Author Topic: Обрадовић & Керац: Кобра (интеграли)  (Read 2637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zstefanovic

• 4
  • 3
Током овог месеца у штампу улази први интеграл „Кобре“, култног серијала цртача Бранислава Керца и сценаристе Светозара Обрадовића, стрипа који је на прелазу седамдесетих у осамдесете променио југо сцену.

Прва књига доноси епизоде са врхунца серијала, плус бонусе и ексклузиве (укључујући и детаљну критичку историју овог стрипа).

Свест је екран. Време је тачка. Рат је наслеђен. [„Веригаши“]

Meho Krljic

• 5
  • 3
Znači, prva knjiga  sadrži, pretpostavljam "Anđeo pakla", "Pustinjski monstrum" i potonje epizode? Odobravamo!!!!!!!!!

Alex

• 4
  • 3
Znači, prva knjiga  sadrži, pretpostavljam "Anđeo pakla", "Pustinjski monstrum" i potonje epizode? Odobravamo!!!!!!!!!

Nabavljam, Profile mi napala buđ.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Meho Krljic

• 5
  • 3
Meni su u dobrom stanju, ali ovo će valjda biti kvalitetniji povez i sve to  :lol: :lol:

zstefanovic

• 4
  • 3

Селам, Мехо.

Мање-више да, то је то, плус поменуте ексклузиве. Издавач је један од наших најугледнијих, а форма књиге ће бити трајна и достојна.

Оно што могу полуслужбено да кажем јесте да је уредник књиге сам Тоза Обрадовић, ликовно обликовање раде Боривоје Грбић и Предраг Ивановић. Моја маленкост је написала обимну и детаљну критичку историју стрипа и контекста у којем се појавио - да би се гуслама даље преносило. Осим чињенице да ми је ово један од пар најважнијих стрипских текстова у животу (а имам их коју стотину), приликом истраживања сам сазнавао и ствари које су ме добро лично протресле...

Да, биће по први пут објављена и светска библиографија Кобре из неколико земаља, што је једна од много ствари које биле непознате и/или заборављене, а које су сада расветљене.

У сваком случају, за мене "Анђео пакла" и "Пустињски монструм" и са тродеценијске дистанце остају оно што су били - врх (брате у Авраму).

ЕДИТ: обим вероватно око 200 страна (не знам тачно),  писмо латиница.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Odlično, blagodarim. Meni su te dve epizode, naravno, najdražije od svih ikad. Mada nisam gadljiv ni na ostatak Kobre. Rado ću ovo kupiti.

zstefanovic

• 4
  • 3
ДОПУНА НАЈАВЕ

Вечерас се видех са Грбићем и Ивановићем, па ми они рекоше да сам ја погрешно схватио. Наиме, књига ће бити спремна за штампу овог месеца, а када ће се штампати и бити одштампана -- е, то ће вам издавач и уредник благовремено најавити.

Извињавам се за брзоплету најаву -- дакле, за исту ону ствар због које ја грдим младе сараднике... 

Али, разумите и нас који смо одрасли на овоме. Мало смо превише нестрпљиви да ово видимо.

JasonBezArgonauta

• 4
  • 3
i ja, a dok se čeka na Kobru, ajd da vidimo kako je nastao

Čini mi se da ovaj zid izgleda drugačije. Bendžamine, da li su Sedam zapovesti iste kao što su bile ranije?

zstefanovic

• 4
  • 3
Ексклузивно: посао је (ваљда) при крају, за који дан би требало фајлови да се испоручују, ако небеске прилике одобравају.