Author Topic: Otapanje leda na polovima  (Read 91799 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Re: Otapanje leda na polovima
« Reply #800 on: 09-08-2018, 08:54:06 »
Meho, to nije nauka...
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #801 on: 09-08-2018, 09:10:23 »
Moram da priznam da iz apstrakta zaista ne deluje kao nauka nego kao spekulisanje, ali kako, kao što Skalop ispravno pogađa, nisam imao vremena da čitam, na poslu sam, reko da okačim ovde pa ćemo kasnije čitati i divaniti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #802 on: 09-08-2018, 09:47:00 »
Za početak, da napišem da u nauci postoje tri nivoa rezultata istraživanja: tabele, dijagrami i matematička interpretacija. Tabele kažu "evo šta sam zabeležio", dijagrami kažu "evo kako izgleda nacrtano", a matematička jednačina "to je to, a vi sad proveravajte". Kad se na nivou jednačine u tekstu pojavi konstatacija "može da bidne, ali ne mora da znači", ja odgledam neku epizodu "Ancient Aliens". Na ovoj temi sam mnogo puta napisao da linkovi nemaju sve parametre posmatranja, odnosno, da kad je klima u pitanju priznajem samo Nedeljka Todorovića. Maratonac koji zna da istrči krug, kao i naš Vlada Nevidljivi.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #803 on: 13-08-2018, 18:38:14 »
Скалоп има срећу што живи у Србији.
Да којим случајем живи у Швецкој, тамошњи мацови и мехе би га оптуживали да је крив и за пожаре и за климатске промене.  :lol:

Švedizam: Za katastrofalne požare novinar okrivio „starije bijelce“

Šizofrenija na švedski.

Tijekom proteklog tjedna zbog vrlo sušnog vremena u Švedskoj je izbilo preko 60 požara na preko 20.000 hektara površine, uslijed čega je evakuirano oko 500-njak ljudi, a pozvane su i strane zemlje kako bi pomogle u obuzdavanju vatre. No, u svemu tome svoj obol cijeloj tragediji dao je i jedan novinar.

Jens Liljestrand, autor i pomoćnik direktora lista Expressen, koji pripada medijskom gigantu Bonnier, za požare je okrivio „starije bijelce“.

U svom članku, Liljestrand tvrdi kako stariji bijeli muškarci negiraju klimatske promjene te prakticiraju preveliku konzumaciju hrane, čime uzrokuju najveće emisije CO2 (!) na svijetu.

Naime, Liljestrand svoju tvrdnju bazira na susretu sa samo jednim starijim čovjekom kojeg je sreo posljednjih godina, a koji negira postojanje klimatskih promjena.

„Ova jedna i jedina epizoda navela me da krivnju za požare, kaos (…) svalim na stare bijele muškarce,“ uvjerava Liljestrand.

„Upravo sada dok šume posvuda gore, a dok svi traže žrtveno janje zbog manjka vatrogasaca, aviona i kanadera, ja imam jednostavnu misao, radikalni prijedlog: Nađite starog bijelog muškarca u svom području i upitajte ga što dovraga misli,“ piše anti-bjelački orijentirani Liljestrand.

Liljestrand je u svom članku bez poteškoća koristio termin „bijelac“, što ukazuje na jasnu činjenicu kako mediji imaju dvostruka mjerila kada je u pitanju javno iskazivanje nečijeg rasnog porijekla u „anti-rasističkoj“ Švedskoj.

U konačnici, Liljestrand je zaključio da su jedini znanstvenici koji se protive teoriji globalnog zatopljenja, isključivo „izumrle vrste starih bijelih muškaraca“ koji nemaju dovoljno spoznaja o tom problemu.

https://tribun.hr/svedizam-za-katastrofalne-pozare-novinar-okrivio-starije-bijelce/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #804 on: 13-08-2018, 18:48:28 »
Да парафразирам Аномандера: Палим шуме по договору.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #805 on: 17-08-2018, 07:40:38 »
Scientists find way to make mineral which can remove CO2 from atmosphere

Meni ovo deluje kao neko rešenje iz Mikijevog Almanaha, ali opet, šta pa ja znam o svemu tome....

scallop

• 5
  • 3
« Reply #807 on: 23-08-2018, 08:17:41 »
Kako pisati SF kad su "merodavni" nagađači sudbine Zemlje postali brži i efikasniji?

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #808 on: 23-08-2018, 09:11:28 »
Predviđanje budućnosti spada u nauku?
I onda se meni smeju kad nji'ove nauke nazovem okultnom jeresi...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #809 on: 23-08-2018, 09:29:25 »
Naravno da spada u nauku, ali ne spadaju spadala koja drljaju po internetu. Treba bar malo da se razumeš u nauku da bi mogao ra razlikuješ. Kad ti usput napišu "još malo pa sa'će" ili "sa'će Sindža", onda sigurno nije nauka.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #810 on: 23-08-2018, 09:46:19 »
Šta je Sindža? Singularitet?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #811 on: 23-08-2018, 09:51:31 »
Šta je Sindža? Singularitet?

Ništa prefinjeno. Sindža ti je onaj koji će da uradi nešto kad prdne mrtav. S jeseni kad cvetaju kesteni i slično.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #812 on: 23-08-2018, 12:53:39 »
Svi naučnici da tetoviraju lik babavange na desno rame, ko epoletu...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #813 on: 23-08-2018, 13:00:05 »
Nego. Baba Vanga mi je familija i sa njom je moj tatko igrao klikere dok joj prašina nije ušla u oči. xcheers

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #814 on: 23-08-2018, 13:12:49 »
Pa ona je najpošteniji savremenik svih ovih današnjih naučnika...
...čuj najpošteniji....
Jedina skroz poštena!

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #815 on: 23-08-2018, 13:17:41 »
heatwave je kad jedeš pršut i pivo ljeti

još ako dodaš masnog sira mogu da te prikače na lokomotivu

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #816 on: 28-08-2018, 08:03:20 »
Mudri igrači na tržištu nekretnina nesumnjivo kupuju parcele dalje od mora, računajući da će im ovaj trend uvećati vrednost  :lol: 

Sea level rise already causing billions in home value to disappear

scallop

• 5
  • 3
« Reply #817 on: 28-08-2018, 08:18:36 »
Сећам се кад се последњи пут топило Ледено доба. Их, шта је тада копна нестало и како се свет комешао. И моја кратка прича ВЕСЕЛО ВРЕМЕ бавила се тиме, да не помињем МОРЕ ДОЛАЗИ. Све у свему, боље је забављати се на ту тему док "милијарде долара" нестају. xrofl xrofl xrofl

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #818 on: 29-08-2018, 10:33:19 »
Švedizam: 15-godišnjakinja štrajka bojkotiranjem nastave zbog – klimatskih promjena

Najsvjetliji pupoljak švedske distopije... kojeg ne smeta masovni val silovanja, paleža i kriminala.

Greta Thunberg ime je 15-godišnjakinje koja se proglasila „klimatskim radikalom“ te će do izbora u rujnu prosvjedovati svaki dan pred švedskim parlamentom.
Naime, ona odbija pohađati nastavu kako bi političarima ukazala na ozbiljnost klimatskih promjena.

„Mi mladi ne moramo glasati, ali škola je obvezna,“ tvrdi Greta. „Stoga je ovo način da se čuje naš glas,“ prenosi The Local.

Thunberg je izradila i zanimljive letke u kojima piše:

„Mi klinci često ne radimo ono što nam vi kažete da radimo. Mi radimo kao i vi. A budući da vi odrasli ne marite za moju budućnost, neću ni ja.“

Iako je pohađanje nastave obvezno u Švedskoj, do navršene 16. godine života, Greta nema namjeru ići na nastavu sve do izbora 9. rujna.

Ona tvrdi kako je o klimatskim promjenama naučila kod kuće te se uključila u probleme vezane za okoliš između 11. i 12. godine života.

„Što više čitate, to ste više zabrinuti,“ kaže Greta. „Očito je zabrinjavajuće, ali smatram da umjesto brige oko toga što bi se moglo dogoditi trebate to pokušati promijeniti sve dok je to moguće.“

„Išla sam i prije na prosvjede vezane za klimatske promjene i slično, ali ovo je prvi put da sam nešto organizirala sama,“ kaže Greta, koja sveukupno tri tjedna neće pohađati nastavu.

Ipak, Greta sa sobom ima udžbenike, pa ju ne brine izostanak iz škole.

Inače, Gretina majka je Malena Ernman, koja je poznata kao eko-aktivistica i operna pjevačica. Greta tvrdi da njeni roditelji smatraju kako bi trebala ići u školu, ali da i razumiju zašto prosvjeduje te da to „kao ljudi smatraju dobrim, ali kao roditelji lošim.“

Greti se u prosvjedovanju pridružilo i desetke drugih ljudi, uglavnom nezainteresiranih za trenutne realne probleme u koje je zapala Švedska.
Podršku su joj dali navodno i brojni političari lijeve orijentacije.

https://tribun.hr/svedizam-15-godisnjakinja-strajka-bojkotiranjem-nastave-zbog-klimatskih-promjena/

scallop

• 5
  • 3
« Reply #820 on: 01-09-2018, 08:10:10 »
Tako su i prve stotine otišle iz Afrike. xrotaeye

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #821 on: 01-09-2018, 09:09:29 »
Tako su i prve stotine otišle iz Afrike. xrotaeye

Ili došle do Afrike.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #822 on: 01-09-2018, 09:38:45 »
I ti ćeš sad da daviš sa svojim sveznanjem, umesto da me pustiš da davim sa svojim. I prvi čovek je sišao sa smokve kad ju je obrao. Prazan tanjir izgubi privlačnost.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #824 on: 14-09-2018, 09:10:40 »
Ne znam kako je kod vas, ali kod mene jesen stiže na vreme. Noći su postale hladnije i prijatnije, ali neprijatnije smrdljivim martinima, pa navaljuju kroz otvorene prozore. Uklanjanje je delikatno. Ne smete da ih namrtvo ubijete, jer smrde ko fuga. Neću da vređam tvorove, jer tvor je mirisna živuljka u odnosu na njih. Naime, jednom smo pregazili ko zna kad pregaženog tvora, gume su danime smrdele, a meni je vonjalo na preprženu kafu. Bolje je to nego zgaziti smrdljivog martina. Lako je Inuitima da uoče pomeranje Sunca (ili Zemlje). Mi znamo da jesen stiže po smrdljivm martinima. xfrog

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #825 on: 14-09-2018, 09:15:48 »
Jeste, noći su osvežile i jutra su prijatna i jeste, Smrdljivi Martini su krenuli u evakuaciju. Naravno u mojoj kući ih čekaju mačke naoštrene na sadizam pa ih ja spasavam kako stignem.
Mene samo brine što prognoziraju oktobar sa temperaturama preko 30 stepeni. Nadam se da neće baš tako da bude.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #826 on: 14-09-2018, 09:22:12 »
I još jedna vest koja ilustruje koliko informacija može da bude dezinformacija. Uragan Florens će danas počistiti obale Karolina u SAD. Svi se evakuišu, samo "siroti" zatvorenici ostaju u svojim zatvorima. Naime, njihov dom nije građen kao karton građevinarstvo, obezbeđeno je bezbedno, pa će se verovatno i porodice čuvara privremeno preseliti u zatvor. xfrog

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #827 on: 14-09-2018, 11:35:55 »
Mene samo brine što prognoziraju oktobar sa temperaturama preko 30 stepeni. Nadam se da neće baš tako da bude.

Šta fali temeperaturama većim od 30 stepeni?
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #828 on: 14-09-2018, 12:20:09 »
U Oktobru? PAKAO!!!!!!!!

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #829 on: 14-09-2018, 12:27:23 »
Богови нас чувају, иначе би прошли као остатак света што тренутно пролази.
Кина и Индија су на удару, а не само Америка и Јапан.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #830 on: 16-09-2018, 05:15:36 »
Metan, kao što znamo, ima "jači"  efekat staklene bašte nego ugljendioksid i odavno se priča o problemu prdećih, jelte, krava. Naravno, ovo ispod je mišljenje i procena jednog stručnjaka, ne nekakav edikt:

Europe must halve meat and dairy production by 2050 to save planet, expert says

scallop

• 5
  • 3
« Reply #831 on: 16-09-2018, 08:36:54 »
Pa ovo je gore od eugenike! Neki exprd exprdnuo i kao vegetarijanac red je da preneseš objavu. Pa, on bi za 30 godina da prepolovi čovečanstvo, jer i ljudi prde! Sramotno je da se takvi mamlazi nazivaju stručnjacima.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #832 on: 16-09-2018, 13:58:50 »
Крава - непријатељ број 1.
Не сумњам у школованост овог стручњака, само је питање у чијој служби се његова стручност налази?

:idea:

Треба направити филтере за прочишћавање крављих прдежа.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #833 on: 16-09-2018, 14:07:06 »

Треба направити филтере за прочишћавање крављих прдежа.

Sa ugrađenim generatorom za konverziju u čistu energiju.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #834 on: 16-09-2018, 14:09:32 »
Pa, da u Mad Max Beyond the Thunderdome kola su sva modifikovana da voze na metan - ima tu neke računice!!!!!!!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #835 on: 16-09-2018, 14:17:58 »
Ako bioskop potvrđuje, mora da sam u pravu. :shock:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #836 on: 19-09-2018, 12:59:48 »
Nešto u čemu se Trump i Putin slažu.

http://webtribune.rs/javnost-zapanjena-putin-otkrio-zaveru-ne-postoji-globalno-zagrevanje-to-je-prevara-veka-evo-sta-stoji-iza-svega/

Slažu se i po niz drugih pitanja ali se generali ne slažu. Oni bi malo pucali.

mac

• 3
« Reply #837 on: 19-09-2018, 13:12:27 »
Videćemo šta će biti kad Moskvu tri godine za redom pogode toplotni talasi. Biće "svejedno je od čega je, moramo protiv toga da se borimo".

scallop

• 5
  • 3
« Reply #838 on: 19-09-2018, 13:19:00 »
Možeš li dotle da budeš na čekanju? Bavi se nečim realnijem. Recimo, procenom da li je svetska proivodnja đubreta štetnija od kravljeg metanisanja. Koliko je lako uveriti, a teško razuveriti. Ti si postao vernik usmerenih klimatskih promena. Svet će propasti pre nego što odustanete.

mac

• 3
« Reply #839 on: 19-09-2018, 13:40:21 »
Neka Rusi istraže to sa đubretom, pa nek objave rezultate, umesto što negiraju da problem uopšte postoji. Odleđeni permafrost će ubrzati proces, i nećemo dugo čekati za trogodišnji toplotni talas u Moskvi.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #840 on: 19-09-2018, 13:43:17 »
Као што нисмо дочекали ни оне твоје пролећне поплаве које си предвиђао.  :lol:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #841 on: 19-09-2018, 13:46:58 »
Neka Rusi istraže to sa đubretom, pa nek objave rezultate, umesto što negiraju da problem uopšte postoji. Odleđeni permafrost će ubrzati proces, i nećemo dugo čekati za trogodišnji toplotni talas u Moskvi.

Toplo leto, hladna zima. Moja prognoza je da ćemo se zimus prilično smrzavati. Indijanci već seku drva.

mac

• 3
« Reply #842 on: 19-09-2018, 14:31:51 »
Razlika između tog predviđanja poplava i ovog predviđanja žega je što sam tad specificirao vreme. Sad ne specificiram, pa može da se desi bilo kad, i zato je ovo predviđanje verovatnije (i nrepreciznije). Svejedno je kad će da se desi, ali će se po Marfijevom zakonu desiti, i kad se bude desilo Rusi će reći "ej, pa mi ovo zapravo ne želimo".

A ako ćemo pravo, bili smo blizu za te poplave. Da je neka malo jača kiša slučajno pala u vreme povišenog vodostaja bilo bi poplava. Spasilo nas je to što nije bilo kiša. Poplava je i bilo negde u Bosni, ako se dobro sećam.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #843 on: 19-09-2018, 14:38:05 »
Ma, uvek je bilo svega toga, samo danas uredno saznamo.

Boban

• 3
« Reply #844 on: 19-09-2018, 15:04:41 »
Rusima se jebe za promenu klime i globalno otopljavanje jer će u tom slučaju Sibir postati najpoželjnije mesto za život.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

mac

• 3
« Reply #845 on: 19-09-2018, 15:16:20 »
Ma neće biti najpoželjnije. Temperature zimi će biti -20 umesto -25 stepeni. Ko hoće tako da živi?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #846 on: 19-09-2018, 16:06:31 »
Добра тема, ал ме мрзи да читам претходне странице. Негде сам прочитао да ако се овим темпом настави пораст просечне температуре до краја века на Земљи више неће моћи да се живи. Ја то нећу доживети, али жао ми због евентуалних потомака и будућих генерација.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #847 on: 19-09-2018, 16:32:01 »
Sad ne specificiram,pa može da se desi bilo kad,

nećemo dugo čekati za trogodišnji toplotni talas u Moskvi.

Колико је то "дуго" Мац?

Иначе, како видим на овој теми, ти поодавно мантраш о "три године жеге по Русији".

Tek ćemo to da vidimo, kad im udari žega tri godine za redom.

Батали се тих прорицања, јер си озбиљан колико и ганци "доктор" Јупитер Јувентус.
Пошто ми не делујеш као неко ко је сам могао да смисли бљузгу о "три године руске жеге", дај нам признај где си то прочитао, од ког "стручњака" си ту бљузгу пазарио?

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #848 on: 19-09-2018, 16:49:09 »

Па ти ниси ни прочитао текст са линка који је Скалоп поставио.
Да јеси, не би бљузгао о Русима који тек тако нешто негирају, и не би брже боље наставио са бљузгом како ће Руси најебати кад им удари руско лето три лета заредом... :lol:

Упознајмо доктора Џон Бејтса, правог Руса...  :lol:

“Dr Džon Bejts je deset godina vodio NOAA program klimatskih podatka i otkriva zapanjujuće navode u opširnom ekspozeu za Daily Mail, koji je objavljen 4. februara. Njegova glavna optužba je da je vrhunska agencija federalne vlade koja je zadužena za klimatske nauke objavila faličnu, ali široko prihvaćenu studiju koja je trebalo da pobije jaz u globalnom zagrevanju. Bejts optužuje vodećeg autora studije, zvaničnik NOAA-e Tom Karl, da nije arhivirao dokaze – sve to u “grubom pokušaju da se intenzivira uticaj“ dokumeta pre početka konferencije.“

Dr Bejts je konačno dokazao ono što su mnogi već pretpostavljali 2015. godine- Da NOAA štimuje podatke kako bi se nauka uklopila u plan.
“Naučnici Nacionalne okeanske i atmosferske agencije su pronašli rešenje za 15-godišnju “pauzu“ u globalnom zagrevanju: Oni su “prilagodili“ pauzu.“
Bejts je potvrdio da je sve bilo lažno.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #849 on: 19-09-2018, 17:10:09 »
Koj će mu? On je već vernik.