Author Topic: Marvel vs. Madhouse  (Read 3703 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Marvel vs. Madhouse
« on: 30-07-2011, 12:39:44 »
Neki od vas verovatno znaju da se ove sezone (jul-septembar) emituje poslednji deo zajedničkog projekta Marvela i japanskog studija Madhouse. Do sada su prikazani Iron Man, Wolverine, X-Men, a sada je u toku Blade. Kažu da je Warren Ellis učestvovao u konstrukciji nacrta ovih priča, ali on se distancira od završnog proizvoda. Čuo sam da je Iron Man krš, ali ionako me nikad nije ni zanimao. Za razliku od toga, X-Men su mi u mlađim danima bili drugi po redu omiljeni Marvelov strip, zahvaljujući Chrisu Claremontu, i prirodno je da sam bacio pogled prvo na njih.

Dobra produkcija, kakva je potpuno očekivana od Madhouse-a. Dobro pogođeni standardni likovi - vizuelno me podsećaju na Marvel 90-tih. Sviđa mi se odjavna špica, na kojoj kamera prelazi preko ogromne ilustracije sa likovima i motivima iz serije. Osim toga, malo drugih stvari mi leži. Ali, sad sam tek na polovini, pa ću još dati šansu priči.

Eh, da. Priča počinje smrću Jean Grey/Phoenix-a. Od X-ljudi, na početku se pojavljuju Xavier, Cyclops, Wolverine, Beast i Storm, i kasnije im se pridružuje još nekoliko članova koji nisu standardni, ili možda i jesu u nekoj od kasnijih verzija Marvelovog univerzuma koje ne poznajem dobro. SPOJLER: Emma Frost i mala Japanka Hisako Ichiki.
The critics? No, I have nothing but compassion for them. How can I hate the crippled, the mentally deficient, and the dead?

Gaff

• 4
  • 3
Re: Marvel vs. Madhouse
« Reply #1 on: 30-07-2011, 12:48:46 »
Da, naspram užasnog Iron Man-a  :x :x :x i donekle gledljivog Wolverina  :roll:, X-Men serijal je solidno prihvatljiv. Priča je dovoljno složena da se mogla proširiti na još nekoliko epizoda, al' 'ajd'. Likovi su verniji sebi i franšizi nego u ona druga dva serijala. Ako će saradnja da se nastavi, nadam se da će preživeti jedino X-Men Manga.
Sum, ergo cogito, ergo dubito.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 30-07-2011, 13:19:05 »
To onda verovatno koriste Morisonove X-Mene kao polaznu tačku?

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 30-07-2011, 13:29:23 »
Pa, zbog autfita i pošto je u serijal ubačena i Armor, rekao bih, tako nekako...
Sum, ergo cogito, ergo dubito.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 30-07-2011, 13:31:15 »
Ako je Armor ubačena to pre asocira na Whedonov Astonishing. Saću da to uzmem da daunloudujem.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 31-07-2011, 09:30:15 »
Pogledo prvu epizodu. Izmešano.  :lol:

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #6 on: 31-07-2011, 11:49:44 »
Ja pogledo sve. Glavni protivnik u poslednjoj epizodi liči na nešto što bi izašlo iz radova Billa Sienkiewicza (New Mutants možda).  :)

Čudno mi je kada slušam Xaviera i ostale kako govore na japanskom (i ne razumem kako X-Meni komuniciraju sa lokalnim stanovništvom - možda bi bilo bolje da su njihove glasove uradili na engleskom). Mnogo stvari se dešava u polumraku, pa akcija nije baš jasna. Čini mi se da je Armor dobila veliku važnost u prvoj bici sa U-Menima, i praktično sama izvlači X-Mene i pored neiskustva.

Eto, to su neke zamerke, a ostalo mi je OK. Vredi pogledati, pogotovo ako ste fan Marvela ili franšize.
The critics? No, I have nothing but compassion for them. How can I hate the crippled, the mentally deficient, and the dead?