Author Topic: MINDHUNTERS  (Read 7313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
MINDHUNTERS
« on: 17-01-2004, 16:43:03 »
Jeste li spremni za novi film jednog od najvecih zivih autora?
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #1 on: 18-01-2004, 03:10:44 »
ja jesam.

bese za koju nedelju se otvara, je li?

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #2 on: 18-01-2004, 04:34:52 »
I was born ready.

Right.

Je l' to onaj Reni Harlinov neoficijelni nastavak Identitija? Samo sa crncima?

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #3 on: 18-01-2004, 04:59:57 »
ghoul, ako si spreman, onda ga gledaj u petak i u noci nam napisi utiske...

inace, da to je film koji je baziran na konceptu deset malih `younameit`. citao sam neki draft skripta, cak sam i pisao script review za AICN. it will keep you guessing untile the end, mada nije rec o filmu u kome mozes na osnovu dedukcije da zakljucis ko je ubica, ubica je naprosto onaj koji se dopao piscu. ono sto je kljucni adut filma su bizarne smrti na tragu FINAL DESTINATION 2 i jedna briljantna akciona scena za koju se nadam da ce biti verno preneta iz skripta na ekran.

inace, ja najradije ne bih povezivao MINDHUNTERS sa IDENTITY. misljenja sam da ce MINDHUNTERS biti film a da je IDENTITY konceptualna umetnost, da je rec o konceptu kojim autori pokusavaju da osveste umornu formulu i slabu egzekuciju. naime, ja nisam zadovoljan ako skoro dva sata gledam dosadan i rutinski film, koji dobije novi smisao zahvaljujuci obrtu. jer, kad se podvuce crta rec je o skoro dva sata dosadne i rutinske filmske materije...

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #4 on: 18-01-2004, 08:59:55 »
Ja volim kad mi neko odradi novi spin na stari klishe, cak iako je spin dodavanje novog klishea koji nas, ruku na srcu, jeste izmorio poslednjih godina. A mislim da je film zabavan i bez tog gimmicka.

Sa druge strane, kada mi neko kaze: "it will keep you guessing untile the end, mada nije rec o filmu u kome mozes na osnovu dedukcije da zakljucis ko je ubica, ubica je naprosto onaj koji se dopao piscu", dodje mi samo da se poserem na taj scenario. Jedina stvar koju mrzim vise od whodunita je whodunit koji nema ni dubljeg smisla. Znam da ce film da me odrzi Harlinovom rezijom, ali po gorenavedenom sumnjam da ce krajnji film biti u stvari - film kog vadi rezija iz mediokritetskog, idiotskog, amaterskog, umornog, prezvakanog i hiljadu puta vidjenog scenarija. Ukratko, jos jedan Final Destination 2.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #5 on: 18-01-2004, 09:02:19 »
A, da. Buduci da pokusavam da se izborim sa tvojom definicijom "konceptualne umetnosti", zanima me da li tebi i My Little Eye spada u tu fioku. Care to elaborate?

Boban

• 3
MINDHUNTERS
« Reply #6 on: 18-01-2004, 12:49:03 »
E sto vas volem kada se ovako unapred naodusevljavate nekom umetnickom delu na osnovu dve-tri naznake kojekuda i dosadasnjem radu stvaralaca, a onda bude svasta.
Pojedinci cak nemaju posle snage da priznaju da je film sranje pa pisu hiperpozitivne kritike iznoseci obicnom coveku nerazumljive razloge za takav stav.
Da li se na kraju ipak sve svodi na ono "svidja mi se-ne svidja mi se", ili "imam interes da hvalim-nemam interes da hvalim"?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #7 on: 18-01-2004, 14:16:09 »
Ne znam sta ti je bilo zabavno u IDENTITY ali to razumem jer je taj film mnogima bio zabavan, tako da postoji mogucnost da sam malo iscrpljen i netolerantan prema miljeu. Slicno vazi i za MY LITTLE EYE, mnogima se dopao a meni je to onako zesce gimmick-driven film, a pritom pripada skoli psihodramatizacije kojoj sam nesklon jer u filmu postoji psiha ali ne i psihologija.

Inace, ja stojim pri stavu da su scenario i narativ, a to govorim iz pozicije scenariste, samo meso koje treba da glodje gledalac dok zapravo gleda rediteljeve fetise. FINAL DESTINATION 2 je u tom smislu malo ogoljen ali ja sam osetio ogromnu kolicinu fetisizma u tom ostvarenju. Za razliku od IDENTITY i MY LITTLE EYE. E sad, naravno, to je moj dozivljaj filma.

U taj dozivljaj filma se savrseno uklapa Harlin, koji je totalni fetisista kad je rec o rediteljskom pristupu. Naravno, uvek se vracam do LONG KISS GODNIGHT kao jednog najpre superiorno napisanog ostvarenja. OK, slazem se, ali da li bi taj film bio i upola efektan da Harlin nije stejdzovao onakve spektakularne i cesto iracionalne akcone situacije, od kojih su kljucne dve vodene-pad sa sprata sa pucanjem u led i mucenje na tocku. Konacno, ima li veceg fetistse od coveka koji je rezirao scenu gde se Saffron Burrows svlaci pred ajkulom u DEEP BLUE SEA?

Dakle, koga briga za skript, skript je tu samo da pomogne dok Harlinov fetisiszam baulja u potrazi za pricom...

svemirko

• 4
  • 2
MINDHUNTERS
« Reply #8 on: 18-01-2004, 14:19:57 »
Quote from: "Spider Jerusalem"

Sa druge strane, kada mi neko kaze: "it will keep you guessing untile the end, mada nije rec o filmu u kome mozes na osnovu dedukcije da zakljucis ko je ubica, ubica je naprosto onaj koji se dopao piscu", dodje mi samo da se poserem na taj scenario. Jedina stvar koju mrzim vise od whodunita je whodunit koji nema ni dubljeg smisla.

to je zato sto te whodunit filmovi podsecaju na to koliko su filmovi koje, mozda, volis, zapravo napravljeni bez trunke dramaturske vestine
This looks like a job for a real super hero

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
MINDHUNTERS
« Reply #9 on: 18-01-2004, 20:01:26 »
Quote from: "svemirko"
Quote from: "Spider Jerusalem"

Sa druge strane, kada mi neko kaze: "it will keep you guessing untile the end, mada nije rec o filmu u kome mozes na osnovu dedukcije da zakljucis ko je ubica, ubica je naprosto onaj koji se dopao piscu", dodje mi samo da se poserem na taj scenario. Jedina stvar koju mrzim vise od whodunita je whodunit koji nema ni dubljeg smisla.

to je zato sto te whodunit filmovi podsecaju na to koliko su filmovi koje, mozda, volis, zapravo napravljeni bez trunke dramaturske vestine

Svemirko, ne seri, zestoko sam protiv whodunit filmova, to je kao da imas seks sa osobom koja svaki cas nesto zakera i nikako da svrsi, sve u svemu, uz ove filmove uopste ne moze da se masturbira i to je cinjenica i ako vam je devojka rekla da voli whodunit, garant je frigidna . Izuzetak su filmovi briana de palme, oni su ono kako bi izgledali hickokovi filmovi da se debeljku bar jednom digao i da je umesto frigidne Grejs Keli, posao dao seksi mackici Nancy Alen.
Proooobaj da u glavi budes sam

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #10 on: 19-01-2004, 02:39:38 »
otaku, mozda ovo pisem malo u afektu, ali - budi mi zena! [ako si zensko]

enivej, dodeljujem ti nagradu za najbolji post meseca januara.

otaku

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #11 on: 19-01-2004, 11:17:29 »
Hej, I'm all yours, Ghoul, momce!
Kada sam bila mala, prorekli su mi da cu se udati za momka koji mi prvi odgovori na forumu ZNAKA SAGITE. Hm, dakle, citiram:

"pa zanima i nas, koji nismo, misljenje tebe koji, izgleda, jesi.

reci nesto, zainteresuj nas, nemoj odmah sa pitanjima...

ps: dobar ti nick." (Ghoul)

:wink:

Milosh

• 5
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #12 on: 19-01-2004, 14:52:13 »
Konacno, ima li veceg fetistse od coveka koji je rezirao scenu gde se Saffron Burrows svlaci pred ajkulom u DEEP BLUE SEA?

Daaa...

Film u kome CGI zaista funkcionise i uspeva da uplasi!

Film sa jednom od najboljih jump-scare scena ikada!

Film koji sam gledao par pet puta. 8)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #13 on: 19-01-2004, 16:10:03 »
ghoul is getting laid!

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #14 on: 19-01-2004, 16:24:55 »
Quote from: "crippled_avenger"
ghoul is getting laid!

pa kad si se ti uhvatio abecede!

a kad dodjes do 'E' ima da kazes, 'e, dokurca!' :lol:

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #15 on: 19-01-2004, 21:53:17 »
I got 99 problems but a bitch ain`t one

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #16 on: 31-05-2004, 03:45:41 »
Gledao sam MINDHUNTERS!

Film spada medju Rennyjeva vrhunska ostvarenja.

Po mom misljenju, razlog zasto ga do sada nisu plasirali u bioskope je u tome sto Miramax/Dimension ne mogu da shvate kako da ga prodaju narodu. Naime, film nema neki star hook, te oni cekaju da se Val Kilmer i Christian Slater malo oporave pa da ga tako puste. Serial killer angle je vec istrosen, cak i u pouzdanoj varijanti sa Ashley Judd. Filmu nazlaost nedostaje neki gothic hook da se prodaje kao horor. Zato je zarobljen na polici.

Da je New Line producirao ovaj film, vec bi zaradio 100 miliona ali sa Weinsteinima ima nesigurnu sudbinu.

Najbitnije je da film nije unreleased sto je los.

Scenario je tight. Nista o cemu ce se pisati mnogo, ali vrlo precizan i bez suvisnih detalja i sala. Prica se da ga je u nekom casu doktorovao i Ehren Kruger.

Scenario je posluzio kao racionalizovana kicma za ulazak u svet Rennyjevih fetisa. A renny ovoga puta isporucuje socan film bez pogresnog kadra. Fotografija je besprekorna, film je savrseno osvetljen. Cini se da je Renny u ovom slucaju too fuckin` slick. Svaki drugi reditelj odstupi bar malo, ima neki svoj kink, ali ne i Renny. Tony Scott je prljav, Renny je cist. Renny radi kao hirurg. Sklapa filmski les koji izgleda potpuno kao manekenka. Fenomenalno.

Renny uspeva da cak polemise i sa samim sobom. Pravi direktne omaze svojim heartstopping scenama iz CLIFFHANGERa i DEEP BLUE SEA, a podseca nas i na LONG KISS. Medjutim, ne propusta i da konstruise tri perfektne autenticne, i nikad do sada vidjene scene.

MINDHUNTERS je film koji se ne busa svojom autenticnoscu te ne verujem da moze biti privlacan najsiroj publici. Medjutim, njegov unutrasnji estetski mehanizam cini da se dokaze kao veliki film. MINDHUNTERS ce vremenom samo rasti kao klasik, kada se prevazidje njegov trenutni autsajderski polozaj. Koncept ovog filma je mrtav ali ga Renny svojom hirurgijom spaja da bi ga kinestickom alhemijom podigao u visine. Svaka cast!

johnson bronson

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #17 on: 31-05-2004, 04:03:17 »
evo malo neobavezno

ghoul is getting slaid.

zatim:

narativ je meso koje gledalac glodje dok gleda dok gleda rediteljeve fetishe - ovo smrdi po pajkicu! 100 mu gromova, zbog ljudi kao vi imamo smarache poput bertolucija!

zatim:

najvise volim kad se kristina svadja sama sa sobom. Svemirko i otaku, predjite na sah, ima super knjiga dragoslava andrica sa anegdotama iz koje moze mnogo da se nauci. ako necete sah, a ti predji na pisanje dijaloga, mozda ti krene.

zatim:

kfrc

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #18 on: 31-05-2004, 04:12:44 »
sve je ovo fanovski gobbledegook frazeoloski maskiran u 'kritiku'.

pazi molim te, 'polemise sa samim sobom'!

da bi neko ucestvovao u polemici [makar i sa samim sobom], prvo treba da ima sta da kaze.

izmedju redova citam da je reni ovde u stvari poceo da reciklira samog sebe, i da svojoj trojici preostalih fanova to prodaje kao 'ezoteriju'.
sreca te se braca vajnshtajn nisu primila na to isprdjivanje, i umesto toga su kupili novi film majkla mura.

to su ljudi koji znaju sta valja.

reni breni.

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #19 on: 31-05-2004, 12:21:29 »
Ono sto mene drzi u potpunom spokoju, za razliku od vas, je to sto sam gledao film i znam o kakvoj magiji govorim. Vi pokusavate da udarite spolja, nekim saljivim pretpostavkama, na ovog coveka, samo zato sto niste videli film. Uvek je to tako, a posle se zavrsi `oprosti mi pape` pricom o tome kako ste uvek voleli i razumeli Rennyja. Ovaj film nece biti izuzetak.

Ono sto nas kao totalni spektakl tek ocekuje je EXORCIST u kome je Renny predvodio reshoot sa Skip Woodsom, koji je sa perom jahao pored njega. Kada vidite MINDHUNTERS, necete moci da spavate ocekujuci kakvu havariju Woods i Harlin spremaju. Jer, pazite, Harlin se ne stidi gorea cak i kad film nije gory.

Dotle, naravno, idite malo da gledate DONNIE DARKO: DIRECTOR`S CUT i prepustite trojici Rennyjevih fanova da cuvaju miran san ljubitelja pravog exploitationa...

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #20 on: 31-05-2004, 12:28:19 »
Inace o Ghoulu sve govori osporavanje Rennyja i hvaljenje Michael Moorea, ciji filmovi izgledaju kao KULTURNI NOKAUT: THE MOVIE, a za ovaj novi cujem da izgleda kao polumontirana reportaza pokojnog Krste Bjelica koja nije stigla za drugi Dnevnik RTB (ne RTS vec RTB)...

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #21 on: 31-05-2004, 12:52:07 »
Uf.

Dršte se za gaće kad Krip skoči u righteous indignation.

otaku

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #22 on: 31-05-2004, 16:20:07 »
Quote from: "johnson bronson"
najvise volim kad se kristina svadja sama sa sobom. Svemirko i otaku, predjite na sah, ima super knjiga dragoslava andrica sa anegdotama iz koje moze mnogo da se nauci. ako necete sah, a ti predji na pisanje dijaloga, mozda ti krene.

priznajem da je glupo to za polemiku, mada ne mnogo gluplje od bilo cega vezanog za mene na forumu, pa ne znam cemu pominjati i to sad, posto je stvar vec bajata. tebi je, kolko se secam, za glupavog svemirka, receno da je klon, inace bi djavola mogao da se pravis mnogo pametan na tu temu. i da, pojasni sta to treba da mi krene. ako je pisanje, to sto je jedan od mojih neuspelih pokusaja dosao vasih saka, ne treba da vas opterecuje da se brinete za moj dalji razvoj ili sta god bilo, jedino ako je biti pisac uslov da se postoji na forumu.  

Quote from: "Ghoul"

pazi molim te, 'polemise sa samim sobom'!

da bi neko ucestvovao u polemici [makar i sa samim sobom], prvo treba da ima sta da kaze.

da, a ti cim zines, sve mudrost sipa.  :roll:

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #23 on: 31-05-2004, 16:31:31 »
Quote from: "otaku"
da, a ti cim zines, sve mudrost sipa.

hvala, bejbi- znao sam da ces jednog od ovih dana konacno primetiti...

PS: a i ja zapazam sve izrazeniju supstancijalnost tvojih postova, dakle...

otaku

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #24 on: 31-05-2004, 16:43:26 »
dodjavola, nisam ti ja bejbi

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #25 on: 31-05-2004, 16:50:11 »
Harlinov gospel se mora siriti, Sagita je samo pocetak...

otaku

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #26 on: 09-06-2004, 19:03:32 »
film je genijalan!  :D

Milosh

• 5
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #27 on: 16-06-2004, 12:38:23 »
Pogledao sam i ja Mindhunters...

Film je zaista odlican. Ne bih se usudio da kazem remek-delo i sl. posto poseduje dosta problema koji ga od toga odvajaju, ali ga, na srecu, i ne sputavaju bitnije osim malo pred sam kraj filma. Ti problemi su pretezno scenaristicke prirode, ali da krenem redom...

Kao prvo, film jeste dobro reziran, u onom smislu kako se od Harlina to i ocekuje. Znaci, visoko je estetizovan, na momente mozda i predizajniran, odlicno osvetljen, prepunjen interesantnim pokretima kamere, sa pazljivo isplaniranim i realizovanim scenama... E sad, taj pristup, moze malo da smeta, posto, generalno, utice na utisak celovistosti, pa film vise deluje kao skup genijalnih epizoda tj. neverovatnih scena smrti u stilu Final Destination 2. Prica koja svemu tome daje okvir i nije toliko bitna, a ta slabost se manifestuje vidnije tek na kraju kada biva otkriven identitet ubice. Rec neubedljivo je prva koja mi pada na pamet.

Srecom, kasting je prilicno zanimljiv i inspirativan pa uspeva da ublazi tu vrstu nedostataka. Val Kilmer i Christian Slater ovde imaju tek epizode, ali dovoljno upecatljive. Treba izdvojiti Kathryn Morris koju ako je vec niste zapazili u Minority Report ili odredjenim opskurnim b hororima pre toga, ovde prestavlja pravo otkrice.

Na nivou konkretnih scena prvo ubistvo je konceptualno remek-delo, a i realizacija je efektna. Zavrsna scena podvodnog obracuna podize tenziju u poslednjoj trecini filma kada scenario na trenutak sklizne u klise.

Uzasno zabavan film, ali ne ocekujte nista previse 'ozbiljno', sto u ovom konkretnom slucaju i nije lose, naprotiv.

Inace, mislim da studio ceka da vidi kako ce da prodje Harlinov Exorcist, pa ako od toga bude nesto [sto se tice zarade], mozda ce film da dobije nekakvu siru distribuciju koju ocigledno zasluzuje.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #28 on: 16-06-2004, 19:17:56 »
Mislim da harlin definitivno nije, niti ikada moze biti selling point filma. Jedino sto u EXORCIST/MINDHUNTERS varijanti moze prodati Harlina je projekcija posle koje bi mogao dobiti nove poslove.

Dimension ceka da Kilmer uku neko od drugih glumaca postane star koji moze da iznese film. MINDHUNTERS se vec prikazuje na nekim evropskim festivalima, cak i u nekim zemljama u distribuciji i sve se vise plasim da ce mu Dimension pruziti sudbinu poput THE GATHERING ili HOLE to jest da ce ostati u vecitom limbu neprikazanosti u Americi.

Takodje cini mi se da je curenje skeniranog scenarija na net pre vise od godinu dana, pa zatim sadasnja pojava DVD-ripa zapravo samo pokusaj autora da ucene studio da ne radi neki cut, to je Verhoeven radio dva puta-prvo kada je procureo  STARSHIP TROOPERS bez efekata ili kada je objavljen scenario  za HOLLOW MAN na netu...

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #29 on: 17-08-2004, 20:07:56 »
hajde ghoul, sad lepo klekni i pruzi Harlinu zadovoljenje koje zasluzuje...

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #30 on: 17-08-2004, 22:41:28 »
ghoul, zadovoljenje Harlina ukljucuje i otkopcavanje slica-NO CUM DODGERS!

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #31 on: 28-08-2004, 02:19:40 »
MINDHUNTERS ode na video... nista od americke bioskopske distribucije...

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #32 on: 07-09-2004, 13:18:20 »
Ono sto mene drzi u potpunom spokoju, za razliku od vas, je to sto sam gledao film i znam o kakvoj magiji govorim. Vi pokusavate da udarite spolja, nekim saljivim pretpostavkama, na ovog coveka, samo zato sto niste videli film. Uvek je to tako, a posle se zavrsi `oprosti mi pape` pricom o tome kako ste uvek voleli i razumeli Rennyja. Ovaj film nece biti izuzetak.

Ono sto nas kao totalni spektakl tek ocekuje je EXORCIST u kome je Renny predvodio reshoot sa Skip Woodsom, koji je sa perom jahao pored njega. Kada vidite MINDHUNTERS, necete moci da spavate ocekujuci kakvu havariju Woods i Harlin spremaju. Jer, pazite, Harlin se ne stidi gorea cak i kad film nije gory.

Dotle, naravno, idite malo da gledate DONNIE DARKO: DIRECTOR`S CUT i prepustite trojici Rennyjevih fanova da cuvaju miran san ljubitelja pravog exploitationa...

Ja mirnog SANA idem da trazim doni darko dajrektorz kat.

Oprasta ti pape.

Ja nikad.

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #33 on: 14-05-2005, 04:23:31 »
MINDHUNTERS najzad ulazi u americke bioskope ove nedelje. americki rezultat ce pokazati dve stvari:

1) da li Renny ima prostora za povratak posle par flopova.

2) koliko je americkoj premijeri naskodila eksploatacija sirom sveta.

film je navodno kostao oko 27-30 miliona dolara. van SAD je zaradio u bioskopima oko 14 miliona. vec sad nije flop. da vidimo moze li postati iznenadni hit?

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #34 on: 14-05-2005, 05:15:46 »
aj pojasni mi kako film 'već sad nije flop' ako je dosad povratio jedva polovinu budgeta?
po kom to kriterijumu nije flop?
verovatno NEĆE BITI (kad se obračuna zarada iz USA bioskopa i DVD-a) – ali to će biti KAD BUDE BILO.
zašto nije flop SADA?

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #35 on: 14-05-2005, 12:31:39 »
Pa, sam si rekao, vec sada se vidi koja ce biti cifra kad se sve obracuna. Pitanje je samo u kom se tempu naplacuje i koliko to opterecuje kreditne obaveze producenta.

Prihodi od DVDa i ostalih ciklusa distribucije su izvesni. To sto je doneo 14 miliona na blagajnama van Amerike znaci da ga je svaka zemlja vec prethodno otkupila za adekvatnu sumu od producenta koja moze cak premasivati tih 14 miliona. Ovo je indie film i on se prodaje svakoj zemlji pojedinacno.

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #36 on: 16-05-2005, 03:07:25 »
Otvorio se sa 2 miliona dolara na desetom mestu liste. Videcemo kako ce se stvari razvijati...

Ghoul

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #37 on: 16-05-2005, 03:11:13 »
Otvorio se sa 2 miliona dolara na desetom mestu liste. Videcemo kako ce se stvari razvijati...

dakle, tvoj optimizam je NEUNIŠTIV! :x  :x  :x

ili da parafraziram R. Crumba: your zest to defend crap appals me!

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #38 on: 24-05-2005, 14:50:14 »
$3,562,161   and counting...

crippled_avenger

• 4
  • 3
MINDHUNTERS
« Reply #39 on: 30-05-2005, 20:40:50 »
$4,331,000 and counting...

Rade2

• 2
Re: MINDHUNTERS
« Reply #40 on: 28-10-2015, 21:50:06 »
Ja obozavam ovaj film. Ali ne obozavam ga kao *gresno zadovoljstvo*, ne, za mene je on PUNOKRVNO REMEKDELO! Svaki minut, svaki segment ovog filma funkcionise besprekorno. Savrseni hibrid zestokog akcijasa, inteligentnog detektivskog *ko je krivac* filma i jezivog horora. Mracna atmosfera prevazilazi onu iz filmova Dejvida Fincera, a odlicno rezirane napete akcione scene posramljuju i velikog Brajana De Palmu. Film koji je napet i ne izvestan od najavne do odjavne spice. Film koji svaki ljubitelj kvalitetnih trilera mora pogledati.
Znam da se neke kolege forumasi nece sloziti sa mnom i da verovatno misle da se gledao malo filmova u zivotu, ali verujte mi, gledao sam dosta zanrovski slicnih filmova, izvikanih filmova izvikanih reditelja ali ni jedan od njih nije na mene ostavio onako snazan utisak kao sto je ostavio Mindhunters. Znam da bi mi kolege forumasi skrenuli paznju da Mindhunters nije dobro prosao u bioskopima i da je dobio lose kritike, ali zar nije isti slucaj i sa dosta filmova koji se danas smatraju klasicima ili imaju kultni status?

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #41 on: 28-10-2015, 22:47:55 »
ponovo pročitah čitav topik...  xrofl

those were the days...

Rade2

• 2
« Reply #42 on: 04-11-2017, 23:09:14 »
Lovci na ubice
Režija: Reni Harlin
Uloge: Kristijan Slejter, Val Kilmer, El El Kul Džej
Proizvodnja: SAD, 2005
DVD izdanje
Ocena: ********** (10)

PIŠE: RAŠO K PONEDELJAK, 11.02.2008. | 13:26
 Podeli
Najveći problem kod trilera, ne samo američkih već trilera uopšte, leži u tome što zbog svoje žanrovske prirode nisu u stanju da dosegnu savršenstvo. Svi trileri, ma koliko bili dobro režirani i odglumljeni, imali su taj peh da su vrlo brzo postajali predvidljivi i onda je svima bilo jasno ko je glavni negativac i kako će ga glavni dobrica savladati što je prilično ubijalo tenziju.

Trileri koji su pak bili totalno nepredvidljivi su takođe ostavljali publiku razočaranom jer se rasplet ispostavljao kao totalna budalaština koja nema blage veze sa zdravim mozgom (nedavni primer filma "Identitet" Džejmsa Magnolda) ili se ispostavljalo da je ubica osoba koja se uopšte nije pojavljivala u filmu do tada ili se pojavila kratko u totalno minornoj ulozi, što je, složićete se, prilično jadno scenarističko rešenje ( Telefonska govornica, Sakupljač kostiju, Sedam…).

Izgledalo je da u svakom trileru od 10 kockica ima maksimalno dobro uklopljenih 9, a da je jedna uvek morala da štrči jer ako bi ona bila dobro uklopljena druga bi iskočila iz stroja. Tako je bilo još od početka trilera pa sve do danas, a da stvar bude još očajnija, tržiste je bilo prepuno prosečnih trilera koji su se štancovali kao na pokretnoj traci i svi ličili jedan na drugi što je nas filmofile dovodilo do očaja i spoznaje da savršeni, vanserijski triler nikada neće biti napravljen. Sve do sada. Do vremena kada je najzad napravljen triler koji vraća poverenje u magiju filmske umetnosti. Triler koji zasenjuje sve do sada viđeno u žanru. Triler koji smo svi tražili kao oazu u pustinji prosečnosti.Triler koji bi, uz svo poštovanje i maestru A. Hičkoku, izazvao plimu ljubomore što ga on nije režirao. Triler brilijantne režije i ingenioznog, i to podvlačim, ingenioznog scenarija (podrazumeva se da je gluma odlična). Triler koji poseduje i čistu mišićnu snagu, ali i blistav um.Triler u kojem nema ‘’žvaki’’, rupa, pretencioznih poruka, nepotrebnih likova i zapleta koji služe samo da bi film duže trajao i svih ostalih stvari koje ‘’krase’’ ostala žanrovska ostvarenja. Triler koji se sastoji od 100% saspensa i 100 % užitka. Triler sa nepredvidivim ali i savršeno normalnim i logičkim rešenjem. Triler koji, ako ste pravi filmofil i obožavalac žanra, nikako ne biste smeli da propustite. Triler u kome su sve kockice poređane kako treba.

Dame i gospodo sa ponosom vam predstavljam "Lovce na ubice".

Sama priča je vrlo jednostavna i počinje tako što grupa agenata FBI (najbolji od najboljih u svojoj klasi) u želji da budu unapređeni u profajlere najvišeg nivoa odlaze na poslednji test. Test se sastoji od odlaska na pusto ostrvo i rešavanje zadatka koji im je njihov pretpostavljeni zadao. Problemi nastaju vrlo brzo kada agenti, jedan po jedan počinju da umiru na zastrašujuć i spektakularan način, a preživeli agenti sa užasom shvataju da nemaju posla sa tamo nekim trećerazrednim koljačem već sa ubicom koji je mnogo inteligentniji od Hanibala Lektora i koji ima mnogo bolesniji smisao za humor od Džokera.

I sa još većim užasom shvataju da je taj ubica neko od njih. Ali ko? Ko je taj vuk u jagnjećoj koži, taj mačak među golubovima? Ko je njegova sledeća žrtva i kako će umreti? Previše pitanja, premalo odgovora. Bilo ko može biti ubica ali takođe može biti i sledeći na listi za odstrel.

Likovi pokušavaju da deluju racionalno i stvari održe pod kontrolom, ali ubica, koji izgleda ima sve njihove najbolje veštine, a, plus, poznaje i sve njihove slabosti, je stalno deset koraka ispred njih i kako se broj mrtvih sve više i više povećava tako likovi postaju sve očajniji i preplašeniji.

Film juri 200 na sat, a gledaoci ga prate sa totalnom pažnjom, sa ‘’ruba stolice’’, nemoćni da razmišjaju o bilo čemu drugom osim o rešenju koje im neprestalno izmiče.

Mnogi trileri imaju dobar početak, ali pri kraju posustanu ili se totalno raspadnu, ali to sa ovim filmom uopšte nije slučaj, čak totalno naprotiv, što više ide ka kraju postaje sve bolji i bolji.

Preokreti se odigravaju brzinom svetlosti i taman kad mislimo da smo stigli do kraja i da više ništa ne može da se desi, dogodi se preokret. I još jedan. I još jedan. Sve do totalnog razrešenja i furioznog finala koje nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Ako se uzme u obzir da u stvaranju ovog filma nisu učestvovali vanfilmski pritisci (politička korektnost i sociološke poruke, pompezno reklamiranje sponzorskih brendova i praćenje određenih trendova da bi producenti vratili uloženi novac, kao i podređivanje čitavog filma promociji glavnih glumaca) jasno je zašto smo dobili punokrvno remek-delo. Ovde film nije ničemu podređen, ovde je sve u funkciji filma.

Nema superstarova koji bi svojom pojavom ugrozili film već se ovde nalaze obični, nepoznati ali povrh svega izvanrendni glumci čiji je osnovni cij bio da na svojim plećima iznesu ovu složenu priču (ako ne računamo stalno neopravdano podcenjivane i odlične glumce Vala Kilmera i Kristijana Slejtera, koji su ovim filmom napravili veliki kambek i zlobnicima dokazali da još uvek nisu za staro gvožđe kao i reper El El Kul Džej koji se u glumačkim vodama snalazi mnogo bolje nego njegov kolega Ajs Kjub).

Drugi važan razlog za kvalitet ovog filma je odličan scenario. Nisam upamtio kako se zove scenarista ovog filma ali mi je sasvim jasno da se radi o nadprosečno inteligentnoj osobi, a ne o nekom nadmenom, ispraznom slinavku koji je posao dobio samo zato što mu je pradeda Hauard Hoks.

Film je pun fora i trikova koji nikada ranije nisu viđeni na filmu, a čak i da jesu, sigurno nigde nisu tako dobro razrađeni i uklopljeni kao što je to ovde slucaj.

I poslednji razlog je majstorska režija. Pravljenje filma je slično zanatu, a ako imamo dobrog zanatliju dobijamo vrhunske rezultate. Zanatlija se zove Reni Harlin, a on ima veliko iskustvo. Napravio je pregršt dobrih filmova u karijeri, što akcionih (Alpinista, Umri muški 2, Dug pojubac za laku noć, Ostrvo pirata), što horora ( Strava u ulici Brestova 4, Duboko plavo more).

Doživeo je pljuvanje zbog svog filma "Istetrivač đavola: početak", ali je sa "Ubicama" dokazao da majstor ostaje majstor.

Film je fenomenalno režiran i sasvim u skladu sa scenarijem, pogotovo furiozne akcione scene koje prosto oduzimaju dah.

Svi njegovi raniji filmovi sada izgledaju kao stilska vežba, gomila odskočnih daski da bi režirao ovaj film, najbolji u svojoj karijeri.

Ovim filmom je dosegao vrhove žanra i učinio da Brajan Singer, Kristofer Nolan, Džonatan Dem, Dejvid Finčer, Džozef Ruben, Brajan De Palma, Lari Koen, Ves Krejven, Džon Karpenter i ostali iz društva koji misle da imaju primat nad Hičkokovim nasledstvom u filmskoj industriji posramljeno gledaju u pod.

Zaboravite na "Kad jaganjci utihnu", "Sedam", "Nervni slom", "Vrisak", "Lovac na potezu", "Soba panike", "Sakupljač kostiju", "Poljubi devojke", "Zodijak", "Savršeno ubistvo", "Dežurne krivce", "Memento", "Plan leta", "Talentovani gospodin Ripli" i na sve ostale izvikane trilere, oni nisu ni do kolena "Lovcima na ubice".

To je film na koji se čeka decenijama i koji još dugo neće imati pravu konkurenciju. Šta? Ne verujete mi? Mislite da preterujem? Ako je tako, uverite se sami. Ako vam se film ipak ne dopadne ja prosto ne znam šta da vam radim. Ako ovo nije najbolji triler ikad snimljen ja prosto ne znam koji jeste.