Author Topic: Margaret Atvud  (Read 2318 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Usul

• 4
  • 3
God created Arrakis to train the faithful.

Melkor

• 5
  • 3
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: Margaret Atvud
« Reply #3 on: 22-05-2013, 11:53:10 »

GODINA POTOPA
Margaret Atvud

Žanrovi: Drama, Fantastika
Izdavač: Laguna
ISBN: 978-86-521-1230-2
Broj strana: 507
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Format: 13x20 cm
Godina izdanja: 21. maj 2013.

872.00 din

Od dobitnice Bukerove nagrade i najznačajnijih priznanja za književnost na engleskom jeziku.

Vremena i vrste menjaju se ubrzanim tempom, a društvene zajednice krhke su poput ekološke ravnoteže. Adam Jedan, dobroćudni vođa Božjih Baštovana, odavno je predvideo prirodnu katastrofu koja će u potpunosti izmeniti lice Zemlje kakvo poznajemo. Među preživelima su Ren, mlada igračica na trapezu koja je ostala zaključana u elitnom seks klubu Krljušti i repovi, i Tobi, zabarikadirana u otmenom spa centru. Okružene mračnim, korumpiranim vladajućim strukturama i novim, genetski modifikovanim vrstama, Ren i Tobi moraju da odluče šta da preduzmu jer ne mogu ostati zaključane u skloništu.

Smeštena u budućnosti, Godina Potopa istovremeno je potresna priča o trajnom prijateljstvu i značajno delo fantastike. Naizmenično mračan, osećajan, silovit, dubokouman i uznemirujuće duhovit, ovaj roman predstavlja Margaret Atvud u najblistavijem i najoriginalnijem izdanju.

„Atvudova je duhovita i mudra, sjajan pisac i istinski mislilac... Kao i uvek kod Atvudove prijateljstvo je ono što se ističe i slavi – prijateljstvo koje nije lišeno ljubomore, ali i prijateljstvo koje nadilazi suparništvo i razočaranja i odlikuje se velikodušnošću koja na kraju romana pruža novu nadu... Mi ne znamo u kom pravcu će ljudska priroda evoluirati, niti da li ćemo uopšte evoluirati. Godina Potopa nije proročanstvo, ali je sablasno uverljiva.“ Dženet Vinterson, The New York Times Book Review

„Najveći živi kanadski romanopisac bez sumnje ume da ispriča zanimljivu priču, kao što ljubitelji Slepog ubice i Sluškinjine priče već odavno znaju. Ali ova priča nosi i ozbiljnu poruku: pogledajte šta radimo svome svetu, prirodi, i sebi. Ako se to nastavi...“ The Washington Post

„Atvudova nepokolebljivo uzdiže svetinju života – svih vrsta – i ljudske potrage za ljubavlju.“ Chicago Sun-Times

http://www.delfi.rs/knjige/35520_godina_potopa_knjiga_delfi_knjizare.html
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Scordisk

• 3
« Reply #4 on: 02-02-2017, 23:36:38 »
Izuzetna autorka, koju ja, doduše, poznajem pretežno iz naučno fantastičnih romana poput "Antilope i Kosca", a nedavno sam imao priliku i da pročitam roman "Slepi ubica" , koji sa fantastikom nema mnogo veze, osim ako se ne računaju sf epizode iz petparaćkih romana,  integrisane u sam roman... No, moram da kažem, ostao sam oduševljen (i ranije bio, ali mi je ova knjiga ipak usisala, i nije pustila do kraja)l, pre svega stilom pripovedanja i istančanim okom za detalj, oštrim humorom, ali i nekim primedbama i konstatacijama zbog kojih sam se latio olovke da ih podvučem (a to ne radim često), pa još i  uverljivim zapletom u koji su upletena i porodična istorija, i međuratno doba, i moderno doba, i dve ljubavne priče, i naravno, priča o osveti i kajanju (pu je, ovo ko najava za blokbaster), plus nekoliko neočekivanih obrta za kraj... u svakom slučaju, ja prezadovoljan, pa se bacam na skidanje još knjiga Atvudove... Još! (ima li preporuka?)

neomedjeni

• 3
« Reply #5 on: 03-02-2017, 08:49:22 »
Alijas Grejs.

Scordisk

• 3
« Reply #6 on: 04-02-2017, 13:49:15 »
Skinuo! Sada sam napakovan njenim knjigama, imam do proleća  :|

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 03-01-2018, 00:33:44 »
sluskinjina prica je super

nikad nisam mislio da cu dobro ocijeniti knjigu u kojoj se opisuje posjet ginacu iz zenske perspektive
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše