Author Topic: Akcije i reakcije na sajtovima za prodaju igara! Steam, GoG, Zavvi, Base...  (Read 109457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Kinguin je prilično pouzdan. Cena je toliko niža jer su ti ključevi verovatno prodavani po dva evra komad pošto je Secret World prilično propao (čak me i čudi da je još uvek 30 evra kod izdavača). Dakle, slobodno idi na Kinguin. Ja sam tamo kupio više od 60 igara i samo u jednom slučaju sam imao problem - ključ za Steam koji sam kupio mi je Steam prihvatio ali mi je posle nedelju dana Steam javio da ima problem sa plaćanjem i da je ključ sada nevažeći. Ja sam to reklamirao Kinguinu i ljudi su mi uredno refundirali sve pare. Vrlo dobro iskustvo imam s njima.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Inače, počela praznična rasprodaja na Steamu. Do drugug Januara, pa ko živ ko mrtav. Trenutno imate, recimo, Injustice za manje od 4 evra...

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
Upravo. Injustice 3.5 evra, METAL GEAR RISING: revengeance 4 evra, SHADOWRUN RETURNS 3.5 evra.

Sve lepi dilovi, sve lepo kupio. Metal Gear je stvarno džabe a igru je čini mi se Meho ishvalio i na forumu i na svome blogu, tako da svakako sam radostan što sam igru izeo tako jeftino.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Pa, mislim, dok nije izašla Bayonetta 2, Metal Gear Rising je bila najbolja Platinumova igra, tako da... :lol:

hidden

• 4
  • 3
Kinguin je prilično pouzdan. Cena je toliko niža jer su ti ključevi verovatno prodavani po dva evra komad pošto je Secret World prilično propao (čak me i čudi da je još uvek 30 evra kod izdavača). Dakle, slobodno idi na Kinguin. Ja sam tamo kupio više od 60 igara i samo u jednom slučaju sam imao problem - ključ za Steam koji sam kupio mi je Steam prihvatio ali mi je posle nedelju dana Steam javio da ima problem sa plaćanjem i da je ključ sada nevažeći. Ja sam to reklamirao Kinguinu i ljudi su mi uredno refundirali sve pare. Vrlo dobro iskustvo imam s njima.

Hvala Meho, obavljena kupovina, sve ok!

Meho Krljic

• 5
  • 3
Sad samo treba videti igra li još iko The Secret World. Ta igra je bila žejno očekivana ali je čim se pojavila - potonula. Dobila je loše kritike, imala malo igrača... Nadam se da ćeš imati s kim da igraš.

neomedjeni

• 3
Uuuuuu, System Shock 2 samo 2,5 evra. A danas i plata. Lepo, lepo. Još kad bi i Vampire The Masquerade spustili, blagosloveni bili...

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
Batman Arkham Origins 3.5 evra na Steamu. Vredi.

hidden

• 4
  • 3
Sad samo treba videti igra li još iko The Secret World. Ta igra je bila žejno očekivana ali je čim se pojavila - potonula. Dobila je loše kritike, imala malo igrača... Nadam se da ćeš imati s kim da igraš.

Za sada je ok. Ono što mi se posebno dopalo je prilično tih, ali prijateljski nastrojen community. Igra ima odličnu priču, dobrano protkanu Lavkraftom, što je svakako presudilo u mom slučaju. Elem, sada imam određenu količinu 3 day trial key-eva, pa ako je neko voljan da mu pošaljem neka mi javi.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
Legla mi je plata (a obzirom da sam na prinudnom godišnjem odmoru, jer 50% dece sad provodi raspust u u inostranstvu, a ja na ugovoru o delu, pa kao, eto, nećemo ti produžiti ugovor mesec dana, nadamo se da ćemo se videti u januaru, eto, možda, eto, verovatno...) i obzirom da postoje naznake da će od nas petoro što su bili na takvom ugovoru vratiti dvoje, a ni sam ne znam da li ću biti međ' njima, odlučio sam da se počastim Game of Thrones-om (Telltale-ovim, naravno) i pre-orderom Witchera 3, pa nek' ide život. 50e, ali barem ću imati nečim da prekratim vreme i muke ako se  ne vratim na posao u januaru...Mislim, ako ništa, igre barem sprečavaju da se bacim u depresiju u vezi vremena i mesta u kojem živim :lol: :lol:

neomedjeni

• 3
Da ste u prilici da birate, uzeli biste System Shock 2 ili Deus Ex GOTY?

Meho Krljic

• 5
  • 3
Obe.

Mislim, to je kao da pitaš da li bi rađe da ti odseku levi ili desni testis.

Kupi koju hoćeš, drugu ću ti ja pokloniti jer je sramota da nemaš obe.

Distinkcija između njih dve: System Shock 2 ima horor ton i jedna je od najstrašnijih igara ikad. Igra se dosta različito u zavisnosti od builda ali samo u domenu borbe pošto je System Shock 2 prevashodno survival-horror-akcija. Deus Ex ima naglašeno cyberpunk atmosferu i situacije se rešavaju različito u odnosu na build u smislu da se mogu rešiti borbom, dijalogom, hakovanjem, šunjanjem itd.

Father Jape

• 4
  • 3
Takođe, SS2 je teži — i u smislu borbe ako ti je build neoptimalan, i u smislu prokljuvljivanja šta treba naći i odneti u koji deo napuštenog broda, dok zombi-kiborg majke žele tvoju guzu. Nijedna od dve igre ne izgleda dobro posle svih ovih godina, ali je SS2 stariji u smislu da je više hard-core na način na koji današnje igre nisu.

Jedino ne znam koji bih toplije preporučio. :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
Pa, što se mene tiče save scumming i korišćenje walkthrougha su legitimne strategije za igre starije od petnaest godina.

Mada sam ja SS2 završio prošle godine bez previše muke. Poslednji bosfajt je posebno lagan.  :lol:

neomedjeni

• 3
Obe.

Mislim, to je kao da pitaš da li bi rađe da ti odseku levi ili desni testis.

Kupi koju hoćeš, drugu ću ti ja pokloniti jer je sramota da nemaš obe.

Distinkcija između njih dve: System Shock 2 ima horor ton i jedna je od najstrašnijih igara ikad. Igra se dosta različito u zavisnosti od builda ali samo u domenu borbe pošto je System Shock 2 prevashodno survival-horror-akcija. Deus Ex ima naglašeno cyberpunk atmosferu i situacije se rešavaju različito u odnosu na build u smislu da se mogu rešiti borbom, dijalogom, hakovanjem, šunjanjem itd.

Kupiću odmah Deus Ex, a tebi ću po praznicima platiti System Shock 2, nije fora da mi svaki čas nešto poklanjaš. A i imam zaista lep razlog zašto sam ostao bez sredstava za obe igre. Nenadano sam naleteo na mogućnost da kupim Noćnu stranu i Jezero Dugog Sunca, poslednje dve knjige koje mi fale da popunim Volfovu kolekciju. Mojoj sreći nema kraja.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Sreća je važna, naravno  :lol:

neomedjeni

• 3
Nego šta je, ne bi je inače Ameri metnuli u Ustav.  :lol:

neomedjeni

• 3
Samo da javim da se i GOG uključio u trku sa nestvarnim ponudama.

http://www.gog.com/promo/weekend_promo_new_years_with_square_enix_261214

Meho Krljic

• 5
  • 3
Odlična ponuda, baš mi krivo što sve to imam  :lol: :lol: :lol:

neomedjeni

• 3
Dobro, u to nismo sumnjali.  :lol:

Father Jape

• 4
  • 3
Pravo zlo Steam rasprodaje ilustruje činjenica da sam ja zasad potrošio oko 30 evra na igre koje, 99% su šanse, nikada neću igrati.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Tel mi abaut it. Ja sam juče kupio Need for Speed Hot Pursuit iako trkačke igre generalno ne igram.

I Street Fighter IV po recimo sedmi put  :cry:

neomedjeni

• 3
E, sada kada shvatam da je kupoholičarska groznica koja me uhvatila ništavna u poređenju sa vašom, osećam se mnogo bolje.  :lol:

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
Bogami, ja sam se lepo...proveo na ovogodišnjoj rasprodaji. Kupio sam Metal Gear (prešao), The Wolf Among Us (prešao), The Walking Dead: Season 2 (prešao), Betmen: Arkham Origins (nisam ni instalirao :lol: ), Game of Thrones (prešao, ali izašla je zasad samo jedna epizoda), Shadowrun Returns (nisam ni instalirao), Dracula Trilogy (nisam ni instalirao, ali kupih za 1 evro što sam imao u Steam novčaniku) i Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition (nisam još instalirao).

Dakle, u odnosu na proteklu(e) godinu(e), potrošio sam manje novca na rasprodaji i dosta stvari što sam kupio igrao sam odmah :lol:   

neomedjeni

• 3
Jel igrao ko nekad Soulbringera i na šma mu je ličio? Igra je na prilično dobrom popusti, pa ako išta valja, pribavio bih je.

http://www.gog.com/game/soulbringer

Meho Krljic

• 5
  • 3
Ja je nisam igrao ali za evro i po zaista - ne rizikuješ mnogo:lol:  Probaš sat-dva-pet pa ako ne, bar si potrošio isto ko i za piće u kafiću u centru grada.

neomedjeni

• 3
Ja je nisam igrao

Šta kažeš?!!!!

Ma, nisam baš tolika tvrdica, nego se apsolutno ne sećam da je iko ikada pominjao ovu igru, a bezveze mi da kupujem nešto da mi samo stoji u biblioteci.

S druge strane, žulja me da upotrebim taze izvađenu karticu, a već sam pikirao na Anachronox... Ma, dođavola, uzeću obe!!!

Meho Krljic

• 5
  • 3
Rešenje dostojno aristokratije!!!!!!!!!!!!!!

neomedjeni

• 3
Na kraju sam kupio samo Anachronox, i to na Steamu, jer iz nekog razloga GOG ne želi da dovrši transakciju. Kad god pokušam da kupim igru, dobijam poruku da ne mogu da mi je prodaju jer moja banka traži potvrdu od mene ili neko dodatno obaveštenje. Što bi bilo okej da od banke nisam dobio informaciju da nemaju pojma o čemu se radi. Pisao sam im o problemu pre dva dana, no osim automatskog mejla nema nikakvog odgovora.  :(

Meho Krljic

• 5
  • 3
Da, to se i meni događa na nekim sajtovima. Verovatno će za par dana da proradi.

Berserker

• 4
  • 3
Jel igrao ko nekad Soulbringera i na šma mu je ličio? Igra je na prilično dobrom popusti, pa ako išta valja, pribavio bih je.

http://www.gog.com/game/soulbringer

okasnio sam, znam. Igrao ja Soulbringera i divno sam se zabavljao, mislim da sam ga presao bar  2-3 puta. Mozda bi te danas odbila zastarela grafika, doduse, i linearnost igre, ali to je tada bilo normalno za RPGove.

neomedjeni

• 3
Nema veze, i hvala u svakom slučaju. Zapravo sam na kraju odlučio da je kupim, ali GOG jednostavno nije hteo da prihvati moje pare, iz nekog razloga. Ali imaću je na skeneru. Grafika nije previše bitna, nema šest meseci kako sam opet prešao Fallout, a on je još matoriji od Soulbringera.

belmer

• 1
Longtime lurker shopping tips - nije bas za ovu temu jer nije sajt ali ajde, ako nekom treba u Veru u Vojvode Stepe moze da se nadje dosta dobrih stvari: Pathologic za 300rsd, Thief 2 za 400rsd, Devil May Cry 3 za 500rsd, Dead Space 3 i Super Meat Boy Ultra Edition (!) za po hiljadu dinara.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Koristan tip  :lol:  Ima po supermarketima da se naleti na te igre i inače, a naravno, za konzolne igrače, GameS ima polovne igre koje često znaju da budu povoljne (a često i ne).

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
Star Wars Humble Bundle!!!!

https://www.humblebundle.com/

Sad vam je prilika da zaigrate KOTOR(e)!!!!

Father Jape

• 4
  • 3
Na Stimu ima masivan Skver Iniks popust na Tum rejdere, Fajnal fentasije, Hitmene, Deus eksove i novog Tifa.

Od svega toga, ja sam pazario Pandemonium, Omikron i Anachronox. :lol:

neomedjeni

• 3
Ah, Divine Divinity za jedan evro. Bolje od ovoga ne može.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
Star Wars Humble Bundle!!!!

https://www.humblebundle.com/

Sad vam je prilika da zaigrate KOTOR(e)!!!!

узо све!
...barcode never lies
FLA

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Da li ja ovo dobro razumem, ako platim 12$ dobiću 9 Star Wars igara?

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
...barcode never lies
FLA

mac

• 3
Zaokružio na $13.85, tako da svakoj igri sleduje po $1. Ovo mi je prva internet uplata za igre (do sada plaćao samo avionske karte), i od danas počinje moj sunovrat u svet frivolne internet potrošnje. Pamtite me po dobru...

Meho Krljic

• 5
  • 3
Dobrodošao u klub. I to baš u trenutku kada čitam da statistički zavod veli da 24,6 procenata srpske populacije živi ispod linije siromaštva.  :lol: Mi ovde nismo svesni koliko nam je dobro.

mac

• 3
Okej sad, pretpostavljam da postoji neki hronološki redosled po kojem su igre objavljivane, a verovatno postoji i hronološki redosled po kojem se radnja u ovim igrama dešava. Ono što sad mene zanima da li postoji neki preporučeni redosled kojim treba igrati igre?

Meho Krljic

• 5
  • 3
Pa, imajući u vidu da su ih pravili različiti studiji, u različitim žanrovima, te da taj kontinuitet više ne važi za priznat, a ni tada mu se nije poklanjalo previše pažnje, globalan odgovor je ne.

Ali svakako igre u istim serijalima treba da igraš hronološki. Dakle: Dark Forces> Jedi Knight> Jedi Outcast> Jedi Academy ili KOTOR> KOTOR II ili The Force Unleashed> The Force Unleashed II. Ovo ostalo kako hoćeš.

Meho Krljic

• 5
  • 3
U toku je Steamova rasprodaja "Mystery and Detective" igara, pa bacite pogled. U to ime:

The Shining parody - steam sale [SFM]

Meho Krljic

• 5
  • 3
Učinite sebi uslugu i pazarite igru David. na Steamu sada, za 99 centi da je ne biste kasnije kupovali za pet dolara:

http://store.steampowered.com/app/346180/

Ja je imam od prošle godine, kada je još  bila u Greenlightu, tada sam je platio dolar i sada sam je platio dolar i ovo je jedna od najzanimljivijih ČISTO akcionih igara koje sam igrao poslednjih meseci.Ovde nema ni art direkcije, i skoro da nema ni animacije, ali ima onog čega treba da ima. Taktike, adrenalina, izazova. Naravno, igrajte sve nivoe prvo na "very" težini.

mac

• 3
Meho je "very" funny. Treba mi pomoć nekog da me podseća da držim i otpuštam dugmiće u odgovarajućem tempu. Umirem jer zaboravljam da držim i otpustim. Kao u onom vicu sa plavušom i vokmenom kod frizera.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Verujem da se sve to nauči posle minut ili dva. Juz d fors!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meho Krljic

• 5
  • 3
Na GoGu je trenutno Insomnia. Dakle, akcijanje sa popustima za igre, ograničeno vremenski ali i brojčano. To jest, dođu na popust i provedu na njemu nekoliko sati, ali broj komada koji se s popustom mogu prodati je ograničen. Dakle, pažnja.