Author Topic: Šta sam lepo, so-so, ružno, a domaće gledo...  (Read 142997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
Re: Šta sam lepo, so-so, ružno, a domaće gledo...
« Reply #550 on: 07-09-2016, 14:24:35 »
Enklava dobra?

nadjem je kod brace Rusa, ne znam da li da se upustam....
којих руса?
...barcode never lies
FLA

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #551 on: 07-09-2016, 14:29:49 »
a new vocation in life
my love with a knife

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #552 on: 07-09-2016, 14:32:18 »
фала
...barcode never lies
FLA

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #553 on: 08-09-2016, 20:58:54 »
Enklava nije ostavila jak utisak, kao celina. prica jeste teska, mucna ali moram reci da je Nicije Dete mnogo jace ostvarenje, posebno vizuelno. gledajuci Enklavu imala sam osecaj dezavija, sto nije dobro. estetski se nije iskoracilo iz filmske tradicije koja odaje jeftin, "made for tv" dojam. nije lose, ali daleko od sjajnog, po mom misljenju, naravno.

Бласфеми!
Better a witty fool than a foolish wit

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #554 on: 16-11-2016, 23:46:45 »
Outsider

Repriza. Ne secam se kad sam ovo prvi put gledala, ali mi je sokantna cinjenica da je ovaj film snimljen '97. Bas i nije domaci, jer je 80% dijaloga na slovenackom, ostatak srpskohrvatski (BiH)

Film nema veliku umetnicku vrednost, osim nostalgicne et pankerske + prikaz zivota u staroj Jugoslaviji, tik pred kraj Titovog zivota (radnja se desava krajem 1979-80) i odrastanje u tim, prilicno represivnim okolnostima. Ceo film na jucubu. Brez prevoda. Al ima Pankrta :)
a new vocation in life
my love with a knife

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #555 on: 14-12-2016, 18:11:36 »
Ova karanka skroz prsla

Dobra zena ( 2016 )
Pedesetogodišnja Milena domaćica je, udana za uspješnog građevinskog poduzetnika Vladu. U okvirima balkanskog patrijarhalnog društva njihov je brak gotovo savršen - imaju lijepu kuću i dvoje prekrasne djece. Milenino buđenje počinje nakon rutinskog liječničkog pregleda, kad doktor posumnja da ima rak. Uzrujana, odlučuje potisnuti spoznaju o bolesti tako što se prihvaća manijakalnog proljetnog čišćenja. Za vrijeme čišćenja Milena otkrije VHS-vrpcu sa snimkama ratnih zločina koje je vladina jedinica počinila nad civilima tijekom rata. Od tog trenutka pratimo njezine pokušaje da se nosi s tom spoznajom i napore da očuva jedini oslonac u životu - svoju obitelj. Počinje drugačije gledati na ljude oko sebe i ponovno promišljati sve one sitnice koje je dotad uzimala zdravo za gotovo. Odluke koje će donijeti označit će kraj starog i početak novog života.
Glumci
Boris Isakovic Vlada
Jasna Djuricic Suzana
Bojan Navojec Dejan
Hristina Popović Natasa
Vlado Kerosevic Sveta
Ksenija Marinković Zlata
Isidora Simijonović Katarina
Jovan Belobrkovic Milos
Ermin Bravo Pop Brana
Zinaida Dedakin Doktorka Nadezda
Andjelka Simic Lepa
Olivera Viktorovic Biba
Milan Marić Davor
Stefan Radonjic Nikola
Darija Rajsic Jelena
Andrej Nosev Gost u studiju 1
Damjan Kecojevic Gost u studiju 2
Redatelj
Mirjana Karanović
Scenarist
Darko Lungulov

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #556 on: 08-01-2017, 15:08:54 »
TOP JE BIO VREO

Ne baš dobra ekranizacija, al tako to ide kad se pisac i reditelj ideološki ne slažu, i onda prosto jedan umanjuje ono što drugi naglašava, a naravno na kraju to postaje sasvim besmisleno kad ključnu stvar iz romana potpuno izmijeniš. Što si onda uopšte ekranizovao.

Žao mi je toliko protraćenih dobrih glumaca, među kojima je i Ivica Vidović, što prosto ovo nije hrabrije odrađeno, nego se gazilo po jajima da se niko ne uvrijedi.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #557 on: 07-02-2017, 12:42:50 »
Odgledao na Pink FILM Oficir s ružom. Lep film o ljubavnom trouglu za vreme Drugog svetskog rata u Zagrebu. Ne znam doduše da l je ovo srpski il hrvatski film. U svakom slučaju glumci su dobri, Ksenija Pajić holivudska klasa.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #558 on: 26-02-2017, 18:55:24 »
Pogledo ROĐENI SJUTRA!

Koja maestralna trešerica!

na početku gola Milica Milša u bazenu, zamalo upade u hardcore, mislim da ni njoj nije bilo jasno što je partner koji liči na Đorđa Davida spopao toliko, al to je ipak crnogorski don, mora junački i udarnički da počne.

Poslije palicu preuzima njegova desna ruka i lik ima najbolje izjave i poteze u filmu.

Npr

"ja drogaš?" i napuni Milšu olovom. Tako je to na vrelom asfaltu, ima se, može se.

Rastko, za kojeg mi i dalje nije jasno kako je Zazin čkode kad ovdje nema Zaze, ima najgluplje fore koje je ikada bilo koji keršme iz zadnje klupe reko matematičarki. Ako ko zna lošije volio bih da čujem.

Rastko je u stvari alter ego mafijaškog dona! Jer u zadnjoj sceni ulazi u njegov kabriolet i poručuje da je bolje da su rođeni sjutra.

Razočaran u život i curu narkomanku, okreće se kriminalu i pušta kosu. Tako je trebalo da bude.

Ima ovdje još kultova, samo ne kontam, ja sam gledo nešto što sveukupno traje 50 minuta, jel to čitav film?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #559 on: 26-02-2017, 20:05:33 »
50 minuta je čitav film.

kako bre liči na Đorđa Davida, on glavom i bradom.

dakle, Rastko je kopilot u avionu, a pilot je Zazin dečko. odnosno, Zazin dečko je onaj što nije Rastko. može?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #560 on: 26-02-2017, 20:15:17 »
A jbt takoe, onaj drugi je Zazin, tek mi sad došlo u vugla, bio crn čoek u uniformi kad upada kod Šćepana.

Višdasam prolupo, čitavo vrijeme mislim za Đorđa Davida đe su našli ovog lukalajka!

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #561 on: 27-02-2017, 19:24:01 »
Gledah relativno skoro Baladu o svirepom, odličan film.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #562 on: 03-03-2017, 21:47:00 »
Ko nije gledao, na Pinku 2 večeras u 22 ima TMINU...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Truman

• 4
  • 3
« Reply #563 on: 26-06-2017, 22:25:46 »
Odgledao Amanet, domaći film iz 2015.
Iako je ovo ostvarenje realno suv prosek uvek mi je drago kad vidim da se i ovde snimi neki "iščašeni" film koji razbija monotoniju domaćeg šablona.Autori su ovoga puta preuzeli matricu iz stranih filmova o nefunkcionalnoj porodici i twist tajni koja je prilično lako provaljiva. No ako volite misterije i imate volju da i dalje gledate domaće filmove bolje ovo nego Ivkovu slavu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #564 on: 04-08-2017, 20:04:41 »