Author Topic: RADIONICA: kako je počelo, gde smo sada i šta će biti sa svima nama...  (Read 177666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
Kakve veze ima motivacija lika u romanu s tezom da bi pisac trebalo da bude nesrećan? Naučnik u Velsovom romanu je samo književni lik, a pisac je Herbert Džordž Vels. Ne razumem. Možda mac ima neku informaciju da je HDžV bio nesrećan dok je pisao Vremeplov, i to ga je motivisalo da piše, ali što ga je onda zamenio s Žilom Vernom?
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Boban

• 3
Mislim da će sada, za nove ljude, najviše da šljaka neka vrcava tema o apokalipsi. SVI je trenutno prolazimo. :D

Pustite Џумбусa da odradi šta je zamislio.
Kakva je situacija, biće rastrgnut u trenutku... dezintegrisan.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
Volim da dignem dreku pa ljudi shvate da bi oni mogli to da rade. Svuda po FB nude se za urednike, lektore, traktore i druga vozila. Svi ispričavaju dnevna dešavanja, kuvaju, peglaju, štrikaju maske. Mogu malo da se opustim, jer lenstvovanje je moja ideologija. Kad se ponovo zaparložite pokrenuću vas.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

lilit

• 5
  • 3
i ko bi učestvovao? potreban je motiv, a dosada zbog sedenja u kući nije dovoljan razlog.
Nemam ja šta da ponudim potencijalnim učesnicima, sve je već dostupno.

učestvovali bi ti saturnica, kimura, skalop, D, sendmen, ti, mića (mićoooooo!!), scordisk (bitte:) ), STEVA! (pokojni, gde si?), možda plut (nada mi umire poslednja, al bilo bi lepo da s pojaviš), možda perin (nekad proveje sagitom), savajat, loni..... dalje, zovi ljude koje si imao u prvom krugu obnovljene (poslednji put :mrgreen: ) radionice, a naleteće sigurno i neki zalutali. ovo je posebno vreme, distopija rulz! :lol:

tema pakt sa koronom je i široka i uska, što je idealno, jer će neko o pivu, neko o virusu, a neko o španskoj kraljevskoj porodici. mislim, šta god. ljudi će pisati. pa nek je samo jedan krug, i samo jedno proleće, lol, a videćeš kako će se razvijati. to sve je tebi pola sata vremena, right?
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Ned

• 3
  • D.S.B.
interesantno je da se svakih nekoliko meseci javi poneko da me mrcvari da pokrenem radionicu a onda vrlo često baš taj digne nos i ode uvređen zbog nečega.

Ljudi se naljute i odljute, nema tu ništa čudno.

scallop

• 5
  • 3
Ja sam protiv obnavljanja Radionice.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
I ja.

I ne sviđa mi se uopšte ta Bobanova ideja o obnavljanju radionice, pogotovo što je rešio da je realizuje sam protiv svih.  8-)
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

scallop

• 5
  • 3
I ja.

I ne sviđa mi se uopšte ta Bobanova ideja o obnavljanju radionice, pogotovo što je rešio da je realizuje sam protiv svih.  8)

xukliam xukliam xukliam

saturnica

• 8
  • 3
  • *
alo, radioničari, ima li živih?  :)

lilit

• 5
  • 3

propade nam korona topik  xrofl

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
Ја претек'о у им' Бога  :mrgreen:
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Labudan

• 4
  • 3
Čudo neko nije bilo korofantastike, valjda je stvarnost prevazišla fikciju!
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Što bi iko čitao ovu depresiju?

saturnica

• 8
  • 3
  • *
Što bi iko čitao ovu depresiju?
Mac, nikad od tebe pisca...

Ned

• 3
  • D.S.B.
Baš ovih dana svratim ovde i pomislim kako bi radionicu trebalo preimenovati u dead space...

Boban

• 3
mda... ali zato radioničari koji su ovde činili prve spisateljske korake i jedva da su do danas naučili ponešto od neophodnih veština objavljuju knjige okolo i glume pisce, nestvarno nesvesni da smaraju svojom netalentovanošću i prozaičnošću ispisa... realno, radionica je pomogla onima kojima se moglo pomoći, nikako nije magični štapić da kamen pretvori u dijamant.

Ned

• 3
  • D.S.B.
Ne osećam se prozvanim, zato samo mogu reći da je šteta što se ovde prestalo to raditi... pomagati ljudima.
Inače kada razmišljam o radionici istovremeno mi nedostaje i ne. Svaki pokušaj da se vrate stari dani slave završio se smešnim dečijim prepirkama između D. i ostatka ljudi raspoloženih za prepucavanje, a takvih se uvek nađe. To je ono loše. Ono dobro, a to je pisanje i komentarisanje priča, i razgovor sa ljudima koji zapravo vole SF&F, to je na žalost u drugom planu i dok se to ne reši možemo samo sa nostalgijom da se svega prisetimo svakih par meseci.

Nada Dimić

• 3
Da nije bilo D. (u njenim dvadesetim godinama) ne bi bilo ni radionice. Problem je što sve bezidejne i bezinicijativne mlakonje žale za stvarima koje nikada ne bi sami pokrenuli i zato im ni mehanizam pokretanja stvari nije jasan, pa lupetaju i sude unedogled, valjajući se u sopstvenoj patetici od mlakog života.

Shut up, Nede (i ko si uopšte ti?).

indrik

• 2
Ala bi bio sevap ovaj post komplet obrisati
Dado Pršo je Srbin!

Boban

• 3
Zašto brisati; nek generacije koje dolaze uprate šta se događalo...

Nada Dimić

• 3
Ala bi bio sevap ovaj post komplet obrisati

Ne bismo znali ni ko si da nije bilo dve radionice na dva forum mesta. Zato ćuti, dječarac. Ćuti i pokrij se talentom za pisanje koji sam i ja podržala i komentarisala. I stidi se.

lilit

• 5
  • 3
i ko bi učestvovao? potreban je motiv, a dosada zbog sedenja u kući nije dovoljan razlog.
Nemam ja šta da ponudim potencijalnim učesnicima, sve je već dostupno.

učestvovali bi ti saturnica, kimura, skalop, D, sendmen, ti, mića (mićoooooo!!), scordisk (bitte:) ), STEVA! (pokojni, gde si?), možda plut (nada mi umire poslednja, al bilo bi lepo da s pojaviš), možda perin (nekad proveje sagitom), savajat, loni, indrik, džek, palmer, ..... dalje, zovi ljude koje si imao u prvom krugu obnovljene (poslednji put :mrgreen: ) radionice, a naleteće sigurno i neki zalutali. ovo je posebno vreme, distopija rulz! :lol:

tema pakt sa koronom je i široka i uska, što je idealno, jer će neko o pivu, neko o virusu, a neko o španskoj kraljevskoj porodici. mislim, šta god. ljudi će pisati. pa nek je samo jedan krug, i samo jedno proleće, lol, a videćeš kako će se razvijati. to sve je tebi pola sata vremena, right?

došlo vreme da se samocitiram  :idea: nas-rofl potrajaće ovo s koronom.  :mrgreen:

Nada Dimić

• 3
To se Boban naljutio kao neka sujetna baba što ljudi nisu pisali u jednom krugu, razbucao radionicu i nastavio da se duri kao baba.

lilit

• 5
  • 3
ma ne, kakve babe, boban verovatno ima zanimljivijeg posla, a i hendlovanje radionice nije uvek prijatan zadatak. :)

a da bi bilo lepo pročitati priče iz distopije, bilo bi.

Nada Dimić

• 3
Bukvalno ne pamtim momenat kada su kod Bobana prošle razumne reči i asertivno komuniciranje. I bukvalno moraš da ga uvrediš da bi se motivisao i pokrenuo.