Author Topic: Kosarka  (Read 152110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
Re: Kosarka
« Reply #1050 on: 26-06-2016, 22:22:50 »
По Гасол се предомислио, иде на олимпијске игре, али Ибака одустао.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1051 on: 28-06-2016, 10:06:54 »
Evo Amera...

Kajri Irving, Klej Tompson, Džimi Batler, Kajl Lauri, Demar Derozan, Kevin Durent, Karmelo Entoni, Pol Džordž, Drejmond Grin, Harison Barns, Demarkus Kazins i Deandre Džordan.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1052 on: 28-06-2016, 10:09:34 »
I bez LBJ, Karija, Vestbruka, Obrve, može se reći da će se prošetati Riom.

Primećujem da nema 4 igrača od SP 2014: Farid, D. Rouz, Kari, Dejvis obrva. Možda još neko fali, ne znam.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #1053 on: 29-06-2016, 12:53:31 »
Мејсон Пламли.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1054 on: 29-06-2016, 13:24:44 »
Fali i Harden, ali tu su Lauri, Melo, Durantula, Grin, Batler...nema zime za Amere,  nažalost.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1055 on: 01-07-2016, 19:24:27 »
KSS odgovorio FIBA: Suspendujemo Partizan! http://sport.blic.rs/jqc1jtc
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1056 on: 01-07-2016, 20:50:37 »
Na tviteru insajderi tvrde da će 100% poništiti suspenziju posle OI.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1057 on: 01-07-2016, 22:06:19 »
Suludo bi bilo da ostane.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1058 on: 01-07-2016, 23:26:13 »
U NBA je haos, kada se budu malo smirili izbaciću ovde listu sa najzanimljivijim transferima i potpisima. Preko milijardu $ je u ovih par dana potpisano.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1059 on: 06-07-2016, 23:09:26 »
Јокић одличан, Радуљица очајан, Штимац солидан и борбен, Бирчевић - бољи у првој него у другој утакмици.
Спољна линија агресивна, Тео ноншалантан, али кад погледаш - 6 асистенција ни из чега.
Кад се врати Бјелица, биће потребно неколико лопти овој екипи.
Пролаз у финале се очекује, а ривал у финалу може да буде Порторико, не би ме изненадило.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1060 on: 06-07-2016, 23:15:31 »
Fali nam Boban, jer smo slabi na centarskoj liniji. Jokić je sjajan, baš prirodan talenat, njega vidim na četvorci. Idealna postava Marjanović - Jokić - Bjelica - Bogdanović - Teodosić. Sa ovakvom petorkom možemo daleko na OI.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1061 on: 06-07-2016, 23:25:44 »
Posle Krleta nemamo krštene petice, kakav bre Boban. Svaki ozbiljniji centar bi ga izdominirao, kao i Raduljicu.

E da, evo najsvežijeg pozdrava bolesniku na gvozdenom prestolu od DV :lol:

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1062 on: 06-07-2016, 23:27:34 »
Nije Boban toliko nedominantan, samo čeka pravu šansu!!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1063 on: 06-07-2016, 23:28:05 »
Надам се да ће Боби да се прикључи припремама након овог турнира, ал нешто слаба вајда...
Може Бјелица и на тројку, може он све, само Богдан је смарач као стартер, дриблинг и улаз дискутабилни, боља је варијанта са два плеја Марковић или Јовић у пару са Теом, уз наравно честе промене ритма са изменама које набијају темпо.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1064 on: 06-07-2016, 23:55:31 »

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1065 on: 07-07-2016, 00:10:33 »
Quote from: Petronije
kakav bre Boban. Svaki ozbiljniji centar bi ga izdominirao, kao i Raduljicu.

navratila da se slozim s Petronijem, opet, haha!  :mrgreen:

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1066 on: 08-07-2016, 13:00:40 »
Радуљицу доминирају и крилни центри Анголе, али што се Бобана тиче, ствар је другачија.
Колико то озбиљних центара има, ако не рачунамо амере?
По Гасол, Гобер, Валанчунас.
Гасол ће да натрпа ову двојицу и амере.
Значи остају као мерило Валанчунас и Гобер.
Сад ту настаје проблем јер издоминирати некога значи уништити га и офанзивно и дефанзивно, а Бобија нису у стању ни Гобер ни Валанчијунас да издоминирају.
Да не улазим у пројекције, сви знамо да Бобан доноси скок, заштиту обруча, сигуран је са слободних бацања, има одличан нападачки репертоар, има добру повратну лопту, противници ће да га удвајају, више простора за наше шутере, више опција за игру, шанса и за зонску одбрану.
Углавном, алхемичар у овом клипу лепо и сочно описао Бобанове могућности.
Реч је о једном дербију где је наспрам себе имао тандем глупан и тупан (Мусли и Гагић) + Ловерња....А издоминирао их је сву тројицу са дабл-дабл учинком, 36 поена и 12 скокова, ако се не варам.
https://www.youtube.com/watch?v=J2caCtgnlxg

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1067 on: 08-07-2016, 13:10:51 »
Ako ti je derbi u Čović/Đilas/Belošević ligi merilo onda teško Bobanu. U Evroligi, koliko god Bobinator imao ubedljivu statistiku, dalje ste stigli sa Zirbesom na petici, iako je Boban imao boljeg pleja da ga hrani loptama. Stvarno bih voleo da Bobi zaigra u Riu, i da izdominira, ali nešto nisam ubeđen.

Inače je potpisao lep ugovor sa Pistonsima, 3 godine po 7 miliona.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1068 on: 08-07-2016, 13:38:36 »
Ко ми? Нисам циган.  ;)
Дерби је из Аба лиге.
На тој утакмици га је Шилб, кога ћемо гледати вечерас, хранио лоптама.
Замисли да је остао Боби као прва петица, а Цирбес резерва, докле би у том случају догурала Звезда ове године у Евролиги?
Маркус је нестабилан лик, колико је од Јовића бољи то је упитна ствар јер Маркус је свој зенит достигао одавно, та сезона у Звезди му је лабудова песма; осим тога Јовић је направио Цирбеса од Цирбеса, сети се да је постао и рекордер Евролиге са 19 асистенција на мечу, што није пошло за руком ни Маркусу, ни Теу, ни Саторанском...
П.С. Што се тиче Рија, не мора да издоминира, али може да помогне да не будемо издоминирани на тој позицији.
Уговор и мене изненадио јуче, чак сам очекивао повратак у Европу, ал циркус је то...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1069 on: 08-07-2016, 13:47:07 »
Daj bože, jer nam treba krštena petica k'o 'leba. Sve ostale pozicije su pokrivene.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #1070 on: 08-07-2016, 14:17:21 »
dovoljno je da imamo 3 ok centra, da nalupaju na Gasolu 14 ličnih, i dobijamo 8-)

meni nekako djeluje da stalno gubimo zbog spoljne postave, koja ne zna da izdvoji igrača za trojku, pikenrol je misaona imenica, i sve se svede na pleja koji hrani peticu i četvorku

da malo promijene pristup, sa tako dobrim bekovima i krilima i Braduljica će biti koristan
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1071 on: 08-07-2016, 15:04:15 »
Za medalje mora sve da funkcioniše, i šut spolja i reket, mora da se postižu poeni sa svih pozicija. Protiv Litvanije nismo mogli koš da damo iz reketa, dok smo ih primali lagano. Seti se samo šta je Kuzminskas uradio Bjelici (Kuzminskas u Niksima, btw). Može jedna utakmica da se dobije prangijanjem, ali medalja jok. To je razlika naše igre na SP i EP. Iako smo na EP prividno bili ubedljivi, na SP su Bjelica i Krle mleli u reketu. Iskusno smo izgubili od Brazila da bi ih posle unakazili. Tu je naravno funkcionisala i spoljna linija, Bogdanove trojke sa druge planete itd...lako je šutirati trojke kad znaš da imaš silu u reketu, bekovi su rasterećeni jer ne zavisi sve od njih. Drugačije je kad ti Bjelica jednostavno ne igra (EP) a petica ti je Raduljica. 

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1072 on: 08-07-2016, 18:48:31 »
То је кључ пораза против Литваније, Кузминскас, и управо је он у том мечу директно надиграо Бјелицу, то је превага која је отишла на њихову страну.
Помињао сам оно куцање, мислим да је то било на крају треће, 46:43 за њих, и он офанзиван скок међу двојицом наших од којих је један био Бјелица, прикуцавање, 5 разлике, и тад ми је било јасно да нема ништа од те утакмице...
Слажем се за Крлета, али била је тад на сп већа конкуренција међу центрима, и зато је Радуљица блистао као резерва Крлету, а имао је и Рашка и Штимца за вратом.
Од како је постао први центар, лик је катастрофа, против јачих центара индекс у минус, пар поена и један скок...
Хахаха, увек ми је занимљиво како гробари истичу Богдана као меч винера у утакмицама осмине и четврт финала сп, д тројка,  а цигани то раде са Калинићем и оним његовим постеризовањем Бурусиса :)
Коју разлику прогнозираш вечерас?

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1073 on: 08-07-2016, 18:58:38 »
Nisam gledao Čehe, vidim da se Letonci muče sa Puerto Rikom a dobili su ih u grupi. Cenim da su i Veseli i Satoranski premoreni i da ih boli kara da se forsiraju da bi sa svojim osrednjim reprezentacijama bili kanta za punjenje na OI, a čekaju ih opet paklene sezone, pogotovo Satoranskog (ne znam gde je Veseli završio, čuo sam da je kao otišao iz FB ali ne znam gde). Tako da mislim da ćemo konstantno voditi 10-ak razlike i dobiti sa pola gasa. Sve drugo bi bilo nerealno.

Ovo što pišeš za Raduljicu sam nebrojeno puta i ja govorio, odličan zamenski centar, nikako prvi centar, ako se planiraju najveći uspesi. Zato nam treba Bobinator, i to u najboljem izdanju.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1074 on: 08-07-2016, 19:07:17 »
Quote from: Petronije
kakav bre Boban. Svaki ozbiljniji centar bi ga izdominirao, kao i Raduljicu.

navratila da se slozim s Petronijem, opet, haha!  :mrgreen:

Najdublje se ne slažem! Bobinator može zadavati probleme vrhunskim centrima i dominirati nad ostalim dok je Raduljica bezveznjaković, a onog što-ima-veliko-srce neću ni da spominjem.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1075 on: 08-07-2016, 19:08:46 »
Не би ме изненадило да Порторико  победи Летонију, преискусна је то екипа која, попут Аргентине, гине за дрес репрезентације, а искусне екипе , знаш и сам, игхрају све боље како турнир одмиче.
Прошле године су се Чеси држали све док није био заустављен Шилб.
И након тога је Весели испоручивао своје, а Саторански имао мислим 15 асистенција, али су резултатски стали кад су наши шилбовали Шилба.
Уз то, Чеси су тад били на крилима велике победе над нашим комшијама, а сада немају ни такву игру ни такву атмосферу.
Слажем се за резултат, +15 на крају опуштено.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1076 on: 08-07-2016, 19:17:43 »
Pa to, nemaju taj zalet, jedino ako se ne štekaju pa pokušaju da nas iznenade nekom ultra agresivnom taktikom, mada sumnjam.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1077 on: 08-07-2016, 19:21:42 »
Типа да ова тројица трпају из свих позиција, а остала деветорица да праве личне и опструишу игру :)

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1078 on: 08-07-2016, 19:38:41 »
I Karlos Arojo šalje Letonce kući...

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1079 on: 08-07-2016, 22:55:33 »
Два пута, на истом турниру, у року од пар дана и те форе...
И у првој утакмици је било тешко, генерално од кад памтим било је са њима тешко, побеђивали су наше тимове 1990 и 2002.
Победа се не доводи у питање, али имам поштовање за сваки тим који је победио амерички дрим тим, а Порторико је то урадио 2004. године.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1080 on: 08-07-2016, 22:59:12 »
I ja imam neki loš predosećaj, najviše bih voleo da smo Čehe dobili onako u laganom tempu, umesto što smo ih uništili. Lako može da nam se desi loš šuterski dan u finalu, što bi u kombinaciji sa naloženim Portorikancima bilo jako loše. Jedino što nas vadi je drastična razlika u kvalitetu, te se nadam da i ako bude tesno, naši će to prelomiti u četvrtoj, u najgorem slučaju.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1081 on: 09-07-2016, 21:25:09 »
Ovo je glupo, prebacio sam već na Hrvate(sku) i Italiju, samo mi nije jasno zašto prekid traje već 10-15 minuta, komentator nikako da se oglasi. Ne znam da li bi mi bilo draže da Hrvati(ska) ispadnu sad, ili da odu na OI pa da nam se putevi ukrste, odavno ih nismo kantali, uvek nas nekako izbegnu. Evo sad rekoše, crko semafor.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1082 on: 09-07-2016, 23:19:13 »
Kakva drama u Torinu... Hrvati bolji ali naravno usrali se na kraju, žabari žabarski do produžetka.

Hrvatska na OI. Zasluženo, bili su bolji. Uopšte mi nije jasno kako su ovi Italijani uopšte i stigli do produžetaka.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1083 on: 10-07-2016, 00:15:03 »

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #1084 on: 10-07-2016, 00:50:24 »
jbg, novi ugovor mora da se ispoštuje, nema dakle Bobana...

već vidim neku špansku kalkulaciju kako da izbjegnu Amere i sretnu se, naravno, s nama

i da vidim Gasola kako pati zbog Braduljice hahah

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1085 on: 10-07-2016, 14:33:38 »
Moje nade su skrhane. :( Biće me sramota da gledam kako pune Radulju...
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1086 on: 10-07-2016, 16:08:16 »
Никад лакше са овима...
Очекујем у 12 једну промену, Дангубић (или Симоновић) напоље, Бјелица унутра.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1087 on: 10-07-2016, 16:09:29 »
PORUKA LEGENDE Danilović: Niko normalan se ne bi odrekao Bobija u Riju!

Bivši predsednik KK Partizan i nekada proslavljeni as Predrag Danilović smatra da u košarkašoj reprezentaciji Srbije mora da bude mesta za Bobana Marjanovića.

- Ako Bobi Marjanović bude mogao da igra, trebalo bi da se priključi reprezentaciji. Ako ga ništa pravno ne bude sputavalo, a mislim da ga više neće onemogućavati. Bila bi velika stvar da Boban zaigra i da se oporave Bjelica i Mačvan. Bila bi to ozbiljna reprezentacija. Sad imamo dobru reprezentaciju, a sa njima bi bila još bolja. Niko normalan se ne bi odrekao ovih košarkaša, ako već može da ih pridobije. A Sale Đorđević je mudar i iskreno se nadam da će to da realizuje - rekao je Danilović za “Sportski žurnal”.

http://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/poruka-legende-danilovic-niko-normalan-se-ne-bi-odrekao-bobija-u-riju/c95g79s
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1088 on: 10-07-2016, 17:57:24 »
http://mondo.rs/a919749/Sport/Kosarka/Zreb-za-Olimpijske-igre-Srbija-u-grupi-sa-SAD.html

Opa! Sa Amerima u grupi. A ni Francuzi nisu za bacanje. Biće zanimljivo, ako izgubimo sa manje od 15 razlike znači da smo ozbiljan tim...
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1090 on: 12-07-2016, 12:43:12 »
Поштено је тако.
Није био уз овај тим пре турнира макар као подршка.
Није био уз овај тим ни за време турнира.
Зезао се са Паркером по сплавовима.
Сав терет на Јокићу, млохави Радуљица нек крпи колко може јер ће Штимац, ко пуштен са ланца, да чека своју шансу да постане први резервни центар.
Надам се да ће спољна линија да буде јако агресивна у одбрани и прецизна у напaду јер од ње ће много тога да зависи, мада је одлично што Јокић може да сам себи намести поене.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1091 on: 12-07-2016, 13:28:28 »
Jokić će protiv dominantnih, teških centara morati da igra na pamet. Ali on ne može da bude na terenu 40min. Kad njega nema bićemo u rezultatskom minusu.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1092 on: 12-07-2016, 15:27:27 »
Nepojmljivo mi je da Predrag Danilović javno kritikuje Đorđevića a dok je bio predsednik KKP nije umeo da bekne, plus je dao intervju za blic, ubedljivo najvećeg medijskog neprijatelja SD Partizan.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #1093 on: 12-07-2016, 15:30:16 »
smrad
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1094 on: 18-07-2016, 07:43:21 »
Bjelica ne igra OI. Ne daju doktori iz Minesote. Od tri NBA imena spali smo na jedno. Sad bi Bobi tu legao da Jokić pokrije četvorku, iako je Bjelica nezamenjiv sa prenošenjem lopte i organizacijom napada. Ni ne gleda mi se sad.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #1095 on: 20-07-2016, 11:40:53 »
Marc Gasol will NOT play for Spain in Olympic Games

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1096 on: 20-07-2016, 12:51:44 »
Lepo ja kažem da Ameri miniraju evropske reprezentacije a niko mi ne veruje. Španija sa dva Gasola od kojih je jedan u top formi, a ni drugi nije za bacanje, može svakoga da pobedi.

Небојша

• 4
  • 2
  • the man without fear
    • www.svetstripa.org.rs

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1098 on: 02-08-2016, 13:34:41 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #1099 on: 02-08-2016, 13:48:58 »
To mogu samo Srbi!!!   :D