Author Topic: True Detective  (Read 179659 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghoul

• 4
  • 3
Re: True Detective
« Reply #800 on: 29-06-2015, 01:10:05 »
"Getting ready to watch, later tonight, this really hilarious sitcom called True Detective, second season, episode 2. This show does an amazing job of getting to comedy gold by doubling down on the deadpan bleakgrimdark."

-Jeff VanderMeer-

+

"I think they should just turn it into a musical. Then when they have songs about how shitty life is at least it would be lively and then we wouldn't have the echo of also seeing how shitty life is. It'd be one organic shit-tastic cohesive moment. But Saturday Night Live should do a parody of the scene in the bar."

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #801 on: 29-06-2015, 06:27:55 »
tru detektiv 2 i ja smo se pozdravili pre kraja 2. epizode.
nemam nameru da završavam niti tu epizodu niti ovu celu sezonu.
ova količina nezanimljivosti mi baš nimalo ne treba.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #802 on: 29-06-2015, 11:20:45 »
"I think they should just turn it into a musical. Then when they have songs about how shitty life is at least it would be lively and then we wouldn't have the echo of also seeing how shitty life is.

xrofl

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #803 on: 29-06-2015, 11:48:07 »
je li?
a što te to tako uzrujalo, gule?
zapravo, što ti uopće kažeš na prvu sezonu?

bato, jesi pisao osvrt na prvu sezonu. ne da mi se prekapati topic, probao sam nešto letimično, sve samo neke bzvz pošalice i gikovski komentari
Od danas ću biti Kao Sunce Jasan.

Albedo 0

• Guest
« Reply #804 on: 29-06-2015, 11:51:17 »
baš mi se sviđa to sa mjuziklom, mislim to bi bila dodata sprdačina!

mislim, ne samo da Ameri ovako laprdaju, lajf is šiti, Srbi su još gora laprdala u tom smislu, ono tipa doselilo par Albanaca u Niš, jao kuku lele, kosmička strava, konsekvetno sprovođenje nihilizma, univerzum je besmislen

Picolato se samo išorava po bijednicima, i na tome mu svaka čast

a sad da skinemo 2. epizodu vjerovatnog remek djela, da vidimo oće li kučak da zapjeva

Albedo 0

• Guest
« Reply #805 on: 29-06-2015, 11:55:17 »
Pingvin, na strani 6 topika, al nisam piso o romantizmu 8-)

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #806 on: 29-06-2015, 12:20:42 »
pogledao sam str. 6 topica, otvorio tvoj tekst, vidio prvu rečenicu i vidio tomatovo postavljanje "pitanja"...

mislim, što reći, ja sam na tvojoj strani. ova pitanja su dječja pitanja, kao treba-neki-rasplet-fabule, ma to su, u krajnjoj instanci pitanja robova. onih koji su porobljeni "pričom", "radnjom", te se iscrpljuju u tome. završetak serije je odličan, nadilazi "gomilu pitanja kojih je gul pomenuo dobar deo". nadilazi smislom, ali da bi se to pravilno usvojilo, treba shvaćati pojmove obrazovanje-sensus communis-moć suđenja-ukus-itd., pri čemu se "dobar dio" sagite nalazi u insuficijentnosti... tomatova pitanja su odraz nerazumijevanja "situacije" i zapravo jedna predrasuda. sva ta pitanja ne reflektiraju o vlastitoj uvjetovanosti, te su ujedno i - prvoloptaška.

ovo kao moj prvi odgovor na "šestu stranicu topica". a sada ću pročitati što kažeš. trenutno ne, ali u dogledno vrijeme, mislim da ću dati svoj osvrt na ovu sjajnu seriju.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #807 on: 29-06-2015, 12:27:50 »
(ah!)

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #808 on: 29-06-2015, 12:46:41 »
ma ti, zosko (i irena adler)  niste u tom dijelu sagite

što se tiče batinog teksta...
stavlja neka validna pitanja na dnevni red, no, nisam siguran da se mogu sasvim složiti sa tumačenjem. no, bit ću pametniji kad ponovim seriju i uglavim je u true značenje.

Albedo 0

• Guest
« Reply #809 on: 29-06-2015, 12:52:04 »
trudetektijevićka uzdiše, nadam se da je počela da gleda i stvorila trio Belmodo, Kiljan, Farel! 8-)

Linkin

• 3
« Reply #810 on: 29-06-2015, 20:01:18 »
Da li je ovo Picolato krenuo da kopira GoT? U svakom slučaju apsolutno podržavam. :|

Ovo je zapravo jako gledljivo: premotaš celu epizodu do pred minut pred kraj.

Em se ne smoriš, em uštediš vreme, em vidiš sve zanimljivo.  :mrgreen:

Albedo 0

• Guest
« Reply #811 on: 29-06-2015, 20:02:58 »
Da li je ovo Picolato krenuo da kopira GoT?

jezik pregrizo! 8-)

mada, slažem se da GoT valja samo u posljednjem minutu 8-)

Linkin

• 3
« Reply #812 on: 29-06-2015, 20:21:53 »
jezik pregrizo! 8-)

Ćutim i puštam druge da konstatuju isto. TD postao GoT plagijat.  8-)

Did 'True Detective' Just Pull a 'Game of Thrones' With a Main Character?!

eddie coyle

• 2
« Reply #813 on: 29-06-2015, 20:23:20 »
Ja od pete sezone GoT-a pogledao samo poslednje tri epizode, za ostatak procitao sinopsise na vikipediji, to cu da praktikujem i u buduce.
Za Detektiva bi mi taj pristup bio gre'ota, koliko god traljava bila prva epizoda...

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #814 on: 29-06-2015, 20:46:43 »
ma ti, zosko (i irena adler)  niste u tom dijelu sagite

Ma nije to, nego me raduje što još neko misli da je ovo odlična serija!

trudetektijevićka uzdiše, nadam se da je počela da gleda i stvorila trio Belmodo, Kiljan, Farel! 8-)

Džaba sam ja razglabala po Sagiti o pravoj muškoj lepoti, vidim :( nema leba od Farela!

Albedo 0

• Guest
« Reply #815 on: 29-06-2015, 20:51:40 »
i ti si na strani ovog monstruma malog Čildresa 8-)

jezik pregrizo! 8)

Ćutim i puštam druge da konstatuju isto. TD postao GoT plagijat.  8)

Did 'True Detective' Just Pull a 'Game of Thrones' With a Main Character?!

haha, još ne pogledah, ali Picolato je Picolato, nema šta

a bre, kakav GoT, ovoga je bilo oduvijek, i u Tvin Piksu na kraju prve sezone

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #816 on: 29-06-2015, 20:57:12 »
Vaistinu GOT!

Nego dobro, popravlja se utisak, koherentnije, onaj razgovor u kolima izmedju Antigone i Reja je bio pravo osvezenje, i jel ko provalio da je onaj motorista/policajac sa PTSP-om u stvari gej? Heh, izgleda mi je ovo lajtmotiv danas :) Idemo dalje... :mrgreen:

Albedo 0

• Guest
« Reply #818 on: 30-06-2015, 00:23:54 »
pa stani, zar to sve već nisam objasnio s Rajanom Goslingom i njegovom kevom u Only God forgives. Kakav bre GoT.

Doduše, možda Picolato genije i radi nešto u tom pravcu, mislim u prvoj sezoni se posro sa Breaking Badnicima, što ne bi ismijao GoT ove godine 8-)

a sad više da krenem da gledam epizodu, red bi bio

Linkin

• 3
« Reply #819 on: 30-06-2015, 00:28:24 »
Crow kao maska za Birdmana = Crow kao simbol za Noćnu stražu
Farel = Jon Snow
Kraj epizode direktna referenca na kraj pete sezone GoT, tj. ubistvo Jona Snowa od strane Noćne straže, tj. Vrana.

Inače, false alarm.  :(

A bio sam tako blizu da oprostim Picolatu gaf s' Farelom u seriji. :cry:

"Ani lets Ray know she's in charge after he goes rogue on the investigation, even though he stumbles on crucial evidence that takes the case in a new direction. Meanwhile, Frank meets with his former associates in the criminal underworld, but they make it clear they're not taking orders from him anymore; and Paul hits the streets to see if Caspar's face rings a bell."

http://youtu.be/jzJyAIlpLew

Albedo 0

• Guest
« Reply #820 on: 30-06-2015, 02:10:06 »
o bre Linkin, kako si to zamislio da nešto što se snimalo prošle jeseni treba da referiše na zadnju epizodu nečega što je emitovano prije 20 dana?

da ne pričamo da je to sve eyes-wide-shut domen, kakav bre GoT

elem, odlična druga epizoda, polako se umrežavaju stvari, obavezno obratiti pažnju šta psihijatar ima na stolu

koliko vidim, sve ide po planu

Linkin

• 3
« Reply #821 on: 30-06-2015, 02:21:45 »
o bre Linkin, kako si to zamislio da nešto što se snimalo prošle jeseni treba da referiše na zadnju epizodu nečega što je emitovano prije 20 dana?

Jednostavno. Ili dobro pretpostavio ili je tačno znao. Pre verujem drugo.
Ubistvo Džona Snoua stoji u Martinovoj knjizi objavljenoj još 2011.
Završen scenario toga što je emitovano pre 20 dana je predat još prošlog jula.
HBO jedni. HBO drugi. Neki isti ljudi se neizbežno menjaju na obe serije.

Ne znam šta te čudi kad je istu foru napravio u prvoj sezoni:
Reggie Ledoux u gaćama i sa gas maskom, kao Walter White.
Maska i zlikovac tad. Maska i zlikovac sad.
Očigledno svoje zlikovce tretira u stilu konkurentskih serija.

Albedo 0

• Guest
« Reply #822 on: 30-06-2015, 02:51:34 »
sad pogledah ubistvo Snoua, niđe to veze nema

http://netdna.tvovermind.com/wp-content/uploads/2014/03/true-detective4.jpg

eto ptičurine, sve je jasno

maske su eyes-wide-shut, i to je valjda više nego jasno

naravno, neka veza sa GoT može biti samo plus, al ptica je odavdje, to je definitivno

Linkin

• 3
« Reply #823 on: 30-06-2015, 03:03:32 »
Isto bi bilo da gledaš Redžija Leduksa i kažeš: ne nije to ista maska kao što nosi VV.

Nije isto ništa, vizuelno ne liči, ne možeš ništa pouzdano da tvrdiš ali čitaš simboliku.
Jebiga, verovatno GoT uopšte nisi ni pratio. Vrane u seriji su obični ljudi, samo ih tako zovu.  :)

Albedo 0

• Guest
« Reply #824 on: 30-06-2015, 03:09:58 »
pa naravno, zar nisam reko da sam pogledao 3 epizode i bacio :)

al šta sad ista maska, nije ista maska, kod Ledua je maska, on proizvodi drogu, ima kamp prikolicu za to, i nosi bijele gaće kao VV u prvoj epizodi, i ima budalu za pomoćnika

brate, tvrdiš nešto a veze su jadne i minimalne, kao tamo nekih vrana ima u GoT, mora da je GoT

samo što eo vrane i na laktu Rasta, i sad se pitam jesu li vrane letile na nebu u spirali u prvoj sezoni

da ne pričamo da na zidu nove epizode ima i glava drugih životinja, dakle mušterija je izabrala jednu glavu, skinula sa zida (stoji prazno mjesto) i šta sad s onim bizonom i ostalima na zidu? Možda je mušterija samo nasumično izabrala

dakle, lijepo nađi još stvari za poređenje kad već tvrdiš da postoji tolika simbolika, ja ti nađoh 5 za VV-a

odo da pajkim

Linkin

• 3
« Reply #825 on: 30-06-2015, 03:24:51 »
Pa dobro, ali si prvo video bele gaće i masku, pa u sledećoj epizodi i sve ostalo. Još ne znamo ko je ovaj lik, tako da su dodatne reference na GoT moguće.
Za sada postoje postoje dve: simbolika vrane koja ubija i lažni nagoveštaj GoT fore sa eliminacijom protagoniste.
Naravno da je mogao da slučajno izabere masku sa zida, ali baš tu masku je vukao sa sobom u prošloj epizodi, bila je pokraj leša u kolima.
Da li je maska slučajna ili ne, kakve veze ima? Može da poreda 5 slučajnosti od kojih svaka ukazuje na GoT, opet će biti jasno da je namerno.

Albedo 0

• Guest
« Reply #826 on: 30-06-2015, 10:33:05 »
dodatne reference su moguće, ali ti ne objašnjavaš ni postojeće reference

dakle, Rast ima tetovažu na podlaktici, objasni vezu sa GoT

nije sad dal ova dal ona maska, čak i ako je nasumično izabrana ne može da se mijenja u svakoj epizodi, jer mora da postoji neki kontinuitet, da publika zna da je to ista osoba, i njegova kola su parkirana ispred kuće

naravno, ja i ne govorim da je to nasumično, samo govorim da nisi objasnio Rastovu tetovažu

Mene uopšte ne bi čudilo da je HBO dogovorio da se zaebava u dvije serije sa istom tematikom, to bi bilo zanimljivo, samo onda brate to i dokaži, poveži konce, od tetovaže do mogućih referenci u narednoj epizodi

vrana je prilično opšti simbol, označava kapitaliste, gramzive i nemoralne ljude, nekad su kao vrane crtali sve te (jevrejske?) bankare, i naravno, vrana vrani oči ne vadi

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #827 on: 30-06-2015, 10:47:57 »
Ja ne bih isla toliko daleko kao Linkin, meni je jedina slicnost sa GoT ubistvo (pokusaj ubistva?) glavnog junaka.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #828 on: 30-06-2015, 10:55:59 »
Opet nisam mogo da skontam ko tu koga, izgleda ću morati da gledam na kraju sve odjedared  :(

Albedo 0

• Guest
« Reply #829 on: 30-06-2015, 10:58:40 »
samo nek se Linkin zabavlja, možda skroji neku teoriju da svi zinemo :)

a i svaki razlog za gledanje Istinskog detektiva je dobar razlog! 8-)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #830 on: 30-06-2015, 11:05:56 »
Ja samo gledam da premostim dok ne pocne The Strain 8-)

Hehehehe

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #831 on: 30-06-2015, 11:08:08 »
U drugoj epizodi TRUE DETECTIVE dobija ellroyevsko-mannovske obrise. Drugačiji je od prve sezone ali i dobar na drugi način.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Albedo 0

• Guest
« Reply #832 on: 30-06-2015, 11:36:32 »
u suštini

1. sezona - 19. vijek. Jeste smješten u period 1995-2012, ali sve je to neki romantizam i američka tradicija, sve ono prije industrijalizacije, religija, Niče, Šopenhauer...

2. sezona - 20. vijek, očigledno je da je industrijalizacija glavna tema. Prisutne su stvari iz prethodne sezone, sve više sitnica se pojavljuje, ali fokus nije više na devetnaestovijekovnim nihilistima i romantičarima već na posljedicama modernizacije, tu su hipici i sve ostalo što je obilježilo 20. vijek

dakel, serija napreduje

Linkin

• 3
« Reply #833 on: 30-06-2015, 12:44:40 »
Naravno da vrana može imati i značenje Rastove tetovaže, vrana iz spirale i hiljade drugih vrana.

Ali, u kontestu ovog "GoT ubistva" dobija i novu referencu, na Noćnu stražu. Jer, Vrane su ubile Jon Snowa.

Iako je GoTu svojstveno da likvidira protagoniste, ipak se samo jedan jedini put to završi u klifhengeru - zato je ovo direktna refenca baš na likvidaciju Jon Snowa, a ne, recimo, Neda Starka.

Desitine rivjuera koji pišu o ovoj epizodi govore baš o Jon Snowu i kako je True Detective potegao isti nivo surovosti kao GoT. Referenca da je Birdman Vrana nije meni odmah dunula, već upravo čitajući te rivjue, gde bukvalno pišu o Zidu, Noćnoj straži, koriste svu simboliku pa je onda dovoljno sabrati 2+2 da bude jasno je vrana kao simbolika iskorišćena u ovoj sceni baš zbog GoT, a ne bilo čega drugog od ranije.

Možda je objašnjenje nategnuto, ali čini mi se da ide u tom smeru. Podjednako bi bilo nategnuto tvrditi da je Redži Ledu u gaćama sa gas maskom na kraju treće epizode baš zbog Breaking Bad. Dobićemo potvrdu u sledećoj epizodi, kad će se ispostaviti da je sve ovo mnogo više Twin Peaks style, ili Ellroy style, nego GoT. Farel neće umreti da bi bio GoT, kao što bi možda bilo logično na osnovu scene gde izgleda da ga Birdman bukvalno izmasakrira, a u stvari ima pancir. Ali, baš zato što koristi vranu u kontestu ubice, Picolato se namerno poigrava, tj. zajebava. Naslućujem da će tad biti još neke dodatne zajabancije na račun GoT. Ako ne bude, onda se Picolato uzbiljio i odustao od onog što je radio u prošloj sezoni za Breaking Bad.  :lol:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #834 on: 30-06-2015, 13:19:35 »
Bilo bi zanimljivo da se ispostavi da je vrana pogodio Farela u isto mesto gde i Kaspera, iz blizine, sacmarom, i namerno ga ostavio u zivotu.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #835 on: 30-06-2015, 13:42:54 »
Bilo bi :evil:

Albedo 0

• Guest
« Reply #836 on: 30-06-2015, 13:51:48 »
ne bih da me neko pogrešno shvati, ali nisam oduševljen idejom Farela bez piše, pu, pu, daleko bilo! 8-)

Linkin, referenca na BB je prosta: svako ko misli da postoji išta logično u slici toga da srednjoškolski profesor postane to što je postao, eo pravog dilera, pravih krimosa, ne vlasnika mekdonaldsolikih restorančića, sa leptir mašnom i sličnim glupostima, ne, eo in your face, nema nikakvog romantiziranja kriminalaca, this is the desert of the real.

ista priča i sa Kubrikovim Eyes wide shut, ulickanom slikom stvarnosti, koja završava tako što Nikol Kidman kaže ''fuck''. Završena priča, here comes Pizzolatto.

Tako da i svaka druga referenca, čak i na GoT, može biti samo posprdna i dekonstruktivistička, u odnosu na ono što je očigledno klasičan pozeraj i šminka i u BB i kod Kubrika

nema uljepšavanja, sve je banalno zlo, nikakva kosmička strava jer to i ne postoji, to su samo bajke za neke diletante

banalnost zla je tema, over and over again

ako je GoT u tom smislu referisan, onda ok, kopiranja drugačijeg ne može biti, jer nema smisla da tako bude

mada vrane nisu nešto na šta GoT ima tapiju

Linkin, inače, i dalje si nejasan, ne mogu ja da čitam deset rivjuera kad nisam ni gledo GoT, objasni malo ko je uopšte ta Noćna straža, ja to ne mogu da znam. Samo dodajem kako Picolato uopšte razvija reference na druge filmove ili serije, i da mora da se predstavi kontekst

tomat

• 4
  • 3
« Reply #837 on: 30-06-2015, 13:52:41 »
meni i ovo liči na Linčovštinu, konkretno na TvinPiksovštinu, gde agent Kuper biva upucan.

i ona fabrika iz prve epizode me podseća na pilanu iz TP. pa onda Malholand drajv...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

• Guest
« Reply #838 on: 30-06-2015, 13:56:28 »
pa da, najviše liči na Kuperovu scenu, ovo sa Snouom ne liči uopšte...neko reče da je u stvari negdje u prvoj epizodi i pisalo Mullholand Drive, valjda kad je Kič otišao da se provoza, mada nisam tražio pa ne znam tačno gdje

ima omaža na sve strane, a Rastova halucinacija je na stolu psihijatra, ili bar tako meni djeluje kao svojevrsna veza sa prvom sezonom... 32:20 mislim da je taj kadar

tomat

• 4
  • 3
« Reply #839 on: 30-06-2015, 14:12:39 »
neko reče da je u stvari negdje u prvoj epizodi i pisalo Mullholand Drive, valjda kad je Kič otišao da se provoza, mada nisam tražio pa ne znam tačno gdje

pa da, na to sam i mislio kad sam pomenuo Malholand drajv.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Linkin

• 3
« Reply #840 on: 30-06-2015, 14:23:24 »
Čak i naslov epizode "Night Finds You" možda da se protumači kao referenca na 'Noćnu stražu', tj. Vranu koja je 'pronašla' Kolina Farela.

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night's_Watch

http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Night's_Watch

Slažem se da liči na Twin Peaks, samo ovaj put verovatno bez krpelja na Kuperovoj pancirki, zbog čega je zadigao pa ipak završio ranjen. Ima tu još jedna moguća referenca: Kuperova scena je uvod u njegov san u sledećoj epizodi. A na osnovu onih prvobitnih rivjua prve tri epizode, znamo da postoji tu i neki san, štaviše opisivan kao Linčovska scena, koji onda mora biti u trećoj epizodi. Ako je san Farelov, onda je sve jasno.

Da, fabrika i pilana, to je odlično primećeno.

Ipak, mene jako zanima kako se sve ovo završava. Da li je ubica zaista toliko mentalno retardiran pa ostavi Farela praktično neokrznutog, jer se to da pretpostaviti na osnovu sinopsisa naredne epizode koji sam dao, gde se vidi da Rej odmah zatim razgovara sa Ani, ništa bolnica velika patnja i sl.

Kola sa lešom i maskom vrane u prvoj epizodi se voze Malholand drajvom.

Albedo 0

• Guest
« Reply #841 on: 30-06-2015, 14:29:24 »
sorry tomat, zaljubljen sam u Picolata pa sam u oblacima!

Linkin, pa ja i dalje vidim da organizacija iz Eyes wide shut ima mnogo više sličnosti nego ova Noćna straža.

Linkin

• 3
« Reply #842 on: 30-06-2015, 14:34:48 »
Pa, ako je maska uzeta sa zida, kao što si ti sam napisao, onda nema logike da to bude maskiranje vezano za bilo koju tajnu organizaciju. Već je sve slučajno, banalno, trivijalno. Kao i svako razrešenje kod Picolata. Baš kao što maska vrane okrenuta anfas slučajno podseća na crnu statuu Malteškog sokola. Sve je u našem umu. Nema tajnih organizacija. Kao što nije bilo ni Carcose. Samo se čovek sprda sa GoT, tj. ljubomoriše zbog visokog rejtinga. Ako, i treba. Pošto takav rejting dostići neće. :mrgreen:

I gde si video u Eyes Wide Shut maske sa životinjskim likovima?

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #843 on: 30-06-2015, 14:41:10 »

ne bih da me neko pogrešno shvati, ali nisam oduševljen idejom Farela bez piše, pu, pu, daleko bilo! 8-)

Ni ja, ali to bi bio zanimljiv nacin da se izvuce situacija u kojoj zlocinac puca u Farela 2 puta iz sacmare, jednom iz blizine koja se meri santimetrima a ovaj ostane ziv i neozledjen jer ima pancir. Moguce da je Pico smislio nesto originalnije, ali ovo bi bilo prilicno kul, i ovako su svi likovi iscaseni, fizicki i mentalno.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Albedo 0

• Guest
« Reply #844 on: 30-06-2015, 14:52:29 »
isto je preživio i Rast, prosto, što se tiče povreda glavnog junaka, i prva sezona je bila crtani film o Kojotu i ptici trkačici

Picolata boli uvo, ono u trećoj sezoni kad raskomadaju glavnog lika na froncle a on se ponovo pojavi u narednoj epizodi :)

mislim, nisam gej, al mojne pišu Farelovu da diraš, Pico, brate! Vjerujem u tebe!

Linkin, u filmu nema životinjskih maski, ali teorija zavjere kaže da se film odnosi na ove bahanalije

http://vigilantcitizen.com/moviesandtv/the-hidden-and-not-so-hidden-messages-in-stanley-kubricks-eyes-wide-shut-pt-ii/

tu imaš sliku sa Rotšildove zabave, original slika, ne iz filma, gdje kao što vidiš riba nosi konjsku glavu

zato i jeste upitno dal je vrana tu baš ultra važna, mada zbog Rastove tetovaže vjerovatno će biti značajna, ali na zidu su i druge glave

Linkin

• 3
« Reply #845 on: 30-06-2015, 15:03:25 »
mislim, nisam gej, al mojne pišu Farelovu da diraš, Pico, brate! Vjerujem u tebe!

Ma baš bi bilo super videti u nastavku serije kako će Farel bez piše da se složi sa Tejlorom Kičom, kad nam otkrije svoju pravu seksualnost!

Albedo 0

• Guest
« Reply #846 on: 30-06-2015, 15:07:30 »
kako je krenulo, i Mekadamsova može neki strap-on da navuče, al prekinite s perverzijama, manijaci! 8-)

Linkin

• 3
« Reply #847 on: 30-06-2015, 15:13:35 »
Nisam bio sasvim ozbiljan, kao i uvek kad ne naglasim. ;) Mislim da nam ova rečenica iz sinopsisa za narednu epizodu jasno ukazuje da Farelu nije ama baš ništa. Valjda bi za pišom patio malo duže, bar jednu epizodu van instrage. A i Ani bi pokazala bar neki stepen sažaljivosti, umesto da ga odmah dribla što je otišao rogue. Valjda. Ili ni piše nisu bitne kao što su nekad bile. :(

Ani lets Ray know she's in charge after he goes rogue on the investigation, even though he stumbles on crucial evidence that takes the case in a new direction.

Inače, vidim da ste uglavnom zadovoljni i procenjujete da se serija zahuhtava.

Meni je ova epizoda bila predosadna i totalno neinvolvirajuća. Jedva sam je odgledao. Samo zadnji momenti isporučuju. Genralno, isto pravilo donekle važi i za prošlu epizodu, i tad se ništa ne desi do zadnjih minuta, ali ovde je dosada dosegnula jedan novi nivo. Okej, scena u kolima koju je Dybuk spomenula. Ali, i to je smesno u poređenju sa sličnim antologijskim scenama između Rasta i Martija u prvoj sezoni.

Albedo 0

• Guest
« Reply #848 on: 30-06-2015, 15:32:58 »
kako je krenulo, i Mekadamsova može neki strap-on da navuče, al prekinite s perverzijama, manijaci! 8-)

Linkin, kako ne uviđaš moj pokušaj sarkazma, a taman sam pomislio da se prijavim na Audiciju!

elem, eo Reja
http://1.bp.blogspot.com/-lenOFF_tJtA/VYE82SQrrnI/AAAAAAAAOvM/WpSJ7CxVwkc/s1600/umxHyF0bRFo.JPG

mada je bilo jasno i iz samog promoa za 3. epizodu, gdje šef policije kaže ''my man is shot'' a ne ''dead''

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #849 on: 30-06-2015, 21:40:33 »
a dve žene iz Ritchiejevog Holmesa, a Vaughn koji pominje Rockford a znamo da je Nic pisao njegov rimejk Rockforda, a Vaughn i McAdams iz WEDDING CRASHERS, a Danac koji radi epizodu je hteo da snima GALVESTON, s Taylor je odradio iskupljenje na HBO u dirkdigglerovskom maniru pa ovo može biti posveta tome, a...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam