Author Topic: True Detective  (Read 179700 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Albedo 0

• Guest
Re: True Detective
« Reply #100 on: 06-03-2014, 00:15:18 »
druga varijanta bi mogla biti baš ono što tražim!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #101 on: 06-03-2014, 01:15:38 »
ova teorija pretty much OBJAŠNJAVA sve ove teoretičare:

True Detective: Yellow King Theory

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #102 on: 06-03-2014, 11:31:07 »
Ako vam treba mala pomoć da razumete dešavanja u seriji posetite sledeći sajt:
http://www.wekeeptheotherbadmenfromthedoor.com/

Korisnik na io9.com je dao sledeći komentar, koji mi deluje prilično on the spot:

Summing up True Detective is difficult, but I've decided it's about a messy crime by messy people, being investigated by two cops who are not only a mess with each other, but have their own distinct messed-up lives, which they not only mess up on their own, but find their investigation being messed up even more by associates of the criminals, and the other cops who have intentionally made a mess of the investigation. And now these two messed up cops have sorted it out, and have to clean up the whole mess, which could be a messy matter indeed.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 06-03-2014, 11:37:11 »
Pretvoriste ovu seriju u LOST.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

cujkebr

• 2
« Reply #105 on: 07-03-2014, 00:20:34 »
Meni je 7 epizoda opako dobra,a serija razbija bre.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Milosh

• 5
  • 3
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Grimjack

• 2
« Reply #108 on: 07-03-2014, 02:29:48 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #109 on: 07-03-2014, 13:16:48 »
predosjećam da će Community imati jednu true epizodu :)

Albedo 0

• Guest
« Reply #110 on: 07-03-2014, 17:28:32 »
pogledah danas ponovo 1. epizodu, pa izvozao nas je Pizdolato dobro, već tu se vide neke stvari, naravno, potpuno su u skladu s gore postavljenim linkovima

Albedo 0

• Guest
« Reply #111 on: 07-03-2014, 18:53:48 »
mislim da je ovim sve otkriveno

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #112 on: 07-03-2014, 20:10:01 »
Neee, samo njega ne, povračaču!  xuss

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #113 on: 08-03-2014, 03:49:36 »
‘True Detective’ Fan Develops Elaborate Theory He Will Be Let Down By Season Finale

LANSING, MI—Claiming that the clues have been in plain sight all along, local man and diehard True Detective fan Spencer Adams, 34, told reporters Friday he has developed an elaborate theory that he will be incredibly disappointed by the show’s upcoming season finale. “If you’ve been paying close attention to each episode so far, everything points to the fact that we’re headed for a huge disappointment this Sunday,” said Adams, citing as supporting evidence the impossibly high expectations scattered throughout the crime drama’s first seven episodes and listing off a labyrinthine catalog of loose ends and unresolved plot threads that, according to his hypothesis, the HBO series cannot possibly wrap up in the season’s final 60 minutes. “I’ve been watching every shot, every cutaway intently—sometimes viewing the same episodes three or four times each—and the signs are all there: the increasingly convoluted story, the massive amounts of filler in the more recent episodes, the numerous occult references that we clearly aren’t going to get a proper explanation for. All of that makes a satisfying ending virtually impossible, and if you’ve carefully followed every onscreen moment like I have, you’ll see they’ve been making that obvious from the very start.” Adams also noted that the show has been dropping numerous hints as to the arc of its planned second season, namely that the producers will be unable to cast leads on par with Matthew McConaughey and Woody Harrelson and that Adams will then stop watching.

Milosh

• 5
  • 3
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Albedo 0

• Guest
« Reply #115 on: 08-03-2014, 11:39:06 »
http://www.hbo.rs/article/spisak-knjiga-i-autora-koji-će-nam-pomoći-da-razumemo-rasta-kola_46595

Albedo 0

• Guest

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #117 on: 09-03-2014, 16:10:15 »
Dok čekamo završnu epizodu TRUE DETECTIVE, evo savršene lektire da se prekrati vreme! A ujedno je daleko relevantnija za seriju od izvikanog KRALJA U ŽUTOM.

THE CONSPIRACY AGAINST THE HUMAN RACE – Thomas Ligotti

http://cultofghoul.blogspot.com/2014/03/the-conspiracy-against-human-race.html

mac

• 3
« Reply #118 on: 09-03-2014, 16:47:34 »
Stavio si sliku koja je skinuta sa xkcd-a i izvitoperena tako da se poenta izgubila. Nihilizam je za paćenike.

https://xkcd.com/167/

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 09-03-2014, 16:48:54 »
Stavio si sliku koja je skinuta sa xkcd-a i izvitoperena tako da se poenta izgubila. Nihilizam je za paćenike.

https://xkcd.com/167/

pa i ova slika je izvitoperena. nedostaje poslednji kadar u kome onaj odgriza glavu veverici.

Albedo 0

• Guest
« Reply #120 on: 09-03-2014, 19:55:49 »
reprizirao sam svih 7 epizoda, i moram da naglasim da je oduševljenje opadalo sa svakom narednom epizodom. Stvarno je bilo sve slabije, nadam se da će finale popraviti stvar. Naravno, kad kažem ''slabije'' mislim samo unutar True detective serijala, to je sve i dalje vrlo kvalitetno.

ipak, neke stvari su jasnije kada se pogleda zajedno a ne po jedna epizoda svake nedjelje

samo dvije zanimljivosti bih istakao

prva, Rast djevojci koja je ubila svoju bebu kaže da nas je Bog stvorio bez mana, mi smo takvi kakvi smo i trebali bi to da prihvatimo blabla, i ona prizna krivicu. 2-3 epizode kasnije, što sam tada zaboravio pošto je prošlo maltene 20 dana, cura (bivša prostitutka) koja zavodi Martija govori to isto, Bog nas je stvorio ovakve, to nisu mane itd.. i ovaj puca nakon 7 godina od prethodne prevare, uz to Megi naglašava da je u međuvremenu postao i religiozan i slično. Puca kada čuje Rastov fazon koji izgovara ta djevojka, malo gej, a? Koga je on stvarno htio da jebe u pedu? 8-)

s druge strane, Rast čak i u 7. epizodi kaže ''nadam se da baba nije u pravu'', u vezi života nakon smrti, i dalje igra ulogu nekakvog nihilističkog samotnjaka, a samo par epizoda ranije bukvalno citira ono što mu je Redži rekao prije nego što mu je Marti prosvirao mozak. Time is a flat circle, Carcosa i slično, na šta mu Rast odgovara da ne izigrava Ničea (iako Niče nije nihilista već predstavnik tzv malograđanske filozofije). Naravno, jasno je da je Rast takav postao zbog stvari koje su mu se desile, isto važi i za brdo austrijskih pisaca koji su mračili u vrijeme sumraka carstva, Habsburška monarhija se raspada i odatle i filozofija raspadanja.

Isto važi i za Šopenhauera i Ničea, njihova misao je nastala u specifičnom kontekstu društvene krize. Emil Sioran je bukvalno proizašao iz krize rumunskog komunizma. Kriza uvijek razvija htonična božanstva ili mračnije filozofije, to je toliko već puta potvrđeno da nema potrebe dalje spominjati. To je maltene nesvjesna reakcija na društvenu krizu, a ne neko originalno osjećanje ili racionalno prosvjetljenje.

Ali sama Rastova opsesija ovim slučajem je potpuno suprotstavljena onome što Rast govori, on ima (maltene hristoliku) misiju. Citira Redžija, nada se da Carcosa ima nekog smisla, tip nije nihilista. On to može postati u posljednjoj epizodi ali on to za sada nije. Dakle, sve te priče padaju u vodu, njegov intelektualni egzibicionizam je zanimljiv ali on to priča samom sebi, više nego Martiju. U 1. epizodi kao odgovara na Martijevo pitanje (iako ga ovaj to zapravo nije ni pitao), a u 7. epizodi već potpuno samostalno sam sebi govori u brk, sam sebe uvjerava jadničak.

Dakle, u tom kontekstu nadam se da otkrivena zločinačka grupa neće biti gomila retarda po uzoru na primitivice iz Ktulua, niti da je onaj tip što kosi travu na kraju 7. epizode u stvari taj koga traže. To bi me poprilično razočaralo.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #121 on: 10-03-2014, 06:46:21 »
citiraću šta je dr ognjanović reko na fejsbuku:

true detective (NO SPOILERS):

no, the ending did not satisfy me.
great show, sparks of genius throughout, but that limp-dick ending pulls the rug beneath a lot of things that were great, or seemed to be pointing towards greatness, before.
are they really NOT gonna continue THIS story in season 2?
because no story is finished here...

...i dodaću: joooj, ala će da se razočaraju svi ovi teoretičari zavera, ovi što su analizirali svaku travku, svaku reč dijaloga, svaki detaljčić gledali iz 6 uglova, što su tražili VELIKU PRIČU iza, i pitali koj li mu je moj taj KRALJ U ŽUTOM! :)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #122 on: 10-03-2014, 08:01:27 »
...zapravo, razočaraće se svako ko je očekivao dobar, smislen kraj koji odgovara ako ne na sva a ono barem na većinu postavljenih (ili implicitnih) pitanja...

ispostavlja se da je u suštini tanak i plitak zaplet zatrpan GOMILOM crvenih haringi i potpuno RANDOM aluzija (uključujući i karkosu i žutog kralja) da bi se sve rasplelo kao tek još jedna američanska razblažena limunada...

tomat

• 4
  • 3
« Reply #123 on: 10-03-2014, 11:48:36 »
komentar sa jućuba:

"The Yellow King = King Joffrey"
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

mirkiekishka

• 2
« Reply #124 on: 10-03-2014, 12:49:05 »

Albedo 0

• Guest
« Reply #125 on: 10-03-2014, 14:04:11 »

http://variety.com/2014/tv/news/matthew-mcconaughey-wont-do-a-true-detective-season-2-1201124448/

što bi ovo pisali da se nije planirao neki nastavak, a definitivno je dosta ostalo nedorečeno

u svakom slučaju, Oskar je tu završio stvari

mada, pogodih sto posto za Rasta, nema tu bre nihilizma, klasična reakcija u kriznoj situaciji, to je to

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #126 on: 10-03-2014, 16:00:50 »
100% se slažem s ovim likom: OBJASNIO je seriju i uštedeo mi nešto truda...

(ima spojlera, pa ne čitaj dok ne odgledaš poslednju epizodu)

http://stevenhartsite.wordpress.com/2014/03/10/the-king-in-yellow-and-the-herring-in-red/

Father Jape

• 4
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3

Albedo 0

• Guest
« Reply #130 on: 10-03-2014, 19:40:31 »
realno, iako je kraj bio polovičan (mada, šta očekivati od obične TV serije), moram priznati da je bilo zanimljivo putešestvije. Štaviše, to što su na netu raspleli, i što je svakako prisutno u seriji, je odlično, ali su Picolatu očigledno producenti obogaljili završetak. Od jedne serije i ne treba više tražiti do da pokrene ganglije, eventualno i čitanje neke literature koja je vezana za izradu same serije.

pa da su sve serije ovakve bilo bi fantastično

S P O J L E R

inače, gotovo nevjerovatno je šta se kasnije desilo sa Martijevom familijom, gotovo kao da on halucinira kako mu se supruga vratila, ponovo nosi prsten, ćerka mu nosi neku običnu majčicu, štaviše, nisam siguran da li je to čak i ista glumica koja se ne mijenja punih 10 godina, a ni ne spominje se da kljuka neku psihoterapiju. Kao da je Marti zaustavio vrijeme i sanja neku idealnu situaciju kakva je njegova familija mogla biti.

I uopšte sve nakon sukoba kao da je neki afterlife

C Q

• 2
« Reply #131 on: 10-03-2014, 21:05:00 »
Ok....Kraj je mogao biti bolji.Neću sad šire zato što je jos rano zbog spojlera.

Ovo instant objašnjenje Ničea,Šopenhauera,Siorana što User-dadara spama je most-generic-shit-ever,sve te teorije-krizne-geneze,jadno !

Albedo 0

• Guest
« Reply #132 on: 10-03-2014, 21:18:43 »
čisto radi nekog tamo pravopisa, nakon zareza i tačke se udari spejs

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 10-03-2014, 21:55:36 »
posle još jednog gledanja poslednje epizode donekle sam korigovao svoj sud.

i dalje mislim da je kraj slab i nezadovoljavajuć - ali ipak nije ONOLIKO koliko se na prvi pogled činilo.
objasniću uskoro u rivjuu.

Albedo 0

• Guest
« Reply #134 on: 10-03-2014, 22:29:26 »

tomat

• 4
  • 3
« Reply #135 on: 10-03-2014, 23:09:29 »
ovakav hepiend nisam baš očekivao, kao da je po Kingovom romanu snimano. falilo je samo da na kraju od sreće skoče, i da se tu zamrzne kadar.

nekako izgleda kao da je scenarista u nešto krenuo, pa posle nije uspeo da se iskobelja. čemu onoliko građenje priče, ako je planirano da kraj bude ovakav? nisam ja očekivao bogzna kakvo iznenađenje, ali mi ovo dođe kao neki antiklimaks, a otvorenih pitanja koliko hoćeš. podseća me malo na način na koji su skenjali drugu polovinu drugog serijala Tvin Piksa.

sama epizoda nije toliko loša, kada bi mogla da se posmatra izolovano od ostatka serijala, ali je svakako prisutan osećaj razočarenja i nedorečenosti.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #136 on: 11-03-2014, 01:26:35 »
Крај је одличан Гуле и то знаш, немој сада због бриге туђих мишљења, на пола пута да станеш са тим "ипак крај није лош али и даље сам незадовољан", стегни стомак и пробиј зид, иза је Гул који нема проблем да призна када је погрешио!!

'True Detective' creator Nic Pizzolatto looks back on season 1

Why end it that way? How big was the conspiracy? And what about season 2?

Albedo 0

• Guest
« Reply #137 on: 11-03-2014, 01:31:03 »
osećaj razočarenja i nedorečenosti.

ti onakvu britansku elokvenciju nazivaš ''nedorečenost'' 8-)

inače, lik negativca je parodija, mislim da bi to bila neka smislena poenta

tomat

• 4
  • 3
« Reply #138 on: 11-03-2014, 01:50:40 »
osećaj razočarenja i nedorečenosti.

ti onakvu britansku elokvenciju nazivaš ''nedorečenost'' 8-)

Da jbt, u cemu je fora s tim?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #139 on: 11-03-2014, 02:04:24 »
немој сада због бриге туђих мишљења, на пола пута да станеш

kad je mene bilo briga za tuđa mišljenja?
priznajem samo da sam pogrešio u delu u kome sam kazao da je kraj "tek još jedna američanska razblažena limunada" - pošto je tu situacija ipak nešto složenija; sve ostalo što sam nagovestio gore, a što ću detaljnije obrazložiti, i dalje stoji.
nažalost. :(

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #140 on: 11-03-2014, 02:15:53 »
Batler je ubica. Rust Cohle prođe character arc o kome svake sedmice prica Vladeta Jerotić u emisiji AGAPE i na kraju završi zreo da u toj emisiji i gostuje. Možda čak i da odmeni Vladetu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #141 on: 11-03-2014, 02:23:57 »
Inače, kada malo splasne inicijalna užasnutost time kako se serija završava, u odbranu ovog finala mogu da kažem da je ono verovatno nnogo bolje od eventualne mistifikacije u nekom pulp ključu tipa SRPSKI FILM gde bi se otkrila neka pedofilska superstruktura okultista i sl. Ovako zlo dobija svoju banalnu dimenziju, počinilac je marginalac-psihopata, ono što deluje kao opasna zavera je zapravo samo sticaj okolnosti, nepotizam i sl. Otud ovaj kraj iako ne estetski nije zadovoljio ima u sebi neku zen istinitost jer kaže da stvarnost nije onakva lakvom je vidimo ali da nije ni bitno drugačija. Rustovo okretanje veri i optimizmu takođe ima racionalno objašnjenje. Dakle, ovaj kraj je čak i solidan kad se o njemu razmisli ali je realno pad dok se gleda...

mac

• 3
« Reply #142 on: 11-03-2014, 02:43:35 »
Obratiti pažnju na sledeće: koliko je dokazanih pedofila u seriji, a koliko je učesnika u snuff filmu? I ne zaboravimo odakle je kaseta uzeta.

Uzgred, Rast kaže da zna kad mu je vizuelna percepcija poremećena, i dobro se nosi s tim (recimo kad je vozio kola dok mu šarena svetla lelujaju unaokolo). E pa, ako ga njegov sopstveni mozak ne može iznenaditi, onda kako objasniti njegovu zbunjenost onim prikazanjem u lagumu, u sred sukoba? Nisu tu čista, ne-ezoterična, posla.

Albedo 0

• Guest
« Reply #143 on: 11-03-2014, 02:49:58 »
na HALovom linku stoji solidno objašnjenje, ključno je

I think the killer, his methodology and his actual crimes were endemic, not only to our characters, but to the world we were dealing with.

I think it would have rang false to have Hart and Cohle suddenly clean up 50 years of the culture history that led to Errol Childress

nije rekao family history već culture history, tako da tu može da se drvi o svemu i svačemu

baš zato što je ''culture history'' objasnio je zašto je i u Martijevoj porodici bilo sektaških naznaka, to je nešto endemsko za tu kulturu

po meni, manijak je parodija različitih negativaca koji su dominirali američkim filmom, od dijaboličnih Britanaca do rednek nakaza iz nekih incestuoznih brakova i slično. Nosi Majersovo radno odijelo, ili bar nešto što liči na to. Sprdnja.

Albedo 0

• Guest
« Reply #144 on: 11-03-2014, 02:59:09 »
Nisu tu čista, ne-ezoterična, posla.

pa dobro, i Rastov govor je ezoteričan

mada, budući da vizuelizuje mirise, ''vidi'' aluminijum, ko zna šta smrdi u Karkosi i kako uopšte ubica miriše.

negdje je u seriji i napomenuo da je riječ o sinesteziji, dakle da udružuje čula u osjećanju situacije, sama Karkosa je dovoljno upečatljiva da izazove čulne probleme

naravno, samo dajem neko nereligozno objašnjenje, lično mi ne smeta pljuckanje po ateistima

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #145 on: 11-03-2014, 03:53:03 »
Rust je sigurno halucinirao u Carcosi i vizuelno i auditivno...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #146 on: 11-03-2014, 04:16:27 »
Pa vi ladno znate i imena junaka u seriji, ajmeee...  :shock:

Albedo 0

• Guest
« Reply #147 on: 11-03-2014, 13:55:23 »
SPOJLER

inače, neki bloger je vrlo zanimljivo primjetio da je Marti prosvirao mozak Redžiju a Rast Erolu, a slučaj još jednom nije riješen. Šta reći, time is a flat circle.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #148 on: 11-03-2014, 14:37:48 »
гудс'н'бедс последње епизоде са којима се у главном слажем
...barcode never lies
FLA

C Q

• 2