupljaju podatke, sistematizuju, i onda proučavaju, izvlače grafike, zaključke, predviđanja, koja se potom uglavnom ostvaruju. I onda egocentrista kaže "imaš oštre zime, imaš blage zime, u čemu je problem". Pa da, nije problem u klimatskim promenama, rešićemo i to nekako, ali šta da radimo sa egocentristom? To je pravo pitanje.

Normalna sebična osoba zna kada sme da bude sebična, a kada joj to nije u interesu. Ima meru, samo kraducka, što bi rekao Velja Ilić. Egocentrična osoba je svima egocentrična, jer smatra da je to normalno, čak i da je najbolje da sve bude po njihovom. Ipak su oni centar sveta. Kad čovek pođe od egocentrizma i primeni logiku onda tu nema "malo".

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2963 on: 04-11-2022, 18:05:43 »
Bitno je da sam ja kod tebe evoluirao od sebičnog do egocentričnog, a to što mi nisi odgovorio na pitanje šta je tebi nenormalno nije ni važno. Bitno je da neki ljudi proučavaju i izučavaju grafike, i to u zadnjih sto, ili par stotina godina, a pre toga podataka nema, ili se izvlače posredno, pa ti veruj tim graficima i tim zaključcima, šta da ti kažem. To je isto kao da veruješ u Ajnštajnovu teoriju relativnosti, mož da bidne, a možda su i u šumi.

Ja ću i dalje Belamiju koji je gledao otapanje glečera u zadnjih 50 i više godina i koji tvrdi da nije primetio ništa vredno histerije. I to otapanje glečera je isto stvar sa kojom se muti po novinama i člancima, krunski dokaz tih zaključaka sa grafikonima.

mac

• 3
« Reply #2964 on: 04-11-2022, 18:20:43 »
Prave se planovi da se veliki gradovi poput Njujorka zaštite masivnim "Pacific Rim" zidovima, jer su poplave učestalile, i koče podzemni saobraćaj. Ljudi napuštaju Majami, jer tu nikakvi zidovi ne mogu da pomognu. Ali ti samo gledaj u glečere.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2965 on: 04-11-2022, 18:25:00 »
Evo mac, i moj podrum prepun podzemnih voda. Zamisli, ljudske građevine se vremenom raspadaju, a priroda dolazi po svoje.

Neki kažu da je i Stari Rim tačno tako propao.

Globalno zagrevanje potvrđeno.  xrofl

mac

• 3
« Reply #2966 on: 04-11-2022, 18:41:30 »
Egocentrista. Ili Srbenda, izađe na isto.

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2967 on: 04-11-2022, 19:14:44 »
Zgrada u kojoj živim podignuta je pre više od 80 godina. Tad se ni moji nisu još rodili, kamoli ja, al dobro.

Dobro je da ti nisi Srbenda već fanatični globalista koji veruje da su žene ugrožene iako mu Hristina Hof Sumers nacrta da je mit da je bar jedna od pet studentkinja silovana. I da je prava brojka jedna u 52, što je mnogo ali nije za globalističku histeriju o ugroženosti manjina. I za druga potpuno izmišljena tupljenja kojima smo svakodnevno izloženi do lobotomije.

https://www.youtube.com/watch?v=TZrzCAuiw7w

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2968 on: 05-11-2022, 01:24:53 »
Taman sam hteo da postavim ovu Karmilu Palju na pijedestal, kad vidim na Vikipediji da ne veruje u ubrzano zagrevanje Zemlje (tj. klimatske promene). Tja, niko nije savršen. Protivi se i afirmativnoj akciji, iako skrajnute manjine nemaju šanse u poštenoj utakmici sa vladajućom većinom. Nije glasala za Klintonovu protiv Trampa. Pa ona je ruski agent!

Kamila je meni poznata iz sasvim drugih izvora. Ne mislim na Wikipediju (mada i to, to, TO!) već u odnosu na Petersona i feminizam i politiku i ostalo pomenuto. Kultura i umetnost su njene oblasti. Mislim na Sexual Personae, knjigu koja se 20 godina mučila da nađe izdavača; na psihodeliju 1960-ih; na fascinaciju Oscarom Wildeom; na mentorstvo Harolda Blooma, s kojim se slaže po pitanju psihoanalize; na suprotstavljanje psiho-modernizmu, ovaj, htedoh reći "post-modernizmu".

Pisala je i za Salon. Oduvek bila protiv Hilari Klinton, jašta. Parafraziram: "Kako da podržavam nekog ko nema sopstveno mišljenje dok ne proveri ankete?"
Surdus absurdus

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2969 on: 12-12-2022, 09:53:20 »

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #2970 on: 14-12-2022, 21:20:11 »

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #2971 on: 16-12-2022, 20:08:22 »

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2972 on: 16-12-2022, 21:17:02 »
Amin. Godina kad je muškarcima došlo iz dupeta u glavu.

Pre neki dan pita komšinica, mene kao upravnika zgrade, zašto ne zovem tu i tu iz tog i tog razloga. Kažem, neću, ne pada mi napamet. Ona se zapanji pita zašto, je li sam dobar sa njom. Kažem, jesam dobar kao sa svim ostalima, ali je žensko, pa ne bih.

Komšinica: "Pa zar muškarci i žene nisu ravnopravni?"

Ja (kao iz topa, ali očigledno u šoku što me tako nešto uopšte pita): "Više nisu"

Pokida se žena od smeha i onako iskreno od srca me zagrli.  :lol:

Dybuk

• 4
  • 3
« Reply #2973 on: 17-12-2022, 15:25:45 »
...And then everyone clapped.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #2974 on: 17-12-2022, 16:07:29 »
a i sto bi zvao, ta i ta o tom i tom razlogu sve je vec rekla preko medija...

„Nikad ne spuštam cenu, makar sedela kod kuće mesec dana i jela dvopek“

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2975 on: 18-12-2022, 22:24:03 »

:D

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2976 on: 06-01-2023, 10:11:05 »

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2977 on: 09-01-2023, 09:01:16 »
Žene zbog odluka feminiskinja žive kraće

Žene imaju manju šansu da prežive zastoj srca: Razlozi poražavajući
Prolaznici sporije pružaju oživljavanje ženama, a (neverovatni) razlozi oklevanja često nadvladaju potrebu za brzim delovanjem čak i kada postoji situacija na život i smrt.

Reanimacija u javnosti još uvek je retka, javlja se u samo oko 37 odsto svih srčanih događaja koji se događaju na javnim lokacijama, ali reanimacija je ključna tehnika spašavanja života pa šokantno deluje podatak da pol ima značajnu ulogu u odluci prolaznika koji svedoči nemilom događaju o tome hoće li reanimirati osobu.

Naime, žene imaju nižu stopu preživljavanja od iznenadnog srčanog zastoja, delom i zato što prolaznici sporije pružaju oživljavanje ženama nego muškarcima, prema studiji Evropskog kardiološkog društva (ESCAPE-NET) objavljenoj ove nedelje.

Studija je pokazala da je oko 45 odsto muškaraca koji su pretrpeli srčani zastoj u javnosti dobilo reanimaciju, dok je za žene taj procenat bio 39 odsto. Studija je takođe pokazala da muškarci imaju 23 odsto veću verovatnoću da će preživeti. Kao razlog nepružanja pomoći ženama najviše se navodi nelagoda od dodirivanja ženskih grudi i strah od loma grudnog koša ili nanošenja fizičkih povreda.

Sprečiti prolaznike da daju spasonosnu reanimaciju ženi u srčanom zastoju može i to što im je neugodno da uklone odeću s nepoznate žene kako bi imali bolji pristup mestu gde treba masirati, ali, kako je pokazala studija, i strah od kasnijeg optuživanja za seksualno zlostavljanje.

Šta je tu neverovatno? Toksični feminizam stvorio je klimu u kojoj muškarcima ne pada na pamet da dodirnu nepoznatu ženu jer znaju da sledi hapšenje, tužbe, suđenje i zatvor.
(kzen, 8. januar 2023 19:03)
Preporučujem(+286) Ne preporučujem (-63)

dark horse

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #2978 on: 09-01-2023, 09:09:01 »
NAPUSTILA GA JE ŽENA, A ONDA JE OSVOJIO 71 MILION EVRA NA LUTRIJI! Njena reakcija nakon toga je šokantna!

Žena se nije pokajala
Brak Ejda i Suzane raspao se 18 meseci pre njegovog dobitka, a da nije, ona bi imala pravo na polovinu njegovog bogatstva. Sada njena majka tvrdi da se Suzana ipak nije pokajala što je stavila tačku na brak, iako je posle razvoda morala da radi dva posla kako bi preživela.

- Moja ćerka je godinama bila nesrećna u braku sa Ejdom. Jadnica je trpela njegove hirove i čoveka koji je jako sebičan. Nikada nije hteo da joj pomogne oko bilo čega u kući ili bašti, nije hteo čak ni da prošeta njihove pse. Dugo je sve to trpela, a onda joj je prekipelo i ostavila ga je. Međutim, i nakon razvoda morala je svakog dana da svraća u njihov bivši zajednički dom kako bi izvela pse u šetnju. Nema tih para zbog kojih bi se ona njemu vratila – ispričala je Suzanina majka.

U razgovoru sa novinarima ni u jednom trenutku nije pomenuo da bi bar delić novca mogao da da bivšoj ženi. Na pitanje na šta će potrošiti dobitak na lutriji Ejd je otkrio da želi da kupi novu kuću sa bazenom, džakuzijem i da će angažovati poslugu koja će brinuti o njemu. Planira i da ide na luksuzna putovanja, da prisustvuje sportskim događajima, a sigurno će kupiti i četiri nova automobila.

Labudan

• 4
  • 3

mac

• 3
« Reply #2980 on: 25-01-2023, 11:48:15 »
Samohrani otac i majka

Labudan

• 4