Author Topic: Otapanje leda na polovima  (Read 85980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Re: Otapanje leda na polovima
« Reply #800 on: 09-08-2018, 08:54:06 »
Meho, to nije nauka...
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #801 on: 09-08-2018, 09:10:23 »
Moram da priznam da iz apstrakta zaista ne deluje kao nauka nego kao spekulisanje, ali kako, kao što Skalop ispravno pogađa, nisam imao vremena da čitam, na poslu sam, reko da okačim ovde pa ćemo kasnije čitati i divaniti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #802 on: 09-08-2018, 09:47:00 »
Za početak, da napišem da u nauci postoje tri nivoa rezultata istraživanja: tabele, dijagrami i matematička interpretacija. Tabele kažu "evo šta sam zabeležio", dijagrami kažu "evo kako izgleda nacrtano", a matematička jednačina "to je to, a vi sad proveravajte". Kad se na nivou jednačine u tekstu pojavi konstatacija "može da bidne, ali ne mora da znači", ja odgledam neku epizodu "Ancient Aliens". Na ovoj temi sam mnogo puta napisao da linkovi nemaju sve parametre posmatranja, odnosno, da kad je klima u pitanju priznajem samo Nedeljka Todorovića. Maratonac koji zna da istrči krug, kao i naš Vlada Nevidljivi.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #803 on: 13-08-2018, 18:38:14 »
Скалоп има срећу што живи у Србији.
Да којим случајем живи у Швецкој, тамошњи мацови и мехе би га оптуживали да је крив и за пожаре и за климатске промене.  :lol:

Švedizam: Za katastrofalne požare novinar okrivio „starije bijelce“

Šizofrenija na švedski.

Tijekom proteklog tjedna zbog vrlo sušnog vremena u Švedskoj je izbilo preko 60 požara na preko 20.000 hektara površine, uslijed čega je evakuirano oko 500-njak ljudi, a pozvane su i strane zemlje kako bi pomogle u obuzdavanju vatre. No, u svemu tome svoj obol cijeloj tragediji dao je i jedan novinar.

Jens Liljestrand, autor i pomoćnik direktora lista Expressen, koji pripada medijskom gigantu Bonnier, za požare je okrivio „starije bijelce“.

U svom članku, Liljestrand tvrdi kako stariji bijeli muškarci negiraju klimatske promjene te prakticiraju preveliku konzumaciju hrane, čime uzrokuju najveće emisije CO2 (!) na svijetu.

Naime, Liljestrand svoju tvrdnju bazira na susretu sa samo jednim starijim čovjekom kojeg je sreo posljednjih godina, a koji negira postojanje klimatskih promjena.

„Ova jedna i jedina epizoda navela me da krivnju za požare, kaos (…) svalim na stare bijele muškarce,“ uvjerava Liljestrand.

„Upravo sada dok šume posvuda gore, a dok svi traže žrtveno janje zbog manjka vatrogasaca, aviona i kanadera, ja imam jednostavnu misao, radikalni prijedlog: Nađite starog bijelog muškarca u svom području i upitajte ga što dovraga misli,“ piše anti-bjelački orijentirani Liljestrand.

Liljestrand je u svom članku bez poteškoća koristio termin „bijelac“, što ukazuje na jasnu činjenicu kako mediji imaju dvostruka mjerila kada je u pitanju javno iskazivanje nečijeg rasnog porijekla u „anti-rasističkoj“ Švedskoj.

U konačnici, Liljestrand je zaključio da su jedini znanstvenici koji se protive teoriji globalnog zatopljenja, isključivo „izumrle vrste starih bijelih muškaraca“ koji nemaju dovoljno spoznaja o tom problemu.

https://tribun.hr/svedizam-za-katastrofalne-pozare-novinar-okrivio-starije-bijelce/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #804 on: 13-08-2018, 18:48:28 »
Да парафразирам Аномандера: Палим шуме по договору.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #805 on: 17-08-2018, 07:40:38 »
Scientists find way to make mineral which can remove CO2 from atmosphere

Meni ovo deluje kao neko rešenje iz Mikijevog Almanaha, ali opet, šta pa ja znam o svemu tome....